Dodaj do ulubionych

Wycieczki Z ZANTE magic tours

13.06.13, 23:39
Witam - mam pytanie - czy ktoś był na wycieczce z ZTM z małym dzieckiem ( takim ok 2 lat)- jak to się sprawdza w praktyce.Czy taka wycieczka jest bardzo męcząca dla malucha? Wiem ,że jest w ofercie baby tour , ale ciekawa jestem jak to się sprawdza w praktyce...czy nie jest to droga przez mękę dla dziecka , rodziców i współzwiedzających?czy wynajem auta nie będzie lepszy?
Obserwuj wątek
    • Gość: oli Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.06.13, 09:48
      Nie wiem jak jest na tej wycieczce, ale mnie sama myśl o zorganizowanej wycieczce przeraża.
      Dla mnie najlepszą opcją jest wypożyczenie samochodu i zwiedzanie tego czego ja chcę i w swoim tempie, tym bardziej z dzieckiem! Ja radziłabym wypożyczyć samochód na dwa, trzy dni i powoli zwiedzać wyspę. Jak dziecko zaczyna marudzić to zawsze można zatrzymać się na dłuższą chwilę na jakieś plaży i dalej ruszyć w drogę.
      • dorcia1234 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 14.06.13, 20:37
        Gość portalu: oli napisał(a):
        "Ja radziłabym wypożyczyć samochód na dwa, trzy dni i powoli zwiedzać wyspę"
        a bierzesz pod uwagę, ze nie każdy ma prawo jazdy? i co ma wtedy wypożyczyć?
        Ja jestem w tej sytuacji, że od dobrych 10 lat nie prowadziłam samochodu. I wyspy greckie to nie miejsce na doskonalenie swoich umiejętności. Gdzie mogę - dojadę autobusem lub dojdę pieszo. Ale jeśli jednego dnia chcę zobaczyć coś więcej to muszę kupić wycieczkę. Nieważne czy w ZM czy u rezydenta czy jeszcze gdzie indziej. Tu padło proste pytanie natomiast Ty nie udzieliłaś na nie odpowiedzi.
        • Gość: Kasik Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.dynamic.chello.pl 02.09.13, 22:36
          jak chcesz zwiedzić z ZMT polecam mają małe busy i duże autokary , dostosowują się do klienta .
          Samochód też jest super ale uważać trzeba na drogach , są bardzo kręte ale widoki za to niezapomniane . Ja miałam 3 wycieczki z biura i jeszcze 5 dni samochód . Pan Maciek z Zante podpowiedział co jeszcze można zwiedzić i gdzie dobrze zjeść .
      • Gość: magda Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.play-internet.pl 14.05.14, 20:29
        Byliśmy w maju na wycieczkach północ i południe vip z zante magic tours i jesteśmy w 100% zadowoleni, klimat który wprowadza Maciek oraz Dorian są nie zastąpione!!! pokazują najciekawsze i najlepsze strony wyspy, grafik zwiedzania jest ruchomy więc spokojnie można się z maluchem odnaleźć czy tez zaproponować miejsce które chcielibyśmy zobaczyć . Jestem zachwycona Zante i wiem ,że to dzięki zante magic. pozdrowiam!!! Cąbry :)
          • Gość: Małgorzata Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: 2.24.164.* 03.07.14, 13:37
            Witam! właśnie wróciliśmy z mężem z Zakinthos i z Zante Magic mieliśmy trzy wycieczki: Kefalonia,Mix Północ Zatoka Wraku i Błękitne Groty oraz Mix Południe + Żółwie.Wszystkie trzy wycieczki były bardzo udane no może ta trzecia troszkę mniej ale to z powodu pogody bo akurat jak na złość w tym dniu nie było słońca i było mało żółwi udało nam się zobaczyć tylko jednego.Na wycieczkach byli z nami :Maciek,Magda i Tomek z Barbarą - wszyscy dawali z siebie wszystko aby pokazać i opowiedzieć o wyspie jak najwięcej.Bardzo ich polecamy bo naprawdę można spędzić bardzo miło dzień pełen wrażeń,pięknych krajobrazów,miłych anegdot i przyjemnej zabawy.Jeśli chodzi o ceny tych wycieczek to wszystkie są na stronie firmy i można się z nimi zapoznać tyko dodatkowo trzeba zapłacić np. za obiad w tawernie ale jak ktoś ma ze sobą kanapki to nie musi nic kupować wolny wybór. A tak osobiście to do Magdy: dzięki za płytę z grecką muzyką( ja wiem,że to takie greckie disco polo) lubię słuchać w samochodzie kiedy jadę do pracy i chociaż odrobinę czuję jeszcze nasze wakacje.Pozdrawiamy Maćka z żoną(troszkę mieliście problem z naszym Amoudi ale świetnie się spisaliście) oraz Magdę i Tomka a także Barbarę i życzymy Jej powodzenia. Pozdrowienia z także pięknej i zielonej ale deszczowej i chłodnej Szkocji.
      • Gość: lubuszak Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.zgora.dialog.net.pl 14.06.13, 19:22
        Witajcie, dziś wróciłem z Zakyntosu. W niedzielę byłe z ZMT na miksie północnym autokarem- przeżycia niesamowite, koszt 35 euro ale widok z klifu na zatoke wraku niesamowite! Może i lepiej samemu wynająć samochód ale uważam, że z Maćkiem który był naszym przewodnikiem można się dogadać w każdym temacie. Jestem pewien, że widziałem to czego nie widziałbym na wycieczce fakultatywnej z biur podróży. Pierwszy raz w życiu leżałem na klifach i zerkałem w dół kilkadziesiąt a może i set metrów.

Co do wycieczki z dzieciaczkiem... to chyba bardziej będzie męczące dla współpodróżnych bo i wolniej no i maluszek może popłakać a to na wypoczynku nie zawsze wszystkim może sie podobac:)
        • Gość: gaga.tka Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.rabbit.static.3s.pl 14.06.13, 19:59

Byliśmy na wycieczce z Mackiem z Zante Magic Tours w dwie rodziny z trojka dzieci. Wiek dzieci to 1,5 roku, 2 lata i 5 lat. Zwiedzilismy bardzo dużo nawet więcej niż pierwotnie zamierzaliśmy. Wszystko było zrobione pod nasze tempo. Dzieciom się bardzo podobalo, jak się już znudzily to zdrzemnely się w samochodzie. Byliśmy z nimi na dwóch wycieczkach w tym na żółwiach, dzieci w niczym nie przeszkadzały a Maciek zawiózł nas w tak piękne miejsca że wręcz były zachwycone faktem popluskania się w wodzie w każdym takim miejscu. Ja Zante Magic Tours polecam w 100% a z dziecmi jak najbardziej to żadna przeszkoda. Dwulatek to już nie aż taki maluszek przecież:)
            • bkik Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 20.06.13, 20:23
              Byliśmy w czerwcu na Zante i chcielismy skorzystac z oferty ZMT. Zgodnie z informacją na ich stronie internetowej poszlismy na spotkanie w barze w Kalamaki - a tam niespodzianka! Spotkania nie na, a zapytana kelnerka robi dziwną minę. Dopiero po chwili okazało się, iż inna kelnerka-Polka wie coś o spotkaniu - nie odbedzie sie w tym barze, ale poczekajcie na dole ktoś ZMT was zabierze na spotkanie w innym miejscu. No i stalismy jak te osły na ulicy - nikt z ZMT się nie pojawił. Cóż chyba już zbyt dużo zarabiają nasi rodacy - ZMT- skoro mają w nosie klientów. Postanowilismy wynająć samochód i sami zwiedziliśmy wyspę - sądzę, iż lepiej(sami decydowaliśmy co chcemy zobaczyć) i pewnie w podobnej cenie.
                • Gość: evulevu Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.13, 14:22
                  Pozwolę odnieść się do ostatniego pytania założycielki wątku- sugerowałabym , oczywiście gdy prowadzić ma dobry kierowca, ponieważ drogi za Zakynthos są dość kiepskie i czasem mało bezpieczne- wypożyczenie auta. Nasz młody obecnie 2,7 był z 3 raz na wakacjach, zawsze wypożyczamy autko, jeździmy kiedy i dokąd chcemy, zawsze dobrze znosił jazdę, okna na full, żeby był przewiew przy upałach- klima niestety nas przeziębia, w drodze śpi, najpierw jakieś zwiedzanie, potem plaża, więc nie jest to dla niego męczące. Gdy maluch będzie bardzie marudny można zmienić kolejność zwiedzania. Bez problemu można sobie zorganizować indywidualnie również rejsy- do Wraku czy Błękitnych grot, albo "polowanie" na żółwie :) Sugerowałabym również wypożyczenie lepszego wozu, dobrze się sprawdził miejscowej kl.D- bez najmniejszego problemu dawał radę z podjazdami, nie trzeba się stresować jak przy najtańszych jeździdełkach. Będzie to przyjemniejsze i bardziej praktyczne dla Was, gdy nagle trzeba się będzie zatrzymać. Poza tym niektórym nawet kwęknięcie malucha przeszkadza, więc unikniecie komentarzy- po co się stresować ? :)
                  • Gość: ms_31 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.huxnet.pl 22.06.13, 11:48
                    Witam
                    my wczoraj wróciliśmy z Zante. Byliśmy z ZMT na 3 wycieczkach mix południe, mix północ i rejs na żółwie i jesteśmy dalej pod ogromnym wrażeniem wyspy i sposobu jej pokazania przez Macka, Joannę i Dorotkę. Było przecudnie, zwiedziliśmy mnóstwo pięknych zakątków, nasłuchaliśmy się wspaniałych opowieści o Grekach ich życiu, wyspie, żółwiach itd..
                    wycieczki robione w małych grupach, zawsze tak, aby zobaczyć wszystko w najlepszym momencie dnia, popłynąć tak, aby nie było tłumów, oglądać zakątki, których rezydenci i inne biura omijają, bo nie są sztandarowymi punktami na wyspie. CHCIELISMY BRAC WCZESNIEJ AUTO, ALE NIE ZALUJE BO PEWNIE PODJECHALIBYSMY, POROBILI ZDJECIA A I TAK NAJPIEKNIEJSZYCH RZECZY NIE WIDZIELIBYSMY. Atmosfera na wycieczkach przyjacielska, byliśmy z 5 latka i dala spokojnie rade.
    • Gość: gość Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.13, 20:06
      Byłam na 2 wycieczkach z zantemagic tours w czerwcu 2013r-Mix Północ VIP i wyprawa na żółwie, 2 osoby dorosłe i 6 -latek. Dziecko spokojnie dawało radę, zwłaszcza podobała mu się wyprawa na żółwie, jest krótka, trwa tylko 3 godzin. Jest wypatrywanie żółwi w zatoce Laganas (udało się, zobaczyliśmy 3), potem oglądanie jaskiń Keri i króciutkie snurkowanie przy jaskini (oczywiście trzeba wcześniej z 6- latkiem potrenować takie snurkowanie w Polsce, w basenie), wreszcie plaża na wyspie Marathonisi (ok. 50 minut). Tu podczas snurkowania przy skałach można zobaczyć całkiem sporo kolorowych rybek Niestety większość osób na łódce (ok. 20 osób), najbardziej interesowała się na plaży Marathonis nie pływaniem, ale pływającym barkiem, a w nim hot-dogami i alkoholem, choć ich tusza wskazywała by na to, że powinni zainteresować się raczej pływaniem...
      Mix Północ, bardziej męczące dla dziecka, zwłaszcza może być nieciekawie przy wpłynięciu do Zatoki Wraku, jeśli będzie mocno wiało, a na Zante lubi wiać. Nam się udało, było super.
      • Gość: anka Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.adsl.inetia.pl 29.06.13, 21:17
        Może te osoby przy tuszy po prostu nie umiały pływać i może lepiej, że nie usiłowały tego sprawdzić . Byłam świadkiem ,gdy spanikowane panie w kapokach otoczyły w wodzie przewodnika, kilka łapało go za nogi, kilka za ręce a wszystkie stanowiły zagrożenie np dla moich pływających z rurką dzieci bo zostać kopniętym przez dorosłą osobę to żadna przyjemność
      • Gość: bajer Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.internetia.net.pl 29.06.13, 22:56
        Taki komentarz świadczy tylko o Pani. Nawet, jeśli ktoś zamiast uroków pływania bardziej docenia tzw."łomżing", to jego sprawa. Jeśli natomiast Pani wolałaby nie być zdana na towarzystwo takich osób polecam samodzielną wycieczkę. Obyłoby się bez żenującego komentarza.
        To jak ktoś wygląda nie powinno być wyróżnikiem do wydawania opinii o nim. Jeden jest gruby, drugi chudy, to ich biznes. Więcej dystansu Droga Pani :0)
        • bkik Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 29.06.13, 23:29
          Zastanawiam się czy korzystanie z biur takich jak ZMT wynika z lenistwa, czy też są inne powody. Zante to mała wyspa, przed wyjazdem można przygotować się do zwiedzania sięgając do internetu, wynająć auto i tanio zwiedzić wyspę- czerpiąc z tego satysfakcję. Osobiście będąc na wyspie nie słyszałem aby rezydęci robili złą opinię ZMT, w moim przypadku zrobili ją sami ZMT. Jednak każdy ma mozliwość wyboru!
          • Gość: gość 2 do bkik IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.13, 07:05
            Zastanawiam się , czy robienie błędów ortograficznych w podstawowych słowach wynika z lenistwa, czy też są inne powody. Można przygotować się do pisania na forum, sięgając do internetu, inwestując w słownik ortograficzny i pisać poprawnie -czerpiąc z tego satysfakcję. Tanio-nie zawsze znaczy lepiej. Skoro każdy ma możliwość wyboru- to nie komentuj wyborów innych tylko zajmij się sobą
          • Gość: gość Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 09:18
            Oprócz 2 wycieczek z biura zantemagic mieliśmy wypożyczony samochód na 3 dni. Zrobiliśmy wówczas bogatszą, ale niespieszną wersję Mix Południe. Plaże półwyspu Vasilikos, w tym cudną Porto Zoro, mało przytulną Banana Beach, słynną Gerakas. Podjechaliśmy do Dafni, gdzie plaża była chyba najbrzydsza, ale za to z klimatem, polecam to miejsce. No i ta droga...Miło spędziliśmy też czas w zatoczce Keri, a potem na przylądku Keri. Dziecko się bawiło na huśtawce, a my piliśmy kawkę w tawernie z cudnym widokiem. Było też Porto Roxa, kąpiel w Porto Limionas (tu dziecko nie dało rady popływać), a także zatoczce Porto Vromi. Poza tym oczywiście w każdej chwili można się zatrzymać w jakimś punkcie widokowym, tawernie, czy wybranej winiarni...
            Dlaczego zatem 2 wycieczki z zantemagic? Może trochę z lenistwa, a może też i z braku sprytu. W ubiegłym roku Korfu zwiedzaliśmy wyłącznie "na własną rękę". Nie chcę mówić ile zapłaciliśmy w zatoce Paleoastriksa, a rejs do Paxos i Antipaxos odbywał się statkiem zatłoczonym do granic możliwości. Z drugiej strony jazda na własną rękę samochodem bardzo nam się podobała. Wybraliśmy coś pośredniego. Z zantemagic nie musiałam myśleć, czy wytarguję dobrą cenę z Grekiem, czy teraz lepiej, z uwagi na wiatr, wybrać się do Błękitnych Grot, czy do Zatoki Wraku. Organizacja była dobra (choć nie idealna), od razu po przybyciu do portu wsiadaliśmy do łódek, grupy nieduże, ok. dwudziestoosobowe. Dorota jest przemiłą ciepłą osobą i pięknie opowiadała o Grecji. Ja osobiście polecam.
              • gocha333only Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 01.07.13, 17:51
                Czesc, pisałaś kiedyś na forum, że planujesz podróż po zante autobusami, czy ten plan wypałił? Będę wdziećzna za informacje, pozdrawiam

dorcia1234 napisała:

> napiszę po raz kolejny
                > nie każdy ma prawo jazdy.
                > A nie wszędzie da się dojechać autobusem, lub sensownie zgrać godziny ich kurso
                > wania
                    • Gość: asia Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.tvn.pl 29.07.13, 12:42
                      radziłabym uwazac , ja ( jak i wspołtowarzysze z dziecmi ) nie maja dobrych wspomnien.. całosc zorganizowanaprofesjonalnie , natomiast rejs do wraku i w okolice błegitnych grot nieporozumienie. Ten rejs powinien byc odwołany na miejscu, nie było mozliwosci dopłyniecia do zatoki wraku poniewaz były ogromne fale , które to uniemozliwiły w zwiazku z tym 20 minut spedzilismy na buajajacym jachcie zeby dorosli mogli sobie podpłynac na plaze , oraz wykapac sie w morzu. dzieci niektore wymiotowały niektory cały czas płakałały, niektorzy dorosli trzymali woreczki przy ustach, a wiec gwóźdż programu czyli wyjscie na plaze ( shipwreck) pozostało tylko marzeniem.Blekitne groty : tam juz hulało mniej, ale nadal jednak hulało ,a musielismy czekac 40 minut jak dorosli plus dzieci nastolatki sie wykapia poniewaz woda tam była lodowata. Branie dziecka 2 , 3 letniego do wody jest 1. lodowata , 2. tylko w kapokach bo było tam bardzo głeboko to raczej srednia przyjemnosc, ale czekac trzeba było .. a wiec jezeli to jest baby tours z nastawieniem dla dzeici od 0 - 7 lat to ten punkt programu powinien byc zweryfikowany , poniewaz czesc ludzi nic z niego nie pamieta ze wzgledu na brak warunkow pogodowych , oraz płacz i problemy ludzi ktorych dopadła choroba morska .. to powinno byc zaznaczone w opisie wycieczki.. Chciałam wejsc na słynna plaze Wraku , ale nie odbyło sie to i nawet nikt z organiztorów na ten temat nie wspomniał . Dodam , ze to ze jest taka sytuacja na morzu było widoczne juz w porcie , dodatkowo kapitan komunikuje sie przez radiostacje i napewno wie jaka sytuacja panuje dalej.. gdybym wiedziala jakie nas atrakcje czekaja zostalibysmy w porcie..poza tym reszta prgramu ok , wesoło ,przyjemnie , kierowca w porzadku .. gdyby nie to mogłabym sie tylko zachwycac a tak mam niedosyt czegos co zaplanowałam i nie zobaczyłam .
                      • Gość: gość rafu Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.sta.asta-net.com.pl 29.07.13, 14:35
                        Witam, byliśmy na Zante na pocz.lipca i mieliśmy zarezerowwane wycieczki z ZMT. Jeżeli chodzi o mix północ to przekładali nam chyba 3 razy termin wycieczki ze względu na mocne wiatry, ale w końcu (ostatnim mozliwym terminem) udało się i popłynęliśmy do zatoki wraku i błekitnych grot bez problemu. Generalnie (jak Joanna mówiła) to pogoda krzyżowała im plany już od czerwca i ciągle mieli problemy z dograniem rejsów do zatoki. Trochę mnie to dziwi co piszesz gdyż wiedząc, że nie ma dobrych warunków nie płyną do zatoki (pomijają ten punkt), ale mają zasadę, że decyduje większość klientów. Więc może większość chciała popłynąć wiedząć jakie są warunki? Niemniej powinni odradzić rejs rodzicom z dziećmi. Na błękitnych grotach było wogóle bardzo spokojnie a woda nie była wcale lodowata tylko przyjemie orzeźwiająca. Cóż czasem tak jest, że nie uda się zrealizować tego co się zaplanowało (nam na szczęście się udało) a tym bardziej jak zależy coś od pogody. Niemniej polecam wycieczki z ZMT.
                        • mario3074 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 29.07.13, 22:33
                          A co jest takiego fajnego w tej wycieczce z Zante Magic Tours ?
                          W zatoce wraku byłem 19 lipca. Z normalnego biura w Alikanas.
                          Cena 20 euro od osoby dorosłej. W programie także błękitne groty.
                          W drodze powrotnej dwie przerwy na kąpiel. Jedna przy grotach druga w
                          pobliżu plaży Xigia ( naturalne spa ).
                          A więc w czym różnica ?
                          Podobnie jak z tym wypożyczaniem samochodu przez firmę AutoWay.
                          Tylko trzeba wyrzucić więcej eurosków za samochodzik.
                          Wiem wiem bo oni mają Full Insurance. A inni nie mają ha ha ha.
                          Robienie z naiwnych ludzi osłów.
                          • Gość: evulevu Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.13, 08:45
                            Może się komuś przyda informacja- rejs do zat. wraku i błękitnych grot z Przyl. Skinari to 15E/dorosły , dzieci gratis, w tym- w zatoce godzina na kąpiel i możliwość kąpieli w błękitnych grotach. Spokojnie można tam samemu dojechać autem i po drodze zatrzymywać się gdzie się tylko chce.
                            Pełne ubezp. oferuje nie tylko Auto.... , ale i miejscowe wypożyczalnie, wystarczy poszukać :)
                          • Gość: gość rafu Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.13, 13:33
                            Każdy zwiedza jak chce. Można oczywiście samemu (wypożyczyć auto w jakiejkolwiek wypożyczalni) i zwiedzać samemu skupiając się na poruszaniu po krętych drogach aby wszędzie trafić. Można pojechać na wycieczkę z ZMT i nie martwić się o drogę tylko skupić na krajobrazach (wypić zimne piwko w upale) i posłuchać ciekawych rzeczy nt wyspy i życia na niej. Można też zatrzymywać się w wielu ciekawych zakątkach (tam, gdzie np nie dojedzie autobus). A cena 20e za zatokę wraku i błękitna groty (wraz z xigią) nie jest oszałamiająca. Za 45e zwiedziliśmy całą północną część wyspy (łącznie już z dwoma oddzielnymi rejsami do zatoki i błękitnych grot). Co do wypożyczania auta to oczywiście masz pełną wolność. Jeśli lubisz mieć wszystko zaplanowane i podstawione autko do hotelu bez tracenia czasu na chodzenie i szukanie "super oferty" kosztem kilku euro to korzystasz z np. AutoWay-a. Jeśli zależy Tobie na zaoszczędzeniu paru monet i chcesz tracić czas na chodzenie po mieście i szukania dobrej oferty - to Twoja sprawa. Tak jak pisałem wcześniej każdy robi jak lubi a to nie powód nazywania kogoś osłem.
                            • mario3074 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 30.07.13, 22:50
                              Nie chciałem nikogo obrazić. Chodzi o to że pewne firmy straszą ludzi (otumaniają)
                              żeby wcisnąć swoje usługi.
                              Czy myślisz że tylko z Zante Magic Tours zobaczysz najciekawsze miejsca na Zakinthos ?
                              Odnośnie samochodu z AutoWaya.
                              Widziałeś ich cennik w wysokim sezonie ?
                              Za Suzuki Jimmy za 3 dni zapłaciłem 110 euro w pierwszej wypożyczalni z brzegu.
                              W AutoWayu za Pandę na dwa dni trzeba wybulić 90 euro.
                              Zobacz ile za Suzuki sobie liczą i czy to jest parę monet :)
                              Niech każdy robi jak lubi ale nie dajmy się rolować.
                              A bynajmniej nie w Grecji.

• Gość: gość rafu Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.sta.asta-net.com.pl 31.07.13, 15:23
                                Firmy "straszą, otumaniają" - z tego generalnie żyją aby na tej podstawie zebrać klientów z rynku. Tak samo jest z rezydentami - przestrzegają przed lokalnymi wypożyczalniami (od razu opowiadaja o wypadku turystów, którzy wypozyczyli auto/skuter na mieście i mieli wypadek i jest teraz poważny problem itd...), czy też biurami, żeby zebrać klientów i sprzedać wycieczki "w bardzo atrakcyjnej cenie". I co - ludzie to kupują i jadą na masówki. Myślę, że najciekawsze miejsca Zante możesz zobaczyć nie tylko z ZMT. Mnie to akurat odpowiadało - zwiedzanie w małych grupach (busem dojedziesz na Zante w więcej miejsc niż autobusem), fajne opowieści o wyspie i mieszkańcach, elastyczność wycieczek (dopasowanie programu do życzeń klientów czy warunków pogodowych - np. rejs do zatoki) a nie trzymanie się sztywno programu. A cenowo bardzo podobnie do kosztów wyp.auta z paliwem i biletami na rejsy. Dlatego zrezygnowałem z objazdu wyspy na własną rękę. Ale każdy umie liczyć kasę więc robi jak chce. Odnosnie AutoWaya kozystałem z ich usług parę lat temu na Rodos i cenowo byli porównywalni do lokalnych wypożyczalni. Dlatego nie mogę złego słowa powiedzieć. Ale jak wcześniej pisałem każdy ma swój sposób na organizację i spędzanie urlopu. Pozdrawiam
                                • Gość: Tadzio Re: Wycieczki Z ZNT ŻENADA !! IP: *.adsl.inetia.pl 03.08.13, 07:09
                                  Własnie wróciłem z Zante. Byłem z nimi na Mix północ i na żólwiach.
                                  A więc tak:
                                  - ilość wiedzy jaką Maciek przekazał była żenująca (ale co można wymagać od byłego piłkarza, który zabrał się za oprowadzanie wycieczek), najpierw w autobusie pół godziny się tłumaczył dlaczego rezydenci go nie lubią potem były śmieszne głupie dowcipy a jeszcze póżniej zaczął dzieci przepytywać co nam Grecja dała?
                                  Jeżeli komuś to odpowiada to proszę bardzo ale z małego podręcznego przewodnika dowiedziałem się dużo więcej.
                                  W Polsce ktoś kto nie ma odpowiedniego przygotowania i wiedzy nigdy by nie dostał grupy do oprowadzania (dlatego firma jest grecka).
                                  Teraz już wiem dlaczego wycieczka zaczyna się od winiarni (jak sobie towarzystwo wypije to jest im obojętnie co PIŁKARZ będzie opowiadał, byle gadał. Niestety takie mamy społeczeństwo).
                                  - Druga wycieczka na żółwie.
                                  Prowadziła ją Pani Marta (bardzo miła, sympatyczna i ładna dziewczyna), oczywiście było 20 litrów wina na 20 osób, na wstępie było obiecane że nie wracamy do portu jak ktoś nie zobaczy żółwia.
                                  I jak to się skończyło większość towarzystwa się spiła, nikt nie zobaczył żółwia bo kapitan nas wywalił na brzeg a PIŁKARZ zaproponował 10 % zniżki. Totalne lekceważenie klienta !!!!
                                  Proponuję wycieczki u Czeszek za 15 euro a nie za 22, u nich nikt nie obiecuję że zobaczy żółwia.

Oczywiście są to moje prywatne odczucia nikt się nie musi z nimi zgadzać, ale jeśli ktoś oczekuje profesjonalizmu i zaczerpnięcia wiedzy to na pewno nie u PIŁKARZA>
                                  Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z ZMT.
                                  • Gość: abc Re: Wycieczki Z ZNT ŻENADA !! IP: *.centertel.pl 04.08.13, 08:30
                                    od kilku tygodni czytam ten watek i odnosiłam wrazenie ze to ZMT pisze sama te opinie o sobIe. w koncu ktos napisał prawdę. W czerwcu byłam ma Zante dwa tygodnie jedna wycieczkę wykupiłam u rezydentki druga w ZMT. Powiem w ten sposób uczen i nauczyciel. Pracownikom? ZMT proppnuje odrobić lekcje z histor a potem brac sie do pracy.
                                    • Gość: Iza Re: Wycieczki Z ZNT ŻENADA !! IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.13, 22:10
                                      Hmmm. Byliśmy na Mix Północ-kąpaliśmy się w Zatoce Wraku, w przeciwnym razie byłabym rozczarowana , tak jak autorka poprzedniego postu . Byliśmy na żółwiach-wino było niedobre i nie rozumiem jak można się było nim upić......Godziny zbiórki były kilka razy przestawiane a i tak trzeba było na nich czekać. Miałam nadzieję ,że wycieczki poprowadzi pan Maciek ale on do tego celu zatrudnił na okres wakacji studentów z Polski..... Poza tym-wyspa piękna
                                  • ggw1 Re: Wycieczki Z ZNT ŻENADA !! 05.08.13, 01:31
                                    Szczerze od serca:
                                    Żółwie - dupy nie urywa, była wtopa, ale Pan Maciek moim zdaniem, mimo wszystko stanął na wysokości zadania - za wszystkie niedogodności dostaliśmy zniżkę 20%.
                                    Południe oraz Północ - zdecydowanie polecam :) Dzień minął nam jak z bicza strzelił - zarówno na jednej jak na drugiej wycieczce :) Naszym Przewodnikiem był Pan Tomek, bardzo sympatyczny i miły młody człowiek. Pokazał nam wyspę trochę z innej, mam wrażenie tej nieco mniej komercyjnej strony. Oczywiście mam świadomość, że np. wizyta w winiarni czy zakupy u Dimitrosa (bardzo przemiłego Greka, znającego się na swoim fachu) była z pewnością "ustawką", ale bawiliśmy się przy tym wyśmienicie :) Przed wysiadką z autokaru Tomek od razu uprzedził nas, że gość jest niesamowicie przekonujący i nawet jeśli nie mamy w planach zakupów to i tak na coś nas namówi :) Po powrocie zapytał nas, kto wyszedł z nastawieniem, że i tak niczego nie kupi a jednak się skusił, łapki podniósł prawie cały autobus, przy wtórze globalnego śmiechu i zadowolenia :)
                                    Nie wiem do końca, czy krytyka pod kątem tego, że wycieczki nie prowadził bezpośrednio Pan Maciek jest w pełni uzasadniona - nasze znajome pojechały z nim na Kefalonię i strasznie narzekały, że za cicho mówił, że trochę nudził i nie był tak sympatyczny jak Tomek i jak on nie potrafił zbudować atmosfery :) Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że opinia jest bardzo subiektywna, ale musi coś w tym być, skoro kilka osób, które opowiadały o tej wycieczce (oprócz wspomnianych wyżej koleżanek) mimo wszystko miało podobne odczucia.
                                    Na koniec chciałabym podzielić się swoją opinią i sugestią w stosunku do Szefów ZMT - wiem, że sezon w pełni, a Polaków chcących skorzystać z Waszej oferty na wyspie coraz więcej, więc Wasze apetyty rosną (co jest dla mnie w pełni uzasadnione), ale szłam bym raczej na jakość niż ilość :0). Nawet kosztem strat i kilku rozczarowanych klientów, którym nie udało się skorzystać z Waszej oferty w wyniku braku miejsc :o)
                                    Pozdrawiam Was serdecznie, w szczególności Tomka (pomimo młodego wieku, nadajesz się na Przewodnika), a jeśli mogę zasugerować coś jeszcze - to z gwiazdą Sabiną, która gubi ludzi na wycieczce i nie wie kto wsiada do autokaru, proponuje porozmawiać od serca lub serdecznie jej podziękować za usługi :) Ponadto większe baczenie miejcie na transport i Kierowców - podczas sławetnego rejsu na żółwie (23.07) oprócz mojego dziecka, żygali nawet dorośli. Kilkanaście kilometrów dzielących nas od Langanas to był horror, który zafundowaliście nam (dzięki uprzejmości Pani Sabiny także) i za który musieliśmy jeszcze zapłacić. Wiem, dostaliśmy zniżkę, ale z całym szacunkiem, wolałabym otrzymać to, co gwarantowaliście w ofercie i zapłacić pełną cenę, niż narażać się na takie niedogodności :( pomijam już fakt, że łódka, którą płynęliśmy była przepełniona do granic niemożliwości, pomimo tego, że na Waszej stronie było napisane, że rejs na żółwie to nie więcej niż 20 osób. U nas było ich około 50, ciężko było się nawet obrócić, żeby zrobić zdjęcie.
                                    Ale Południe i Północ, oraz przemiły Tomek, zrekompensowało nam wszystkie nasze złe odczucia. Były to przecudowne wycieczki, pokazaliście nam to, co każdy będąc na tej ślicznej wyspie zobaczyć powinien. Byliśmy Z A C H W Y C E N I !!! Mój 12-leni synek nawet na chwilkę nie zamarudził a od pierwszego wrażenia ujął go Tomek i tylko się modliliśmy, aby na drugiej wycieczce (zaczynaliśmy od południa, druga w kolejności była północ) był z nami właśnie on :)
                                    Z całego serca życzę Wam (ZMT) samych sukcesów oraz jak największej liczby zadowolonych klientów :)
                                    Panie Maćku - to, że jest Pan Piłkarzem (w moim odczuciu odniósł Pan na tym polu wielki sukces i cała moja rodzina, jako fani piłki nożnej szczerze Pana podziwiamy; mój syn był tylko niepocieszony, że nie mógł wejść na sławetną murawę stadionu w Zakynthoos :) wcale nie dyskredytuje Pana w nowej roli, którą Pan sobie wytyczył. Może tylko trochę więcej charyzmy i ciut donośniejszy tembr głosu ;) Poznałam Pana osobiście i wiem, że jest Pan przemiłym człowiekiem, otwartym i bardzo życzliwym - trzeba to tylko przełożyć na sukces w nowym zawodzie :)
                                    Szczere uściski :)
                                    Gośka GW
                                  • ggw1 Re: Wycieczki Z ZNT ŻENADA !! 05.08.13, 02:06
                                    Gość portalu: Tadzio napisał(a):

> Własnie wróciłem z Zante. Byłem z nimi na Mix północ i na żólwiach.
                                    > A więc tak:
                                    > - ilość wiedzy jaką Maciek przekazał była żenująca (ale co można wymagać od był
                                    > ego piłkarza, który zabrał się za oprowadzanie wycieczek), najpierw w autobusie
                                    > pół godziny się tłumaczył dlaczego rezydenci go nie lubią potem były śmieszne
                                    > głupie dowcipy a jeszcze póżniej zaczął dzieci przepytywać co nam Grecja dała?
                                    > Jeżeli komuś to odpowiada to proszę bardzo ale z małego podręcznego przewodnika
                                    > dowiedziałem się dużo więcej.
                                    > W Polsce ktoś kto nie ma odpowiedniego przygotowania i wiedzy nigdy by nie dost
                                    > ał grupy do oprowadzania (dlatego firma jest grecka).
                                    > Teraz już wiem dlaczego wycieczka zaczyna się od winiarni (jak sobie towarzystw
                                    > o wypije to jest im obojętnie co PIŁKARZ będzie opowiadał, byle gadał. Niestety
                                    > takie mamy społeczeństwo).
                                    > - Druga wycieczka na żółwie.
                                    > Prowadziła ją Pani Marta (bardzo miła, sympatyczna i ładna dziewczyna), oczywiś
                                    > cie było 20 litrów wina na 20 osób, na wstępie było obiecane że nie wracamy do
                                    > portu jak ktoś nie zobaczy żółwia.
                                    > I jak to się skończyło większość towarzystwa się spiła, nikt nie zobaczył żółwi
                                    > a bo kapitan nas wywalił na brzeg a PIŁKARZ zaproponował 10 % zniżki. Totalne l
                                    > ekceważenie klienta !!!!
                                    > Proponuję wycieczki u Czeszek za 15 euro a nie za 22, u nich nikt nie obiecuję
                                    > że zobaczy żółwia.
                                    >
                                    > Oczywiście są to moje prywatne odczucia nikt się nie musi z nimi zgadzać, ale j
                                    > eśli ktoś oczekuje profesjonalizmu i zaczerpnięcia wiedzy to na pewno nie u PIŁ
                                    > KARZA>
                                    > Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z ZMT.

Z całym szacunkiem - co widzi pan złego w zawodzie Piłkarza? Tak się Pan do tego odnosi, jakby byłby to co najmniej jakiś debil, któremu odbito mózg i na niczym się nie zna. Może taka dyskredytacja tej profesji to wynik jakiejś Pana osobistej frustracji?
                                    Co do wycieczek, na których byłam, wypowiedziałam się w poprzednim wątku.
                                    Na koniec, chciałabym tylko dodać, że mój syn jest zawodnikiem naszego miejscowego klubu piłkarskiego (odnoszącego spore sukcesy) ale wcale nie przeszkadza mu to w osiągnieciu średniej w nauce w wysokości 5,4. Nie wszyscy Piłkarze są kretynami, proszę Szanownego Pana, a jeżeli Pan chce jakoś podkreślić to czy ktoś nadaje się to tego czy innego zawodu, radzę czasem przemyśleć temat, zanim wypowie się Pan publicznie. Ten zawód jak każdy inny powinien być darzony należytym szacunkiem.
                                    Z poważaniem;
                                    Gośka GW

Oczywiście nie wypowiadam się co do Pana odczuć odnośnie wycieczek, nie podoba mi się tylko to, jak akcentuje Pan ww. zawód "PIŁAKARZA".
                          • Gość: uncja Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.emea.ibm.com 26.08.13, 14:34
                            mario3074 napisał(a):

> A co jest takiego fajnego w tej wycieczce z Zante Magic Tours ?

Wszystkie wycieczki, które oferowały biura i rezydent miały ten sam program - albo rejs, albo autokatem i Zatoka Wraku z góry. ZMT ma obie opcje połączone jednego dnia. Osobiście nie miałam ochoty płynąć dużym statkiem z 300 innymi osobami, bo generalnie cały dzień na łodzi to dla mnie nuda (koleżanka wzięła 2 wycieczki od rezydentki, porównywałyśmy wrażenia).
                            Do tego ZMT dostosowuje plan do "godzin szczytu" i my byliśmy w Zatoce po południu, gdzie na plaży było raptem parę osób, bo wszystkie te duże statki już odpłynęły.
                            Chciałam zaliczyć oba miejsca jednego dnia, w małej grupie, a nie w tłumie.
                        • Gość: taka jedna Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.13, 00:13
                          Powiem tak: najpierw pojechaliśmy z narzeczonym na Mix Północ z Maćkiem i pomimo wpadki na początku (mały chaos przy naszym odbiorze rano) byliśmy bardzo zadowoleni (stan morza pozwolił na spokojne pływanie, plażowanie w Zatoce Wraku itd.) Maciek co prawda na początku zaczął o nieprawdziwych informacjach na ich temat (o czym nasza rezydentka nie wspominała), trochę poflirtował z paniami, rzucił garść anegdot, dopiero później rozkręcił się na temat wyspy.
                          Ale potem coś nas wzięło, żeby jechać na Kefalonię - i tu znów trafiliśmy na Maćka. I to był błąd. Okazało się, że na Kefalonii powtarza teksty z Zakinthos :/ Praktycznie nie dowiedzieliśmy się wiele więcej niż wcześniej :/ Owszem, były jakieś ciekawe wstawki o samej Grecji, jednak Kefalonia pozostała dla nas nieznanym lądem. Zachwyty nad tą wyspą dla mnie nieuzasadnione, w dodatku zaproponował wybór programu wycieczce - jak ludzie którzy nie widzieli jeszcze wyspy mogą wybierać między nieznanym a nieznanym? Pojechaliśmy więc zamiast do Elfimi, do Asos, gdzie miały być zarezerwowane posiłki, na które jednak musieliśmy czekać (notabene, lepiej wziąć własny prowiant, ceny wysokie a jakość posiłków nieszczególna, za to pan przewodnik prawie wyśmiał ludzi, którzy zapytali gdzie tam można zjeść kebab - widać mieć mały budżet to wg tego pana wstyd, no cóż). Ogólnie za drugim razem miałam wrażenie, że przewodnik nie jest zadowolony z nas (sic!), bo za mało zachwycamy się wyspą, w dodatku zadał pytanie o prywatny ranking miejsc, które odwiedziliśmy i uwagi, wszelkie uwagi zostały skutecznie kontrowane i koniec końców wiadomo, że program zostanie 'po staremu'. W ogóle, za pierwszym i drugim razem Maciek ostrzegał nas, że w razie niesubordynacji może nas zostawić na wyspie, że on nic nie musi, że wiele zależy od grupy itd., jak dla mnie lekko niepoważne i nieprofesjonalne teksty, no ale co kto lubi. Podsumowując, jedna wycieczka z Maćkiem na 5, druga na 2,5. Mix Północ polecam - lub podobną z innego biura podróży, bo Blue Caves + Zatoka Wraku to takie absolutne must-see na wyspie.
                            • 82piterek Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 14.08.13, 16:42
                              Zapewniam że warto. Mimo że nie korzystałem z usług w/w biura tylko organizowałem sobie wszystko na własną rękę Kefalonię mogę polecić w 100%, nawet na jeden dzień. To co dla poprzedniczki było minusem podczas zwiedzania wyspy dla mnie było by na plus.
                              Po 1 - "Zachwyty nad tą wyspą dla mnie nieuzasadnione, w dodatku zaproponował wybór programu wycieczce - jak ludzie którzy nie widzieli jeszcze wyspy mogą wybierać między nieznanym a nieznanym?"
                              Dla mnie duży plus za zaproponowanie programu wycieczki a nie kurczowe trzymanie się planu, wiem że niektórzy wolą mieć podane wszystko na tacy ale inni jadąc gdzieś mają już jakieś informacje o danym miejscu, wiedzą co chcą zobaczyć a jakie atrakcje sobie odpuścić, uczestnicy wycieczki mieli możliwość negocjacji ale nie skorzystali, a szkoda.
                              Po 2 - "Pojechaliśmy więc zamiast do Elfimi, do Asos, gdzie miały być zarezerwowane posiłki, na które jednak musieliśmy czekać (notabene, lepiej wziąć własny prowiant, ceny wysokie a jakość posiłków nieszczególna, za to pan przewodnik prawie wyśmiał ludzi, którzy zapytali gdzie tam można zjeść kebab - widać mieć mały budżet to wg tego pana wstyd, no cóż)."
                              Assos jest o wiele ładniejszym miejscem niż Agia Efiamia, ma klimat, wąziutkie uliczki pełne kolorowych domów, sporo zieleni i kwiatów. To że czekaliście na posiłki tylko dobrze świadczy o tawernie, moglibyście dostać odgrzaną pizzę z mikrofalówki w 2 minuty ale nie o to chyba chodzi. Jeśli ktoś mówi że jakość posiłków nieszczególna to chyba nie był w tawernie Nefelis lub Platanos właśnie w Assos, miałem przyjemność jeść w 1 i drugiej i na prawdę dania były smaczne a cena nie wyższa niż gdzie indziej. Pan przewodnik "prawie" wyśmiał ludzi nie dlatego że ktoś miał mały budżet, ale dlatego że o ile dobrze pamiętam to w Assos w żadnej z tawern nie da się kupić kebaba (poza tym "prawie" robi wielką różnicę) . Wiem że to najtańsze danie w Grecji i sam często kupuję jak chcę na szybko coś przekąsić (chodzi mi o pitę) i trochę zaoszczędzić. Taki już urok Assos że w mieście nie dostanie się pity... i bardzo dobrze bo można zakosztować innych specjałów kuchni greckiej. Nie jest to typowe miasto turystyczne typu Hersonissos czy Faliraki, raczej mała wioska z kilkudziesięcioma domami, niektórymi przerobionymi na małe hoteliki, pięknie położone, na wzgórzu są ruiny weneckiej twierdzy. Dla mnie Assos to jedno z najładniejszych miasteczek w Grecji w których miałem przyjemność być (o ile nie najładniejsze).
                              Po 3 - "Ogólnie za drugim razem miałam wrażenie, że przewodnik nie jest zadowolony z nas (sic!), bo za mało zachwycamy się wyspą, w dodatku zadał pytanie o prywatny ranking miejsc, które odwiedziliśmy i uwagi, wszelkie uwagi zostały skutecznie kontrowane i koniec końców wiadomo, że program zostanie 'po staremu'. "
                              To że komuś zależy na tym by kolejni uczestnicy wycieczki mieli lepiej to źle?? To czy program zostanie "po staremu" autor posta nie może wiedzieć, jak będziemy mieli szczęście to dowiemy się o tym od innych uczestników wycieczki, którzy zechcą się podzielić z nami tą wiedzą. Autor posta może mieć rację że w ciągu kilku godzin nie da się zachwycić wyspą, trzeba na niej spędzić więcej czasu, ale o tym już mogą powiedzieć osoby które miały szczęście wykupić wakacje właśnie na Kefalonii z Grecosem czy Itaką. Nie doczytałem żeby w wątkach poświęconych Kefalonii ludzie narzekali na wyspę, ale może słabo czytałem.
                              Po 4 - "W ogóle, za pierwszym i drugim razem Maciek ostrzegał nas, że w razie niesubordynacji może nas zostawić na wyspie, że on nic nie musi, że wiele zależy od grupy itd., jak dla mnie lekko niepoważne i nieprofesjonalne teksty, no ale co kto lubi."
                              No bez jaj, nie znam pana Maćka (coś niecoś jedynie pamiętam jak kopał piłkę w polskiej lidze) ale to że mówił że kogoś zostawi na wyspie można między bajki włożyć, po prostu żartował i tyle, jedni żart podłapali innym nie przypadł do gustu.
                              Jak sobie przeglądam plan wycieczki po Kefalonii z w/w biurem to 1 rzeczy mi w niej brak - Fiscardo, wszystko inne ok (o ile zamiast Agia Efiamia będzie Assos). Niestety, tyle ile osób tyle różnych gustów, nie da się dogodzić wszystkim. Może warto by tak zorganizować czas żeby w Assos ci, którzy chcą mieli możliwość rozkoszowania się kuchnią grecką a inni zrobili sobie wycieczkę do twierdzy w tym czasie, lub najpierw kąpiel na plaży Myrthos dla tych co chcą a inni jadą do Assos żeby wrzucić coś na ząb, to taka mała luźna uwaga dla organizatorów.
                              Niepoważnie dla mnie wyglądają za to plany wycieczek po Kefalonii z biurami podróży, które robią to jako fakultety z Zante, ani Grecos ani Itaka nie przyłożyli się do nich zbytnio. W obu jest niepotrzebnie (dla mnie) monastyr Ag. Gerasimos a nie ma ani Fiscardo ani Assos, o ile wiem to kąpieli na Myrthos też nie ma a jedynie widok na plażę co dla mnie jest kompletnym bezsensem (to tak jak by lizać lody przez szybę).
                              Z trzech wysp jońskich jakie miałem przyjemność zobaczyć w 2011r. to właśnie Kefalonia zrobiła na mnie największe wrażenie, jest zdecydowanie bardziej różnorodna niż Zante i Lefkada, i aż dziw bierze że dopiero od tego roku polskie BP wprowadziły wyspę do sprzedaży. Jak ktoś by chciał to może tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,37196,126430139,,Mini_relacja_z_Tour_de_Wyspy_Jonskie_2011_.html?v=2 poczytać o moich zachwytach o wyspie i zobaczyć kilka zdjęć (dzień 5-8).
                              Pozdrawiam i życzę wycieczkowiczom uśmiechu od ucha do ucha podczas każdego dnia pobytu w Grecji a właścicielom biura rozwoju i ... słuchania opinii i uwag uczestników swoich wycieczek.
                                • bkik Re: do82piterek 14.08.13, 22:16
                                  Coz potwierdza sie to co pisalem jeszcze w czerwcu - nasi rodacy poczuli euro- klient zas jest daleko w tyle. Liczy sie ilosc nie jakosc. ZMT to pewnie nastepna firma, ktora chce sie szybko dorobic.

• Gość: Gosia Re: do82piterek IP: *.internetia.net.pl 14.08.13, 23:43
                                    Nie wyglądali na takich, wręcz przeciwnie, miałam wrażenie, że zależy im na klientach. Podczas spotkania podkreślali, że mają bardzo dużo chętnych, a tydzień wcześniej odwołać musieli rejsy ze względu na pogodę (duże fale) i dodatkowo nałożyło im się kilka terminów -musieli obsłużyć ludzi, którym odwołali wycieczki w poprzednim tygodniu. Próbowali temu sprostać - podczas naszego pobytu (19.07 - 02.08) nie było szans na wycieczkę super vip (8 osób), dostępne były tylko autokary (50 osob) lub vip (21 osób) - za dużo ludzi chciało z nimi jechać.
                                    Zastrzeżenia mam tylko do rejsu na żółwie, północ i południe były super :)
                                    Pozdrawiam ekipę ZMT i życzę sukcesów :)
                                    • Gość: ms_31 Re: do82piterek IP: *.huxnet.pl 15.08.13, 08:33
                                      ja również nie zauważyłam "lecenia na kasę", wycieczki rewelacja, miło się słuchało, przyjacielska atmosfera, nikt do niczego nie zmuszał, program dostosowany do większości i do warunków pogodowych, świetna komunikacja. Bardzo miło wspominam wycieczki z ZMT
                                      • Gość: anka Re: do82piterek IP: *.adsl.inetia.pl 15.08.13, 22:20
                                        A ja mam zastrzeżenia następujące-kiedy rezerwowałam u nich wycieczki to na stronie mieli promocję o nazwie-im więcej wycieczek tym taniej, czy coś w tym stylu. Ale potem okazało się, ( mimo, że mailowo miałam "zaklepane " ceny promocyjne ) że o tym ktoś po prostu zapomniał. Płaci się pod koniec wycieczki i gdybym wiedziała ile naprawdę mam płacić to wybrałabym 1 wycieczkę a nie 3. Miałam wrażenie, że pod jednym nr telefonu siedzi kilka osób i każda mówi (i pisze) co innego. Najbardziej solidna chyba była pani Marta a pani Sabina to sam chaos
                                        • Gość: pipi Re: do82piterek IP: *.internetia.net.pl 17.08.13, 02:44
                                          Pomimo tylu krytycznych uwag, Pani Sabina nadal na swoim miejscu... :( Szkoda, że Właściciele biura nie słuchają opinii klientów ;(
                                          Kiedyś przynajmniej widać było, że zależy Szefom biura na potencjalnej klienteli - zawsze byli aktywni na forum i odpowiadali na prośby i pytania... Pewnie w sezonie nie ma na to czasu?
                                          • w_isienka Re: do82piterek 17.08.13, 09:09
                                            To może napiszecie do nich bezpośrednio na FB? Skoro tu jest tyle krytycznych uwag? Przecież mają profil i nie ma problemu z kontaktem.
                                            Chyba lepiej wysłać do nich mejla z reklamacjami niż obgadywać za plecami?
    • Gość: Marcin Olsztyn Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.olsztyn.vectranet.pl 22.09.13, 19:26
      Zarezerwowaliśmy wycieczkę w ZMT Północ Vip.Na maila otrzymaliśmy potwierdzenie -voucher zniżkowy.Zgodnie z instrukcjami po przylocie na Zakhyntos wysłałem sms potwierdzający chęć udziału w wycieczce.Pierwszy dzień cisza.Na drugi dzień sms zwrotny cyt." Super Do zobaczenia"...i to by było na tyle z kontaktów z ZMT zero dalszego kontaktu totalna olewka dobrze że nie czekaliśmy kolejnych dni i wzięliśmy wycieczkę u rezydentów wcale nie tak drogą jak często straszą.ZMT chwali się profesjonalizmem ,my zostaliśmy olani
      Nie polecam!!!
      Pozdrawiam wszystkich na wspaniałym Zakhyntos!!!
      • Gość: Tomek Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours lipa IP: *.play-internet.pl 27.05.14, 17:10
        Kompletnie nie polecam tej firmy nic nie można ustalić na głównej stronie pełno różnych wycieczek typu Kefalonia pd plus żułwie pisałem drogą meilową już z polski aby wszystko ustalić z góry. Na miejscu musiałem fatygować się z małym dzieckiem 3 razy aby kogoś zastać oczywiście dowiadujemy się czegoś zupełnie innego autokar bus baby tour To kit wsadzają cię tyle ile mają uczestników i w te dni kiedy uda im się zebrać odpowiednią ilość osób a więc jakiekolwiek ustalenia terminu i wycieczki na którą chcesz się udać jest z nimi niemożliwe .Niestety zrujnowałem sobie plany przez tą firmę Robią wielką łaskę za naprawdę dużą kasę można zwiedzać taniej i bardziej pewnie z innymi firmami Kompletna porażka
    • artemisia_absinthium więcej opinii? 23.02.14, 09:37
      Czy ktoś jeszcze mógłby się pochwalić (albo pożalić) odbytymi wycieczkami z ZMT? I jak to jest z tą panią Sabiną?? Zarezerwowałam już u nich jedną "objazdówkę" VIP, ale zaczynam się zastanawiać, czy słusznie...
    • Gość: mika232 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.142.139.224.static.telsat.wroc.pl 07.04.14, 09:19
      Dzień dobry,

Proszę o wpisy jeśli będą na forum pierwsi Klienci ZMT w 2014r. Wybieram się w tym roku na Zakynthos i muszę przyznać że po przeanalizowaniu ich programów, mix północ z zatoką wraku to jest strzał w dyche ;) czyli troche zwiedzania wyspy i rejsy... za to mam poważne obawy co do wycieczki na Kefalonię (przekonuje mnie do nich plażowanie na Myrtos a nie tylko rzut okiem) ale chciałabym jednak profesjonalizmu a nie amatorszczyzny jak opisał to poprzednik... i tu nie wiem czy nie lepiej zapąłcić u rezydenta za porządnie wykonaną robotę... jak na lokalne biuro ceny wyższe niż proponują nasi rezydenci zastanawiajace...
      • Gość: Ada Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.14, 19:18
        Dobre sobie "czy nie lepiej zapłacić u rezydenta za porządnie wykonaną robotę" he he he. Rezydent jest w danym miejscu kilka miesięcy, nie zna wyspy tak jak miejscowi, przekaże Ci wiedzę z przewodnika i odwiezie autokarem po najważniejszych miejscach, interesuje go tylko to, by sprzedać jak najwięcej wycieczek i często na objazdówce opowiada bzdury.
        Pierwszy raz będąc na Zante skorzystałam z objazdówki po wyspie, od tamtej pory nie korzystam z usług biur podróży (to co dowiedziałam się na wycieczce miało się nijak do tego jak ta wyspa wygląda, przekonałam się o tym pomieszkując na niej przez kilka lat). Teraz podróżując nie korzystam z niczyich usług - wypożyczam auto. Gdybym jednak miała do wyboru - usługi rezydenta czy ludzi mieszkających na wyspie - wybrałabym to drugie.
        • Gość: turystka Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.04.14, 23:04
          Większej bzdury dawno nie czytałam :).
          Biuro podróży tak samo współpracuje z przewodnikami. Tak było podczas mojego ostatniego urlopu, wykupilsmy wycieczke u rezydenta a oprowadzała nas zupełnie inna pani (mieszkająca od lat w Grecji, kobieta o ogromnej wiedzy). Nie wiem jak będzie w tym roku, ale nie zawsze rezydenci są jednoczesnie przewodnikami.
          A zajrzałam sobie z ciekawości na profil Zante magic tours na facebooku - i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ogłoszenie o naborze na przewodnika. Więc i tu może się tak trafić, że biuro zatrudni "pasjonata Grecji" który nie mieszka na wyspie i będzie opowiadał bzdury z książki (a ludzie będą myśleli, że oprowadza ich osoba mieszkająca na wyspie).
          Czy skorzystamy z oferty biura, czy z Zante magic tours - zdecydujemy podczas urlopu na miejscu.
        • Gość: mika232 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.142.139.224.static.telsat.wroc.pl 16.04.14, 10:14

Nie bez przyczyny wspominam o usludze wykonanej za posrednictwem rezydenta to logiczne ze nie on jest pilotem...mam zle doswiadczenuia z Turcji kiedy to wykupilam w lokalnym miejscowym biurze ktorego wlasciciel byl Turkiem, mowiacym po polsku (chodzi o marmaris donatellatravel) wycieczke do pamukale doplacajac ekstra do polskiej obslugi...a zastalam polaczona grupe polska z hinduska,pilotka ograniczyla sie do info o ktorej godz.sa wyjazdy i zbiorki.zero przekazania wiedzy,informacji ciekawostek...a byl na to czas w koncu kilometrow przejechanych sporo ... dla pozostalej czesci druga pilotka kwieciscie opowiadala w j.ang. ... znajomi zas wykupili pamukale u rezydenta 10 euro drozej niz ja a wrocili z glowa pelna fantastycznych wrazen i wlasnie opowiesci...wiec to o to mi sie rozchodzi...i co z tego ze miejscowi ze tam mieszkaja... zmt cenowo wychodzi pare euro drozej nz wycieczki wycenione w katalogu ale nauczona wczesniejszym doswiadczeniem podbijam swoje zapytanie jak ktos wroci prosze o recenzje.
      • Gość: aalissson Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.14, 23:03
        Porządnie wykonana robota u rezydenta..? Coś takiego nie istnieje,niestety..Rezydent ma pojęcie o ogólnikach, które wszyscy możemy poczytać w przewodnikach.. Poza tym, są o wiele drożsi..
        My po przylocie na Zante wysłaliśmy smsa z rezerwacją konkretnych wycieczek i bez problemu dostaliśmy wiadomość z informacją co gdzie i kiedy..

I nie zdziwcie się,jeśli ktoś z biura ZMT zadzwoni z potwierdzeniem o północy.. Wybieracie się do kraju, który przed północą raczej spać nie chadza :]
            • Gość: Gosia Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.adsl.inetia.pl 08.08.14, 11:20
              Wygooglaj biuro, obejrzyj ofertę, wybierz, co Cię interesuje i wyślij zgłoszenie, podając datę wycieczki. Dzień przed wycieczką dostaniesz SMS z miejscem zbiórki -zazwyczaj przed twoim hotelem i prośbą o potwierdzenie rezerwacji. O umówionej godzinie podjeżdża autobus. Na mix północy miał logo firmy, na żółwiach nie. Uwaga, może się zdarzyć, że w autokarze będzie tylko kierowca -Grek, a pilot wsiądzie przy kolejnym hotelu.
              Moim zdaniem warto wybrać się na mix północy. Dobra cena i wszystko, co najważniejsze na wyspie. Można też próbować dzwonić, ale telefon nie zawsze działa. Jeśli już, to próbuj na grecki numer.
              • Gość: basia Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.14, 18:54
                Wróciliśmy z pobytu na Zante (tak mówią na wyspie) czyli Zakynthos. Wyspa ma przepiękne miejsca widokowe, które można zwiedzać samochodem bądź z wycieczką. My wybraliśmy z wygodnictwa tą 2-gą opcję ... i b. dobrze! Drogi na Zante oprócz tego, że wąskie, diabelnie kręte (druga nazwa wyspy to Zakryntos) i czasami b. strome, są jeszcze pogmatwane i trzeba się trochę napocić by trafić tu i tam, nawet z dobrą mapą. Zwiedzaliśmy więc z Zante Magic Tours i bardzo sobie chwalimy to biuro: wspaniali kierowcy, zaangażowani i sympatyczni przewodnicy, dobra organizacja, fajny program na cały dzień, no i bardzo dostępne ceny. Skalkulowaliśmy, że wynajem samochodu (ca 60 EUR/ dz.)+ benzyna (1,75 EUR/l)+ bilety na rejsy chyba by przewyższyły koszt 3 całodziennych wycieczek, a zmęczenie kierowcy, a poszukiwanie drogi, a ciekawe informacje o zwiedzanych miejscach etc...? Jesteśmy więc zadowoleni, chwalimy biuro bo naprawdę się starają dogodzić klientom i wszelkie złe opinie przypisujemy wiecznym malkontentom lub zazdrosnej konkurencji, od której ludzie uciekają do ZMT.
                Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych!
                • Gość: Ada Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.09.14, 19:57
                  Wczoraj wróciłam z Zante i abstrahując czy biuro, o którym wspominasz jest dobre czy nie to jestem zwolenniczką samodzielnego zwiedzania wyspy. Wynajem samochodu to koszt w moim przypadku 36 euro (wypożyczalnia Giant w Alikanas, full insurance, hyundai i10, silnik 1.2, doskonałe auto na zwiedzenie wyspy, w górach radziło sobie świetnie). Za benzynę płaciłam 1.67 euro za litr. Drogi są kręte, wąskie, ale ja - kobieta - dałam radę. Zwiedzanie na własną rękę zazwyczaj jest tańsze i tak jest też na Zakynthos tylko trzeba umieć dobrze to sobie zorganizować i kupić dobrą mapę + dobry przewodnik.
                  Co do nazwy to z tym Zakryntos to niezły dowcip. Wyślisz, że po grecku "zakryntos" znaczy "zakręty"? Ktoś Wam bajkę wkręcił, nie ma takiej nazwy dla określenia tej wyspy. He he he.
                  • biomj Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 14.09.14, 12:05
                    Według mnie Zante, jeżeli chodzi o zakręty, stromizny itp. utrudnienia w poruszaniu się samochodem, to "najłatwiejsza" z popularnych na wyjazdy wakacyjne wysp geckich (mam tu na myśli Kretę, Rodos i Korfu).
                    Chyba tylko Kos jest jeszcze mniej problemowy (tak myślę, oglądając mapy, bo jeszcze nie byłam).
                    • Gość: Ada Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.14, 13:44
                      Nie jest to prawdą, znam też Kretę i Rodos, na Zante jeździ się najgorzej (porównując te 3 wyspy, jest wąsko, czasem bardzo wąsko, brak barierek, zła nawierzchnia w wielu miejscach, dziury, brak zasad drogowych miejscowych kierowców), ale nie aż tak by nie móc tego robić. Drogi na Zakynthos mają opinię jednych z najgorszych w Grecji. Mapa to jedno a real to drugie. Żadne jednak biuro nie jest w stanie zaproponować mi takiej wycieczki jaką sama sobie zorganizowałam (i takiej adrenaliny na drodze, którą jechałam (przez przypadek) a której nie ma na mapie udostępnionej przez wypożyczalnię he he he).
                      • biomj Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 14.09.14, 18:33
                        Gość portalu: Ada napisał(a):

> Nie jest to prawdą, znam też Kretę i Rodos, na Zante jeździ się najgorzej (poró
                        > wnując te 3 wyspy, jest wąsko, czasem bardzo wąsko, brak barierek, zła nawierzc
                        > hnia w wielu miejscach, dziury, brak zasad drogowych miejscowych kierowców), al
                        > e nie aż tak by nie móc tego robić. Drogi na Zakynthos mają opinię jednych z na
                        > jgorszych w Grecji. Mapa to jedno a real to drugie. Żadne jednak biuro nie jest
                        > w stanie zaproponować mi takiej wycieczki jaką sama sobie zorganizowałam (i ta
                        > kiej adrenaliny na drodze, którą jechałam (przez przypadek) a której nie ma na
                        > mapie udostępnionej przez wypożyczalnię he he he).
                        Widocznie z wrażeniami z greckich dróg jest tak jak z gustem i smakiem. Każdy ma własne zdanie. Też organizujemy sobie wycieczki we własnym zakresie-nie wyobrażam sobie inaczej- i jeździłam osobiście po wszystkich tych wyspach. Akurat drogi na Zante wspominam najmilej.

PS. Nie przypominam sobie np. barierek na drodze do Elafonissi, choć była b. wąska i kręta. Chyba, że może teraz już są.

• jagodasoft2 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 11.09.15, 14:01
                          Tyle sie naczytałam o tych krętych, wąskich, stromych drogach na Zante, że byłam przygotowana na najgorsze. Każda nasza wycieczka kończyła się zdziwieniem, ze to już. Nie chcę być niemiła ale jeżeli ktoś ocenia drogi na Zante jako niebezpieczne to chyba jest kiepskim kierowcą.
                          Jedyne z czym sie zgodzę to brak poszanowania przepisów przez Greków, ale to budziło mój podziw, bo żadnego wypadku przez cały swój pobyt nie widziałam, a u nas miliony przepisów, znaków, świateł a wypadki co chwila.
                  • Gość: mamaOlgi Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: 185.68.24.* 11.09.15, 13:49
                    Zapewne samodzielne zwiedzanie jest tańsze, natomiast jeśli jedziesz na wycieczkę zorganizowaną z przewodnikiem, to najcenniejsze jest to co przekaże przewodnik. Jeśli robi to z pasją, to nie ma co porównywać samodzielnego ( tańszego ) zwiedzania z droższym, zorganizowanym. Ale każdy ma prawo wyboru...W zeszłym roku byłam samodzielnie w Lindos 4 razy podczad 2 tygodniowego pobytu. Zaopatrzona w przewodniki, wdruki z neta co chce zobaczyć, zwiedzić itp. W związku z opóźnionym lotem BP zaoferowało w ramach rekompensaty wycieczke objazdową po wyspie z główną atrakcją zwiedzania LINDOS. Powiem szczerze, że pani przewodnik zaprowadziła nas w takie miejsca o których nie było mowy w przewodnikach, opowiadała ciekawie i niekoniecznie to co można wyczytać samemu.
      • Gość: irek Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.net.tauron-pe.pl 06.07.14, 17:13
        Witam
        Miałem okazję uczestniczyć w MIX PÓŁNOCY--ekstra sprawa.Klimatyzowany bus,wesoły kierowca,ciekawy program.Co do dzieci----na koniec dorośli mieli dość(wszyscy zmęczeni---pozytywnie --dużo jazdy,chodzenia---buty co najmniej do pływania--podejście do CIEKAWEGO punktu widokowego nad zatoką wraku (mocno kamienista ścieżynka+ostre roślinki,ale WIDOOOOOOK.Z balkonika nawet wraku nie widać. Nie warto kupować na degustacjach--w marketach TEN SAM towar minimum 20% taniej.Polecam wycieczki VIP --drożęj ale kilka osób--nieautobus.POlecam wynająć samochód ok 30 euro doba z pełnym ubezpieczeniem(cena zależy od wielkości samochodu i ilości dni)corsa 60E za 2 dni.Piękne plaże Gerakas,Dafni---tu koniecznie płetwy+maska cudo.....następnie cypel Keri(podejść do urwisk po obu stronach parkingu z barowozem.To część dolna wyspy.Wgórnej części oprócz MIX PÓLNOC pozostaje Kempi---zachód słońca ,zachód słońca nad zatoką wraku, Limnionas oraz porto Roxa---tutaj buty do pwania,płetwy.Warto wydrukować dokładną mapę(internet)--najdokładniejsze jakie znalazłem na wyspie--jako-takie,a dróżek sporo .Co do Kefaloni----każdy kto tam był mówił że nie warto -------spotkałem kilka osób.Warto zjeść obiadek poza hotelem-------trochę inne jedzenie(nie żeby w hotelu było coś nie tak)

Zyczę udanych wakacji jest pięknie pozdr
      • maggi254 Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours 05.08.14, 18:41
        W jakim sklepie? W miejscowych sklepach spożywczych w Kalamaki nie widziałam niższych cen. Podczas mix północ wino u Dimitriosa kosztowało 2 euro za butelkę, to chyba nie jest wygórowana cena, a kupując 3 dobre wina u Solomosa w winiarni płaci się 3,5 euro za jedno. Za 5 euro można zakupić 3 paczki świeżo pachnących ziół w paczkach, niestety te z miejscowego sklepu już tak nie pachniały.
        • Gość: Gosia Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.adsl.inetia.pl 06.08.14, 08:16
          Najdroższe wino u Solomosa to 5 euro. W pakiecie taniej. Oliwa 0,5 w puszce to koszt 3,5 euro. Stragany przy drodze do zatoki wraku, wydawały mi się wysokie, ale przecież nikt nie każe nikomu niczego kupować. Można za to za darmo popróbować greckich słodyczy i innych specjałów. Przewodnik, pan Tomasz, nikogo nie naciągał na kupno. Ale i rezydenci mają w swoich programach wizyty w winiarni i oliwiarni. Nie rozumiem w czym problem. Kwesta zakupów podczas wycieczki to może w sumie 10 procent czasu, a i to połączone jest z degustacją. Jestem uczuczulona na wszelkie naciąganie, ale tutaj się go nie dopatruje.
          Byłam na 2 wycieczkach -mix północy i żółwie. Biuro polecam.
          • Gość: anika Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.ibd.gtsenergis.pl 06.08.14, 13:32
            Byliśmy w lipcu z Zante Magic Tours na trzech wycieczkach:Mix północ vip+Kefalonia+żółwie.Polecam. Dobry kontakt telefoniczny i smsowy na miejscu.Kierowca Makis przesympatyczny. Przewodnicy Tomasz , Basia i Marta też. Przy zatoce wraku kupiłam wspaniały miód pomarańczowy i nie czułam, żeby mnie ktoś naciągał.Nie chcesz nie kupujesz -proste.
            • Gość: Magi Re: Wycieczki Z ZANTE magic tours IP: *.dynamic.chello.pl 10.10.14, 18:58
              odnośnie naciągania jak określisz następujące działanie: na straganie do spróbowania (podczas wycieczki MIX północ) wystawione kawałki chałwy, oliwy polanej na chleb, sezamki po zakupie owej tak dobrej chałwy i powrocie do Polski wręczyłam ten souvenir rodzicom, którzy od razu rozpakowali aby wszystkich poczęstować.... jakież było moje zażenowanie gdy się okazało, że w środku było coś kolorem przypominające błoto i konstystencją również... a próbowałiśmy niczym nie przypominające kosztowane chałwy... Wstyd mi było i napewno w przyszłości bedę przed zakupem zaglądać do środka każdego produktu...
        • lewania Magda ma po czesci racje 09.10.14, 17:06
          magda ma po czesci racje.
          kupilismy przyprawy u Dimitriosa i okazalo sie, ze w Laganas w sklepie opakowania byly 1.5 raza wieksze i tansze. Nadal pachnialy.

Na poczatku kierowca/przewodnik powiedzial, ze 3 przyprawy za 5, a jak przyszlo do kupowania to sie okazalo, ze pani mowi, ze 2 za 5... kupilismy, ale niesmak zostal.

Ale jesli chodzi o slodycze, to takich w sklepach nie dostaniesz.
          Do tej pory snia mi sie migdaly w karmelu... hmmmm