Dodaj do ulubionych

Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki

24.04.14, 19:34
Czy ktoś był w hotelu caretta sea view w Kalamaki Proszę o opinie
Obserwuj wątek
    • Gość: zakintoska Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.14, 16:20
      opinii raczej nie znajdziesz, gdyż zgodnie z informacjami z biura Grecos hotel Caretta Sea View i Caretta Star funkcjonowały kiedyś pod innymi nazwami (nie znam), potem wykupił je właściciel hotelu Caretta Beach w celu stworzenia kompleksu 3 hoteli. Z tego co wiem, Caretta Sea View i Caretta Star ruszają dopiero w tym sezonie. Ja w maju lecę do Caretta Star i mam nadzieję, że hotel jest już wyremontowany i już funkcjonuje normalnie i sprawnie, bo sezon już się zaczął. Szukałam, ale nie ma nigdzie zdjęć po remoncie, ani stronki (jest tylko stronka Caretta Beach).
      • niie_typowa Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 21.05.14, 11:11
        Witam, wróciłam z 2 tygodniowych wakacji w tym hotelu (mówię o tym zaraz przy plaży) później jest przy ulicy kolejna caretta i na koniec ta z aqua parkiem.

To jest całkowicie nowy hotel, przyjechaliśmy jako pierwsi goście :) Hotel oceniam bardzo dobrze, i jest fantastycznie położony w porównaniu z tamtymi...
        Kameralnie, spokojnie, idealnie dla samotnych par albo dla rodziców z dzieckiem malutkim.
        Jedzenie smaczne, niektórzy mówią że nudno, nie wiem czego oczekują (?)
        Codziennie (lub co drugi dzien) ścielone łóżka, wycierana podłoga, zmieniane ręczniki.
        Obsługa miła, chętna do pomocy gdy jest potrzeba.

Jak macie pytania to odpowiem i poradzę co warto zobaczyć.
        • Gość: olcia Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.19.116.202.alfanet24.pl 21.05.14, 21:02
          Witam:). Jest pare rzeczy, które mnie nurtują odnośnie tego hotelu. Po pierwsze: pokoje, czy sa przestronne i czy trzeba sie wciskać pod prysznic;) Po drugie - formuła all: znajda sie jakieś owoce morza czasem? Aha, i czy odległość od aquaparku w caretta beach jest uciążliwa, czy bedzie można sie spokojnie wybrać z dzieciaczkiem? Czy korzystaliscie z jakis wycieczek fakultatywnych? Z góry dziękuje za odpowiedz:)
        • seemii Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 22.05.14, 09:00
          Dzięki za opinię!! Czekam na twoje odpowiedzi dla Olcii, ale też mam kilka swoich pytań. Z tego co się orientuję, to nie jest duży ośrodek. Jak oceniasz basen w ośrodku? Jest dość dużo leżaków? Pierwszy raz będę w Grecji i bardzo chętnie przeczytam Twoje wskazówki dotyczące miejsc wartych zwiedzenia :) Jeśli będzie Tobie wygodniej, możesz odpisać mi na moją prywatną pocztę: seemii@onet.eu

Pozdrawiam,
          Seemii (Dżoana z powyższych postów)
          • niie_typowa Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 22.05.14, 13:03
            Pokoje nie są duże, jest szafa, blat pod dużym lustrem na ścianie i małe szafki koło łóżek, ciężko utrzymać porządek - za mało szuflad, jedynie ta szafa duża i prosiliśmy o duuużo wieszaków. Śpi się pod prześcieradłem na którym jest narzuta (na szczęście one są JESZCZE nowiutkie) następnym razem wezmę sobie poszewkę na kołdrę i nałożę na tę narzutę bo okropnie się śpi pod samym prześcieradłem. Łazienka mała (z toaletą) i nie ma osobnej kabiny prysznicowej tylko wchodzisz jest umywalka, na wprost prysznic i woda spływa po całej łazience do dwóch kratek, to jest słabe no ale do przeżycia dzięki temu że wszystko jest nowe.
            Jest bardzo chlorowana woda (nie mają swojego wodociągu!) tylko przyjeżdża cysterna.
            W basenie jeszcze więcej chloru, więc nie korzystałam, tyle co nogi zamoczyć bo zaraz miałam skórę wysuszoną, ale przepłynąć się można spokojnie, osobny jest brodzik dla dzieci.
            Leżaków jest sporo, na pewno nie będzie trzeba walczyć bo sam hotel jest nieduży więc i mniej ludzi.
            Polecam wziąć sobie polary na wieczór, ja byłam wcześniej to może było chłodniej, ale czasem dzien do dnia niepodobny! Bywało chłodno.
            Filtry trzeba mieć wysokie, my smarowaliśmy się 50 i 30, bardzo smażyło, chyba że stawiacie sobie za cel demonstrowanie w Polsce opalenizny bo bywały i takie przypadki co leżały od rana do wieczora przy basenie :)
            Od tego hotelu do tego z parkiem wodnym jakieś 30 minut spacerem, my z trzylatkiem spokojnie szliśmy sobie na nogach, ale jeździł bus często więc też nie ma problemu.
            Odradzam wycieczki zorganizowane - "naprane" ludzi niczym podczas trasy z lotniska, jesteście skazani na określony plan. My wynajęliśmy auto na pięć dni i spokojnie zjechaliśmy sobie wyspę, piękne widoki! Warto odwiedzić źródła siarkowe - Xigia, wcześniej jest zjazd do jeszcze jednej. Są piękne, warto z rana, mniej ludzi.
          • Gość: Luko Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.dynamic.chello.pl 20.06.14, 13:18
            Jedzienie jest dobre aczkolwiek nie ma jakiegoś dużego wyboru (w porównaniu do Egipskich hoteli) ale każdy znajdzie coś dla siebie, owoce są dostępne do każdego posiłku - jeżeli chcesz mieć większy wybór idziesz na obiad lub kolacje do Caretta Beach (można korzystać z infrastruktury hoteli w sieci Caretta)

Przekąski są dostępne (pizza, frytki, hot dogi), lody nie tylko dla dzieci (swoją drogą bardzo dobre lody - dostępne róznego rodzaju słodkie polewy)

Co do zwiedzania polecam wypożyczyć samochód na 1 lub 2 dni i objechac wyspę, wykupić wycieczkę statkiem w interesujące nas miejsca

Generalnie hotel godny polecenia - jest cisza i spokój (dobre dla rodzin z dziećmi takimi małymi), jeżeli chcesz rozwywek wybierz Caretta Beach ale tam spokoju nie ma :). Obsługa bardzo pomocna. Nasza rodzina jest zadowolona z wyjazdu.

Leżaki na plaży to koszt 7euro ale można się rozkładać na ręcznikach, kocach - żaden problem wielu tak robi.

• Gość: Maro Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: 195.117.22.* 25.06.14, 14:29
          Moja szacowna poprzedniczka wypisała prawie wszystkie plusy, minusów mało ;) My byliśmy przed sezonem - w hotelu 32 pokoje, częśc jeszcze była pusta - w hotelu SAMI polacy ;) więc atmosfera była bardzo miła i sympatyczna, same rodzinki z dziećmi ;) Ogólnie cisza i spokój... Łazienki bez wydzielonego prysznica trochę dziwne... brak polskiej tv ,basen maławy ale poszaleć można - zostawiliśmy z ekipą kupę materaców, nie bierzcie ze sobą ;)
          13 .06 trochę się zagęściło, nie było już tak swojsko ;/ Obsługa miła,Bladi na barze jak się poprosi mocne drinki robi :) wszyscy ok, może oprócz najstarszej oschłej Berty, szefowej zespołu(zobaczycie ją to od razu ją poznacie) Jedzonko dobre, śniadania typowo angielskie, obiady w porządku, raz nawet był schabowy ;) ale ogólnie z wyborem nie ma szału( 5czy 6 dań głównych plus dostawki) - ale to w grecji norma. 3 rodzaje drinków z dystrybutora jak i piwko , ale wszystko jakieś takie wodniste ;D Alko też tam coś jest ale słabe to jakieś ;) weżcie sobie coś ze sobą żeby się zaprawić wieczorkiem ;) Do plaży bliziutko, ale sama plaża brzydka ...
          Caretta Star - nic tam nie ma ciekawego - trochę lepiej w Careta Beach - mini aqua park super - ale strasznie tu głośno i tłoczno - jak w dzień tak i wieczorkiem (dużo Angoli przede wszystkim) Ogólnie bardzo miło było, poznaliśmy kilka fajnych rodzinek dzięki którym było naprawdę zajebiście ;)
          • Gość: merkantyl Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.dynamic.chello.pl 25.06.14, 21:03
            cyt. (...) same rodzinki z dziećmi ;) Ogólnie cisza i spokój... (...)

Taaa, jasne. Dzieci i cisza to oksymoron Przerabialiśmy to na urlopie. 100 % Polaków podczas pobytu. Niektórzy rodzice potrafili skutecznie ujarzmić swoje pociechy i dzieci nie darły gęby podczas zabaw czy podczas posiłków w restauracji itd. Niestety zdarzyły się polskie wyluzowane rodzinki, w których dzieci są "chowane" zamiast wychowywane, co skutkowało np. tym, że wręcz piszczały podczas posiłków lub robiły kupę do basenu (to nie żart).
    • Gość: kamila Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.14, 22:46
      Własnie wróciłam z Hotelu caretta sea view Kalamaki i moje odczucia sa pozytywne choć na początku kiedy zobaczyłam hotel i swój bardzo mały pokoik (dwie dostawiki) łazienka bez kabiny prysznicowej gdzie po jednej kąpieli wszystko pływało załamałam się, ale po paru dniach dostrzegłam pozytywna stronę tego obiektu cisza spokój blisko do morza choć byłam tylko dwa razy przy dwu tygodniowym urlopie (plaza brzydka i brudna).Często korzystaliśmy z Hotelu Careta Beach gdzie jest świetny AQU PARK dla dzieci bajka, pyszne jedzenie i urozmaicone bo w sea view monotonia ciągle to samo. Ogólnie było super wyspa bajeczna fajne widoki .Warto wypożyczyć auto i samemu pojeździć po wyspie poechac na ship wreck (widok z gory), wypożyczyć motorówkę koszt około 150 euro i samemu popływać po zatoczce -bajka.My rownierz bylismy na statku dookola wyspy wycieczka cało dniowa -mecząca (nie wykupujcie u rezydentów ceny maja kosmiczne 38e dorosly 18e dziecko a my na mieście kopiliśmy za 20 euro dorosły, dzieci free).Ogólnie polecam ten hotel w dniu naszego wyjazdu montowali kabiny prysznicowe także duży plus.Pani Menager bardzo niemiła wygląda jak klawisz ka więzienna mój mąż raz poszedł 2 minuty po 10 na śniadanie z córka to jedzenie z pod nosa mu zabierała w końcu nawrzeszczał na nia ze dziecko jest głodne to pozwoliła na chleb z maslem maskara.....Ogolnie mowic cudowny urlop cudowna wyspa fajny hotel .POLECAM:)
        • ewelajnawrocek Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 19.07.14, 19:41
          W pokoju jest tylko czajnik, nie ma nawet szklanki. Dziwi mnie zachwyt nad jedzeniem w beachu, dla mnie na 3 gwiazdki. pani manager faktycznie straszna. Kupujcie wycieczki z zante magic tour, zobaczycie zatoke wraku z klifu, jak i bedziecie na plazy. tej na statku raczej sie nie poleca. Nie kupujcie od grecosa, bo drogo i slaby program.
      • Gość: Bartek Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.mtp.com.pl 31.07.14, 11:59
        hej Kamilo, mam 2 pytania:
        1) gdzie można wypożyczyć motorówkę, czy potrzebne są uprawnienia-patent sternika motorowodnego? i ilu osobowe to jednostki ?? bo jak wejdą 4 osoby to wychodzi po ok. 40 EUR na głowe - to nie najgorzej, i czy w koszcie jest paliwo czy nie ? 2) auto, gdzie najlepiej wypożyczyć, ile kosztuje i czy płatnośc gotówką jest możliwa? bo karty nie zabieram
        dzięki za odp. lecę 5 września :)
        Bartek
    • Gość: MARIO Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.tarnowskiegory.vectranet.pl 28.07.14, 15:24
      właśnie wróciliśmy z hotelu Sea View- gorąco polecam. Kupując wczasy w Grecos do dyspozycji jest infrastruktura Star i Beach z Aqua Parkiem. Jedzenie dobre, nie rozumiem tych co piszą,że w hotelach jest monotonne, no chyba, że w domu mają codziennie menu z 30 potraw do wyboru. Marudzerzy i nic więcej... jak ja Was nie lubię. Z Sea V. do plaży bliziutko. Do Caretta Beach kursuje busik, więc nie ma problemu. Pokoje ładne, my nie narzekaliśmy, że małe... mieliśmy dostawione łożeczko. W pokoju czajnik, telefon, klima, balkon. Jak komuś brakuje sztućców, szklanek ( nie wime po co to komu w pokoju- to nie pensjonat w górach u bacy bez All I), to może przynieść z restauracji, nikt za to nie zabije. Rejs statkiem na mieście 20 Euro, wynajęcie auta na dobę 40 E z pełnym ubezpieczeniem ( ja miałem Citroena C3). POLECAM Bardzo.....a maruderzy niech lepiej nigdzie nie jeżdżą bo zawsze coś im się nie spodoba. Siedźcie w domach przed TV. Acha, plaża piaszczysta, łagodne zejście, ja miałęm szczęście i snurkując spotkałem żółwia CARETTA CARETTA :-)
      • Gość: afaf Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.14, 12:20
        Jak fajnie przeczytać normalną opinię :):) zgadzam się że niestety wielu wczasowiczów to "maruderzy" którzy zawsze coś znajdą. Kiedyś jakaś rezydentka opowiadała nam historię z życia wziętą: pewien Pan ledwo wysiadł z samolotu podszedł do rezydentki i poprosił o formularz reklamacyjny. Ona się pyta po co mu to skoro jeszcze nawet do hotelu nie zajechali, a on na to "wolę mieć przy sobie bo na pewno coś się znajdzie" :):)"
        A mam pytanko czy są może lodówki i suszarki w pokojach?
        A troszke cienia na plaży dla dzieciaczka się znajdzie czy zaopatrzyć się w jakiś namiocik?
            • Gość: Adrian Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.14, 08:43
              Hej, mam chwilkę, więc napiszę moje spostrzeżenia i opinie nt. Caretta Sea View.
              Byłem z żoną i dzieckiem (19 miesięcy) w dniach 11-18 lipca 2014. Jeśli ktoś się martwi o to jak takie małe dziecko zniesie lot to w naszym przypadku więcej problemów jest przy długiej jeździe samochodem (praktycznie nie zauważył, że leci samolotem choć jak się go pytamy gdzie leciał to pokazuje na niebo;) Co do hotelu to bardzo przyjemny i kameralny hotelik - z trzech pod szyldem Caretta to na bank najodpowiedniejszy dla rodziny z malutkim dzieckiem. Jak ktoś lubi zgiełk i ma nieco starsze dziecko to polecam Caretta Beach (fajny park wodny - szczególnie dla dzieci i fajne animacje w połowie polskich animatorów). Mieszkając w Sea View można korzystać z całej sieci tej marki hoteli za darmo (łącznie z posiłkami, przekąskami i drinkami). W Sea View z nami byli praktycznie sami Polacy (większość właśnie z dziećmi). Pokoje hotelowe może troszkę małe, ale to nie problem, dodatkowo na życzenie dają łóżeczko dla dziecka. W trakcie naszego pobytu zamontowali nam kabinę prysznicową więc jeden problem mniej (zalana łazienka). Obsługa wg mnie super (nawet przywoływana tutaj szefowa zespołu - po prostu ona musi nad wszystkim czuwać i stąd czasem wrażenie, że jest nieco surowa, ale zawsze jak się jest dla niej miłym to Ona potrafi to odwzajemnić). Druga recepcjonistka piękna i miła dziewczyna, dziewczyny z obsługi sali (zazwyczaj dwie) również przemiłe. Pan o nieco ciemniejszej karnacji z kuchni, obsługujący podręcznego grilla również spoko. Barman Bladi (Albańczyk) równy gość, jak ktoś troszkę chociaż posługuje się angielskim to wieczorami można fajnie pogadać przy drinku lub shotach. Drinki spoko choć to zamienniki greckie oryginalnych produktów, fajna opcja z wystawionym nalewakiem do piwa w ramach samoobsługi w godzinach 11:00-23:00. Napiwki mile widziane, Bladi się nie obraża;))) Ładnym gestem też dać napiwek pod koniec pobytu innym z obsługi (np komuś kto był dla nas szczególnie miły i fajnie nas obsługiwał) Co do wycieczek to lepiej poczytajcie bardziej doświadczonych, my wynajęliśmy samochód na dwa dni (40 euro za dzień - citroen c3). Warto kupić sobie tamtejszą oliwę (bez porównania z tą naszą sklepową) - można w Lithace (duż fabryka Oliwy) lub na górze w okolicach portu St. Nicholaus w drodze autem do Blue Caves (mała fabryczka na skrzyżowaniu dróg). Co do plaży to ta przy hotelu jeśli chodzi o piasek, szerokość, zaplecze to "dupy nie urywa", ale jest super malowniczo położona. Jeśli ktoś lubi plaże w stylu naszych bałtyckich to zapraszam na Banana Beach (samochodem jakieś 20 km serpentynkami - fajne widoki, ale jak ktoś widział widoki jadąc autem do St. Nicholaus to już nie robią takiego wrażenia;) Dla lubiących zabawę polecam miejscowość Laganas - istne burdello bum bum:) Przejeżdżaliśmy tamtędy w dzień (bardzo dużo młodych ludzi), natomiast plaża to porażka - przynajmniej ta najpopularniejsza - innych nie widzieliśmy - leżak przy leżaku w szeregu i kilku rzędach - masakra (no chyba, że ktoś jedzie się zabawić to może to mieć swoje plusy;) Ogólnie bardzo fajny hotel, bardzo fajna wyspa, ale jak dla mnie to na tydzień, no może góra 10 dni (szybko się nudzę;) Miłych wakacji:)
              • sosin87 Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 02.09.14, 08:37
                Jeszcze zadam jedno pytanie dot jedzenia w hotelu sea view, bo jade z 1,5 rocznym dzieckiem, czy po sniadaniu można w ktoryms barze dostać jakies jogurty, owoce bądź drozdzówki jako przekąskę ?
                czytałam ze przekąski to pizza hamburgery i frytki a takie male dziecko nie je takich fast foodów, ewentualnie czy można zabrać z restauracji rano jakąs drozdzowke banana ? ( wiem ze tak nie powinno się robic, i dużo Pl tak za granica robi, ja akurat nigdy tak wcześniej nie robiłam podczas wakacji no ale teraz będę podrozowac z dzieckiem dlatego mam tyle watpliwosci
                • Gość: Adrian Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.14, 10:29
                  My też byliśmy z 1,5 rocznym dzieckiem. Myślę, że jak weźmiesz jakiś owoc lub dwa ze śniadania to nikt nie będzie miał o to pretensji. To naprawdę przyjazny hotel z fajną obsługą. Z tego co zauważyłem to problemy z Panią kierownik mieli imprezowicze, którzy nieraz przesadzali, ale po za tym to fajna babka. My ze śniadania braliśmy nawet pomidory nadziewane dla małego (po wcześniejszym zapytaniu o pozwolenie) i nie było problemu. Inna sprawa, że z owoców to przeważnie arbuz mi się kojarzy, ale jogurty chyba też były. Co do przekąsek to przeważnie jest to pizza i frytki. O jogurtach nic nie wiem. Nasz wcinał frytki i z tego co wiem nie są bardziej szkodliwe niż jogurt:) No chyba, że dziecko je go parę dni przed końcem daty przydatności (chodzi o zawarte w nim bakterie). Nie znam się na tym - żona tego pilnuje;) Miłych wakacji:)
    • sosin87 Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 03.09.14, 15:49
      a jak tam jest z pitna woda ? chodzi o to ze dziecku bede przygotowywac Mleko modyfikowane w pokoju , bo wiem ze jest czajnik, maja bardzo chlorowana wode ? taka z kranu jest dobra do picia ? czy lepeij kupic gdzies wode min ? czy moze dają codziennnie po posilku kazdemu butelkę mineralnej ?
        • sosin87 Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 16.09.14, 12:39
          a mam jeszcze jedno chyba ostatnie pytanie czy w zante sa jakies bazarki gdzie można zakupić np. szorty kąpielówki meskie, kapelusz itp. ? w Pl nie mogę już znaleźć a za dwa dni wylot z reguły w takich miastach sa takie rzeczy i jeszcze raz chce podziekowac za tyle cennych informacji
            • sosin87 Re: Zakynthos Hotel caretta sea view Kalamaki 09.10.14, 11:12
              Jak dla mnie super jedne z lepszych wakacji :) fakt hotel posiadał małe minusy ale dla mnie ważne było abym miała blisko na plaze z dzieckiem i to się liczyło, hotel przy samej plazy, w basenie zimna woda ale nad morze ciepła wiec tam spedzalismy czas, raz pojechaliśmy do careety na jedzenie i baseny tez bardzo fajnie, w tym hotelu sea view faktycznie mniej jedzenia niż w careta beach ale ja nie chodziłam głodna :) soki maja niezbyt dobre wiec all incl nie jest idealny , pokoje bardzo ładne, tylko małe, woda z prysznica faktycznie wylewa się spoza niego, piekan wyspa, my z mała 1,5 roczna córka objechaliśmy wyspyz 7 godz odwiedzając banana beach tsilvi, xgia 1 i 2, porto wromi, i zatoke wraku, byliśmy w keri , w górach się trochę pogubiliśmy wyjechaliśmy koło jakiegoś muzeum gdzie tłocza oliwe, piękne widoki czułam się jak na zupełnym odludziu, do porto vromi jechaliśmy w chmurach. Było pięknie :) rejsy z porto vromi do zatoki trwa około 30 min później 1 g na plazy i porót około 1 h, my z tego zrezygnowaliśmy ze wzg na chorobę lokomocyjną :P Sklepików duuzo, najwięcej podróbek ray banów których polacy kupują na potege, zółwi, kapeluszy, stroi kąpielowych, klapek , jedzenia , zabawek wodnych. ogolnie bardzo fajnie, glosno ze wzg na samoloty ale dla nas była to dodatkowa atrakcja, byliśmy również plażaa w Laganas tez fajnie :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka