Dodaj do ulubionych

dalej brak rozkładu lotów na Korfu

20.05.14, 13:35
z Grecosa....
a ja tak nie mogę się doczekać tego 10 czerwca.
Obserwuj wątek
   • Gość: Sylwia Re: jest rozkład :( IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.05.14, 12:55
    Godzina koszmarna, nie dość, że strata całego pierwszego dnia to jeszcze lot w nocy, przylot w nocy, odprawa w nocy, człowiek przylatuje skonany nad ranem do hotelu i zamiast cieszyć się z wakacji marzy tylko żeby to wszystko odespać, więc połowa kolejnego dnia też w plecy :(
    A jakie macie godziny powrotne?
   • Gość: vvv Re: jest rozkład, jest impreza IP: *.ists.pl 28.05.14, 17:38
    Już tu jakiś przedstawiciel BP tłumaczył że to zupełnie normalne, że pierwszy dzień jest przeznaczony na dojazd. Tylko nie dodał, że w wielu wypadkach, tak jak i tu, jest to dojazd spod hali wylotów na pas startowy.
    Poza tym taka godzina wylotu wydaje się być doskonale skorelowana z godziną powrotu samolotu. Ktoś przed chwilą tu pisał, że powrót ma o 4 nad ranem.
    • upartamama a jak rozkład nie wypali kiedy reklamacja? 30.05.14, 08:21
     właśnie widzę, że wylot z korfu o 21:55 przylot 22:55 a ja mam wylot z krakowa na korfu o 23:55 tak jakby właśnie to było skorelowane ze sobą.
     A co w przypadku jak nie wylecę tym samolotem o 23:55 tylko 0:05. W jakim przypadku można potem składać reklamacje?
     • biomj Re: a jak rozkład nie wypali kiedy reklamacja? 02.06.14, 17:38
      upartamama napisała:

      > właśnie widzę, że wylot z korfu o 21:55 przylot 22:55 a ja mam wylot z krakowa
      > na korfu o 23:55 tak jakby właśnie to było skorelowane ze sobą.
      > A co w przypadku jak nie wylecę tym samolotem o 23:55 tylko 0:05. W jakim przyp
      > adku można potem składać reklamacje?

      Skoro wylot masz o 23.55, to na lotnisku każą być najpóźniej o 21.55 (2 godziny przed). Wtedy jest odprawa i nie ważne (dla biura oczywiście), o której samolot doleci i o której Wy wylecicie. Odprawieni zostaniecie 17-go. I żadnego powodu do reklamacji nie ma
      No chyba, ze BP zawiadomi Was wcześniej, pisemnie, maile, sms-em że wylot przesuwa się na 18-go-wtedy powód do reklamacji jest.
      Niestety tak jest, ze jednym przypadaja dogodne godziny wylotów, drugim paskudne. Dlatego najlepszym wyjsciem jest czekanie z decyzją do czasu podania godzin wylotów. Oczywiście jest to niemożliwe w opcji "First minute".
      Cos za coś czasami. Albo przebierasz sobie w kierunkach, hotelach, terminach, a z godziną wylotu wpadasz jak sliwka w kompot (opcja first). Albo wybierasz sobie godziny wylotu, natomiast najlepsze terminy i hotele są juz przebrane (opcja last).
      Czasem ma się szczęście i godziny wylotu są dogodne.
      • upartamama Re: a jak rozkład nie wypali kiedy reklamacja? 03.06.14, 10:25
       Nie jest to dla mnie aż takie straszne, bo:
       zamawiałam te wakację w opcji first minute, gdzie koło kwietnia już nie było tych wakacji w opcji 14 dniowej a opcja 7 dniowa była niewiele tańsza niż ja zapłaciłam za 14 dni.
       Martwi mnie tylko jak dzieci zniosą taką nocną podróż samolotem, potem z lotniska 40 km na miejsce, potem zakwaterowanie. Na drugi dzień będą wykończone.
   • biomj Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 03.06.14, 10:27
    uGość portalu: mona napisał(a):

    > hej, jakie biuro ma dzisiaj lot na Korfu o 10:40 z Warszawy? Widze, że numer lo
    > tu to QS 7424 a mój powrotny w dniu 25.06 ma nr QS 7425 (środa), czyli sa to po
    > wiązane loty, tylko nurtuje mnie jakie biuro zabiera dzisiaj turystów na Korfu?
    > Chyba, ze Itaka zmieniła godziny lotu.
    Moze być, ze teraz są inne godziny lotów, później inne.
    Np. Jeszcze w zeszłym tygodniu z Gdańska na Korfu były wyloty we wtorki o 5.30, a w tym tygodniu i następnych także wtorki lecz niestety później-o 15.35
      • laostic Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 04.06.14, 08:46
       Jesli ktoś kto jeszcze nie poleciał na wakacje i z góry jest nastawiony na reklamacj, niech może lepiej zostanie na działce. Najpierw pół roku zawraca ludziom głowę, żeby wybrać hotel (dobrze jest mieć na kogo zwalić). Teraz narzekanie na nieodpowiednie godziny loty i że dzieci się zmęczą, bo 40 km transferu. Jak to dobrze, że wybrałam inną wyspę.
       • offal Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 04.06.14, 13:42
        laostic napisała:

        > Jesli ktoś kto jeszcze nie poleciał na wakacje i z góry jest nastawiony na rekl
        > amacj, niech może lepiej zostanie na działce. Najpierw pół roku zawraca ludziom
        > głowę, żeby wybrać hotel (dobrze jest mieć na kogo zwalić). Teraz narzekanie n
        > a nieodpowiednie godziny loty i że dzieci się zmęczą, bo 40 km transferu. Jak t
        > o dobrze, że wybrałam inną wyspę.

        Naprawdę nie widzisz problemu w tym że wyprowadzasz się z dzieckiem z pokoju o 10 a wylatujesz za 18h o 4 rano następnego dnia ? Nie masz wrażenia że ktoś tu kogoś oszukuje ?
        Za drobne 9-12tyś pln - twoich ciężko zarobionych pln-ów ???
         • offal Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 04.06.14, 13:57
          Może masz rację a może nie. Po to płacę im żeby mi zorganizowali wyjazd abym nie musiał się stresować i martwić bo ja jadę odpocząć.

          Niestety mi się wydaje że oni o mnie dbają jak o klienta a tymczasem jestem jedynie kolejnym frajerem do oskubania.

          Tak naprawdę to co mnie to obchodzi że BP robi przelot najtaniej jak się da i dlatego lata w nocy bo sloty na lądowiskach są wtedy najtańsze. Z mojego punktu widzenia popełniłem błąd bo zaufałem BP ... inna sprawa że wystarczy popatrzeć w jakich godzinach na Korfu lata: TUI, Nekermann, Itaka, Greccos - od razu widać kto jest gołodupcem nie dbającym o wygodę klientów.
        • laostic Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 04.06.14, 21:34
         Jedni płaczą, że muszą wstać o 4 rano i ich okradają z jednego dnia i inni, że ich wyrzucają z pokoju. Dajcie se ludzie na wstrzymanie. Jeśli ktoś jest zbyt leniwy, by samemu organizować, to musi przyjąć BP z dobrodziejstwem inwentarza.
      • Gość: mona Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.nordeabank.pl 04.06.14, 08:52
       kurcze, nie napinaj się tak. Ja rozumiem, że każdy chciałby lecieć jak najwcześniej ale tak nie da rady. Przecież samolot obraca kilka razy w ciągu dnia i komuś musi się trafić lot w bardzo późnych godzinach, sama lecę tak, że w hotelu będę ok 22 - ale co mam zrobić, nie będę sobie psuć wakacji i humoru czymś takim. Zawsze jest ryzyko, składanie reklamacji w takim wypadku uważam za bezpodstawne.
       Oczywiście pewnie sama będę inaczej "śpiewać" jak mi odwołają lot na Korfu - będzie to wielkie rozczarowanie ale co mi da złożenie reklamacji - kompletnie nic bo biuro ma do tego prawo.
       • Gość: Artur Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.14, 09:31
        No, jak będziemy rozgrzeszać biura podróży za wszystkie ich przekręty i niedociągnięcia, to tym bardziej będą nas olewać. Jak ktoś ma umowę, że wyjazd jest od dnia np. 1 czerwca, a wylatuje dopiero 2 czerwca w nocy to przecież jest to ewidentnie niedotrzymanie warunków umowy i jak najbardziej trzeba składać reklamację. Podejście, że i tak to nic nie da, powoduje, że biura robią z nas idiotów. A jak biuro nie rozpatrzy reklamacji pozytywnie to pozostaje sąd. Wiem, że ludziom się nie chce walczyć o swoje, ale dlaczego tylko polscy turyści dają się tak robić w jajo?
        • biomj Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 04.06.14, 11:10
         Gość portalu: Artur napisał(a):

         > No, jak będziemy rozgrzeszać biura podróży za wszystkie ich przekręty i niedoci
         > ągnięcia, to tym bardziej będą nas olewać. Jak ktoś ma umowę, że wyjazd jest od
         > dnia np. 1 czerwca, a wylatuje dopiero 2 czerwca w nocy to przecież jest to ew
         > identnie niedotrzymanie warunków umowy i jak najbardziej trzeba składać reklama
         > cję. Podejście, że i tak to nic nie da, powoduje, że biura robią z nas idiotów.
         > A jak biuro nie rozpatrzy reklamacji pozytywnie to pozostaje sąd. Wiem, że lud
         > ziom się nie chce walczyć o swoje, ale dlaczego tylko polscy turyści dają się t
         > ak robić w jajo?

         Zauważ, ze nie masz na umowie okreslenia "termin wylotu", tylko np. "termin", "termin imprezy". I dla biura tym terminem jest data, która widnieje na Twojej karcie pokładowej. Jeżeli data jest zgodna z terminem-reklamacją nic się nie wskóra, szkoda nerwów i papieru. Co innego -jeżeli masz na karcie datę późniejszą. W takim wypadku mozna spróbować, Ale jak dopniesz swego- zadośćuczynieniem będzie zapewne rabat na kolejną imprezę lub wycieczka fakultatywna gratis przy kolejnym wyjeździe. A mało kto po niemiłej przygodzie z biurem, pojedzie z nim kolejny raz.
         Jeżeli są duże opóźnienia z wylotem (ze strony linii lotniczych) , to zobowiązani są zapewnić Ci dodatkowy posiłek lub/i nocleg.
         • Gość: Artur, Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.06.14, 11:56
          Mnie nie powinno interesować co mam na karcie pokładowej, tylko kiedy faktycznie wylatuję, zdarzały się przypadki, że samolot miał opóźnienie nawet kilka godzin (awaria, czy inne przyczyny) i co też mam przejść nad tym do porządku dziennego?
          Ja zresztą osobiście uważam Itakę za najgorsze biuro podróży na polskim rynku, jak z nimi latałem to zawsze mieli właśnie jakieś dziwne godziny lotów (najczęściej nocne), zresztą wielokrotnie zmieniane. Nigdy nie było wiadomo kiedy faktycznie się wyleci i kiedy wróci i czy z miasta, z którego się miało rezerwację.
          Od trzech lat przerzuciłem się na TUI i oni jakoś mogą podać godziny przelotów (na ogół sensowne) na 2-3 miesiące przed wylotem i potem już ich nie zmieniać (w przypadku moich wylotów do Turcji, na Kretę i do Portugalii nie było nawet drobnych zmian). Dlatego ja nie wrócę już do Itaki, bo ważne jest dla mnie unikanie stresu i wiecznej niepewności.
          • biomj Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 04.06.14, 12:48
           Gość portalu: Artur, napisał(a):

           > Mnie nie powinno interesować co mam na karcie pokładowej, tylko kiedy faktyczni
           > e wylatuję,
           Tu sie zgadzam i popieram. napisałam tylko, ze w razie reklamacji jest to tak interpretowane. A korzystać z sądowej ścieżki dla kilku złotych ewentualnego (bo wcale nie pewnego) odszkodowania - można... w końcu sądy narzekaja na brak pracy

           zdarzały się przypadki, że samolot miał opóźnienie nawet kilka godz
           > in (awaria, czy inne przyczyny) i co też mam przejść nad tym do porządku dzienn
           > ego?

           Nie, ale to akurat nie wina BP, tylko linii lotniczych. I jeżeli zapewnią Ci (pisałam o tym poprzednio) posiłek i/lub nocleg, to też nie ma powodu do reklamacji.


           > Ja zresztą osobiście uważam Itakę za najgorsze biuro podróży na polskim rynku,
           > jak z nimi latałem to zawsze mieli właśnie jakieś dziwne godziny lotów (najczęś
           > ciej nocne), zresztą wielokrotnie zmieniane. Nigdy nie było wiadomo kiedy fakty
           > cznie się wyleci i kiedy wróci i czy z miasta, z którego się miało rezerwację.

           Nawet nie zwróciłam uwagi, ze to chodzi o Itakę... Każdy wybiera co mu pasuje- wolność mamy podobno...(ja akurat nie korzystam z Itaki)

           > Od trzech lat przerzuciłem się na TUI i oni jakoś mogą podać godziny przelotów
           > (na ogół sensowne) na 2-3 miesiące przed wylotem i potem już ich nie zmieniać (
           > w przypadku moich wylotów do Turcji, na Kretę i do Portugalii nie było nawet dr
           > obnych zmian). Dlatego ja nie wrócę już do Itaki, bo ważne jest dla mnie unikan
           > ie stresu i wiecznej niepewności.

           Z tego co pamiętam to TUI ma także swoje samoloty (być może, ze z Polski nie latają, ale widziałam na greckich i tureckich lotniskach). Zatem nie muszą bazować tylko na ograniczonej ilości czarterów ogólnodostępnych. Stąd bardziej przyjazne godziny lotów.

           PS. Kilka lat temu leciałam na Kretę z Neckermannem, w samolocie byli także klienci TUI. I... czekałam 7 godzin na Okęciu na wylot. Nie muszę dodawać, że zarówno z jednego, jak i drugiego biura nie pojawił się żaden przedstawiciel.
      • Gość: Piotr Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.14, 20:44
       Wyluzuj kobieto, przestań się tak ekscytować. Żadne reklamacje nie będą uwzględnione. Wyjazd zaczyna się od zbiórki na lotnisku, a ta - była 2 godziny przed północą.
       Jak już tu ktoś wspomniał, wystarczy, że Kowalski lub Kowalska będzie się gramolił, np. utknie na lotnisku w toalecie, będą kolejne wezwania pasażera, podczas gdy samolot załadowany i praktycznie gotowy do startu. I co, wina biura podróży, wina linii lotniczej? Litości!!!
  • Gość: Nula Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.net155.okay.pl 04.06.14, 14:20
   Jeżeli ktoś po raz pierwszy korzysta z BP to może oczekiwać że wszystko powinno być o.k.
   Płaci się wtedy "frycowe" jeżeli coś wychodzi nie tak"..
   Kupowanie w styczniu, luty, nawet marcu ofert kiedy zazwyczaj nie ma jeszcze podanych godzin wylotu przy tak mało stabilnej sytuacji BP jest ryzykiem i t czasem b.dużym.
   Od paru lat korzystam z usług BP i tylko dzięki temu że korzystam z tego Forum Turystycznego od samego początku moich "wywczasów zagranicznych" dowiedziałam się rozmaitości :). Nauczona przez innych nie kupuję już wcześniej żadnych ofert tylko : planuję sobie i rodzince termin urlopu i na ok.1 mieś.przed terminem urlopu szukam - i zawsze na tym zyskuję :). Fakt - nie mam dzieci "szkolników" więc latamy zawsze maj - czerwiec i załapuję świetne lasty. I wiem na czym stoję.:)))))
   To Forum jest bezcenne - należy tylko czytać z pewnym dystansem niektóre wpisy.
   • Gość: gosia Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.adsl.inetia.pl 04.06.14, 16:51
    upartamama nie sądzę żeby jakiekolwiek biuro uznało reklamacje bo "a wczorajszy lot z Krakowa zaplanowany na 23:55 wyleciał o 00:11 - będą reklamacje" to raptem 16 minut, a że inny dzień no cóż pech, bo to tak jakby ktoś miał planowy 12.45 a wyleciał o 13.01
    Dwa lata temu wykwaterowali nas z pokoi o 12, lot miał być 18.30 dostaliśmy pokój na bagaże i mogliśmy korzystać z all. Koło 15 okazało się że samolot ma awarię, loty opóznione że ho ho, dostaliśmy za free noc w hotelu wylot był dopiero koło 12 dnia następnego, czyli tak jak mówią przepisy "gdy z powodu opóźnienia lotu występuje konieczność pobytu przez jedną lub więcej nocy pasażerowie mają prawo do bezpłatnego zakwaterowania w hotelu i darmowego transportu między lotniskiem a hotelem."
    w tym roku ponownie jak w zeszłym znów Korfu wyloty dokładnie o tych samych godzinach.
    Upartamama głowa do góry jedz na wakacje, korzystaj ze słońca- nigdy nie jest idealnie niezależnie czy jedziesz z BP czy sama

   • biomj Re: Lądowanie na Korfu 04.06.14, 19:49
    Gość portalu: vvv napisał(a):

    > Gdzie jak gdzie ale nie na Korfu warto lądować za dnia. Dobrze jest wtedy mieć
    > miejsce przy oknie, od sterburty i nie na skrzydle. Pierwsze atrakcyjne widoki
    > murowane :)
    Polskiego uczyli mnie dawno, ale coś tu chyba jest nie tak.
    Z pogrubionego zdania wynika, według mnie, że nie warto lądować w ciągu dnia. Z kolejnych, że warto.
    PS. Oglądając położenie pasa startowego w Korfu (na "wodzie") stwierdziłam, ze za żadne skarby nie spojrzę przez okno przy lądowaniu. I pal licho widoki. Ale moje dziecko lubi takie wrażenia , dlatego zapytam (nigdy tego nie moge zapamiętać), zeby ew. poprosić o takowe:
    miejsca na sterburcie to A,B, C czy D, E, F?
    • Gość: vvv Re: Lądowanie na Korfu IP: *.ists.pl 04.06.14, 20:15
     Słuszna uwaga. Dzięki za rewolucyjną czujność.
     W podkreślonym zdaniu słowo "nie" jest oczywiście zbędne.

     Sterburta to wg żeglarzy prawy strona łajby. Zakładam, że w statku powietrznym również. Lądując na Korfu warto powyglądać przez prawe okienka.
     Tu możesz pooglądać bez mrowienia w plecach, tyle że przez lewe okienka
     www.youtube.com/watch?v=c5wjv850aPw
     • biomj Re: Lądowanie na Korfu 05.06.14, 14:43
      Gość portalu: vvv napisał(a):

      > Słuszna uwaga. Dzięki za rewolucyjną czujność.
      > W podkreślonym zdaniu słowo "nie" jest oczywiście zbędne.
      >
      > Sterburta to wg żeglarzy prawy strona łajby. Zakładam, że w statku powietrznym
      > również. Lądując na Korfu warto powyglądać przez prawe okienka.
      > Tu możesz pooglądać bez mrowienia w plecach, tyle że przez lewe okienka
      > www.youtube.com/watch?v=c5wjv850aPw

      Juz mi niedobrze było jak to ogladałam. Nie wiem jak ja to przezyję osobiście.
      Ale obiektywnie patrząc- widok z lewego okna też niczego sobie...
      Choc jeszcze nie bardzo mogę sobie umiejscowić, to co było widać na nagraniu.
      Wydawało mi się na poczatku, ze samolot leciał wzdłuż zachodniego brzegu wyspy. Ale później ino moment i był pas lotniska- wtedy mi się już poplatało (chyba, ze w filmie była przerwa w nagrywaniu, a ja jej nie zauważyłam).
      PS. W każdym bądź razie postaramy się poprosić przy odprawie o miejsca od D-F (lecimy w 3 osoby) i przed skrzydłem. Dziecko będzie miało co oglądać.
    • hastan Re: Lądowanie na Korfu 04.06.14, 21:15
     Miejsca przy oknie to "skrajne" litery: A po lewej stronie, F po prawej (chyba, że w rzędzie jest więcej niż 6 foteli, wtedy na prawej burcie może być np. J albo K).
     Tu jedna ze stron, na której możesz obejrzeć rozkład miejsc w samolocie:
     www.seatplans.com/airlines
  • nullka78 Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.06.14, 16:31

   Widzę że dyskusja momentami schodzi na inny tor.
   Też jestem z tych zażenowanych godziną powrotu z Korfu . Wracam 05.07.2014 i uważam że powrót 06.07.2014 o godz 4:50 to przegięcie i nie dotrzymanie warunków umowy. Pisałam dzwoniłam to po prostu totalna olewka i spychologia i zostałam poinformowana że jak będzie możliwość dokupienia doby to na własny koszt a potem mogę reklamację składać (taaaa pewnie ją uwzględnią) a ja na to a co jesli okaże sie że nie ma takiej możliwości????? A Pan mi na to - to wtedy niestety ..... trzeba na walizkach czekać te 17h (bo pokój opuszczamy o 12 w dzień).
   Pytam co ja będę miała zrobić z trójką dzieci w tym jedno roczne :( Załamka totalna . Mam możliwość rezygnacji i zwrotu 100% kwoty , bo Pan przyznał mi rację że to jest nie dotrzymanie warunku umowy.

   Ktoś pisał że moga się zmieniać godziny lotu TAK owszem godziny i moge lecieć 5.07 o 6 ranio albo 5.07 o 24 ale cholera nie podpisywałam umowy do 06.07!!!! To jest nie dotrzymanie terminu wycieczki a nie godzin.
   Ja już jedno odszkodowanie za opóźniony lot z Teneryfy i międzylądowanie na Fuertaventurze otrzymałam (też z Itaki lecieliśmy i też Travel Service) złożyliśmy pozew zbiorowy i wygraliśmy kase. 1/3 wycieczki się zwróciła. Zajęła się nami jedna z pod Warszawskich kancelarii. Oni myślą że sa bezkarni i moga nas traktować jak bydło . Postawić na lotnisku albo posadzić przy hotelowym basenie (z którego łaskawie pozwolą Wam korzystać) . Jedzenie kupić na mieście i koczować dalej do rana.

   Ciekawa jestem czy pracownicy biura Itaka byliby zadowoleni gdyby sami lecieli na wakacje z takimi przygodami.

   Ja powiedziałam żebym leciała sama z mężem ok mogę koczować , ale lecimy z trójką małych dzieci. Czy to oznacza że mamy siedzieć na du.... w domu bo mamy dzieci??? Czy to coś jednak z biurem Itaka jest coś nie tak. I czym oni się szczycą 25lat???? Jak teraz odwalają takie akcje.

   Dziwnym zbiegiem okoliczności godziny wylotów pojawiły się 2 dni po zapłacie całości za wycieczkę. Nie prawdą jest też że przewożnik podaje godziny tak późno- oni wiedzą o nich już pół roku wcześniej.
   Jedna wielka masakra - zastanawiam się nad rezygnacją bo mam takie prawo chociaż wylot już 21.06 na który tak bardzo się cieszyliśmy i my i dzieci a teraz jak pomyślę o tym koszmarnym powrocie to mi się nie chce lecieć nigdzie :(
   Na pewno ostatni raz z ITAKĄ - za rok tylko auto i Chorwacja
   • kittykitty Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.06.14, 20:05
    Jeśli zdecydujesz się lecieć i dopłacić za dodatkową dobę spróbuj uzyskać już teraz pomoc w tym zakresie od Itaki - niech oni zarezerwują Ci dodatkową dobę. Albo sama skontaktuj się mailowo z hotelem, do którego jedziesz i zrób dodatkową rezerwację. Po przylocie rzeczywiście mogą już nie mieć wolnych pokoi. Możesz sprawdzić czy hotel jest np. w booking.com i zarezerwować w ten sposób. Oszczędzisz sobie nerwów.
    • nullka78 Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.06.14, 20:29

     Dzięki za rady :) Bardzo zależy mi żeby nie rezygnować z tych wakacji i powiem szczerze że próbowałam w Itace prosić o przedłużenie doby i zbyli mnie słowami że może tego dokonać tylko rezydent na miejscu .... i pozamiatane . Wszelki kontakt z Biurem Obsługi Klienta Itaki pogłębia moje nerwy. A jak Pan mi dziś powiedział że jak nie ma możliwości przedłużenia doby to będziemy do 4:50 siedzieć na ławeczce i czekać bo innego wyjścia nie ma to już nie chciało mi się dyskutować dłużej. Sam przyznał że nie byłby zadowolony z takiego powrotu z wakacji ale nic nie może mi pomóc. Jednym słowem Itaka ma swoich klientów w du..e , najważniejsze że już zapłacone a to czy klient będzie zadowolony to ich nie obchodzi.

     Tyle lat latamy a tylko z Itaką drugi raz mamy takie przygody. Dałam im jeszcze jedną szansę i to był błąd, bo myślałam że wtedy to był taki pojedynczy "wybryk" biura a raczej przewoźnika ale widać takie mają teraz podejście do biznesu. Dla mnie jest jasne za wszystko odpowiada Itaka a jak przewoźnik robi jakieś akcje to jeśli zależałoby im na kliencie zmieniliby przewoźnika a nie zgadzali się na takie anomalia jak czekanie klienta 17h po opuszczeniu pokoju na wylot.
    • biomj Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.06.14, 20:32
     Ja mam lecieć za tydzień i zajrzałam sobie dzisiaj na wyloty na Korfu z Gdańska i troche mnie zestresowało.
     Do Gdańska planowo (o 14.15) przyleciał z Korfu Boening 737.
     Na tablicy wylotów jak byk: wylot na kOrfu o15.35 (tak niby mam lecieć, ladowanie ok. 19 na Korfu). OK
     Patrzę teraz niedawno: wyleciał o 18.40 i na dodatek Airbus 320- myslę sobie , niezbyt dobrze, ale cóż trudno.
     A on międzylądował w Katowicach.
     Jest teraz 20.30, a na ten lot jeszcze jest w Katowicach odprawa. Ciekawe o której wyleci, bo doleci pewnie ok. północy.
     Mam nadzieję, że to tylko w tym tygodniu, bo się załamię- dla mnie lądowanie to największa katorga z całych wakacji (start jakoś lpiej znoszę, choc też ciężko). A tu zamiast 2 mogą byc 3 (albo i 4!) ladowania
   • Gość: olobolo Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: 195.149.64.* 12.06.14, 07:58
    nullka78 napisała:
    [...]
    >jak będzie możliwość dokupienia doby to na własny koszt a potem mogę reklamację składać >(taaaa pewnie ją uwzględnią)

    Ja jestem w tej samej sytuacji i już kontaktowałem się hotelem, N arazie nie odpowiadają od 72h w tej sprawie, na inne zapytanie odpowiedzieli w 24h. Obawiam się że Itaka tak ochoczo sugeruje dokupienie dobry we własnym zakresie i ewentualny zwrot po powrocie bo zdaje sobie sprawę z tego że na miejscu nic nie wskóramy i nie dostaniemy tego dodatkowego noclegu.

    > Ja już jedno odszkodowanie za opóźniony lot z Teneryfy i międzylądowanie na Fue
    > rtaventurze otrzymałam (też z Itaki lecieliśmy i też Travel Service) złożyliśmy
    > pozew zbiorowy i wygraliśmy kase. 1/3 wycieczki się zwróciła. Zajęła się nami
    > jedna z pod Warszawskich kancelarii. Oni myślą że sa bezkarni i moga nas trakt
    > ować jak bydło.

    Możesz coś więcej opisać: jak to się robi ? Jakie informacje dowody muszę zebrać w trakcie pobytu żeby domagać się zadośćuczynienia sądownie po powrocie ?

    Uważam że należy karcić BP za takie praktyki bo bez tego nigdy nas klientów nie będą traktowali z szacunkiem ! Dla mnie osobiście takie koczowanie 17h z dzieckiem to zepsuty urlop. Najpierw 3-5 dni wcześniej będę się martwił jak to będzie ostatniej nocy, potem spędzę nieprzespaną noc w podróży a następnie po przylocie o 6:20 pójdę do pracy na 14.00. Jakie będę miał wrażenia ogólne z urlopu ? Raczej słabe ... a wszystko dzięki temu że BP nie poczuwa się do tego że bym to ja był zadowolony i stawia własną wygodę, oszczędności i chęć zysku ponad to żeby zapewnić swoim klientom usługi na satysfakcjonującym ich poziomie.    • nullka78 Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 12.06.14, 10:16
     Musisz mieć bilety lotnicze wszystkich uczestników wycieczki i rachunki jeśli ponosisz jakieś dodatkowe koszty i nic więcej. Więcej mogę napisać Ci na maila (jak chcesz to podaj odezwę się), nie chcę udzielać się publicznie bo już w innym wątku mnie ocenili odpowiednio.

     U mnie też z hotelu odpowiedzi nie ma na razie 48h i też uważam że nie będzie takiej możliwości gdyż w lipcu mają pewnie obłożenie. Ja jestem w stanie ponieść ten koszt ale jeśli nie da rady i przyjdzie mi czekać te 17h z dzieciakami to na pewno tego tak nie zostawię .

     olobolo kiedy wylatujesz na Korfu?
     • Gość: olobolo Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: 195.149.64.* 12.06.14, 13:04

      Dzięki za odpowiedź i propozycje, na razie nie będę cię męczył. Wylatuję 05.07 do Messonghi Beach.

      Widziałem ten inny wątek i wypowiedzi obrońców BP, no cóż... jak miałem 20 lat i jechałem z kumplami to też mi było wszystko jedno gdzie i jak śpię i co jem. Tak samo jak ty, mówię NIE skandalicznym praktykom BP, nocnym lotom, liczeniem dni po swojemu itp. Generalnie pora powiedzieć stop i żądać usług na najwyższym poziomie adekwatnym do cen.
      Pozdrawiam i życzę udanego urlopu.
      • nullka78 Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 12.06.14, 13:50

       Ja lecę już 21.06 za to wracam 05.07 - a nie przepraszam 06.07 ;)

       A tymi obrońcami BP nie ma się co przejmować bo to pewnie ich pracownicy lub osoby które latają bez dzieci :) Ktoś kto nie ma dzieci (małych dzieci) nie zrozumie o co nam chodzi

       Pozdrawiam i też życzę udanego urlopu , którego nikt i nic nie będzie w stanie nam zepsuć.
   • Gość: Hubert Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.06.14, 11:39
    Właśnie wróciłem z Korfu o 4:50. Powrót mielimy 25.06, a z koniec pobytu w hotelu 24.06 o 11.00. W naszym przypadku też przy zakupie wycieczki nie było wiadomo o której będą loty. Dowiedziałem się o tym na 4 dni przed wylotem.

    Byliśmy w hotelu Mesonghi Beach Resort. pobyt przedłużono nam tylko do 18.00 za 25EURO.
    Mimo dwójki dzieci nie udało się przedłużyć pobytu do końca bo już byli następni goście.
    W dniu wymeldowanie nie było rezydentki w hotelu i nie odbierała telefonu żeby coś pomóc. Rezydentka zapewniała że na pewno przedłużą lud dadzą inny pokój. Ale jak się okazało to o innym pokoju nie można było nawet marzyć (hotel miał by wtedy dwa pokoje do sprzątania). Można sobie tylko wynająć pokój za pełną opłatę.
    Cały nawet udany urlop popsuło oczekiwanie na samolot w pomieszczeniu przy recepcji gdzie były sofy i dwa fortepiany. Dzieci próbowały usnąć ale co chwila ktoś przychodził i próbował szlifować formę gry na fortepianie( do 12:00 w nocy :-)).

    Dziwi mnie to że ITAKA sama sobie szkodzi. Tłumaczyli się że to firma od czarterów tak ustawiła loty, ale jeżeli jedna firma nie może to niech wynajmą samolot gdzie indziej.
     • Gość: gosia Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.06.14, 21:12
      w takiej samej sytuacji byliśmy ale nam udało się przedłużyć do końca za 30 EUR nawet mieliśmy możliwość zostania w tym samym pokoju chociaż dzień wcześniej dostaliśmy informację że zmienią nam pokój. Przed wyjazdem byłam strasznie zła że muszę dopłacać że biuro powinno zagwarantować pokój bez dodatkowych opłat i przed wyjazdem już pisałam reklamację do biura ale.... wakacje były super, 30 EUR to za mała kasa żeby się szarpać o zwrot i odpuściłam, wyszło w sumie fajnie bo mieliśmy dodatkowy dzień a niektórzy o 9 rano wyjeżdżali już z hotelu, więc czasem nie ma tego złego :)
       • Gość: mona Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.toya.net.pl 28.06.14, 10:17
        Przeciez jesli hotel dysponuje wolnymi pokojami i to do godz 1-2 w nocy to nie ma zadnego problemu zeby doplacic za pobyt- kazdy hotel ma swoj cennik. Zalatwia sie to w recepcji bez zawracania glowy rezedentowi. My mielsmy przedluzone do 20 za 25 EUR-moglismy dluzej ale cena bylaby wyzsza. Nie zawsze jednak hotel ma wolne pokoje- to chyba oczywiste.
        • Gość: molo Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.sferanet.pl 28.06.14, 22:14
         takie sprawy jak przedłużenie pobytu nalezy zgłaszac w recepcji hotelu, w naszym hotelu była zasada, ze po 12 dnia poprzedzającego wylot i niestety kto pierwszy ten lepszy, gdyz przyjeżdzali nowi goście i nie dla wszystkich, którzy chcieli przedłuzyć pokoje, była taka mozliwość. My chcieliśmy do godz 19, udało się do 16, gdyż było duże oblężenie hotelu.
    • kittykitty Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 27.06.14, 16:05
     Kurka, rzeczywiście mało fajnie. Byłam z Itaką na Krecie dwa razy - jakieś 4 i 3 lata temu i pamiętam że było podobnie z tym oczekiwaniem na lot powrotny. Na szczęście za każdym razem była możliwość przedłużenia pokoju, za dodatkowe pieniądze oczywiście.
     Teraz lecę na początku września z Wezyrem i lot powrotny jest zaplanowany na godz. 8.05 i na szczęście mam pokój do końca, tak mnie zapewniło biuro. Mam nadzieję, że rzeczywiście tak będzie.

     W ogóle uważam, że powinna obowiązywać zasada, że jeśli lot jest później niż 9 godz. po upływie doby hotelowej (np. pokój trzeba opuścić o 12.00 a lot jest zaplanowany nn. na 23.00 albo na 3.00 następnego dnia) to biuro powinno być zobligowane do zapewnienia uczestnikowi możliwości korzystania z tego samego pokoju.
    • Gość: olobolo Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.14, 09:01

     Ja bede w tej samej sytuacji za kilka tygodni i już dziś jestem wściekły na to bo wiem że 15h czekania na samolot i powrót do domu o 6-7 rano po nieprzespanej nocy zepsuje mi całe poczucie miło spędzonego urlopu.

     Czy nie myślicie o tym żeby się domagać jakiejś rekompensaty typu 50% wartości wyjazdu, oczywiście w ramach drogi sądowej lub pozwu zbiorowego , a nie uprzejmej prośby do BP ?

     Uważam że nie należy odpuszczać takim graczom na rynku jak Itaka bo to oni właśnie psują rynek i jakość usług turystycznych w PL. Takie ustawianie lotów i pozostawianie klientów samych sobie z problemem jest tego doskonałym przykładem.

     Jak będziemy na to pozwalać to za 2 lata na Korfu będziemy kajakiem podróżować a do tego sprzątać pokoje na własny koszty jako kliencie ostatniej najgorszej kategorii.
     • Gość: gosia Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.14, 15:48
      ja nie będę reklamować bo nie mam czasu na chodzenie po sądach a zresztą tak jak pisałam wcześniej mieliśmy dodatkowy dzień za 30 EUR. Przedłużenie pokoju załatwialiśmy z rezydentem dzień przed wylotem ponieważ dopiero wtedy hotel ostatecznie wie ile będzie potrzebnych pokoi rodzinnych. Akurat nam się udało pewnie dlatego że byliśmy w połowie czerwca teraz już pewnie jest pełne obłożenie w hotelach i może być większy problem.
      Przedłużenie do godziny 16 kosztowało 20 EUR do godziny 20 kosztowało 25 EUR a do końca czyli w naszym przypadku do 1:30- 30 EUR.
       • nullka78 Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.07.14, 13:09

        Wróciłam z Korfu 6.07 było super ale oczywiście przedłużenie doby hotelowej w naszym hotelu nie było możliwe. Jeśli ktoś z Was leci do hotelu Gelina Village to od razu niech się naszykuje na to że od 11 do 1:30 będzie człowiekiem "bezdomnym" Dla mnie nie byłby to problem gdyby nie troje dzieci które z nami były. Od 23 do 1:30 spali rozłożeni na sofach przy recepcji. I co???? Byliśmy pośmiewiskiem wśród innych . Najpierw przechodził Pan pijany co prawda i mówi "baby sleep baby sleep " śmiejąc się. Może myślał że wyrodni rodzice o północy dzieci męczą żeby tak sobie posiedzieć. Ale żeby było jeszcze ciekawiej ten sam facet wracając z WC zaczął telefonem robić moim śpiącym dzieciom zdjęcia . Myślałam że go zabiję - na szczęście w porę to zauważyłam.
        Pani rezydentka zero pomocy - ona nic nie może itp. Jak na Recepcji chciałam sama to załatwić to nawet menager hotelu powiedział że nie ma takiej możliwości żeby przedłużyć pokój. Ogólnie cały powrót z trójką dzieci nie należał do przyjemności.
        Z naszym hotelem jeszcze taka sprawa i polityka Itaki że ludzi kwaterowali w innych gorszych hotelach bo niby brak miejsc w Gelinie :( (to nam i tak się trafiło że byliśmy w tym co wykupiliśmy). Oprócz tego już na miejscu ludzie pisali reklamację zbiorową bo np. pokoje dostawali nie takie jak kupowali. Czyli np. para małżonków z rodzicami mieli wykupione dwie dwójki a dali im dwójkę z 2 dostawkami. Istny horror ludzie tam mieli.
        To co Itaka sprzedaje coś czego nie ma???? Ja tego nie rozumiem
        Myślę że jeśli tylko klienci Itaki musieli koczować po nocy na sofach recepcji to hotel powinien z tym biurem zakończyć współpracę. Jakoś klieci Grecosa i Rainbow Tours mieli normalne godziny wylotów. Nie mówiąc o Rosjanach których rezydenci są wiecznie w hotelu i przy zakwaterowaniu i przy wykwaterowaniu - a nasza rezydentka jest tylko po to żeby wycieczki sprzedać - bo nawet przy przyjeżdzie i odjeździe jej nie było.
        Na pewno były to moje ostatnie wakacje z tym Biurem bo ta renoma którą wypracowywali sobie przez 25 lat nagminnie jest zatracana - wystarczy poczytać opinie klientów w internecie a znalazłam ich bardzo dużo - szkoda że nie poczytałam w styczniu jak rezerwowałam wyjazd.

        Wszystkim lecącym na Korfu w najbliższym czasie życzę przyjemnych i udanych wakacji bez przygód i aby nikt i nic Wam tego wyjazdu nie zepsuł. :)
          • biomj Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.07.14, 18:50
           Gość portalu: Mak napisał(a):

           > To nie jest prawda. Leciałam z Gdańska na Korfu z Grecosa, Grecos czarterował s
           > amolot z Rainbow. Itaka miała czarter tego samego dnia o późniejszej godzinie.
           Potwierdzam. Grecos i Rainbow mieli wylot o godz.13 z Kerkiry (a przylot z Gdańska ok. 19-tej). Dodam, że na dodatek lot Itaki na Korfu z Gdańska odbywał się z międzyladowaniem w Katowicach (przynajmniej w czerwcu- jak teraz jest to nie wiem)
           • deec2 Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.07.14, 19:29
            biomj napisała:

            > Gość portalu: Mak napisał(a):
            >
            > > To nie jest prawda. Leciałam z Gdańska na Korfu z Grecosa, Grecos czarter
            > ował s
            > > amolot z Rainbow. Itaka miała czarter tego samego dnia o późniejszej godz
            > inie.
            > Potwierdzam. Grecos i Rainbow mieli wylot o godz.13 z Kerkiry (a przylot z Gdań
            > ska ok. 19-tej). Dodam, że na dodatek lot Itaki na Korfu z Gdańska odbywał się
            > z międzyladowaniem w Katowicach (przynajmniej w czerwcu- jak teraz jest to nie
            > wiem)


            Potwierdzam to międzylądowanie. Lata taki we wtorki, dziecko widziało na Flightradar 24. Nawet sobie zażartowaliśmy, że gdyby zrobić "przystanki" w Pyrzowicach, to jeszcze można by zagospodarować wolne miejsca na trasie krajowej.
         • biomj Re: dalej brak rozkładu lotów na Korfu 10.07.14, 18:51
          Gość portalu: gtw napisał(a):

          > mylisz się w zeznaniach bo Grecos lata tymi samymi rejsami co Itaka i o tych sa
          > mych godzinach do poszczególnych miast w PL
          Jak czegoś nie wiesz na pewno, to nie pisz lepiej wcale. To nieprawda

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka