Dodaj do ulubionych

Jaką grecką wyspę wybrać?

03.04.17, 16:40
Chcemy razem z moim chłopakiem spędzić wakacje na jakiejś greckiej wyspie. Jaką byście polecili? Nie interesują nas specjalnie zabytki lecz piękne widoki, ładne plaże, urocze zatoki. Chcemy wypożyczyć auto i podziwiać uroki Grecji. Jaka wyspa byłaby najlepsza?
Obserwuj wątek
    • aseretka Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 03.04.17, 18:48
      Ja osobiście poleciłabym najpiękniejszą grecką wyspę, jaką jest Santorini. Zabytków tam prawie nie ma, bo zniszczone zostały przez wybuch wulkanu i trzęsienia ziemi, ale widoki cudne:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,882,26974299,41559877,0,2.html?v=2
      Wyspę można objechać samochodem w ... godzinę. Zwiedzić w dzień, góra dwa. Ale smakować - bez końca. Nie bez powodu właśnie tu z całej Grecji w weekendy i na wakacje przyjeżdżają wczasowicze, co roku ściągają tłumy turystów z całego świata.
      Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie ma potrzeby wypożyczania samochodu, a można podróżować po tej małej wyspie lokalnym środkiem komunikacji.
    • potwor_z_piccadilly Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 03.04.17, 21:59
      Czy 2001 to Twoja data urodzenia zuzanko?
      Jeśli tak, to mogą być kłopoty z Waszym wspólnym zakwaterowaniem i w ogóle z powiązanymi z tym kwestami prawnymi, a już w głównej mierze z tym o czym Ty wiesz, a ja się domyślam.
      Grecja nie jest państwem tolerancyjnym.
      • tess1956 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 04.04.17, 10:03
        potworze, nawet jeżeli 2001 to rok urodzenia Zuzanki, to nie sądzę, żeby po wykupieniu wczasów w biurze podróży w Polsce Grecy sprawiali kłopoty w zakwaterowaniu. Wczasy wykupione, zapłacone. Natomiast w przypadku jeśli Zuzanka ma tylko 16 lat powinna posiadać notarialnie potwierdzoną zgodę na wyjazd z inną zakładam, że pełnoletnią osobą.
        • potwor_z_piccadilly Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 04.04.17, 23:04
          zuzanka2001 napisała:

> Dziękuję za troskę potworze z piccadilly.

Nic mnie to nie kosztuje, a zareagowałem bo te Twoje marzenia przypominają mi przysłowie - Cudze widzicie, swojego nie znacie. Tak tak, nastoletnia zuzanko. Piękno trzeba poznawać stopniowo. Na początek to co łatwe, a na dodatek rzeczywiście piękne, po to by poznać swoje prawdziwe preferencje, a dopiero po tym, już przygotowanym, sięgać wyżej. Po co to? Bo tu chodzi o kasę. A raczej o to, by wydając kasę wydać ją tak by był z tego pożytek i pełna satysfakcja. Ja swoje wyjazdy obliczyłem i mi wyszło, że średnio, każdy nasz (żona) dwutygodniowy wyjazd do Grecji kosztował 22 dukaty. Czyli około 7,5 dkg czystego złota i ani przez chwilę tych wydatków nie żałowałem i nie będę żałował. Tyle tylko, że ja zacząłem interesować się tym dalej i drożej, gdy już dobrze poznałem to co bliżej i taniej.
          Teraz pytanie następne.
          Pewna jesteś, że podołacie rzuceni na głęboką wodę?

> Nie wiem, czego się domyślasz, ale ni
          > e każdy jest takim potworem żeby mieć kudłate myśli. :P

No popatrz, raz nie wie o co chodzi, a dalej już wie, myśli zna.
          Weź tu i zrozum kobietę.
          Radę mam.
          Sromowce Niżne. Dunajcem sobie popłyniecie, na Trzy Korony sobie wejdziecie i widoki macie zagwarantowane.
          Jest i masa innych opcji, nasz kraj jest piękny.
            • potwor_z_piccadilly Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 05.04.17, 00:44
              wislok1 napisał:

> Litości...

Właśnie jestem litościwy.

> Zuzanka zadała konkretne pytanie...

Tak i ja jej konkretnie odpowiedziałem. Zuzanka jest nieprzygotowana na Grecję. Zuzanka tam pojedzie, wyda kupę kasy i po powrocie powie - Nie wiem co ludzie widzą w tej Grecji i nigdy tam już nie wróci.

> Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi...

Mylisz się, jest masa głupich pytań.
              W tym przypadku pytanie głupie nie jest, ono jest niedojrzałe.

• vicehrabiadebragelone Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 05.04.17, 08:47
                Jeśli ktoś sobie nie robi z nas jaj i zuzanka istnieje to aż strach pomyśleć jakich spustoszen dokonało w głowach młodzieży wprowadzenie gimnazjów.Droga Zuzanko obojętnie jaka wyspę wybierzesz i tak będziesz zadowolona chłonąc z uwagi na wielkość wolnego miejsca wrażenia jak
                gąbka.Pozdrawiam i życzę udanego pobytu
              • wislok1 ??? 05.04.17, 19:16
                Zuzanka się zapytała:

Chcemy razem z moim chłopakiem spędzić wakacje na jakiejś greckiej wyspie. Jaką byście polecili?
                Nie interesują nas specjalnie zabytki lecz piękne widoki, ładne plaże, urocze zatoki.
                Chcemy wypożyczyć auto i podziwiać uroki Grecji. Jaka wyspa byłaby najlepsza?

Chodzi o to, jaką wyspę ktoś POLECA !
                Wyspę z pięknymi zatokami, ładnymi plażami i uroczymi zatokami !!!
                Chodzi o subiektywne opinie
                A zdecyduje sama Zuzanka

Pytanie jest konkretne
                Idiotyczne jest wyśmiewanie się z tego pytania
                • zuzanka2001 Re: ??? 05.04.17, 20:08
                  Masz rację wislok1. Pytam o subiektywne wrażenia. A ostateczną decyzję podejmiemy z moim chłopakiem. A co byś ty polecił ?
                  • wislok1 Re: ??? 05.04.17, 20:59
                    Ja jeszcze nie byłem w Grecji i sam jestem ciekaw różnych opinii...
                    W zeszłym roku miałem 2 bardzo poważne typy Rodos i Korfu...
                    Przegrały z Maltą, ale tylko dlatego że Malta mnie bardzo zainteresowała historycznie i nastawiliśmy się na dużo zwiedzania obok plażowania...
                    • zuzanka2001 Re: ??? 05.04.17, 21:26
                      wislok1 napisał:

> Ja jeszcze nie byłem w Grecji i sam jestem ciekaw różnych opinii...
                      > W zeszłym roku miałem 2 bardzo poważne typy Rodos i Korfu...
                      > Przegrały z Maltą, ale tylko dlatego że Malta mnie bardzo zainteresowała histor
                      > ycznie i nastawiliśmy się na dużo zwiedzania obok plażowania...
                      To tak jak ja. Jeszcze w Grecji nie byłam, ale sporo czytałam o pięknie greckich wysp. Zabytki nie specjalnie nas interesują, chociaż Grecja jest kolebką cywilizacji europejskiej. Wolimy jednak piękno przyrody, a tego podobno też w Grecji nie brakuje. :-D
                      Jako pisał lord Byron "Wyspy szczęśliwe ! W każdej porze roku zarówno miłe i sercu i oku, gdy was przechodzień z gór Kolonny wita, wraz nagły urok źrenice mu chwyta i myśl pogrąża w dumy tajemnicze." Takiej Grecji chciałabym doznać. "Dziwna ! gdy kraj ten natura obrała na ogród bobów i hojnie nań zlała, tyle bogactwa, piękności tak wiele jakby we własnym zakochana dziele". I na temat takich wysp chciałabym poznać opinie tych zakochanych w Grecjii podróżnikach.
          • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 05.04.17, 18:04
            > Nic mnie to nie kosztuje, a zareagowałem bo te Twoje marzenia przypominają mi
            > przysłowie - Cudze widzicie, swojego nie znacie. Tak tak, nastoletnia zuzanko.
            Nie wiem skąd pomysł, żem nastolatką? Po nicku zuzanka2001 ? A gdybym dała 2011 to w swojej mądrości stwierdziłbyś, że mam 6 lat ? Jakież to błędne wnioski można wysnuć.

> Piękno trzeba poznawać stopniowo. Na początek to co łatwe, a na dodatek rzeczywiście
            > piękne, po to by poznać swoje prawdziwe preferencje, a dopiero po tym, już
            > przygotowanym, sięgać wyżej.
            Jak mawiał wieszcz nasz narodowy „Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: Młodości! orla twych lotów potęga, Jako piorun twoje ramię.” Nawet gdybym miała te 17 lat, to jako infantylna gimnazjalistka odpowiedziałabym ci „Patrz na dół, kędy wieczna mgła zaciemnia obszar gnuśności zalany odmętem; To ziemia ! Patrz, jak nad jej wody trupie wzbił się jakiś płaz w skorupie.” :-D

> Po co to? Bo tu chodzi o kasę. A raczej o to, by wydając kasę wydać ją tak by był z tego
            > pożytek i pełna satysfakcja.
            Skąd wiesz, jaką kasą dysponujemy ja i mój chłopak ? I z jakim pożytkiem ją wydajemy oraz z czego odczuwamy satysfakcję ? Jasnowidzem jesteś ? To może powinieneś udzielać porad w TVN w programie „Moc magii”. Wszyscy naiwniacy będą uszczęśliwieni, że powiesz im, co mają robić, żeby osiągnąć w życiu pełnię satysfakcji.

> Ja swoje wyjazdy obliczyłem i mi wyszło, że średnio, każdy nasz (żona) dwutygodniowy
            > wyjazd do Grecji kosztował 22 dukaty. Czyli około 7,5 dkg czystego złota i ani przez chwilę
            > tych wydatków nie żałowałem i nie będę żałował.
            Według mennicy państwowej aktualna cena złota to 1258 USD/uncję, czyli około 160,5 PLN/gram. Wychodzi całkiem spora kwota ! Wszyscy mają zazdrościć ? Ciekawa jestem ileż to razy w roku wyjeżdżacie na taki urlop z szanowną małżonką. Przypuszczam, ale tylko przypuszczam, że pewnie tacy krezusi wyjeżdżają ze 3 lub 4 razy w roku, aby jeszcze przed śmiercią zdążyć majątek rodowy roztrwonić. Do twojej wiadomości i może cię to zdziwi, ale mnie też stać żeby wydać na dwutygodniowy urlop te 6000 PLN. Może mam bogatego tatusia, a może spadek po dziadku z Ameryki. Ale jasnowidz przecież wie lepiej na co mnie stać, a na co nie !

> Tyle tylko, że ja zacząłem interesować się tym dalej i drożej, gdy już dobrze poznałem
            > to co bliżej i taniej.
            To co bliżej poznawałam wcześniej właśnie jako nastolatka, na wczasach z rodziną, na obozach wędrownych, wyjazdach studenckich :-P

> Teraz pytanie następne. Pewna jesteś, że podołacie rzuceni na głęboką wodę?
            Gdybym nie była pewna nie pytałabym, jaką grecką wyspę wybrać.

> Radę mam. Sromowce Niżne. Dunajcem sobie popłyniecie, na Trzy Korony sobie
            > wejdziecie i widoki macie zagwarantowane.
            Ja z kolei mam radę dla ciebie. Może po tylu latach poznawania tego co dalej i drożej, czas na sanatorium w Ciechocinku albo na parzenie ziółek na działce ?
            • Gość: turek cypryjski Pytanie blond pustaka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.17, 19:42

Na ile wysp greckich można jednocześnie polecieć? Zuzanka (pieszczoszka) nie ma pojęcia o wyspach greckich - nie czyta, nie interesuje się - prosi o pisanie wypracowań na temat widoków. Piękno jest w oczach widzącego. Dla każdego odwiedzającego wyspy greckie wrażenia są inne. Niekoniecznie takie same. jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki...
              Pytanie jest mało konkretne i idiotyczne. Analogią byłoby zapytanie jakie miasto w Polsce polecacie? Chciałoby się Wam takiemu pustakowi odpowiadać?
              • zuzanka2001 Re: Odpowiedż do czarnego turka cypryjskiego 05.04.17, 20:02
                Chłopie, nie ośmieszaj się !
                > Na ile wysp greckich można jednocześnie polecieć?
                Wiadomo, że polecieć można na jedną, chociaż będąc na przykład na Cykladach i lądując na Santorini, która coraz bardziej mi się podoba, można skorzystać z promów i zwiedzić nawet kilka wysp. Jak widać to nie Zuzanka (pieszczoszka) nie ma pojęcia o wyspach greckich. :-P
                > Piękno jest w oczach widzącego. Dla każdego odwiedzającego wyspy greckie wrażenia są
                > inne. Niekoniecznie takie same. jeden lubi ogórki, inny ogrodnika córki...
                Twoje oczy są niewątpliwie piękne, chociaż jeszcze nie opowiedziały o tych wrażeniach jakich zaznały. Może opowiedz coś konkretnego, o tym co cię na jakiejś wyspie szczególnie zauroczyło-jeśli byłeś na jakiejś wyspie nie spędzając wyłącznie dni przy basenie lub hotelowej plaży- bądź jeśli nie masz nic do powiedzenia to zamilknij pustaku na wieki wieków amen !
                  • zuzanka2001 Re: Perły przed wieprze 05.04.17, 20:26
                    Gość portalu: turek cypryjski napisał(a):

> Czy ma to sens, pustaku pieszczoszku? To pytanie retoryczne, zuzaneczko numerow
                    > ana.
                    > Pozdrowienia dla chłopczyka.
                    Jak widać niewiele na temat wysp greckich masz do powiedzenia cypryjski turku. Czytając twoje posty czuję się, jak na tureckim kazaniu. Tylko podziwiać poziom inteligencji. :-(
                • potwor_z_piccadilly Re: Odpowiedż do czarnego turka cypryjskiego 05.04.17, 20:32
                  zuzanka2001 napisała:

> jeśli nie masz nic do powiedzeni
                  > a to zamilknij pustaku na wieki wieków amen !

Czy ktoś Ci tu ubliżył w jakiś sposób?
                  Jeśli nie, to czemu Ty ludziom ubliżasz?
                  Bo oni realnie patrzą na Grecję, bo znają ją i wiedzą, że Grecja to nie tylko piękno, ale też przaśny badziew, bajzel, bezguście i wszechobecne czyhanie na Twoją kasę? Czy, bo Ty Grecję widzisz emocjonalnie i hurraoptymistycznie?
                  Grzeczniej młoda damo, grzeczniej. Nikt Ci ty krzywdy nie robi i nie chce robić.
                  • zuzanka2001 Re: Odpowiedż do czarnego turka cypryjskiego 05.04.17, 20:46
                    potwor_z_piccadilly napisał:

> zuzanka2001 napisała:

> > jeśli nie masz nic do powiedzeni
                    > > a to zamilknij pustaku na wieki wieków amen !

potwor_z_piccadilly napisał:
                    > Czy ktoś Ci tu ubliżył w jakiś sposób?
                    > Jeśli nie, to czemu Ty ludziom ubliżasz?
                    Właśnie ktoś mi w ten sposób ubliża wyzywając od blond pustaków. Do tej pory zachowywałam się i odpowiadałam w grzeczny sposób. Ale widać kultura do niektórych nie dociera !
                    • potwor_z_piccadilly Re: Odpowiedż do czarnego turka cypryjskiego 05.04.17, 21:36
                      zuzanka2001 napisała:

> Właśnie ktoś mi w ten sposób ubliża wyzywając od blond pustaków.

Nie doczytałem, ale jeśli już, to musisz się odgryzać?
                      Widzę, że rzadko wagarowałaś i jakąś wiedzę i potencjał masz.
                      No to sobie przeczytaj to
                      teksty.wywrota.pl/tekst/3767-piwnica-pod-baranami-dezyderata.html
                      ze szczególnym uwzględnieniem fragmentu tego:

Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie
                      Wysłuchaj też innych, nawet tępych i nieświadomych
                      Oni też mają swoją opowieść

I na miłe sny pełna prezentacja
                      www.youtube.com/watch?v=h18k4lrfsL4
                      • zuzanka2001 Re: Odpowiedż do czarnego turka cypryjskiego 05.04.17, 22:17
                        > Nie doczytałem, ale jeśli już, to musisz się odgryzać?
                        Niestety, muszę jeżeli kulturalnego zwrotu "dziękuję za wpisy" tacy ludzie nie są w stanie zrozumieć.
                        > No to sobie przeczytaj to
                        > rel="nofollow">teksty.wywrota.pl/tekst/3767-piwnica-pod-baranami-dezyderata.html
                        > ze szczególnym uwzględnieniem fragmentu tego:
                        > Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie
                        "Dezyderata" ma mądre słowa. Chyba jak do tej pory wypowiadałam się jasno i spokojnie. Nikogo nie krytykowałam, nie ubliżałam, czytałam wypowiedzi, chociaż wiele z nich nie miało swojej opowieści. Bo jaką to opowieścią można nazwać przytoczone wcześniej przeze mnie wielce "mondre i połóczajace" wpisy ? Czyż one miałaby być dla mnie źródłem radości ? Jeżeli już przytaczasz "Dezyderatę", to sam wsłuchaj się dobrze w jej słowa. I pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. Czyż nie napisałam, że jeżeli nie ma się nic do powiedzenia na temat uroku greckich wysp, to nikt nie zmusza was do wypisywania niczego nie wnoszących do tematu komentarzy ? Wysłuchałam też innych, nawet tępych i nieświadomych. Natomiast zarówno oni, jak i ty nie wysłuchaliście mnie, ferując z góry wyroki o infantylnym, nastoletnim dziewczątku, blond pustaku, niedojrzałym dziewczątku, któremu wszędzie się będzie podobało z uwagi na wielkość wolnego miejsca w małym, jak u misia Puchatka rozumku. To głównie ty przypuściłeś atak, decydując w o tym, że 2001 to rok mojego urodzenia. Więc "przyjmij spokojnie co ci lata doradzą z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości."
                        I może zrehabilitujesz się chociaż pewnym magicznym słowem, bo niestety i ty nie "wypowiadałeś swojej prawdy jasno i spokojnie", o czym napisałam w tym skierowanym do ciebie wpisie
                        forum.gazeta.pl/forum/w,203,163687321,163687321,Jaka_grecka_wyspe_wybrac_.html#p163699711

• potwor_z_piccadilly Re: Odpowiedż do czarnego turka cypryjskiego 05.04.17, 23:08
                          zuzanka2001 napisała:

> I może zrehabilitujesz się chociaż pewnym magicznym słowem, bo niestety i ty ni
                          > e "wypowiadałeś swojej prawdy jasno i spokojnie", o czym napisałam w tym skiero
                          > wanym do ciebie wpisie

Czy mam się rehabilitować za to, że jasno i spokojnie staram się sprowadzić Cie na ziemię i wytłumaczyć Ci, że wyspy greckie nie są rajem dla dla tych, którzy z jednej strony źle odczytują walory tych wysp, a z drugiej na bazie fantazji, zbyt wiele oczekują od tych walorów?
                          Ja przy przez Ciebie wyłuszczonych kryteriach, żadnej wyspy nie mogę Ci zarekomendować , a nie mogę, bo jako, że jestem uczciwy, to nie mam zamiaru wsadzać Cię na minę. Czytaj na wydatki niewspółmiernie wysokie do atrakcji jakich doznasz. Przemyśl to.
                          Tyle.

• zuzanka2001 Re: Odpowiedż do potwora z piccadilli 06.04.17, 18:48
                            Kończ już waść, wstydu SAM SOBIE oszczędź ! Bo jedyne co wypisujesz, to kolejne wizje jasnowidza. Z góry wiesz i stwierdzasz to w swoich wpisach, że to ja źle odczytuję waloru greckich wysp
                            > staram się sprowadzić Cie na ziemię i wytłumaczyć Ci, że wyspy greckie nie są rajem
                            > dla dla tych, którzy z jednej strony źle odczytują walory tych wysp, a z drugiej na bazie
                            > fantazji, zbyt wiele oczekują od tych walorów?
                            Że na pewno będę żałowała poniesionych wydatków bo będą one dla mnie zbyt wysokie
                            > bo jako, że jestem uczciwy, to nie mam zamiaru wsadzać Cię na minę.
                            > Czytaj na wydatki niewspółmiernie wysokie do atrakcji jakich doznasz
                            Że na każdej z wysp interesujących mnie miejsc jest niewiele
                            > a wiedz, że tam gdzie zaplecze turystyczne, tam interesujących Cię atrakcji jest niewiele.
                            > Sam badziew.
                            Skąd u ciebie ta pewność, że ja nie jestem w stanie zakochać się właśnie
                            > w tej w tej przaśności, krzywych stolikach nakrytych ceratą i krzywych krzesełkach
                            > przy tych stolikach, w zapachach gajów oliwnych, w szumie cykad
                            Jak widać według ciebie ludzie wypisujący przytoczone wcześniej przeze mnie „błyskotliwe” komentarze są bardziej kompletni i mają szersze zainteresowania niż ja
                            > Oni zuzanko są kompletni, mają szersze zainteresowania.
                            Gratuluję podziwu dla takich osób ! i ciekawa jestem, który to wpis świadczy o ich wysokich kompetencjach i szerokich zainteresowaniach ? Może to wpis liczącego sobie 115 lat vicehrabiego, a może swiotka polecającego wyspę Wrangla, czy wyzywającego mnie od blond pustaków cypryjskiego turka ? Oszczędź sobie jednak odpowiedzi na to moje pytanie, jak również dalszych własnych pokrętnych wypowiedzi niczego nie wnoszących do tematu, nawet jeżeli w swoim jasnowidztwie jesteś uczciwy i nie masz zamiaru wsadzać mnie na minę. Dokonane przez ciebie wpisy to żenada, a słowo „przepraszam” nie jest ci w stanie przejść przez gardło i komputer. Więc oszczędź sam sobie wstydu i zamiast tracić czas na wypisywanie na forum kolejnych fantasmagorii zatrudnij się jako wróż, żeby zarobić 22 dukaty na następną podróż. :-P
                  • zuzanka2001 Re: Do potwora z piccadilly 05.04.17, 21:04
                    Któż mi ubliża ? Przeczytaj wpisy.
                    A kto zna Grecję ? Na pewno to ci którzy piszą
                    > Może wyspa Wrangla. Tak jedźcie na wyspę Wrangla, będziecie zadowoleni.
                    > koniecznie zabierz lornetkę, nieporadna infantylna dziewczynko.
                    > Polecam Zakrentos i Trzos. Będziecie oboje zachwyceni.
                    > i tak będziesz zadowolona chłonąc z uwagi na wielkość wolnego miejsca wrażenia jak gąbka.
                    Tudzież twoje mądre rady typu
                    > Piękno trzeba poznawać stopniowo.
                    > Tak tak, nastoletnia zuzanko.
                    > A raczej o to, by wydając kasę wydać ją tak by był z tego pożytek i pełna satysfakcja.
                    > Radę mam. Sromowce Niżne. Dunajcem sobie popłyniecie,
                    Jak już napisałam, nawet gdybym była infantylną nastolatką, to wyłącznie dla takich doświadczonych i znających Grecję ludzi mogłabym odczuwać wyłącznie pogardę. Grzeczniej starszy panie, grzeczniej. I czytanie ze zrozumieniem polecam szczerze.
    • zuzanka2001 Re: Do wszystkich wielce mądrych i nieinfantylnych 05.04.17, 19:08
      wislok1 napisał(a):
      > Litości...
      > Zuzanka zadała konkretne pytanie...
      > Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi...

Masz rację wislok1 doprawdy, sporo tu różnego rodzaju wielkich podróżników, którzy na proste pytanie o wrażenia z pobytu na wyspach greckich potrafią udzielić tak kulturalnych i mądrych odpowiedzi, jak np.
      • Gość: swiotek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.17, 21:51
      Może wyspa Wrangla. Tak jedźcie na wyspę Wrangla, będziecie zadowoleni.

• Gość: elemelek dudki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.17, 09:10
      Zuzanko, koniecznie zabierz lornetkę, nieporadna infantylna dziewczynko.

• Gość: budżetoman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.17, 21:09
      Twój chłopak też jest takim lelum-polelum jak ty? Lećcie do "Egipta".

• glupota.nie.boli 04.04.17, 21:30
      Polecam Zakrentos i Trzos. Będziecie oboje zachwyceni.

• vicehrabiadebragelone 05.04.17, 08:47
      aż strach pomyśleć jakich spustoszen dokonało w głowach młodzieży wprowadzenie gimnazjów.Droga Zuzanko obojętnie jaka wyspę wybierzesz i tak będziesz zadowolona chłonąc z uwagi na wielkość wolnego miejsca wrażenia jak gąbka.

I do tego takie osoby uważają sami siebie za dowcipnych. Żenua kompletna ! Jeżeli nie macie nic do powiedzenia na temat uroku greckich wysp, to nikt nie zmusza was do wypisywania jakichkolwiek komentarzy, a już zwłaszcza takich które tylko i wyłącznie świadczą o wysokim poziomie inteligencji piszącego.
      Ciekawa jestem skąd wniosek, ze jestem niedojrzałą nastolatka wybierającą się na letni wyjazd z chłopakiem ? Po wnioskach pana potwora, że 2001 to rok mojego urodzenia ? Nawet gdybym była nastolatką, to czytając takie wpisy odniosłabym wrażenie, że dorośli ludzie to wyłącznie sfrustrowane jednostki, które tylko wymądrzają się, strofują nawet o niebo inteligentniejsza od nich młodzież i udzielają gorszych odpowiedzi niż pytania infantylnej nastolatki. Natomiast tak naprawdę przypuszczam, że te osoby niewiele mają do powiedzenia, bo jeśli nawet były na jakiejś greckiej wyspie, to cóż mogą mogą powiedzieć o jej urokach sącząc drinki przy basenie na wczasach all inclisive ? Komentując to po chamsku taki osoby w d…e był i g…o widział.
      Na szczęście oprócz tego rodzaju komentarzy podbudowują mnie wpisy osób chętnych do pomocy i tym osobom jestem wdzięczna za dokonane wpisy. Jeżeli ktoś miałby jeszcze coś konkretnego do napisania na temat szczególnego uroku krajobrazowego, którejś z greckich wysp, to chętnie poczytam przed podjęciem decyzji wyjazdu. Pozostałym frustratom dziękuję. Jak powiedział
      Gość: turek cypryjski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.17, 12:21
      Amen!
      Ja dodałabym tu jeszcze: Na wieki wieków ! :-P
    • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 05.04.17, 20:52
      Jak widać nie dociera też do niektórych inteligentnych i kulturalnych osób wpis, że dziękuję wszystkim wszelakiej maści brunetom, szatynom, blond a nawet łysym frustratom, nie mającym nic konkretnego do powiedzenia za wszelki wpisy na wątku. Ośmieszacie się tylko i pokazujecie, kim naprawdę jesteście.
        • zuzanka2001 Re: Konkretny konkret 05.04.17, 21:12
          Gość portalu: pytek napisał(a):

> Co konkretnego chcesz przeczytać?
          Jeżeli nie wiesz, o czym chciałabym poczytać, to doprecyzuję, że o twoich wrażeniach na temat piękna krajobrazu greckich wysp. Uroczych zatoczek, pięknych plaż, zapadających w pamięć widokach.
          • potwor_z_piccadilly Re: Konkretny konkret 05.04.17, 22:34
            zuzanka2001 napisała:

> Gość portalu: pytek napisał(a):
            >
            > > Co konkretnego chcesz przeczytać?
            > Jeżeli nie wiesz, o czym chciałabym poczytać, to doprecyzuję, Uroczych zatoczek, pięknych > plaż, zapadających w pamięć widokach.

No są, ale jest też jeszcze logistyka. Do tych miejsc trzeba dojechać, dopłynąć, dojść, a to jest wydana kasa, trud w upale i niekoniecznie pełna satysfakcja. Ot, zobaczyłaś i co? Zostaje reszta. czyli zaplecze turystyczne, a wiedz, że tam gdzie zaplecze turystyczne, tam interesujących Cię atrakcji jest niewiele. Sam badziew. Zapytasz, no to po co ludzie pasjami tam jeżdżą? Odpowiem, bo oni Grecję czują duchem. Zakochali się właśnie w tej przaśności, krzywych stolikach nakrytych ceratą i krzywych krzesełkach przy tych stolikach, w zapachach gajów oliwnych, w szumie cykad i w najważniejszym, w historii, w tym, że stąpają po ziemi, gdzie rodziła się nasza cywilizacja.
            Oni zuzanko są kompletni, mają szersze zainteresowania.
            Ty zuzanko takich zainteresowań i pragnień nie ujawniłaś. Zawęziłaś ostro zakres swoich zainteresowań i nie dziw się, że znaleźli się tacy, którzy sceptycznie odnieśli się do Twojego zapytania tylko o piękne miejsca. Pewnie czują, z doświadczenia wiedzą, że przy takim nastawieniu nie uda się.
            Jeszcze coś o Santorini.
            Panienką jesteś, to wiedz. Tradycja głosi, że para, która postawi stopę na tej wyspie nigdy już się nie rozstanie. Pewnie coś w tym jest, bo bardzo mało Greków zabiera swoje żony i nie żony na tę wyspę. I jeszcze jedno. Tam potrafią bajeczne miesiące miodowe urządzać. W tej dziedzinie są specami.
    • mariomario79 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 05.04.17, 22:27
      Przyszła zuzanka po poradę, a nasz kaznodzieja-egotyk robi jej wykłady! Tylko dziękować, że nie po łacinie! Ale obroniła się dzielnie...

Zuzanko, poleć na Kretę do Chani. Zatrzymaj się przy gdzieś przy Nea Chora, Ag. Apostoli albo Stalos. Spędź dzień na Balos, dzień na Elafonisi, objedź skuterem Akrotiri, pojedz pomarańczy z drzewa, świeżych owoców morza, przejdź Samarię, przejdź górami do Loutro, Sweet Water Beach i do Marmary. To tylko pakiet podstawowy na zachodniej Krecie, ale idealny wg mnie na pierwszy wyjazd. I na pewno sprawi, że będziesz chciała więcej..
      • andy620 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 06.04.17, 09:42
        W pełni się zgadzam mariomario79 wybierzcie Kretę i obojętne czy będzie to wschód z cudownym Agios Nikolaos czy zachód w pobliżu Chanii lub Rethymonu , jeżeli będą to dwa tygodnie można i wyskoczyć na dwa dni na Santorini tyle wystarczy bo chociaż wyspa mityczna i piękna to nie ma tam zbyt wiele do oglądania poza kilkoma widokami przepięknym zachodem słońca w Oia a do tego jest bardzo droga,Kreta to świetny wybór na pierwszy raz ale również dobrym wyborem będzie malutkie Korfu dużo pięknych widoków ,ciekawych miejsc i bardzo krótki lot z Polski.
      • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 06.04.17, 18:19
        mariomario79, andy620, aseretko, oli przywracacie mi wiarę w to, że są na forum jeszcze ludzie życzliwi. :) Ta Kreta w połączeniu z 2-3 dniowym wyjazdem na Santorini zaczyna mnie kusić. Przejrzałam pobieżnie podane przez aseretkę linki do zdjęć z Krety i wygląda ta wyspa całkiem zachęcająco. Jak wróci z pracy mój chłopak, to przejrzymy te zdjęcia dokładniej wespół-zespół. Niestety aseretko wiosna odpada bo wspólny urlop możemy wziąć tylko w drugiej połowie lipca. Dlatego właśnie obawiając się upałów wolałabym spędzać czas nad morzem delektując się kąpielami w uroczych zatoczkach albo odpoczywając na pięknych plażach. Historia i dziedzictwo kulturalne nie stanowią dla mnie niestety podniety w temperaturze 30 stopni Celsiusa.
    • aseretka Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 06.04.17, 09:48
      Tak naprawdę, to każda grecka wyspa jest Ci w stanie zapewnić piękne widoki, chociaż na wielu z nich zetkniesz się też z historią i zabytkami. Kreta jest piękną wyspą i ma wiele uroczych plaż, zatok oraz innych ciekawych widokowo miejsc. Ja zwiedziłam co prawda tylko jej wschodnią i środkową część, ale wspominam tę wyspę mile:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,79263600,79263600,0,2.html?v=2
      A tu możesz popatrzeć na objazd całej wyspy:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,151764660,151764660,0,2.html?v=2
      Jeżeli nie interesują Was zabytki, to oczywiście możecie je pominąć.
      Podobnie Korfu, widoki cudne, chociaż moim zdaniem mało tam czuje się tej prawdziwej Grecji:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,158336251,158336251,0,2.html?v=2
      Na Rodos też trafisz na piękne widoki, chociaż więcej tu miejsc historycznych obfitujących w zabytki:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,151287834,151287834,0,2.html?v=2
      Dlatego też nie polecałam wcześniej żadnej z tych wysp, bo jednak oprócz urokliwych miejsc, jest tam i historia. Walorami widokowymi może się chyba poszczycić Zakynthos, nazwana przez Wenecjan kwiatem Wschodu, która zachwyca swoim naturalnym pięknem, urokliwymi zatoczkami, krystalicznie czystym morzem o wszystkich odcieniach turkusu i błękitu oraz niezliczoną ilością kwiatów i drzew cytrusowych. Niestety jeszcze nie byłam na tej wyspie, więc nie mogę na jej temat nic od siebie powiedzieć.
      PS. Nie napisałaś, w jakim miesiącu będziecie urlopowali, a na wycieczki najlepsza jest pora wiosenna (maj/czerwiec).
    • Gość: oli Re: Jaką grecką wyspę wybrać? IP: *.146.24.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.04.17, 10:24
      Najmniej zachwyciło mnie Kos i tam nie wrócę.
      Zante - piękne widoki, odcień morza, przyroda, ale brakowało mi takich typowo greckich klimatów.
      Korfu - widoki, zatoczki, klimat w wioskach i mieście Korfu, taki gecko-włoski;-) fajnie - tu chętnie wrócę.
      Santorini - byłam tylko 3 dni, więc za krótko!!! - ale warto nawet na te parę dni:-)
      Kreta - byłam cztery razy i dalej mam niedosyt:-)

Wszędzie jest to coś, wystarczy że zjedziesz z utartych ścieżek i znajdziesz urocze zatoczki czy plaże.
      Pooglądaj i poczytaj różne blogi może coś Ci wpadnie w oko:-)
      Może to Ci pomoże w wyborze:
      www.cretanbeaches.com/en/beaches-of-crete
      www.wnieznane.pl/korfu,7
      zante.blog.onet.pl/
        • meltibi Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 06.04.17, 20:07
          U mnie podobnie - z wyjazdu na Kos podobała mi się najbardziej pobliska wyspa Kalimnos :) Zdecydowanie Kos dla mnie to najmniej atrakcyjna wyspa (zwiedziliśmy różne zakątki skuterem i pieszo)... Poleciłabym Lefkadę, Keffalonię. Zakynthos też jest piękne, choć brakuje tam greckiego klimatu - za to widoki przecudne. Kreta i Rodos to "klasyka" - warto odwiedzić te miejsca. Obie wyspy mają do zaoferowania bardzo dużo.
          • tess1956 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 06.04.17, 21:14
            Po trzęsieniu ziemi w 1953 r. na Zakyntos mało pozostało z tradycyjnej greckiej zabudowy, nie mniej jednak nie brakuje tam greckiego klimatu. A widoki cudne! Klify na półwyspie Keri, wielka i małą Myzithra, dziewiczy półwysep Vassilikos, plaże Agios Nikolaos, Banana Beach, Gerakas, Dafni, Porto Roma, Porto Zorro, przylądek Skinari, Agios Nikolaos i Błękitne Groty, Zatoka Wraku ( chociaż ten wrak raczej umieszczony pod turystów ), plaża Xigia, maleńka zatoczka Makris Gialos, zatoczki Anafonitria i Maries w okolicach Porto Vromi. I jeszcze masa innych zachwycających miejsc. To najlepsza wyspa spełniająca oczekiwania Zuzanki.
    • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 08.04.17, 21:26
      Wdzięczna jestem za podpowiedzi. :) Wybór padł na Kretę. Piękne plaże, zatoki, wąwozy, góry Białe, piramidy ziemne. Jest na czym oko zaczepić ! Jak myślicie czy Bali będzie dobrą bazą wypadową do zwiedzania całej wyspy ?
      • potwor_z_piccadilly Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 08.04.17, 22:06
        zuzanka2001 napisała:

> :) Wybór padł na Kretę. Jak myślicie
        > czy Bali będzie dobrą bazą wypadową do zwiedzania całej wyspy ?

My, czyli ja, myślimy, że to zależy od ilości przeznaczonych na tę przygodę dukatów.
        Mały mieszek, mała przygoda. Duży, duża przygoda.
        No i chyba nie sądzisz, że załóżmy, w czasie dwóch tygodni, zwiedzisz całą Kretę. To niewykonalne.
        • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 09.04.17, 16:00
          > My, czyli ja, myślimy, że to zależy od ilości przeznaczonych na tę przygodę duk
          > atów.
          > Mały mieszek, mała przygoda. Duży, duża przygoda.
          Dziękuję za troskę o tan moich finansów. Nie wkładaj nosa do cudzego trzosa. Zajmij się zarabianiem swoich dukatów ! Przy okazji rzeknę ci jeszcze, że mały mieszek nie oznacza małej przygody. Często małe jest piękne i lepszy mały ale wariat ! I nie trudź się z sileniem na dalsze "mondrości".
      • mariomario79 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 08.04.17, 22:51
        Baza wypadowa pewnie dobra, ale nie na całą wyspę. To rzeczywiście niewykolnalne. Żeby zobrazować - ze wschodu na zachód Kreta ma jakieś 350km - to tyle samo co z Międzyzdrojów do Trójmiasta... A do tego trzeba doliczyć północ-południe.
        Gdyby podzielić Kretę na trzy równe części, na każdą potrzeba MINIMUM dwa tygodnie (a i tak niedosyt pozostanie). Da się po łebkach być wszędzie, ale przecież nie o to tak do końca chodzi. W ubiegłym roku, w samej prefekturze Chani przez 15 dni nakręciłem 1300 km autem i jakieś 35km pieszo po górach (Samaria + odcinki szlaku E4), a był to mój drugi pobyt tam. W tym samym roku dorzuciłem 300km w siedem dni (nowe miejsca + powtórne wizyty). Aktywny wypoczynek wymaga czasu, wieczorny relaks również:)
        • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 09.04.17, 16:09
          To oczywiste, że dogłębne poznanie całej wyspy nie jest możliwe w ciągu jednego urlopu. Bali leży tak mniej więcej po środku wyspy, dlatego myślimy o niej jako o bazie wypadowej. Na wschód i na zachód będzie około 150 km. Samochód chcemy wypożyczyć na 10 dni i skupić się głównie na miejscach widokowych. Jak będziemy mieli niedosyt, to wrócimy na Kretę.
            • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 10.04.17, 18:15
              Gość portalu: oli napisał(a):
              > Musisz jeszcze wziąć pod uwagę że przejechanie na Krecie (i nie tylko tam) odci
              > nka 100 km jest dłuższe ze względu na kręte i miejscami bardzo wąskie drogi.
              Zdaję sobie z tego sprawę. Sporo już przeczytaliśmy na temat Krety. Przydałby się jeszcze jakiś książkowy przewodnik. A może ktoś jeszcze podpowie na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas jazdy samochodem po Krecie ? A może polecicie jakąś konkretną wypożyczalnię samochodów. Wczasy już wykupione w Bali w hotelu Bali Beach & Village. Może ktoś tam był i może coś powiedzieć o samym hotelu.
              • potwor_z_piccadilly Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 10.04.17, 20:39
                zuzanka2001 napisała:

> Wczasy już wykupione w Bali w hotel
                > u Bali Beach & Village. Może ktoś tam był i może coś powiedzieć o samym hotelu

Niewiele. Wykupił ten wypas z all inclusive i praktycznie z tych dobrodziejstw nie korzystał bo jeździł w te i na zad, widoki podziwiać włącznie z masą wysuszonych krzaczorów, bo miesiąc lipiec to nie maj, gdy kwiecię na tej wyspie kwitnie.
                Humor miesiąca.
                Od początku tego wątku domyślałem się z kim mam do czynienia. Brak grzeczności moje domysły raczej potwierdził, a już ta końcówka, definitywnie postawiła kropkę nad i.
                Miłych wakacji.
                Jeszcze coś z dobrego serca.
                1 - Auta z tamtych wypożyczalni wyposażone są w najtańsze opony jakie można kupić, czyli dziadostwo, zatem ostrożność daleko posuniętą zalecam. Tam są góry.
                2 - Grecy nagminnie ścinają zakręty. Dlatego przed trudnymi zakrętami nie zawadzi użyć klaksonu.

• zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 10.04.17, 20:49
                  > Od początku tego wątku domyślałem się z kim mam do czynienia. Brak grzeczności
                  > moje domysły raczej potwierdził, a już ta końcówka, definitywnie postawiła krop
                  > kę nad i.
                  I vice versa. Ja już dawno wiem z kim mam do czynienia. Grzeczność nie jest twoją mocną stroną. Inteligencja też nie, skoro nie potrafisz zrozumieć, że tobie już podziękowałam dawno za światłe porady. Trudno to zrozumieć ?
                  • zuzanka2001 Re: Do potwora 10.04.17, 20:56
                    Odkryłam fajną funkcję na ustawieniach konta. Dopisując twój nick do nieprzyjaciół nie będę musiała czytywać twoich światłych komentarzy. Więc pisz od tej pory do woli. :-D
                    • potwor_z_piccadilly Re: Do potwora 10.04.17, 21:06
                      zuzanka2001 napisała:

> Odkryłam fajną funkcję na ustawieniach konta. Dopisując twój nick do nieprzyjac
                      > iół nie będę musiała czytywać twoich światłych komentarzy. Więc pisz od tej por
                      > y do woli. :-D

Za późno, skończyłem.
                  • potwor_z_piccadilly Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 10.04.17, 21:04
                    zuzanka2001 napisała:

> Grzeczność nie jest tw
                    > oją mocną stroną.

Ja jestem bardzo grzeczny i dlatego, nie potrafię grzecznie pakować kogoś na minę. Utwierdzać go w tym, że oczerety, którymi ten ktoś zamierza kroczyć, są pięknymi alejami.

Inteligencja też nie, skoro nie potrafisz zrozumieć, że tobie
                    > już podziękowałam dawno za światłe porady. Trudno to zrozumieć ?

No rzeczywiście trudno. Gdy widzę jak ktoś dom usiłuje zbudować zaczynając od komina, zamiast od fundamentów, ponosi mnie. To tak akurat życiowo. Nie tylko turystycznie.

• andy620 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 11.04.17, 11:36
                Trochę żle zaplanowałaś sobie Kretę bo jak ktoś wcześniej napisał warto ją podzielić na zachód ,wschód i południe (chociaż to trochę naciągane bo bardzo duży obszar ) i jeżeli chcecie 10 dni podróżować wynajętym autem skacząc po wyspie to zły pomysł i bardzo drogi ,Bali jest tak pośrodku i najbliżej będzie do Knossos ,lepiej było wybrać coś pomiędzy Chanią a Rethymno i zwiedzić zachodnią część z pięknymi plażami czy Gramvousę lub okolice Agios Nikolaos nad zatoką Mirabelloi zwiedzić wschód wyspy również z ładnymi widokami i plażą Vai ,za jednym razem całej wyspy się nie zjedzie a tak zawsze jest chęć powrotu na tę piękną wyspę,a co do hotelu to w nim nie byłem lecz uważaj bo to hotel dwuczęściowy ładniejszy Beach i za drogę Village i biura oszukują pokazując ten pierwszy z plażą a lokując w tym tańszym i z gorszą infrastrukturą życzę miłych wakacji.
                • Gość: oli Re: Jaką grecką wyspę wybrać? IP: *.146.73.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.04.17, 12:14
                  > Trochę żle zaplanowałaś sobie Kretę bo jak ktoś wcześniej napisał warto ją podzielić na >zachód ,wschód i południe (chociaż to trochę naciągane bo bardzo duży obszar ) i jeżeli chcecie >10 dni podróżować wynajętym autem skacząc po wyspie to zły pomysł i bardzo drogi

Dokładnie. No i większość czasu spędzicie w aucie żeby dojechać do danego miejsca. A nie oto chodzi żeby pół dnia, albo więcej tracić na dojazdy do danej atrakcji.
      • aseretka Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 09.04.17, 18:53
        Cieszę się, że zainspirowały Was fotki z Krety w załączonych przeze mnie linkach. :) Na pewno nie zwiedzicie całej wyspy, ale choć trochę jej posmakujecie. Poza tym II połowa lipca, to moim zdaniem niezbyt dobra pora na wycieczkowanie, chociaż samochód zapewne będzie z klimatyzacją. Szczerze odradzam przejście 16-17 km w 40-to stopniowym upale przez Samarię. Zazwyczaj jeżdżę do Grecji na przełomie maja/czerwca lub we wrześniu. W ubiegłym roku pojechałam z wnuczką na początku sierpnia. Najlepiej było siedzieć w morzu lub basenie... Upał niesamowity. Z Samarii zrezygnowałyśmy, natomiast zauroczyła nas Zatoka Ballos, Granvousa oraz plaże Elafonisi i Falasarna. Na zachodnią część Krety pewnie jeszcze wrócę, ale nie w lipcu ani w sierpniu.
    • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 18.04.17, 18:39
      Wykupiłam Kretę zachęcona wpisami życzliwych i znających temat osób

• mariomario79 05.04.17, 22:27
      Zuzanko, poleć na Kretę do Chani. Zatrzymaj się przy gdzieś przy Nea Chora, Ag. Apostoli albo Stalos. Spędź dzień na Balos, dzień na Elafonisi, objedź skuterem Akrotiri, pojedz pomarańczy z drzewa, świeżych owoców morza, przejdź Samarię, przejdź górami do Loutro, Sweet Water Beach i do Marmary.

• andy620 06.04.17, 09:42
      W pełni się zgadzam mariomario79 wybierzcie Kretę i obojętne czy będzie to wschód z cudownym Agios Nikolaos czy zachód w pobliżu Chanii lub Rethymonu

• aseretka 06.04.17, 09:48
      Tak naprawdę, to każda grecka wyspa jest Ci w stanie zapewnić piękne widoki, chociaż na wielu z nich zetkniesz się też z historią i zabytkami. Kreta jest piękną wyspą i ma wiele uroczych plaż, zatok oraz innych ciekawych widokowo miejsc

• Gość: oli IP: *.146.24.157.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.04.17, 10:24
      Najmniej zachwyciło mnie Kos i tam nie wrócę. wiele uroczych plaż, zatok oraz innych ciekawych widokowo miejsc.
      Zante - piękne widoki, odcień morza, przyroda, ale brakowało mi takich typowo greckich klimatów.
      Korfu - widoki, zatoczki, klimat w wioskach i mieście Korfu, taki gecko-włoski;-) fajnie - tu chętnie wrócę.
      Santorini - byłam tylko 3 dni, więc za krótko!!! - ale warto nawet na te parę dni:-)
      Kreta - byłam cztery razy i dalej mam niedosyt:-)

Wiem, że sugerowaliście wybranie wschodu lub zachodu, ale zdecydowaliśmy się na Bali, bo położone jest tak prawie po środku północnego wybrzeża, a podobno ze wschodu na zachód lub odwrotnie można się szybko przemieszczać drogą 90/E75. Pewnie, że całej Krety nie zobaczymy myślę jednak, że powinno nam się udać dojechać do położonych na zachodzie plaż Balos i Elafonisi, czy leżącej na wschodzie Zatoki Mirabello i plaż Vai. W inny dzień pojechać na południe do Matali czy do palmowego gaju w Preveli. W jeszcze inny zobaczyć płaskowyż Lashiti i grotę Zeusa. 10 dni to sporo czasu i nie zamierzamy się śpieszyć. Wolimy przemieszczać się niż siedzieć przy hotelowym basenie albo ciągle na tej samej plaży. Oczywiście nic na siłę ! Jak nam się spodoba to polizanie Krety, to zawsze możemy tam wrócić.
      • aseretka Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 20.04.17, 18:48
        Nie martw się Zuzanko... Nie będzie tak źle. :) Uważam, że wybór Bali, jako miejscowości wypadowej umożliwi Wam poznanie urokliwych miejsc na Krecie. My byliśmy tylko tydzień na Krecie, a w ciągu 5 dni udało nam się sporo zobaczyć we wschodniej i środkowej części wyspy (stacjonowaliśmy w Gouves).
        Przejrzyj też wątek:
        forum.gazeta.pl/forum/w,203,161302676,161302676,Kreta_wypozyczony_samochod_plan_podrozy.html#p161304387
        Są tu propozycje wycieczek właśnie z Bali i nawet Potwór "przemawia ludzkim głosem". :)
      • czajla Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 26.04.17, 09:31
        jak już będziesz na (czy w?) Lasithi to polecam całkiem niedaleko urokliwe miasteczko Kritsa i tuż obok pozostałości starożytnego miasta Lato. Myśmy w Lato byli dość wcześnie rano, tuż po otwarciu i był spokój. Wielki kontrast w porównaniu do straszliwie zatłoczonego Knossos. W Lato jak byliśmy to gdzieś po godzinie przyjechała druga rodzina.
        Jeżeli szukasz widoków to polecam plażę Tholos całkiem niedaleko, chociaż właściwie jak jeszcze dodać na przykład Spinalongę to robi się program na co najmniej dwa dni.
    • zuzanka2001 Re: Jaką grecką wyspę wybrać? 11.08.17, 20:43
      I wróciłam z Krety. Było gorąco ale też i pięknie. Balos marzenie ! Elafonisi i Falasarna też urocze. W Chani i Rethymno przepiękne wieczorne spacery po starówce. Na wschodzie dotarliśmy do Zatoki Mirabello i palmowej plaż Vai. Preveli też cudne i nawet zwiedziliśmy klasztor, chociaż tego nie było w planach. Chyba wrócimy na Kretę. :-D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka