Dodaj do ulubionych

Strona Itaki a rzetelność opinii

28.07.17, 14:04
W czerwcu byłem na Thassos z biurem Itaka.Wróciłem bardzo zadowolony,po powrocie jak zwykle napisałem obszerną opinię o hotelu i zamieściłem na stronach HolidayCheck,TripAdvisor i oczywiście Itaki.
Niestety Itaka na swojej stronie opinii nie umieściła,prawdopodobnie z powodu niskiej oceny wycieczki zakupionej u rezydentki.
W zasadzie mam to gdzieś ale ostrzegam potencjalnych klientów Itaki,że opinie na jej stronach nie muszą odzwierciedlać faktycznego poziomu usług-po prostu te które nie są nie na rękę,nie są zamieszczane.
A dla zainteresowanych rzeczona opinia:
www.holidaycheck.pl/hr/8c824941-80f4-3797-aecb-ea8c43968d34/-/review/786080c4-819d-3a26-a40e-f6ba561b300f
Obserwuj wątek
    • potwor_z_piccadilly Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 28.07.17, 21:41
      Opinia precyzyjna, ale też subiektywna.
      Przy czym bardzo pożyteczna dla potencjalnych gości tego hotelu. Przeczytają i nadane przez kolegę alexa gwiazdki sami sobie, w/g swoich kryteriów zweryfikują.
      Gratuluję luziku i pogody ducha w sytuacjach trudnych. Inni skutkiem tej komplikacji z pokojem mieliby "zepsute całe wakacje".
      Dlaczego BP usunęło tę opinię? A bo ja wiem? Pewnie real nie jest im przydatny do promocji konkretnego obiektu. Wolą się ograniczać do pięknych fotek i słodkich, acz krótkich, opisów.
      • alex2222 Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 29.07.17, 08:07
        Oczywiście,ze subiektywna-w końcu opisałem swoje odczucia!
        Zawsze staram się pisać obszernie i precyzyjnie ponieważ sam oczekuję takich informacji wybierając hotel na kolejne wakacje.
        Tak jak pisałem nie jestem osobą roszczeniową chociaż kiedy dowiedziałem się o problemach z pokojem to byłem zły i rozczarowany.Ponieważ jednak pokój zastępczy okazał się w porządku to o nie było o co kruszyć kopii i psuć sobie przyjemności z urlopu tym bardziej,że dzięki rekompensacie w postaci gratisowego auta w kieszeni zostało nam 70 euro które przeznaczyliśmy na tę nieszczęsną wycieczkę bo wcześniej nie mieliśmy jej w planach.Zresztą ta wycieczka też nie była jakąś katastrofą-była po prostu źle zorganizowana bo organizator za cel wziął sobie zysk a nie zadowolenie klientów.Jednak uczciwie muszę przyznać,że sam pomysł podobał mi się i było wiele momentów kiedy świetnie się bawiłem.
        Ja się nawet nie dziwię Itace,że nie chce zamieszczać opinii zawierających antyreklamę ich usług ale chciałem zwrócić uwagę potencjalnych klientów żeby szukali opinii o hotelu czy ofercie biur na stronach niezależnych serwisów.
        • dodekanezowiec Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 29.07.17, 21:52
          Czasem te opinie są z opóźnieniem. Itaka zamieszcza trochę opinii negatywnych, czasem też z tego powodu wycofuje hotele. Mojej z Zakynthos - Azure nie dali, bdb hotel, ale dałem około 4 na 6, bo przesada że 5-gwiazdkowy hotel. Może jeszcze dadzą, też z czerwca. Na standardową ewentualną odpowiedź j.a.s.i.u. że można rozwazyć niemieckie biuro - odpowiem złośliwie: a Niemcy to w ogóle jacyś na Zakynthos jeżdżą? 10 razy więcej Polaków tam jest. Ja Niemców ostatnio nigdzie nie widzę, w Bodrum nie bo oni do Turcji to tylko "nach Alanya". W ogóle ich coś nie widać w różnych miejscach, bo "zi myyyssen nach Mahhhohka!" Jak rzep psiego ogona się uczepili.
          • dodekanezowiec Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 29.07.17, 22:26
            Znaczy tak - niech sobie jeżdżą dokąd chcą. Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniami ze ponieważ Niemcy WsZędzie częściej jeżdżą niż Polacy to jest większy wybór lepsze lasty lepsze warunki wynegocjowane itd. Różnie to bywa. I właśnie wracając do Itaki - Itaka trochę nie ma "reki" do Grecji. A druga rzecz ze to trochę problem samych Greków. Hotel 4gwiazdkowy w Grecji jest nierzadko jak 3 czy 3+ w Hiszpanii. Natomiast z drugiej strony Itaka ma często dobra oferte w Hiszpanii, na Kanarach, np.na Fuerteventurze swietne hotele.
            • dodekanezowiec Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 30.07.17, 10:29
              Jeszcze tak - Itaka właśnie naciąga standard hoteli (Grecja, Cypr). Czasem też idą w gorsza lokalizacje itp.bo muszą na czymś przyoszczedzic żeby na siłę zaoferować all inclusive. Niemce wprawdzie klapki na oczach mają z tą swoją Majorka ale Polaki klapki na oczach z tym swoim all inclusive. Mimo wszystko ocena ze strony Itaki jest w miarę rzetelna i dość miarodajna. Ale nie w porządku jest to, że nie wszystkie opinie są zamieszczane. Może jakieś niewygodne fakty ukrywają, może też jednak zbyt obszerna opinia narusza regulamin bo może zostały podane dane osobowe rezydenta, ceny czy coś w tym rodzaju. Ale mojej też nie ma a w żadnym calu nie naruszala: ) A jeszcze o Itace - Na plus jest to że ceny wycieczek lokalnych jednak w porównaniu do czasów typu rok 2010 trochę zmalaly tj.zmniejszyły się różnice między I tak a a biurami lokalnymi. Poza tym uwaga ogólna - aktualnie Rainbow T. jest najdroższe ale i ma często najlepszą jakość. Co ciekawe- zauważyłem też ze Itaka miewa często hotele lepszej jakości i o lepszych opiniach niż TUI czy Neckermann. Ale i te "niemieckie" biura się zrobiły tańsze niż Itaka.
              • ja.s.i.u Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 30.07.17, 11:46
                Oczywiście, że jeżdżą. Czasem tylko do innych hoteli, niż są w ofercie polskich biur. Przykład pierwszy z brzegu: www.holidaycheck.de/hr/bewertungen-hotel-louis-zante-beach/60d8345a-c25f-3730-b395-b604d8ae9d22 opinia "binderhofer". Louis Zante Beach haben wir jetzt zum 11. mal besucht. czyli ten hotel odziedzili 11 raz.

Zmieńmy portal. pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g776001-d620359-Reviews-The_Bay_Hotel_Suites-Vasilikos_Zakynthos_Ionian_Islands.html - masz 139 opinii po Polsku i 70 po niemiecku. Ale masz rację, Niemców tam jeździ mało. Przyczyna jest prosta - Niemcy nie lubią jeździć tam, gdzie jeżdżą Anglicy.
              • alex2222 Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 30.07.17, 17:19
                Jeśli chodzi o hotel i cały wyjazd to jak pisałem wróciliśmy bardzo zadowoleni.Nie mam żadnych zastrzeżeń.
                Czytałem regulamin zamieszczania opinii i w moim przekonaniu w żaden sposób go nie naruszyłem (w wersji dla Itaki nie podałem nawet ceny wycieczki).Jestem pewien,że opinia nie zostala zamieszczone ze względu na prawdziwy choć dla biura niewygodny opis wycieczki fakultatywnej.Podważa to moim zdaniem wiarygodność opinii zamieszczanych na stronie Itaki.
                I tyle.
                • dodekanezowiec Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 30.07.17, 17:37
                  Dla mnie też niektóre opinie sprawiają wrażenie pisanych przez "pożytecznych idiotów" bądź płatnych trolli (lub jeszcze ludzi, którzy całe życie siedzieli pod kloszem i pierwszy raz za granicę pojechali), ale mimo wszystko dają one jaki taki obraz czego oczekiwać - przez pryzmat poszczególnych kryteriów np. ocena plaży, wyżywienia, obsługi itd. Tak więc kojarzy mi się to trochę z jesienią 1988 :) - sam koniec komuny, kiedy już można było trochę krytykować.
                  • dodekanezowiec Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 30.07.17, 17:44
                    To co wyżej - miałem oczywiście na myśli opinie na stronie Itaki. Choć jak coś ma tam te 5,2 czy 5,4 z setek opinii to jest dobre. A co do hotelu - wygląda na niezły, aż dziw bierze że Itaka nie wykorzystała tego, żeby zawyżyć do 3+ bądź nawet 4 gwiazdek bo to w jej stylu.
    • alex2222 Re: Strona Itaki a rzetelność opinii 25.08.17, 09:51
      A jednak!
      Sprawa nie dawał mi spokoju więc kilka dni temu napisałem do Itaki z pytaniem dlaczego nie opublikowano mojej opinii.Odpisali,że przepraszają ale w sezonie wakacyjnym mają bardzo dużo opinii do weryfikacji i stąd opóźnienia.Opinie zamieszczą w ciągu tygodnia.
      I rzeczywiście-zamieścili!
      Tak więc zwracam honor,wprawdzie późno i po interwencji ale jednak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka