Dodaj do ulubionych

Pętla argolidzka z Aten w jeden dzień?? Poradźcie!

IP: 195.116.22.* 16.03.07, 15:55
Czy ktoś jechał samodzielnie z Aten w objazd pętlą argolidzką? Interesuje
mnie oczywiście przede wszystkim Korynt, Argos, Mykeny, Nafplion, Epidauros.
Czy to nie jest ekstermalnie wyczerpujące jak na jeden dzień?
Jakie inne miejsca warto jeszcze zobaczyć po drodze? Ktoś był np. w Tirynsie?
Obserwuj wątek
    • elinida Re: Pętla argolidzka z Aten w jeden dzień?? Porad 18.03.07, 06:19
      Uwazam, ze jak na jeden dzien, to jest tam za duzo do zobaczenia. Ale zalezy od
      tego jak bardzo zamierzasz sie wglebiac w zwiedzanie miejsca. W okresie
      zimowym, czesto obiekty warte zwiedzania (miejsca archeologiczne i muzea)
      czynne sa tylko do 14:30, 15. Czesto od 10tej. Wiec malo czasu. W sezonie
      turystycznym otwierane sa wczesniej o do 18, a czasem 19 i nawet 20 (lepiej
      przed wyprawa sie upewnic w jakich godzinach sa otwarte obiekty). Wiec szanse
      sie zwiekszaja, ale i tak uwazam, ze nie da rady obejrzec wszystkiego w jeden
      dzien.
      Bedac na jesieni w Atenach pojechalam autobusem na wycieczki jednodniowe do:
      - Koryntu (1,5 godz. autobusem z Aten, warte zobaczenia to conajmniej
      starozytny Korynt oraz odlegly o 5 km, lezacy na gorze Akrokorynt)
      - Epidauros (2,5 godz. autobusem w jedna strone z Aten - sanktuarium Asklepiosa
      i teatr) i Nafplion - gdzie w biegu juz i to czastkowo tylko zwiedzilam
      twierdze Palamidi, bo juz zamykali.
      W Argosie nie bylam, a do Myken sie wybieram za jakies 2 tygodnie, ale tam tez
      wiem, ze jest co ogladac.
      Uwazam ze sam Korynt juz byl wyczerpujacy, po spacerach na wzgorzach
      Akrokoryntu, a gdzie po takich wedrowkach jeszcze Palamidi w Nafplionie, na
      ktora trzeba w gore pokonac ponad 900 schodow. Jak dla mnie to po tych dwoch
      juz jestem trup, a gdzie reszta? Fakt kondycja ostatnio mi spadla i szybciej
      sie mecze podczas wedrowek, ale uwazam ze tyle miejsc na jeden dzien to za duzo
      i nierealne.
      Moze inni sie wypowiedza?

Pozdrawiam
      Eli
      • Gość: telegram12 Re: Pętla argolidzka z Aten w jeden dzień?? Porad IP: 195.116.22.* 19.03.07, 13:25
        Prawdę powiedziawszy, kiedyś już pętlę argolidzką zwiedziłem - tyle że było to
        z biurem podróży i bez np. Argos i Tirynsu. Oczywiście, cała koncepcja jest
        męcząca i nie pozwala na naprawdę dogłębne poznanie tematu, ale czas mam bardzo
        ograniczony - i jadę jeszcze raz ze względu na ludzi, którzy bardzo by chcieli
        te miejsca odwiedzić...
        Nie wiem po prostu, jak się sprawa przedstawia z samodzielnym zwiedzaniem
        samochodem. Nie będąc szlonym greckim kierowcą spodziewam się po drodze różnych
        niespodzianek. Czy się mylę? Czy ktoś tę trasę objechał i ma jakieś porady?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka