Dodaj do ulubionych

Loutraki- ktos byl?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.08, 15:54
na przelomie sierpnia i wrzesnia wybieram sie do Loutraki. Sami
organizowalismy sobie przelot i hotel.jesli ktos byl tam ,
prosiłabym o jakies informacje na temat tej miejscowosci i okolic,
bo nie bardzo wiemy co w poblizu mozna pozwiedzac..
Obserwuj wątek
      • m.c.r Re: Loutraki- ktos byl? 13.08.08, 18:26
        Obowiązkowo Nemea - zarówno starożytna, jak i obecna (z winnicami na czele), w
        dół - Argolida. Z Loutraki (nie podobało mi się to miasto) masz "rzut beretem"
        do Perachory, niezwykle uroczego stanowiska archeologicznego ze wspaniałymi
        miejscami do pływania.
    • japcio1 Re: Loutraki- ktos byl? 13.08.08, 18:49
      Fajną plażę mają hihi :) kamienistą, a kamienie wielkości
      arbuza....przesadziłam :) raczej śliwek :) ogólnie miejscowość
      sympatyczna - czas się w niej zatrzymał w latach 70 XX wieku. Pełno
      tam emerytów :) Nawet wieczorem, gdy nadmorskie tawerny i bary
      zapełniają się ludźmi, większość z nich jest po 60 :)
      ps fajne miejsce do oświadczyn ;-) pozdrowienia dla mojego
      przyszłego męża :)))))
    • Gość: Maki Re: Loutraki- ktos byl? IP: *.171.110.250.crowley.pl 14.08.08, 08:32
      Chodząc wieczorkiem po tutejszej promenadzie poczujesz się jak w
      polskim sanatorium. Powyżej słuszna uwaga o zatrzymaniu się czasu.
      Dużo starszych osób , panie czasem w kreacjach. W końcu Loutraki to
      takie greckie uzdrowisko z wodami mineralnymi. Plaża rzeczywiście
      nieduża a samo miasto niezbyt ciekawe.
      • Gość: karolina Re: Loutraki- ktos byl? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.08, 08:58
        raczej nie przeszkadza mi ze to miasto-sanatorium, bo podejrzewam
        ze bedzie tam spokojniej niz w innych miejscowosciach nadmorskich ,
        bez rozwrzeszczanej mlodziezy ...szczerze mówiąc na to własnie
        liczyłam, spokój słońce i w miare aktywny wypoczynek( zwiedzanie).A
        jak wygląda połączenie z Atenami( autobus, pociąg)?
    • Gość: pozdrawiam Re: Loutraki- ktos byl? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.08, 09:00
      Witam
      Byłem tam kilka lat temu i mam miłe wspomnienia. To taki grecki Ciechocinek,
      przy czym skromniejszy. Miasto mało urokliwe ale nie jest źle. Słynie z wody,
      która sprzedawana w butelkach jest chyba najpolpularniejszą "mineralką" w
      Grecji.W mieście (na jego krańcu) jest też pijalnia wody, obok sztucznego jak
      się okazało wodospadu.
      Plaża wąska, kamienista. W morzu ciekawe są miejsca chłodniejsze, to tam podobno
      biją też te podziemne źródełka, które fragmentami ochładzają wodę w morzu.
      Ciekawe wrażenia.
      Spacerkiem można dojść do Koryntu i przejść nad kanałem. Dalej spacerki to trasa
      do dwóch monstyrów i na koniec półwyspu.
      Wynajętym autem można jeździć na południe, by poznać uroki Peloponezu.
      Do Aten można dojechać ichniejszym PKSem, to tylko ok. 80 km (o ile dobrze
      pamiętam).
      Chętnie tam wrócę (to dobre miejsce wypadowe) - jak organizowaliście przelot i
      hotel ?
      pozdrawiam
        • potwor_z_piccadilly Re: Loutraki- ktos byl? 15.12.15, 08:55
          Z BP, czy samodzielnie?
          Jeśli z BP, to podaj nazwę hotelu.
          Jak już wcześniej napisano, Loutraki, to kurort z leczniczymi wodami. Nawet w prysznicach przy plaży masz cieplutką wodę z ujęć termalnych. Kiedyś obsługiwali tam głównie średnią klasę Ateńczyków. Dziś, w dobie kryzysu, hotelarze i właściciele lokali pod wynajm rozszerzają ofertę na inne nacje.
          Plaża - drobne kamyczki, ale płaskie, czyli nie mielą się pod nogami i chodzić po nich można bez zbytniej mitręgi (przydają się butki do kąpieli).
          Parasole i leżaki na plaży - Nie wykupujesz ich, zajmujesz zestaw, rozlokowujesz się, podchodzi kelnerka i zamawiasz z menu. Jest drogo. Piwo 0,33 L 3 euro, 0,5 L 4, kawa mrożona 3/4, mrożony sok 4. Do zamówienia dostajesz gratis kubek wody i kubek chrupek (do piwa).
          Po zmroku na plaży leżanki zastępowane są fotelikami, zapalane są lampki, lampioniki i restauracja działa nadal.
          Parasole własne - Jeśli masz mocny parasol i potrafisz linkami go zabezpieczyć przed wiatrem, to miejsc jest sporo (głównie w zachodniej części plaży). Do tego ludzie mają odpowiednio niskie foteliki i leżaczki. Ale czy na krótki pobyt opłaca się taki cymes kupować? W lokalnym markecie za parasol musisz dać min. 15 euro, a za fotelik min 12.
          Pasaż przy plaży - Wieczorem zaczyna się tam młyn. Wszystkie knajpy pełne, miasto zaczyna żyć.
          No i Greczynki. Rany, ja do Grecji jeździłem sporo (wyspy), ale takiego skupiska ślicznych Greczynek nie widziałem. Szkoda tylko że część z nich zdecydowała zeszpecić swoje śliczne ciała tatuażami. Buntują się.
          Podsumowując, jeśli jesteś miłośnikiem plaży i nocnych nasiadówek w knajpach, to Loutraki Ci podpasuje. Loutraki nie jest dla ludzi szukających ciszy i spokoju. Tam takich klimatów nie znajdziesz. Nie jest też to miejsce dla planujących wczasowanie z dziećmi. Owszem, hotele odpowiednie dla dzieci są, ale w rejonie Lourtaki, czyli trzeba z nich do samego miasta dyrdać z buta min 2 kilosy.
    • Gość: Monika Re: Loutraki- ktos byl? IP: *.home.otenet.gr 17.03.09, 18:33
      Ja mieszkam w Loutrakach.To jest miejscowośc 80 km. od Aten(z
      lotniska jest bezposrednio pociąg Proistako do Koryntu a z Koryntu to
      jest 6 km)Jest to miejscowoścć typowo turystyczna ze słynnym Casyno
      na kółkach.Czy jest coś w pobliżu do zwiedzania? Oczywiście
      .Pierwszoplanowo Kanał Koryncki ,Starożytny Korynt i Antykorynt ,za
      Perachorą port Hery.Klasztor Sw,Patapiosgdzie panorama jest wspaniała
      bo widać dwa morza Jońskie i Egejskie.A w obrembie 100km do
      zwiedzania Epidawros teatr70km,Nafplio i zamek Palamidi,86km,dalej
      Mikines grób Aganemnona i Nemea.A nawiasem mówiąc Loutraki to
      miejscowość uzdrowiskowa z słynnymi wodami pitnymi.Jak już będziecie
      to nie kupujcie wody bo ta co w Hotelu będziecie mieć do mycia to ta
      sama co w butelkach i w parkach.
    • glonia1316 Re: Loutraki- ktos byl? 20.01.16, 22:52
      witam, mieszkam w Loutrakach ponad 20 lat. bardzo dobrze znam komfort kazdego hotelu mogę polecić. również mam mozliwośc wynajęcia domu. prosze o kontakt mailowy wakacjelutraki@hotmail.com
      lub w celu wiarygodności zapraszam na swoją stronę internetową na Fb wczasy, noclegi, organizacja pobytu Grecja/Peloponez Loutraki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka