Dodaj do ulubionych

z lotniska na krecie na cyklady

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 17:02
Witajcie grekomaniacy. Atakuje w tym roku cykladki. Kupiłem bilet w
jedną strone na krete i powrót z aten. Pytanie jak się dostać z
lotniska na krecie o 4 rano do portu gdzie odpływają promy. Pierwsza
będzie chyba naxos, pozniej paros santorini i karpathos i powrót do
aten. Na całośc mam tylko 3 tygodnie. Może macie jakieś znane
noclegi na w/w wyspach. Jeśli tak to śmiało piszcie. Bedze wdzięczna
za kazdą informacje.Ps znajomy mi dziś powiedział że jestem rąbnieta
bo 9 raz jade do grecji :D
Pozdrawiam
Ania
Obserwuj wątek
    • ozlem Re: z lotniska na krecie na cyklady 29.07.09, 17:16
      Którego lotniska na Krecie? Połączenia promowe masz nnp. na:
      paleologos.forth-crs.gr/english/npgres.exe?PM=BO
      Z Heraklionu (z Chani zreszta tez) na Naxos to nie masz nawet bezpośredniego połączenia, jesli wracasz z wysp do Aten, to Karpathos jako ostatnia wyspa nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem (rzadkie połaczenia promowe z Pireusem), zwłaszcza że radze wrócić co najmniej dzień wcześniej, żeby nie spóźnić się na samolot do PL
      Łatwiej do Aten jest wrócić z Naxos lub Paros niż z Karpathos

Odnośnie noclegów nie piszesz jak zasobnym portfelem dysponujesz :)
      • ozlem Re: z lotniska na krecie na cyklady 30.07.09, 06:44
        oczywiście, że moge conieco podpowiedzieć, bo byłam na cykladach wielokrotnie, ale żeby napisać wszystko co mi się nasuwa o ckladach, to jest straaasznie dużo pisania i pewnie bede pisać rzeczy które już wiesz, więc pytaj konkretnie

Nigdy nie jechałam z lotniska do portu w Heraklionie, autobus na pewno jakiś jest, ale nie liczyłabym, że kursuje o 4 nad ranem -takie cuda w Grecji rzadko się zdarzają. Zostaje taksówka, chyba ze prom bedziesz miala o poxniejszej porze i mozesz poczekac na lotnisku

Odnośnie budżetu na nocki, to jeśli jedziesz w sierpniu to 45 EUR/pokój to nie jest zbyt dużo bo to najdroższy miesiąc, m.in. dlatego ja nigdy nie jeżdzę do grecji w sierpniu (chyba ze uda mi sie znaleźć jaką super okazję), bo wiem, że we wrzesniu ceny spadają o co najmniej o 30-procent. Nawet lipiec jest tanszy i mniej obłożony
        Szukając lokum zawsze sprawdzam
        www.booking.com/
        www.reservationseurope.com/
        www.greekhotel.com/
        lub szukam w necie. Na każdej z wymienionych Cyklad zwyczaj jest taki że dużo właścicieli hoteli, pensonatów,studiów i pokoi, przychodzi po portu gdy przypływaja promy. Trudno mi jednak powiedziec ilu może się pojawić w sierpniu, bo to najbardziej obłożony miesiąc i ile bedzie w waszej połce cenowej. W tym roku w lipcu było kilka osób oferujących pokoje nawet w porcie na Karpathos mimo środku nocy i kilkugodzinnego opoxnienia promu.
      • logopeda9 Re: z lotniska na krecie na cyklady 30.07.09, 08:43
        z lotniska w Heraklionie do poru jest 10 min taxówką ale wcześniej
        radzę ustal stawkę za kurs;my zaczęliśmy od Santorini ale o niej nie
        wspominasz więc pewnie Cię nie interesuje, o nocleg bym się nie
        martwiła (polecam www.greeka.com )nawet jeśli nic wcześniej nie
        zarezerwujesz i tak nie ominie Cię "łapanka" po wyjściu z
        promu/wodolotu , cena pokoju na Paros czy Naxos w czerwcu to średnio
        40 eu, Mykonos- drożej.Na Paros polecam Nousse, baaardzo
        klimatycznie, na Naxos Chorę i okolice np. Agios Georgios,pytaj
        konkretnie,będzie łatwiej odpowiadać.
        • ozlem Re: z lotniska na krecie na cyklady 30.07.09, 09:10
          O santorini wspomina i tak naprawdę z Heraklionu najłatwiej dostać się właśnie na Santorini (jest co najmniej jedno połączenie dziennie). Druga - Karpathos (bodajże 2x tyg, ANek Lines), w tym jedno w bardzo wczesnych godzinnnach poranych (wtorek?), jedno ok(sobota?). Na Karpathos tak w ogóle łatwiej jest dostać się z Rodos, bo z Kretyprom płynie chyba z 10 godzin, z Rodos 4,5 ( i częsciej) lub 35 min. samolotem (co najmniej 1 połączenie dziennie i w cenie całkiem przystępnej 28EUR,prom- z Rodos 15-19EUR w zależności czy zawija do Diafani). Ja bym się zastanowiła czy Karapthos z tego planera w ogóle nie wyrzucić i zostawić na inną okazję (pomijam już fakt że Karpathos bynajmniej nie jest Cykladą)

Sierpien jest sporo droższy od czerwca, bo czerwiec to jeszcze jest low season w zdecydowanej większości cenników
          • Gość: max Re: z lotniska na krecie na cyklady IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.09, 23:38
            Na krecie londuje 21 września więc prawie przed końcen sezonu :) W
            sumie to nie mam planów szczególnych co do wysp poprosty zjechałam
            już caly pelononez zaliczyłam sporady, jońskie a teraz czas ugryśc
            cyklady. Wiem że nie uda mi sie wszytskich zwiedzić w tym roku ale
            te najważniejsze jak paros naxos karpathos santorini chciałabym i
            próbuje ułożyć jakąś trase. Co do powrotu na lotnisko to wiem bo w
            zeszłym roku płynąc z zante spóźniłam sie na samolot :D wieć 30h
            autobusem jechałam :) Więc będe wdzieczna zza sugestie od której
            wyspy zacząc i na ktorej skończyć tak żeby to zrobić sprawnie :0
            • ozlem Re: z lotniska na krecie na cyklady 31.07.09, 07:22
              Jak 21 września, to ja bym przespała jedną nockę w Heraklionie i 22 września, 5:20 załadowała się na prom na Karpathos (Pigadia). Dopływasz 12:30 więc w normalnych godzinach kiedy spokojnie możesz poszukać lokum nie majac wcześniejszej rezerwacji. Na 100% się znajdzie. Zerknęłam też na booking.com i jest tam np. oferta hotelu Bay Watch (osobiście tam nie byłam, ale widzę przyzwoicie wyglądające studio z aneksem kuchennym za 38EUR/dobe) Ja w tym roku zatrzymałam w hotelu Sunrise (mogę polecić,tez z oferty booking.com, za podobne pieniądze, ale widzę, że niedostępny w tym terminie). Wybrałabym Karpathos w pierwszej kolejności bo wydaje mi się, że sezon wakacyjny trwa tam krócej niż na innych wyspach i spora część właścicieli chatek zamyka je i wraca do USA pilnować swoich innych biznesów.

Nie wiem jak długo chcesz zostać na Karpathos, ale we wtorki, piątki i niedziele masz prom na Santorini. We wtorki i piątki wypływa z Pigadii o dość absurdalnej godzinie (2:35 w nocy) ale wszystkie połaczenia o których teraz mówię i ktore są już dostępne w systemie rezerwacyjnym to duże promy ANEK LINES na których na pewno nie będzie tłoku i dużo miejsca na swobodne wyciągnięcie się do snu:). www.anek.gr/english/dromol/kyklades.html
              Wtorek i piątek mają teżtą zaletę, że przed Santorini, o 8:40 zawijacie do Anafi, ktora jest malutką ale bardzo urokliwą wysepka, na której ja osobiście we wtorek bym wysiadła, żeby w piątek złapac prom do Thiry Ale to tylko taka sugestia dodatkowej Cyklady. Na Santorini jesteście ok. 10:00. O tej porze roku właścicieli chatek w porcie jest zatrzęśienie (w zeszłym roku byłam właśnie w październiku). Ofert na booking.com też jest zatrzesienie i można sobie spokojnie wyłowić okazje cenewe. Niedziela jako dzien przejazdu z Karpathos na Santorini chyba nie jest najlepszym wyjściem bo prom płynie przez Heraklion i razem trwa to jakieś 12 godzin.

Z Santorini na Naxos i Paros i pomiędzy jest już prosto bo codziennie jest kilka połączeń bo oprócz promów (Blue Star) dochodzą też katamarany (ale na katamarany nie ma jeszcze "rozkładu jazdy" w październiku, bywa tez, że w okolicach Santorini bardzo mocno wieje i wtedy katamarany mogą być poodwoływane, jednak co prom to prom:)

Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)
              • ozlem Re: z lotniska na krecie na cyklady 31.07.09, 08:34
                No i nie dopisałam - z Naxos i Paros masz bardzo solidne codzienne połaczenia z Pireusem (2 wielkie promy Blue Star dziennie, jeden rano, drugi wieczorem, nie słyszałam, żeby kogokolwiek kiedykolwiek to połaczenie zawiodło) plus co najmniej 1 samolot/dziennie do Aten z Naxos i nawet do 3/dziennie z Paros. Osobiście uważam jak wracac do Aten to (pod względem pewności) tylko z Paros lub Naxos (a nie np. z Karpathos) więc te wyspy zostawiłabym na koniec.

• dslr Re: z lotniska na krecie na cyklady 31.07.09, 07:24
              Witaj
              ja co prada w przyszłym roku planuję podobny wypad na cyklady,
              również będziemy kupować czarter z Ecco.
              Nasza trasa tak na chwilkę obecną to Heraklion -> Santorini ->
              Mykonos -> Naxos -> Heraklion
              Myślę że na 2 tygodnie 3 wyspy wystarczą bo w inaczej to by już była
              ciągła tułaczka, a posiedzieć gdzieś ze 2-3 dni też wypada :) (ale
              to moje zdanie skromne)
              Warto też wrócić dzień wcześniej do miejsca powrotu. Kiedyś dawno
              tu na forum czytałem że Bebiak (która jest moim zdaniem skarbnicą
              wiedzy o Grecji) pisała, że również stara się wracać z wysp z
              odpowiednim zapasem czasowym. (w sumie nie wiadomo czy np. prom się
              nie zepsuje - tego nikt nie przewidzi, dlatego na prawdę warto
              wziąść pod uwagę wypadki losowe)
            • Gość: d.biel Re: z lotniska na krecie na cyklady IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.09, 09:17
              Nie żebym się czepiała, ale od kiedy Karpathos jest Cykladą? O ile mi wiadomo
              nalezy do Dodekanezu. Ale to tak na marginesie. Co do połączenia to jest prom
              płynący z Krety na Rodos i zawijający do portu na Karpathos. Tylko nie wiem jak
              potem się dostać na Cyklady.... Albo wracając na Kretę albo przez Rodos. Musisz
              pokombinować.
              Ale wyprawy zazdroszczę bardzo :-)
              Pozdrawiam
              Dominika
    • grekan Re: z lotniska na krecie na cyklady 25.03.10, 00:48
      A propos znajomego; chyba sam nie wie co traci.Albo nie byl w Grecji, a
      jesli byl to nie zaznal tego, co powinien zaznac kazdy milosnik tego
      kraju.To ,co piekne- nie nudzi sie.Od kilkunastu lat spedzam aktywnie
      urlopy w Grecji/glownie wyspy/ i uwazam, ze rok bez Grecji bylby rokiem
      straconym.A wiec to "rabniecie" na punkcie Grecji jest nadzwyczaj cecha
      pozytywna.Udanej wycieczki zycze.
    • wakacjenakrecie Re: z lotniska na krecie na cyklady 01.04.10, 12:34
      Witam serdecznie, jeżeli mają państwo ochotę spędzić wakacje na ślicznej i
      mitycznej wyspie Krecie to serdecznie zapraszam na portal, który stworzyłem z
      myślą o tanim i przyjemnym wypoczynku, można tam znaleźć wiele ciekawych
      informacji o wyspie, zdjęcia, oferty hoteli, oraz dużo innych cennych wskazówek
      odnośnie Krety. Moja rola w tym przedsięwzięciu jest taka aby zorganizować
      państwu wakacje których nie zapomną państwo jeszcze przez długi czas po powrocie
      do domu, mam tu na myśli wakacje zaprojektowane indywidualnie, specjalnie dla
      państwa, od pobytu w niedrogich a zarazem bardzo przyjemnych apartamentach po
      luksusowe hotele rozmieszczonych po całej wyspie. Na państwa życzenie mogę zająć
      się organizacją wypoczynku od początku do końca, oferuję pomoc w wyszukaniu
      biletów lotniczych z Polski i Niemiec na Kretę, transfery z lotniska, wynajem
      samochodów które mogą być odebrane zaraz po lądowaniu, wycieczki objazdowe,
      itp.. Po więcej informacji serdecznie zapraszam na portal
      www.wakacjenakrecie.com

Dziękuję i Pozdrawiam
      Zapraszam na "Wakacje Na Krecie"
      www.wakacjenakrecie.com
      www.wakacjenakrecie.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka