Dodaj do ulubionych

zasieki przy ul. Słowackego

02.11.10, 16:05
Odrywając się na chwilę od wyborów chciałbym podzielić się moją obserwacją , otóż jadąc ul. Słowackiego w Niemczu od strony ul. Jeździeckej jakieś 100m przed rondem jest zablokowany (słupkami) wjazd w ulicę polną. Jakiś czas temu za słupkami pojawiła się fosa, która w jakiś sposób się powiększa. Rozumiem , że są to zasieki na kierowców, którzy wykazują więcej logiki od projektantów dróg w gminie i chcą do domu dojechać wcześniej i krótszą trasą. Jednak zarządca drogi nie życzy sobie takich skrótów. Pomijając kto ma racje zastanawiam się czy osoba tworzący taką fosę zdaje sobie sprawę, że taki wykop jest nielegalnym oraz czy zarządca drogi, którego obowiązkiem jest dbanie o pas drogowy zdaje sobie sprawę, że odpowiada za tę dziurę i ewentualne szkody , które mogą być wyrządzone.
Obserwuj wątek
  • fazer5 Re: zasieki przy ul. Słowackego 14.11.10, 21:26
   rozwijając wątek chciałbym zauważyć, że kawałek dalej od zablokowanego wjazdu w ulicę polną (niestety nie znam nazwy) wybudowano wjazd do ciągle będącego w budowie budynku mieszkalnego. Dlaczego więc ułatwia się dojazd jednemu (przyszłemu) mieszkańcowi (w tym przypadku również jestem za nawet jeśli ułatwiamy tylko jednemu) , a blokuje się możliwość krótszego dojazdu mieszkańcom ul. Sienkiewicza i okolic?
    • fazer5 Re: zasieki przy ul. Słowackego 18.11.10, 09:23
     ja developerem nie jestem :) bloki na wsi uważam za nieszczęśliwy pomysł, mieszkając w bloku na wsi na mamy korzyści, dla których ludzie wybierają wieś, a więc brak sąsiada za ścianą, kawałek własnego ogródka, a pozostają niedogodności - brak komunikacji publicznej i utrudniony dostęp do rozrywki, kultury, konieczność dowożenia dzieci itd.
     Tym niemniej sokoro gmina dopuściła (nie zmieniła planu zagospodarowania, choć mogła) do powstania bloków to, w jakim celu utrudniać życie ich mieszkańcom?
     Dzisiaj zauważyłem dalszą eskalację zasieków, a mianowicie głęboki rów został już wykopany prawie na całej długości ul. Słowackiego.
     Ponieważ to forum jest przeglądane przez radnych, Panią Sołtys, urzędników gminy czy nikt z państwa nie uważa głębokich wykopów za zagrożenie? Takie wykopy według prawa powinny być oznaczone i wykonane na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę. Czy straż gminna nie może sprawdzić na jakiej podstawie i kto wykonuje te wykopy, może to jakaś inwestycji np gazociąg?
     • soltysniemcza Re: zasieki przy ul. Słowackego 19.11.10, 20:26
      Dziękuję za informację,przyznam że nie znam się na budownictwie,dlatego bardzo proszę o KAŻDĄ sugestię dot.tego typu tematów.Mój tel.jest również dostępny i wiele osób dzwoni z różnego rodzaju problemami.Nie twierdzę,że zawsze uda mi się sprawę rozwiązać,tak jak życzyłby sobie rozmówca ale zawsze podejmuję interwencję.
      Do poniedziałku nie dowiem się,co to za budowa ale obiecuję jutro przekazać sprawę Straży Gminnej.
      Pozdrawiam
      Małgorzata Rutka.
        • blue_marianna Re: zasieki przy ul. Słowackego 20.11.10, 12:23
         Moim skromnym zdaniem wjazd/wyjazd w tym miejscu stanowiłby spore zagrożenie na drodze (zwłaszcza, że jak wszyscy wiemy większość jezdzi powyżej dozwolonej prędkości).
         Kawałeczek dalej znajduje się rondo, z którego można udać się w pożądanym kierunku, a następnie drogę.. To chyba nie powoduje takiego objazdu, którego nie można przełknąć? ;)

         Poza tym, czy my zawsze musimy kombinowac? Wszystko co tylko możliwe obchodzić, łamać, naginać? Byle bliżej, krócej, szybciej, itp.. Jeśli ten rów powstał ponieważ ludzie włączali się w tym miejscu do ruchu, to najlepszy dowów na to, co napisalam powyżej.

         pzdr.
         m.
         Tak dla odmiany postarajmy sie trzymać pewnych zasad.
         • dajdziuba Re: zasieki przy ul. Słowackego 20.11.10, 13:10
          Blue marianna napisała:
          >
          >" Poza tym, czy my zawsze musimy kombinowac? Wszystko co tylko możliwe obchodzić,
          > łamać, naginać? Byle bliżej, krócej, szybciej, itp.. Jeśli ten rów powstał pon
          > ieważ ludzie włączali się w tym miejscu do ruchu, to najlepszy dowów na to, co
          > napisalam powyżej. "          Masz całkowitą rację .Ale rów na Mrossa? Dla kierowców skracających drogę postawiono barierki i słupki, nikt się tam już nie przeciśnie. A rów utrudnia pieszym dojście do przejścia dla pieszych. Jakoś bardzo absurdalnie to wygląda. Przejście dla pieszych i jego blokada przed pieszymi.
            • fazer5 Re: zasieki przy ul. Słowackego 27.11.10, 07:05
             Witam Panie Leszku i gratuluję wyniku oraz wyboru, tym bardziej się cieszę, że był Pan moim faworytem, czego przykładem był mój wpis w wątku "Podsumowanie kampanii wyborczej" tuż przed ogłoszeniem ciszy wyborczej.
             Wracając do sprawy zasieków na ul. Słowackiego to chciałbym przypomnieć o obietnicy zbadanie tematu w gminie, co prawda nie napisał Pan, w który poniedziałek się dowie o tej inicjatywie ale pewnie pomimo większej ilości obowiązków zrobi to Pan w najkrótszym możliwym terminie:)
         • fazer5 Re: zasieki przy ul. Słowackego 27.11.10, 06:52
          Pani "blue_marianna" ja również jestem za trzymaniem się zasad i przepisów, dlatego nigdzie nie napisałem, że namawiam do skracania sobie drogi, napisałem jedynie, że dojazd w rejon ulicy Sienkiewicza przez rondo na Słowackiego jest nielogiczny. W gminie forsuje się zasadę ulic wzbiorczych, którą ja uważam za niewłaściwą ponieważ sądzę, że rozłożenie ruchu jest bardziej racjonalne, prawdopodobnie koncepcję ulic wzbiorczych robił dla gminy ten sam planista, który stwierdził na zebraniu w Niemczu, że budowa w gminie jedynie samych budynków jednorodzinnych doprowadzi do tworzenia się slamsów.
          Poza tym jest Pani niekonsekwentna pisząc, że należy przestrzegać przepisów, a następnie stwierdza, że zjazdy powodowałyby utrudnienia dla kierowców przekraczających prędkość. Powinna się Pani zdecydować czy dla Pani ważniejsze jest trzymanie się zasad czy nie utrudnianie kierowcom szybszej niż dopuszczają przepisy jazdy. Przypominam również, że od tej ogólnej zasady zrobiono wyjątek tworząc zjazd z ul. Słowackiego do budowanego domku jednorodzinnego tuż przed rondem ale czy wszystkich należy traktować taka samo?
          Tak w ogóle to mam wrażenie, że chodzi tu o coś innego mianowicie wzdłuż drogi polnej biegnącej od ul. Słowackiego do osiedla przy Sienkiewicza wybudowana została spora willa i zdaje się, że zasieki mają uniemożliwić przejazdy aut obok tej willi, a że przy okazji łamie się prawo kopiąc nielegalnie rowy ma mniejsze znaczenie.
          • blue_marianna Re: zasieki przy ul. Słowackego 27.11.10, 19:37
           > Jest Pani niekonsekwentna pisząc, że należy przestrzegać przepisów, a
           > następnie stwierdza, że zjazdy powodowałyby utrudnienia dla kierowców przekracz
           > ających prędkość. Powinna się Pani zdecydować czy dla Pani ważniejsze jest trzy
           > manie się zasad czy nie utrudnianie kierowcom szybszej niż dopuszczają przepisy
           > jazdy.

           :)
           Oczywiscie nie mialam na mysli UTRUDNIEN dla tych co pruja ile fabryka dala, tylko wzgledy bezpieczenstwa. Fajnie gdyby kazdy wzglednie trzymal sie przepisow, ale czy tak sie w rzeczywistosci dzieje? No nie.. Osobiscie bardzo lubie szybka jazde, ale jest jeszcze cos takiego jak rozum.. Zdaje sie, ze nie kazdemu Bozia dala.. W niektorych wykonaniu mozna zaobserwowac istny hard core. Ale zdaje sie takze, ze pewne rzeczy (jak rozsadek) przychodza z wiekiem.. Obysmy doczekali :)

           Co do zasady planowania drog jaka Pan wyznaje, nie mowie jej nie..

           pozdrawiam
           m.
           • lesz1411 Re: zasieki przy ul. Słowackego 01.12.10, 11:30
            Witam. Zapytałem w GZK o to kto i dlaczego wykopał te rowy , o których na tym wątku się dyskutuje. Na ul. Słowackiego nie ma wjazdu na ulice Mrossa i Sienkiewicza , ale niektórzy ignorując to , wjeżdżali tamtędy na Słowackiego. Jako , że nie ma UG już w tym roku środków na zakup palików lub innych ograniczników , które by wyeliminowały nielegalne próby wjazdów z tych ulic , wykopano takie rowy .Myślę , że w przyszłym roku powstaną tam jakieś estetyczne ograniczniki. Pozdrawiam. L.K.
              • fazer5 Re: zasieki przy ul. Słowackego 02.12.10, 09:10
               razem z nasypem, który powstał podczas kopania to już całkiem głęboka dziura:) zresztą czy ten rów ma 1m czy 1,5m stanowi zagrożenie czy to dla pieszych czy kierowców. Przy obecnej pogodzie nietrudno o poślizg, a wjechać w pole kilanaście metrów czy zatrzymać się na stalowych barierkach lub wpaść w ten rów to ogromną różnica i ze zwykłego poślizgu może być tragedia. Jeśli jak pisze p. Leszek, GZK w Żołędowie twierdzi, że to prowizorka to jestem przekonany, że powstała bez pozwolenia na budowę. Prawdopodobnie GZK w Żołędowie nie zdaje sobie sprawy, że kopiąc takie rowy łamie prawo, choć w razie nieszczęścia konsekwencje poniosą mieszkańcy gminy składając (nie bezpośrednio lecz oczywiście w formie podatków) się na ewentualne odszkodowanie.
               Swoją drogą ciekawe jest to komu, aż tak zależy na nie przejeżdżaniu drogą obok tej sporej willi, że posuwa się do takich kroków.
               • niem-czanin Re: zasieki przy ul. Słowackego 02.12.10, 22:30
                Cóż, pewno jestem mało spostrzegawczy, bo te rowy z nasypem zauważyłem dopiero po przeczytaniu postu. Jeżdżąc po drogach ciągle spotykam rowy wzdłuż tras, co gorsze czasami rosna przy nich także drzewa i jakoś nie myslę o potencjalnych odszkodowaniach od mieszkańców mijanej gminy, gdy je mijam. Z tego co zauważyłem rowy (a może bardziej rowki :-) ) są przynajmniej częściowo wzdłuż chodników, czyżby więc kierowcy próbowali sobie skracać drogę przez trawniczek i chodniczek? Poza tym podobno Słowackiego jest jeszce nieodebrana !? Tak w każdym razie odpowiadano na zebraniu sołeckim, a także na posty na tej stronie, gdy wspominano dramatyczny zjazd z rondka na Jeżdzieckiej w stronę Bydgoszczy. Mnie bardziej martwi, że miniona, obecna władza gminy zgodziła się na wykonanie tej inwestycji w połowie. Mam szczerą nadziję, że nikt nie dozna żadnej krzywdy w omawianym rowie, ani zresztą żadnej innej dziurze w naszej Gminie Osielsko (nota bene ponad 3/4 placów budów, które codziennie mijam należacych do prywatnych inwestorów, nie jest ogrodzona, a byc powinna).
                Pozdrawiam
                • fazer5 Re: zasieki przy ul. Słowackego 03.12.10, 09:41
                 powód zrobienia rowów jest oczywisty, wykopano je, aby uniemożliwić skrócenia drogi mieszkańcom okolic ul. Sienkiewicza, aby było jasne ja nie jestem za łamaniem prawa i skracaniem sobie drogi w sposób dowolny. Pytanie jest jednak inne czy ZDG w Żołędowie chcąc stać na straży porządku może łamać prawo kopiąc takie rowy nielegalnie? Brak ogrodzeń na terenach budowy jest naganny, ale nie jest to powód, aby jednostki gminne również naginały prawo. Inwestorem domu jednorodzinnego jest najczęściej osoba niezwiązana z budownictwem i mogę zrozumieć brak znajomości przepisów (oczywiście należałoby zwrócić uwagę i wyegzekwować obrodzenie placu budowy) ale w ZDG powinny pracować osoby, którym przepisy prawa budowlanego powinny być znane. Co do rowów, które Pan widzi wzdłuż innych jezdni to owszem są takie ale wszystkie powinny mieć odzwierciedlenie w mapach terenu, a ten wzdłuż ul. Słowackiego nie ma, ponieważ nie został przewidziany w projekcie budowy drogi.
                 Dopiero kolejną sprawą jest fakt czy brak zjazdów z ul. Słowackiego jest logiczny czy nie, ja uważam że nie i mogę podać na to argumenty. Acha ja je mieszkam w tym rejonie, po prostu szukam logiki.
                 Zdaję sobie również sprawę, że ten temat stał się nudny i domyślam się, że na to samo liczy inicjator/inicjatorzy budowy rowów - popisze, popisze i da spokój czyli nadal będziemy mogli robić co uważamy za słuszne.
                 • niem-czanin Re: zasieki przy ul. Słowackego 03.12.10, 19:56
                  W istocie temat mi osobiście wydaje się juz nudny i chyba troche przesadzony. Ja jakoś nie widzę w tym wielkiego problemu i tyle. Odpowiadając na Pana odpowiedź muszę wspomnieć (bez złośliwości), że odpowiedzialnym za plac budowy obok prywatnego inwestora jest kierownik budowy, który na przepiach budowlanych znac się powinien; oczywiście, że rowy wzdłuż tras są wybudowane zgodnie z prawem, co więcej ich obecność jest zwykle uzasadniona, ale nie zmienia to faktu, że są, a ja koło nich jadąc nie analizauję legalności ich wzniesienia, tylko stwierdzam ich obecność i starm się uniknąć wjazdu do nich :-); wreszcie skąd pewność, że rowy przy Słowackiego nie były przewidziane w projekcie drogi? Rozumiem Pana intencje i zgadzam się z nimi, jeśli te wykopki sa nielegalne, to ich pomysłodawcę i wykonawcę należy napiętnować, ale robienie tego za pośrednictwem strony nie przyniesie raczej efektu. O nielegalnej budowie - jak rozumiem tak odczytuje Pan status prac, należyżałoby raczej zawiadomić Straż Gminną, Policję lub jednostki Inspekcji Budowlanego lub prokuraturę. Oczywiście wątek na forum dostarczył cennej wiedzy i słusznie zwrócił uwagę forumowiczów na problem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka