Dodaj do ulubionych

Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw

12.02.11, 22:51
Szanowni państwo , chciałbym zaproponować dyskusję na temat budowy nowej świetlicy w Niemczu. Prosiłbym o rzeczowe , merytoryczne wypowiedzi zarówno popierające jak i negujące powstanie tego obiektu . Pozdrawiam . L.K.
Obserwuj wątek
  • niemczxyz Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 13.02.11, 15:08
   Nie było mnie na zebraniu wiec nie widziałem tej świetlicy , z opowiadań sąsiadów wiem że jest to nowoczesna , ładna i funkcjonalna bryła. Ja na razie nie odczułem braku takiego obiektu, ale może faktycznie byłoby fajnie pooglądać mecz wspólnie z znajomymi na neutralnym gruncie . Jednak prawdą jest to że teraz popołudniami dzieciaki nie mają gdzie się podziać. Tylko w takim dużym obiekcie musi być prężny gospodarz , który stworzy atmosferę . Jeżeli dacie tam na szefa obecną kierowniczkę z Żołędowa lub podobnie utalentowaną organizatorkę , to jestem jak najbardziej za tą inicjatywą.
   • abcniemcz Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 13.02.11, 16:31
    do niemczxyz
    A ja byłem na zebraniu i widziałem-gdzieś tutaj w swoich listach była p.sołtys podaje swój adres mailowy i może Pan poprosić o zdjęcia świetlicy.
    Widziałem prezentację p.sołtys i byłem pod dużym wrażeniem,bardzo ładny,nowoczesny budynek,pomysłowo i praktycznie rozwiązany,planowany koło Orlika,tak aby mógł służyć tym najmłodszym i starszym.Przede wszystkim wielofunkcyjny!!!!,sala i do gimnastyki,zajęć sportowych,występów,siłownia,sala komputerowa,sale zajęć,sala do integracji,do oglądania wspólnie meczy również.To prawda potrzeba dobrego organizatora!!!!!!!!!Sąsiedztwo Orlika i placu zabaw,daje możliwość wspólnego spędzania czasu dla całej rodziny,chętnie widziałbym się tam z wnukami!
    JESTEM ZDECYDOWANIE ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale czy przy obecnej sołtys
    uda się to wykonać?WĄTPIĘ.....
    • sx3 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 14.02.11, 12:51
     Bardzo to przekonujące co piszecie na temat funkcji i potrzeby nowej świetlicy.Jestem też za, ale jeszcze potrzebne szczegóły jak ona ma wyglądać i kiedy ma szansę być zrealizowana. Jeżeli zostanie zbudowana to już widzę te dyskusje kto tam będzie pracował jak i za ile - jak z basenem w Osielsku.Ale może to potrzebne aby decydenci czuli oddech społeczny na plecach.Dlaczego jesteście forumowicze tacy wątpiący w nową panią sołtys.Nie chce mi się wierzyć że nasze głosy jej nie obchodzą, przecież zgłaszając swoją kandydaturę chyba zależy jej na tym aby pokazać się z najlepszej strony. Chociaż faktycznie brak od niej znaku życia, nawet jeżeli nie potrafi obsługiwać komputera osobiście to nie jest żaden powód aby milczeć. Zaczynam wierzyć w teorię spiskową o kupowaniu głosów na zebraniu i komercyjnym traktowaniu tej "fuchy". PANI SOŁTYS NIECH SIĘ PANI ODEZWIE !!!!!!!
     • bylemwanglii Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 14.02.11, 16:29
      Proszę bardzo:

      img155.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=wietl6.png
      img824.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=rzutparter.jpg
  • bylemwanglii Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 14.02.11, 16:41
   lesz1411 napisał:

   > Szanowni państwo , chciałbym zaproponować dyskusję na temat budowy nowej świet
   > licy w Niemczu. Prosiłbym o rzeczowe , merytoryczne wypowiedzi zarówno popiera
   > jące jak i negujące powstanie tego obiektu . Pozdrawiam . L.K.

   Za, o ile będzie tam kadra, która będzie również w godzinach popołudniowych a nie w ciągu dnia jak dzieci siedzą w szkole...
  • oren12 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 08:09
   Jestem za, pod warunkiem, że będzie służyła mieszkańcom we właściwy sposób - mieszkańcom, nie tylko dzieciom. Może jakaś mała kawiarenka? bo to co oferuje nam pizzeria i "dakawo"- to za mało i nie dla wszystkich. Rozumiem, że dyskoteki dla młodzieży odpadają, potrzebny profesjonalny sprzęt, ochroniarze, poza tym istnieje niebezpieczeństwo najazdów młodzieży z zewnątrz, a potem to już różnie....Ale wieczory muzyczne np. dla seniorów z odpowiednią muzyką, zabawy taneczne dla "średniaków" ;))wieczory z książką, z poezją, dzień matki, dzień dziecka, dzień babci, kolędowanie rodzinne itp. Ale dobrze, bo przedstawiam tu już dokładny program ;),ale taka prawda, że obecnie nic takiego nigdzie się nie dzieje. Oczywiście na sportowo też się coś przyda. Pozdrawiam z marzeniami :)))
   • sx3 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 08:28
    Dziękuję pięknie za plany i wizualizację.Zbyt piękne aby było możliwe.Ile kosztuje realizacja takiego projektu, a może już poszły jakieś pieniądze na ten projekt. Przy takim maraźmie jaki panuje u nas nie wierzę aby to zostało zrealizowane.To zupełnie inna bajka.Kto to przeforsuje.Czy są u nas animatorzy którzy mogliby zintegrować mieszkańców wokół takiej idei.Dyskusje na inne przyziemne tematy pokazują, że jesteśmy na zupełnie innym poziomie - niestety......
    • soltysniemcza Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 12:17
     do sx3
     Pieniądze już poszły na koncepcję-8 tysięcy złotych-zgodnie z umową z p.architekt.
     Ale jakie to ma znaczenie-przecież to PAŃSTWOWE pieniądze!!!!!można więc wyrzucać w błoto.Podobnie jak projekt budowy świetlicy.Od wczoraj możemy wszyscy się pożegnać z tym pomysłem-dzięki radnym!!!!!
     • bylemwanglii Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 16:06
      soltysniemcza napisała:

      > Od wczoraj możemy wszyscy się
      > pożegnać z tym pomysłem-dzięki radnym!!!!!

      A coś więcej na ten temat?
      • rsisioux Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 19:10
       Decyzją radnych świetlica w Niemczu nie zostanie wybudowana...prosimy o szczegóły , kto jak głosował....
      • lesz1411 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 19:14
       Szanowni Państwo , proszę się uzbroić w cierpliwość. W czwartek jest sesja Rady Gminy , gdzie będą się decydowały losy dotyczące budowy pierwszego etapu świetlicy w Niemczu . Po sesji dokładnie państwu zrelacjonuję stan faktyczny . Jako że obrady są jawne , na sesję może przyjść każdy zainteresowany mieszkaniec gminy . Pozdrawiam . L.K.
       • osielsko26 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 15.02.11, 21:31
        Mam nadzieję że pan radny zrelacjonuje nam przebieg obrad w sposób obiektywny . Ale daję Wam małe szanse na zdobycie poparcia radnych w budowie świetlicy. Słyszałem że trzeba doinwestować Żołędowo (boisko ) i Osielsko ( również boisko ). A budżet nie jest z gumy
        • sx3 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 16.02.11, 10:12
         Faktycznie chyba "pozamiatane".A ile mamy "szabel" w radzie gminy bo już się pogubiłem. Zdaje się, że nowa pani sołtys to dwa w jednym.Ponieważ pani sołtys olewa nasze forum to pewnie zagłosuje przeciw świetlicy. Ciekawe czy kasa za funkcję radnej i sołtysa się dodaje-pewnie tak. Myślę, że jeszcze trochę i możemy odpuścić sobie oczekiwanie na jej reakcję w stosunku do mieszkańców. Tym co na nią głosowali pewnie nie zależy na jej aktywności ważne że jest to swój człowiek, ale chyba musi reprezentować również swoich przeciwników i milczącą większość naszej wsi.Możemy sobie odpuścić fanaberie typu świetlica itp. Czy są obowiązujące dyżury sołtysa bo poprzednicy dyżurowali, sam zgłaszałem problemy. Czy ktoś widział panią sołtys /jakie to są dni/.No chyba że przyjmuje w okienku pocztowym.
         • abcniemcz Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 16.02.11, 16:33
          Wynagrodzenia się sumuje.Ma Pan pretensje,że nowa sołtys nie pisze-a o czym ma pisać.Byłem na zebraniu-między byłą,a obecną sołtys jest przepaść,jak najgłębszy kanion,i to
          pod każdym względem.Ostatnio wpadła mi w ręce ulotka obecnej sołtys-pisze,że w swoich planach ma postawienie witaczy.Podobną informację słyszałem na zebraniu z ust byłej sołtys?
          Czy ktoś wie,czyja to zasługa,bo już się pogubiłem.Z góry dziękuję za informację.
         • bylemwanglii Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 16.02.11, 19:08
          sx3 napisał:

          > Zdaje się, że nowa pani sołtys to dwa w jednym.Ponieważ pani sołtys ol
          > ewa nasze forum to pewnie zagłosuje przeciw świetlicy.

          Nie oczekuj od starszej wiekiem kobiety, że będzie siedziała na forum :)

          > Czy są obowiązu
          > jące dyżury sołtysa bo poprzednicy dyżurowali, sam zgłaszałem problemy. Czy kto
          > ś widział panią sołtys /jakie to są dni/.No chyba że przyjmuje w okienku poczto
          > wym.

          Wystarczyłoby, żebyś zajrzał na stronę gminy - tam znajdziesz numer telefonu - zadzwoń, umów się na termin.
          • lesz1411 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 16.02.11, 20:05
           Witam . Został ogłoszony przez sołtysa p. Rutkę konkurs na projekt logo Niemcza. Wygrał projekt zgłoszony przez Tomka Bakułę, (za który został nagrodzony książką ufundowaną przez p.sołtys ).Logo przedstawia sympatyczny wizerunek domku wraz z hasłem ,,NIEMCZ - NASZ DOM". Następnie z p. Rutką pojechałem do firmy Erplast , w której został po długich konsultacjach z ich plastykiem dopracowany i zamówiony projekt tzw. witaczy . Rada Sołecka wspólnie wybrała jako lokalizację dwa miejsca postawienia ,,witaczy". Pierwszy na początku ulicy Słowackiego w pobliżu ronda oraz drugi na skraju ulicy Krzyszkowiaka u zbiegu z ulica Bydgoską. Dodam , gwoli wyjaśnienia , że witacze nie mogą zostać postawione na ul. Bydgoskiej lub Kolonijnej mimo że to byłaby najlepsza lokalizacja , ponieważ są to drogi powiatowe i wiążą się z tym opłaty za zajęcie pasa drogowego oraz mnustwo pozwoleń. Opłaty są również pobierane za zajęcie pasa drogi gminnej , lecz na wniosek p. sołtys wójt zwolnił nasze sołectwo z takiej opłaty. Jak warunki pogodowe się poprawią , czyli przez dłuższy czas będzie temperatura dodatnia ( muszą zostać wylane dosyć solidne podstawy betonowe pod mocowanie witaczy ) , to GZK zamontuje w tych wybranych punktach tablice . Reasumując - od pomysłu aż do dostarczenia witaczy do GZK była to zasługa poprzedniej p.sołtys Małgorzaty Rutki. Pozdrawiam. L.K.
           • lesz1411 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 16.02.11, 20:18
            Przepraszam za błąd w tekście...oczywiście mnóstwo pisze się przez o z kreseczką :-)
            • sx3 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 16.02.11, 20:48
             Fakt czego oczekiwać od starszej pani. Prawda czepiam się, ale przecież jest 21 wiek i idzie nowe, no chyba że to forum to niszowa grupa i nikt poza nami tutaj nie zagląda. Zawsze można pójść na posiedzenie Rady Gminy, zadzwonić do Pani sołtys, ale to forum to wolna dyskusja i za takie rady dziękuję. Tak źle nie jest tyle to wiemy. Przestaję dyskutować o wyższości nowej Pani sołtys nad byłą. Faktycznie dajmy trochę czasu. Każda z pań ma swoich zwolenników i adwokatów. Po czynach ich poznacie.
             • lesz1411 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 17.02.11, 23:16
              Szanowni Państwo ,prawdopodobnie dyskusja na temat świetlicy a właściwie kompleksu sportowego z zapleczem socjalnym ( tak oficjalnie nazwana została ta inwestycja )staje się na razie bezprzedmiotowa. Uczestniczyłem w poniedziałek w obradach gminnej komisji budżetowej a dzisiaj w sesji Rady Gminy. Oto moja króciutka relacja . ..W poniedziałek przewodniczący Rady Gminy p. Leszczyńskiego złożył wniosek o wycofanie z projektu budżetu kwoty przeznaczonej na pierwszy etap tej inwestycji. w wys. 300 tys zł , . Pan przewodniczący zaproponował aby tę kwotę przeznaczyć na dwa inne cele - 250 tys zł na odwodnienie w gminie a 50 tys zł na pobudowanie tradycyjnego zaplecza orlików , podobnego jak w Żołędowie . Na czwartkowej sesji ten temat ponownie wywołał ożywioną dyskusję. Pan przewodniczący oraz część radnych gorąco popierała projekt wybudowania w takiej formie zaplecza ,ale wójt zdecydowanie zanegował taki pomysł argumentując że takie zaplecze w Żołędowie nie sprawdziło się i nie ma sensu powielać tego co złe. Zaproponował ,( moim zdaniem bardzo rozsądnie ) postawienie kontenera przenośnego , w którym będzie pomieszczenie dla osoby nadzorującej i pomieszczenia sanitarne. Dlaczego takie rozwiązanie? Otóż kwota 300tys zł , którą w tym roku przeznaczono na odwodnienie , nie przepada , lecz będzie przesunięta do puli na przyszły rok , kiedy będą realizowane dalsze inwestycje związane z orlikami czyli drugie boisko i w dalszej perspektywie wybudowanie zaplecza socjalnego w formie budynku …a jakiego tego na razie nie wie nikt.
              A z chwilą budowy zaplecza ten kontener znajdzie swoje docelowe miejsce na stanicy w Bożenkowie.
              Podsumowując , na razie jesteśmy skazani na starą , małą i nadającą się już do remontu świetlicę ,
              Czy kiedyś powstanie nowa? To zależy tylko od mieszkańców. Jeżeli będziemy w tych działaniach aktywnie wspierać radnych i Radą Sołecką , to szanse na pewno wzrosną, a jeżeli nadal będziemy obojętni na , to jak ma się rozwijać Niemcz .....to znaczy że dobrze nam w takiej stagnacji . Wybór należy tylko do nas, mieszkańców
              Pozdrawiam. L.K.
              • niemcz44 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 18.02.11, 00:12
               Pan przewodniczący rady gminy nie po raz pierwszy zaprezentował się jako wróg Niemcza. Przypominam jego postawę na zebraniu wiejskim w ubiegłym roku dotyczącym budowy nowej szkoły. Przypominam decyzje RG dotyczące nie zrealizowania I etapu budowy ulicy Słowackiego w 2009 roku, przypominam brak realizacji pierwszego etapu budowy ulicy Matejki w 2010 roku. Przykłady można mnożyć. Niemcz ma pecha do decyzji rady gminy. W Niemczu trwa rozbudowa starej szkoły zamiast budowy nowej, czyli mamy pół szkoły z połową sali gimnastycznej, a w Osielsku mamy dwie nowe szkoły /podstawówka i gimnazjum z piękną salą sportową i basen przy gimnazjum/, w Niemczu mamy pół boiska sportowego bez zaplecza, mamy pół ulicy /Słowackiego/, mamy beznadziejną świetlicę i mamy marne perspektywy. Wiele z tego co wymieniłem zawdzięczamy postawie pana przewodniczącego rady gminy.
               • lesz1411 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 18.02.11, 09:23
                Nawiązując do wczorajszej sesji chciałbym podzielić się jeszcze jedną uwagą. Zabranie sumy 300 tys z puli przeznaczonej na inwestycję w Niemczu i przeznaczenie z tego 250 tys. na odwodnienia większość radnych motywowała wyższą konieczniością czyli podtopieniami w wielu miejscach naszej gminy. Pani radna Lucyna Balbuza –Walkowska zauważyła , że jeżeli jest tak poważna sytuacja w całej gminie , to dlaczego tylko z kwoty przeznaczonej na inwestycje w Niemczu ratuje się tę sytuację . Radni powinni solidarnie , ze środków przeznaczonych na inwestycje w każdym sołectwie zabrać jakąś część środków i przeznaczyć na uporanie z problemem , który dotyczy całej gminy. Żaden radny nie odpowiedział na to spostrzeżenie …. i szybko przegłosowano zabranie pieniążków zapisanych w projekcie budżetu na inwestycje w Niemczu. Pozdrawiam.L.K.
                • osielsko26 Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 18.02.11, 11:29
                 zabiera się temu , który jest najsłabszy lub pozwala sobie na to. Nie umiecie walczyć o Swoje i dlatego będziecie zawsze na szarym końcu. Ale na basen możecie przyjeżdżać do Osielska , a do świetlicy , do Maksymilianowa....wszędzie jest blisko :-)
                 • bolekxlolek Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 18.02.11, 17:54
                  A Pan aroganckim cham... jest.
                  • lutekwiejski Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 18.02.11, 23:39
                   czy jest to cham to nie wiem , ale racji ma dużo. Nie potrafimy nic załatwić dla nas . Powinniśmy pójść do urzędu na sesję i wygwizdać te wszystkie stare pryki , co wiedzą jak ma wyglądać Niemcz
                   • rsisioux Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 19.02.11, 11:13
                    No i kilka dni temu wykrakałem...szkoda tylko tych naszych dzieciaków, którzy mogliby mieć kompleks edukacyjno-sportowy z prawdziwego zdarzenia a tak...dalej komputer i ewentualne wożenie dzieci do Bydgoszczy...
                    • niemczxyz Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 19.02.11, 12:07
                     zamiast krakać , domagajmy się tego co nam się należy. lesz1411 napisał powyżej .... ,,Czy kiedyś powstanie nowa? To zależy tylko od mieszkańców. Jeżeli będziemy w tych działaniach aktywnie wspierać radnych i Radą Sołecką , to szanse na pewno wzrosną, a jeżeli nadal będziemy obojętni na , to jak ma się rozwijać Niemcz .....to znaczy że dobrze nam w takiej stagnacji . Wybór należy tylko do nas, mieszkańców" . ....Ma gość rację. mamy nową sołtys, niech zorganizuje spotkanie mieszkańców z tymi radnymi z gminy co nie chcą nic w Niemczu i głośno i dosadnie powiedzmy im co o tym myślimy.
                     • abcniemcz Re: Świetlica w Niemczu - jestem za czy przeciw 19.02.11, 12:59
                      Trochę za póżno się obudziliście.Już oczami wyobrażni widzę takie spotkanie-hahahahahaha-
                      nową sołtys otoczona swoimi najbliższymi przyjaciółmi-Cichańskim,Leszczyńskim,Widłową,Zielińską , tą całą "konserwą" gminną!!!!!!!!!!!!!!!! i paru krzykaczy wiejskich(sprowadzonych za wódkę-jeżeli ktoś chce mi zarzucić złośliwość,to przypominam,że ci wyborcy SAMI, się cieszyli i chwalili tym,że nowa sołtys sprowadziła ich za wódkę ,a ja osobiście-i wielu innych- to słyszałem!!!!).Smutne to ale teraz to za póżno,szkoda tylko,że młodzież,a nawet dzieci,rozżalone brakiem świetlicy,drugiego Orlika ,rozczarowana brakiem perspektyw,zastanawia się nad protestami przed domem obecnej sołtys.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka