Dodaj do ulubionych

Niebezpiecznie w Osielsku

23.03.11, 07:38
Nie pisze, aby zasiac panike, ale aby uswiadomic niepoinformowanych.

Ostatnie wiesci o oprawcy napadow w okolicach szkoly i cmentarza napawaja mnie na obawa o bezpieczenstwo, przede wszystkim kobiet i dzieci na terenie naszej miejscowosci.

Rowniez to co dzieje sie na terenie handlowym w okolicach sklepu monopolowego po raz kolejny karze mi postawic pytanie o zasadnosc takiego sklepu w takim miejscu! Zdewastowane rynny, pomalowane sciany, brud, smrod i fekalia w centrum Osielska!
Oczywiscie Straz Gminna nie ma na to wplywu, gdyz o 15:31 nie ma juz ich w pracy.

Najbardziej jednak martwia napady. Jeden z nich zakonczony bardzo tragicznie, opisywala nawet lokalna prasa. Mam nadzieje, iz szybko schwytaja zboczenca.
Zachowajmy czujnosc i bezpieczenstwo, szczegolnie w odniesieniu do dzieci i kobiet.
Obserwuj wątek
  • osielsko21 Kilka pytań do poinformowanych 23.03.11, 21:44
   Przypuszczam, że forum jest także odwiedzane przez osoby z samorządu odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Wobec tego pytam:
   1. Jak wygląda statystycznie przestępczość w Gminie Osielsko i w samym Osielsku - jak ma się 2010r do ubiegłych (2011r trwa)?
   2. Jaka jest wykrywalność przestępstw w gminie i jak ma to się do średniej krajowej?
   3. Ilu policjantów na stałe dba o porządek w Gminie Osielsko, ilu jest na jednej zmianie?
   4. Czy w związku ze stałym wzrostem liczby mieszkańców pracujący na posterunku funkcjonariusze są w stanie fizycznie "ogarnąć" teren gminy?
   5. Jaki jest średnio czas od zgłoszenia do interwencji - przyjazdu patrolu?
   6. Czy jest możliwość sprowadzenia do Osielska funkcjonariuszy, którzy mogliby odbywać patrole piesze?
   • strusz Re: Kilka pytań do poinformowanych 24.03.11, 12:52
    Odpowiadam:
    1. Nie wiem
    2. Nie wiem
    3. Nie wiem
    4. Nie wiem
    5. Nie wiem
    6. Nie wiem

    A jak się chcesz coś dowiedzieć to napisz do odpowiedniego adresata bo na forum nikt kto ma taki obowiązek nie odpowie, a odpowiedzą ci tacy co nie mają o tym pojęcia.
    • osielsko21 Re: Kilka pytań do poinformowanych 24.03.11, 21:41
     a ja właśnie specjalnie napisałem na forum, bo uważam, że jest to także forma kontaktu wyborców z władzą i może stać się władzy z wyborcami.... odpowiedź równie dobrze może być zamieszczona na stronie Gminy Osielsko.
     A jeśli władza nie zna odpowiedzi, to może czas zadać pytania służbom odpowiedzialnym za nasze bezpieczeństwo....
     Faktycznie na część kobiet (z którymi się rozmawiam) padł w Osielsku blady strach.....
   • gandalf.czarny Re: Kilka pytań do poinformowanych 24.03.11, 19:05
    W tej gminie nie potrafimy sobie poradzić z psimi kupami a Ty tu wyjeżdżasz z wykrywalnością przestępstw. To żart jakiś?
    • osielsko21 Re: Kilka pytań do poinformowanych 24.03.11, 21:31
     o psich gównach, a raczej braku odpowiedzialności za za nie właścicieli czworonogów już też pisałem, ale proszę nie rozmywajmy tematu....
  • blue_marianna Re: Niebezpiecznie w Osielsku 25.03.11, 13:27
   a ja za ten wątek dziękuję! osobiście pierwsze słyszę o tego typu zdarzeniach w ostatnim czasie w naszej gminie. I choć wiadomo, że zawsze należy zachować ostrożność i czujność, to teraz tym bardziej, skoro ten ktoś nadal sobie chodzi po ulicach..

   pzdr.
   m.
   • osielsko21 Link do artykułu 26.03.11, 20:44
    zamieszczam link do artykułu:
    bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,9253575,Zgwalcil_i_grozil_nozem__Kobiety_sa_przerazone.html
    Jeśli dzieje się coś niepokojącego za oknami naszych domów należy reagować, choćby wzywając policję.... (p.s. nie mam na myśli tego konkretnego zdarzenia....)
  • wojtek2000 Re: Niebezpiecznie w Osielsku 28.03.11, 20:23
   jak nie ma policji codziennie siedzą z suszarką w krzakach ...

  • osielsko Re: Niebezpiecznie w Osielsku 29.03.11, 10:42
   I kolejna dewastacja terenu osiedla handlowego.
   Z soboty na niedziele powyginane zostaly znaki drogowe umieszczone przy sklepie Gzela, a wiec w bezposrednim polozeniu sklepu z alkoholem. Dodatkowo kilka dni wczesniej zniszczono rynny jednego ze sklepow.
   Mam wrazenie, ze typowo polsko, ze trzeba tragedii na tym terenie, aby w koncu ktos zaczal powaznie myslec o bezpieczenstwie w tym miejscu. Caly czas podkreslam, iz problemem jest calonocny sklep monopolowy, pod ktorym odbywaja sie libacje i pozniejsze burdy. Zginie czlowiek, to bedzie rada? Na to czekaja Ci, ktorzy odpowiadaja za bezpieczenstwo w naszej gimnie?

   Gdzie Straz Gminna, Policja, monitoring kamer???? Gdzie Ci, ktorzy wygrali wybory??? Znowu obudza sie przed koncem kadencji????
   • niemcz44 Re: Niebezpiecznie w Osielsku 29.03.11, 13:26
    A zwracałeś sie z tym problemem do sołtysa Osielska?
    • osielsko Re: Niebezpiecznie w Osielsku 29.03.11, 15:30

     niemcz44 napisała:

     > A zwracałeś sie z tym problemem do sołtysa Osielska?

     Nie raz i nie dwa.
     Niestety mam wrazenie, iz do momentu, az nie wydarzy sie jakas tragedia, nikogo to specialnie nie obchodzi. Ani wojta, ani soltysa.
     Dla mnie rozwiazaniem jest cofniecie licencji na calonocna sprzedaz alkoholu w tym miejscu. Przeciez sa stacje benzynowe, z pelnym monitoringiem video... ba z ochrona stacjonujaca na BP. Tam mozna kupic alkohol przez cala noc.
  • yanekstudio Re: Niebezpiecznie w Osielsku 29.03.11, 15:16
   Osielsko-Wilcze
   Co na to policja?Urzad gminy/rada gminy/ -moze w koncu mieszkancom otworza sie oczy,przeciez to miejscowy samorzad/uchwaly/ odpowiedzialny jest za nasze bezpieczenstwo,i gdy przjdzie czas wyborow wybiora tych co beda o to dbac.Ja tez jestem zbulwersowany tym co sie dzieje na ulicach naszej gminy.YanekStudio-Wilcze
   • lesz1411 Re: Niebezpiecznie w Osielsku 30.03.11, 12:12
    Witam. Szanowni Państwo, myślę że najlepszym rozwiązaniem jest osobiste przekazywanie uwag tu czynionych na posiedzeniach Rady Gminy . Każdy mieszkaniec ma możliwość uczestniczenia na prawach gościa w sesjach Rady Gminy. Czas zacząć korzystać z tego prawa. Pozdrawiam
    • osielsko21 radni PO do dzieła! 06.04.11, 20:40
     skoro miejscowe PO wie o sprawie bezpeczeństwa/niebezpieczeństwa w gminie, to może zada ustami zasiadających swych przedstawicieli stosowne pytania na Radzie Gminy lub Panu Wójtowi? No chyba, że temat jest zbyt błachy, aby się nim zajmować...
     Czekam na odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania...... może być na stronie gminy....
     • niemczxyz Re: radni PO do dzieła! 06.04.11, 23:27
      Osielsko 21 , jeżeli wiesz coś , czego my nie wiemy , to podziel się z nami tym. Bo myślę że chyba znajomi platformersi coś Ci szepnęli , jeżeli wzywasz ich do głośnego upublicznienia czegoś na temat bezpieczeństwa
      • osielsko21 Re: radni PO do dzieła! 08.04.11, 09:51
       nic nie wiem i nikt mnie nic do ucha nie szeptał.....
     • pali-kotek Re: radni PO do dzieła! 07.04.11, 01:07
      Odpowiedż na przedstawione pytania-proszę bardzo-mam nadzieję jednak,że bardzo nieliczni przedstawiciele PO wiedzą przynajmniej ,że "błahy" pisze się przez"h" w przeciwieństwie do "wyznawców"PiS-u....
      Tylko po co nieliczni przedstawiciele PO mają zadawać jakiekolwiek pytania?????????????skoro Rada zdominowana jest przez przedstawicieli PiS-u podporządkowanym p.Przewodniczącemu i p.Wójtowi???????????????
      • lesz1411 Re: bezpiecznie w Osielsku 07.04.11, 19:46
       Witam. Poprosiłem policjantów z posterunku w Osielsku o informacje na temat bezpieczeństwa w naszej gminie.

       tragiczne w skutkach zdarzenie , do którego doszło parę tygodni temu było zdarzeniem incydentalnym i wszelkie opowiastki o następnych podobnych zdarzeniach są jedynie plotkami , które nie służą poprawie poczucia bezpieczeństwa . Ale nie zaniechajmy bacznego zwracania uwagi na to , co dzieje się wokół nas i naszych najbliższych w/g przysłowia ,,licho nie śpi"

       Od pewnego czasu jest w naszej gminie zwiększona liczba patroli policyjnych zarówno w dzień jak i w nocy ( nie mam na myśli patroli kontrolujących ruch na drogach ).

       Pytałem o incydenty związane ze sprzedażą alkoholu w sklepie całodobowym. Nie było do tej pory wielu skarg, dlatego też nie ma podstaw do występowania z wnioskiem o odebranie koncesji. Ale mimo to ten teren jest często monitorowany przez patrole . Jeżeli macie państwo uwagi lub zauważycie coś niepokojącego to po prostu trzeba to zgłaszać natychmiast na policję . Ja osobiście radzę zwrócić się dodatkowo z postulatami do waszego sołtysa i radnych gminnych z okręgu Osielsko ponieważ to ich rolą jest zadbać o przedstawianie Waszych postulatów na forum Rady Gminy , gdzie zapraszany jest również komendant policji oraz komendant Straży Gminnej.

       W naszej gminie jest dwóch dzielnicowych :

       młodszy aspirant Robert Szyszler ma pod opieką sołectwa : Osielsko , Niwy , Jarużyn , Wilcze , Myślęcinek

       młodszy aspirant Stefan Bilawski ma pod opieką sołectwa : Niemcz , Żołędowo , Maksymilianowo , Bożenkowo ,

       Telefon do posterunku policji w Osielsku 52 525 59 30
       jeżeli nikt się nie zgłasza ( np. wszyscy są na patrolach ), to proszę dzwonić na nr 112 i wtedy powiadamiają naszych policjantów , lub interweniują policjanci z posterunku Bydgoszcz Śródmieście

       Pozdrawiam L.K.

       • osielsko21 Re: bezpiecznie w Osielsku 08.04.11, 09:47
        Dziękuję za odpowiedź i przepraszam, że błahy napisałem przez "ch" - już teraz zapamiętam poprawną pisownię:-)))))
        • osielsko26 Re: bezpiecznie w Osielsku 08.04.11, 12:52
         Panie radny, niech mnie pan nie rozśmiesza słowami z postu powyżej...,, Ja osobiście radzę zwrócić się dodatkowo z postulatami do waszego sołtysa i radnych gminnych z okręgu Osielsko ponieważ to ich rolą jest zadbać o przedstawianie Waszych postulatów na forum Rady Gminy , gdzie zapraszany jest również komendant policji oraz komendant Straży Gminnej." ...Przecież nasi radni dopiero pokażą się miesiąc przed wyborami . I wtedy dowiemy się od nich , jacy byli aktywni przez całą kadencję , ile spraw poruszyli na sesjach , jak się troszczyli o na , wyborców. Jednocześnie zdziwiło mnie że Pan zajmuje się sprawami , które leżą w kompetencjach sołtysów i radnych gminnych ( zwisający kabel , informacje z policji , itp. ) czy to nie jest zbytnia nadgorliwość? A może jakiś kontrakt z radnymi gminnymi i sołtysami o zdjęcie z ich barek tych obowiązków? Nie jest to z mojej strony złośliwość tylko zdziwienie .....
         • niemcz44 Re: bezpiecznie w Osielsku 08.04.11, 13:27
          Pan Leszek to jeden z nielicznych tzw. działaczy lub jak to się obecnie mówi, politycznej elity gminy, któremu jeszcze chce się coś robić. Prawie cała reszta, z nielicznymi wyjątkami, tkwi w zakonserwowanym układzie, powielając tym samym wzór krajowy, wojewódzki, powiatowy. Najwyższy czas to zmienić, ale kto i jak ma to zrobić? Spójrzcie na otaczającą nasze domy rzeczywistość. Wszystko smutne, szare, byle jakie, a jak coś zrobią to jest tak jak ze ścieżką rowerową wzdłuż Bydgoskiej - jedno zrobili drugie zepsuli. Wszędzie pełno śmieci, piachu, psich nieczystości, pokrzywione lub zamalowane znaki drogowe, a co się dzieje w okolicznych lasach to przekracza ludzkie pojęcie. Czy tego nikt nie widzi? Czy tego naprawdę nie można zmienić?
          • gosiazniemcza Re: bezpiecznie w Osielsku 08.04.11, 23:22
           bez przesady z tymi pochwałami. Pan Leszek dostaje dietkę radnego, to chyba nie robi łaski pomagając p. sołtys w sprawach naszej miejscowości. To jego zakichana powinność !!!!!!
           • fazer5 Re: bezpiecznie w Osielsku 09.04.11, 12:15
            bez przesady , Pan Leszek nie pomaga sołtysowi tylko wyręcza, jakoś nie widzę aktywności ze strony tej pani, chociaż za swoją "działalność" również dostaje środki.
            • osielsko21 Re: bezpiecznie w Osielsku 09.04.11, 13:04
             zatem powtarzam moje pytania:
             1. Jak wygląda statystycznie przestępczość w Gminie Osielsko i w samym Osielsku
             - jak ma się 2010r do ubiegłych (2011r trwa)?
             2. Jaka jest wykrywalność przestępstw w gminie i jak ma to się do średniej krajowej, w tym w miejscowościach o porównywalnej liczbie mieszkańców?
             3. Ilu policjantów na stałe dba o porządek w Gminie Osielsko, ilu jest na jednej zmianie?
             4. Czy w związku ze stałym wzrostem liczby mieszkańców pracujący na posterunku
             funkcjonariusze są w stanie fizycznie "ogarnąć" teren gminy?
             5. Jaki jest średnio czas od zgłoszenia do interwencji - przyjazdu patrolu, w tym z Komisariatu Śródmieście w Bydgoszczy?
             6. Czy jest możliwość sprowadzenia do Osielska funkcjonariuszy, którzy mogliby odbywać patrole piesze?
             7. Jakie działania w celu zwiększenia bezpieczeństwa w gminie podejmuje Straż Gminna i jaka jest jej skuteczność?
           • pali-kotek Re: bezpiecznie w Osielsku 09.04.11, 13:20
            do rzekomej gosizniemcza-czyli jak wiadomo p.Lachowskich!!!!!!!!!!!!!!

            DOŚĆ TEGO JADU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DO ROBOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Radny ma obowiązki w powiecie,a nie obowiązek wyręczania,nieudolnej,zarozumiałej i lecącej na kasę sołtys!!!!!!!!!!
            Aktywności obecnej sołtys nie widać-miała zajmować się bliskimi nam sprawami-śmieci walają się po całym Niemczu,psie kupy,brud,kosze na śmieci przeładowane-śmieci się wywalają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ogólnie syf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

            DOSYĆ OPOWIADANIA BAJEK,OPLUWANIA TYCH,KTÓRZY COŚ ROBIĄ-DO ROBOTY-A JEŻELI NIE TO WYNOCHA!!!!!!!!!!!!!!

            A na marginesie-czy ktoś wie JAK ODWOŁAĆ SOŁTYSA?????????????????
            • abcniemcz Re: bezpiecznie w Osielsku 17.04.11, 23:37
             pali-kotek ma rację!!!!!!!!!!!!
             Obecna sołtys nic nie robi!!!!!!!!!!!Ani tzw."bliskie sprawy" nie są załatwione-chyba niedowidzi,jeżeli idąc na pocztę nie widzi walających się śmieci koło własnego domu-ani spraw ważniejszych związanych z rozwojem sołectwa.ZERO-KOMPLETNE ZERO!!!!!!!!!!!!!!!!
             Słusznie pisze pali-kotek ODWOŁAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!-tylko,kogo powołać?Była sołtys się wypowiedziała-nie chce-trudno jej się dziwić.Więc kto?Może p.Kuziak?
             • lesz1411 Re: bezpiecznie w Osielsku 18.04.11, 08:52
              Witam.W nawiązaniu do postu abcniemcz , odpowiem krótko - nie widzę siebie w roli sołtysa. Jest to służebność społeczeństwu całą dobę , a moje obowiązki zawodowe wykluczają taki rodzaj działalności. A robić coś połowicznie , to lepiej nie robić wcale. Pozdrawiam. L.K.
          • osielsko21 Re: bezpiecznie w Osielsku 09.04.11, 12:55
           Pan Radny reprezentuje na naszym terenie partię, która jest obecnie przewodnią siłą Narodu, więc nie można dać plamy - a tak na serio, to faktycznie w mojej ocenie jest on aktywnym miejscowym działaczem samorządowym (mimo, że zasiada w powiecie).
           A wracając do sprawy bezpieczeństwa, mimo odpowiedzi Pana Radnego, w dalszym ciągu oczekuję na zestawienia liczbowe - myślę, że dopiero porównując wskaźniki z lat można obiektywnie odpowiedzieć na pytanie odnośnie poziomu bezpieczeństwa w Osielsku i gminie.
           Co do zwiększonej ilości patroli policyjnych, to niestety nie zauważyłem, aby w godzinach wieczornych czy nocnych zwiększyła się ich ilość.....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka