Dodaj do ulubionych

Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej

28.04.11, 00:02
Witam.Chcę zgłosić w Starostwie Powiatowym wniosek , aby zamontowali lustra ułatwiające włączenie się do ruchu z dróg podporządkowanych tam , gdzie jest to bardzo utrudnione i stwarza niebezpieczeństwo wypadku. Pewne miejsca już mam wytypowane , ale proszę o podpowiedzi , gdzie jeszcze na terenie naszej gminy takie lustra by miały rację bytu. Proszę się nie sugerować że musi to być wyjazd lub wjazd na ulicę powiatową. Jeżeli będzie dane miejsce administrowane przez naszą gminę , to również tam zgłoszę taki wniosek. Pozdrawiam. L.K.
Obserwuj wątek
  • bolekxlolek Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 28.04.11, 08:15
   Leśna/Centralna
  • pali-kotek Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 29.04.11, 01:16
   Panie Radny
   Może wreszcie czas zostawić pole do popisu naszej p.sołtys!!!!!!!!!!jak długo jeszcze będzie Pan wyręczał ją (i innych sołtysów) w załatwianiu spraw,nie tylko powiatowych ale również sołeckich!!!!!!!!!!.Pyta Pan o bezpieczne wyjazdy....w Niemczu lustro przydałoby się na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Bydgoskiej-parę metrów od domu obecnej sołtys-no cóż,ona nie jeżdzi samochodem,więc potrzeb nie widzi....
   Skrzyżowanie Centralnej i Leśnej w Osielsku to domena sołtysa WSZECHCZASÓW!! p.Cichańskiego-szkoda,że nie widzi,ani śmietnika na Bałtyckiej,ani niczego innego!!!!!!!!!!
   Nieszczęściem dla Niemcza był wybór tej baby na sołtysa-cofnęliśmy do lat 50-tych ubiegłego stulecia(p.Lachowska doskonale się w to wpisuje-dbając o diety i dochody z podatków i nic dla sołectwa nie robiąc) ale sami sobie jesteśmy winni!!!!!jeżeli nie interesują nas sprawy naszej miejscowości,nie przychodzimy na zebrania,to decydują za nas menele,którzy przychodzą głosować,bo im obecna sołtys stawia wódkę,a to podobno jest niezgodne z prawem....tak równiez bywa i w innych sołectwach.....
   • nniemczanin Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 29.04.11, 21:26
    Dzisiaj cofneli stanowisko prezydentowi Walbrzycha za stawianie "wody". Tylko musi sie znalezc swiadek.    • pali-kotek Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 29.04.11, 22:46
     Swiadków było wielu!!!!!!!!menele nie kryli zadowolenia,a również kpili sobie z faktu,że im p.Krysia wódkę stawiała-jak wynika z tego forum,u nich to już tradycja rodzinna-p.Romek piwo za głosy na radnego powiatowego stawiał.Wiele osób słyszało,tych którzy wyszli zaraz po głosowaniu....pytanie czy ktoś będzie chciał to potwierdzić???????
     • oren12 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 30.04.11, 09:52
      pali-kotek napisał:

      "> Swiadków było wielu!!!!!!!!menele nie kryli zadowolenia,a również kpili sobie z
      > faktu,że im p.Krysia wódkę stawiała-jak wynika z tego forum,u nich to już trad
      > ycja rodzinna-p.Romek piwo za głosy na radnego powiatowego stawiał.Wiele osób s
      > łyszało,tych którzy wyszli zaraz po głosowaniu....pytanie czy ktoś będzie chcia
      > ł to potwierdzić???????"

      -A miało byc o bezpiecznym wyjeździe z ulic..., ktoś tu uwielbia mielic przemielone ;)))
   • pokazhontaz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 03.05.11, 14:25
    pali-kotek napisał:

    > no cóż,ona nie jeżdzi samochodem,więc potrzeb nie
    > widzi....

    A ja ją widziałem kiedyś w takiej małej czerwonej popierdółce, więc chyba jeździ.
  • bmwil Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 29.04.11, 12:42
   Witam, Nobla - Bydgoska.
   Zgłaszałam już na zebraniu wiejskim jakieś 2 lata temu i nic.
  • osielsko Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 29.04.11, 12:50
   Lesna - Centralna zdecydowanie.
   W tym miejscu powinno byc jeszcze umieszczone poziome, bardzo czytelne oznakowanie.
   Dodatkowo w okolicach tego skrzyzowania powinien byc umieszczony znak zatrzymywania sie, gdyz nagminnie kierowcy busow zatrzymuja sie naprzeciwko sklepiku, skutecznie zaslaniajac widok dla wyjezdzajacych z Lesnej. Nadmienie, iz przystanek dla busow jest 20 m obok, jednak wowczas kierowca stracilby minute, aby tak wjechac i wyjechac.

   Proponuje rowniez bardzo mocno podkreslic niewydolnosc skrzyzowaina Centrala - Osiedle handlowe. Organizacja ruchu na osiedlu handlowym to domena Gminy, ale juz ul. Centralna jest w dyspozycji Powiatu. Moze cos uda sie panu wskorac, gdyz ten rejon jest zbyt ciasny na ta ilosc samochodow, ktore tam sie pojawiaja.

   Dziekuje, za zaangazowanie.
   • lesz1411 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 30.04.11, 12:02
    Witam. Też widzę problem dotyczący skrzyżowania ul.Centralnej z Szosą Gdańską. Niestety , na razie nie ma szans na zmianę tego stanu rzeczy ponieważ w tegorocznym budżecie nie ma na ten cel środków. Ale na pewno złoże wniosek do przyszłorocznego budżetu o zaplanowanie środków na opracowanie koncepcji i wykonanie projektu przebudowy tego odcinka ul. Centralnej. Nie jestem aż takim optymistą , abym sądził że uda się w przyszłym roku coś więcej na ten cel wywalczyć , ale od czegoś trzeba zacząć , a w następnych latach dążyć do dalszej realizacji tego projektu. Dziękuję za podpowiedzi , gdzie umieszczać lustra . Dostałem na ten temat również dużo sugestii na skrzynkę mailową , na którą dostaję również dużo uwag , zapytań i podpowiedzi od mieszkańców naszej gminy. Niestety , wśród tej ,jak i telefonicznej korespondencji nie ma ani jednego sygnału od naszych radnych gminnych i sołtysów poszczególnych sołectw ( nie dotyczy radnych z Niemcza , z którymi współpracuje się b. dobrze ) . Pozdrawiam. L.K
    • gosiazniemcza Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 30.04.11, 17:14
     gdyby pan sołtys Cichański był złym sołtysem , to nie byłby sołtysem już 35 lat. To samo pani Krysia. gdyby nie była dobrym kandydatem na sołtysa , to nie wybraliby jej . I nie za wódkę tylko za jej zapał do pracy dla nas w niemczu. A lustra panie radny to pani Krysia załatwi bez pana pomocy, niech tylko ludzie poproszą , gdzie to ma być . Lepiej zajmij sie pan studzienkami , które się zarywają i chałasują na Bydgoskiej albo spieprzoną ścieżką rowerową do żołędowa. Ale to chyba zbyt trudne wyzwanie dla pana. i tak się skonczy tym że pani sołtys Niemcza będzie musiała o wszystko zadbać.
     • niemczxyz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 30.04.11, 21:54
      Jest wolność wypowiedzi. Ale proszę....gosiazniemcza...zaniżasz strasznie poziom dyskusji na tym forum. Ulituj sie nad nami i zniknij
      • abcniemcz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 30.04.11, 23:49
       Jaka gosiazniemcza??????????????przecież to Lachowscy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-czego więc oczekujesz???????????????
     • abcniemcz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 30.04.11, 23:47
      No i znowu się nam gosiazniemcza-czyli p.Lachowscy odezwali-jasne sołtys Cichański jest genialny,bo wybierany przez własną rodzinę i kumpli(przypominam na 4500 mieszkańców Osielska ,na zebranie przychodzą 24 osoby!!!!!!!!!!!!!!)Pani Krysiu to kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Przypominam,bo jak widać Pani lub mąż są niereformowalni ortograficznie-więc zamiast się dalej kompromitować-PISZCIE -HAŁASOWAĆ -PRZEZ "H"może dotrze~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Nie za wódkę?przecież ci durnie sami o tym mówili,sami się chwalili!!!!!!!!!!!!!!
      Jaki zapał?kiedy wreszcie ten śmietnik za pani płotem będzie sprzątnięty?????????????????
      Zapał to pani ma do dietek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • niemcz44 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 01.05.11, 01:20
       Poziom i forma wypowiedzi nijakiej gosizniemcza nie pozwala na podjęcie z osobą /lub osobami/ ukrywającymi się za tym nickiem, poważnej, merytorycznej i konkretnej, dyskusji. Jednak jej głos jest pewnym, charakterystycznym przejawem naszej gminnej rzeczywistości. Z jednej strony mamy 23 osoby / w poprzedniej kadencji, aż 25 osób/ na 4500 mieszkańców, czyli około 0,5% frekwencji w wyborach na sołtysa /przypuszczam, że w pozostałych, oprócz Niemcza, sołectwach, jest podobnie/, a z drugiej strony mamy ogromne oczekiwania , głównie nowych /stanowiących około 80%/ mieszkańców Osielska i Niemcza. Krótko mówiąc to brakowi naszej aktywności zawdzięczamy, że taka "gosia" może się panoszyć na forum, a śmiesznym jest, że w obliczu gminnych faktów wyborczych, może się czuć w prawie. Jeżeli chcemy, żeby było lepiej to zamiast bierności i pustych słów, na początek musimy przynajmniej brać udział w zebraniach i wszelkich gminnych wyborach, gdyż inaczej najbliższa rodzina nadal będzie wybierała sołtysa /jak pisze "gosia"/ już od 35 lat, a ten sołtys, formalnie ma czasami zaskakującą, jak na lokalne realia, władzę. Jeżeli chcemy, aby tak dalej było to tak będzie i Krysia,Konrad, Marta i spółka będą rządzili naszą gminą, aż do swojej naturalnej śmierci, a jeżeli chcemy "iść do EU" to, moim zdaniem, nie tędy droga.
       • niemcz44 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 01.05.11, 01:48
        Tak w uzupełnieniu poprzedniego wpisu. Czy ktoś wyobraża sobie taka sytuację, że 5 osób z tysiąca uprawnionych do głosowania osób, wybiera swojego przedstawiciela i potem ten przedstawiciel zarządza tym tysiącem osób? Czy coś takiego możemy nazwać demokracją? Moim zdaniem to jest farsa.
        • lesz1411 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 01.05.11, 11:08
         Witam. Odpowiem osobie z nickiem ,,gosiazniemcz”na poruszone w jej poście wątki ( oczywiście pomijając złośliwostki ). Podczas ostatniej sesji przewodniczący Rady Gminy skrytykował mnie że nie potrafię się uporać z problemem jakim są hałasujące studzienki na ul. Bydgoskiej . Zająłem się tą sprawą. Jedna studzienka została naprawiona. Dlaczego tylko jedna? Ponieważ pozostałe wg dokumentacji oraz map tego terenu , są własnością Gminnego Zakładu Komunalnego i wnioski przewodniczącego oraz zainteresowanych radnych o ich naprawę powinny być kierowane do UG lub GZK. Problem zarywających się studzienek spustowych wzdłuż ul. Bydgoskiej został rozwiązany – przedstawiłem wniosek o naprawę i w ramach gwarancji naprawiła je firma , która budowała ścieżkę rowerową . Ścieżka rowerowa z Niemcza do Żołędowa na odcinku leśnym jest wykonana wg mnie w sposób skandaliczny. Ten problem również zgłosiłem i w środę ( 04.05 ) będę wraz z dyr.Megierem ( dyr. wydz. dróg w Starostwie ) oraz przedstawicielami wykonawcy dokonywał oględzin tego odcinka. Odnośnie luster – jeżeli sołtys jakiegokolwiek sołectwa ma możliwość załatwić postawienie takich luster , to tylko się cieszyć , bo to z korzyścią dla bezpieczeństwa nas wszystkich. Jedna inicjatywa nie wyklucza drugiej. Poruszę jeszcze jeden temat. Radny z Jarużyna wnioskował abym wnioskował w Starostwie o wycinkę suchych drzew wzdłuż drogi powiatowej w Jarużynie. W rozmowie z pracownikiem wydziału utrzymania dróg dowiedziałem się że te drzewa rosną poza pasem drogowym , na terenie prywatnym , dlatego wycinka tych drzew , na pewno uzasadniona , nie jest z punktu prawnego możliwa do przeprowadzenia przez służby powiatu lecz jedynie przez osobę , na której terenie rosną te drzewa. W przypadku studzienek oraz tych drzew wystarczyło tylko , aby wnioskodawcy spojrzeli na plany , które są dostępne w UG i nie trzeba by zgłaszać bezzasadnych wniosków. Pozdrawiam . L.K.
         • pali-kotek Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 01.05.11, 12:04
          Bardzo dziękujemy Panie Leszku za rzeczową i merytoryczną odpowiedż.Spojrzałem na historię tego forum,tylko Pan i poprzednia sołtys informowali nas o rozwiązaniu problemów,które się pojawiały i ROZWIĄZYWALI JE!!!!!Gosiazniemcza-czyli spółka Lachowskich,nie robi nic oprócz zapewniania wszystkich,jak dużo robią-pytania o konkrety pozostają bez odpowiedzi!!!!!.Niech się Pan nie przejmuje tymi podłymi atakami z ich strony i próbą skłócenia mieszkańców-to tylko wynik zawiści i tłumaczenia przed sobą całkowitej nieudolności,małości i braku,nie tylko chęci ale przede wszystkim mozliwości umysłowych do działania.Smutne jest to ,że wielu mieszkańców daje się nabrać na fałszywy uśmieszek tej pani na poczcie i głosują na nią w wyborach.Kiedyś takich nieudaczników wywożono na taczkach!!!!!!!!!!!!!!
         • pokazhontaz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 03.05.11, 14:20
          > . Ścieżka rowerowa z Niemcza do Żołędowa na odcinku leśnym jest wykonana wg mnie w sposób
          > skandaliczny. Ten problem również zgłosiłem i w środę ( 04.05 ) będę wraz z dyr
          > .Megierem ( dyr. wydz. dróg w Starostwie ) oraz przedstawicielami wykonawcy do
          > konywał oględzin tego odcinka.

          To polecam również wizytę na odcinku tej drogi w Niemczu - tuż obok "składu części samochodowych" - krawężniki zsunęły się po usypanej stromej skarpie, a niedługo prawdopodobnie asfalt pójdzie w ich ślady.
        • nniemczanin Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 03.05.11, 15:04
         > Moim zdaniem to jest farsa

         Moim zdaniem nie. Wybrala wiekoszosc - obecna na zebraniu wiejskim - sam nie bylem.

         Liczba nick-ow aktywnych na forum - nie przewazy liczby autochtonow obecnych na zebraniach wiejskich.

         Testem moze byc piknik parafialny - kto odwazy sie zagwizadac na soltysa ?

         • lutekwiejski Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 03.05.11, 15:13
          Długo mnie nie było w Niemczu. Przyjechałem z zaproszonymi gośćmi z zagranicy. I jest mi wstyd. Tak brudnego Niemcza już dawno nie było. Rozmawiałem o tym z sąsiadami. Nie ma żadnych starań obecnej sołtys aby coś z tym zrobić. Jednak poprzednia sołtys to była kobieta z ,, jajami". Reagowała na takie sygnały. Mysle że ta też zareaguje , ale jak za każdą interwencję będzie miała ekstra zapłacone. A do pana radnego Kuziaka prośba o zainteresowanie odpowiednich służb dzikimi wysypiskami . Na spacerze wczoraj zobaczyliśmy sterty śmieci w lasku przylegającym do ul Matejki. Moi goście aż oczy szeroko otwierali że coś takiego jest w miejscowości , gdzie chałupy są bardziej wypasione niż w niejednym bogatym kraju zachodu. Cholera , coś nie tak z tym ludem
          • abcniemcz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 03.05.11, 16:45
           A czemu się Pan zwraca do radnego Kuziaka??????przecież podobno mamy nową sołtys,która
           tylko liczy diety,zbiera podatki i robi inne rzeczy ,za które dodatkowo jej płacą!!!!!!!!!!!!
           Ach,zapomniałem,bezinteresownie tylko pluje jadem na tym forum,pod różnymi nickami-szczególnie gosiazniemcza-gdzie forumowicze mają okazję zapoznać się lepiej z poziomem ,który prezentuje.
           O brudzie ,śmietniku(chciażby za jej domem i na drodze do poczty)pisało tu masę osób.Pani radna i sołtys w jednej osobie,jak zwykle jest bezradna!!!!!!!!!!!!!!!!Problem zwisającego kabla koło śmietnika na Rejmonta musiał załatwić Kuziak,studzienki kanalizacyjne też Kuziak(chociaż jednak należą do gminy),całą resztę spraw też załatwia Kuziak-może więc WYBIERZMY GO na
           sołtysa!!!!!!!!!!Po co nam baba,która nic nie robi???????????
           Sprawdzałem w internecie-są możliwości odwołania nieudolnego sołtysa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
           • osielsko26 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 03.05.11, 19:08
            To chyba nie na temat dyskusja , to nie temat wyboru sołtysa tu ma być poruszany lecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na naszych gminnych drogach.A w temacie....to dziękuję panu radnemu za słuszne zauważenie problemu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Potwierdzam już podaną tu propozycje...czyli lustro na skrzyżowaniu Centralnej z Leśną. Dziękuje za aktywność
    • hassleader Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 05.05.11, 03:53
     Skręt z Centralnej w Gdańską w lewo w stronę Bydgoszczy powinien mieć osobny lewoskręt. I nie chodzi o pas, ale o zieloną strzałkę i pas wolny przez kilka sekund. Czy to naprawdę tak trudno zauważyć? Centralna nie jest jakąś wiejską ściezką, ruch na niej jest naprawdę spory.
     Prosze pomyśleć - kilka sekund - a rozładuje nieustający korek do skrętu w lewo.
     • fazer5 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 05.05.11, 10:40
      Żadne usprawnienia nie rozładują ruchu na Szosie Gdańskiej. Problem nie polega na strzałce, kilku sekundach czy nowej sygnalizacji ale na przepustowości Szosy Gdańskiej , a następnie na wjazdach do Bydgoszczy. Jakiś czas temu była koncepcja budowy drogi S5 przez Osielsko z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami w naszej gminie oraz bezkolizyjnym wjazdem do Bydgoszczy. Niestety mieszkańcy naszej gminy prawdopodobnie podburzeni przez właścicieli restauracji, hoteli oraz firm usytuowanych wzdłuż drogi zablokowali tę koncepcję. Oczywiście musimy sobie zdawać sprawę, że będzie coraz gorzej, proszę pamiętać , że do naszej gminy przeprowadzi się jeszcze kilkadziesiąt tysięcy osób. Budowane są nie tylko domy jednorodzinne ale również osiedla bloków wielorodzinnych – Arkadia, AWZ, Nordic itd. ale to nie wszystko, ponieważ w rejonie ulicy Pod Skarpą/Sybiraków w Bydgoszczy powstanie osiedle na kilka tysięcy osób, które również będą chciały wjechać do Bydgoszczy od strony Armii Krajowej bądź ulicy Gdańskiej. Oczywiście za kilka/kilkanaście lat powstanie obwodnica i na moment poprawi się sytuacja ale nie ma się co łudzić, że znacząco gdyż i tak większość ruchu w godzinach między 7 a 9 rano, kiedy jest największy tłok to ruch lokalny.
      • felyetonista Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 05.05.11, 20:33
       fazer5 napisał:

       > Jakiś czas temu była koncep
       > cja budowy drogi S5 przez Osielsko z bezkolizyjnymi skrzyżowaniami w naszej gmi
       > nie oraz bezkolizyjnym wjazdem do Bydgoszczy. Niestety mieszkańcy naszej gminy
       > prawdopodobnie podburzeni przez właścicieli restauracji, hoteli oraz firm usytu
       > owanych wzdłuż drogi zablokowali tę koncepcję.

       Oj tam. Sam wzionem kilkaset zlotych, to łot tych to łot tamtych aby krzyczec wnieboglosy, ze tak nie wolno wsi murami dzielic. Kazdy sie mozgiem zamienia z koniem czasami.
       Ty chyba tez praktykujesz skoro takie opinie rozsiewasz
       • fazer5 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 06.05.11, 09:37
        Rozumiem, że było to niezwykle dowcipne i merytoryczne ustosunkowanie się do argumentów. Właśnie w ten sposób, głośno i nie na temat, straciliśmy S5 na kilka/kilkanaście lat łączącą Bydgoszcz z A1.
        Jedyne, co mi się udało wyłowić z Pana piekielnie śmiesznej wypowiedzi to to, iż najbardziej przeszkadzałby Panu ekran dźwiękowy ustawiony wzdłuż przebiegającej ulicy gdyż teraz jest możliwość "swobodnego" przejścia Szosy Gdańskiej w dowolnym miejscu lawirując pomiędzy sznurem samochodów (oczywiście wszyscy kierowcy natychmiast zatrzymują samochody widząc Pana w okolicy i z uśmiechem przepuszczają na drugą stronę jezdni), a później musiałby Pan dojść do kładki bądź przejścia podziemnego (usytuowanych np w miejscu obecnych przejść dla pieszych) i bez najmniejszego ryzyka przekroczyć ulicę.
        W przeciwieństwie do Pan nie uważam, że obrażanie kogoś mającego inny pogląd w jakiejkolwiek sprawie ma sens, nie jestem politykiem czy sfrustrowanym człowiekiem wylewającym swoje żale na forach staram się jedynie przedstawić swój punkt widzenia i merytorycznie go uzasadnić.
        • felyetonista Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 08.05.11, 10:25
         fazer5 napisał:

         > Rozumiem, że było to niezwykle dowcipne i merytoryczne ustosunkowanie się do ar
         > gumentów. Właśnie w ten sposób, głośno i nie na temat, straciliśmy S5 na kilka/
         > kilkanaście lat łączącą Bydgoszcz z A1.
         > Jedyne, co mi się udało wyłowić z Pana piekielnie śmiesznej wypowiedzi to to, i
         > ż najbardziej przeszkadzałby Panu ekran dźwiękowy ustawiony wzdłuż przebiegając
         > ej ulicy gdyż teraz jest możliwość "swobodnego" przejścia Szosy Gdańskiej w dow
         > olnym miejscu lawirując pomiędzy sznurem samochodów (oczywiście wszyscy kierowc
         > y natychmiast zatrzymują samochody widząc Pana w okolicy i z uśmiechem przepusz
         > czają na drugą stronę jezdni), a później musiałby Pan dojść do kładki bądź prze
         > jścia podziemnego (usytuowanych np w miejscu obecnych przejść dla pieszych) i b
         > ez najmniejszego ryzyka przekroczyć ulicę.
         > W przeciwieństwie do Pan nie uważam, że obrażanie kogoś mającego inny pogląd w
         > jakiejkolwiek sprawie ma sens, nie jestem politykiem czy sfrustrowanym człowiek
         > iem wylewającym swoje żale na forach staram się jedynie przedstawić swój punkt
         > widzenia i merytorycznie go uzasadnić.

         To slowa napisane przez fazer5:
         "Niestety mieszkańcy naszej gminy prawdopodobnie podburzeni przez właścicieli restauracji, hoteli oraz firm usytuowanych wzdłuż drogi zablokowali tę koncepcję."

         Prosze mi merytorycznie i dowodowo uzasadnic, kto "podburzal" albo co gorsza kto dawal i kto bral, albo jakich srodkow uzywal aby zablokowac ta koncepcje???
         Pomijajac oczywiscie mnie, bo ja juz sie przyznalem, iz kieszenie mialem wypchane kieblasa mysliwska i golonka, a lokalni biznesmeni napychali moj portfel papierami.
         Konkrety prosze.
         • fazer5 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 09.05.11, 11:27
          Jak sądzę zauważył Pan, że użyłem słowa PRAWDOPODOBNIE , które różni się od np słowa z "z pewnością" czy "mam na to dowody". Proszę mi wskazać, w którym miejscu napisałem, że ktoś coś komuś dawał, oczywiście , że nigdzie Pan tego nie znajdzie proszę więc aby trzymał się Pan faktów.
          Moje przekonanie co do prawdopodobnego podburzania wynika zaś z dedukcji. Wystarczy zastanowić się, kto w danej sprawie zyskuje , a kto straci. Moim więc zadaniem grupą, która najbardziej by ucierpiała są restauratorzy oraz właściciele firm (utrudniony dostęp), z kolei grupą, która najbardziej by zyskała są osoby codzienne dojeżdżające do Bydgoszczy (szybszy i łatwiejszy dojazd). Ja należę do tej drugiej grupy, a więc chętnie widziałbym bezkolizyjne skrzyżowania oraz tunel pod S5 w ciągu ulicy Centralnej (jadąc na i z basenu nie musiałbym czekać w korku), Pan prawdopodobnie nie jest zmuszony do codziennych dojazdów w godzinach szczytu do Bydgoszczy, a z kolei na Pana wyobraźnię ekrany dźwiękowe działają jak mur berliński nie biorąc pod wagę tego, że w efekcie nieustający sznur pojazdów na Szosie Gdańskiej i tak podzielił Osielsko.
          Z całą pewnością większość mieszkańców naszej gminy dojeżdża codzienne do Bydgoszczy, niestety (dla mnie) grupa przeciwników S5, choć mniej liczna jest znacznie bardziej aktywna.
          Protesty te na dzień dzisiejszy doprowadziły do zaniechania budowy S5 w jakimkolwiek wariancie dając argument decydentom o braku konsensusu mieszkańców.

          ps. wypychanie sobie kieszeni wędliną i golonką grozi ubrudzeniem garderoby, a poza tym jest nieestetyczne oraz niehigieniczne (naprawdę bawi Pana powtarzanie tego samego żartu?)
          • niemczxyz Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 09.05.11, 19:36
           ten wątek miał dotyczyć poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy poprzez sugestie , gdzie powinny być lustra. jeżeli chcecie kłócić się o to ,,jakie płatki śniegu padały ubiegłej zimy" to załóżcie osobny wątek. A tu piszcie na temat, którego dotyczy post
          • felyetonista Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 17.05.11, 00:25
           fazer5 napisał:

           > Jak sądzę zauważył Pan, że użyłem słowa PRAWDOPODOBNIE , które różni się od np
           > słowa z "z pewnością" czy "mam na to dowody". Proszę mi wskazać, w którym mie
           > jscu napisałem, że ktoś coś komuś dawał, oczywiście , że nigdzie Pan tego nie z
           > najdzie proszę więc aby trzymał się Pan faktów.
           > Moje przekonanie co do prawdopodobnego podburzania wynika zaś z dedukcji. Wyst
           > arczy zastanowić się, kto w danej sprawie zyskuje , a kto straci. Moim więc zad
           > aniem grupą, która najbardziej by ucierpiała są restauratorzy oraz właściciele
           > firm (utrudniony dostęp), z kolei grupą, która najbardziej by zyskała są osoby
           > codzienne dojeżdżające do Bydgoszczy (szybszy i łatwiejszy dojazd). Ja należę d
           > o tej drugiej grupy, a więc chętnie widziałbym bezkolizyjne skrzyżowania oraz t
           > unel pod S5 w ciągu ulicy Centralnej (jadąc na i z basenu nie musiałbym czekać
           > w korku), Pan prawdopodobnie nie jest zmuszony do codziennych dojazdów w godzin
           > ach szczytu do Bydgoszczy, a z kolei na Pana wyobraźnię ekrany dźwiękowe działa
           > ją jak mur berliński nie biorąc pod wagę tego, że w efekcie nieustający sznur p
           > ojazdów na Szosie Gdańskiej i tak podzielił Osielsko.
           > Z całą pewnością większość mieszkańców naszej gminy dojeżdża codzienne do Bydgo
           > szczy, niestety (dla mnie) grupa przeciwników S5, choć mniej liczna jest znaczn
           > ie bardziej aktywna.
           > Protesty te na dzień dzisiejszy doprowadziły do zaniechania budowy S5 w jakimko
           > lwiek wariancie dając argument decydentom o braku konsensusu mieszkańców.
           >
           > ps. wypychanie sobie kieszeni wędliną i golonką grozi ubrudzeniem garderoby, a
           > poza tym jest nieestetyczne oraz niehigieniczne (naprawdę bawi Pana powtarzanie
           > tego samego żartu?)

           Tak, padam ze smiechu jak czytam swoje kawaly.

           Bardziej jednak smieszy mnie fakt, iz mozna wymyslec koncepcje poprowadzenia obwodnicy S ilestam przez centrum wojewodzkiego miasta a tym przez centrum naszej wioski.
           Obraza i smieszy mnie rowniez fakt, iz ktos insynuuje, iz PRAWDOPODOBNIE zostalem namowiony przez lobby biznesowe do tego, abym protestowal w tej sprawie.
           A moze tez prawdopodobnie jestem tym, ktory z nozem lata i poluje na kobiety? A moze prawdopodobnie ..... wstaw co chcesz...?
           Jest to bardzo sprytna koncepcja, uzyc: byc moze.... prawdopodobnie... itd rzucic jakies mieso obrazajace kogos lub jakas grupe i powiedziec: nie stwierdzilem, nie mam dowodow dlatego uzylem trybu przypuszczajacego. Smrod jednak zostal wypuszczony a ktos cierpi z powodu tak zwanej "wrzuty".

           A teraz personalna prawdopodobnie wycieczka w prawdopodobnym pana kierunku:
           Nie podales pan ZADNYCH przykladow pana PRAWDOPODOBIENSTWA, a jedynie opisales pan swoja droge dedukcji. Kazdy jednak wywod, nawet osobisty musi byc poparty minimalnymi faktami, a tych jak widze wasc nie posiadasz.
           Wiec naraziles sie wacpan na smiesznosc swoim niczym niepodpartym wywodem o prawdopodobienstwie podburzenia mieszkancow.
           Uzyje Wacpana retoryki: byc moze pana teoria o podburzeniu, jest prawdopodobnie urealniona prawdopodobnym pana snem a raczej mara nocna. Bo przeciez nie prawdopodobnym urojeniem.
  • oren12 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 14.06.11, 10:15
   Witam:).Zauważyłem, że wyjazd z ul. Reymonta na ul. Jeździecką zaczyna utrudniać rozrastające się zielsko. Oczywiście niekonieczne tu lustro :), może lepiej kosiarka ? Mam nadzieję, że przeczyta to ktoś mający władzę w tym temacie.Pozdrawiam.
   • lesz1411 Re: Bezpieczny wyjazd z ulicy podporządkowanej 14.06.11, 11:03
    Witam. Uwagi dotyczące takich spraw proszę zgłaszać bezpośrednio do sołtysa . Dodam jako ciekawostkę że ulica Reymonta nie ma w/g planów połączenia z ulicą Jeździecką i w niedalekiej przyszłości zostanie wjazd z ulicy Reymonta na ulice Jezdziecka zlikwidowany. Pozdrawiam. L.K.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka