Dodaj do ulubionych

Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu

25.05.11, 23:03
Witam . Opowiem Państwu ciekawą historię dotyczącą jednej małej uliczki , która od paru dni bulwersuje mieszkańców Niemcza . Ulica Pod Wierzbami jest uliczką , która z roku na rok nabierała urody za sprawą nowej nawierzchni z polbruku , latarni wzdłuż ulicy oraz ładnych domów . Uliczka ta łączy ulice Bydgoską z ulicą Mickiewicza . Po zakończeniu prac związanych z ułożeniem nawierzchni , mieszkańcy tej uliczki zaczęli się skarżyć na zbyt duży ruch spowodowany tym że jest tą uliczką dogodny dojazd do świetlicy , poczty oraz sklepów spożywczych. Zaczęły się też przejazdy z nadmierną szybkością. Mieszkańcy zaczęli mówić o założenie ograniczników. W pełni popieram taki pomysł. Ale ….no właśnie ...w tym momencie zaczyna się w Niemczu cud ekspresowego spełniania życzeń. Każda sprawa dotycząca znaków , progów , ławek , koszy , lamp ...i wielu innych społecznie potrzebnych inwestycji jest konsultowana z Radą Sołecką lub na jej wniosek realizowana. W tej sprawie nie wpłynął żaden wniosek . A tu nagle w ciągu paru dni, ku zaskoczeniu sołtysa , radnych i wielu mieszkańców pojawia się solidnie zbudowany próg spowalniający a parę dni później zostaje zmienione oznakowanie wyznaczające ruch jednostronny od ulicy Bydgoskiej w kierunku Mickiewicza. Jest to tak pomyślane , aby zniechęcić i wyeliminować dojazd mieszkańców do świetlicy po dzieci , na pocztę czy do sklepu. Teraz aby dojechać do tych miejsc , trzeba z Mickiewicza wyjechać na Bydgoską a następnie na ul. Pod Wierzbami. Pomijając abstrakcyjne robienie kółka , to takie wymuszenie ruchu powoduje zwiększenie zagrożenia ruchu drogowego poprzez wjazd i następnie po paru metrach ponowny zjazd z ulicy Bydgoskiej , gdy do tej pory nie było takiej potrzeby jakiegokolwiek wjazdu na ruchliwą ulicę Bydgoską. Na dzisiejszej sesji Rady Gminy zadałem pytanie p.dyr. Dziamskiemu z GZK , jakie merytoryczne przesłanki spowodowały takie zmiany w ruchu na tej uliczce. Odpowiedział że zostało to przeprowadzone na wniosek mieszkańców oraz brano pod uwagę bezpieczeństwo pieszych , a szczególnie dzieci. Odpowiedziałem , że taka argumentacja mija się z prawdą , ponieważ już wybudowanie progu wyeliminowało zagrożenie w ruchu drogowym.a zmiana oznakowania na pewno nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa . Myślę że trzeba wyjaśnić , czy w naszej gminie są równi i równiejsi. Bulwersuje fakt , że wielu mieszkańców latami prosi o utwardzenie drogi czy postawienie przysłowiowej jednej latarni , i te wnioski , rozpatrywane przez poszczególne gremia samorządowe są później odsuwane w czasie , opatrzone argumentacją ,,brak środków lub brak możliwości technicznych”, a w innych sytuacjach , bez żadnych korowodów są spełniane życzenia małej , uprzywilejowanej grupy. Nie zgadzając się na takie postępowanie urzędników ,zgłosiłem wniosek na dzisiejszej sesji o przywrócenie poprzedniego stanu oznaczenia drogowego na ulicy Pod Wierzbami czyli ruchu dwustronnego. O dalszych losach tej dziwnej sytuacji na pewno państwa poinformuję. Pozdrawiam. L.K.
Obserwuj wątek
  • red.traktor Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 26.05.11, 10:36
   Heh, nawet tej zmiany oznakowania nie zauważyłem, więc, być może, jadąc rano po bułki, złamałem przepisy ruchu drogowego...
   Nie chodzi jednak o łatwy dostęp do ciepłych bułek, a o coś zupełnie innego - przy tej małej dróżce znajduje się poczta, wiejska świetlica i dwa sklepy. Przynajmniej poczta i świetlica są tam od dawien dawna, a na pewno dłużej, niż pobudowane przy ulicy rezydencje. W tej sytuacji zmiana oznakowania jest ewidentnym utrudnieniem dostępu do wspomnianych instytucji.
   W pełni popieram przywrócenie poprzedniego stanu rzeczy - co więcej, uważam, że powinien zostać upubliczniony tryb postępowania w tej sprawie: kto, kiedy i na czyj wniosek wydał decyzję w tej sprawie.
   Może to być dobra lekcja dla tych wszystkich, którzy bez skutku starają się o zastosowanie rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo pieszych na swoich ulicach.
   • osielsko26 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 26.05.11, 10:59
    Możliwe że urzędnicy w naszej gminie zaczynają traktować nas , mieszkańców bardziej przychylnie i dlatego takie szybkie tempo załatwiania spraw. Proszę o informację , gdzie można składać wnioski o zmianę oznakowania dróg gminnych. Mam już wytypowanych osiem ulic w Osielsku, gdzie jest uzasadniony ruch jednostronny oraz sześć tzw. spowalniaczy , które powinny być wybudowane w ciągu tych ulic. Myślę że jeżeli takie tempo załatwiania spraw , jak w Niemczu , zostanie utrzymane to powinniśmy doczekać się spełnienia naszych postulatów już w czerwcu.
   • fazer5 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 27.05.11, 14:38
    Panie Leszku popieram inicjatywę powrotu poprzedniej organizacji ruchu na ul. Pod Wierzbami, jeśli tylko powstanie taka petycja podpisuję się pierwszy.
    Również wniosek red.traktor o upublicznienie mechanizmu zmiany organizacji jest ciekawy ponieważ będziemy mogli się dowiedzieć inicjatywa ilu osób powoduje tak szybką reakcję GZK.
  • wojtek2000 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 26.05.11, 13:24

   spodziewałem się tego wątku od jakiś paru miesięcy a sprawa jest całkowicie banalna i się mylicie co do potrzeby jazdy na pocztę, sklepów, tym bardziej świetlicy

   75 % ruchu , który tamtędy się odbywał to zmęczeni kierowcy notorycznym waleniem na co dzień po dziurach , którzy znaleźli sobie skrót eliminujący znowu konieczność wjeżdżania na zapory w postaci progów zwalniających , które chyba wyłącznie służą do wywalanie w atmosferę większej ilości C02 przyspieszających po zwolnieniu aut , nie wspominając hałasu

   więc większość zaczęła jeździć skrótem podrzędną uliczką zamiast Mickiewicza

   ktoś tam mieszkający się zwyczajnie wkur... i sobie załatwił

   taka oto historia zmiany oznakowania ... skończy się budowa drogi do bydgoskiej pewnie o połowę spadnie tam ruch
   • fazer5 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 27.05.11, 14:24
    W jaki sposób wyliczył Pan te 75%? Robił Pan jakieś badania czy Pan tak po prostu sądzi? W moim przypadku kiedy jadę na pocztę czy do sklepu to jadę (jechałem) ul. Pod Wierzbami, a jak do szkoły to Mickiewicza. Teraz jak będę jechał na pocztę czy do sklepu to mam jechać Mickiewicza i jak to Pan napisał „ wywalać w atmosferę większej ilości C02 przyspieszających po zwolnieniu aut , nie wspominając hałasu, ale cóż mieszkaniec(y) ul. Pod Wierzbami ma mieć spokój i komfort.
  • dziwny22 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 27.05.11, 01:05
   A może, na kanwie tego, jakże zaskakującego i niesamowitego, wydarzenia, stworzyć gminną księgę cudów? Mogłaby ona służyć obecnym i przyszłym pokoleniom jako świetna lekcja nauki dla kształtowania gminnego patriotyzmu, a zarazem być niewyczerpanym źródłem wiedzy o lokalnej społeczności, jej obyczajach, prawach i przekonaniach.
  • fazer5 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 27.05.11, 14:13
   Nie jest to jedyny cud, który wydarzył się na tej ulicy. Chciałbym przypomnieć o niedawnej przebudowie ronda na skrzyżowaniu Mickiewicza i Słowackiego i skrócie , którym mieszkańcy jeździli podczas przebudowy czyli przedłużeniu ulicy Pod Wierzbami. Jak tylko ruch, jak to ktoś wcześniej napisał, wku… mieszkańca pojawiły się słupki uniemożliwiające wykorzystanie skrótu.
   Zdaje się również, że pierwotnie ulica Pod Wierzbami miała być włączona do ul. Słowackiego ale cóż ruch na niej mógłby zakłócić spokój i sielskość.
   W tych ograniczeniach można pójść jeszcze dalej i ustawić zakaz wjazdu z wyjątkiem mieszkańców posesji o numerach …, a co tam niech reszta do sklepu i poczty jeździ naokoło.
   Kilka lat temu był pomysł aby unormować ruch na ul. Mickiewicza to znaczy aby wymusić przestrzeganie prędkości ale jak się okazało nie jest to możliwe, ponieważ w jakiejś mglistej przyszłości mają tam jeździć busy (tak jakby busów nie obowiązywanie przepisów dotyczących prędkości). Od tego czasu zdarzyło się kilka wypadków – najsłynniejszy to ten ,podczas którego kierowca jechał tak szybko, że nie zdążył wyhamować przed rondem- kilka potrąceń (na szczęście jak do tej pory zwierząt) , a nie ma zarówno spowalniaczy jak i busów. Zresztą nie dziwi mnie ta awersja do spowalniaczy na Mickiewicza jak widzę jednego z mieszkańców ul. Pod Wierzbami pędzącego swoim samochodem do pracy. Po prostu jedni mogą więcej, a inni mniej.
   • lesz1411 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 27.05.11, 16:51
    Witam. Nawiązując do postu ,, wojtek2000” chciałbym poinformować , że podczas posiedzenia naszej Rady Sołeckiej wystosowaliśmy do UG protest przeciwko likwidacji progów na ulicy Mickiewicza. Jest to o tyle zasadne , że GZK ma zamiar zdemontować progi , które są tam umieszczone. Dodam jeszcze, że na ulicy Pod Wierzbami zostanie wybudowany dodatkowo jeden próg zwalniający , co moim zdaniem , skutecznie zapewni bezpieczeństwo pieszym oraz spokój tam zamieszkałym . Dlatego obecny układ komunikacyjny powinien być przywrócony do poprzedniego , przyjaznego dla mieszkańców stanu . Pozdrawiam. L.K.
     • fazer5 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 30.05.11, 15:36
      Wszystko zależy od doświadczeń, Panu się wydaje, że z progami jest gorzej niż bez, ja swego czasu rozmawiałem z osobą mieszkającą na Mickiewicza (odcinek pomiędzy Słowackiego i Bydgoską) i pamiętam, że okres kiedy progów nie było wspominała znacznie gorzej. Druga sprawa to sposób budowania progów, u nas buduje się je po prostu niewłaściwie, tam gdzie jest ograniczenie do 40 km/h, aby pokonać próg trzeba zwolnić do 10 km/h, gdyby progi były szersze (tak jak w innych krajach) to można je pokonywać z prędkością, która na danym odcinku jest dozwolona.
      Co do pasji niektórych panów w średnim wieku to się zgadzam:)
      • lesz1411 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 30.05.11, 15:58
       Witam. Nawiązując do mojej wypowiedzi która zapoczątkowała ten wątek , chciałbym wyjaśnić że wszelkie spekulacje i domysły że zmiany w oznakowaniu powstały z inicjatywy mieszkańca tej ulicy , urzędnika naszego UG, Pana Gorzyckiego są chybione. Pan Gorzycki prosił , aby wyjaśnić , że był jednym z przeciwników takiego oznakowania ulicy Pod Wierzbami ponieważ nie ma żadnego uzasadnienia takie rozwiązanie a na dodatek mocno skomplikowało to dotarcie do domu rodzinom zamieszkałym na końcu tej uliczki , oraz że pobudowanie dwóch progów zwalniających w zupełności wystarczy do bezpiecznego poruszania się po ulicy pieszym oraz zmotoryzowanym. Dlatego proszę o wyważone opinie , bo skrzywdzić łatwo , ale naprawić już trudniej.
       Pisząc o uprzywilejowanej grupie mieszkańców miałem i nadal mam na myśli mieszkańców nowo pobudowanych domów w ciągu ulicy Pod Wierzbami, którzy już wcześniej na różne sposoby starali się zniechęcić do poruszania tą ulicą. Szanowni Państwo , ulica po zainstalowaniu progów będzie bezpieczna i spokojniejsza , ale nadal jest to ulica publiczna , czyli dostępna dla nas wszystkich, bez szykan i ograniczeń
       A teraz może wyjaśnię jaka jest procedura zmiany oznakowania ulic i jak się to ma do naszej rzeczywistości.
       W teorii wygląda to tak :
       Na wniosek mieszkańców lub z inicjatywy UG zmiana oznakowania powinna rozpocząć się sporządzeniem projektu , zaopiniowaniem przez GZK a następnie wysłaniem do Starostwa Powiatowego oraz Komendy Miejskiej ( Wydział Ruchu Drogowego ) Po dostarczeniu opinii policji do Starostwa odpowiednia komisja w tym urzędzie opiniuje ( pozytywnie lub negatywnie ) projekt i daje do akceptacji staroście . I można wprowadzać zmiany ( lub nie ) . To tyle teorii.
       A praktyce na przykładzie ulicy Pod Wierzbami wygląda to tak :
       ok. 23 maja pojawiły się znaki drogowe zmieniające ruch na ulicy Pod Wierzbami.
       25 maja na sesji Rady Powiatu dyrektor GZK wyjaśniał zasadność takiej zmiany znakowania. W tym samym dniu czyli 25 maja do Starostwa wpłynął projekt dotyczący zmiany oznakowania ,zaopiniowany przez GZK , ale nie zawierający jeszcze opinii policji. Po uzupełnieniu o brakującą opinię z policji zostanie skierowany do komisji w celu zaopiniowania i wydania decyzji ( pozytywnej lub negatywnej ) a następnie zatwierdzenia przez starostę.
       Na moje pytanie , czy na tym etapie procedury można już umieszczać znaki , urzędniczka w starostwie odpowiedziała że nie powinno tam tych znaków być do czasu załatwienia formalności.
       Pozdrawiam . L.K.
       • lesz1411 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 30.05.11, 16:18
        Przepraszam za małą pomyłkę. Napisałem ,,25 maja na sesji Rady Powiatu dyrektor GZK wyjaśniał zasadność takiej zmiany znakowania" ,,,, a powinno być ,,25 maja na sesji Rady Gminy dyrektor GZK wyjaśniał zasadność takiej zmiany znakowania" . Pozdrawiam . L.K.
        • niemczxyz Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 30.05.11, 19:57
         jeżeli dobrze zrozumiałem , to najpierw postawiono znaki a dopiero teraz będą próby zalegalizowania tego ? Czy w innych sferach działalności też tak nasz urząd gminny postępuje? Najpierw działania a następnie legalizowanie tych działań? O jakich jeszcze kwiatkach dowiemy się? Ludzie , co tu się wyrabia???
       • red.traktor Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 30.05.11, 20:44
        Panie Radny,
        uważam, że opisana sytuacja jest klasycznym przykładem tego, w jaki sposób dla czyichś partykularnych interesów można naginać obowiązujace przepisy. Wynika to wprost z Pana postu - obecnie wiszące znaki są - na razie - NIELEGALNE.
        Uważam także, że sytuacja może być sprawdzianem dla tego forum - czy jesteśmy tylko gdybającym nad klawiaturami towarzystwem, czy też członkowie tego forum są zdolni do jakichkolwiek działań pozawirtualnych.
        Z tego powodu uważam, że powinniśmy w imieniu mieszkańców (tych, którzy zechcą się pod petycją podpisać), złożyć w starostwie powiatowym pismo z prośbą o NEGATYWNE zaopiniowanie wniosku o zmianę zasad ruchu na ulicy Pod Wierzbami.
        Argumentacja jest oczywista - przy tej ulicy znajdują się obiekty użyteczności publicznej, do których dostęp powinien być maksymalnie ułatwiony.
        Pismo o tej treści z listą do podpisania można by umieścić na poczcie - o ile zgodzi się Pani Sołtys. I ile jest możliwe takie działanie, mógłby Pan ewentualnie poinformować komisję rady powiatu, która się sprawą zajmuje, o tym, że w trakcie podpisywania jest pismo o treści przeciwnej do złożonego wcześniej wniosku.
        Sprawa jest, moim zdaniem , ważna i wymaga adekwatnej reakcji.
        I jeszcze jedno - czy do czasu wydania takiej, czy innej decyzji znaki nie powinny być co najmniej zasłonięte?
        Pozdrawiam
  • bolekxlolek Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 30.05.11, 22:01
   Wydaje mi się, że pomysł likwidacji progów na Mickiewicza jest całkiem rozsądny. Zostały one zbudowane w czasie, gdy na tej ulicy nie buło chodników i po ulicy poruszali się piesi. Od czasu gdy są chodniki i nawet ścieżki rowerowe nie mają one uzasadnienia. Szczególnie po wybudowaniu ul. Słowackiego i jej dalszego wydłużeniu Mickiewicza staje się jedną z tranzytowych ulic, przejmujących ruch lokalny. Na ulicach tej kategorii ruch powinien być płynny i kodeksowe 50 km na godzinę powinno być dopuszczalne i nie ograniczane. Jeżeli niektórzy jeżdżą dużo szybciej to pole do popisu dla policji straży gminnej. Parę kontroli i mandatów temperamenty utemperuje a gminę wzbogaci finansowo. Może fotoradar by nie zaszkodził? Co do progów na Pod Wierzbami, to jak nabardziej, bo to lokalna uliczka z ruchem samochodów i pieszych. Próby uczynienia jej ulicą prywatną to właśnie prywata w najczystszej postaci. Należy więc bezwzględnie przywrócić stan poprzedni.
    • red.traktor Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 31.05.11, 21:30
     Znaki stoją i - o ile nic nie zrobimy - nadal stać będą. Żeby stać przestały, trzeba odwrócić dotychczasowy proces, zmierzający do ich zalegalizowania. Bo pewnie dziś można ostentacyjnie pojechać wbrew zakazowi, a po ewentualnej interwencji służb mundurowych nie przyjąć mandatu i dowodzić swoich racji przed sądem grodzkim. Ale to jest tylko stan na dziś i pewnie jeszcze na kilka najbliższych dni, może tygodni. Dotychczasowy tryb załatwiania sprawy dowodzi, że ktoś "przy tym chodzi" - pewnie wykorzystuje znajomości i wpływy, aby dopiąć swego. Jeśli ci, którzy sprzeciwiają się temu stanowi rzeczy, ograniczą się tylko do biadolenia, za chwilę "samowolka" zostanie zalegalizowana, a wtedy "odkręcić ją" będzie znacznie trudniej.
     Aby zacząć jakieś działanie, trzeba chyba najpierw oszacować własne siły. Uważam, że realne jest zdobycie stu podpisów pod wnioskiem o przywrócenie "starego porządku".
     Ciekawe, ile osób może się zdeklarować na tym forum?
      • mwjmar Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 01.06.11, 00:41
       Jako mieszkaniec tej ulicy także protestuję przeciwko takim uporządkowaniu jazdy! Wydaje się, że zażądały to osoby mieszkające przy poczcie a nie na końcu, które muszą pokonać 2 niebezpieczne skrzyżowania! Widziałem nazwisko p. Gorzyckego - chyba by musiało mu coś na głowę upaść aby w ten sposób zorganizował drogę! Łatwo kogoś oczernić nie mając mózgu i nie myśląc, Albo ta osoba nigdy tu niebyła! Co do drogi to przeszkody powinny być jeszcze po skręcie z Mickiewicza - w zimie pani wjechała na czołówkę w Suva na zakręcie wielce zdziwiona, że on tam jechał - to był śmiech, bo przy tych szybkościach nic się nie stało. Najszybciej jeżdżą tą drogą panie do sklepu w super nowych samochodach. Na zakręcie słychać pisk opon i na dole pisk hamulców. Widocznie mężom piwo się skończyło i trzeba szybko dowieźć. A jak jeszcze wspaniale rozmawiają w tym czasie przez komórkę - chyba przyjmują zamówienia. Ale ci mężowie to wredni - samochód za setkę kupią a na zestaw głośno mówiący już ich nie stać :) OBECNA ORGANIZACJA WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA A ZOSTAŁA !ZAŁATWIONA! PRZEZ OSOBY MIESZKAJĄCE PRZY POCZCIE. 2 dni temu szwędał się tu też patrol policji chyba przez nich zawiadomiony!
  • red.traktor Pora od słów do czynów - propozycja pisma. 02.06.11, 11:50
   Zgodnie z treścią moich wcześniejszych postów pozwalam sobie zamieścić treść ewentualnego pisma - pod rozwagę i do ewentualnych poprawek. Na razie bez nagłówków, choć sądzę, że adresatem powinno być starostwo powiatowe.

   "My, niżej podpisani mieszkańcy wsi Niemcz, gmina Osielsko, zwracamy się z prośbą o przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ulicy Pod Wierzbami.
   Kilka dni temu na początku i końcu tej ulicy umieszczone zostało oznakowanie, wprowadzające ruch jednokierunkowy. Ponadto na ulicy tej wykonano dwa progi zwalniające. Przy ulicy Pod Wierzbami znajdują się ważne obiekty użyteczności publicznej: poczta i świetlica gminna.
   Uważamy, że wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Pod Wierzbami jest znaczącym utrudnieniem dla mieszkańców dużej części Niemcza, szczególnie tych, którzy mieszkają w jego części położonej na wschód od ulicy Bydgoskiej. Rozwiązanie to jest zbędne z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa pieszych, gdyż zadanie to w stopniu wystarczającym spełniają dwa progi zwalniające, zamontowane na stosunkowo krótkiej ulicy, natomiast - naszym zdaniem - ewidentnie pogarsza się w ten sposób bezpieczeństwo osób zmotoryzowanych, które, chcąc dotrzeć do wspomnianych wcześniej obiektów publicznych, muszą pokonywać ruchliwe skrzyżowanie ulicy Mickiewicza z ulicą Bydgoską. Ulica Bydgoska jest w chwili obecnej jedną z najbardziej ruchliwych ulic Niemcza, odbywa się nią ruch tranzytowy przez Niemcz, a nowe rozwiązanie ruch ten jeszcze zwiększa, gdyż wymusza odbywanie się tą drogą części ruchu lokalnego.
   Załączamy listę osób, popierających wniosek."

   Wydrukowanie samego pisma to pryszcz, musimy jeszcze zebrać podpisy. Jeśli nie poczta, to może świetlica gminna byłaby dobrym miejscem do wyłożenia listy do podpisania?
   • lesz1411 Re: Pora od słów do czynów - propozycja pisma. 02.06.11, 16:20
    Witam. Adresatem takiego pisma powinien być UG w Osielsku. Poprosiłem w starostwie o szczegółowe wyjaśnienie całej procedury dotyczącej legalnego ustawienia takich znaków. W Starostwie Powiatowym opiniują i wydają zgodę w oparciu o przesłane dokumenty. Jeżeli spełniają wymogi formalne czyli jest prawidłowo wykonany projekt i odpowiednie uzgodnienia , to zgoda jest wydawana. Żadne pisma protestacyjne nie są tam brane pod uwagę ponieważ nie jest to droga powiatowa lecz gminna i adresatem takich pism jest wyłącznie UG w Osielsku. Dodam , że na ostatniej sesji Rady Gminy zgłosiłem wniosek o przywrócenie poprzedniego stanu oznakowania tej ulicy, a parę dni później również Rada Sołecka Niemcza wystosowała takie pismo do UG. Jednak myślę że nie zaszkodzi również pismo podpisane przez mieszkańców. Najlepszym miejscem do wyłożenia pisma byłyby pobliskie sklepy spożywcze
    Dzisiaj ponownie urzędnik w Starostwie potwierdził że do czasu wydania pozytywnej decyzji na zmianę oznakowania tej ulicy , te znaki drogowe są postawione bezprawnie . Pozdrawiam . L.K.
  • sx3 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 12.06.11, 14:14
   Nic się nie zmieni - popsioczą i zostanie jak jest.To bardzo skuteczna metoda. Uważam że jest to inicjatywa starych mieszkańców tej ulicy, lub przynajmiej ich aktywna pomoc. Dwa lata temu na zebraniu wiejskim zapytałem dlaczego właśnie ta ulica jest tak kompleksowo remontowana a na innych gruntowych trudno doprosić się jednej latarni i Pan Wójt zapytał mnie ile lat mieszkam na swojej ulicy na odpowiedż że siedem powiedział jak będziesz pan mieszkał 40 lat jak mieszkańcy Pod Wierzbami to się pan doczekasz. No to czekam myślę że prędzej zmieni się Pan Wójt /oczywiście z racji wieku/. Przestałem chodzić na zebrania bo szkoda czasu. Jak widać jest coraz bardzej demokratycznie.Żadne rady sołeckie,sołtys nic nie znaczą liczą się dojścia.Władza trzyma się mocno. Realizowane remonty i inwestycje są bardzo kontrowersyjne, o sposobie,jakości i czasie ich realizacji lepiej nie dyskutować grunt że wszystko ,,lege artis,,.To przecież kasa nie urzędnicza tylko społeczna. Nam tylko płacić podatki, głosować i nie denerwować władzy przecież wszystko robią dla nas tylko my jakoś mało pojętni i grymaśni.
   • lesz1411 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 12.06.11, 15:27
    Witam. W tym co Pan napisał jest sporo racji. Decyzje i wnioski podejmowane przez Radę Sołecką czy Zebranie Wiejskie są przekazywane do UG ...i spokojnie tam leżakują bez żadnych dalszych wiążących działań . Ale w dużym stopniu jesteśmy sami sobie winni. Gdyby ludzie zaczęli doceniać wagę wyborów lokalnych , to naprawdę można dużo zmienić.
    A co do głównego wątku tej dyskusji , to w piątkowej Gazecie Pomorskiej ukazał się artykuł w którym wypowiada się wójt , wnioskodawcy( zwolennicy ) oraz przeciwnicy zmian na tej ulicy. Wójt powiedział że po skończeniu budowy ulicy Słowackiego dojdzie do zmiany organizacji ruchu w całej okolicy a oznakowanie na ulicy Pod Wierzbami PRAWDOPODOBNIE zostanie przywrócone do ruchu dwukierunkowego . Sądzę że nasze władze gminne powinny wziąć pod uwagę bardzo silny protest mieszkańców ( petycje , wnioski ) . Jeżeli nie , to znaczy , że demokracja omija szerokim łukiem Gminę Osielsko. Pozdrawiam . L.K.
     • lesz1411 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 12.06.11, 20:26
      Witam. Nie znam przepisów dotyczących procedury dopuszczającej ustawiania znaków więc spytałem urzędniczkę w wydziale komunikacji Starostwa Powiatu Bydgoskiego, która zajmuje się opiniowaniem i wydawaniem zezwoleń na ustawianie znaków czyli osoby najbardziej kompetentnej do wydania opinii na ten temat. Pani powiedziała że do czasu wydania zezwolenia przez Starostwo Powiatu Bydgoskiego na ulicy pod Wierzbami nie powinno być oznakowania na które nie ma pozwolenia. Ale znaki stoją mimo braku zezwolenia , petycji mieszkańców , wniosku radnego powiatowego , wniosku Rady Sołeckiej oraz powszechnemu oburzeniu takim postępowaniem naszych urzędników .Wnioski dotyczące tej sytuacji proszę samemu wyciągnąć. Pozdrawiam. L.K.
        • red.traktor Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 05.07.11, 12:46
         Informacje na temat "Pod Wierzbami" są jeszcze w drugim wątku. Pan Kuziak napisał, że na Radzie Gminy wójt mówił o tymczasowości tego oznakowania - do ukończenia ul. Słowackiego, czyli do września. Moim zdaniem tłumaczenie takie kupy się nie trzyma, bo budowany odcinek ulicy Słowackiego z Pod Wierzbami się nie łączy, a ruch dwukierunkowy na tej ostatniej niczym w budowie nie przeszkadzał. Tym nie mniej, jeśli taka deklaracja padła, to po oddaniu Słowackiego musimy upomnieć się o usunięcie znaków na zasadzie "słowo się rzekło"...
         • mazepa77 Re: Cud na ulicy Pod Wierzbami w Niemczu 10.09.11, 23:45
          Niedługo otwarcie ulicy Słowackiego. Czy powróci zgodnie z obietnicą Pana Wójta ruch dwukierunkowy na ulicy Pod Wierzbami, czy pozostanie ona prywatna ulicą tylko dla jej mieszkańców? Byłby to chyba precedens, ale nigdy nic nie wiadomo. Skoro wszystkim zależy na bezpieczeństwie to proponuję przede wszystkim usunąć liczne kamienie nastawiane przez właścicieli domów na skraju drogi (dziwię się, że straż gminna jeszcze tego nie nakazała - ale cóż się dziwić, do prominentów nie zagląda).
          Można też położyć parę metrów chodnika wzdłuż domów, jeśli będą zimą odśnieżane i posypywane przez mieszkańców to na pewno będzie bezpiecznie.
          W innym przypadku pozostanie tylko postawienie czytelnego znaku: droga prywatna, przejazd i przejście tylko dla mieszkańców posesji- pod karą grzywny!
          Ewentualnie proponuję oprócz kamieni wysypanie wzdłuż pobocza gwoździ i tłuczonego szkła, to się obcy nauczą, że nie wolno tam chodzić!
   • niemcz44 Re: Mieszkańcy jeżdżą pod prąd. 22.07.11, 01:18
    Jeszcze przez ponad trzy lata gminna władza będzie robiła to co chce, to czego pragnie i to czego potrzebuje i z czego ma osobiste korzyści, a potem, miesiąc przed wyborami, obieca nam wspaniałą przyszłość i znowu ją wybierzemy, gdyż ludzie ze swej natury są konserwatywni i nie lubią zmian, a przecież nigdy nie są pewni czy to będą zmiany na lepsze, czy na gorsze. To my kompletnym brakiem aktywności społecznej a jakiejkolwiek postaci, pozwalamy tej wąskiej grupie osób robić to co dla nich korzystne. Sprawa ulicy Pod Wierzbami w Niemczu pokazuje pełną arogancję lokalnej władzy, która nawet nie wysila się na kłamstwa celem uzasadnienia swojej postawy. Róbmy tak dalej, a Grecja coraz bliżej, zaś Niemcy coraz dalej, o Skandynawii nawet nie wspominając, a przecież w takim świcie, na przykład norweskim, każdy z nas chciałby żyć. Niestety, ten każdy, nie robi niczego, aby do tego dążyć.
    • asad76 Re: Mieszkańcy jeżdżą pod prąd. 28.07.11, 10:40
     niemcz44 napisała:
     . Róbmy tak dalej, a Grecja coraz bliżej, zaś Niemcy
     > coraz dalej, o Skandynawii nawet nie wspominając, a przecież w takim świcie, n
     > a przykład norweskim, każdy z nas chciałby żyć. Niestety, ten każdy, nie robi
     > niczego, aby do tego dążyć.

     Ciekawe czy kolega dalej tak tęskni za Norwegią?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka