Dodaj do ulubionych

Przywracanie ruchu dwukierunkowego Pod Wierzbami

21.06.11, 22:45
Czy ktoś wie, na jakim etapie jest obecnie sprawa? Było podobno pismo rady sołeckiej i pismo mieszkańców. Czy coś się obecnie w tym temacie dzieje? Jeżeli formalności przy stawianiu oznakowania nie zostały dopełnione i znaki stały, lub nadal stoją nielegalnie, to kogo należy powiadomić o tym fakcie? Nie znam procedur administracyjnych - kto sprawuje nadzór merytoryczny nad poczynaniami gminy w tym zakresie?
Przecież to, że decyzja ta jest głupia i szkodliwa dla znacznej części mieszkańców Niemcza, widać gołym okiem - bez specjalistycznych analiz i wielkiego intelektualnego wysiłku. MUSI być jakiś sposób, aby odkręcić ten idiotyzm!
Obserwuj wątek
  • lesz1411 Re: Przywracanie ruchu dwukierunkowego Pod Wierzb 21.06.11, 23:24
   witam. Proszę o trochę cierpliwości. W następny wtorek jest sesja Rady Gminy. Na pewno poruszę ten temat i przekażę Państwu wyjaśnienia decydentów z naszej gminy na ten temat . Jednocześnie nadal zachęcam o uczestniczenie w sesjach Rady Gminy mieszkańców naszej gminy. Maja tam możliwość zadawania pytań oraz złożenia wniosków w sprawach , które ich dotyczą .Zapewniam że jest to skuteczniejsza metoda niż składanie wniosków do sołtysa czy pisanie zapytań do urzędu. Pozdrawiam. L.K
    • lesz1411 Re: Przywracanie ruchu dwukierunkowego Pod Wierzb 22.06.11, 13:37
     Sesja jest we wtorek 28 czerwca w sali Urzędu Stanu Cywilnego. Rozpoczęcie o godz.14:00 . Ale punkt pod tytułem ,,wolne wnioski i zapytania" , gdzie może osoba spoza grona radnych zabrać głos jest jednym z ostatnich w programie, to wystarczy przyjść ok. 15:30 - 16. Oczywiście , jeżeli interesuje kogoś cały przebieg sesji to zapraszam już na 14. pozdrawiam . L.K.
   • red.traktor Re: Przywracanie ruchu dwukierunkowego Pod Wierzb 22.06.11, 17:28
    Witam,
    przepraszam za moją niecierpliwość, ale wynikała ona wyłącznie z obawy o to, że sprawa "przycichnie", a obecny stan rzeczy siłą faktów zostanie uznany za ostateczny...
    Czas działa tutaj na naszą niekorzyść , do daje twórcom samowolki argument, że "tyle czasu było dobrze, to po co znowu zmieniać". Lepiej wyrywać chwasty, zanim się rozrosną...
   • red.traktor Niecierpliwy... 30.06.11, 10:32
    Nie miałem szans z powodów zawodowych na przysłuchiwanie się wtorkowej sesji rady, więc muszę liczyć na informacje na tym forum - czy coś się w wiadomej sprawie wydarzyło?
    • niemcz44 Re: Niecierpliwy... 02.07.11, 23:35
     I jak tam Leszku, ilu mieszkańców Niemcza było na sesji? Ponoć wszyscy radni dostali nowe laptopy i wyższe diety to mogliby chociaż raz w tygodniu napisać w formie elektronicznej, również na tym forum, czy się zajmują "dla naszego dobra".
     • lesz1411 Re: Niecierpliwy... 03.07.11, 11:57
      Witam. Na sesji niestety nie było nikogo z mieszkańców gminy .
      Kilka ciekawostek :
      - obecne oznakowanie na ul. Pod Wierzbami w/g p. wójta jest tymczasowe i od września , kiedy zakończone zostaną prace na ul. Słowackiego , zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy
      - tymczasowe przenośne zaplecze socjalne Orlika ( popularne kontenery ) , które w pierwotnej wersji miały zostać postawione i podłączone do przyłączy wod – kan oraz prądu do 15 maja , zostaną postawione do 15 lipca.
      - szkoła jest budowana zgodnie z harmonogramem i budowa zostanie zakończona przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
      - na ulicy Matejki są problemy z wykonawcą . Został przedłużony termin wykonania oraz zakwestionowane niektóre odcinki już wykonane. Pozdrawiam.L.K
      • niemczxyz Re: Niecierpliwy... 03.07.11, 14:15
       Panie Leszku ,mam kilka pytań odnośnie Pana powyższych nformacji.
       - czy te kontenery to mają służyć naszym dzieciakom za szatnie? Przecież to wyrzucanie pieniędzy w przysłowiowe błoto. Proszę zobaczyć co się dzieje z takimi budowlami na Orliku w Żołędowie.
       - co do ulicy Pod Wierzbami, to dobrze że ruch będzie dwustronny. Ale pisał Pan że zrobiona została do tego dokumentacja . Rozumiem że to następne wywalenie pieniędzy w błoto , bo w jakiej gminie robia projekt na tymczasowe oznakowanie? jestem ciekawy , ile zapłaciła gmina za ten projekt.
       - ulica słowackiego jest budowana niechlujnie i na dodatek drogo. czy zamiast kostki granitowej , którą wykładane są elementy tej ulicy nie lepiej zrobić odwodnienie wzdłuż niej?
       - szkoła ma byc ukończona przed nowym rokiem szkolnym....jestem ciekawy , przed którym , bo na pewno nie w tym . Dawno nie widziałem takiej prowizorki
       - po całej okolicy Niemcza walają się śmieci , czy zakład komunalny coś z tym zrobi?
       - kiedy z naszą panią sołtys można będzie kontaktować za pomocą maila lub komórki?
       Wiem że gro pytań powinno byc kierowanych do sołtysa i radnych gminnych. Ale oni dopiero 3 miesiące przed upływem kadencji będą aktywnie obiecywać , krzyczeć i roznosić listy aż do furtki domu. Nie wiem czy dobrze Pan zrobił przyjmując aktywną postawę . Ale dzięki za to. Szacunek.
       • lesz1411 Re: Niecierpliwy... 04.07.11, 18:29
        Witam. Na początku września będzie zebranie wiejskie. Zapewne będzie tam wójt , komendant SG oraz dyrektor GZK. Myślę że to będzie doskonała okazja na zadanie tych pytań osobom , które mają na ten temat dużą wiedzę ....i władzę. Pozdrawiam. L.K
        • mazepa77 Organizacja ruchu... 13.09.11, 18:05
         Czy wiadomo już, kiedy będzie zebranie w sprawie m.in. organizacji dróg w naszej gminie?
         Niedługo otwarcie ulicy Słowackiego. Czy powróci zgodnie z obietnicą Pana Wójta ruch dwukierunkowy na ulicy Pod Wierzbami, czy pozostanie ona prywatna ulicą tylko dla jej mieszkańców? Byłby to chyba precedens, ale nigdy nic nie wiadomo. Skoro wszystkim zależy na bezpieczeństwie to proponuję przede wszystkim usunąć liczne kamienie nastawiane przez właścicieli domów na skraju drogi (dziwię się, że straż gminna jeszcze tego nie nakazała - ale cóż się dziwić, do prominentów nie zagląda).
         Można też położyć parę metrów chodnika wzdłuż domów, jeśli będą zimą odśnieżane i posypywane przez mieszkańców to na pewno będzie bezpiecznie.
         W innym przypadku pozostanie tylko postawienie czytelnego znaku: droga prywatna, przejazd i przejście tylko dla mieszkańców posesji- pod karą grzywny!
         Ewentualnie proponuję oprócz kamieni wysypanie wzdłuż pobocza gwoździ i tłuczonego szkła, to się obcy nauczą, że nie wolno tam chodzić!
          • lesz1411 Re: Organizacja ruchu... 20.09.11, 16:58
           Witam.W dniu dzisiejszym p. Szeliga , który odpowiada w GZK za drogi , zobowiązał się że do końca tygodnia zostaną pousuwane wszystkie duże kamienie wzdłuż ulicy Pod Wierzbami. Pozdrawiam .L.K.
            • lesz1411 Re: Organizacja ruchu... 20.09.11, 18:41
             Jak już pisałem , zgłosiłem ten problem w Straży Gminnej. Ale odpowiedział mi p.komendant że to nie w ich zakresie kompetencji i już 13 czerwca ( 3 miesiące ) przesłali informację wraz ze zdjęciami mailem do GZK. Dzisiaj w GZK dowiedziałem się że wszystko , co nielegalnie stoi czy leży w odległości 70 cm od skraju jezdni , jest w zakresie służb porządkowych czyli policji i SG. Nie byłem zainteresowany braniem udziału w tej słownej zabawie między GZK a SG o zakresie ich kompetencji i poprzestałem na przyjęciu informacji o tym , ze problem zostanie rozwiązany do końca tygodnia . pozdrawiam. L.K.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka