Dodaj do ulubionych

ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU

15.09.11, 09:27
Witam. W dniu 26 września ( poniedziałek ) w Niemczu odbędzie się zebranie wiejskie. Początek zebrania o godz.18:00 w naszej świetlicy wiejskiej przy ulicy Pod Wierzbami.
Porządek obrad :
- podział środków finansowych sołectwa na rok 2012
- wolne wnioski i zapytania
Zachęcam do licznego udziału w zebraniu.

pozdrawiam. L.K
Obserwuj wątek
  • abcniemcz Re: ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU 15.09.11, 13:36
   Z całym szacunkiem Panie Radny,a może znależć jeszcze mniejszą salkę w Niemczu????
   Czy to genialny pomysł Pani Sołtys?Działalności jej nigdzie nie widać,to i lepiej żeby w gronie "przyjaciół" zatwierdzić budżet sołecki i nie zadawać zbędnych i niewygodnych pytań?
   Czy to może próba przejęcia "dobrych" obyczajów z innych sołectw,gdzie na spotkania przychodzi paru znajomych sołtysa i z "entuzjazmem" głosują,co im nakaże,porażeni jego geniuszem?
   Plan spotkania jest też wyjątkowo "obszerny"!!!!!!!!!!!!
   • lesz1411 Re: ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU 15.09.11, 14:47
    witam. faktycznie , miejsce nie jest dobre,ale jedyne ogólnie dostępne w tej chwili. Ze względu na dalsze prace budowlane w szkole sala gimnastyczna jest codziennie wykorzystywana na zajęcia szkolne i nie ma możliwości zorganizowania tam zebrania. A jednocześnie termin uchwalenia budżetu jest ściśle określony ( do konca miesiąca ) i nie może być przekroczony. Co do planu to wydaje mi się że są najważniejsze dla nas , mieszkańców punkty. Podział środków , który Państwo na zebraniu zatwierdzicie lub odrzucicie w głosowaniu oraz wolne wnioski i zapytania czyli punkt , w którym będzie można obszernie poruszyć tematy , które nas,mieszkańców interesują. Dodam tylko że podział środków uwzględnił tylko i wyłącznie potrzeby nas , mieszkańców , bez przekazania jakichkolwiek środków na inwestycje , które ma w zakresie zadań UG Osielsko. Zaproponowaliśmy zakupy do szkoły , świetlicy, doposażenie naszego Orlika oraz zabezpieczenie pewnej kwoty na promocje sołectwa ( festyn rodzinny , powitanie i pożegnanie lata , udział sołectwa w imprezach regionalnych ). A dokładnie przedstawiony projekt zakupów będzie na zebraniu z podaniem na co i ile środków proponuje rada Sołecka przeznaczyć. Moja osobista prośba...zaproponowałem przeznaczenie pewnej kwoty na zrobienie projektu zagospodarowania terenu koło kościoła na teren rekreacyjno - parkowy, czyli ławeczki , alejki , jakieś oczko wodne i okalająca cały ten teren ścieżka asfaltowa dla jeżdżących na deskach i wrotkach. Proszę zauważyć że jest u nas parę miejsc dla maluchów...ale żadnej propozycji dla młodzieży. Taki park byłby dla młodzieży bardziej atrakcyjnym miejscem niż parking przy Polo. A dlaczego ten projekt z funduszu sołeckiego? Ponieważ chcemy następnie podać do budżetu gminnego na przyszły rok wykonanie inwestycji na podstawie tego projektu. Moja prośba ...proszę o poparcie tej propozycji .Pozdrawiam. L.K.
      • niemczxyz Re: ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU 15.09.11, 16:48
       A mnie cieszy że jest ktoś tak aktywny społecznie. Tak naprawdę to wśród osób , które dostały od nas mandat zaufania w wyborach to sprawdza się tylko pani Lucyna Balbuza i pan Leszek Kuziak.
       A gdzie pozostali radni z naszej gminy? O pani radnej powiatowej nie wspomnę bo to tak jak z yeti...wszyscy słyszeli ale nikt nie widział. A w obronie mieszkańców Maksymilianowa ( sprawa wieży telefonii komórkowej ) to wiecie ilu radnych stanęło? Jedna pani Lucyna ...radna z Niemcza oraz radny powiatowy pan Leszek. A ilu mamy radnych w gminie? PIĘTNASTU!!!! Reszta ma nas w d..... Przypomnijcie sobie co obiecywał przed wyborami młody , gniewny radny z Niemcza , p. Podgórski. Jego deklaracje ...rozliczyć , uporządkować , zadbać....a jak z jego aktywnością? Czy ktoś coś słyszał? Może coś przeoczyłem? Mamy jeszcze trzy lata ( niestety aż tyle ) na spoglądanie na leniwych radnych. Ale ludzie , wreszcie zacznijmy wybierać nie po linii partyjnej tylko w/g ich chęci zrobienia czegoś pożytecznego dla nas, mieszkańców tej gminy.
       • oren12 Re: ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU 15.09.11, 20:25
        Witam. A ja poddaję do namysłu o co możemy prosić my-dorośli mieszkańcy Niemcza. Mówię o jakiejś rozrywce, dzieci mają, młodzież może bedzie miała...koło gospodyń to tylko dla niektórych pań, a koło seniora - wiadomo. A my co, tylko do roboty ? ktoś ma może pomysł, który można by poruszyć na zebraniu ? ja póki co nie mam :) :) :)
        • niemcz44 Re: ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU 15.09.11, 23:04
         Proponuję koło teatralne, kolo turystyczne /piesze i rowerowe/, koło żeglarskie - ci co mają żaglówki lub jachty mogą spróbować, jeżeli będą chcieli, zarazić tą pasją innych mieszkańców naszej gminy. To tak na początek.
          • lesz1411 Re: ZEBRANIE WIEJSKIE W NIEMCZU 28.09.11, 19:07
           Witam. Zanim Zebranie Wiejskie przegłosowało projekt wydatków środków , które będą w dyspozycji sołectwa w przyszłym roku , wójt obszernie zrelacjonował tegoroczne dokonania oraz plany na przyszły rok , które dotyczą mieszkańców Niemcza jak i całej gminy. Przedstawił problem z gospodarką śmieciami , opisał dokonania i plany na przyszły rok dotyczące sieci kanalizacji oraz inwestycje drogowe.

           Następnie pani sołtys przedstawiła propozycje Rady Sołeckiej dotyczącą funduszu sołeckiego

           Projekt wydatków zyskał aprobatę poprzez przegłosowanie na zebraniu wiejskim a dotyczył :

           - zakup szafek do szkoły ( szafki będą służyć do przechowywania książek uczniów co pozwoli zmniejszyć ciężar tornistrów naszych milusińskich )
           - wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu koło kościoła jako terenu rekreacyjno - wypoczynkowego ( alejki , oczka wodne , dużo zieleni , ławki , ścieżka dla miłośników rolek oraz mały skatepark jako alternatywa dla obecnego miejsca spotkań młodzieży którym jest parking przy Polo Markecie)
           - zakup wyposażenia do świetlicy - ( zestaw komputerowy , stół do ping ponga , dwa mikrofony bezprzewodowe , szafa na sprzęt RTV )
           - środki na promocję sołectwa - ( festyn rodzinny , powitanie i pożegnanie lata , Koło Gospodyń , dwie tablice z planami Gminy Osielsko )
           - zakup wyposażenia do Orlika – ( piłki , koszulki , paliki )
           W drugim punkcie , czyli wolnych wnioskach i zapytaniach rozpoczęła się gorąca dyskusja dotycząca spraw związanych z inwestycjami oraz sprawami dotyczącymi naszej miejscowości . Podam tylko nieliczne :

           - budowa szkoły jest mocno opóźniona i już wyliczono kary z tego tytułu na kilkaset złotych. Na moje pytanie czy te pieniądze można przeznaczyć na budowę boiska , które teraz jest jedną dużą płachta starego dziurawego asfaltu , wójt nie wykluczył takiej ewentualności , ale dopiero gdy środki znajdą się fizycznie na koncie UG

           - wójt poparł wniosek mieszkańców do budżetu o wybudowanie dwóch wysepek na ul. Aleja Mickiewicza

           - mój wniosek o zdjęcie siatki zagradzającej przejście dzieciom idącym ze szkoły na Orlika uzyskał akceptację wójta i dzieci będą mogły chodzić od jutra krótszą i bezpieczniejszą drogą

           - ulica Słowackiego nie jest nadal odebrana ponieważ nie spełnia norm jakościowych nawierzchnia asfaltowa ( są naliczane kary )

           - ulica Matejki jako jeden wielki bubel nadal nie jest odebrana ( tu również są naliczane kary )

           - Ulica Pod Wierzbami – ten temat podniósł temperaturę na zebraniu o kilka dobrych stopni.
           Starli się na argumenty zwolennicy i przeciwnicy obecnego stanu tej uliczki. Wójt , który miał nadzieję na konstruktywne rozwiązanie konfliktu już na tym zebraniu , zaproponował podjecie decyzji w późniejszym terminie po dokładnym przeprowadzeniu odpowiednich badań natężenia ruch , zagrożenia dla pieszych oraz uciążliwości dla mieszkańców .

           - następny temat , który bulwersuje mieszkańców , a został poruszony na zebraniu , to uciążliwe wyłączenia prądu , które trapią ostatnio mieszkańców. Wójt był zaskoczony skalą tego problemu i obiecał interweniować w tej sprawie.

           - na wniosek jednej z mieszkanek , pani sołtys została zobowiązana do zwołania pod koniec roku zebrania wiejskiego w celu przedstawienia sprawozdania z wykorzystania środków z funduszu sołeckiego oraz z prac Rady Sołeckiej w 2011 roku.

           Nie opisałem wszystkich tematów , które zostały poruszone na zebraniu. Zachęcam uczestników zebrania do uzupełnienia mojej relacji . Pozdrawiam . L.K
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka