Dodaj do ulubionych

Ulica dla ...no właśnie, dla kogo?

04.11.11, 21:27
Witam.
W wieloletnich planach inwestycyjnych naszej gminy jest wśród różnych planów również połączenie ulicy Aleja Mickiewicza w Niemczu z ulicą Topolową w Osielsku przecinając Szosę Gdańską . Takie rozwiązanie byłoby szczególnie korzystne dla mieszkańców Osielska wyjeżdżających w kierunku Bydgoszczy . Jedyny w miarę bezpieczny ( sygnalizacja ) wyjazd poprzez skrzyżowanie z ulicy Centralnej jest ,,wąskim gardłem” gminnego układu komunikacyjnego , co na pewno wiedzą mieszkańcy Osielska dojeżdżający codziennie do Bydgoszczy ( a w niedalekiej przyszłości dojazd do Galerii Osielsko dodatkowo ,,umili „ ten wyjazd ) Zainteresowani mogą zobaczyć na dostępnym w sklepach planie wydanym przez urząd gminy Osielsko projektowany odcinek drogi . Ale to tylko plany , które ze względu na wysokie koszty budowy nie mają szans na realizację. Bynajmniej , pytając o zamierzenia naszych włodarzy dotyczące tej inwestycji , otrzymamy taką odpowiedź. I można by to zrozumieć… gdyby nie pewne ale… W wieloletnim planie jest zapisana i już przygotowywana do realizacja ulicy Jana Pawła II. Jest to ulica biegnąca wzdłuż ulicy Szosa Gdańska od ul. Aleja Mickiewicza do ul. Kąty ( to kawałek za Chatą Myśliwską ) . Ma to być ulica o szerokości pasa drogowego do 25 m , z dwoma pasami jezdni . Od ulicy Kolonijnej ( którą będzie przecinała ) jest to praktycznie lokalizacja w szczerym polu. Ciekawostką jest to , ze ta ulica nie będzie łączyła się z Szosą Gdańską , czyli nie będzie odciążała tamtego terenu Osielska od ruchliwej drogi krajowej. Koszt inwestycji – 16 milionów złotych. Myślę że warto zastanowić się nad celowością inwestycji , która ma na celu zaspokojenie potrzeb przyszłych mieszkańców, podczas gdy mieszkańcy , którzy już mieszkają i cierpliwie czekają na poprawę warunków ich dojazdu do domu nie mogą o takiej inwestycji nawet pomarzyć. Pozdrawiam.L.K
Obserwuj wątek
  • niemcz44 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 05.11.11, 00:35
   Nie było jeszcze tego wątku dlatego moją opinię w tej sprawie napisałem w wątku pt. forum obywatelskie. Chciałbym jednak przy okazji zapytać co na to gminni radni, mają wszakże komputery, adresy internetowe, pewnie mają też swoje zdanie na temat problemów poruszanych na tym forum to dlaczego nie podzielą się z nami swoimi opiniami? O ile bardziej bylibyśmy zorientowani w temacie gminnych problemów, gdyby w internecie była możliwość posłuchania i obejrzenia obrad sesji i komisji rady gminy, wszak w obecnym stanie "techniki" jest to sprawa wręcz banalna i o minimalnych kosztach. To co przeszkadza temu, aby to zrobić?
   • osielsko26 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 05.11.11, 16:33
    Az mi się nie chce wierzyć że to możliwe. Przecież na ostatnim zebraniu z mieszkańcami Osielska wójt i sołtys utyskiwali że jest bardzo mało środków w stosunku do potrzeb i nie uda się wiele inwestycji zrealizować. Za 16 milionów to można kilometry ulic w Osielsku wyremontować . Co za figura ma mieszkać przy tej ulicy że warta jest takiej inwestycji? czy ktoś może podać jacy radni ( z nazwiska poproszę ) głosowali za tą inwestycją ?
    • minimax46 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 05.11.11, 18:22
     Zaciekawiło mnie , kto kryje się pod nickiem lesz1411. Przeczytałem posty , które ten pan pisze i ze zdumieniem dowiedziałem się że to radny do Rady powiatu. Sprawdziłem czy mandat radnego upoważnia do takich działań , jakie podejmuje ten pan i stwierdziłem że w 90% nie powinien się tymi sprawami zajmowac bo ani to w jego kompetencjach , ani się na tym nie zna . Panie radny powiatowy Kuziak , zacznij się pan starać o to co powiat powinien nam w gminie Osielsko zrobić a nie wtykaj sprawy w nie Swoje sprawy. Z tych wszystkich postów wynika że ten pan próbuje na wszelkie sposoby poróżnić mieszkańców Niemcza z mieszkańcami pozostałych miejscowości naszej gminy . Nie tędy droga panie radny. Wstyd , że tak postępuje ktoś , komu ludzie zaufali dając mandat na tak odpowiedzialną funkcję. Może panstwo nie wiecie , ale ten pan jest w radzie powiatu przewodniczącym komisji rozwoju regionalnego i rolnictwa. Pytam, co ten pan zrobił dla rozwoju naszego regionu , co zrobił dla rolników ????!!!!! Proszę popytać radnych w naszej gminie , czy mają jakąś pomoc z jego strony? Kompletny brak zaangażowania w realu...Ale tak to jest , jak sie wybiera miernotę z klucza partyjnego.
     • osielsko26 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 05.11.11, 20:38
      Chyba pan radny nadepnął komuś na odcisk. Brawo....
     • dziwny22 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 05.11.11, 23:49
      Pan radny powiatowy robi to co powinni robić radni gminni, ale z jakiś bliżej nieokreślonych powodów tego nie czynią. Chwała panu radnemu i zasłużone uznanie za aktywność i konkretne działanie oraz rzeczowe wypowiedzi. Normalną sprawą byłoby pełne współdziałanie radnych wszystkich szczebli /gminy, powiatu, województwa/ dla dobra ich wyborców. Niestety większość radnych kończy swą aktywność zaraz po wyborach i rozpoczyna ją na parę tygodni przed wyborami, a w pozostałym okresie to głównie zasiadają i biorą diety i inne takie różne dodatki /np laptopy/. Pan radny powiatowy jest chlubnym wyjątkiem i powinniśmy mu dziękować i cieszyć się, że mamy takiego radnego. Dlatego wypowiedzi mini... /to pewnie od stanu umysłu/ nie skomentuję.
     • sx3 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 06.11.11, 19:01
      Ręce opadają jak czytam tak przewrotną argumentację, że pan Radny Powiatowy nie powinien zajmować się naszymi sprawami. A kto inny? Może Pani Sołtys która olewa swój elektorat, a może się go boi ? Może powinni radni którzy biorą swoje diety i ani im się śni aby wychylać się i psuć sobie układy i zależności. Faktycznie to niepojęte aby tylko jeden człowiek tylko otwarcie uważał za stosowne aktywnie walczyć o nasze sprawy.Gwoli ścisłości aktywnie w spotkaniach Forum uczestniczą również inni znani społecznicy. Kogo skłóca Pan Radny. Przyjdż człowieku na spotkanie Forum i posłuchaj o czym się mówi, powiedz przy wszystkich te głupoty które wypisujesz. Uważam że jest to głos wściekłości pewnej grupy którą szlak trafia , że powoli ludzie zaczynają się interesować zacisznym /no gdzie tam z mikrofonem i kamerą!/gronem Rady Gminy które jest w stanie przeforsować nawet najbardziej nielogiczne projekty Urzędu Gminy /patrz realizacja ulicy Jana Pawła, otoczenie Galerii Osielsko itp/. Wprost nie do wiary, że można we współczesnej rzeczywistości tak nie liczyć się z interesem społecznym. Przecież te decyzje ocierają się o posądzenie o niegospodarność środkami społecznymi /nie używając słów bardziej dosadnych - jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o .../. Panie Radny Leszku jesteśmy z Panem. Jest Pan mieszkańcem Niemcza z czego tylko się cieszyć. Wściekłość minimax46 jest nawet zabawna.
     • niem-czanin Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 06.11.11, 20:51
      Nie mogę zgodzić sie z Pana argumentacją. Pan Leszek Kuziak sprawia wrażenie szczerze zaangażowanego społecznika. Pisanie o wyborze "miernoty z klucza partyjnego" narusza osobistą cześć Pana radnego, a także obraża jego wyborców. Proponuję nieco zastanowić się przed dokonaniem kolejnego wpisu, anonimowość nie zagwarantuje bowiem spokoju ducha, kiedy nadejdzie refleksja.
     • red.traktor do minimax46 15.11.11, 15:10
      Trzeba mieć tupet, żeby coś takiego napisać... Pan (a może pani) minimax46 na podstawie lektury postów doszedł do wniosku, że pan Kuziak podejmuje niewłaściwe działania, a właściwie to nic nie robi... bo jest miernotą z klucza partyjnego...
      Drogi MINIMAXie, miernota umysłowa, niezależnie od Twojej przynależności partyjnej, czy też dowolnego klucza, to bije z Twojego postu. Obawiam się, że to "46" w nicku, to nie liczba lat (zwykle większość osób w takim wieku jest już dorosła), ale raczej IQ...
      Generalnie to żenada straszna.
      • bohamet Re: do wszystkich 15.11.11, 19:32
       Szanowni Państwo !
       Zachęcam do spotkania wszystkich biorących udział w dyskusji ażeby spotkać się na najbliższym spotkaniu Forum. Czy nie uważacie Państwo, że to dobra płaszczyzna ażeby porozmawiać o naszych problemach.
  • wojtek2000 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 06.11.11, 08:15
   raczej bm sprawdził , który to kolejny deweloper kupił kawał ziemi pod kolejne bloki i czemu cudownie 2 rok stoi w miejscu plan zagospodarowania a potem bym się zainteresował kogo krewni z UG te bloki stawiają
   • osielsko26 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 08.11.11, 22:58
    Jako pełnoprawny mieszkaniec Osielska składam wniosek do radnego/sołtysa Cichańskiego , radnej Wideł , radnej Zielinskiej , radnej Wróblewskiej i radnego Baumgarta o zapytanie w ramach interpelacji do wójta na sesji Rady Gminy :
    - jaki deweloper będzie budował wzdłuż ulicy Jana Pawła II
    - ile bloków tam powstanie
    - jakie były przesłanki do zaproponowania budowy tej ulicy za tak ogromne pieniądze
    - jakie są zamiary urzędu dotyczące budowy skrzyżowania Szosy Gdanskiej z ul. Topolową

    Wysłałem te pytania mailem radnemu powiatowemu p. Kuziakowi , ale grzecznie mi odpisał że w pierwszej kolejności powinienem zwrócić się z tymi wnioskami do radnych gminnych z mojego okręgu . Ale jak mam się zwrócić , jak z nimi kontakt tylko na sesjach ? Przecież maila to żaden z nich nie ma , bynajmniej nie podali ich do publicznej wiadomości. To samo z telefonami.
    -
    • niemcz44 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 09.11.11, 01:19
     Osielsko ma 6 radnych, a wymieniłeś 5. Jeżeli mogę coś zasugerować to może zapytaj swoich 6 radnych dlaczego ich obrady w komisjach i na sesji są tajne i nie mogą być udostępniane mieszkańcom Osielska. Zdanie radnych Niemcza w tej sprawie znam, pani Balbuza jest za pełną jawnością, pani Lachowska jest za większością, a pan Podgórski, jak zwykle, nie ma swojego zdania, chociaż tak się odgrażał czego to on nie zrobi jak zostanie radnym i patrzcie nie robi nic., no chyba, że czegoś nie wiem.
    • pokazhontaz Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 09.11.11, 06:22
     osielsko26 napisał:

     > Przecież maila to żaden z nich nie ma , bynajmniej nie podali
     > ich do publicznej wiadomości. To samo z telefonami.


     zadzwoń do biura i spytaj: bip.osielsko.pl/?cid=251

     • glazia Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 09.11.11, 21:24
      Ponoć wszyscy radni laptopy dostali ciekawe po co?
      może za jakiś czas założą im "służbowego" e- maila
    • glazia Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 16.11.11, 12:59
     inwestycje przy Jana Pawła rozpoczyna
     www.nordicdevelopment.pl/inwestycje/lake_residence.aspxwww.lakeresidence.pl
     i na tym pewnie nie koniec
     • pokazhontaz Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 20.11.11, 16:42
      glazia napisała:

      > inwestycje przy Jana Pawła rozpoczyna

      www.lakeresidence.pl/
      "[...]Piękna, zielona okolica oraz lokalizacja przy głównej drodze (ul. Jana Pawła), prowadzącej do Bydgoszczy, to zdecydowane atuty inwestycji.[...]"

      Nie wiedziałam, że to główna droga - no cóż, człowiek całe życie się uczy i głupi umiera. :)
      • niemcz44 Re: Ulica dla ...no właśnie, dla kogo? 20.11.11, 16:51
       Fakt, coś już tam wykopali i nawet "główną" drogę /JPII/ na odcinku od ulicy Kąty do "inwestycji" umocniono ceglaną mączką i gruzem. Teraz gminie nie pozostaje nic innego jak zaczynać budować "główną" drogę do, inteligentnego i prestiżowego wszak, osiedla. W końcu interes przyszłych mieszkańców osiedla i obecnego developera najważniejszy.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka