Dodaj do ulubionych

Bezmyślność za kierownicą

16.04.13, 22:01
Witam. Chciałbym poruszyć temat bezpieczeństwa na naszych lokalnych drogach. W wielu miejscach naszej gminy obowiązuje ograniczenie szybkości 40 - 60 km . Niestety , z moich obserwacji wynika ze bardzo dużo osób mocno przekracza te ograniczenia. A skutki mogą być tragiczne , przykład z wczorajszego dnia , gdzie na ul. Bydgoskiej zostało potrącone sześcioletnie dziecko. W ubiegłym roku na ul. A.Mickiewicza były prowadzone pomiary szybkości ( nieoficjalne , więc i bez konsekwencji ) . Przez 30 min. przejechało 26 samochodów. Tylko trzy jechały przepisowo. Pozostałe przekraczały dozwolone 40 km/h o od 30 do 75 km. W tym względzie sie nic na dzień dzisiejszy nie zmieniło . Nadal na ulicach Osielska , Niemcza , Żołędowa dominuje brawura i bezmyślność. Mam zamiar na najbliższej sesji Rady Powiatu , gdzie będzie rownież komendant miejski policji , zażądać aby policjanci skończyli z fikcją jaką są kontrole w miejscach niezagrozonych ( np. Parking na ul. Słowackiego 50 m przed wysepką, gdzie i tak wszyscy muszą zwolnić ) a dokonywać kontroli tam , gdzie rzeczywiście jest duże zagrożenie. Jeżeli mają państwo jakieś sugestie związane z tym tematem to proszę sie ze mną nimi podzielić. Pozdrawiam. L.K.
Obserwuj wątek
  • niemcz44 Re: Bezmyślność za kierownicą 16.04.13, 23:53
   Już pisałem w podobnym tonie w innym wątku:

   Proszę zainteresowane służby o zwrócenie uwagi na świeże zniszczenia chodnika przy ulicy Kolonijnej w Niemczu w pobliżu posesji nr 32. Przy potknięciach może grozić połamaniem kończyn.

   Niedawno szedłem ulicą Bydgoską w Niemczu i pomijając fakt, że na tej ulicy, na której, jak zresztą w całej miejscowości, obowiązuje 40km/h to 90% kierowców jedzie przynajmniej dwa razy szybciej i to w dzisiejszych warunkach, to jednak najgorsze jest to, iż także tylko jeden na 10 kierowców zważa na przechodnia idącego chodnikiem i albo zwalnia, albo odjeżdża dalej od krawężnika /gdy z przeciwka nic nie jedzie/ pozostali jadą "normalnie" wzbijając fontanny brudnej wody przed którą trzeba uciekać do rowu lub się czymś zasłaniać /parasolem, teczką/.

   Czy tak trudno wzbudzić w sobie odrobinę tego czego sami oczekujemy od innych?

  • wojtek2000 Re: Bezmyślność za kierownicą 17.04.13, 08:59
   Ja od dłuższego czasu jak widzę stojący radiowóz w miejscu gdzie łatwo i przyjemnie łapie się kierowców a nie tam gdzie są wypadki zatrzymuję się i pytam Panów policjantów dlaczego tutaj prowadzą pomiar a nie w miejscu gdzie parę razy w roku ląduje helikopter ciężko rannych

   miny, zmieszanie i zaskoczenie, że ktoś coś chce od wystawaczy w krzakach bezcenne

   Pomysł Panie Leszku dobry ale pewnie na nic większego nie przyniesie , będzie łapanka parę dni i policja wróci do stałych miejsc

   Zresztą trudno nie odnieś wrażenia , że w tym kraju tak naprawdę chodzi o bezpieczeństwo na drogach a nie drenaż kieszeni ... patrz pomiar odcinkowy pomiar na dwupasmowym jednokierunkowym odcinku drogi , gdzie mógłby być fragmentem drogi ekspresowej

   a czemu nie pomiar przez cały odcinek odcinek szosy gdańskiej w osielsku gdzie notorycznie są śmiertelne potrącenia na przejściu a może tam przydałoby się dodatkowe oświetlenie i znaki ostrzegawcze .... tylko po co z tego pieniędzy nie będzie
   • lesz1411 Re: Bezmyślność za kierownicą 17.04.13, 10:42
    Witam. Zgadzam sie z tym co Pan napisał . Niestety ale to nasza smutna rzeczywistość . Co do powrotu policji po jakims czasie na ich stare ulubione miejsca ...będę w takich przypadkach ponownie wnioskował poprzez biuro Rady Powiatu do komendanta policji o rozsądne rozmieszczenie kontroli radarowych. ...i tak do skutku. Pozdrawiam. L.K.
    • niemczxyz Re: Bezmyślność za kierownicą 17.04.13, 13:12
     zamiast likwidowac SG to kupić im radar i niech robią porządek z piratami jeżdżącymi po gminie. A przydałoby się też żeby patrol SG zobaczył jak ,,fajnie" rano parkują przed szkołą w Niemczu mamusie odwożące dzieci do szkoły . Bezmyślność pierwszej wody
     • wojtek2000 Re: Bezmyślność za kierownicą 17.04.13, 14:14
      tylko jeszcze jedno ale , co robiło 6-letnie dziecko na bydgoskiej ?
      • dajdziuba Re: Bezmyślność za kierownicą 18.04.13, 10:11
       wojtek2000 napisał:

       > tylko jeszcze jedno ale , co robiło 6-letnie dziecko na bydgoskiej ?

       Dziecko szło z osobą dorosłą...
       • borat_niemcz Re: Bezmyślność za kierownicą 24.04.13, 22:22
        Niestety wypadek okazal sie tragiczny w skutkach:
        przedszkole.firma-wsieci.pl/?page=informacje-biezace
  • j742 Re: Bezmyślność za kierownicą 18.04.13, 00:31
   Chciałem zwrócić uwagę, że od strony ul. Lagunowej w Osielsku można przez Niemcz jechać z prędkością 50km/h, ponieważ jadąc od tej strony nie ma ograniczenia prędkości. Nie ma także tablicy rozdzielającej obie miejscowości.
   Ale najbardziej niebezpieczną ulicą chyba w całej gminie jest ulica Bałtycka. Pomimo progów zwalniających, które są za niskie, ograniczenia przy przedszkolu, niektórzy kierowcy jeżdżą nawet z prędkością 80km/h. Ulica nie ma chodników, jest wyjątkowo wąska. Pobocza dziurawe. Ulica zapomniana przez Gminę i GZK. Przed skrzyżowaniem z Szosą Gdańską jest bardzo wąsko. Wystają druty z ogrodzenia. Brak tam poboczy. Zwracam uwagę, że studzienka telefoniczna jadąc od strony restauracji zapadła się, co grozi wypadkiem. Niebezpieczny jest także wjazd i wyjazd na Bałtycką od strony Szosy Gdańskiej. Piesi na tej ulicy są wyjątkowo narażeni na niebezpieczeństwo potrącenia przez samochody. Tą ulicą dzieci chodzą do szkoły. Szczególnie trudno przejść gdy jest jezdnia jest mokra. Ponoć Gmina obiecała poprawić warunki bezpieczeństwa na tej ulicy, ale nie wiadomo w którym roku. Rozwiązaniem byłoby włączenie Mickiewicza do Szosy Gdańskiej. Ponoć Gmina nad takim rozwiązaniem pracuje.
   • lesz1411 Re: Bezmyślność za kierownicą 19.04.13, 22:48
    Witam. Jadąc z Osielska do Niemcza ul. Bałtycką jest na wysokości ulicy Jana Pawła II znak ograniczenia prędkości do 40 km/h. Uwagi dotyczące ul. Bałtyckiej zgłosiłem na dzisiejszej sesji Rady Gminy. Dowiedziałem sie ze jest gotowy projekt chodnika wzdłóż tej ulicy i niebawem będzie tam wykonany wraz z uporzadkowaniem ( naprawą ) jezdni.. Projekt włączenia Al.Mickiewicza do Szosy Gdańskiej jest w planach rozwoju komunikacyjnego gminy , lecz obecnie jedynie w planach , a do realizacji jeszcze długa droga ponieważ zależy to od decyzji GDDKIA , a dla nich to nie jest priorytetową inwestycja.. Uwagi dotyczace chodnika na Kolonijnej 32 przekazalem do wydz. drog w starostwie. 29 kwietnia służby drogowe starostwa bedą sprawdzały stan dróg powiatowych na terenie naszej gminy. Jeżeli macie państwo jakieś uwagi lub spostrzeżenia dotyczące tych spraw to proszę o przekazanie ich do mnie do 28 kwietnia ( forum , mail , telefon ) Pozdrawiam. L.K.
    • facka12 Re: Bezmyślność za kierownicą 20.04.13, 00:10
     Tak dla ścisłości: wspomniane przez Pana ograniczenie do 40km/godz. dotyczy krótkiego odcinka przy przedszkolu. Dalej cała ul. Bałtycka ma 50km/godz. z wyjątkiem 2 progów. Tak więc faktycznie od ul. Bałtyckiej nie ma ograniczenia prędkości dla Niemcza. Pozdrawiam i gratuluję formy kontaktów z mieszkańcami Gminy.
     • oren123 Re: Bezmyślność radnych 20.04.13, 11:32
      czego tu gratulować ? Za rok wybory to się już jeden z radnych obudził. Niedługo i inni się tu pojawią z taką samą aktywnością. A gdzie był ten i pozostali radni od czasu wyborów do teraz? Dietki brali za nic , a teraz próbują przedłużyć czas beztroskiego nieróbstwa udając zainteresowanie naszymi problemami . Myślę że wielu tu piszących i czytających ma takie samo zdanie o tej ,,aktywności " radnych jak ja.
      • niemcz44 Re: Bezmyślność radnych 20.04.13, 14:23
       Chyba oren123 rzadko bywasz na tym forum, gdyż inaczej zauważyłbyś, że pan radny powiatowy systematycznie pisuje na tym forum. Jest jedynym radnym wypowiadającym sie tutaj i reagującym na głosy i uwagi innych. Czyni to systematycznie, a rozpoczął to na długo przed ostatnimi wyborami. Z pozostałych radnych, oprócz jednego przypadku życzeń noworocznych, żaden radny /radna/ się tutaj nie ujawnili.
       • niemczxyz Re: Bezmyślność radnych 20.04.13, 18:46
        potwierdzam to co napisał niemcz44. Jest to jedyny radny który tu się udziela . Inni chyba nie mają śmiałości lub wiedzy , jak się posługiwać internetem aby być w sieci aktywny,.
        • niemczxyz Re: Bezmyślność radnych 20.04.13, 18:56
         dzisiaj w świetlicy w Maksymilianowie była fajna impreza dla dzieci ...występy teatrzyków dziecięcych z naszej gminy i całego powiatu. Fajnie dzieciaki występowały. Brawa dla organizatorów bo naprawde starali się aby dzieciaki miały dobre warunki . A jest jeszcze jedna ciekawostka...wiecie ilu było naszych radnych ? z Maksymilianowa , gdzie była ta impreza....nikt , z pozostałych sołectw w tym z mojego Niemcza .... też nikt . Był tylko jeden radny z powiatu , pan Kuziak. Żenada panie i panowie radni....żenada
         • 1dajmonion Re: Bezmyślność radnych 24.04.13, 09:15
          Po co nam tylu radnych?
          Rada Gminy Osielsko liczy sobie 15 radnych, dla przykładu w Los Angeles USA jest ich tyle samo.
          Dla porównania w W-wie wliczając dzielnice, aż 469. W polskim wydaniu, to porażająca liczba wynikająca wyłącznie z polityki. Liczba radnych w Polsce to konsekwencja decyzji politycznych. Partie chcą jak najwięcej swojego zaplecza ulokować w samorządach. Jest to dowód upolitycznienia samorządów. Nie ma innego uzasadnienia, by tak duża ilość radnych była w samorządach.
          Bo gdy radnych jest mało, łatwo wybrać ekipę kompetentną, a każdą "czarną owcę" można wytropić już po kilku tygodniach kadencji.
          Przez "przeludnienie" rad tworzą się procesy korupcyjne i nie ma jasnej odpowiedzialności.
          Ale za to ile taki radny może zyskać!....
          Mieszkańcy L.A. mają do dyspozycji fantastyczne metro, sieć gigantycznych autostrad i kompetentny samorząd.
          U nas radnych jest za dużo, że ich społeczna kontrola jest na bardzo niskim poziomie. W konsekwencji przez całą kadencję mogą praktycznie nic nie robić, a przed wyborami z powodzeniem ubiegać się o reelekcję.
          Żaden nie ma "cywilnej" odwagi, aby czynnie brać udział w życiu społecznym, nawiązując relacje ze swoimi wyborcami, organizując chociażby spotkania. Nie rozumiem, po co im "służbowe" laptopy, skoro z nich nie korzystają. Przerasta to ich ?!
          Sposób na zmniejszenie liczby radnych jest jeden, ale wątpliwy.
          Musieliby się tym zająć politycy w Sejmie i przyjąć stosowną ustawę. Im jednak na cięciu liczby radnych nie zależy. W samorządach (zwłaszcza wyższego szczebla), zasiadają przecież ich ...... partyjni koledzy.
     • 1dajmonion Re: Bezmyślność za kierownicą 26.04.13, 08:42
      Jeszcze o potrąceniu Julki przy ul. Bydgoskiej w Niemczu.
      Ustosunkowując się do prośby autora tematu - bezmyślność za kierownicą o sugestywne związanie z tym tematem, to chciałbym wyrazić swoją opinię w tym zakresie.
      Wg. statystyk Policji największą grupę ofiar wypadków drogowych w naszym Kraju stanowią piesi., a przyczyną praktycznie wszystkich potrąceń jest "czynnik ludzki".
      Zatem prawna ocena okoliczności zdarzenia wymaga odtworzenia sposobu korzystania z jezdni przez pieszych. A z tym u nas bywa różnie....
      Najczęściej przez ustalenie pozycji oraz usytuowanie potrąconego w stosunku do pojazdu w momencie kolizji. Ale nie tylko, okoliczności potracenia pieszego mogą być również odtwarzane obecnie przy wykorzystaniu programów komputerowych.
      Nie znając przyczyny potrącenia, starałbym się być powściągliwy do sugestywnego wskazywania na prędkość pojazdu.
      Z mojego rozeznania dziewczynka winna poruszać się cały czas prawą stroną ul. Bydgoskiej po wąskim chodniku, zmierzając do miejsca zamieszkania. Jak do tego mogło dojść?
      Z tego miejsca, składam szczere wyrazy współczucia rodzinie dziewczynki, w chwili obecnej wymaga ona bardziej wsparcia naszej wspólnoty. Przecież wypadek ten, pozostanie dla nich traumą na całe życie.
      Co do korzystania z jezdni przez pieszych (łącznie jeżdżących na deskorolkach, łyżworolkach i rowerach) jako deptaka, poszedłbym w szeroko zakrojoną akcję edukacyjną w zakresie zasad poruszania się na przestrzeni publicznej i popularyzacyjną propagowania dla tych celów tak blisko położonych terenów Leśnego Parku.
      Sam doświadczyłem tego, aby uniknąć potrącenia "rolkowca" i "bmx" na parkingu przed Polo którzy wyskoczyli z marketu jak Filip z konopi, odbiłem i pojechałem po haku holowniczym zaparkowanego samochodu uszkadzając swój własny. Jaką mogłem mieć prędkość ?
      Zamiast tworzenia "nowych" pomysłów, z pieniędzy rady sołeckiej należałoby zrobić porządny chodnik, którym poruszała się Julka. A w miejscu wypadku ustawić baner z jej podobizną (jak to się czyni gdzie indziej), przestrzegający i wymowny. Zegnaj Julka....
      • lesz1411 Re: Bezmyślność za kierownicą 26.04.13, 15:10
       Witam. Na wczorajszej sesji Rady Powiatu rozmawiałem z komendantem powiatowym policji i dowiedziałem się że

       - likwidacja posterunku policji w Osielsku nie była decyzją nowego komendanta

       - nie jest On zwolennikiem takich likwidacji i będzie uważnie przyglądał się jak w obecnej formie funkcjonuje posterunek. Jeżeli okaże się , że jednak powinien być z pełną obsadą , to będzie starał się o przywrócenie stanu z przed 1 kwietnia

       - dzielnicowi , którzy do końca marca mieli pod opieka poszczególne sołectwa nadal mają w zakresie swoich obowiązków opiekę nad tymi sołectwami

       - szczegółowe informacje dotyczące kontaktu do dzielnicowych są na stronie policji

       bip.bydgoszcz.kmp.policja.gov.pl/portal/033/wolnytekst/2192/
       - wnioskowałem o ustalenie punktów kontroli radarowej w oparciu o konsultacje z samorządem lokalnym . Konkretnie ,,nie tam gdzie łatwo złapać i wlepić mandat lecz tam gdzie jest potencjalne zagrożenie” dla mieszkańców.

       W wątku dotyczącym niedawnej tragedii na ul. Bydgoskiej chciałbym odnieść się do napisanych tam postulatów :

       - Ulica Bydgoska jest ulicą powiatową po której się odbywa również ruch komunikacji zbiorowej. H ( busy , PKS itp. ). To automatycznie wyklucza wybudowanie w ciągu takich ulic progów lub innych poziomych ,,spowalniaczy”

       - wybudowanie barierek wzdłuż całej ulicy Bydgoskiej ….ze względu na wysoki koszt mało prawdopodobne wykonanie takiej inwestycji ze środków powiatu. A jednocześnie zmniejszy i tak wąski chodnik wzdłuż ulicy.

       Wybudowanie szerszego chodnika - nie jest to możliwe ze względu na to że chodnik przylega do terenów prywatnych

       Ograniczenie szybkości do 30 km/h . Myślę że nie problem w ograniczeniu lecz w przestrzeganiu tego ograniczenia , które istnieje. Obserwuję codziennie z jaką szybkością jadą kierowcy ulicami Niemcza , Żołędowa czy Osielska . Mało kto przestrzega tych ograniczeń . A smutne jest to , że gro tych kierowców to mieszkańcy naszej gminy. Wielokrotnie widzę jak rodzice odbierają dzieci ze szkoły i z dużą szybkością jadą dalej. Brak wyobraźni ?

       Ale że nabranie dobrych nawyków za kierownicą jednak dosyć długo trwa , to myślę że racjonalnym rozwiązaniem na dzień dzisiejszy byłoby postawienie przy przejściu dla pieszych obok szkoły sygnalizacji świetlnej ( podobnej , jaka jest przy szkole w Osielsku ) lub wybudowanie w ciągu ulicy wysepki , która by wymuszała zmniejszenie szybkości ( podobne wysepki istnieją na ul . Słowackiego ) . Tylko obawiam się że ten drugi pomysł może być trudny technicznie do wykonania ze względu na ograniczone miejsce. Ale po długim weekendzie będę rozmawiał na ten temat ze starostą .

       Padła tu również propozycja wsparcia takich działań poprzez zbieranie podpisów wśród mieszkańców. Jestem jak najbardziej za tym pomysłem. Zawsze większą wagę ma protest czy żądanie większej grupy mieszkańców niż jednego przedstawiciela . Przekonałem się o tym zbierając podpisy w sprawie protestu dotyczącego ciągłych problemów z nagłym wyłączaniem prądu. Ten zbiorowy protest pomógł w podjęciu decyzji o budowie nowego GPZ w Niemczu.
       Ale myśle ze nie powinien to być postulat dotyczący jednego konkretnego miejsca lecz generalnie działań naszych gminnych i powiatowych decydentów zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach. Pozdrawiam. L.K
       • lukasz1209 Re: Bezmyślność za kierownicą 27.04.13, 13:18
        przecież wiadomo, że za likwidację posterunków odpowiada obecny rząd i komenda główna policji a komendant powiatowy jest tylko wykonawcą poleceń "góry".... Nie po to zlikwidowany został posterunek (jak i wiele innych w Polsce), aby go teraz przywracać.....przecież tu chodzi o pieniądze.....
       • naparty Re: Bezmyślność za kierownicą 28.04.13, 22:41
        I. Barierek wzdłuż Bydgoskiej absolutnie nie można sobie odpuść. To chyba jedyne realne rozwiązanie, które może poprawić bezpieczeństwo na tej ulicy. Żadne argumenty, tym bardziej finansowe nie mogą, sprawić, że stan obecny się nie zmieni. Ludzkie życie ceny nie ma. W tej chwili ze względu na jej bezpieczeństwo mamy poważne obawy czy zapisać córkę do szkoły w Niemczu. Ulica jest po prostu skrajnie niebezpieczna. Przez to i szkoła jest niebezpieczna.
        II. Całkowicie chorym pomysłem było wytyczenie ścieżki rowerowej na tym wąskim chodniku. Sam jeżdżę rowerem więc wiem, że jest to niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. To kwestia przypadku kto kogo zepchnie na ulicę.
        III. Postulowałem w innym wątku 30 km na godzinę co może wydawać się skrajnością, ale na świecie w takich miejscach to zupełnie naturalne i nikogo nie dziwi. Teraz jest 40, a jeździ się 80. Może jak będzie 30 to będzie się jeździć choć 60. Poza tym takie ograniczenie robi wrażenie. To sygnał, że nie ma żartów. Poza tym wiemy, że ludzie tak jeżdżą i nic tego nie zmieni (poza progami - absolutnie powinny być przed szkołą).
        IV. Chcę też poruszyć problem statusu Bydgoskiej jako drogi powiatowej. Powiatowość sprawia, że tak naprawdę to droga niczyja. Starosta urzęduje sobie w Bydgoszczy, a takich dróg ulic ma dziesiątki. Po wybudowaniu Słowackiego nie ma żadnego uzasadnienia, aby Bydgoska była drogą powiatową. Należy doprowadzić do tego aby była ulicą gminną. Wójt może się przed tym bronić, ale tylko takie jej umiejscowienie pozwoli skutecznie coś z tą ulicą zrobić.
        • bigben123 Re: Bezmyślność za kierownicą 28.04.13, 23:03
         a może aby poprawić bezpieczeństwo przy szkole po prostu poproś własnych sasiadów i znajomych aby wolniej jeżdzili po ulicach swojej miejscowości? A ograniczenie nawet do 10/h nic nie da jak bebil/ka za kółkiem jedzie 80-100/h bo mózg zostawił w zastaw za kredyt potrzebny do kupienia bryki , którą teraz zasuwa bez ograniczeń
         • semeon Re: Bezmyślność za kierownicą 29.04.13, 00:37
          Ulica Bydgoska w Niemczu jest najbardziej obciążoną ruchem ulicą powiatową w całym powiecie bydgoskim. Jest to głównie ulica tranzytowa dlatego też proszenie kilku sąsiadów niewiele da. Chociaż na odcinku od Jeździeckiej do Słowackiego ruch tranzytowy po oddaniu Słowackiego znacznie się zmniejszył i tutaj twój postulat mógłby chociaż częściowo odnieść jakiś skutek. Jednak chodząc codziennie ulicą Bydgoską widzę co sie na nie wyprawia. Najwyżej 10% samochodów jedzie w przedziale 40 do 60 km/h, a cała reszta jeździ przynajmniej dwukrotnie szybciej niż wolno tam jechać /40km/h/. I pewnie żadne apele tutaj nie pomogą. O wyprzedzaniu, nawet na skrzyżowaniach nie warto wspominać bo to normalność dla jeżdżących tą ulicą kierowców. Zresztą podobnie jest na Kolonijnej i to na całej jej długości. Tylko kamery rejestrujące takie zdarzenia /nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie/ mogłyby coś zmienić, gdyż te nieliczne i widoczne z daleka patrole policji sprawdzającej prędkość są, moim zdaniem, nieskuteczne.
          • nowy9918 Re: Bezmyślność za kierownicą 29.04.13, 09:54
           Patrole policji nic nie dają , bo policji w gminie już nie ma. Patrole straży też , nic nie dają a juz niedługo też ich nie będzie.Skoro nasi radni znani z imienia i nazwiska przyczyniają sie do tego postawmy na ulicy własnie tych którzy do tego doprowadzają
           A są to najgorętszy zwolennik pan I.KRASZKIEWICZ - SOŁTYS WILCZA I ZARAZEM RADNY
           pani BALBUZA - WICE PRZEW.RADY GMINNY
           p. CICHAŃSKI - SOŁTYS OSIELSKA I SZACOWNY RADNY
           p. M. JUSZCZAK - RADNY JARUŻYN
           p. SŁYSZ - RADNY MAKSYMILIANOWO
           p. KRYGIEL
           Może te osoby które powinny dbac o nasze bezpieczeństwo poprzez swój własny wkład przyczynia sie do zwiekszenia naszego bezpieczenstwa i stworza patrole obywatelskie , które beda lepiej działały niz policja i straz . ŻYCZE SUKCESÓW.
  • lukasz1209 Re: Bezmyślność za kierownicą 27.04.13, 13:33
   przywrócić stały, 24-ro godzinny posterunek w Osielsku ze stałymi, a nie tylko "doraźnymi" patrolami na terenie gminy!!!!!
   Należy rozpocząć akcję zbierania podpisów za przywróceniem posterunku, zaangażować lokalne i ogólnopolskie media - bo na władzę, która dopuściła do likwidacji nie ma co liczyć!!!!!
   Władza pozbawiając Osielsko posterunku, zmniejsza poczucie bezpieczeństwa wśród jego mieszkańców..... (chociażby z powodu wydłużenia oczekiwania na interwencję) - takiej władzy należy pokazać czerwoną kartkę
   Po zdrowiu nie ma chyba ważniejszej wartości niż poczucie bezpieczeństwa!!!!
   • bigben123 Re: Bezmyślność za kierownicą 28.04.13, 22:57
    a tak konkretnie ...z nazwiska....komu wręczyłbyś te czerwone kartki?
    • sx3 Re: Bezmyślność za kierownicą 29.04.13, 22:11
     Może propozycja Pana Semeona jest ciekawa. Czy koszt postawienia kamery lub kilku w najbardziej niebezpiecznych miejscach : - przy szkole w Niemczu, przy skrzyżowaniu Bydgoskiej z Kopernika i Kolonijną, Kolonijnej z Gdańską, może są inne ważne miejsca. W aspekcie likwidacji posterunku policji może należy nam się coś w zamian. Zdaję sobie sprawę, że jest to forma fotoradaru i to bardzo skutecznego /lub tylko podglądu z nagrywaniem- kto będzie to odczytywał ??/. Sam fakt istnienia kamery będzie bardziej "motywacyjny" i rozniesie się błyskawicznie wśród kierowców / z resztą wystarczy tabliczka-miejscowość monitorowana. Kamera "zarobi" na siebie z nawiązką. To bardziej sprawiedliwe niż fotoradary stawiane pod pozorem bezpieczństwa w innych gminach lub projektowany na Armii Krajowej- dla poprawy budżetu. Temat kontroweryjny, ale może godny dyskusji. Panie Leszku proszę może spróbuje pan rozeznać sprawę- czy sa szanse. Przepraszam ale dla wielu uczestników tego forum jest pan jedyną osobą na którą można liczyć. Może lepiej zapobiegać niż opłakiwać kolejną ofiarę.
     A propo s Panie Oren nie wypada tak walić na oślep w jedynego aktywnego Radnego. Rozejrzyj się Pan ilu radnych tu pisuje. Porzućmy nadzieję , że inni się odezwą, tyle razy byli wywoływani. Machnijmy na nich ręką. Skoro radni bronili się przed postawieniem kamery na sesjach Rady co jest zrozumiałe /toż to byłby szok dla nich i obraza/ to może przeforsują kamerę na ulicach.Byłoby to nowatorskie jako inicjatywa wśród innych gmin.Cieszy, że trochę tu dyskusji merytorycznej. Smutne , że sprowokowanej nieszczęśliwym wypadkiem. Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.
     • lesz1411 Re: Bezmyślność za kierownicą 29.04.13, 22:55
      Witam. dzisiaj była przeprowadzona wizja lokalna służb drogowych starostwa powiatowego na terenie naszej gminy . Brali w niej udział również sołtysi poszczególnych sołectw . Zostały zgłoszone również uwagi , które były sygnalizowane na tym forum. Chciałbym tu sprostować jedną moją informację . Rondo u zbiegu ulic Słowackiego i Bydgoskiej nadal jest własnością naszej gminy i wszelkie usterki powinny być zgłaszane oraz usuwane przez GZK. Sprawdzaliśmy również widoczność na skrzyżowaniu ulic Bydgoska/Kolonijna/Kopernika. Widoczność jest dobra podczas wyjeżdżania z każdego kierunku pod warunkiem podjechania do linii granicznej skrzyżowania. Po długim weekendzie będą uzupełniane ubytki w jezdniach , naprawiane chodniki , czyszczone studzienki ściekowe wraz przepustami , usuwane pozostałości drzew , czyszczone z piasku chodniki i ścieżki rowerowe .Oczywiście zakres prac jest ograniczony tylko do dróg powiatowych . Sprawy dotyczące organizacji ruchu na drogach zgłoszę po długim weekendzie wydziałowi odpowiadającemu za te sprawy na drogach powiatowych i poinformuję o tym na tym forum.

      Poruszony tu temat kamer jest sam w sobie bardzo ciekawy . Tylko że część ulic jest ulicami gminnymi ( Al. Mickiewicza , Słowackiego , ) część powiatowymi ( Bydgoska , Kolonijna , Centralna ) część wojewódzkimi ( Koronowska , Jastrzębia ) aż do krajowych ( Szosa Gdańska ) . Nie wiem jak wygląda to od strony prawnej. Czy udałoby się to wszystko spiąć w jedną całość w sytuacji gdy wykonanie kawałka chodnika na granicy jednej ulicy pod zarządem dwóch różnych organów zakrawa na cud i ciągnie się latami . Ale kto pyta ….. czyli będę pytał

      Pozdrawiam. L.K
      • ludziska321 Re: Bezmyślność za kierownicą 30.04.13, 15:05
       Panie Leszku od początku tego wątku zastanawiamy się nad zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych ulicach. Osobiście uważam, że do ZMNIEJSZENIA bezpieczeństwa przyczyniła się koncepcja dróg "wzbiorczych" stosowana w naszej gminie. Polega to między innymi na kierowaniu większości ruchu z poszczególnych ulic na jedną co powoduje, że taka droga "wzbiorcza" staje się poniekąd trasą szybkiego ruchu. W niektórych krajach zwłaszcza na drogach lokalnych stosuje się zasadę skrzyżowań równorzędnych niezależnie od "ważności" krzyżujących się dróg. Powoduje to, że kierowcy zbliżając się do takich skrzyżowań zmuszani są do zachowania większej uwagi i tym samym ostrożności. W przypadku koncepcji stosowanej w naszej gminie jest odwrotnie, byle dostać się na drogę wzbiorczą np. Mickiewicza w Niemczu i już można gnać na złamanie karku przez 2 km (codziennie widzę np. jedną z mieszkanek odwożącą swoje dziecko do przedszkola na ul. Bałtyckiej, która zawsze się śpieszy - swoją drogą pewnie pomstuje na kierowców jeżdżących zbyt szybko w pobliżu przedszkola, do którego zawozi dziecko). Identycznie działa zamykanie wjazdów z niektórych ulic na tzw "drogi wzbiorcze". Nie rozumiem dlaczego z taką konsekwencją kopie się rowy uniemożliwiające wjazd np. na ul. Słowackiego w Niemczu. Czy nie lepiej zmodyfikować organizację ruchu i umożliwić mieszkańcom logiczniejsze i szybsze (zamiast objeżdżać inne uliczki i ronda) włączanie się do ruchu? A gdyby jeszcze tak zrobić z tego skrzyżowania równorzędne to przyczynilibyśmy się do ostrożniejszego poruszania się samochodami, a przecież o to nam chodzi.
       • niemczxyz Re: Bezmyślność za kierownicą 30.04.13, 19:29
        Droga zbiorcza jest drogą szybkiego ruchu tylko dlatego że wielu kierowców ograniczenia szybkości traktują jak abstrakcję.Nie wyobrażam sobie kilkudziesięciu skrzyżowań zamiast jednej zbiorczej ul Olimpijczyków . A z tymi rowami to mnie rozbawiłeś . Domyślam się po wyjeżdzonych śladach że wielu na dziko wjeżdżało na tę ulicę . Dlatego są rowy. Uważasz że zrobiono na złość tym co przez trawnik i chodnik skracali sobie drogę do domu ? Naprawdę coraz dalej nam do cywilizacji europy zachodniej jeżeli mamy takie podejście do przestrzegania porządku
        • ludziska321 Re: Bezmyślność za kierownicą 30.04.13, 20:18
         Milo mi, że wywołałem uśmiech na Pana twarzy, chociaż moim zamiarem było skłonienie do głębszej analizy problemu nadmiernej prędkości na drogach naszej gminy. Pisze Pan, że „Droga zbiorcza jest drogą szybkiego ruchu tylko dlatego że wielu kierowców ograniczenia szybkości traktują jak abstrakcję” i tu się z Panem zgadzam tylko, jaką Pan podaje receptę aby tak nie było? Wszyscy chcielibyśmy być piękni, zdrowi i bogaci, ale tak niestety nie jest, dlatego aby unikać tragedii powinniśmy edukować, podawać dobry przykład oraz tworzyć przeszkody uniemożliwiające rozwijanie prędkości większych niż dopuszczalne, a jedną z takich przeszkód jest organizowanie skrzyżować równorzędnych, tak jak to się dzieje np. w USA. Inną przeszkodą są tzw. „śpiący policjanci” tę jak rozumiem Pana wyobraźnia akceptuje.
         Co do osób wjeżdżających jak Pan napisał „na dziko” na jezdnię to dzieje się tak, ponieważ ktoś, kto opracowywał organizację ruchu wpadł na pomysł w mojej opinii niezbyt dobry zamykania wjazdów w ulicę zbiorczą, ponieważ nie widzę uzasadnienia dla tworzenia sztucznego ruchu na innych ulicach i nadrabiania kilkuset metrów, aby znaleźć się w miejscu, w którym mogliby by być po przejechaniu kilkudziesięciu metrów? Aby nie odbywało się to „na dziko” wystarczy zmienić organizację ruchu. Przypomnę Panu, że jeszcze niedawno miejscowy plan zabudowy i zagospodarowania terenu umożliwiał budowanie wieżowców, w Niemczu ale na szczęście został zmieniony to znaczy, że można zmienić coś wymyślonego kiedyś na coś bardziej logicznego. Mam nadzieję, że również Pan jest zdania, że to układ drogowy powinien służyć mieszkańcom, a nie odwrotnie.
         • wojtek2000 Re: Bezmyślność za kierownicą ... czy na pewno ? 30.04.13, 22:01
          kierowcy dużą cześć ograniczeń traktują abstrakcyjnie .... gdyż zwyczajnie są one abstrakcyjne

          Problem masowego nie przestrzegania znaków wynika głównie z tego , że drogi mamy oznakowane tragicznie i absolutnie ni jak się mają ograniczenia do standardu drogi

          wmówiono kiedyś Polakom , że w całym UE mamy 50 km/h ...

          tylko cała Europa ma obwodnice , drogi szybkiego ruchu autostrady itd. ograniczenia rzędu 40 km/h to zazwyczaj absolutne historyczne centra miast ... u nas królują dwupasmowe jednokierunkowe jezdnie , gdzie ze świecą szukać pieszych z ograniczeniem do 50km/h + straż miejska i policja w krzakach ... czyli typowa maszynka do pieniędzy

          jeśli kierowca nagminnie widzi taką bzdurę to niestety przyzwyczaja się do notorycznego łamania i ignorowania ograniczeń ...

          do tego mamy fatalne nastawienie różnorakich służb do generowania przychodów budżetowi państwa a nie dbania o bezpieczeństwo ...

          więc naprawdę proszę ograniczyć infantylne wnioski typy wszędzie progi i ograniczenie do 30km /h bo ma to skutek absolutnie odwrotny do zamierzonego

         • semeon Re: Bezmyślność za kierownicą 30.04.13, 23:47
          Niedawno czytałem, że wprowadzenie równorzędnych skrzyżowań znacznie obniżyło ilość wypadków i kolizji. Oczywiście nie wszędzie można takie zasady wprowadzić, ale we wielu miejscach na pewno. Wówczas zdecydowana większość kierowców nakłada sama na siebie określone ograniczenia, czego absolutnie nie czyni na drogach z pierwszeństwem przejazdu. Jest to jakiś sposób na podwyższenie bezpieczeństwa na naszych drogach.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka