Dodaj do ulubionych

Wyciągnijmy wnioski z tragedii

25.04.13, 08:24
Jestem wstrząśnięty tragiczną śmiercią Julki na ulicy Bydgoskiej. Myślę, że to nie może się zakończyć bez wyciągnięcia wniosków przez nas wszystkich. Ta ulica jest skrajnie niebezpieczna, szczególnie dla dzieci. Wąski chodnik tuż przy jezdni. Margines błędu jest bardzo mały. Wystarczy chwila nieuwagi - dziecka, rodzica, kierowcy i...
Postuluję:
1. Zainstalowanie barierek na całej długości od Jeździeckiej do Smukalskiej!!
2. Budowę progów zwalniających
3. 30 km/godz na tym odcinku.
Myślę, że pan radny powiatowy Leszek Kuziak może być tu pomocny, ale akcja społeczna raczej będzie potrzebna. Może trzeba będzie przygotować petycję, którą będzie można podpisywać w sklepach, szkole, przedszkolach. Ja gotów jestem w czymś takim czynnie uczestniczyć.
Co Państwo o tym myślicie?
Obserwuj wątek
  • wojtek2000 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 25.04.13, 09:29
   Czy ktoś może przybliżyć jak doszło do tej tragedii , auto wjechało na chodnik co tam się stało ?

   Na jeździeckiej .... może zacznijmy od chodnika

   30km/h bez przesady ... za chwilę rowerzyści będą tam piratami , nie można popadać w skrajności
  • pokazhontaz Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 26.04.13, 08:39
   naparty napisał:

   > 2. Budowę progów zwalniających
   > 3. 30 km/godz na tym odcinku.

   To już było kiedyś - niestety droga była traktowana jako "tranzytowa" i nic z tego nie wyszło, jednak może teraz po otwarciu Słowackiego będzie taka możliwość.
   • lesz1411 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 26.04.13, 15:02
    Każda śmierć jest bolesna , Ale ta dotykająca dzieci jest wyjątkowo bolesna i trudna do ogarnięcia . Wielu z nas mocno przeżywa tę tragedię i łączy się w bólu z rodzicami malutkiej Julki . Moje najserdeczniejsze wyrazy współczucia dla rodziców Julki
  • osielsko Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 27.04.13, 11:37
   Ogromna tragedia, po której mam nadzieję wyciągniete zostaną wnioski.

   Chciałbym Państwu przypomnieć o fakcie usunięcia progów zwalniających, któe były zainstalowane przed szkołą w Osielsku. Przyczyną były jakieś wymogi prawne, związane z transportem publicznym: podobno nie może być takich progów jak jeżdzą busy z pasażerami.

   Efekt zciągnięcia progów jest taki, iż czerwne światło, które zapala się, aby dzieci mogły przejść "bezpiecznie" do szkoły jest NAGMINNIE ŁAMANE i to o dziwo przez kierowców ciężarówek. Można to zaobserwować wielokrotnie w ciągu dnia i nie są to przypadki incydentalne! Łamanie czerwonego światła jest nagminne! Progi zmusiłyby wszystkich do wolnego przejechania odcinka przed szkołą.

   Ale przepis jest przepisem i jest ważniejszy od bezpieczeństwa!

   Druga sprawa: odcinek ulicy Centralnej od Kościoła do skrzyżowania z ulicą Leśną. Bardzo wąski chodnik, wąska ulica na której wielokrotnie mijają się cieżarówki. O tragedię nietrudno. Dlatego odcinek ten powinien być zabezpieczony barierkami na całej swojej długości od Kościoła do ulicy Leśnej.
   • lukasz1209 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 27.04.13, 13:05
    i jeszcze brak policji na miejscu w Osielsku dopełnia miejscowy krajobraz
    Co do "śpiących policjantów" przy szkole, to znajoma mówiła mi kiedyś, że pękały ściany w budynku szkoły na skutek drgań powodowanych przez przejeżdżające samochody.....
   • lesz1411 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 27.04.13, 17:27
    Witam. Niestety dzień po pogrzebie Julki nic sie nie zmieniło na naszych drogach . Dzisiaj na ul. Bydgoskiej w Niemczu na wysokosci szkoły widziałem bardzo szybko jadące samochody . Odnosząc sie do uwag dotyczących ul. Centralnej w Osielsku potwierdzam ze dochodzi do takich sytuacji że samochody ciężarowe nagminnie łamią przepisy drogowe włącznie z przejezdzaniem na czerwonym świetle. Myslę ze jezeli taki kierowca nie respektuje czerwonego światła to nie bedzie niczego respektował. Zastanawiam sie czy nie racjonalne byłoby wprowadzenie zakazu poruszania sie po ul. Centralnej samochodów powyżej 3,5 t i skierowanie ruchu ciężarowego ulicą Karpacką do ul. Szosa Gdańska. Ale to tylko moja sugestia . Moze macie państwo inne sugestie. Sprawa barierki zdłuż ul. Centralnej. Sytuacja podobna do tej , jaka jest na ul. Bydgoskiej w Niemczu. Będę składał wniosek o sfinansowanie z budżetu starostwa postawienie takich barier. Ale nie ukrywam ze prawdopodobnie będę potrzebował wsparcie mieszkańców poprzez listy poparcia dla tego wniosku , ponieważ nie spodziewam sie entuzjazmu ze strony starosty , który niechętnie patrzy na finansowanie takich inwestycji . W poniedziałek 29.04 będzie przeprowadzona wizja lokalna na drogach należących do powiatu w obecności sołtysów poszczególnych sołectwa. Jeżeli macie państwo jakieś uwagi , to proszę je zgłaszać abym zgłosił je dyr. Wydz. Dróg podczas tej inspekcji. Pozdrawiam. L.K
   • strusz Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 27.04.13, 22:55
    Jak ja "lubię" używanie słów nagminne, wszyscy, itd. Czytam, że ktoś nagminnie przejeżdża na czerwonym ale dlaczego nikt nie może potwierdzić. XXI wiek a ktoś podpisujący się jako osielsko nie wie że dzisiaj można komórką nagrać takie zdarzenie i wysłać do Drogówki w celu ukarania kierowcy. Jak kierowcy mają się przejmować skoro są przekonani o bezkarności. Tak łatwo mówić że wszyscy coś robią ale jak przyjdzie udowodnić że tak jest to nagle się okazuje, że nie wszyscy tylko jeden i przez przypadek bo się zagapił.
    • oren123 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 28.04.13, 15:28
     Bardzo szybko , wręcz brawurowo jeżdzą busiki lini podmiejskich. Czasami zastanawiam się kiedy na Centralnej na łuku drogi za kościołem nie wyrobią się i wjadą na chodnik. I żadne barierki nie pomogą uchronić przed takimi piratami . A to chyba już temat dla SG i policji .....bo radni dopiero się budzą ze snu zimowego
     • sx3 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 28.04.13, 20:47
      Panie Leszku jeżeli nie jest za późno prosze rozważyć uwagi dot. powiatowej drogi ul. Bydgoskiej i chyba powiatowej Słowackiego. Rozumiem, że inspekcja również dotyczy stanu technicznego drogi.
      1. Niebezpiecznie pogarsza się "łata" nałożona na asfalt w miejscu styku ul, Jeździeckiej i pierwszym rondem ul. Słowackiego /od strony ul. Gdańskiej/. Kierowcy unikając nierówności manewrują co może stworzyć zagrożenie.
      2. Czy jest możliwe i potrzebne zamontowanie bariery chroniącej przed upadkiem samochodu z wysokości ronda w/w ze skarpy do rowu przy zjeździe w tym miejscu.
      3. Geometria trzech pozostałych rond jest nieprzemyślana przez projektanta i odbierających roboty ponieważ zjazdy, lub najazdy na ronda są zbyt wąskie i samochody zjeżdzają z asfaltu. Próbowano rzecz naprawić przez dosypywanie drobnego tłucznia ale ulega on wgniataniu i rozmywaniu. Konieczne jest niestety nadlanie asfaltu. Jeżeli to możliwe,
      4. Dlaczego na kopcach usypanych na rondach bardzo wysokich zwłaszcza przy przedszkolu/chyba nie chciało się wywieźdź nadmieru ziemi/ nasadzono krzewy które gdy wyrosną całkowicie zasłonią widoczność najbardziej na w/w rondzie. Już trawa koszona na interwencję na tym forum jest utrudnieniem.
      5.Ostatne rondo na skrzyżowaniu Bydgoskiej, Słowackiegi i Kossaka już w projekcie na skutek nieprofesjonalego projektu jest pochyłe. Cała woda deszczowa i z roztopów spływa na pobocze przy stolarni zalewając kompletnie chodnik i część jezdni. Nikt nie pomyślał o odpływie chociażby do rowu , który wcześniej był w tym miejscu. Konieczne jest poprawienie tej fuszerki.
      6. W tym samym miejscu bardzo żle wygląda wejście pod górę na ul. Kossaka. Rozumiem, że czeka się na budowę tej ulicy, ale to potrwa. Tymczasem dzieci idące do szkoły i nawet dorośli ślizgają się na glinie lub mogą skręcić nogę na wertepach. Po oddaniu inwestycji interweniowałem w Gminie ale dostałem odpowiedź że ta i wiele innych niedoróbek zosta
      ną pilnie usunięte i nic !
      7. Czy nic nie można zrobić aby poprawić widoczność na skrzyżowaniu Bydgoskiej, Kopernika i Kolonijnej. Posesje po obu stronach Bydgoskiej w kierunku Żołędowa są ogrodzone wysokim blaszanym parkanen lub świerzo nasadzonymi drzewami tuż przy płocie. Widoczność bardzo ogranioczona. Tyle już tam wypadków czy potrzebne kolejne ludzkie życie.
      8. Jaki jest status chodnika przez Niemcz. Czy jest to ścieżka rowerowa, czy chodnik dla pieszych.Może należy to jednoznacznie opisać. W zwartej zabudowie bardzo wąsko / ciekawe, że na nowobudowanych ulicach można wykupić od właścicieli posesji, pas poszerzający ulicę.
      9.Proszę prześledzić bieg ścieżki rowerowej na Słowackiego i Bydgoskiej. To chyba projektował "zmęczony" projektant. Raz z lewej, raz z prawej,przeplotki przy najśmieszniejszym ostatnim rondzie. Proszę przejechać się na dystansie tych ulic.
      10. Nie znam się ale wprowadzenie autobusu a "przegubowca" zwłaszcza na rondzie w/w jest niemożliwe bo zbudowano wszystko dla osobówek. Tiry rozjeżdzają krawężniki i obrywają jezdnię. Że też nie potrzymy dalej w przyszłóść i produkuje się za nasze i unijne pieniądze takie gnioty. Przecięż miejsca jest dużo. Czy ktoś to ogląda poza użytkownikami.
      To pokrótce tyle. Pozdrawiam.

      • lesz1411 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 28.04.13, 22:31
       Witam. Ulica Słowackiego od pierwszego do ostatniego ronda była zaprojektowana i wykonana ze środków oraz pod nadzorem naszej gminy . Nie znam obecnego stanu prawnego pierwszego ronda tzn czy nadal jest w gestii naszej gminy czy zostało przekazane do ZDM w Bydgoszczy jako rondo w drodze miasta Bydgoszczy . Ostatnie rondo czyli łączące ul Słowackiego z ul. Bydgoską zostało przekazane po wykonaniu do majątku powiatu . Pozostałe ronda oraz cała ulica Słowackiego jest administrowana przez naszą gminę. Wiem że urzędnicy UG czytają to forum , więc jestem pewien że zapoznają cię z uwagami przez Pana Opisanymi.Tak naprawdę to jedynie punkt nr 7 dotyczy spraw związanych z drogami powiatowymi. Jutro podczas wizji lokalnej zgłoszę problem braku odwodnienia przy ostatnim rondzie. Ma Pan rację , był z tym podczas odbioru problem i były zapewnienia o poprawie niedoróbek. Jeżeli dobrze pamiętam to ulica była gotowa i dłuższy czas nie była udostępniona do ruchu z powodu wykrytych usterek . Ja również uważam że prowadzenie ścieżki ,,przeplotką „ nie jest wygodne i bezpieczne dla rowerzystów . Może czas zacząć takie inwestycje konsultować z użytkownikami ( tak jest w Bydgoszczy…to z przedstawicielem cyklistów opiniuje się jaki ma przebieg i z czego ma być wykonana ścieżka rowerowa ) . Nawiązując do trzeciego punktu dodałbym że podobne problemy są również przy tzw. wysepkach na ul. Słowackiego , gdzie co jakiś czas dziury wzdłuż krawędzi jezdni wypełniane są tłuczniem . Zgłaszałem to do GZK i sugerowałem lekkie poszerzenie jezdni lub wypełnienie asfaltem tych miejsc. Dziury są nadal. Ale podczas ostatniej sesji Rady Gminy wójt zapowiedział że w niedługim czasie będzie na terenie całej gminy zrobiony przegląd stanu naszych dróg . Będzie sprawdzany stan dróg oraz weryfikowane oznakowanie dróg pod kontem zasadności pewnych ograniczeń . Mam nadzieję że równiż będą rozpatrywane wszystkie uwagi i wnioski mieszkańców . Uwagi , które Pan tu w punktach wyszczególnił ( oprócz pkt 7 ) , oczywiscie radnym i sołtysowi Niemcza z prośbą o odpowiedź . Pozdrawiam . L.K.
       • semeon Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 29.04.13, 00:27
        To co pozostawiono po budowie ronda Słowackiego - Bydgoska w kwestii odwodnienia to jest normalny skandal. Po opadach lub po roztopach woda przy stolarni i przy sklepie z winami, sięga często powyżej kostek i nie ma ona nigdzie ujścia. Trzeba czekać, aż wsiąknie pozostawiając błoto i przykre zapachy. Nie rozumiem jak można bylo tak zaprojektować odwodnienie nowego skrzyżowania. Ponadto proszę zwrócić uwagę na stan chodnika /przy niektórych wjazdach/ na ulicy Kolonijnej, zarówno w Niemczu jak i w Osielsku.
        • oren123 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 29.04.13, 14:14
         dużo tu się po wypadku pisze o bezpieczeństwie na naszych ulicach . pisze tez na ten temat obszernie i bardzo ,,troskliwie" pan radny powiatowy. A ja się pytam.... prędzej nie widział tego problemu pan radny ? Idą wybory więc trzeba się popisać przed wyborcami ? ma rację dajmonion1 pisząc że nie powinno być partii w samorządzie. Co nam po takich radnych , którzy nie zapobiegają , lecz leją krokodyle łzy po fakcie
         • niemczxyz Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 29.04.13, 15:30
          od pewnego czasu nie mam mnie w niemczu więc z z ciekawością obserwuję poprzez to forum co się w mojej miejscowości dzieje. uważam że ktoś się mocno stara żeby u nas w gminie nie było spokoju. Najpierw likwidacja policji , pożniej straży gminnej . czy to już przebłyski walki przedwyborczej? A co do wpisu oren123...poczytaj posty p. Kuziaka z przed paru miesięcy czy nawet z przed 1-2 lat. znajdziesz tam wpisy swiadczące o tym że już prędzej widział i opisywał takie sprawy jak jazda piratów czy quady na naszych ulicach . podobnie jak to że przydałyby się progi na mickiewicza czy na Smukalskiej. Lepiej sprawdż czy któryś z radnych gminnych złożył jakikolwiek wniosek dotyczący poprawy naszego bezpieczeństwa . Panie Leszku ...spokojnie niech pan działa dalej. Wielu moich sąsiadów życzliwie pana popiera . A w sprawie poparcia listy z postulatami o sygnalizację czy inne sprawy dotyczące bezpieczeństwa naszych dzieciaków spokojnie może pan liczyć na ulicę Olimpijczyków i przyległe do niej ulice
          • 1dajmonion Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 06.05.13, 10:30
           Czy wreszcie wyciągniemy wnioski z tragedii ?
           Bla, bla, bla..., a minęło już tyle czasu.
           Wg. moich obserwacji występują w wypowiedziach skrajności. Piszący albo oszukują sami siebie i popełniają te same błędy; - brak konsekwencji, brak chęci do budowania sensownych i pozytywnych relacji albo wymagają w innych sprawach perfekcjonizmu i nie tolerują popełniania błędów.
           O tym, że lubimy wytykać innym błędy, a nie potrafimy zachęcić i pokazać korzyści z szybkiego i konstruktywnego wyciągania wniosków, wiemy od dawna...
           Jeżeli już ktoś pracuje nad umiejętnością wyciągania wniosków, to warto, żeby tempo tej pracy było wysokie i przejawiało się małą ilością prób. Ponieważ często bywa tak, że jednym wystarczy jedna lub dwie próby, a innym potrzeba o wiele więcej. Od czego to zależy?
           Na pewno każdy ma swoje doświadczenie i przemyślenia na ten temat.
           Moim skromnym zdaniem warto budować w każdym otoczeniu pozytywne relacje prowadzące do przyjaznej, solidnej atmosfery wspieranej skuteczną komunikacją z uszanowaniem wartości i przekonań drugiej osoby.
           "Życie jest zbyt krótkie, żeby uczyć się tylko na swoich błędach".
           • bolekxlolek Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 06.05.13, 18:55
            "O tym, że lubimy wytykać innym błędy, a nie potrafimy zachęcić i pokazać korzyści z szybkiego i konstruktywnego wyciągania wniosków, wiemy od dawna..."

            A czymże jest powyższa wypowiedź jak nie bla bla do kwadratu? Jak nie wytykanie innym nie wiadomo czego?
            Co wniosłeś (wniosłaś) merytorycznego do dyskusji. Nic. Wymądrzasz się tylko.
            Paskudni są tacy ludzie.
            • 1dajmonion Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 07.05.13, 15:22
             Nie rozumiemy się bolekxlolek.... trudno.
             W tej sytuacji, jeśli nawet odbiorca treści jest 10 lat świetlnych stąd, a ja wysyłam przekaz: blah, blah, blah ..., to 10 lat później sygnał powróci i będzie brzmiał: "proszę powtórzyć"?.
             A przecież jesteśmy od siebie tak blisko.
             Jeśli ktoś nie przejawia chociażby chęci do konstruktywnego wyciągania wniosków to,
             raczej posiada osobowość dyssocjalną, przypuszczalnie z głęboko wbitym cierniem psychopatycznym.
             Przykładem krytyki konstruktywnej w tym przypadku będzie: "tym razem się nie udało ocalić życie dziecka, ponieważ być może za mało zwracaliśmy uwagę na aspekt bezpieczeństwa dzieci poruszających się wzdłuż drogi, tym razem postaramy się bardziej i na pewno się uda.
             Nasi decydenci mają wiele zalet, które pomogą nam osiągnąć sukces."
             Przecież popełnianie błędów jest częścią ludzkiego doświadczania.
             Mówiąc - błędy - miejmy na myśli nie tylko typowe rozumienie tego słowa, czyli rezultat naszego nierozsądnego działania, które stało się przyczyną czegoś negatywnego.
             Mam na myśli również wszelkie negatywne zachowania i przedsięwzięcia, które w jakiś sposób mogą krzywdzić i zostały popełnione w sposób umyślny.
             Jeśli chodzi o meritum sprawy, odniosłem się (nie odniosłam) wstępnie do istoty zagadnienia - vide - bezmyślność za kierownicą (26.04.13 08.42).
             Czytając treści, zabrakło mi owego "meritum" sprawy...
             Odebrałem jako swoisty "koncert życzeń" , a nie odebrałem jako ustosunkowanie sensu stricte do sprawy zaistniałej tragedii.
             Kreślę się z respektem...
             • niemcz44 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 07.05.13, 17:04
              Z twoich uczonych rozważań, mających pewnie i taki cel, aby zadziwić niejednego zwyczajnego czytelnika forum / na przykład: raczej posiada osobowość dyssocjalną, przypuszczalnie z głęboko wbitym cierniem psychopatycznym/ naprawdę nic nie wynika. Są one na zbyt wielkim poziomie ogólności i trudno zrozumieć o co ci chodzi. Twoje wiersze to i owszem, ale proza, póki co, to raczej popis erudycji niż konkretna dyskusja.
              • bolekxlolek Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 08.05.13, 12:39
               No dobrze, może za bardzo się uniosłem. Może miałeś dobre intencje w tym co napisałeś. Jednak Ty chyba skończyłeś filozofię albo inną teologię i filozoficznie bujasz w niebieskich obłokach, bo naprawdę twoje myśli są odległe o lata świetlne od prozy życia.
               • lesz1411 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 08.05.13, 19:37
                Witam. Rozmawiałem dzisiaj ze starosta powiatu o zainstalowaniu sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych obok szkoły na ul. Bydgoskiej oraz zainstalowaniu barierek ochronnych wzdłóż chodnika na wysokości szkoły. Efekt rozmów jest taki ze jeżeli uda sie pozyskać pewne środki to zostanie zrealizowana inwestycja we wrześniu lub październiku tego roku a jeżeli nie , to do połowy przyszłego roku. Ale jestem optymista i myśle ze znajda sie środki :-) .Na dzisiejszej sesji Rady Gminy złożyłem rownież wniosek ( trzeci raz ) o wybudowania w ciagu Al.Mickiewicza wysepki , która w naturalny sposób spowolnilaby ruch pojazdów i jednocześnie byłaby przejściem dla pieszych , którego na tej ulicy nie ma (mam na myśli odcinek od ronda do ul. Lagunowej ) pozdrawiam. L.K
                • naparty Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 09.05.13, 14:56
                 Zamierzam (jeżeli ksiądz pozwoli) na festynie zbierać podpisy w sprawie barierek i zmiany kategorii ulicy Bydgoskiej z drogi powiatowej na ulicę gminną.
                 MK Naparty
                 • niemczxyz Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 09.05.13, 22:02
                  Panie Naparty , prosze przeczytać post powyżej. Pan radny dokładnie wyjaśnił że już czyni jakieś działania w celu wybudowania wspomnianych barierek i świateł na przejściu . Może zamiast dublować pomóżmy mu w jego działaniach . A dlaczego chce pan zmiany zul. Bydgoskiej z powiatowej na gminną?
                  • naparty Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 10.05.13, 08:30
                   Jak napisałem inicjując ten wątek, potrzebna jest presja społeczna w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ulicy Bydgoskiej. Bardzo dobrze, że pan radny podjął temat i działa korzystając z możliwości jakie mu daje funkcja radnego. Listy poparcia mogą mu tylko pomóc. Sam zresztą o to prosił parę postów wyżej (warto jednak poczytać). Nie bardzo rozumiem co Pana zirytowało.
                   Co do statusu ulicy Bydgoskiej. Też to wyjaśniałem, tyle że w zbliżonym wątku. Ta ulica jako droga powiatowa budzi raczej małe zainteresowanie władz powiatu. Mają takich dziesiątki. Poza tym, jako powiatowa, podlega ograniczeniom, co do prędkości, progów itp. Ruch jest kierowany przez drogowskazy, GPS-y właśnie na nią. Tymczasem mamy bezpieczną ul. Słowackiego - ulicę gminną. Powinno być odwrotnie. Dla gminy to też korzystne. Biorąc Bydgoską i oddając Słowackiego zmniejszy koszty utrzymania. Odśnieżanie, remonty itd. Gmina będzie też władna, samodzielnie poprawić na niej bezpieczeństwo.
                   Pozdrawiam
                   MKN
                   • lesz1411 Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 10.05.13, 10:13
                    Witam. W dniu 22 maja jest posiedzenie Komisji Komunikacji i Porzadku Publicznego. Zgodnie z procedura po wcześniejszych uzgodnieniach ze starostą składam na tej komisji wniosek dotyczący wykonania sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych obok szkoły podstawowej w Niemczu oraz barierek ochronnych na ul.Bydgoskiej oddzielajacych chodnik od ulicy na wysokości szkoły. Aby wniosek był bardziej wymowy i przemówił do wyobraźni radnych , członków tej komisji , po uzgodnieniu z p.dyr szkoły w Niemczu będzie od poniedziałku w szkole oraz pobliskich sklepach wyłożona lista poparcia dotyczaca tego wniosku. Serdecznie prosze o poparcie wszystkich , którym zależy na poprawie bezpiecżeństwa nie tylko dzieci , ale wszystkich mieszkańców Niemcza.
               • 1dajmonion Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 14.05.13, 11:26
                I owszem, lubię rozważać na temat podstawowych problemów, jak na przykład; istnienia, rozumienia bytu, poznawania, wartości ...itd., itp. Dlatego myśli moje są związane raczej z ziemską egzystencją.
                Rozważanie umożliwia mi lepiej zrozumieć dylematy, przed którymi stajemy i problemy z którymi się zmagamy. Uczy również logicznego myślenia.
                Często przemieszczam się i przy okazji poznaję ludzi i treści kultury jaką reprezentują.
                Rzeczywiście rzeczywistość rzadko zaskakuje. Proza życia, codzienne obowiązki mogą być przyczyną zwątpienia, poczucia pustki, a nawet prowadzić do depresji.
                Może moje metody na walkę z prozą życia nie są zbyt wyszukane, co więcej, może są takie jakie były kilkadziesiąt lat temu, ale takie wyniosłem z wykładów. Znaczy to tylko, że są bynajmniej skuteczne i pomagają. A o to chodzi przecież.
                Poza tym, czy to lekkomyślne wierzyć w coś, co jest bardzo odległe?
                • niemczxyz Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 22.05.13, 21:41
                 wczoraj z żoną wpisaliśmy się na listę poparcia budowy sygnalizacji koło szkoły ktora jest wyłozona w szkole. Mam nadzieję że wniosek , który pan Kuziak napisał i listy poparcia dołączone do niego odniosą jakiś skutek. Dzisiaj widziałem jak na tym przejściu dziecko cudem uniknęło wpadnięcia pod samochód ( granatowa skoda octavia kombi , niestety numeru nie zobaczyłem ) . dziecko przechodziło po pasach a ten idiota nawet nie próbował zachamować. I jeszcze jedno ...kiedy będzie pani nadzorująca przechodzenie dzieci przez przejście ?
                • 1dajmonion Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 23.05.13, 08:24
                 Właśnie....! Minęło już sporo czasu od tragedii przy ul. Bydgoskiej, a nie wyciągnięto do tej pory, żadnego konstruktywnego wniosku.
                 W trybie natychmiastowym winna nastąpić reakcja ze strony osób decydujących poprzez chociażby złożenia zamówienia publicznego na świadczenie usług pod nazwą;
                 przeprowadzanie dzieci przez ulice przy szkołach w ramach programu bezpieczna Gmina.
                 Środki na ten cel na pewno by się znalazły, zarówno w kasie UG czy RS, są ludzie którzy mają pewne zobowiązania wobec Gminy, są bezrobotni...
                 Pojawienie się "Pana Stopka" czy "Agatki" winno być zrealizowane niemalże natychmiast !
                 Ale cóż, niedługo wakacje..., może temat umknie.
                 Międzyczasie trwa debata i zbieranie podpisów. A trzeba wiedzieć, że do realizacji zadania postawienia barierek, jeszcze długa droga... Przede wszystkim należy zabezpieczyć środki w budżecie na rok 2014, sporządzić dokumentację, uzyskać odpowiednie zgody, uzgodnienia, opinie itp. itd. Cała masa biurokratycznych procedur.
                 Temat na pewno powróci we wrześniu br.
                 Potwierdza się to, co wcześniej stwierdziłem...
                 • niemczxyz Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 23.05.13, 21:29
                  a może kolega 1dajmonion poza biadoleniem ma pomysł jak coś poprawić i przyczynić się osobiście do tej poprawy?
                  • 1dajmonion Re: Wyciągnijmy wnioski z tragedii 24.05.13, 07:32
                   Czy wskazanie na właściwą reakcję i podanie przykładu właściwej reakcji można nazwać biadoleniem ?!
                   Przecież to w końcu jakiś pomysł i moje osobiste przyczynianie się do tej poprawy, skoro osobiście to napisałem. A tej poprawy wciąż nie ma, skoro stwierdza się w dalszym ciągu zagrożenia na drodze w rejonie szkoły.
                   O co Ci chłopie chodzi...?
                   Przeczytaj uważnie tekst i wyciągnij wnioski.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka