Dodaj do ulubionych

Gminne inwestycje.

26.05.13, 23:58
fotoforum.gazeta.pl/u/semeon.html
Pod powyższym adresem mozna zobaczyć jak wygląda po deszczu, niedawno wybudowane skrzyżowanie ulic Słowackiego i Bydgoskiej w Niemczu.

Bez komentarza.
Obserwuj wątek
  • semeon Re: Gminne inwestycje. 27.05.13, 00:11
   semeon napisał:

   > fotoforum.gazeta.pl/u/semeon.html
   > Pod powyższym adresem mozna zobaczyć jak wygląda po deszczu, niedawno wybudowan
   > e skrzyżowanie ulic Słowackiego i Bydgoskiej w Niemczu.
   >
   > Bez komentarza.

   Właściwy adres zdjęcia /ten powyższy to adres albumu/ :

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3433099,2,2,skrzyzowanie-4.html
  • osielsko21 Re: Gminne inwestycje. 27.05.13, 13:26
   widocznie "specjaliści" nie nie zrobili właściwego odpływu wody...... bo po co?
   • sx3 Re: Gminne inwestycje. 27.05.13, 22:43
    Panie Semeon za daleko jeszcze do wyborów. W d.... nas mają. Za komuny to można było pójść do sekretarza, a ci co weszli w ich buty nie muszą tak zabiegać i podlizywać się, tamtym nie pomogło, a obecni notable też myślą , że są na wieki wieków. Cóż tam takie bajorko po deszczu dość szybko wysycha i co. Dzieci do szkoły i dorośli idą wtedy środkiem drogi. Zapowiadają pogodę. Będziesz Pan zadowolony. Lepiej zacznij Pan pisać wiersze. Pozdrawiam.
    • 1dajmonion Re: Gminne inwestycje. 28.05.13, 08:18
     Uważam, że z tego zdjęcia nie wynika coś wymownego, aby psioczyć zaraz na wykonawców.
     Po prostu lokalna mała deniwelacja na poboczu drogi wypełniona wodą opadową i kałuża gotowa po tak obfitym sobotnim opadzie, w przeciwieństwie do jezdni. Takich widoków było całe mnóstwo... (czyli wszystko zostało sknocone ?).
     Ze zdjęcia wynika, że przypada we wjeździe na posesję, a o to winien zadbać raczej właściciel posesji - patrz przepisy ustawy o drogach publicznych.
     Poza tym, uwidoczniony odcinek drogi jest drogą powiatową, a zatem należałoby z tym tematem zwrócić się do jej zarządcy.
     Ni za tym, ni po tym ale w tym temacie należy wykazać trochę obiektywizmu.
     Przypuszczalnie pomóc tu może Pan Leszek Kuziak wykorzystując funkcję radnego powiatowego.
     Przy intensywnym utwardzaniu przestrzeni będzie zawsze występować problem z zagospodarowaniem wód opadowych.
  • semeon Re: Gminne inwestycje. 28.05.13, 14:29
   Budowa tego skrzyżowania, jak i ulicy Słowackiego to była inwestycja gminna. Projekt został źle zrobiony i zrealizowany w kwestii odwodnienia, gdyż po drugiej stronie ulicy jest rów melioracyjny i wystarczyło zrobić odprowadzenie tych wód opadowych do owego rowu i po kłopocie.
   • fryzjer_lysych Re: Gminne inwestycje. 28.05.13, 16:50
    Nie mieli takiego fachowca jak ty. Proponuję ciebie na stanowisko przewodniczącego ONZ to wtedy będą wszyscy zadowoleni.
    • bigben123 Re: Gminne inwestycje. 28.05.13, 21:37
     w ONZ jest sekretarz a nie przewodniczący. jak na fryzjerswie znasz się tak jak na ONZ to nie ddziwota że jesteś fryzjer_lysych
   • 1dajmonion Re: Gminne inwestycje. 29.05.13, 08:22
    To raczej nieważne, że była to inwestycja gminna. Rondo powstało przy okazji budowy ul. Słowackiego nawiązującej do drogi powiatowej i również na jej gruncie, to i tak w tym przypadku w chwili obecnej, remont, utrzymanie i ochrona skrzyżowań (łącznie z ich budową i przebudową) różnych kategorii wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi w pasie drogowym oraz innymi urządzeniami związanymi z funkcjonowaniem skrzyżowania, winien należeć do zarządcy drogi właściwego dla drogi wyższej kategorii - czyli powiatowej.
    Semeon przespałeś temat, gdy pod nosem odbywała się inwestycja. Wówczas trzeba było zadać wykonawcy lub inwestorowi pytanie; czy projekt skrzyżowania przewiduje zagospodarowanie wód opadowych? A pada nie od dziś...
    Jak widać na zdjęciu, oddalone skrzyżowanie - rondo i jezdnia drogi powiatowej dochodzącej do ronda poprzez odpowiedni profil jezdni "same się odwadniają" odprowadzając wodę na pobocze pasa drogowego w którym powinny znajdować drogowe urządzenia techniczne do odbioru tych wód.
    W tym miejscu rzeczywiście w przeszłości istniały takie urządzenia po obu dwóch stronach ul. Bydgoskiej. Gdzieniegdzie jeszcze występują w wersjach cząstkowych. Po drugiej stronie jezdni nie ma żadnego rowu, pozostał jedynie jego "ślad".
    Co się z nimi stało, o to należy spytać zarządcę drogi! Pan Leszek Kuziak na pewno pomoże.
    Tak na marginesie, czy to drugie zdjęcie nie przedstawia skutków trąby powietrznej w lesie przy drodze Bożenkowo- Samociążek ?

    • semeon Re: Gminne inwestycje. 29.05.13, 13:44
     Tematu nie przespałem, gdyż w trakcie robot podjąłem rozmowy zarówno z przedstawicielem gminy /na budowie/ do spraw inwestycji, jak i z wykonawcą. Niestety zlekceważyli oni moje uwagi i wątpliwości co do sposobu wykonania odwodnienia całego tego skrzyżowania. Rów po drugiej stronie jezdni jest, ale tragicznie zarośnięty i nie konserwowany od lat.

     Co do zdjęcia to jest tak jak piszesz, ale już po usunięciu skutków trąby powietrznej, która miała miejsce w sierpniu 2012 roku. Parę zdjęć zniszczeń lasu w linku poniżej:

     dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2012/09/wiatroomy-nad-zalewem-koronowskim.html
  • niemcz44 Re: Gminne inwestycje. 16.07.13, 14:42
   Od około tygodnia wykonywane jest jakieś uzbrojenie wzdłuż ulicy Okoniowej i Kolonijnej w Niemczu. Dzisiaj idąc ulicą Kolonijną zauważyłem, że wykop o głębokości około 1,5 m wykonany jest tuż przy samej krawędzi asfaltowej jezdni i to bez żadnego zabezpieczenia. Wystarczy jeden ciężki samochód i kawał drogi obsunie się do wykopu. Kolonijna to droga powiatowa, ale jak i w przypadku gminy, żadnego nadzoru nad pracami nie ma, gdyż gdyby był, to wykonawca nie miałby prawa tak wykonywać wykopu. Może budowalany nadzór powiatu lub gminy zainteresuje się tym problemem?
   • lesz1411 Re: Gminne inwestycje. 16.07.13, 16:15
    Witam. Pytałem w starostwie o te prace ziemne ale tam nic nie wiedzą na ten temat . Prawdopodobnie są to prace melioracyjne wykonywane przez GZK . W tej chwili poza małym 1,5 m odcinkiem prowizorycznie zabezpieczonym taśmą , wszystkie wykopy wzdłóż ulicy Kolonijnej są juz zasypane . Pozdrawiam. L.K
    • wojtek2000 Re: Gminne inwestycje. 16.07.13, 22:11
     te tuż przyjezdni ... bez przesady
     ponoć jest tam ciągnięta linia średniego napięcia ... miała iść wzdłuż Kolonijnej ale ktoś tam ponoć się nie zgodził i została puszczona okoniową , żeby wrócić do Kolonijnej wiec to chyba temat energetyki
     • niemcz44 Re: Gminne inwestycje. 16.07.13, 23:18
      Krawędź wykopu była jednocześnie krawędzią asfaltowej jezdni. Dobrze, że budują, ale przepisy budowlane obowiązują wszystkich, a nadzór budowlany jest od dopilnowania ich przestrzegania.

      Zobaczymy co będzie jutro?
  • niemcz44 Re: Gminne inwestycje. 18.07.13, 23:34
   Dzisiaj, na odcinku, od przepompowni ścieków na ulicy Kolonijnej do ulicy Bydgoskiej, wykop poprowadzono około 2 metry od krawędzi jezdni. A jednak można inaczej.
  • semeon Re: Gminne inwestycje. 04.09.13, 00:52
   Budujemy i co dalej:

   fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3489770,2,1,chodnik-na-Kolonijnej.html
   Tak wygląda obecnie chodnik na ulicy Kolonijnej w Niemczu.
   • lesz1411 Re: Gminne inwestycje. 04.09.13, 09:36
    Witam. Wczoraj na komisji zgłosiłem w starostwie uwagi dotyczace :
    Ul. Kolonijna w Osielsko/Niemcz - stan chodnika , zapadniecia jezdni ,
    Ul. Bydgoska w Niemczu- zrobienie oznaczenia poziomego na jezdni ( skręt z ul. Bydgoskiej w Al. Mickiewicza )
    W tym lub przyszłym tygodniu bedą tam działały służby drogowe .
    Pozdrawiam. L.K
  • semeon Re: Gminne inwestycje. 11.09.13, 00:32
   Wczoraj pracownicy z powiatowego zarządu dróg przycięli trawę na wspomnianym chodniku. Dobre i to, ale tak naprawdę to należałoby oczyścić cały chodnik z chwastów i piasku. Z chwastów może być chemicznie, a potem już tylko mechanicznie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka