Dodaj do ulubionych

zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07

15.06.14, 12:32
Witam. Włodarze naszej gminy biorąc pod uwagę propozycje mieszkańców , które padły na zebraniu wiejskim w Osielsku zmodyfikowały zasady odbioru odpadów selektywnych . Każda rodzina otrzymała lub w najbliższym czasie otrzyma zestaw worków , które będą obowiązywały od pierwszego lipca do końca tego roku. Są to worki przeźroczyste , jednakowe , z tabelką nadrukowaną , gdzie krzyżykiem będziemy zaznaczać rodzaj śmieci ( metal , papier itp. ). Każdemu mieszkańcowi przysługują trzy worki na miesiąc. W przypadku 4 osobowej rodziny powinien być dostarczony zestaw 72 worków ( 6 m-cy x 3 worki na osobę x 4 członków rodziny ) , Zasada jest jasna . Każde gospodarstwo decyduje o ilości i rodzaju oddawanych worków ze śmieciami . A jeżeli ilość worków przysługujących w/g tego wyliczenia zostanie wyczerpana to pozostaje możliwość indywidualnego , dostarczenia śmieci do PSZOK w Żołędowie , gdzie bezpłatnie można je zdać lub wygodniej i niekoniecznie drożej , dokupienia dodatkowych worków po 5 zł za sztukę w UG . Z tą dodatkową, płatną usługą wiąże się jednak dodatkowa czynność . Trzeba na konto UG ( nie to które mamy do opłat indywidualnych tzw subkonto ) wpłacić określoną kwotę ,zaznaczając ilość worków oraz adres posesji z której będą dodatkowe worki odbierane . Pozostałe zasady czyli podział na poszczególne rodzaje selektywnych odpadów , zasady odbioru odpadów zmieszanych oraz harmonogram odbioru nie ulega zmianie . Również na dzień dzisiejszy nie ulega zmianie stawka oraz termin opłaty za usługę . Ale przypominam że w ramach przetargu będzie od pierwszego sierpnia wyłoniony nowy ( lub ten co obecnie ) operator odbierający nasze śmieci i możliwe że zmienią się stawki za usługi ….niekoniecznie musi być to podwyżka . Wszystko zależy od tego jak korzystne będą oferty chętnych po odbiór naszych śmieci. Pozdrawiam . L.K
Obserwuj wątek
  • oren123 Re: zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07 15.06.14, 22:56
   Pan radny Kuziak podpisujący się ukrytymi inicjałami K.L chce wygrać kampanię wyborczą na śmieciach ? I to przekazując niesprawdzone informacje!!!. NIGDZIE NA STRONIE URZĘDU GMINY OSIELSKO NIE MA INFORMACJI O KTÓRYCH PISZE KŁAMLIWIE RADNY KUZIAK. Worki mają kolory i tak będzie nadal . I nie strasz nas facet że ceny wzrosną od sierpnia
   • pokazhontaz Re: zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07 16.06.14, 14:48
    oren123 napisał(a):

    > NIGDZIE NA STRONIE URZĘDU GMINY OSIELSKO NIE MA INFORMACJI O KTÓRYCH PISZE KŁAMLIWIE RADNY KUZIAK.

    Ciekawe, może sprawdzasz na stronach innnego urzędu? Ja widze bez problemu:

    "o zmianie uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela[...]"

    bip.osielsko.pl/?cid=308
    www.bip.osielsko.pl/?app=uchwaly&nid=4064&y=2014
    www.bip.osielsko.pl/?app=uchwaly&nid=4003&y=2014
    Pan Radny Kuziak jako jeden z niewielu się tu udziela i może należałoby ważyć swoje słowa zanim się coś "walnie" , bo takie działania potrafią zniechęcić do jakichkolwiek inicjatyw.

    Poza tym, ten tekst o straszeniu... Radny napisał:

    przypominam że w ramach przetargu będzie od pierwszego sierpnia wyłoniony nowy ( lub ten co obecnie ) operator odbierający nasze śmieci i możliwe że zmienią się stawki za usługi ….niekoniecznie musi być to podwyżka .

    Kłania się czytanie ze zrozumieniem.
   • lesz1411 Re: zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07 16.06.14, 17:21
    witam. W ramach zadeklarowanej formy odbioru śmieci i związanych z tym opłat worki otrzymują tylko gospodarstwa , które zadeklarowały odbiór śmieci segregowanych. Osoby , które wybrały formę odbioru śmieci zmieszanych , nadal korzystają z pojemników na smieci i nie przysługują im w ramach opłaty worki. . Ale oczywiście każdy , bez względu na to , jaki sposób odbioru śmieci wybrał , może wykupić dodatkowe worki na zasadach określonych w stosownej uchwale RG tzn . 5 zł za worek . Pozdrawiam. L.K.
  • jacs10 Re: zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07 23.06.14, 13:20
   Ja niestety dostałem worki dla 3 osób (3 paczki po 18 worków), choć zgodnie z deklaracją śmieciową ilość worków powinna być dla 5 osób.
   Ale w moim przypadku podejrzewam, że to próba jakiegoś rewanżu za dostarczenie swego czasu nieodebranych śmieci do UG Osielsko.
   Mam pytanie - co z dotychczasowymi workami, których mam jeszcze zapas?
   • lesz1411 Re: zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07 23.06.14, 15:27
    Witam. Myśle ze pozostawienie mniejszej ilości worków niż przysługuje w danym gospodarstwie to tylko niedopatrzenie możliwe do szybkiego wyjaśnienia w UG. Worki kolorowe są jeszcze w użyciu do końca czerwca wiec pracownicy GZK podczas odbioru w ubiegłym tygodniu zostawiali te , co dotychczas i beda je odbierać na początku lipca. Dopiero po odebraniu tych worków będziemy segregację prowadzić na nowych zasadach segregujące do nowych , przeźroczystych worków i zaznaczać jaki to rodzaj odpadów. Pozdrawiam. L.K
  • mwjmar Re: zmodyfikowany odbiór odpadów od 01.07 16.07.14, 02:20
   Ale modyfikacja? Radni mają piece węglowego więc palą papierami dlatego 1xmiesiąc ja mam gazowy więc na ulicy rozpalę ognisko. Zielone odbierają od osoby a nie od m2 opłat za powierzchnię, reszta płatna - będę robił to co kolega- podrzucę radnym pod gminę a nie będę płacił 5 zł. Wójt chce i radni przes.... wybory przez śmieci? To są po prostu jaja. Przed podatkiem płaciłem połowę mniej! 20 kg na osobę komunalnych a reszta do lasu? Radni bezradni jak za dawnych czasów. A p. K. g ta przed wyborami? Co to za łaska informować mieszkańców?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka