Dodaj do ulubionych

Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu

22.09.14, 17:40
Witam . chciałbym poruszyć sprawę nowo wybudowanego odcinka ulicy Bałtyckiej . Spotkałem się z opiniami że bezsensowne i nieprzemyślane było przegrodzenie ulicy Bałtyckiej palikami i uniemożliwienie dojazdu do Szosy Gdańskiej . Że był to szybki i wygodny wyjazd z Niemcza oraz że ułatwiało to dojazd do firm tam się znajdujących. Uważam że obecnie istniejące rozwiązanie komunikacyjne jest jak najbardziej logiczne i zasadne. Do ul. Szosa Gdańska jest dobry dojazd ul. Bałtycką i ul. Fregaty . Włączenie się do ruchu na Szosie Gdańskiej z tej ulicy , szczególnie w kierunku Gdańska jest teraz bezpieczniejsze , ponieważ istnieje tam środkowy pas , gdzie można mniej ryzykownie włączyć się do ruchu niż w poprzednim rozwiązaniu. Podobnie z wjazdem na te ulice. Jedziemy tylko kilkadziesiąt metrów dalej . A zablokowany dla ruchu samochodowego odcinek ul. Bałtyckiej jest teraz bezpieczny dla wszystkich pieszych , a szczególnie dzieci , którzy do tej pory idąc tym odcinkiem nie za bardzo gdzie miły uciekać , jak mijały się tam dwa samochody. Jest to teraz naturalne przedłużenie chodnika , który został wybudowany wraz z jezdnią ul. Bałtyckiej. A że musimy zmienić pewne nawyki i przyzwyczaić się do tego że skręcamy kawałek dalej jadąc z Osielska do Niemcza …myślę że warto , jeżeli służy to poprawie bezpieczeństwa naszych dzieciaków idących do szkoły i wszystkich pozostałych pieszych . Pozdrawiam. L.K.
Obserwuj wątek
    • naparty Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 23.09.14, 14:44
      Nie podzielam argumentacji.
      Po pierwsze jeżeli byłyby dwa wyjazdy to ruch byłby płynniejszy. Każdy mógłby wybrać, w zależności od kierunku jazdy, tę drogę, która mu bardziej odpowiada.
      Po drugie stara ulica dawała dużo lepszy przejazd na drugą stronę Osielska. Przejeżdżając przez parking hotelu wjeżdżało się na środkowy pas, z którego od razu był był przejazd na drugą stronę.
      Po trzecie mam wrażenie, że decyzja nie była podyktowana interesem mieszkańców, tylko hotelu
      • pokazhontaz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 15.10.14, 08:00
        naparty napisał:

> Przejeżdżając przez parking hotelu wjeżdżało się na środkowy pas, z którego od raz
        > u był był przejazd na drugą stronę.

...i łamało się przepisy jadąc pasem pod prąd.

> Po trzecie mam wrażenie, że decyzja nie była podyktowana interesem mieszkańców,
        > tylko hotelu

Zapewne to też - ale czy chciałbyś, żeby przez parking na Twoim podwórku ktoś urządzał sobie tranzyt?
          • naparty Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 20.10.14, 12:08
            Teraz to hotel ma kawałek publicznej ulicy do swojej dyspozycji, bo służy ona wyłącznie jemu. O to chodziło?
            Rozumiem, że przejazd przez parking hotelu to trochę nadużycie prywatności. Jeżeli już musimy ustąpić, to racjonalnym wydaje się uczynienie z tego odcinka ulicy jednokierunkowej, która pozwoli wjechać z Gdańskiej. Samochody wjeżdżające przyhamują nieco ruch co pozwoli na następnym skrzyżowaniu wyjechać na Gdańską. Usprawiniłoby to ruch i poprawiło płynność.
            Każda dodatkowa możliwość włączenia się do ruchu lub zjazdu z Gdańskiej jest cenna!
            • pokazhontaz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 21.10.14, 10:19
              naparty napisał:

> Teraz to hotel ma kawałek publicznej ulicy do swojej dyspozycji, bo służy ona wyłącznie jemu. O to chodziło?

Zapewne chodziło o usankcjonowany przepisami dojazd do posesji + dojazd dla gośći, bo jednak to hotel a nie prywatny dom.

> Rozumiem, że przejazd przez parking hotelu to trochę nadużycie prywatności.

"Rozumiem, że włażę komuś na posesję ale mam to gdzieś, bo TO JA IDĘ." :)

> Samochody wjeżdżające przyhamują nieco ruch co pozwoli na następnym skrzyżowaniu wyjechać na Gdańską.

To samo zrobią światła na skrzyżowaniu Centralna/Szosa/Kolonijna...
              • strusz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 21.10.14, 13:11
                pokazhontaz napisała:
                > Zapewne chodziło o usankcjonowany przepisami dojazd do posesji + dojazd dla goś
                > ći, bo jednak to hotel a nie prywatny dom.

Jak się buduje hotel to trzeba zbudować sobie "usankcjonowany przepisami dojazd do posesji" a nie tworzyć bajkę o bezpieczeństwie aby przejąć drogę gminną dla własnych celów.

> "Rozumiem, że włażę komuś na posesję ale mam to gdzieś, bo TO JA IDĘ." :)

Jak się ma nieogrodzony teren to się należy spodziewać, że ktoś będzie wjeżdżał, chodził i nie pytał o to właściciela bo skąd ma wiedzieć intruz o tym, że teren jest prywatny a nie należy do gminy. Poza tym jak to się ma do dzieci które podobno mogą bezpiecznie iść do szkoły przez parking. Czyż nie jest to w stylu: "Rozumiem, że włażę komuś na posesję ale mam to gdzieś, bo TO JA IDĘ." :)
                • pokazhontaz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 23.10.14, 14:14
                  strusz napisał:

> Jak się buduje hotel to trzeba zbudować sobie "usankcjonowany przepisami dojazd
                  > do posesji" a nie tworzyć bajkę o bezpieczeństwie aby przejąć drogę gminną dla
                  > własnych celów.

No taki własnie tam jest - od strony Bałtyckiej - dlatego pewnie nie mogli zamknąc Bałtyckiej zaraz przy wjeździe.

> Jak się ma nieogrodzony teren to się należy spodziewać, że ktoś będzie wjeżdżał
                  > , chodził i nie pytał o to właściciela bo skąd ma wiedzieć intruz o tym, że ter
                  > en jest prywatny a nie należy do gminy.

Nie wiem czego mozna się spodziewać - to nie mój hotel, ja takowego nie posiadam.
            • naparty Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 21.10.14, 13:37
              Trzeba uważnie przeczytać co napisałem:

"Po drugie stara ulica dawała dużo lepszy przejazd na drugą stronę Osielska. Przejeżdżając przez parking hotelu wjeżdżało się na środkowy pas, z którego od razu był był przejazd na drugą stronę. "

Więc jak najbardziej z prądem i wjazd na drugą stronę w ul. Tapicerską. Do głowy mi nie przyszło, że ktoś może wymyślić jazdę pod prąd w kierunku świateł. Poza tym podtrzymuję sugestię: ulicę należy otworzyć przynajmniej jednokierunkowo. W przeciwnym przypadku gmina powinna wystąpić do właściciela hotelu o wykup tego odcinka skoro ma on służyć tylko hotelowi.
              • pokazhontaz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 23.10.14, 14:26
                naparty napisał:

> Więc jak najbardziej z prądem i wjazd na drugą stronę w ul. Tapicerską.

Więc jak najbardziej przecinając linię ciągłą - przypominam, że w polsce obowiązuje ruch prawostronny. Sposób namalowania pasów wyraźnie wskazuje - do hotelu można z jechać, z hotelu można wyjechać wyłącznie w stronę Bydzi.

Zresztą nie rozumiem płaczów o wydłużenie trasy - jest o około ___100 metrów___ dłuższa:
                oi61.tinypic.com/2h68tci.jpg
                a według mnie jest znacznie bezpieczniej - widoczność jest lepsza, a jadąc w stronę Bydgoszczy nie muszę się zastanawiać przed skrętem czy czasami pieszy nie "czai się w krzakach przy hotelu".

> W przeciwnym przypadku gmina powinna wystąpić do właściciela hotelu o wykup te
                > go odcinka skoro ma on służyć tylko hotelowi.

Jest jeszcze "wystawka" murków kamiennych po przeciwnej stronie. :)
    • forumowyekspert Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 23.09.14, 21:15
      Żadnej logiki w tym zagrodzeniu nie ma. Co to za logika budować drogę a następnie ją blokować słupkami i tworzyć w ten sposób koleją ślepą ulicę - dość już mamy ślepych ulic w gminie Osielsko!!!. Każdy wyjazd na drogę główną w Osielsku jest na wagę złota - patrząc co dzieje się na skrzyżowaniu ulic Kolonijnej i Gdańskiej po wybudowaniu galerii Osielsko.
      O jakim bezpieczeństwie mówimy panie L.K. ??? Jeśli tak mamy rozumować bezpieczeństwo to ja proponuję od siebie zamknąć wszystkie drogi lokalne w gminie Osielsko i będziemy mięli najbezpieczniejszą gminę w Polsce i jednocześnie najbardziej zablokowaną. Mieszkańców przybywa z roku na rok - co za tym idzie samochodów także a drogi w Osielsku jak były - tak są. Główne trakty przejazdowe ( czyt. Centralna, Kolonijna ) są w ciągu dnia stale zakorkowane. Brak odpowiednich pasów do prawoskrętów, brak prawidłowego oznakowania poziomego na skrzyżowaniach - to jest główny fakt wpływający na bezpieczeństwo a nie blokowanie ulic słupkami. Jedyna osoba, która skorzystała na zablokowaniu Bałtyckiej to właściciel Hotelu, który narzekał cały czas, że goście nie mogą wyjechać swobodnie z parkingu. Swoją drogą jestem ciekawy jaką kasę trzeba wyłożyć by wójt zechciał zablokować ulicę - może i ja złożę wniosek o blokadę - może Centralnej....
      I jeszcze jeden fakt - może by pan L.K. baczniej przyjrzał się temu, że progi zwalniające powinny mieć swoje ściśle określone w warunkach technicznych wymiary - i tak maksymalna wysokość progu zwalniającego nie może przekraczać 10cm a promień najazdu i zjazdu powinien wynosić dokładnie 17,2m przy długości progu nie mniejszej niż 3,7m. Proszę mi powiedzieć - który próg w Osielsku spełnia wymagania rozporządzenia? Większość progów zaczyna się dziurą powstałą podczas wycinania asfaltu, przez co ich wysokość wzrasta nawet do 20cm - i jakoś ten fakt nie wpływa na bezpieczeństwo - no ale jeśli się jeździ SUVem - to pewnie nie wpływa...... Z pozdrowieniami
      Ekspertforumowy
      • lesz1411 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 23.09.14, 22:23
        witam . Nie jestem zwolennikiem bezmyślnego blokowania ulic. W tym konkretnym przypadku jednak uważam że jest to rozwiązanie zasadne. W niczym nowy układ komunikacyjny nie utrudnia wyjazdu i wjazdu w ulicę Bałtycką . Nie wiem czy ktoś z właścicieli hotelu narzekał i nie bardzo mnie to interesuje. Nie ja , lecz odpowiedni urząd jest adresatem takich skarg. Uważam jednak że to konkretne rozwiązanie jest dobre za względu na pieszych , a w szczególności na dzieci idące tamtą ulicą do szkoły. I to w tym przypadku jest najważniejsze . Drugi temat , który Pan poruszył to korki na głównych ulicach Osielska. Niestety , ale jedynym rozwiązaniem ( o którym tu kilka razy pisałem ) jest wybudowanie nowego wyjazdu z Osielska . Jest ono zaplanowane na wysokości Alei Mickiewicza ze strony Niemcza i ze strony Osielska chyba ul. Koperkowa (nie jestem na 100% pewien nazwy tej ulicy ) Dopiero wtedy będzie można udrożnić ruch z Osielska. Do tej pory były to tylko plany ze względu na brak jasnych decyzji dotyczących S 5. Myślę że jak zapadną decyzje o budowie ( przetargi mają się zacząć lada dzień na S 5 ) to będzie można zacząć zbierać środki na budowę tego skrzyżowania . Następny temat przez Pana poruszony to progi. Zgadzam się z Panem że progi na ul. Bałtyckiej są za wysokie i uciążliwe przy przejeżdżaniu nawet z małymi prędkościami. Nie wiem dlaczego zostały tak zaprojektowane . To pytanie do specjalisty w UG i projektanta. Przy najbliższej okazji spytam o to w UG i napiszę na forum. Jako ciekawostkę podam że progi , są budowane w naszej gminie na uliczkach , gdzie ich przydatność jest bardzo wątpliwa ( ul. Główna w Maksymilianowie ma aż 7 progów , ) a jednocześnie tam , gdzie mieszkańcy od lat postulują ich instalację ze względu na przekraczanie dwu , trzykrotnie dopuszczalnej szybkości ( przykład Aleja Mickiewicza i Bydgoska ) niestety ze strony urzędników nie ma żadnego pozytywnego odzewu.
        PS. Nie jeżdżę SUV-em :-)
        pozdrawiam . L.K.
        • osielsko26 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 24.09.14, 08:28
          też mnie wkurza że na życzenie co zasobniejszych lub mających dobre relacje z urzędem sa robione ograniczenia dla ich wygody. Ale ten odcinek Bałtyckiej niczym nie zmienia dojazdu do szosy gdańskiej.. Tu p. Leszek ma rację. Jeżeli to mam być dla bezpieczeństwa dzieci to jestem jak najbardziej za . A co do progów i innych robót drogowych......czy radni z Osielska lub innych wiosek sprawdzają jak zostało coś zrobione ? Pytają mieszkańców o opinie ? Ja nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Radosna twórczość urzędników i radnych trwa...
          • forumowyekspert Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 24.09.14, 10:30
            O właśnie - dobrze Pan zauważył - "niczym nie zmienia dojazdu do Gdańskiej" - skoro w niczym nie zmienia to po co to zostało zrobione? Jak już było wspomniane w moim poprzednim poście - skoro aut jest coraz więcej i ruch coraz większy to dlaczego zamyka się kolejny wjazd na Gdańską? Przecież można było spokojnie zrobić dwa wyjazdy a dla dzieci celem zwiększenia bezpieczeństwa wybudować dodatkowy chodnik - bo przecież o takie bezpieczeństwo tutaj chodzi. Zaraz się posypią głosy - za wąsko - to odkupić od właścicieli gruntów po uczciwej cenie kawałek gruntu na chodnik. Gmina potrafi sobie wywłaszczać na własne cele i płacić grosze za ziemię a tutaj był to problem - lub o problemie w ogóle nie dyskutowano kwitując to zamknięciem drogi.
            Następna kwestia - to czym dzieci z Bałtyckiej różnią się od dzieci z innych ulicy przy których chodników nie ma. Idąc tym tropem - zróbmy przy wszystkich ulicach bez chodników - zakazy wjazdu - będzie bezpieczniej??? - no będzie :). Swego czasu przy pierwszych wyborach, w których wygrał pan S. obiecywał on chodniki w gminie - minęło lat paręnaście a chodników jak nie ma tak nie ma - zamyka się tylko ulice.... Nie tędy droga kochani włodarze.

A wszystkim którzy głośno krzyczą ZA - wypada mi tylko życzyć by nigdy nie było takiej sytuacji, gdzie karetka pogotowia lub straż pożarna będzie musiała zawracać gdyż na środku drogi stoją czerwono-białe pachołki. Pamiętajmy, że czasami 2 minuty potrafią uratować komuś życie i dobytek.
            Z pozdrowieniami
            ekspertforumowy
        • observver Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 24.09.14, 12:00
          Każda ilość dróg wyjazdowych jest w obecnej sytuacji za mała i każdy wyjazd na Szosę Gdańską jest przydatny. Gdy zaś argumentem za postawieniem słupków jest bezpieczeństwo, to ciekaw jestem ile w ostatnich latach było kolizji lub wypadków na zamkniętym obecnie odcinku Bałtyckiej?
          W momencie gdy planowane jest przedłużenie al. Mickiewicza do SG, to jaki jest sens montowania na niej progów zwalniających? Wjazd z DK5 na al. Mickiewicza spowoduje, że Niemcz w jeszcze większym stopniu stanie się miejscowością tranzytową (Jeździecka, Mickiewicza, Kolonijna, Słowackiego, Bydgoska). Jestem pewien, że kierowcy dotychczas jeżdżący ul. Słowackiego do Jeździeckiej, wybiorą al. Mickiewicza po jej przedłużeniu do Szosy Gdańskiej. Z jednej strony chce się dążyć do zwiększenia ruchu na Mickiewicza, a z drugiej do jego spowolnienia. Gdzie sens? Wtedy mieszkańcy mający pod oknami próg spowalniający przekonają się jaki to będzie komfort przy nasilonym ruchu, gdy będą ciągle słyszeć hamujące i ruszające pojazdy, stukanie ładunków na pakach ciężarówek i dodatkowy smród spalin. No chyba, że ktoś nigdy nie mieszkał w pobliżu progów.
          A może zamiast rozjeżdżać Niemcz, to logiczniej będzie, kosztem budowy ul. JPII, zmodernizować ul. Słoneczną w Żołędowie, żeby była przedłużeniem ul . Koronowskiej i dalej, zamiast do Kolonijnej poprowadzić drogę po śladzie ul. Kąty do DK5, gdzie jest miejsce na wybudowanie porządnego skrzyżowania, a nawet ronda. Być może wtedy mieszkańcom Maksymilianowa, Żołędowa, Bożenkowa, Koronowa i innych miejscowości będzie korzystniej dostać się do DK5 taką trasą, zamiast przejeżdżać, jak obecnie, przez Niemcz. Również od tamtej strony mógłby zostać zorganizowany dojazd do osiedla Lake Residence.
          • osielsko26 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 24.09.14, 21:40
            ,,Gdy zaś argumentem za postawieniem słupków jest bezpieczeństwo, to ciekaw jestem ile w ostatnich latach było kolizji lub wypadków na zamkniętym obecnie odcinku Bałtyckiej?" Szokujące...to znaczy że ta argumentacja sprowadza się do tego że trzeba rozjechać jakiegoś dzieciaka aby było zasadne wprowadzenie jakiegoś ograniczenia ? ... jednak to prawda że do naszej gminy napływa coraz więcej bufonów i cyników widzacych czubek własnego nosa
            • niemczxyz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 24.09.14, 22:42
              A może wskażecie konkretne miejsca gdzie pachołki uniemożliwiają dojazd karetki , straży itp ? Bo lamentujecie na temat kawałka drogi , który nic nie zmienia w układzie komunikacyjnym a poprawia komfort pieszych . Panowie , lament z powodu tego że dupcię trzeba w samochodziku 100 metrów dalej wieźć jest żałosny . Proponuję przeprowadzkę do Dąbrowy Chełmińskiej lub innego zadupia. Tam nie ma żadnych ograniczeń... żadna droga nie jest tam zagrodzona palikami bo polnych dróg się nie zagradza
              • forumowyekspert Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 24.09.14, 23:31
                Widzę, że nie rozumie Pan problemu - otóż największym problemem tej gminy jest właśnie sposób myślenia. Jak napisałem wyżej - przecież można było dla komfortu oraz bezpieczeństwa pieszych ( na które to argumenty powołują się moi przedmówcy ) poprowadzić chodnik wzdłuż ulicy Bałtyckiej dochodzący do chodnika przy ulicy Gdańskiej a drogę pozostawić bez zmian - nieprawdaż??? Tylko wymagałoby to pomyślunku oraz większego zaangażowania gminy np w wykup gruntu pod chodnik, tudzież jego zaprojektowania i wykonania. Poszło się na łatwiznę i wstawiło słupki kasując sobie jednocześnie jedną z możliwości włączenia się na drogę krajową. Były by dwa wyjazdy - jest jeden, z którego wyjazd w kierunku Osielska jest znacznie gorszy niż poprzednio korzystając z wyjazdu "hotelowego" włączając się na pas skrętu w Tapicerską. Proszę spróbować wyjechać koło godziny 15.
                Co do komfortu pieszych - pójdźmy dalej i zablokujmy np Centralną od skrzyżowania z Gdańską np do poczty - poprawi to komfort pieszych, których znacznie więcej jest w czasie 10 minut przy poczcie niż w ciągu całego dnia na zamkniętym odcinku Bałtyckiej. Ruch skieruje się od poczty we wiatrakową i tapicerską i wyjazd na Gdańską - no absurd....
                Dla komfortu pieszych są właśnie budowane bezpieczne chodniki, o dobrej szerokości, oświetlone - a to raczej tego brakuje w gminie - a nie blokad.
                Jeśli chodzi o mnie to dziękuję - z propozycji przenosin do Dąbrowy Chełmińskiej tudzież innego malowniczego zakątka nie skorzystam - natomiast porównanie gminy Osielsko do zadupia w tym momencie jest słuszne - u nas także wiele dróg gruntowych, przy których ludzie mieszkają po 20 lat bez szans na ich utwardzenie gdyż kładzie się 1000m asfaltu prowadzącego przez las do domu włodarza gminy - a nie utwardza się dróg które rzeczywiście tego wymagają. No ale nie narzekajmy - brak lamp, chodników, utwardzenia dróg, kanalizacji w XXI w. nie powinno już nikogo dziwić.... ważne by trzymać palec prosto w ......
                Z pozdrowieniem
                Ekspertforumowy
                • lesz1411 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 25.09.14, 09:52
                  Witam . Na temat rozwiązań komunikacyjnych na terenie naszej gminy można długo i namiętnie dyskutować i nigdy nie znajdzie się złotego środka. Zgadzam się z Panem że jest wiele ulic , gdzie mieszkańcy po 20 i więcej lat czekają na upragnione oświetlenie i porządną nawierzchnię .W sołectwie Niemcz rada sołecka co roku rekomenduje do budżetu budowę ulic na podstawie wniosków złożonych przez mieszkańców. I w pierwszej kolejności te ulice , gdzie wnioski były bardzo dawno złożone. Ale rekomendacja rady sołeckiej a decyzje urzędników to często dwie różne sprawy. W ubiegłym roku do rady sołeckiej w Niemczu zgłosił się mieszkaniec , który zaproponował aby ustalić pewne jasne zasady, gdzie byłyby ustalone reguły warunkujące budowę ulicy tzw algorytm. Po wielu dyskusjach napisaliśmy taki projekt ,w którym zawarliśmy zasady ustalania kolejności budowy ulic. Były tam min. data złożenia wniosku , uzbrojenie ulicy , stopień zabudowy , czas ważności zezwolenia , projekt itp. Wszystkie te warunki miałyby odpowiednio przypisaną punktację. Ten projekt , zapewne niedoskonały był na tyle przejrzysty że pozwoliłby wprowadzić pewien ład i sprawiedliwy porządek przy kolejności realizacji budowy poszczególnych ulic na terenie Gminy .Przedstawiliśmy ten pomysł na posiedzeniu rady Gminy . Radni stwierdzili że będą nad tym w przyszłości pracowali. Czyli raczej pomysł nie spodobał się . Pozdrawiam. L.K.
            • observver Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 25.09.14, 11:16
              To jest tak cyniczny, nic nie wnoszący do meritum sprawy wpis, jak wypowiedzi o jedzeniu szczawiu i mirabelek lub o ciemnym ludzie, który wszystko kupi. Jak się nie ma argumentów, to zaczyna się obrażać innych.
              Mieszkając tutaj sporo lat, mam podstawy przypuszczać, że bezpieczeństwo nie było argumentem wiodącym, o ile w ogóle było brane, przy podejmowaniu decyzji o blokadzie tego odcinka drogi, na którym obowiązywały i w dalszym ciągu obowiązują zasady ruchu pieszych zgodnie z art. 11 ust. 1 Kodeksu drogowego tzn.: „Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku - z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.”
              Wjeżdżając w Bałtycką miało się przed sobą widok na całą drogę, a obecnie skręcając na nią w lewo z nowego odcinka, nie mam pewności, że ktoś jadący na rowerze, desce czy rolkach nie wjedzie pod samochód z zamkniętego fragmentu, zwłaszcza że widoczność jest tam dla obu stron ograniczona. Jeśli już miano zamknąć ten odcinek, to nie słupkami w środku jego długości, tylko na jego końcu przy pomocy barierek ustawionych na zakładkę, podobnie jak przejścia dla pieszych przy przejazdach kolejowych. I wtedy może miałbym podstawy uwierzyć w bajkę o trosce o bezpieczeństwo pieszych…
              • niemczxyz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 25.09.14, 13:15
                cyniczne jest to co piszesz. Pieszy ma obowiązek....a ten za kółkiem ma obowiązek dostosować się do ograniczeń szybkości ? za co tyle mamdatów dostają mieszkańcy ? za prędkość!!! . Proponuję popytać policjantów z posterunku w Osielsku. No i dalej ,,Wjeżdżając w Bałtycką miało się przed sobą widok na całą drogę, a obecnie skręcając na nią w lewo z nowego odcinka, nie mam pewności, że ktoś jadący na rowerze, desce czy rolkach nie wjedzie pod samochód z zamkniętego fragmentu, zwłaszcza że widoczność jest tam dla obu stron ograniczona." ...a znaki nie informują o tym kto ma pierwszeństwo ? Tu nie chciało się cytować odpowiedniego paragrafu z kodeksu ? Jak Kali ukraść krowę to dobrze...a jak Kalemu ukraść krowę to zbrodnia ....
                • observver Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 25.09.14, 21:10
                  No właśnie obywatelu informują... I pierwszeństwo ma nowa droga, a nie ślepa, którą tak szczodrobliwie oddano pieszym. Napiszę więcej - miała ona pierwszeństwo po jej ukończeniu i ustawieniu znaków, gdy jeszcze, prawdopodobnie po protekcji, nie zamontowano tam słupków. I zdarzali się kierowcy, który jadąc na pamięć, a nie według znaków, wymuszali pierwszeństwo.
                  Dobrze pisze jeden z forumowiczów, że przebudowana Bałtycka jest bardziej niebezpieczna, i to zarówno dla pieszych jak i zmotoryzowanych. Gdy była wąska, to wyprzedzanie było niemożliwe, a mijanie się wiązało w większości przypadku z koniecznością zjechania na pobocze. A teraz ten odcinek, pomimo progów, jest dla niektórych okazją do szarżowania.
      • polskaw44 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 05.10.14, 16:08
        Jak mi wiadomo już około 500 osób podpisało się na listach żądając otwarcia ul. Bałtyckiej w Osielsku. Jednakże Wójt nie za bardzo kwapi się żeby stanąć za dobrem mieszkańców. Co kawałek ludzie wjeżdżają na Szosę Gdańską z własnych posesji a jedynie Bałtycką zamknęli. Może tu chodzi o prywatne interesy kogoś w Gminie?
    • bezzan12 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 25.09.14, 13:48
      Jeśli powołuje się Pan na bezpieczeństwo dzieciaków i pieszych to proszę sprawdzić, jak wygląda ich bezpieczeństwo przy przedszkolu „Chatka Puchatka” ul. Bałtycka19. Nowy chodnik w tym miejscu jest zablokowany w godz. 6.30 do godzin popołudniowych na całej szerokości przez parkujące samochody. Auta parkują maską do ogrodzenia przedszkola i zajmują całą szerokość chodnika, a jeśli parkuje samochód dostawczy wystaje on kilka metrów poza chodnik. Dzieci idące do szkoły i pozostali piesi muszą wtedy zejść na jezdnię i jezdną przejść kilkadziesiąt metrów pomiędzy jadącymi bardzo szybko w obu kierunkach samochodami.
      Uważam, że natychmiast należy przy przedszkolu wprowadzić bezwzględny zakaz parkowania. Samochody powinny parkować z boku przedszkola na drodze dojazdowej do byłej zlewni ścieków. Ta droga nie jest uczęszczana.
      Innym problemem jest nadmierna prędkość samochodów na tej ulicy. Przypominam: dopuszczalna prędkość to 30km/h. Faktem jest,że zamontowany znak ograniczenia prędkości zamontowany na ul. Fregaty, na słupie oświetleniowym w miejscu mało czytelnym /niebezpieczny zakręt/ nie jest widoczny. Powinien być powtórzony na ul. Bałtyckiej.
      I jeszcze uwaga odnośnie włączenia do Szosy Gdańskiej: dlaczego przepust kończy się tak blisko skrzyżowania? Już raz samochód prawie wpadł do rowu. Ślady są jeszcze widoczne. Czy nie można przepustu zakończyć dalej, w bezpiecznej odległości od skrzyżowania?. Ponadto zakończenie przepustu jest mało stabilne. Czekamy kiedy się rozleci.

• osielsko26 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 25.09.14, 14:43
        Panie Leszku , i po co to panu. Zaczyna pan tematy , którymi powinni się zajmomwać urzędnicy z gminy i radni gminni a nie radny powiatowy. Posądzają pana o cynizm a jeszcze trochę to zaczną pana oskarżać o opóźnienia w budowie S5 . Niech pan odpuści bo z tego co wiem to niektórzy radni i urzednicy śmieją się i otwarcie nabijają z tego że polemizuje pan z mieszkańcami. Oni siedzą cicho , podnoszą grzecznie rączkę podczas głosowania jedynie słusznych i dobrych dla osielskiego ludku decyzji a za to są ponownie wybierani na następną kadencję. Podobnie jak urzędnicy chroniący swoje cieplutkie posadki w gminie . A pan ...czy za takie dyskusje ktoś pana doceni ? Wątpię...Idą wybory...zapewne będzie pan startował. Trzeba teraz grzecznie maślić i przytakiwać wszystkim. Brak panu wyczucia sytuacji. A szkoda . Bo jest pan jednym z bardzo nieliczny aktywnych i dobrze merytorycznie przygotowanych radnych obecnej kadencji . Ale igrzyska wyborcze rządzą się swoimi prawami . Z wyrazami szacunku ...
        • centralny8 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 26.09.14, 18:32
          Rzeczywiście, słupki na Bałtyckiej to jest mistrzowskie posunięcie. Aż dziwne, że jeszcze nikt ich nie rozjechał. Zamiast ułatwiać sobie życie, na każdym kroku je utrudniamy. Sami u siebie na własnym terenie stawiamy ograniczenia - jakieś słupki, szlabany, zakazy, ulice jednokierunkowe i inne. Po co ? Czy ktoś kto wymyśla takie "regulacje" robi to ludziom na złość ? A może uważa, że mieszkańcy są tacy tępi, że bez tych pomysłów nie potrafią normalnie funkcjonować i na każdym kroku będą robili sobie i innym krzywdę ?
          • forumowyekspert Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 26.09.14, 21:27
            Po co ? Czy ktoś, kto wymyśla takie "regulacje" robi to ludziom na złość ?

Spieszę odpowiedzieć - By urzędnik potrzebny był :)

Uprzejmie proszę spojrzeć jak pięknie rozrasta się administracja w Urzędzie Gminy - przecież każdemu trzeba dać coś do roboty - gdyż inaczej od siedzenia dostali by w głowę....
            Teraz się wymyśli słupki, później się wymyśli by je zlikwidować, później się te same słupki wykorzysta na innej ulicy, później się je zlikwiduje - i tak do wyczerpania zapasów słowa "później".... czyli w nieskończoność
            • osielsko26 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 26.09.14, 21:48
              Urzędników zatrudnia wójt . Wójta wybierają mieszkancy . Podobnie jest z radnymi....to mieszkańcy ich wybierają. To po co teraz pretensje o takie a nie inne decyzje? Jak się na nich głosowało lub nie chciało się iść na wybory to teraz trzeba się godzić z tym co większość dyktuje i siedzieć cichutko. Sorry...taki klimat
              • polskaw44 Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 05.10.14, 17:41
                Jak mi wiadomo już około 500 osób podpisało się na listach żądając otwarcia ul. Bałtyckiej. Wójt jednak nie za bardzo kwapi się stanąć po stronie ludzi którzy go wybrali na swojego przedstawiciela. Co kawałek na Szosę Gdańską ludzie wjeżdżają ze swojej posesji a zamknięto tylko Bałtycką. Może tu chodzi o prywatne interesy kogoś z Gminy???... dlatego nie patrzy się na prośby mieszkańców i ich dobro! Dobrze że zbliżają się wybory samorządowe. Może znajdzie się ktoś kto sprawowanie urzędu potraktuje jako służbę dla dobra ludzi a nie jako władzę która daje wiele możliwości.
    • strusz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 17.10.14, 14:00
      Czytam od pewnego czasu uzasadnienia dla zamknięcia jednej z ulic Osielska, przejeżdżając przyglądam się nowemu rozwiązaniu i nie jestem przekonany czy to służy bezpieczeństwu. Na zamkniętym odcinku nikt wcześniej nie namalował pasów aby było bezpieczniej dla pieszych. Aby mogli iść dalej nadal muszą przechodzić przez parking hotelu gdzie kierowcy mogą kogoś potrącić. Kierowcy nie są miejscowi i mogą się nie spodziewać, że ktoś będzie tam sobie spacerował, zwłaszcza dzieci. Spodziewałbym się, że ten odcinek będzie jednokierunkowy co odciążyłoby ruch i wykorzystany byłby pas do skrętu w lewo z głównej ulicy. Teraz jednak mam wrażenie, że nie do końca zostało to zrobione legalnie a fragment Bałtyckiej stał sie prywatnym dojazdem do hotelu.
      Ile osób musi podpisać petycję o otwarciu tego fragmentu aby przekonać się, że to urzędnicy są dla mieszkańów a nie mieszkańcy dla uzrędników?
        • lutekwiejski Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 18.10.14, 19:00
          powinni otworzyć całkowicie Bałtycką . Ale podpowiadam właścicielowi hotelu że może dobrze zarobić. Za każdy przejazd przez teren prywatny niech kasuje równowartość śniadania w hotelu. Przecież to parking dla gości. I będzie wtedy ciekawie , jak będą Ci co teraz tak płaczą , probowali włączyć się doruchu z Bałtyckiej na SG w kierunku Centralnej. Proponuje połączyć otwarcie Bałtyckiej z instalacją kamerki na wyjeździe z Bałtyckiej. Będzie co oglądać
          • strusz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 20.10.14, 13:34
            a ja proponuję właścicielowi hotelu aby ogrodził swój teren. Ja tak zrobiłem i nikt mi bez powodu po działce nie chodzi. Nadal uważam, że opowiadanie bajek jakoby było bezpieczniej do mnie przemawia. Nie widziałem chodnika dla pieszych wzdłuż hotelu. Nadal dzieci muszą chodzić po parkingu narażając się na potrącenie przez parkujace tam samochody.
    • pokazhontaz Re: Ulica Bałtycka nieprzejezdna od strony hotelu 26.05.15, 08:50
      lesz1411 napisał:

> Witam . chciałbym poruszyć sprawę nowo wybudowanego odcinka ulicy Bałtyckiej
      > . Spotkałem się z opiniami że bezsensowne i nieprzemyślane było przegrodzenie
      > ulicy Bałtyckiej palikami i uniemożliwienie dojazdu do Szosy Gdańskiej .

Czas na aktualizację - zapewne niewielu zauważyło, że Bałtycka znowu jest otwarta. Usunięto słupki i zmieniono ją na jednokierunkową (skręt obok hotelu jest możliwy). :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka