Dodaj do ulubionych

Zasiłek pilęgn/ orzecz.o stopniu niepełnospr-astma

08.02.07, 10:33
No właśnie mam pytanie, syn 8 m-cy jest alergikiem (skaza białkowa,
nietolerancja mleka, bierze leki na alergie pokarm., skórną i wziewną)i po
ostatniej infekcji z dusznościami i świstami lekarz stwierdził poczatek astmy
wczesnodziecięcej(leczony wziewami)czy w związku z tym mogę ubiegac się o
przyzn. zasiłku pielęgnacyjnego na syna( zasiłek rodzinny nie pobieram gdyz
przekracza nam magiczne 504 zł/osobę)czy najpierw trzeba otrzymać
zaświadczenie o niepełnosprawnosci czy cos podobnego.
Gdzie i co po kolei trzeba załatwiać.Dodam że syn jest leczony przez
pediatre, a nie alergologa.
Z góry dziekuję za informację i wszelkie wiadomości.
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
              • tlumacz29 Zasiłek pielęgnacyjny 27.02.07, 11:48
                Wczoraj byłam na komisji. o przyznaniu/nie przyznanku decyduje lekarz w tej
                komisji. Skierować może lekarz I kontaktu lub specjalista. My mieliśmy
                skierowanie od pediatry, a dokumentację w załączeniu. Ważne, by ktoś napisał
                diagnozę jako "astma". Jak miałam diagnozę "astma w obserwacji", to nic z tego
                nie wyszło i to pomimo pobytów w szpitalu. Przydają się też dodatkowe badania
                typu testy, IgE, spirometria - jeśli jest.
                Lekarze na pewno mają potrzebne informacje i ich trzeba popytać.
                • bb12 Re: Zasiłek pielęgnacyjny 25.03.07, 15:32
                  Zasiłek przysługuje na astmę o ciężkim przebiegu,nie na te sporadyczną,lekką
                  czy umiarkowaną.Tak jest w rozporzadzeniu.
                  Nie jest ważne czy dziecko jest hopitalizowane dwa razy do roku czy nie,bo
                  jeśli podaję się odpowiednio leki ,to raczej hospitalizacja nie jest potrzebna .

Poza tym w różnych rejonach Polski ,różnie na astmę się zapatrują lekarze.
                  W dolnosląskim przyznają nawet przy łagodnym przebiegu.Mojej kuzynki dzieci
                  otrzymują ten zasiłek mimo ,że nawet stale nie mają wziewów,jedynie okresowo.
                  Nie dostają również Singulairu.
                  Na Śląsku o zasiłek ze względu na astmę trudniej,ale ludzie pobierają.Warto na
                  pewno poróbować.
                  Oczywiscie dobrze trzeba skompletować dokumentację [dołaczyć kserokopię
                  kartotek od wszystkich specjalistów] i dosłownie wszystkie wypisy ze
                  szpitali ,nawet jeśli hopitalizacja była z innego powodu.

• mami2 Re: Zasiłek pielęgnacyjny 05.04.07, 10:45
                    zgadzam sie z bb
                    mojej córce przyznano zasiłek po raz drugi (ale ona ma ciężką postać astmy i od
                    3 lat jest odczulana juz), mielismy cała kartotekę z poradni alergologicznej,
                    wszystkie szpitalne dokumenty, ja kseruje nawet cały zeszyt obserwacji i
                    kontaktów z lekarzami (własnie! czy Wy prowadzicie taki dzienniczek? u nas to
                    jest podstawa!)
                    najpierw jest komisja ds orzekania o stopniu niepełnosprawnosci a potem jezeli
                    orzekną ze ten stopien jest to dopiero składa sie dokumenty o zasiłek
                    pielęgnacyjny (przyznają go bez kryterium dochodowego- ale jak wszyscy pewnie
                    wiecie niestety nie wystarcza on na to co wydaje sie miesięcznie na leki:/- ale
                    zawsze cos)
                    jestesmy ze Sląska
                    • bb12 Re: Zasiłek pielęgnacyjny 09.04.07, 17:00
                      Prowadzę taki dzienniczek.Nikt jednak go nie czyta.
                      Moja córka ma orzeczoną niepełnosprawność [symbole przyczyny :08T / 07S ].
                      Ostatnio płucka są w dobrej kondycji ,na komisji byłyśmy dwa tygodnie temu.
                      Również jestem ze Śląska.
                      • mami2 Re: Zasiłek pielęgnacyjny 09.04.07, 17:24
                        nasz dzienniczek to najpierw były moje zapiski ale od 3 lat jest to
                        raczej "platforma kontaktu" między wszelkimi lekarzami do których córka trafia.
                        Nie odejde z gabinetu jakiegokolwiek lekarza jezli mi nie wpisze zalecen i
                        rozpoznania u corki (Z podpisem i pieczatką)- takiw wymóg alergologa
                        prowadzącego i bardzo dobrze IMO. U córki w orzeczeniu tez jest 07 S.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka