Dodaj do ulubionych

Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach?

06.03.09, 19:04
Przedewszystkim chodzi mi o bóle stawów. Mojego syna w styczniu bolało kolano lewe przez 3 dni, teraz kilka dni temu prawe przez 2 dni tzn. nie mógł wyprostować i chodził po czterech lub musiałam go nosić. Byłam u chirurga który rzadnych zmian nie stwierdził zasugerował jeszcze badania w kierunku chorób reumatycznych. W poniedziałek idę na badanie krwi. Ale przypomniało mi się, że czytałam ulotkę i coś tam było o bólach stawowych. Jeśli ktoś ma też takie to czy by mógł opisać jak sie obiawiają.
Synek ma 3 lata i dostaje Flixotide 125 i claritine.
Pozrawiam.
Obserwuj wątek
      • aleks06 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 07.03.09, 14:51
        farfalina napisała:

> a maly nie miala jakiejs infekcji ostatnio?u nas po zapaleniu ucha
        > zeszlo na zapalenie stawow...

Pierwszy raz to było 14.01.2009 lewe kolano trwało to 3 dni -w tym dniu bylam w szpitalu żeby zobaczyć od czego to, ale zrobili rtg i wszystko ok było;
        22.01 dostał tempetaturę, kaszel katar ale żadnych zmian na oskrzelach nie miał. tylko jednego dnia jak wstał dostał skurcz oskrzeli dawałam wtedy co 4 godz. ventolin i przeszło.

Drugi raz miał 1.03 prawe kolano go bolało, ale jak narazie jest zdrowy.
    • aga-301 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 10.03.09, 09:52
      no właśnie mnie też to zaniepokoiło.Mój mały ma 6 lat dostaje
      flixotide 125 dwa razy dziennie a w czasie infekcji berodual
      ipulmikort 250 do nebulizacji.Ostatnio skarży się w nocy na ból nogi
      i trzeba go długo smerać po nogach aby usnął. Niewiem czy to od
      wziewów czy od singularu bo też bierze już od 4 lat.Jeśli ktoś ma
      podobne objawy prosze napiszcie jak to jest u was
      • aleks06 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 10.03.09, 21:07
        >Ostatnio skarży się w nocy na ból nogi
        > i trzeba go długo smerać po nogach aby usnął.

Jeśli to w nocy występuje i trwa kilka minut do pól godz.- tak czytałam; ale zdaża się też trochę dłużej trwają to raczej są bóle wzrostowe. Mój starszy syn też tak miał, ale mnie u młodszego niepokoi to, że one trwają do kilku dni i to jest tak jakby nie mógł wyprostować nóżki bo po kolanach chodzi, albo na ręce chce. W nocy śpi normalnie.

Taki też m.in. może być objaw niepożądany -zmniejszenie masy kostnej.
        Czy lekarze Wam zlecają jakies badania w tym kierunku lub obserwują w jakiś tam sposób?

• aleks06 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 12.03.09, 08:58
            Ja chodzę do Pulmonologa wizytę mam 25 marca to się zapytam. Badania krwi miał ostatnio robione tzn. z tego co wiem cukier w normie, CRP-norma jeszcze ogólne badanie, tylko moja lekarka będzie po niedzieli, a ja byłam do odczytania u innej na zastępstwie i mówiła, że krwinki białe ma w górnej granicy normy i mam to pani doktor podkreślić. Nie wiem co to może oznaczać. Chciałam skserować te wyniki ale powiedziała, że mam iść najpierw do swojej lekarki.
            • aga-301 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 12.03.09, 09:54
              no i niestety pół nocy nie przespene z powodu bólu nóg .Teraz też
              się skarży że go bolą choć chodzi normalnie.Słuchaj aleks czy te
              bóle nóg zaczeły się na początku spokojnie a potem było coraz gorzej
              czy od razu nie mógł chodzić?Pytam bo zastanawia mnie czy to nie te
              same objawy.
              • aleks06 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 12.03.09, 23:12
                Rano jak wstał to powiedział, że go noga boli i od tej pory chodził po kolanach. Jedynie to jak byliśmy w szpitalu ten pierwszy raz to chodził po nogach ale kulał. Ogólnie oprucz tego, że po czterech chodzi to nie było znać że coś go boli. Może przez to, że jest dzielny, bo przy szczepieniach nie płacze; krewkę teraz miał pobieraną to spokojnie patrzył jak pani pobiera, aż się ta pani zdziwiła, że taki grzeczny i sie pytała czy ja mu jakos to tłumaczyłam, a ja mu przed wejściem do gabinetu powiedziałam tylko, że pani mu trochę krewki weźmie. W nocy spał spokojnie bez żadnych pobudek.
                • aga-301 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 13.03.09, 14:22
                  no to chyba to nie będzie to samo bo u mnie w dzień jest dobrze a
                  zaczyna się w nocy. choć ta noc była spokojna.Ogólnie to chyba jest
                  już trochę lepiej.Aspargin ma wybrać do końca to znaczy 40 tabletek
                  jedna na dobę więc to troche potrwa ale chyba coś to jednak
                  daje.Zapytaj swego pulmonologa o ten potas może i jemu by pomógł.
                  • aleks06 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 13.03.09, 17:11
                    Mój starszy syn też kiedyś miał w nocy bóle nóg, ale to były raczej wzrostowe, smarowałam mu wtedy olejkiem kamforowym (bo on też jest na bóle stawowe i mięśniowe) i masowałam. Teraz ten młodszy jak go te kolano bolało to tez mu olejkiem posmarowałam i owinęłam bandarzem i w sumie na drugi dzień po południu przeszło.

A twojego synka bolą kolana, czy łydki. Jak łydki to skurcz go może chwyta.
    • nellyssima Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 20.03.09, 22:31
      Moja 3,5 letnia córeczka od ponad roku jest na wziewach Flixotide 2
      * 125u i tez skarży się na bóle kolan w nocy. Bóle te pojawiają sie
      okresowo, do tej pory nie łaczyłam ich w ogóle z wziewami, nawet nie
      mówiłam o nich lekarzowi. Coś w tym jednak jest, skoro nie ona
      jedyna.
      • aleks06 Re: Czy ktoś ma skutki uboczne po wziewach? 21.03.09, 00:56
        Wczoraj byłam z córką u Pulmonologa i tak przy okazji zapytałam o synka. Pokazałam wyniki. Zapytała minie, czy on nie ma czasem przerośniętych migdałków. Byłam z nim wcześniej u laryngologa to stwierdził, że on ma 3 migdał przerośnięty, ale że wtedy nie chorował już tyle (bo na wziewach jest) to zostawi decyzje lekarzowi leczącemu co do usunięmcia. Powiedziała, że dobrzebybyło zrobić ASO i dziś zrobiłam i odebrałam norma jest do 200 U/l a on ma <200 - przy odbiorze pytałam to ta pani powiedziała że w normie. W środę idę z synkiem do niej to zobaczę co zaproponuje dalej. Ale chociaż ona nie powiedziała mi na dzień dobry, że to bóle wzrostowe.

Mojego synka nie bolą te kolana w nocy tylko nie może tak jakby wyprostować nóżki i to trwa do 3 dni.
        • marzenak35 Wziewy nie leczą 06.05.09, 23:50
          Aleks , podając wziewy dziecku bardzo ufasz lekarzom. wziewy nie
          leczą . Kaszel który ma twój syn zniknąłby i bez wziewów. Przyczyną
          są pierwotniaki. moj syn miał podobne objawy duszności pojawiały
          się co miesiąć , 5 dni po pełni księżyca, kaszel silny męczący
          dzień i noc trwal 4-5 dni, przechodzil w mokry. Czy robiłaś dziecku
          badanie na rozmaz krwi ? On wykazuje pasozyty w organizmie choć nie
          musi. Jeśli wychodzi nawet 4% należy przeleczyć na pasożyty, ale
          mocno. Już pojawiające się duszności czyli skurcze oskrzeli
          wskazują że trzeba przeleczyć pasożyty. U mojego dziecka duszności
          bezpowrotnie minęły jak podalam pyrantelum 3 dni po4 ml, po 14
          dniach vermox przez3 dni , po 14 dniach zentel, ziola chińskie. to
          było w Vega Medica w Warszawie , tam lekarze otwarcie przyznają że
          kaszel i duszności sa spowodowane pasożytami. Calkowicie z kaszlu
          wyleczylam dopiero ziolami u fititerapeuty, dziecko pije już 3
          miesiące zioła i poprawa jest niesamowita , przytyl urosl, wzmocnił
          sie i pokazdej pelni kaszel byl slabszy , ostatnio było cicho.
          Wziewy są dla niewtajemniczonych rodziców - taka jest bolesna prawda
          • dorek3 Re: Wziewy nie leczą 07.05.09, 11:34
            Przestań wypisywać takie bzdury. Twoje prawo mieć swoje poglady i postępować zgodnie z nimi w odniesieniu do własnego dziecka, ale nie masz prawa pisać innej mamie, że jej dziecko ma kaszel od pierwotniaków który zniknie bez wziewów bo tego nie wiesz. I nie wolno nikomu takich rzeczy wmawiać. Można conajwyżej sugerować badania albo opowiadać o własnych doświadczeniach.
            Astma to nie jest wymysł szamanów
          • aleks06 Re: Wziewy nie leczą 07.05.09, 14:10

To są wyniki z zaszłago miesiąca przed wycienciem trzeciego migdałka.
            Mój synek przez cały rok nie jest na wziewach tzn. w zeszłym roku od połowy czerwca do ok października był bez nich. dopiero zaczął brać jak się zaczął okres grzewczy. Chyba pasożty latem nie śpią? Ale jeśli znasz się na interpretacji wyników to mi napisz. Mnie trochę martwią te podwyższone LYM, chociaż niektórzy twierdzą że to norma dla wieku.

WBC 10.6 K/uL
            LYM 4.7 R1 43,9 %L [0.6 - 4.1 K/uL]
            [10.0-58.5 %]
            MID 1.0 9.1%M
            GRAN 5.0 47.0%G

RBC 4.79 M/uL
            HGB 12.9 g/dL
            HCT 39.4%
            MCV 82.3 fL
            MCH 26.9 pg
            MCHC 32.7 g/dL
            RDW 13.9%