Dodaj do ulubionych

czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europe ?

IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.10, 22:42
w jakim wieku są samochody w tej wypożyczalni ?
czy dostaje się ten model, który się zarezerwowało, czy może trafić się model
zastępczy ?
jaki zakres ma ubezpieczenie ?
Obserwuj wątek
    • Gość: asdasd nie polecam - uwaga!!!! IP: *.ists.pl 12.04.13, 11:22
      Rezerwowałem auto, ktore mialo miec pelne ubezpieczenie bez udziału wlasnego,
      ale system po dokonaniu rezerwacji sam zmienil moj udział własny na 1000 euro.
      Skasowałem rezerwację, dostałem potwierdzenie o cancelation. Minęło ponad 3 tygodnie i firma nie odblokowuje pieniędzy za ta rezerwacje. Na infolinii jakies aroganckie laski nic nie wiedza. Prawdopodbnie nigy ich nie odzyskam. Ma ktos pomysl jak to zorbic?
      Jak pozyczacie auto to polecam recordgo w Hiszpanii. Nie ma zadnych kaucji po 800 euro jak w innych wypozyczalniach, szybko, tanio, recordgo jest najlepsza wypozyczalnia w Hiszpanii.
      • Gość: nina104 Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ IP: *.adsl.inetia.pl 13.04.13, 16:42
        Z blokadą na karcie jest różnie, zależy od wypożyczalni. czasmi jak wypożycza się u posrednika typu Argusrentacar, EconomycarRentals itp to dopiero w wypozyczalni dowiadujesz się ile ci blokują . Nam ostatnio na Cyprze blokowali 120 euro, czasami 200, a w Portugalii, gdy nie chcielismy full ubezpieczenia chcieli zablokować 1500 euro. Nie miałam jeszcze nigdy problemów z odblokowaniem z karty, choć wypożyczam 1, 2 razy w roku. Zwracam dużą uwagę na opinie o wypozyczalniach.
      • autobe Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ 28.08.14, 19:31
        A ja szczerze nie polecam tej firmy. Mimo, ze to duza firma to sa to kombinatorzy i oszusci. Na poczatku sierpnia wynajelismy u nich przez internet auto na tydzien na Majorce, odbior na lotnisku. Oplacilismy pelne ubezpieczenie przez internet karta Master,bez wkladu wlasnego. Na lotnisku zglaszamy sie z voucherem po samochod, prosza o nasza karte kredytowa aby zablokowac kaucje. Jaka kaucje, wszak wykupilismy pelne ubezpieczenie? Na dodatek nie mielismy ze soba tej karty, dzieki ktorej dokonalismy rezerwacji. Niegrzeczna panienka z agencji na lotnisku poinformowala nas, ze w takim razie nie otrzymamy samochodu.
        Nic ja nie obchodzily nasze tlumacznia, ze mozemy ta kaucje oplacic inna karta, a zreszta jest juz oplacone pelne ubezpieczenie, to po co kaucja. Dzwonimy wiec do serwisu klienta w Belgii (gdzie wynajelismy ten samochod), po godzinnej dyskusji i wlaczaniu "muzyczki" poinformowano nas, ze samochodu nie bedzie, a oni i tak nie zwroca nam sumy za tydzien wynajmu, bo nie mamy przy sobie naszej Master Card. Jezeli chcemy to mozemy jeszcze sobie podyskutowac po powrocie do Belgii z ich centrala w Monachium. Oczywiscie po powrocie nie odpowiadaja na zadne nasze mejle ani zazalenia. Czyli prawie 300 euro do tylu, nie mowiac juz o problemach, jakie mielismy aby dojechac o 19 godzinie do hotelu oddalonego o wiele kilometrow od lotniska. No i nie posiadanie samochodu w czasie wakacje. Dziekuje autoeurope
          • Gość: ania Re: czy ktoś korzystał z wypozyczalni Auto-Europ IP: *.akson.waw.supermedia.pl 17.04.15, 15:43
            Także odradzam ta firmę. Dokładnie podobna sytuacja, ubezpieczenie opłacone pełne, na lotnisku Pani prosi o kartę, dostaje a ona twierdzi, ze karta nieważna, a na karcie widnieje data do 2019r. Mówię jej że to niemożliwe i niech sprawdzi jeszcze raz , sprawdza, i twierdzi, ze nie mam limitu odpowiedniego., to ja sprawdzam limit, podwyższam na wszelki wypadek (kilkukrotnośc wymagań). Ona sprawdza, i w dalszym ciągu twierdzi, że nie mam limitu. Nie dostaję, żadnego potwierdzenia odmowy, która jak się potem okazuje jest wymagana przy składaniu reklamacji. Reklamacja mailem - to jest typowa spychologia, nie masz potwierdzenia, którego ci personel nie wydał nic nie uzyskasz. To jest zwykłe oszustwo i naciąganie ludzi okradanie z pieniędzy. 140 Euro wyrzucone w błoto. Nikomu nie polecam.
    • isabelle1974 Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ 14.08.14, 10:17
      W lipcu tego roku wypożyczyłam Opla Corsę 5-drzwiowego z klimatyzacją i ręczną skrzynią biegów poprzez stronę internetową na 2 tygodnie pobytu na Fuerteventurze. Wypożyczalnia na lotnisku (firma Interrent - należy do Europcar). Opłata za wypożyczenie na 14 dni = 204 euro (płatne z konta kartą płatniczą przy rezerwacji). Opłata za paliwo w baku = 60 euro (płatne już na miejscu) i opłata za pełne ubezpieczenie = 95 euro (również płatne na miejscu). Pełne ubezpieczenie nie jest oczywiście obowiązkowe, ale jeżeli się z niego nie korzysta to kaucja blokowana na koncie wynosi 500 euro. Polecam w 100% zarówno firmę Autoeurope.pl, jak i samą wypożyczalnię. Wszystko odbyło się błyskawicznie, bez żadnych problemów. Dostaliśmy dokładnie taki samochód, jaki rezerwowałam, a nawet lepszy, bo w cenie benzyny był diesel. Samochód w bardzo dobrym stanie (15.000 km na liczniku) i czysty.
    • lao-hu Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ 08.01.16, 15:22
      Proponuje tysiąc razy zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu z Firmy Auto Europe. Duzo ukrytych kosztów, przesuwanie odpowiedzialności pomiędzy podmiotami wynajmu i co najważniejsze w wypadku najmniejszej usterki jak zarysowanie lub uszkodzenie opony horrendalne koszty , kilkakrotnie przewyższające wartość usługi.
    • borowka321 Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ 25.04.16, 12:02
      Raz skorzystałem z Auto Europe. Rezerwacji dokonałem we Włoszech. Doliczyli mi koszty związane z oddaniem auta w innym mieście. Co ważne - ta informacja pojawiła się dopiero po dokonaniu i opłaceniu rezerwacji. Przed opłaceniem i zabukowaniem auta ten koszt nie pojawił się w żadnym zestawieniu, ani nie było żadnej informacji w regulaminie wypożyczenia. O ile mi wiadomo taka praktyka jest niezgodna z prawem niemieckim (Auto Europe jest zarejestrowana w Niemczech) i dyrektywą unijną. Po dokonaniu rezerwacji nie można było się skontaktować, ponieważ w weekendy infolinia nie pracowała. Próby reklamacji nie udają się - ignorują lub wymijająco odpowiadają , nie odnoszą się do moich argumentów w żaden sposób.
      Wiem, że to normalna praktyka (dodatkowa opłata), w sytuacji gdy zwracamy auto w inne miejsce niż punkt, z którego wypożyczamy. Auto Europe jednak tę kwotę dolicza dopiero po dokonaniu rezerwacji. Sprawdzałem u innych pośredników internetowych i nie natrafiłem na podobną praktykę.
    • mechanss Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ 06.09.16, 15:17
      Witam,

Podbijam wątek z prośbą o opinie na temat wypożyczalni Auto Europe, jeśli ktoś korzystał.
      Przy rezerwacji na nie więcej niż 2-3 tygodnie naprzód wyskakują śmiesznie niskie ceny rzędu 2-3 Euro/dobę za małe auta i 4-5 Euro/dobę za kompakta (w opcji podstawowej, w opcji bez udziału własnego jest 2-3 razy drożej, ale i tak dużo taniej niż gdziekolwiek indziej). Co ciekawe rezerwując na kilka miesięcy do przodu ceny już są porównywalne z innymi wypożyczalniami.
      • Gość: reddd Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.16, 00:13
        Rezerwowałem w czerwcu ok.2 tygodnie wcześniej (Ibiza), za 6 dni z pełnym ubezpieczeniem niecałe 100 euro -auto klasy Audi A1.Wszystko było sprawnie załatwione. Trzeba uważać, aby cena zawierała bak pełny-bak pełny , a nie PUSTY, bo będzie to kosztować dodatkowo nie mało, za tankowanie ;) ,a te ceny po kilka euro właśnie z reguły są podpuchą i zawierają bak pusty.Druga rzecz to moim zdaniem obowiązkowe wykupienie ubezpieczenia super cover- to z reguły od 5-7 euro/dzień. W razie czego Auto Europe zwraca koszty, ale wypożyczalnia wcześniej pobiera depozyt którego w przypadku jakiejś kolizji nie zwraca.Minusem może być sytuacja, że wypożyczalnia (nie Auto Europe który jest tylko pośrednikiem) blokuje depozyt na dłuższy czas, u mnie było to 30 dni ROBOCZYCH-ok.700 euro.
    • darrec Re: czy ktoś korzystał z wyporzyczalni Auto-Europ 10.08.17, 14:35
      Unikajcie tej firmy. Osobiście wtopiłem kase. Pomimo iż podałem nr lotu moja rezerwacja i wraz z nią kasa przepadły w wyniku opóźnienia lotu. Mój lot opóźnił sie ponad dwie godziny. Po paru miesiącach od złozenia reklamacji otrzymałem informację, ze nie oddadzą mi pieniędzy bo ich w żaden sposób nie poinformowałem o spóźnieniu. Pytanie jak miałem to zrobić będąc kilka tysięcy kilometrów nad zięmią pozostało bez odpowiedzi. Kilkakrotnie próbowałem sie do nich dodzwonic, ale nigdy nie zasałem konsultanta mówiącego po polsku. Wszystko załatwWtopa !iałem po angielsku. Generalne maja mnie w d... W przypadku opóźnienia lotu rezerwacja przepada razem z kasą. musiałem iśc do lotniskowej wypożyczalni i od nowa zapłacić za wynajem. W sumie wypożyczyłem ciut gorsze auto za te same pieniadze dlatego żałuję, ze powierzyłem ich moją kasę. Zapłaciłem z góry za cały tydzień najmu i wszystko wtopione!!!!!!!!!!!!!! Wropa, wtopa i jeszcze raz wtopa!!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka