Dodaj do ulubionych

Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni

30.04.18, 23:06
Witam. Może macie jakieś swoje plany zwiedzenia Majorki. Chętnie skorzystam. Auto mam na 6 dni. Chciałabym zobaczyć jak najwięcej, takie najciekawsze miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. A jednocześnie zaplanować zwiedzanie tak aby miało ono jakiś sens a trasa przemyślana tak aby się ciagle nie wracać. Jakoś nie mogę się sama ogarnąć z tym planem. Pomożcie proszę...
Obserwuj wątek
    • ja.s.i.u Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 01.05.18, 15:41
      Bo się nie da. Przykładowo, masz auto. A na Majorce oznacza to, że jeśli wybierzesz się z Palmy np. do Valdemossy, to po pierwsze będziesz szukać parkingu. Oczywiście parkingi są, tylko że chętnych do skorzystania jakby więcej. Pewnie że wygodniej z dworca na Placu Hiszpańskim (Plaça d'Espanya) autobusem, no ale gdzie samochód zostawisz? Dalej z Valdemossy mogłabyś wybrać się autobusem do Port Soller, żeby wrócić najpierw tramwajem, a później kolejką Ferrocarril de Sóller, ale to się nie da, bo masz samochód. Ogólnie zwiedzanie Majorki - moim zdaniem - lepiej zwiedzać z wykorzystaniem lokalnego transportu, a nie wypożyczonego samochodu. Dojechać gdzieś, a dalej do miejsca, w którym chcesz być spróbować autobusem (bilety w miarę niedrogie). Na pewno warto zajrzeć do jaskiń - www.cuevasdeldrach.com/en/ koło Porto Cristo, jak tam będziesz możesz zwiedzić trochę północnej części wyspy, tylko czy zdążysz wszystko, z przylądkiem „Cap de Formentor“?

To mała wyspa i trudno będzie ci objechać ją tak, żeby przez niektóre jej części nie przejeżdżać kilkakrotnie. Do wielu atrakcji trzeba dojść, no i szukanie miejsca do zaparkowania, żeby na koniec stwierdzić "jedziemy dalej, przecież zobaczyliśmy".
      • deec2 Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 01.05.18, 18:26
        Szanowna babeczko65, przede wszystkim nie napisałaś, czy planujesz nocleg stacjonarny, czy zamierzasz zmieniać miejsca pobytu. Jeżeli stacjonarnie, to, jak napisano wyżej, zdublujesz trasę. Jeżeli będziesz się przemieszczać na noclegi, bardziej się zmęczysz. Niezbędne do obejrzenia na Majorce: Palma, Soller i Puerto, Valdemossa (Deia), Jaskinie, o których mowa wyżej, nie tak popularny jak one Botanicactus, Cap de Formentor, Pollenca, Alcudia. Warto obejrzeć Puerto de Andrax, miasteczka wewnątrz wyspy. Weź mapę, sprawdź parkingi (przy jaskiniach i kaktusach duże), do pozostałych miejsc dotarłam komunikacją publiczną.
      • jusytka Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 09.05.18, 22:12
        Dlatego warto wybrać sie na Majorkę poza sezonem, bo wtedy problemów z parkowaniem nie ma wcale, a samochód ma wtedy więcej zalet niż komunikacja miejska, bo jest się niezależnym i można dojechać niemal wszędzie. Aktywnym polecam zwiedzanie Majorki na rowerze, bo ta wyspa to istny raj dla miłośników dwóch kółek. Mnie osobiście najbardziej zachwycił Cap Formentor a szczególnie punkty widokowe, na których warto zatrzymać się autem bądź rowerem w drodze na sam cypel.
    • aseretka Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 06.05.18, 18:14
      > Chciałabym zobaczyć jak najwięcej, takie najciekawsze miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.
      Co warto zobaczyć:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,165100654,165100654,0,2.html?v=2
      > A jednocześnie zaplanować zwiedzanie tak aby miało ono jakiś sens a trasa przemyślana tak aby się ciagle nie wracać.
      Majorka to nie jest wielka wyspa, mimo że największa w archipelagu Balearów. Jeżeli będziesz nocowała w jednym miejscu, to niestety nie unikniesz powtarzania trasy. Nie piszesz też, kiedy się wybierasz. Ja byłam na początku października i w niektórych miejscach naprawdę jest trudno o znalezienie miejsca do zaparkowania. Osobiście jednak wolę podróżowanie samochodem, niż publicznymi środkami komunikacji. Mam wtedy większą swobodę czasową, bo nie jestem uzależniona od rozkładów jazdy. Przez 6 dni w spokojnym tempie uda Ci się zobaczyć najciekawsze miejsca Majorki. Ja miałam samochód tylko przez 3 dni, więc trochę musiałam odpuścić, jak np. Jaskinie Smocze, miasteczko Deia i Fornalutx, plażę Cala Major oraz Es Trenc, która podobno jest najpiękniejszą plażą na wyspie.
    • patryk.nijaki Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 19.05.18, 20:21
      moje typy valdemosa, deia, soler, sa calobra, luc, pollenca, formentor, alcudia, powrót do Palma. Po drodze jest fajna jaskinia gdzies na polnoc od drogi ale za diabla nie pamietam jak sie nzywala. No ale nie smocza i nie tak oblegana, warto. Jakby sie ni udalo znalezc to nastepnego dnia do Porto Cristo. Tam jest juz jaskinia full wypas z duza iloscia turystow. jak sie pokrecic to za jaskinia jest fajna dzika zatoka i mozna poplywac, ale woda zimna. Po drodze do porto cristo w manacor jest duzo sklepow z wyrobami z drewna oliwnego. w trzy dni da sie to objechac
    • goever Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 23.09.19, 14:50
      Cześć ostatnio poruszyliśmy temat gdzie chętniej warto pojechać czy na Majorkę czy Ibizę co sądzicie? My wybraliśmy Majorkę - całą dyskusję znajdziecie na Podróżniczej Grupie: Evertourist - podróżnicza grupa wsparcia FB ;)
    • offwedding Re: Majorka - plan zwiedzenia na 6-7 dni 02.09.20, 17:11
      Latamy dużo jako para fotografów.
      Rocznie jesteśmy kilkanaście razy za granicą. Jakieś doświadczenia się zebrały.
      Jednym z kierunków była Majorka - jedna z naszych topowych destynacji na sesje czy odpoczynek.

Mieszkaliśmy w Palmie (AirBnb) i tam od razu z polecenia wypożyczyliśmy samochód.
      Warto było to zrobić telefonicznie/osobiście. Bo choć ceny i tak są niskie to uzyskana w ten sposób była sporo niższa niż via www.

Co zwiedziać? Wszystko :)
      Valdemossa i Port de Soller - świetne widoki. Już tego dnia zrozumieliśmy dlaczego Majorka to wyspa idealna pod kolarskie zgrupowania.
      Lubimy odwiedzać lokalne targi także i pod tym kątem było co robić. Santanyi chyba najciekawszy, a przy okazji wpadliśmy do Es Pontas. Zobaczyć skalny łuk, który pamiętam z filmu Chrisa Sharmy i jego deep water solo.
      Plażowanie to nie jest cel, ale Cala d'Or i Cala Llombards dały się zapamiętać jako ładne i przyjemne miejsca.
      Formentor o wschodzie słońca. Konieczność. Kropka. Wschód to idealna pora z racji orientacji przylądka.
      Przy okazji jedna z ciekawszych tras na szosę.
      Potem pojechaliśmy wioskami do Sineu gdzie upolowaliśmy świetny obiad w totalnie pustym mieście.
      Sa Calobra na zachód słońca i droga w obie strony to też konieczność.
      Choć trzeba lubić przestrzeń i serpentyny :)
      Do tego droga o zachodzie słońca od Banyalbufar po Andratx. Raczej na inny dzień niż Sa Calobra, nie warto się spieszyć.
      Wszędzie można trafić na miasteczka, które warto odwiedzić nawet na chwilę.
      W jednym z nich - Campanet - trafiliśmy na pracownie rysownika. Za 1€ od sztuki można było zakupić pocztówki.
      Co ważniejsze - pod nieobecność autora. Był co prawda kot, ale to chyba nie on rysował. Chyba.

Ach - ensaimadas w ilości niebanalnej. Absolutnie narkotyczne odkrycie!
      Zjesz jedno i...potem drugie.

W przyszłym roku wracamy wykręcić kilkaset kilometrów na rowerach.
      Był to plan na miniony kwiecień, ale coś pokrzyżowało plany...światu.

A tak to wszystko wygląda na zdjęciach:
      [img]https://ajemstories.com/forum/mallorca.jpg[/img]

ajemstories.com/majorka/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka