Dodaj do ulubionych

Barcelona - jak zorganizować wyjazd?

02.05.18, 10:11
Witam :) Obiecałam córkom wyjazd zagraniczny, marzą o Hiszpanii. Myślałam o Barcelonie, ale...
Funduszy mam mało, muszę szukać taniego przelotu (niestety w sierpniu) i noclegu dla 5 osób. Wiem, że nie będą mogła pojechać w innym terminie, roku itd. Może ktoś z Państwa ma jakieś sposoby, miejsca? Nawet w szukaniu samolotu jestem zielona. Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • gabrysiowe.podroze Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 02.05.18, 11:32
      WizzAir lata do Barcelony z 4 miast w Polsce, ceny sa bardzo rozne w zaleznosci od dnia tygodnia, ale jezeli nie musicie leciec w weekend to da sie znalezc cos w przyzwoitej cenie. To na pewno najtansza opcja. Poza tym jest tez RyanAir i oczywiscie LOT. My zawsze szukamy lotow na skycanner.com albo na momondo.com
      Byc moze bedzie taniej leciec do Girony, ale trzeba byc swiadomym, ze to jest 100km od Barcelony i autobus tez swoje kosztuje. Co do noclegow, to dla 5 osob najtansza opcja powinna byc wynajecie mieszkania np przez AirB&B.
    • mocno.zdziwiona Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 02.05.18, 14:39
      Jeśli córki marzą o Hiszpanii, nie o Barcelonie, to sobie Barcelonę odpuść. To w tej chwili najdroższe miasto w Hiszpanii, w sierpniu zapchane turystami ponad granice możliwości.
      Wybierz miejsce gdzie masz w miarę tanie loty (tanich lotów do Hiszpanii w sierpniu nie ma). Może to być blisko morza lub w głębi lądu, jak wolisz. Tam poszukaj niedrogich noclegów. I będzie taniej i przyjemniej. A do Barcelony wpadniesz kiedyś na jakiś weekend.
        • mocno.zdziwiona Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 02.05.18, 16:27
          Wejdź na portal booking, w innej zakładce otwórz google maps i przeszukuj noclegi miejscowość po miejscowości. Na Costa Blanca doradziłabym Ci, że tanio jest np. w Torrevieja, okolic Barcelony zbyt dokładnie nie znam. Jeśli będziesz się trzymała jakichś 100 km na północ lub południe od Barcelony to spokojnie będzie tam coś do zwiedzania w okolicach.
          Tanie połączenia bywają też do Castellón (z Poznania), do Walencji, do Alicante są raczej droższe, ale może coś się trafi w miarę ok.
    • miopka Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 02.05.18, 17:43
      Bardzo dziękuję wszystkim. Muszę trochę nad tym posiedzieć, bo jak dotąd, jak samolot w przyzwoitej cenie, to nocleg baaardzo drogi (jak dla mnie). Jak noclegi tanie, to transport drogi. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wskazówki.
    • ssysza Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 16.05.18, 21:02
      1. odpuść sobie Barcelonę - tłumy, drogo, brudno, coraz niebezpieczniej i problemy z zakwaterowaniem
      2. wejdź na "tanie latanie" lub podobne i znajdź odpowiednie terminowo i cenowo połączenie z innymi atrakcyjnymi miastami. proponuję Malaga (nad morzem), Sevilla (Andaluzja w głębi lądu, przepiękna, choć b.gorąca), Valencja (nad morzem, atrakcyjna dla dzieci)
      3. kwatery poszukaj na airbnb, korzystaliśmy już wiele razy i nie zawiedliśmy się - było tak, jak w ofercie.( dodam, że w Barcelonie airbnb zostało zakazane, co ogranicza turystów tylko do hoteli)
      4. samolotu wyszukuj w weekendy, lub popołudniami, unikaj rezerwowania w poniedziałki (wtedy rezerwują firmy i klienci biznesowi i może być drożej)
      5. warto wynająć samochód - jeżeli na dłuższy czas np. cały pobyt, może okazać się tańszą opcją niż korzystanie z komunikacji. najlepiej zarezerwować w wypożyczalni na lotnisku ( od pierwszej chwili jesteś niezależna - oczywiści jeśli masz prawo jazdy:)). jednakże nie zapomnij o przejechaniu wcześniej palcem po mapie drogi dojazdu do miejsca zakwaterowania.
      6. wybierając ofertę z airbnb przeczytaj dokładnie cały opis, komentarze czytaj również między wierszami; niewyraźne zdjęcia, fotki detali i ozdóbek, zamiast przyzwoitych zdjęć wnętrz traktuj z ostrożnością.
      7. a myślałaś o Portugalii??? jest fantastyczna i tańsza:)
    • Gość: Ania Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? IP: 93.159.168.* 17.05.18, 08:44
      Jest wątek o Barcelonie na www.fly4free.pl
      Informacje jak dolecieć, jak się dostać z lotniska do centrum miasta itd. W wyszukiwaniu lotu z konkretnego miasta pomoże www.skyscanner.pl Wystarczy podać Polskę jeśli nie jest problemem dojazd na jedno z dalszych polskich lotnisk lub konkretne wybrane i przedział czasowy. O polecanych noclegach można poszukać informacji na forum fly4free lub skorzystać z booking.com lub airbnb- przy 5 osobach może się opłacać. Powodzenia :-)
    • Gość: ansz Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? IP: *.ggb.pg.gda.pl 17.05.18, 13:31
      Jezeli do Hiszpani to faktycznie nie Barcelona. Mozna przejazdem na 1 dzien zeby "zaliczyc"
      Jezeli nad morze w Hiszpani to polecam Peniscola. Polozone miedzy Barcelona a Walencja. Na Bookingu apartamenty sa duzo tansze niz w innych kurortach a morze takie samo , plaze czysciutkie. Dojechac mozna np z Barcelony samochodem z Renta Car . Ja mialem samochod za 6 euro dziennie. Wczoraj stamtąd wróciłem. Bardzo jestem zadowolony.
    • miriam_73 Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 07.06.18, 13:23
      Polećcie do Malagi (bezpośrednio latają Norwegian i Ryanair) i pojeździjcie po Andaluzji, będziesz miała zdecydowanie bardziej hiszpańską Hiszpanię :) Barcelona jest super, ale nie w sierpniu. Jedyny problem z Andaluzją w sierpniu to bardzo wysokie temperatury.
      Rozważ wypożyczenie samochodu, w Maladze jest mnóstwo wypożyczalni, duży wybór modeli, wtedy będzie Wam łatwiej się poruszać po okolicy, z możliwością zatrzymywania się w różnych małych miasteczkach, czy zatrzymywaniem się na nocleg poza ścisłymi centrami turystycznymi (co implikuje w sezonie wysokie ceny).
      Polecam Rondę, Kordobę z pobliską Medina Azahara i Castillo de Almodovar, rozmaite rozsiane po regionie pueblos blancos. Granada, Sevilla to klasyki. Nie liczyłabym na bilety do Alhambry na sierpień, ale można próbować - jeszcze są dostępne online (bo tylko tak da się zaklepać wejście na pewno).
    • wodnikmk Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? 17.08.18, 10:48
      Wizz air leci do Barcelony.Lądujesz na lotnisku,które de facto jest bardzo blisko miasta.Barcelona jest bardzo zbita w sobie.Wszędzie jest blisko. Niestety nioclegi są tutaj baaaardzo drogie.odradzam sierpień,bo jest tutaj bardzo gorąco.www.frajcajt.blogspot.com
    • Gość: wszystkie strony ś Re: Barcelona - jak zorganizować wyjazd? IP: *.alior.pl 06.09.18, 12:08
      Dobry czas na zwiedzanie Barcelony rozpoczyna się właściwie teraz :) Najlepiej przyjechać tu późną wiosną lub wczesną jesienią ze względu na przyjemne temperatury i nieco mniej turystów niż w sezonie wakacyjnym. Nie warto też tu przyjeżdżać na weekend czy coś, jest tu tyle do zobaczenia że 4 dni to absolutne minimum :)
      Sporo szczegółów na temat tego co warto tu zobaczyć, opisałem we wpisie pod poniższym linkiem
      www.wszystkiestronyswiata.pl/barcelona-wpis

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka