Dodaj do ulubionych

Czy ktoś był w Cordobie?

15.04.07, 23:19
Witam, możecie coś powiedizeć o tym mieście? mam okazje wyjechać tam na rok na studia, ale nie wiem czy bedize tam co robić przez cały rok. Słyszałem że dużo sie tam dzieje, ale tylko z jednego źródła...
Marqs
Obserwuj wątek
    • doda1983 Wlasnie tu jestem :) 16.04.07, 18:56
      ... i studiuje oraz pracuje.
      Dzieje sie sporo, ale to oczywiscie nie jest Madryt czy chocby pobliska
      Sevilla. Ja tak czy inaczej to miasto uwielbiam :) Jak masz jakies pytania, to
      smialo :)
      • mareczosnek Re: Wlasnie tu jestem :) 16.04.07, 21:17
        No to fajnie sie złożyło...jesteś może na wymianie z Socratesa? spoko, no to
        tak jak masz czas to napisz troszke wiecej, chodzi mi np o to co konkretnie sie
        tam dzieje, jakieś nocne życie, święta, imprezy kulturalne? i jak z pracą,
        łatwo coś znalazłaś? w ogóle jakiego rodzaju to jest praca? sorki za tak dużo
        pytań, ale nie chcę po prostu przyjechać w ciemno, pozdrawiam

Marqs, Białystok
        • Gość: doda Re: Wlasnie tu jestem :) IP: 62.100.102.* 17.04.07, 13:01
          Dzieje sie mnostwo, nie ma ani jednego miesiaca bez jakiejs fiesty. Teraz w
          maju praktycznie nie bede miec zajec - bo w Cordobie bedzie feria. Od 22
          kwietnia do 27 maja sie bawimy :))
          Zycie nocne bogate, mnostwo dyskotek, barow, pubow, knajpek tapas itp.
          Kazdego miesiaca sa wydawane specjalne, darmowe przewodniki kulturalne,
          dostepne w wielu miejscach publicznych i w nich sa rozpisane dzien po dniu
          wszystkie imprezy w Cordobie (wystawy, koncerty, imprezy, kino, warsztaty,
          spotkania itp.) Jest bardzo fajne kino Filmoteca de Andalucia - w ktorym bilety
          sa prawie za darmo (90 centow), jest tam sporo filmow w orginalnych wersjach
          jezykowych (byl tez polski :) .
          Ja prace znalazlam latwo (bo biegle mowie po ang) pracuje jako nauczycielka
          angielskiego w C.E.I.P. Jezeli chcesz szukac w barach itp. to obowiazkowa jest
          biegla znajomosc hiszpanskiego.

Aha, no i nie boj sie jechac w ciemno, bo ja jadac tu nie znalam jezyka, nie
          mialam mieszkania (pierwsza noc w hostalu), nie znalam miasta. Teraz czuje sie
          tu jak w domu :)

Doda
            • Gość: Doda Re: Wlasnie tu jestem :) IP: *.uco.es 17.04.07, 19:16
              Hmmm... nie wiem jakich oczekujesz warunkow, ale moge tylko powiedziec ze wg
              mnie jakosc hoteli jest wyzsza niz w Polsce (tzn. np. 3 gwiazdkowy tu jest taki
              jak 4 gwiazdkowy w Polsce).
              Ja szukalam nocelgu jak najtanszego wiec wybralam schronisko mlodziezowe
              Alberque juvenil. Czysto, posciel, w pokoju lazienka, w samym centrum
              (Juderia), w cenie jest sniadanie. Nocleg kosztowal okolo 18euro (podobno jeden
              z najtanszych w Cordobie).

Aha, pozdrawiam Mielec, ja jestem z Rzeszowa :))))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka