Dodaj do ulubionych

naczyniak a różnica między wielkością kończyn

09.02.07, 23:17
Przeczytałam właśnie na forum że naczyniak może mieć wpływ na wielkość
tj.grubość, długość obszaru ciała na którym się znajduje. Piszę o tym gdyż ja
jestem właścicielką naczyniaka na lewej stopie i łydce(mam 28 lat) i tą
właśnie stopę mam większą (buty muszę kupować o numer większe) a łydkę mam
grubszą o około 2,5 cm w obwodzie. Ale to jeszcze nie koniec... Najgorsze jest
to że całą nogę mam dłuższą o 3cm od prawej. I nie wiem czy to faktycznie ma
związek z naczyniakiem, czy poprostu w moim przypadku tak się felernie złożyło
wszystko do kupy. Jeśli ktoś ma podobne problemy to proszę niech napisze.
Bardzo chętnie poznałabym opinię Pana doktora na ten temat. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • dwyrzyk Re: naczyniak a różnica między wielkością kończyn 10.02.07, 09:04
      Szanowna Pani; Anomalia naczyniowa o wolnym przepływie (?) i przerost kończyny
      to klasyczne objawy Zespołu Kllipell-Trenaunay. Wymaga to diagnostyki (rtg, USG
      z dopplerem, prawdopodobnie rezonans). Czy na tej kończynie żyły są poszerzone
      bardziej niż na drugiej? Proponuję wizytę u chirurga naczyniowego. Pozdrawiam
      Dariusz Wyrzykowski
      • bgmnmn Re: naczyniak a różnica między wielkością kończyn 10.02.07, 20:35
        Panie doktorze niech mi pan powie coś więcej na temat tego zespołu bo nie
        znalazłam nic dokładniejszego na jego temat. Interesuje mnie to czy jego nie
        leczenie będzie miało jakieś konsekwencje zdrowotne, czy można się tylko skupić
        na likwidacji naczyniaka. Czy mój 5-letni synek też może być chory na to samo co
        ja(nie ma on widocznych zmian naczyniowych)? Bardzo proszę o odpowiedź i
        serdecznie pozdrawiam.
        • bgmnmn Re: naczyniak a różnica między wielkością kończyn 10.02.07, 21:33
          Panie doktorze zapomniałam jeszcze dodać że mam również wystające żebra po lewej
          stronie. Mój synek też tak ma i poza tym ma też lewą stopę większą od prawej.
          Poza tym ma już stwierdzone skrzywienie kręgosłupa. Ale nie miał porównywanych
          długości obu kończyn. Do jakiego lekarza mam się z tym zgłosić na początek? Jak
          ja byłam u ortopedy ze swoim skrzywieniem kręgosłupa to nie zalecił mi on
          żadnych dodatkowych badań. Jeszcze raz z góry bardzo mocno dziękuję i pozdrawiam.
          • dwyrzyk Re: naczyniak a różnica między wielkością kończyn 10.02.07, 22:42
            Szanowna Pani; Może to po prostu przerost genetycznie zaprogramowany
            (konsultacja w Poradni genetycznej?); z pewnością trzeba pilnie wyjaśnić czy
            skrzywienie kręgosłupa u synka wynika z różnic w długościach kończyn, bo jeżeli
            tak to należy to korygować wkładkami dla powstrzymania dalszego pogłębiania się
            skrzywienia. Wystające żebra - może to skutek rotacji kręgów przy skrzywieniu,
            a może wynika z dodatkowej wady kregów/żeber? Do oceny ortopedycznej.
            Nieleczenie zespołu daje postęp poszczególnych skutków np. skrzywienia
            kręgosłupa; ale też nie ma leczenia przyczynowego, raczej postępuje się
            objawowo. Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka