Dodaj do ulubionych

pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF

IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.05.11, 17:41
poczytałam trochę forum /od chyba 2007r./:) i sprawdzam samochody, a raczej ich ceny w róznych wypozyczalniach...

w Traveljigsaw cena w złotych ok.1800, co ciekawe inne wypożyczalnie np Natonalcar, Enterprise,Budget ma cenę taka samą tylko w dolarach:(

po pierwsze o co chodzi z Traveljigsaw? czy gdzieś są jakieś ukryte koszty o których nie wiem?
po drugie, jak się zabrać do szukania samochodu, bo nie ukrywam,że nawet 1500 dolarów to ciągle bardzo dużo:(

p.s.
jak jest z tym międzynarodowym prawem jazdy, bo w wątkach można wyraźnie spotkać dwie frakcji jedna mówi-trzeba, druga, twierdzi,że nie:(
Obserwuj wątek
    • Gość: Bialypl Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 23.05.11, 19:22
      Witam, W Traveljigsaw wypożyczałem samochód 4 razy w Nyc, Miami, LA oraz w Vegas. Za każdym razem wszystko było idealnie. Co ważne samochody są w pełni ubezpieczone - to wazne ponieważ w LA miałem stłuczkę z mojej winy i wszysko obyło się bez $ z mojej strony. Z tego co wiem minimalny wiek to 25 lat. Żadnych dodatkowych kosztów nie ma. Wszystko załatwiałem przez telefon w siedzibie w Anglii, na maila dostajesz potwierdzenie, które drukujesz i przedstawiasz w wypożyczalni [Dolar Alama itp] - to wszystko. Jeżeli masz pytania chętnie pomogę bialypl123@gmail.com. Dla wypożyczalnie międzynarodowe prawo jazdy nie jest potrzebne ale dla skrupualtnego policjanta tak. Warto zrobić - tylko 25 pln...
        • Gość: Bialypl Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF IP: *.apart.pl 24.05.11, 15:40
          Dla podsumowania:
          1.Cenę jaką płacisz w traveljigsaw jest ceną kompletną z ubezpieczeniem - odpowiednikiem naszego OC i AC.
          2.Kiedy wypozyczałem samochód w LA oraz Vegas nie było różnicy czy jest to lotnisko czy np. Bellagio
          3. Nie jestem zalogowany jako stały Klient w Traveljigsaw
          4. Po stłuczce z mojej winy podałem poszkodowanemu moje dane, numery ubezpieczenia [dokumnet z wypożyczalni] oraz zgłosiłem ten fakt na policję. Po odwiezieniu samochodu do wypozyczalnie opisałem przebieg wypadku oddałem samochód i już.
          5. Jeżeli znajdziesz tańszy odpowiednik obniżą Tobioe cenę - mnie nigdy się nie udało nic tańszego znaleźć a jak pisałem wyżej często samochód wypozyczałem.
    • zdeneksme Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF 23.05.11, 22:57
      Bierz przez brokera typu carhire3000 - dla europejczyka to zwykle najtańsza opcja.

Wypożyczalnie samochodów w USA mają ceny i politykę ustawioną na "tambylców" - są tanie, ale pod warunkiem, że:
      - nie potrzebujesz ubezpieczenia (bo masz już własne amerykańskie ubezpieczenie na własny amerykański samochód, które obejmuje także wypożyczalnie)
      - wypożyczasz często (więc masz status i wynikające z niego benefity)

Możesz ewentualnie wypożyczyć bezpośrednio jednej z głównych sieci, ale dokupić pakiet ubezpieczeń LDW+SLI w firmie zewnętrznej, np: www.worldwideinsure.com płacisz 116GBP za cały rok, ma to sens jednak chyba tylko w takich przypadkach:
      1) znajdujesz super-tani deal w jednej z głównych wypożyczalni (miewają tam okazje typu 1$/dzień)
      lub
      2) jesteś w USA wiele razy w ciągu roku - wtedy może mieć sens budowanie sobie statusu w jakiejś wypożyczalni (wypożyczanie przez brokera tego nie daje)

Co do prawa jazdy: jeśli jest pisane alfabetem łacińskim, to w wypożyczalni nie będzie żadnego problemu, z policją też nie powinno być, musiałabyś naprawdę bardzo podpaść lub trafić na wyjątkowego upierdliwca, żeby się tego przyczepił. Generalnie to już kwestia indywidualnej percepcji ryzyka, ja jestem raczej ostrożny typ, a MPJ sobie nie wyrabiałem.

Dobra rada: jeździj jak tubylcy, nie przekraczaj prędkości o więcej niż 10-15 mph (a w okolicach szkół czy w granicach parków narodowych i stanowych nie przekraczaj wcale), to nie będziesz musiała zawracać sobie głowy spotkaniami z policją i tracić czasu na międzynarodowe prawo jazdy.

A propos amerykańskiej policji, wpisz na youtube: Pulling over Germans while speeding

Szerokiej drogi!
      Zdenek
        • Gość: frequentflyer Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.11, 00:14
          jeszcze easycar.com , krewny easyjeta, ale od traveljigsaw na ogół trochę droższy, choć od hertzów i avisów wyraźnie tańszy.
          podstawowa różnica jest taka że w traveljigsaw i easycar płacisz z góry i w razie czego pieniędzy już z karty pobranych łatwo nie odzyskasz, natomiast rezerwacje w dużych sieciach nie wymagają żadnego depozytu, kaucji itp. i ich zerwanie niczym nie grozi.
          oczywiście bookując u tych brokerów na koniec dnia i tak idziesz na lotnisku do kantoru Alamo czy Dollar, czy też Avis i korzystasz z ich gwarancji wymiany samochodu w razie awarii czy kolizji.

W samym SFO do wypożyczalni jedziesz kolejką lotniskową do wielopiętrowego garażu położonego kawałek od lotniska.
          • Gość: Kasia Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.05.11, 00:49
            zgodnie z tym co piszą na stronie , to anulowanie rezerwacji do 48 godz. przed podróżą gwarantuje 100% zwrot.. ale też można wykupić Zabezpieczenie wkładu własnego, czyli pakiet ubezpieczenia tego nie obejmuje:(

www.traveljigsaw.pl/TermsAndConditions.do
            > W samym SFO do wypożyczalni jedziesz kolejką lotniskową do wielopiętrowego gara
            > żu położonego kawałek od lotniska.

z tym wypożyczaniem na lotnisku mam mały problem, bo...
            przylatujemy i chcemy po podróżyrozprostować nogi w SF przez jakieś 2 dni:) i dopiero wziąć samochód..., no i co znów z centrum, czy gdzie tam będziemy, ale raczej dalej niż bliżej lotniska mamy z powrotem pchać się na lotnisko po auto:(
            Prawdę mówiąc wolałabym opcję,że odbieram samochód gdzieś bliżej hotelu / o ile taki znajdę, bo na razie błądzę po omacku;)/

Ja na dzisiaj dziękuję, idę spać:) Będę tu skoro świt:)
            • Gość: ania Wypozyczanie na lotniskach IP: 68.162.116.* 24.05.11, 03:11
              Witaj,

Wypozyczanie samochodu na lotnisku jest zawsze znaczniej drozsze niz w miescie.
              Spowodowane jest to wiekszymi kosztami wypozyczalni w tym wlasnie miejscu.
              Odpocznijcie po podrozy i wypozyczcie samochod w poblizu hotelu. Wygodniej
              bedzie pozniej samochod zwrocic i wrocic na lotnisko hotelowym dojazdem.
              Unikniecie ewentualnych korkow i klopotow z "dotankowaniem" paliwa do poziomu
              wypozyczonego. Zaoszczedzicie w ten sposob troche kasy.

Wrocilam przed tygodniem z Europy i w Niemczech wypozyczenie na lotnisku jest
              o 17% wyzsze niz w miescie (Frankfurt, Berlin, Monachium). Wypozyczalnie placa
              wiekszy czynsz i dodatkowa oplata w formie podatku lotniskowego obciazaja klienta.
              Podobnie jest w Stanach.

Pozdrowienia - a.
        • zdeneksme Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF 24.05.11, 08:31
          Oczywiście, traveljigsaw/carhire3000/arguscarhire itp. to różne nazwy handlowe tego samego pośrednika, którym jest tak naprawdę bodajże cartrawler.com

Co do cen:

1)
          Gdybyś miała status w jednej z głównych sieci i była zalogowana do swojego profilu w tejże, zobaczyłabyś po wyszukiwaniu zupełnie inne ceny niż takie dla standardowego klienta z internetu.

2) Tak jak pisałem czasami są promocje, które bardzo zbijają cenę, niedawno Dollar miał promo na one-way rental (np. PHX/LAX/SAN -> SFO), za 1$ per dzień:
          slickdeals.net/forums/showthread.php?sduid=0&t=2932857
    • Gość: ona Re: pytań kilka o wypożyczalnie/Kalifornia/SF IP: 71.93.11.* 11.06.11, 04:58
      hej mieszkam w usa i czesto wypozyczam samochody, niestety z ubezpieczeniem rzeczywiscie wyjdzie ci drozej...ale zamniast wchodzic na stronki wypozyczalni rzuc okiem tu: www.mobissimo.com , stronka wyszuka Ci najtansze opcje (ceny bez ubezpieczenia), tylko czasem musisz zwrocic uwage, ze jak juz zdecydujesz sie na samochod to nie ma odwrotu, w przypadku zmiany zdania.
      kojarze jak jeszcze mieszkalam w San Francisco bay area, ze Fox mial najnizsze ceny

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka