Mamy w Los Angeles?

22.01.12, 05:09
Mieszkam w Los Angeles (a dokladniej w Redondo Beach) od paru miesiecy i nie znam tu nikogo, niestety a mam 13-miesieczne blizniaczki i mysle sobie, ze fajnie byloby poznac inne polskie mamy z dziecmi w zblizonym wieku. Ja pracuje a maz jest z dziecmi w domu wiec malce nie maja zadnego kontaktu z innymi dziecmi a ja tez bardzo tesknie za tym, zeby z kims porozmawiac po polsku :)
Znacie tez moze jakies polskie/rosyjskie/dalekowschodnie sklepy z polskimi produktami? Bylam w tym w Santa Monica ale drogi i wybor tez taki sobie.
Pozdrawiam!
    • margo_18 Re: Mamy w Los Angeles? 22.01.12, 07:49
      No to melduje się z Long Beach :).
      Moje dzieci starsze, bo 5 i 3 latka.
      I do tego wracamy do PL w połowie marca :).
      Jest polski sklep w Orange - Polka Deli, ale też dość drogi.
      Za to tańszy jest Jons Marketplace. To jest sieciówka, tutejsza,
      ale mają bardzo duży wybór produktów europejskich.
      Tym właśnie się szczycą. Mają np. duży i dobry wybór wędlin krojonych na miejscu.
      Jest ich tu w okolicy kilka, wygooglujesz sobie najbliższy. Ja jeżdżę do Westminster.
      Choć zwykły niesolony biały ser to tylko w Polka Deli znalazłam
      (piszę o serze, bo ja akurat uwielbiam :)).
      Mamy tu trochę polskich znajomych, z dziećmi też.
    • kroke96 Re: Mamy w Los Angeles? 13.02.12, 22:20
      Moja przyjaciolka mieszka tez w Redondo Beach i wlasnie w zeszlym tygodniu urodzila synka. :) Na razie to bedzie pewnie bardzo zakrecona, ale skoro mieszkacie w jednym miasteczku, to moze sie spotkacie....Jej maz tez jest Polakiem, wiec mowia po polsku. :)

      napisz do mnie prosze to cie z nia skontaktuje.
    • monie_pl Re: Mamy w Los Angeles? 28.02.12, 20:27
      Francesca 2003,
      Mam kolezanke w Redondo Beach z mezem i coreczka dwa latka oraz druga w drodze. Jesli jestes zainteresowana to daj znac to was spikne. Daj znac na monie_pl@yahoo.com
      Co do sklepow, to dobry chleb i wedliny dostaniesz bardzo blisko bo w Alpen Village, tuz przy zjezdzie na 110 z 405 south. Tutaj masz link: www.alpinevillagecenter.com/
      Pozdrawiam
      Monika
      • kz_76 Re: Mamy w Los Angeles? 07.03.12, 08:19
        Pare lat temu tez mieszkalam w Redondo Beach, ale juz od jakiegos czasu jestem w Orange County, wiec to kawalek drogi. Ze sklepów tez polecam Alpine Village i Jons Market. Pamietam ze jak mieszkałam w Redondo to często zagladalam do sklepiku na rogu Artesia Blvd i Mackay Lane - mały Middle Eastern market ale sporo europejskich produktów tez mieli. Jakieś polskie wafelki, puszki itp. Bardzo sympatyczny właściciel.
Pełna wersja