Dodaj do ulubionych

Szpital dla żółwi morskich na Key West

22.02.22, 16:50
polaczkropki.pl/2022/02/14/szpital-dla-zolwi-morskich-na-key-west-na-florydzie/
1500 żółwi wróciło do swojego naturalnego środowiska
Szpital dla żółwi od początku swojego istnienia wyleczył i wypuścił ponad 1500 żółwi morskich. Zwierzęta wypuszczane są na wiele sposobów, np. zabierane są na północ od Marathon w Zatoce Florydy i tam ruszają przed siebie. Czasami zostają spuszczone z łodzi do oceanu.

Szpital dla żółwi posiada duży Zakład Rehabilitacyjny. Wewnątrz znajdują się 23 zbiorniki i baseny z wodą. Większość chorych ma swój prywatny basen 😉 Zagroda podzielona jest na dwie sekcje – osobne pojemniki przeznaczone są dla żółwi morskich, które wymagają intensywnej opieki, a inne dla zdrowszych osobników. Kawałek dalej pływają sobie żółwie, cierpiące na inne choroby niż włóknisty brodawczak. Na terenie szpitala znajduje się około pięciu zbiorników pokrytych siatką – zarezerwowane są dla nowo narodzonych żółwików. Placówka przyjmuje około 100 maluchów, które muszą być leczone lub chronione przed drapieżnikami.
Obserwuj wątek
    • mr.knox Re: Szpital dla żółwi morskich na Key West 24.02.22, 04:28
      Podtrzymujac temat, polecilbym tez w drodze do Key West osrodek badan nad delfinami, ktory znajduje sie na Grassy Key w polowie Florida Keys. Bylismy tam kiedys sponsorami chorego delfinka i przez caly rok mielismy darmowy wstep do Dolphin Research Center. Na bierzaco informowano nas o rezultatach jego leczenia i rekonwalescencji a gdy wyzdrowial, zostalismy zaproszeni na uroczystosc jego powrotu do wielkich wod. Polecam ten osrodek dla delfinow, w ktorym mozna wiele dowiedziec sie ciekawostek o zyciu tych wspanialych ssakow. O okreslonych godzinach sa pokazy ich umiejetnosci a dokonujac wczesniej rezerwacji i za dodatkowa oplata mozna z nimi poplywac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka