Dodaj do ulubionych

texas - new mexico - arizona - colorado

IP: *.dsl.rcsntx.swbell.net 08.08.05, 04:49
9 dni, wyjazd z dallas.. kierunek pn, jak w temacie.. zrobil ktos te trase?
mam pare pytan.. thx.. squoo@softhome.net
Obserwuj wątek
    • Gość: Cwany70 Re: texas - new mexico - arizona - colorado IP: *.europe.hp.net 08.08.05, 17:05
      Mi się zdarzyło. Startowałem z Houston.
      Miejsc jest do oglądania tyle, że nie sposób zaliczyć wszystkiego, musisz
      zdecydować co Cię najbardziej interesuje, a 9 dni to mało.
      W samym Teksasie Big Bend NP(tylko to niestety na końcu świata jest).
      Fajne jest też Houston i jego okolice (a z Houston już tylko 300 mil do Nowego
      Orleanu).
      Jeśli to kogoś interesuje to nad Zatoką są Wildlife Refugees, gdzie w czasue
      migracji zatrzymują się ptaki.
      Zaś w San Antonio jest kilka pohiszpańskich misji, 2-3 z nich warte obejrzenia.
      Niedaleko granicy z nowym meksykiem jest Guadelupe Mountain National Park, ale
      jest to raczej miejsce na piesze wedrowki, a na szybko to nie ma tam za wiele
      do oglądania.
      Z rzeczy blisko Teksasu polecam:
      Carlsbad Caverns NP i White Sands NM, obie atrakcje w Nowym Meksyku niedaleko
      granicy z Texasem.
      Ciut dalej jest City of Rocks State Park i Gila Cliff Dwellings.
      A kawałek dalej to już Arizona, Utah i cała masa atrakcji o których niejeden
      raz niejedna osoba tu pisała.
      • katlia Re: texas - new mexico - arizona - colorado 08.08.05, 17:36
        9 dni to malo, ale mozna sporo zobaczyc jezeli lubisz jazde samochodowa. Nie
        wiem z kad startujesz. Jezeli z Denver, to proponuje: Rocky Mtn. National Park,
        eventualnie miasteczko uniwersyteckie Boulder. Potem jedziesz na poludnie,
        zatrzymajac sie w Colorado Springs i zwiedzajac Garden of the Gods i Pikes
        Peak, do Mesa Verde National Park. Z tamtad do Durango, potem do Nowego
        Meksyku. W Nowym Meksyku Taos, Santa Fe, moze Carlsbad. Potem do Arizony do
        Nowego Canionu. Fajne trasy, piekne egzotyczne krajobrazy i ciekawa kultura
        amerykansko-meksykansko-indianska.
      • Gość: sq Re: texas - new mexico - arizona - colorado IP: *.dsl.rcsntx.swbell.net 09.08.05, 05:44
        sprostowanie...
        najwyrazniej sie zle wyrazilem, sorry.. mieszkam w texasie, w dallas. tym samym
        caly tx od BB po polnoc tx mam juz zrobiona dosc dokladnie. wyruszam z dallas
        na polnoc. kierunek - G.Canyon przez Santa Fe, NM (biznes tam do zrobienia..).
        reszta trasy, N/N.. zapytuje wiec o najciekawsze miejsca do zobaczenie na
        trasie od Santa Fe na Pn. dokad? nie wiem.. wiem ze mam 9 dni i ze musze byc w
        dallas po tym czasie back.. mam takze checi i doswiadczenie by spedzic X% czasu
        w samochodzie ( 2mies temu - od MexicoCity na PD - 55oo km w 8 dni..:)
        miejsca przez Was podane juz sobie sprawdzam.. bylbym wdzieczny za ich
        wielokrotnosc.. szczerze mowiac, interesuja mnie miejsca jak najmniej
        komercyjno - turystyczne.. raz jeszcze dzieki za re:

ps. sluze dosc bogatym info o prawie calym mexico..

thx.

sq
    • Gość: Marcin Re: texas - new mexico - arizona - colorado IP: *.fitz.cam.ac.uk 15.08.05, 01:41
      Posluchaj, nie da sie. 9 dni to za malo. Sama jazda samochodem przez te
      wszystkie stany zajmie niewiele mniej. Juz lepiej wybrac sobie jeden punkt, albo
      dwa, i reszte niestety zostawic. Ja bym wybral poludniowe Utah. Ale i w samym NM
      mozna sporo ciekawych rzeczy zobaczyc. To tez troche zalezy od tego, czy np.
      wolisz przyrode/krajobrazy, czy kulture/cywilizacje.
      Jak bedziesz chcial szczegoly, to pisz na marcin70@msn.com.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka