Dodaj do ulubionych

Ulubione dania Waszych dzieci

07.03.07, 16:28
Jakie sa ulubione dania Waszych dzieci. Brakuje mi juz pomyslow a moim
dzieciom i tak nic nie smakuje ( no moze poza kura pieczona i smazonym sumem
ale ja juz nie moge patrzec na te potrawy). Szczegolnie zalezy mi na
potrawach ktore nie zawieraja jajek i produktow mlecznych.
Obserwuj wątek
    • magdziol18 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 07.03.07, 17:26
      Hej, moja coreczka lubi wszystko, pewnie to jej sie jeszcze zmieni...a
      najbardziej chyba smakuje jej cukinia, ile lat maja Twoje dzieciaczki? Bo ja
      Zosi jeszcze nie robilam ale dzieciaczkom moich kolezanek i mnie tez bardzo
      smakuje smazona cukinia( wiem smazona, nie najzdrowsza ale przeciez raz na
      jakis czas mozna), kroi sie ja w plastry, obtacza w mace(ja uzywam ryzowej) i
      smazy na malej ilosci oleju po kilka minut na kazdej
      stronie..pychotka...probowalas zupy? Smacznego!
          • aniutek Re: ketchup n/t 08.03.07, 00:01
            moj niejadek Zazul lubi kurczaka -z zupy, pieczonego, kotlety, ziemniaki i kwiatki z brokulow i maslo i
            kethup oczywiscie!!! zlizuje z hot doga reszta zjada Fuga :)
            uwielbia sernik, winogrona i banany, czasami ma napad i zjada 2-3 yogurty yo baby

ja tez uwielbiam cukinie, ale robie ja inaczej na rozgrzana patelnie wlewam oliwe kilka rozlupanych
            zabkow czosnku i grube plastry cukini, smaze ze 3 minuty lubie jak jest jeszcze chrupiaca. swiezy
            pieprz i sol juz na talerzu- rewelacja :)
            --
            Change one person's mind.
            Change the world.
            Zuza i Lukasz
            • mazurka313 Re: ketchup n/t 08.03.07, 01:29
              ja tez uwielbiam cukinie, ale robie ja inaczej na rozgrzana patelnie wlewam
              oliwe kilka rozlupanych
              zabkow czosnku i grube plastry cukini, smaze ze 3 minuty lubie jak jest jeszcze
              chrupiaca. swiezy
              pieprz i sol juz na talerzu- rewelacja :)
              do tego skladu dodaje jeszcze pomidory
              --
              nadzieja jest jak cukier w herbacie- nawet niewielka ilosc wystarczy , by
              oslodzic wszystko
    • martartek Re: Ulubione dania Waszych dzieci 08.03.07, 03:24
      Moja corcia lubi:
      -spaghetti - sos robie sama z pomidora i marchewki i wychodzi taki slodziutki,
      -barszczyk (zcieram do wywaru z burakow buraczki i marchewke a na srodku
      talerza robie wyspe z utuczonych ziemniakow)
      -pulpety z indyka (tez nie dodaje jajek)w warzywach
      -pomidorowa
      -ziemniaki wymieszane z wszystkim rozdziabdzianym co masz w lodowce (brokuly,
      groszek, kukurydza, marchewka, kurczak gotuje to razem robie sosik i mieszam z
      ziemniakami)taaaka papka
      -kalafior z maslem
      -watrobka drobiowa w sosie + applesauce i ziemniaki ale niestety mala wysypalo -
      tez nie moze jajek a watrobka byla drobiowa a tak jej smakowalo!
      -spaghetti squash z sosem spaghetti i mieskiem
      --
      martak.fotosik.pl/albumy/145309.html
      • lilazw Re: Ulubione dania Waszych dzieci 08.03.07, 05:24
        Dzieki dziewczyny :)
        Cukinie moge zrobic ale dla siebie bo nie ma najmniejszej szansy zeby moje
        dzieci (10 lat i 3lata) zjadly. Spaghetti owszem ale tylko z maslem (sojowym) a
        poza tym wszystko co z sosem odpada bo nawet do dzioba nie wezma :( Nawet
        ziemniaki nie wchodza w gre a o pomidorach czy kalafiorze nie ma nawet mowy.
        Owoce zjadaja chetnie ale z obiadami mam klopot.
    • jolkapolka1 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 16.03.07, 04:03
      Moje dzieci(2 i 4.5) tez nie moga mleka i jajek, a ja tez czesto mam problemy,
      co na obiad...oprocz smazonych piersi kurczaka i ryby robie zwijance z wolowiny
      (w srodku kawalek cebuli, boczku i ogorka kiszonego, a mieso posmarowane
      musztarda,a uprzednio rozbite i osolone, potem obsmazyc i dusic na wolnym
      ogniu)- nie jedza srodka, ale mieso jest kruche i dobre. Tak samo robie tez
      nogi kurczaka, posolone obsmazam i dusze. Poza tym z zup to tylko
      zaakceptowany zostal rosol. Lubia ryz (kupuje specjalny rodzaj polecony przez
      kolezanke z Pakistanu -swietny) ziemniaki tez suche ale gotuje w calosci,
      apotem solimy i troche masla sojowego. Warzywa tez wejda,ale z tym jet roznie.
      Poza tym losos 'broilowany'jest tez bardzo dobry, bo nie zdazy wyschnac,a dla
      dzieci nie moze sie'memlac':-) A pulpety z roznego miesa mielonego i z ryzem
      mieszam, cos jak golabki ale bez kapusty i smazone. U mnie podobnie, sosy i
      papki nie przechodza:-(
    • nanuk24 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 16.03.07, 04:26
      jogurty na pierwszym miejscu:-) po czym pencakes, ziemniaki, makarony, szpinak i
      brokuly, wszelakie kotlety z miesa mielonego i tosty. Z zup to najbardziej
      pomidorowa i kukurydzina. Z owocow banany i winogrona.

--
      dzis jestem w nastroju nieprzysiadalnym
        • nanuk24 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 17.03.07, 04:29
          Mam dwa przepisy:-) Obie troszke smakiem sie roznia ale obie sa rewelacyjne:-)

Pierwszy przepis jest tu:-)
          fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,56418102,56418102.html?f=777&w=56418102&a=56418102
          A to drugi przepis:-)

potrzebujemy
          wywar warzywny(1,5 l)
          puszka lub dwie kukurydzy(jak kto lubi. Ja uwielbiam kukurydze, wiec dodaje jej
          duzo)
          1 lub 2 cebule(jesli dodaje 2 puszki kukurydzy wtedy daje tylko jedna cebule)
          pol kostki prawdziwego masla - zadne badziewie, bo w tej zupie najwazniejszy
          jest maslo)
          galka muszkatulowa
          maka do zaprawy
          sol i pieprz.
          smietana

cebule zeszklic na masle(wazne, by cebula sie nie zarumienila), dodac do cebuli
          kukurydze - uprzednio soki z puszki przelac do wywaru. Dodac jeszcze maslo.
          poddusic chwile. Zagescic maka podsmazyc jeszcze nie dluzej niz dwie minuty.
          Wrzucic do wywaru, dodac szczypte galki muszkatulowej. Gotowac pare minut.
          Dodac smietane. Posolic popieprzyc. Czasem zupa wyjdzie mi za rzadka, wiec
          zageszczam ja zasmazka:-)

Wprawdzie jest to prawdziwa bomba kaloryczna, ale czego to sie nie robi dla
          podniebienia:-D

Aha! Nie musi to byc kukurydza z puszki. jesli mam kukurydze(rozlupana juz - nie
          kolby:-) w zamrazalniku, wrzucam taka zamrozna na patelnie i dusze pare minut
          razem z cebula:-)

--
          dzis jestem w nastroju nieprzysiadalnym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka