Dodaj do ulubionych

Morfologia krwi-stale poniżej normy

05.04.06, 08:34
Jakie macie wyniki? Ja od początku anemia, hgb i czerwone poniżej normy, biorę
Hemofer F, nic nie pomaga, a nawet jest co badanie gorzej (niedużo, ale zawsze
parametry niższe).Co mówią wasi lekarze? Wiem, że to normalne w ciąży, ale
czemu preparaty żelaza nie działają? Jestem w 30tc.Dziś wizyta, zapytam, ale
pewnie znów usłyszę, żeby zmienić preparat żelaza na inny, ciut
droższy.Przecież one wszystkie zawierają to samo, po co zmieniać?
Obserwuj wątek
    • anuteczek Re: Morfologia krwi-stale poniżej normy 05.04.06, 12:01
      Witaj w klubie anemizujących ciężarówekwink.
      Lekarz proponuje zmianę preparatu w nadziei, że w końcu trafi na coś, co
      będziesz przyswajaćwink. Mój szukał czegoś, co będę tolerować - im preparat był
      droższy tym lepiej "jechało mi się po nim do Rygi", w końcu daliśmy sobie
      spokój, Maciek urodził się zdrowy, fakt, że mały, ale to już taka uroda dzieci w
      naszej rodzinie
      --
      TRUDNA CIĄŻA
      Podrzutek
    • zaisa Re: Morfologia krwi-stale poniżej normy 06.04.06, 13:38
      Heath2
      Nic nie narzucam - podaję tylko przyczynę zgodną z tradycyjną medycyną chińską
      jako pewną możliwość. Jak by nie było, o tradycji chyba z półtora tysiąca lat
      dłuższej niż naszawink
      W skrócie - twierdzą, że "niedobór krwi" jest powodowany najczęściej niedoborem
      czi (rodzaj energii w organiźmie). Zelazo doprowadzane w formie preparatów jest
      najczęściej niezbyt skuteczne, ponieważ w skutek osłabienia czi organizm nie
      jest w stanie go wchłonąć.
      Zeby wzmocnić czi, należy unikać, ograniczyć spożycie:
      -Zimnych i zmrożonych napoi
      - termicznie zimnych napoi: czarnej herbaty, zielonej herbatykwaśnych herbatek
      owocowych,soków z owoców południowych, wody mineralnej oraz kawy, kakao,
      czerwonego wina
      - termicznie zimnych produktów: pomidorów, ogórków, owoców płd, jogurtu
      - ciężko strawnych: wieprzowiny, kiełbasy, tłustych potraw, frytek, surowych
      warzyw i owoców, produktów mlecznych
      - białego cukru i wszystkiego w czym jest zawarty, naturalne substancje słodzące
      (np. miód) w małych ilościach
      - białej mąki
      - soli
      - dań głęboko mrożonych
      - dań z kuchenki mikrofalowej
      - większych ilości ostrych przypraw (małe można)

Zalecane:
      - zboża: ryż (ale brązowy - czyli niełuskany, lub dziki, lub słodki, nie biały),
      proso (czyli kasza jaglana), jęczmień, owies, kasza kukurydziana
      - rozgrzewające warzywa, duszone, pieczone lub jako puree - marchew, por koper
      włoski, dynia, zielona fasolka, kapusta, groch itp
      - rośliny strączkowe
      - krótko gotowane, zielone warzywa - brokuły, botwina, szpinak
      - kompoty - ze słodkich jabłek, czereśni, brzoskwiń, moreli
      - suszone owoce - rodzynki, figi, morele, daktyle
      - mięso: rosoły z kurczaka, wołowiny - zwłaszcza w zimie, małe ilości wołowiny,
      jagnięciny, kuraczaka - najlepiej w postaci zup lub bulionu
      - ryby - zwłaszcza zimą
      - orzechy - włoskich, laskowych, pistacji, kokosu, też ziarna sezamu
      - przyprawy: wanilia, kardamon, cynamon, imbir, gałka muszkatułowa, oregano,
      tymianek, rozmaryn, wszystkie świeże zioła, zwłaszcza pietruszka
      - napoje: sok z ciemnych winogron zmieszany z ciepłą wodą, jabłkowy,
      czereśniowy, śliwkowy, z czerwonych buraków, małe ilości kawy zbożowej, herbata
      korzenna z cynamonem, goździkami, koprem włoskim, anyżem gwiazdkowatym, herbatki
      z lukrecji; latem małe ilości herbatek owocowych, soku z marchwi.
      Nie wszystko na tą porę roku, czasem kieszeńwink
      Ale może co pomoże. Wg tradycyjnej medycyny chińskiej należałoby to jeszcze
      przygotowywać z zasadami 5 przemiań (czyli głw. dbać o kolejność dodawania
      składników). Ściągnęlam to z książki "Odżywianie według Pięciu Przemiań dla
      matki i dziecka" Barbary Temelie i Beatrice Trebuth. Kiedyś zasady z tej książki
      pomogły mi wyciągnąc się z trwającego ponad dwa miesiące solidnego osłabienia po
      poronieniu. A byłam w stanie, że standardowa temp. utrzymywała się w okolicach
      36 stopni, w drugiej części cyklu podnosiła się max. do 36,6 i wtedy miałam
      wrażenie, że to gorączka. Koleżanka twierdzi, że odkąd zaczęła karmić dziecko wg
      5 przemiań, poprawiła się znacznie czy wręcz ustąpiła alergia.
      To tylka jakaś inna możliwość.
      Pozdrawiam serdeczniesmile)
      • heath2 Re: do zaisy 07.04.06, 13:36
        Nie potrafię tak się żywić, nie umiem z karteczką w ręku (jestem niecierpliwa),
        poza tym jest już chyba za późno na takie radykalne zmiany
        żywieniowe(30tydzień).Ale dzięki za radę.
        • a.zaborowska1 Re: do zaisy 07.04.06, 15:13
          Cześć!
          Nic się nie przejmuj, dzidziuś i tak co będzie chciał to sobie weźmie. Ja mam
          za sobą dwie ciąze i za każdym raze w 3mc łapała mnie anemia. Wartości zaczęły
          mi spadać w zaskakującym tempie. Tabletek się nałykałam tyle, że pod koniec
          ciąży sama je odstawiłam (powodowały wymioty) po porodzie jednak za każdym
          razem moje wyniki były o.k

Odżywiaj się zdrowo i wszystko będzie o.k

pozdrawiam
          mama Andżeliki 7lat i Aniłka Adusi 41tc
    • zaisa Re: Morfologia krwi-stale poniżej normy 07.04.06, 23:53
      Heath2smile
      Ja też nie potrafię z kartką w ręku. Dlatego tylko niektóre rzeczy gotuję
      zgodnie z tymi 5-ma przemianami. Ale możesz skorzystać z części, np. pojeść
      suszone owoce zamiast słodyczysmile Podobno mają też dużo wapniasmile
      Niektórzy ginowie polecają popijanie żelaza sokiem pomarańczowym czy czymś z
      wit. C, bo poprawia przyswajanie. Albo w ogóle samych posiłków, żeby z jedzenia
      przepełzało.
      Zdrowia życzę mamie i dzieciaczkowismile)
          • bogna74 Re: Morfologia krwi-stale poniżej normy 10.04.06, 16:49
            Pomoze napewnosmileJa z drugim synlkiem mialam cc i martwilam sie bo mialam 1O
            HGB pomimo brania hemoferu. na jakis miesiac moze poltora zmienilam zelazo na
            ww i jakie bylo moje zdziwienie gdy HGB podskoczyla ponad 12 jednostek smileCZego
            i Tobie zyczesmileZwykla wit C wystarczysmile
            • agnieszka908 Re: Morfologia krwi-stale poniżej normy 11.04.06, 00:24
              Witam!!! Ja jestem w 31tc i co badania to gorsze wyniki. Zresztą od samego poczatku połykam sporo tych kolorowych cudeniek(tabletek).U mnie problem polega na tym ze pochłaniam rekordowe ilosci mleka(4-5l dziennie)mój gin poradził abym zmiejszyła przyjmowanie produktów zawierających wapń,który to powoduje złe wchłanianie żelaza. No cóz ograniczyłam do 2l dziennie ale juz wiecej nie odpuszcze.Póki co dzidzia ma sie dobrze.
              • fiamma75 Re: Morfologia krwi-stale poniżej normy 11.04.06, 14:02
                Mi też anemia się pogłębia. Startowałam z HGB 11,4 i HCT 32,5 a teraz jest HGB
                10, 7 i HCT 29,9 sad(( Biorę żelazo (Tardyferon Fol - po innych źle się czuję)
                i witaminy. Staram się zdrowo odżywiać. I nic sad tylko gorzej. Dodam, że od
                dziecka mam skłonność do anemii a moja mama w ciąży ze mną miała też bardzo
                silną anemię mimo brania żelaza.
                --
                Dwie obrączki i Córeczka w brzuszku
                *** Kochaj, żeby żyć i żyj, żeby kochać. /Dionisios Solomas/
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka