Dodaj do ulubionych

badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipidowego

22.09.06, 11:16
Bardzo proszę o odpowiedź, czy jest sens robić badanie na przeciwciała
antyfosfolipidowe w trakcie starań?
Czy badanie robi się na czczo i ile kosztuje?
Podejrzewam się o wczesne poronienia.
Na mojego lekarza nie mam co liczyć. Do tej pory wszystkie badania robiłam na
własną rękę, lecz nic niepokojącego nie znalazłam. Teraz myślę że może te
przeciwciała nie są wporządku. Czy to badanie jest łatwo dostępne, tzn. czy
większość labolat. je wykonuje?
Jeżeli nie ma sensu robić teraz tego badania, to czy mogę profilaktycznie
brać acard?Jeżeli tak, to jaką dawkę?
Przepraszam za zamęt i proszę bardzo gorąco o odpowiedź.
PS. Pierwszą ciążę poroniłam w 10 tc. (puste jajo płodowe). Badanie hist. nic
nie wykazało.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • dragica Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 22.09.06, 19:42
      przed badaniem warto nie brac antykoagulansow-aspiryna i nie palic ani jesc
      tlusto. badanie ma sens jesli sie je robi albo w ciazy albo zaraz po stracie.
      jesli mialas jedno poronienie, nic dziwengo, ze lekarz nie dal skierowania na
      to badanie. wg zelecen pol.tow.gin dajarzy poronieniu nawykowym. nie wiem, czy
      powinnas to badanie robic...mnie naklaniali do tego badania, po dwoch stratach,
      ale znalazlam bardzo madrego lekarza, ktory uznal, ze nie jest to potrzebne (
      bo raczej nie donosilabym ciazy do 9miesiaca itd ).
      • mamka74 Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 25.02.07, 23:47
        Moja córcia zmarła w 36 tc.Niestety miałam podwyższone przeciwciała
        kardiolipinowe IgG.Dlatego uważam że warto zrobić to badanie.Dodam że
        poprzednią ciążę poroniłam w 7 tc,a pierwszą urodziłam córkę z nadkrwistością o
        której nam nikt nie powiedział co może oznaczać i powodować.
    • zaisa Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 22.09.06, 23:50
      Rybko, piszesz, ze podejrzewasz sie o wczesne poronienia.Czy to znaczy, ze
      wychodza Ci pozytywne testy a potem masz i tak krwawienie w +/- normalnym
      terminie i w ciazy nie jestes? W takiej sytuacji jest sens oznaczania
      przeciwcial, choc moze nic z nich nie wyjsc. Nawet jesli sa, to moga byc to te,
      ktorych standardowo sie nie bada lub nawet takie, ktorych nie ma sposobu
      oznaczenia.
    • atena2006 Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 27.09.06, 22:31
      Przeciwciala wskazujace na zdiagnozowanie zespolu antyfosfolipidowego to
      antykardiolipidowe i antykoagulant tocznia. Nie trzena tych badan wykonywac na
      czczo, ale nie nalezy sie przed nimi bardzo objadac (zjedz cos lekkiego). Te
      badania sa dosc kosztowne , ok.100 zl i ni wszystkie laboratoria je wykonuja,
      ale coraz wiecej. Ja zrobilam je podczas ciazy, po okolo miesiacu. Szukalam
      przyczyny dwoch poronien. Wyniki mialam pozytywne, a wdrozone leczenie
      pozwolilo mi dwa miesiace temu urodzic slicznego zdrowego synka.
      Powodzenia
    • mamusia100 Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 28.09.06, 12:58
      jest sens. To było jedno z badań jakie zalecił mi lekarz, tyle że jak je robiłam
      to już byłam w ciąży, nie wiedząc o tym. I warto było bo wynik nie jest zbyt
      dobry i muszę stosować clexane i brać acard.
      Ceny niestety nie pamiętam, pewnie trochę kosztowało, bo za wszystko zlecone mi
      badania zapłaciłam ponad 800 zł. (ale było tego naprawdę dużo). Na wynik
      czekałam ok. 3 tygodni.
      • marps Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 07.01.07, 17:54
        Witam, jestem po poronieniu. Słyszałam, ze do badania na zespół
        antyfosfolipidowy krew pobiera się w jakis inny niż standardowy sposób, bo
        inaczej zawsze wynik wyjdzie prawidłowy (czyli niekoniecznie prawdziwy). Czy to
        prawda? Ja miałam do tego badania krew pobierana normalnie. Proszę o odpowiedż.
        Zależy mi na rzetelnym wyniku.
        • megisa1 Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 07.01.07, 19:16
          do badania przeciwciał antykardiolipinowych
          ( do wykluczenia zespołu antyfosfolipidowego)
          powinno się użyć szerokiej igły i najlepiej nie używać opaski uciskowej
          bo nacisk powoduje aktywacje płytek i wynik zawsze wyjdzie ujemny ...
          a własnie ten oznacza że jest dobrze i moze byc mylny

badania wykonuje się będąc w ciąży lub max do 6tyg po zabiegu/poronieniu
          później jest już za późno ...wszystko szybko wraca do normy

ja robiłam tydzień po poronieniu na szczeście wynik ujemny przy pobraniu
          zgobnie z procedurą
          niestety musiałam zwrócic w labolatorium uwagę pani która chciała załozyc
          opaskę i pobrac normalna igłą
          dopiero po konsultacji z inną laborantką stanęło na moim...

na wynik czeka się 30 dni roboczych
          • marps Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 07.01.07, 20:46
            dzięki megisa1 za odpowiedż. A skąd Ty posiadasz takie informacje? ') MI pani
            opaskę ściągnęła, bo robiłam jeszcze inne badania i wcześniej miałam założoną,a
            le chyba użyła standardowej igły (nie wiem bo nie patrzyłam). I powiedziała, ze
            na wynik mam czekać 10 dni roboczych. Czy w związku z tym mogę przypuszczać, że
            wynik będzie nieprawdziwy?
            • megisa1 Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 08.01.07, 09:23
              odkąd poroniłam moja wiedza o wszelkich procedurach, wynikach, badaniach
              baaaardzo się powiekszyła hehehe wink

sama zdiagnozowałam u siebie
              lekką hiperprolaktynemie
              niedoczynność przysadki
              obnizoną rezerwe jajnikową

mój niemaz pukał sie w głowę że wymyślam...
              ...i co - lekarz wszystko co do joty potwierdził niestety...

wiesz to może miałoby wpłw na wynik
              ale trzeba liczyc na to że skoro wiedziała o ściagnięciu opaski
              to była też na tyle doiformowana że szerokość igły była wystarczająca
              do tego aby wynik wyszedł prawidłowy
    • franelka Re: badanie na przeciwciałazespołu antyfosfolipid 26.02.07, 19:15
      wiele chyba zależy od tego czy to ma być pierwotny zespół antyfosfolipidowy,
      czy wtórny - ja się obawiam wtórnego i lekarka mi powiedziała, że robienie
      badań w tej chwili jest bezzasadne, bo i tak włączenie leczenia heparyną i
      acardem ma sens do 6tc - bo wszystko "zaczyna się" podczas tworzenia
      trofoblastu, czyli wtedy, kiedy z rozwijającego się zarodka oddziela się część
      nie-dzidziusiowa, tzn wyścielająca macicę kosmówka, z której dalej powstaje ok
      16tc łożysko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka