Dodaj do ulubionych

Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi etc.

19.04.11, 12:15
Witajcie,
dopinamy juz nasze wakacje tegoroczne, pomogliście mi już sporo, więc spytam jeszcze o porady dot. dojazdu do Paryża.
Planujemy jechać na 2 dni. Tz. chcemy wyjechać w sobotę po południu i jechać całą noc z sob na niedz, zmieniając się, korzystając z tego, że dzieci będą spać w nocy i my będziemy wyspani. Planujemy dojechać gdzieś do Niemiec (okolice Dortmundu, mamy tam wujka, może go odwiedzimy). Bylibyśmy tam pewnie na rano w niedzielę, trochę pozwiedzać, przenocować z niedz. na pon. w jakimś hotelu i w pon. z samego rana wyruszyć do Paryża, dojazd w godz. popołudnowych.
Pytanie - co po drodze warto zobaczyć? Oraz jak organizujecie noclegi po drodze? Czy rezerwujecie wcześniej coś czy w Niemczech można spokojnie na gorąco jakiś hotel znaleźć dla 4 os. rodziny?
Jak szukacie hoteli po drodze? Bo na booking.com jest tego full, ale czym się kierować wybierając?
Pomyślałam jeszcze, zeby po drodze (trochę zjeżdzając) zahaczyć o Berlin. Nigdy nie byłam. Ale nie wiem czy to ma sens na kilka godzin?
Ew. które z większych miast Niemiec po drodze warto zobaczyć? Magdeburg, Hannover?
Dzięki za wszelkie sugestie.
Obserwuj wątek
    • ela.tu-i-tam Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 19.04.11, 12:55
      Jakbyscie nie spali, to najbardziej niebezpieczny moment to noc, po 1-2 rano.

Gleboko odradzam wjezdzanie do Paryza w niedziele wieczor latem, korki gwarantowane.
      Radze wiec ruszyc z Wwy o bladym swicie w niedziele, 5-ta rano, tak by byc na poziomie Magdeburga w poludnie. Postoj, odetchnca, zjesc. Nie jechalabym pozniej niz o 20-tej, znalazla hotel, wypoczynek.
      Trase od Kolonii do Paryza znam, jest 500 km, bez korkow to ciut wiecej niz 4 godziny (100 km od Paryza jest syf tak czy inaczej).
    • Gość: e-tam Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.11, 21:20
      zoskaonly napisała:

...Planujemy jechać na 2 dni. Tz. chcemy wyjechać w sobotę po południu i jechać całą noc...

Warszawa - Paryż < tak jeżdzimy tylko w dzień

Nocleg Zgorzelec < polecam punkt E=zadzwoń i "zaklep" nocleg
      Ostatnio jadąc i wracając (DZIEŃ) tylko autem z Mannheim w punkcie E 2razy nocowałem.

PL - E < z noclegiem Zwickau Niemcy, zerknij

Pozdrawiamy,
      Dojrzeliśmy, jeżdzimy TYLKO w dzień po stracie kolegów "nocników".
      Nasza Skandynawia 2011 r. < start koniec czerwca, wracamy koniec lipca, jazda tylko w dzień
    • milosh247 Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 19.04.11, 23:16
      Ja chętnie doradzę Ci jeśli chodzi o poszukiwania hoteli. Myślę że zawsze najlepiej w takich sytuacjach kiedy szukasz noclegu w kilku miejscach (w jednym z resztą też) skorzystać z porównywarki hoteli - link do porównywarki HotelCalculator znajdziesz w stopce. Plusem takiego rozwiązania jest to że będziesz w stanie oszczędzić pieniądze - pamiętaj o tym że ten sam nocleg (niezależnie czy to hotel, hostel czy jakiegoś rodzaju apartament) będzie różnił się cenowo w zależności od strony na której rezerwujesz. Dodatkowo korzystając z takich serwisów masz dużo większy wybór :)
      • jorn Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 19.04.11, 23:42
        Z hotelami w takiej podróży jest tak, że zwykle nie wiemy, jak nam się będzie jechało, w związku z czym w jeden dzień może nam się udać przejechać 700 km, albo 1200. Jeśli mamy wtedy hotel zarezerwowany, to może się zdarzyć, że albo zjeżdżamy do hotelu, a moglibyśmy jeszcze kilkaset km przejechać, albo już padamy ze zmęczenia, a do hotelu jeszcze spory kawałek. Jeśli macie jakąś możliwość zabrania ze sobą internetu (w centrach większych miast zwykle jest darmowe WiFi), to radziłbym nie rezerwować hotelu z góry, a gdy stwierdzicie, że już trzeba zjeżdżać na nocleg, odpalacie internet i sprawdzacie w tym booking.com, venere,com, lub czymś podobnym i rezerwujecie. Latem w weekend może być trudniej, bo wieczorem może być już wszystko zajęte, wtedy trzeba z kilkugodzinnym wyprzedzeniem ocenić, dokąd możecie dojechać i wtedy coś zarezerwować.

Pozdrawiam
    • bah77 Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 20.04.11, 09:05
      > chcemy wyjechać w sobotę po południu i jechać całą noc z sob na niedz, zmieniając się, korzystając z tego, że dzieci będą spać w nocy i my będziemy wyspani.

Zosiu, niestety, tak jadąc, po dojechaniu do Dortmundu nie będziecie wyspani.
      Można zanocować np. (obok trasy) w uroczym Łagowie:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,81148750,81163266.html

> które z większych miast Niemiec po drodze warto zobaczyć? Magdeburg, Hannover?

Jadąc nocą, raczej nikomu nie będzie chciało się zwiedzać.

> Pytanie - co po drodze warto zobaczyć?

Gdybyś miała choć jeden dzień na zwiedzanie, to (po Dortmundzie) poleciłbym np. małe, malownicze miasteczka i zamki w Dolinie Mozeli:
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,81148750,81225591.html

Pozdrawiam

bah77
      • Gość: Jurek Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e IP: *.play-internet.pl 23.04.11, 20:59
        Witam
        Nie chciałbym sie wymądrzać, ale zadanie jakie postawiliście sobie jest mocno karkołomne :)
        A Warszawy do Paryżewa jest około 1600 kilometrów ?!
        No to jak chcecie to zrobic w dwa dni i odwiedzić przy tym krewnego i ziwdzać Dortmund ?!
        Dużą fantazję macie :)))
        I jeszcae jak cztam chcecie zabrac ze sobą dzieciaczki, które w znakomity sposób spowalniają jazdę.
        Ja mam do Paryża nieco mniej 1360 ( piszę z południa Polski) a zajęlo nam to ostaniego lata trzy dni jadąc spokojnie bez napinek i szaleństwa w oczach prawie trzy dni.
        I nie mieliśmy czasu na duże zwiedzanie po drodze.
        Chetnie bym Wam coś podpowiedział ale my jechaliśmy przez Pragę i Norymbergę.
        We Francji natomiast warto po drodze zobaczyć Reims, piękne kamienne miasto z piekną gotycką katedrą .
        Co do noclegów to radzę je "załatwieć" po drodze, są takie nawigację, które mają opcje wyszukiwania najbliższych hoteli.
        Jeżdżać po Europie często korzystam z tej opcji.

Pozdrawiam
        Jurek
    • zoskaonly Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 26.04.11, 13:59
      Dziękuję wszystkich za bardzo cenne rady. Zwłaszcza te dot. jazdy w nocy i czasu potrzebnego na przejechanie takiej trasy. Ostatni post, bodajże Jurka, dał mi trochę do przemyślenia :)
      Zastanawiam się na rozłożenie bardziej w czasie tej podróży. Rozglądam się za noclegami gdzieś w Polsce, przed samą granicą z Niemcami.
      Jakoś mi nie bardzo idzie wyszukiwanie noclegów.
      Czy znacie jakąś taką stronę gdzie można wyznaczając trasę jazdy zaznaczyć ten opcję np. pokaż hotele w okolicy tej trasy? Najlepiej na mapie i z odnośnikami do stron hoteli? Czy za dużo wymagam? ;)
      Bo szukając we wszelkiego rodzaju wyszukiwarkach trzeba już znać nazwę konkretnego miast gdzie się chce szukać hotelu, a np. jak wrzucam w Polsce te wszystkie małe miejscowości które są po drodze do Niemiec z W-wy to wielu mi w ogóle nie znajduje.
      Nawet jeśli nie zarezerwuje teraz już tych noclegów to chciałabym mniej więcej wiedzieć gdzie są jakie możliwości, i cenowe i pokojowe, bo np. wiele hoteli ma pokoje max. 3 osobowe. A my jako rodzina z dwójką dzieci potrzebujemy 4 osobowego.
      • bah77 Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 27.04.11, 07:16
        > Rozglądam się za noclegami gdzieś w Polsce, przed samą granicą z Niemcami.

Dlaczego więc Łagów jest złą opcją?

> Czy znacie jakąś taką stronę gdzie można wyznaczając trasę jazdy zaznaczyć ten
        > opcję np. pokaż hotele w okolicy tej trasy?

www.viamichelin.pl/web/Trasy

bah77
        • zoskaonly Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 27.04.11, 09:37
          > > Rozglądam się za noclegami gdzieś w Polsce, przed samą granicą z Niemcami
          > .
          >
          > Dlaczego więc Łagów jest złą opcją?

Nie jest złą opcją :) Chociaż do niego trzeba trochę zjechać z trasy. Szukam jeszcze czegoś bliżej trasy.

> www.viamichelin.pl/web/Trasy

Dzięki. Spróbuję się tam rozeznać :)
          • Gość: e-tam Za rączkę > Noclegi IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.11, 10:35
            zoskaonly napisała:
            ...Rozglądam się za noclegami gdzieś w Polsce, przed samą granicą z Niemcami...

Cztery kroki do noclegu.
            1. Kliknij na ten link
            2. Kliknnij na napis Nocleg Zgorzelec
            3. Przesuń mapę kursorem w rejon gdzie chcesz nocować
            4. Wybierz nocleg wg potrzeb

Pozdrawiam,
            P.S.
            GoogleMaps to lek na wszystkie "dolegliwości".
            Zamiast noclegi wpisz: pokoje, apteki, szpitale, hotele,
            agroturystyka, zajazd, bar, stacje paliwowe, itp...itd...
            Zawsze masz odpowiedż.
            Za granicą taka sama zabawa, wpisy musza być w lokalnym języku.
            pokoje=zimmer
            Bardzo często bywam autem za zachodnią granicą, zawsze jadę z Warszawy.
            Nie polecam trasy z Warszawy przez Poznań i dalej.
            • zoskaonly Re: Za rączkę > Noclegi 27.04.11, 11:07
              b]GoogleMaps[/b][/url] to lek na wszystkie "dolegl
              > iwości".

Korzystam z google maps, ale chyba nie poznałam jeszcze wszystkich możliwości ;)
              Dzięki za uświadomienie.

> Nie polecam trasy z Warszawy przez Poznań i dalej.

Dlaczego? Tak właśnie mamy zamiar jechać. Autostradą chyba najszybciej się dojedzie do granicy z DE??
              • Gość: e-tam Re: Za rączkę > Noclegi IP: *.dynamic.chello.pl 27.04.11, 13:15
                zoskaonly napisała:

Dlaczego? < wszystkie trasy "przerabialiśmy" tak nam jest najwygodniej
                Tak właśnie mamy zamiar jechać. Autostradą chyba najszybciej się dojedzie do granicy z DE??
                Zysk z Warszawy do punktu A jest mniejszy od straty od A do B < koszmar=masakra

Od kilku lat w maju jesteśmy w Paryżu.
                Wyjazd rano w najbliższy piątek.
                Nadsza trasa A - B - C < polecam
                Nocleg w Zgorzelcu punkt B.

Pozdrawiam,
                Punkt C to nasza baza wypadowa do zwiedzania Paryża.
                Na tym dworcu kolejowym kupujemy Paris Visite.
                Następnego dnia rano jesteśmy na dworcu Gare de L'Est < zerknij
                skąd ruszamy zawsze metrem "w miasto".

Pozdrawiam,
                Zwiedzanie Paryża < polecam

• Gość: Jurek Re: Za rączkę > Noclegi IP: *.play-internet.pl 27.04.11, 20:37
                  witam
                  Pozwalam sobie jeszcze raz się wtrącić :)
                  Jeśli będziecie mieli w czsie podróży do Paryża lub z ..
                  nieco więcej czasu niż gnanie autostradą to polecam wybranie dróg, które autostradami nie są.
                  Widoki duzo ciekawsze( francuskie małe miasteczka są urokliwe) i koszty mniejsze bo opłaty za autostrady nie są we Francji tanie, jak na przykład we Włoszech.
                  Jeśli jedzię się tak daleko od domu to czasami warto zarezerwować sobie jeden, czy dwa dni więcej na dojazd od celu i wykorzystanie tego czasu an zobaczenie nieco wiecej niż z wałow ziemnych jakimi często od świata oddzielone są autostardy.
                  W wielu europejskich krajach obok autostard biegna drogi na których nie ma opłat i widoki dużo ciekawsze.
                  Najlepszy przykład Szwajcaria ,która można przejechac z zachodu na wschód i pólnocy na południe w ten sposób.
                  Pozdrawiam i życzę niezapomnianych przeżyć.

Jurek
                • zoskaonly Re: Za rączkę > Noclegi 28.04.11, 09:46
                  > Zysk z Warszawy do punktu A jest mniejszy od straty od [url=http://mapy.
                  > google.pl/maps?f=d&source=s_d&saddr=E30&daddr=E30&hl=pl&geocode=FezxHgMdBLr1AA%
                  > 3BFahFHgMdVnDeAA&mra=me&mrsp=1,0&sz=14&sll=52.318081,14.585724&sspn=0.021721,0.
                  > 055189&ie=UTF8&ll=52.308479,15.358887&spn=1.390473,3.532104&t=h&z=8][b]A do B[/
                  > b][/url] < koszmar=masakra

Czyli jeśli dobrze patrzę na mapę to mówisz o odcinku autostrady od Nowego Tomyśla do granicy. A co tam się takiego dzieje, ze jest taki koszmar? Chciałabym wiedzieć na co się ew. przygotować :)

A w ogóle to bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkim forumowiczom :)
                  • Gość: e-tam Re: Za rączkę > Noclegi IP: *.dynamic.chello.pl 28.04.11, 19:07
                    A co tam się takiego dzieje, ze jest taki koszmar? Chciałabym wiedzieć na co się ew. przygotować :

Non stop jazda w korku < sprawdż
                    Tu sie zbiegają drogi zwykłe + zjazd z autostrady, dalej jest zwykła droga dwupasmowa.
                    TIR przed Tobą+z przeciwnego kierunku, TIR za Tobą.
                    Dodatkowo tubylcy uprawiają rosyjską RULETKĘ.
                    Wciskają się, wyprzedzają na trzeciego i nagle robią STOP.
                    Jadą=skaczą jak wesz na grzebieniu. Wypadki i potracenia to cały urok tej drogi.
                    Mój rekord to przejazd autem 4 godziny, cały czas tylko jedynka czasami na drugim biegu.
                    Nic dodać nic odjąć. I to by było tyle.

Pozdrawiam,
                    Najlepiej jest spróbować i więcej tam nie wracać.
                      • zoskaonly Re: Za rączkę > Noclegi 29.04.11, 09:48
                        > No to może trzeba pojechać z warszawy na południe i przez Cieszyn, Prage, Noryn
                        > bergę itd dojechać bez korków :)

No tak, tylko ja się już bardzo nastawiłam na szybkie zobaczenie Berlina po drodze :(
                        W Pradze już byłam kilka razy, w Berlinie ani razu.
                    • zoskaonly Re: Za rączkę > Noclegi 29.04.11, 09:53
                      Kurcze, trochę mnie wystraszyłeś tym opisem :(

A można jakoś objechać ten kawałek? Znacie jakieś inne drogi?
                      Zarezerwowałam już wstępnie nocleg w Torzymiu, poza tym jak napisałam już wcześniej zależy mi bardzo na zahaczeniu o Berlin.
                      • jorn Re: Za rączkę > Noclegi 01.05.11, 12:32
                        To, co napisał E-tam jest prawdą, ale tymczasową. Po prostu obecnie w tym miejscu odbywa się budowa autostrady niemal dokładnie w korytarzu obecnej drogi, co powoduje znaczące utrudnienia w ruchu. Pod koniec tego roku autostrada ma być już gotowa i znów będzie to polecany wariant trasy. Skłaniałbym się do skorzystania z propozycji E-tama, czyli wariantu południowego, ale z pewna modyfikacją: ominąć jednojezdniowy odcinek DK8 (Piotrków Tryb. - Wrocław) jadąc prosto DK1 do Częstochowy, dalej w prawo na DK46 do Opola i dalej A4 do Niemiec. Nadrabiamy w ten sposób ok. 50km, ale za to krócej jedziemy niebezpiecznymi i uciążliwymi drogami jednojezdniowymi i nie przebijamy się przez Wrocław. Dodatkowo jadąc przez Niemcy trafiamy na autostrady o nieco mniejszym natężeniu ruchu i prowadzące przez ciekawsze krajobrazowo okolice, co zmniejsza uciążliwość przejazdu. Oczywiście w dzień, bo w nocy i ruch mniejszy, i krajobrazów nie widać.

Pozdrawiam
                      • jorn Re: Za rączkę > Noclegi 01.05.11, 12:45
                        I jeszcze odpowiedź na bezpośrednio zadane pytanie: możesz odcinek z utrudnieniami omijać przez Zieloną Górę: w Poznaniu zjeżdżasz z autostrady A2 na DK5 w kierunku Wrocławia, po kilku kilometrach skręcasz w prawo na DK32 w kierunku Zielonej Góry. W Sulechowie na S3 w kierunku Zielonej Góry, w Zielonej Górze ponownie na DK32 w kierunku Gubinka. Obok Krosna Odrz. w prawo na DK29 na Słubice, tuż przy granicy ponownie na DK2 i po dwóch kilometrach jesteś w Niemczech. Nadrabiasz 36 km, rezygnujesz z kawałka autostrady (Poznań - Nowy Tomyśl) oraz widoku największego Jezusa na świecie, ale na odcinkach Poznań - Zielona Góra i Zielona Góra - Świecko masz drogę o znacznie mniejszym natężeniu ruchu i bez większych utrudnień. Tylko musisz tak wycelować, żeby na tym kawałku DK5 nie znaleźć się w godzinach popołudniowo - wieczornego szczytu, bo wtedy bywa zakorkowany samochodami wyjeżdżającymi z Poznania.

Pozdrawiam
                          • ela.tu-i-tam Re: Za rączkę > samochody 04.05.11, 19:16
                            mekmek0707 napisał:

> Takie pytanie z innej beczki. Czytałem ostatnio na www.lato-zima.pl ,
                            > że Francuzi strasznie obcierają samochody. Podobno nie warto jechać
                            > własnym samochodem do Paryża, prawda to ?

Sorry, ja nie wiem co znaczy "obcieraja", ale wiem jak sie jezdzi i parkuje tu.
                            Poniewaz jest ciasno jak cholera wszedzie, to parkuje sie z dokladnoscia do 20 cm, wiec trzeba wcelowac, docisnac do samochodu z tylu, z przodu, a pozniej wygramolic z takiej dziupli. Tym to akurat chyba nikt sie nie przjmuje, ja na pewno nie.
                            Na autostradzie podparyskiej zatloczonej zdazylo mi sie ze motocykl (zwyczaj maja wciskac sie miedzy samochody) mi odlamal lusterko z prawej, i zupelnie sie nie przejal i pojechal dalej (ja w korku; po zjezdzie okazalo sie ze da mi sie nareperowac to lusterko, chwilowo sie trzyma).
                            • Gość: Jerzy Re: Za rączkę > samochody IP: *.play-internet.pl 11.05.11, 21:45
                              No to dobre pytanie :)
                              Rzeczywiście jęsli ktoś jest mocno przewrażliwiony na punkcie swojkego auta to może w Paryżu byc problem.
                              Bo nie dośc,że jest spory ruch na ulicach to jeszcze parkowanie to jest spore wyzwanie :)
                              Oni Fracouzy nawet parkują pozostawiając auto na luzie po to by ten co wyjezdża mógł się rozepchać, do przodu i do tyłu. Często widywałem takie sposoby wyjedzania z parkingu.
                              Miejscowi mają często dwa auta jedno do poruszania się po mieście a drugie na dużo lepsze wyjazdy.
                              większośc hoteli ma jednak swoje miejsca parkingowe ( często w podziemnych garażach) i za dodatkowa opłata można na czas pobytu wstawić auto na taki parking, a po ieście poruszac sie metrem lub rer-em
    • Gość: lira Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e IP: *.home.aster.pl 30.04.11, 17:20
      Po przejechaniu kilku tysięcy km autostradami wjazd na nasze drogi to bardzo przygnębiające i smutne wrażenie. Po kilku tygodniach przyzwyczajamy się do swojskiego bałaganu i jesteśmy przeświadczeni że mamy najlepsze drogi i autostrady.
      Bramki/punkty poboru opłat na naszych niby autostradach to oddzielny nasz polski koszmar. Po rozpędzeniu się autem po kilkunastu km znowu trzeba hamować żeby słono zapłacić za przejechany odcinek na najbliższej bramce. Kolejka do punktu poboru opłat, opłata rozpęd i znowu od początku.
      Płynność ruchu w ogóle nie istnieje.
      Koszmar na naszych drogach wciąż trwa i trwać będzie.
      Jak długo jeszcze ?
      • magda_lena1893 Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 18.05.11, 17:54
        My w ubiegłym roku zrobiliśmy sobie takie turne do Francji przez Niemcy. My korzystaliśmy z sieci hoteli B&B i są bardzo dobre. Maja dobre śniadania do wykupienia kontynentalne. POlecam odwiedzić Berlin jest trochę do zwiedzania. My jechaliśmy jeszcze w Niemczech do muzeum pancernego-polecam u nas takich czołgów nie ma i to jeszzcze w takim dobrym stanie. Ale to dla fascynatów. Polecam wjechać do Koln i zobaczyć katedrę kolońską:) super my wyjechaliśmy na dwa tygodnie.
      • Gość: gość Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.12, 23:22

Witam,
        jestem studentką turystyki międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzę badania do mojej pracy magisterskiej, których celem jest zbadanie opinii atrakcyjności Paryża zdaniem turystów. Proszę o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety, która będzie cennym źródłem moich badań.

Ankieta jest anonimowa.

Proszę najpierw o wypełnienie metryczki:
        net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v1zpj4jsv7ezj7mzfv1jvx4b
        a następnie o wypełnienie ankiety na temat Państwa opinii:
        net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v1zpj4jsv7ezj7mzfv1ov14z
        Dziękuję serdecznie za pomoc i poświęcony czas!
      • marchewkad Re: Warszawa - Paryż samochodem, trasa, noclegi e 23.09.12, 19:11
        Właśnie wróciliśmy 2 dorosłych i 2 dzieci,tydzień w Paryżu w tym 3 dni w Disneylandzie.
        Trasa z Warszawy,jeden nocleg w Belgii w Liege,rankiem wyruszyliśmy dalej w drodze powrotnej nocleg w Aachen gdyż dopiero po 17-ej udalo nam się wyjechać z Disneylandu.
        Trasa bezproblemowa,szybka:)
        W Paryżu mieszkaliśmy w Rossny,dojazd RER.
        Odradzam jazdę własnym autem po Paryżu,MASAKRA(sprawdzone na własnej skórze :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka