Dodaj do ulubionych

Kosz pobytu w Paryżu i Dysney... Plan ziedzania.

IP: 95.108.125.* 21.05.11, 22:25
Witam.
Planuje na wakacje wyjazd autem z rodzinka ( mąż + dzieci 2sz /4-10l ) do Paryża. Termin Lipiec 2011. Planuje pobyt w Prayżu 3 dni i w Disneylendzie 2 dni. Moze ci mi przybliżyc jak by to wyglądało cenowo? Chodzi mi o tani hotel, jedzenie, bilety -wejściówki ( disney, wieża Eilffa...) Zwiedzanie- ale nie muzeum. Nie wiem od czego mam zacząc. Tak napaliłam na TEN Paryż. Chociaż na 4-5 dni pojechać...
Pozdrawiam. P.
Obserwuj wątek
    • Gość: JW Re: Kosz pobytu w Paryżu i Dysney... Plan ziedzan IP: *.acn.waw.pl 23.05.11, 13:50
      Ja mieszkałem w dwugwiazdkowym hoteliku o "znakomitej" lokalizacji i cenach jak na Paryż normalnych. Hotel Montpensier. Rue de Richelieu
      www.montpensierparis.com/
      Mają pokoje czteroosobowe i jeden pięcioosobowy. Jak zobaczysz na mapie miejsce w którym jest on położony, to naprawdę warto się nad nim zastanowić. Lokalizacja pozwala na "wpadnięcie" w ciągu dnia na chwilę do pokoju , aby po prostu odpocząć, co przy dzieciach bywa konieczne. Wieczory spędzałem pod Luwrem, lub spacerując wzdłuż Sekwany. Do stacji metra kilka kroków ( ok.200m), co w Paryżu oznacza w miarę szybkie dostanie się w dowolne miejsce.
      W hoteliku mówią po angielsku i śmiało można dzwonić i negocjować.
      Śniadania raczej nie polecam , a to dlatego że wokół jest mnóstwo miejsc gdzie można zjeść śniadanie taniej i lepiej.
      ....a w pobliżu
      www.infointravel.com/info/i/pl/22815/Luwr_Musee_du_Louvre.html
      widok z okna na www.infointravel.com/info/i/pl/22918/Paryz__PalaisRoyal.html
      i wiele innych
      • Gość: Milka Re: Kosz pobytu w Paryżu i Dysney... Plan ziedzan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.11, 16:03
        Co do kosztów w Disneylandzie to wszystko zalezy na co się nastawiacie. Jezeli jedzenie w barach w Parku to napewno koszty wyjdą spore zwłaszcza jak jest 3-4 osoby. To samo dotyczy pamiątek w sklepach na terenie parku. Gadzety i ubrania mają naprawde fajne , nie do kupienia poza Disneylandem. Ceny zaczynają sie od 3.5 euro za metalowy breloczek z wizerunkiem Myszki Miki po bardzo drogie ubrania. Pawde mówiąc zabawki Disneya wszędzie są drogie ale w Disneylendzie jest ten plus ze jest ogromny wybór. Zakupy najlepiej zostawić na czas gdy wychodzi się z parku. Sklepy są czynne do ostatniego klienta.
    • Gość: JW odp. coco IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.11, 22:50
      Jeżeli zamierzamy spędzić kilka nocy w hotelu to warto negocjować. My za ten pokój płaciliśmy 140 EUR ( po krótkiej negocjacji telefonicznej). Ja w swoich podróżach cenę hotelu rozpatruję razem z innymi elementami pobytu i zwiedzania. Jak mam (szczególnie jak osoba zadająca pytanie na forum) jeździć wiele kilometrów z małymi dziećmi, to wolę zapłacić trochę więcej i mieszkać w miejscu, z którego większość ciekawych rzeczy mam " w zasięgu ręki", gdyż każda chwila jest dla mnie ważna. Doskonale wiem jak zachowuje się zmęczone dziecko, a i sam bywam również zmęczony. Wtedy to możliwość wpadnięcia na chwile do hotelu, który jest blisko, bywa bezcenna. Rue de Richelieu przy której znajduje się opisany hotel jest w odległości 200 - 300 m od Luwru, który można dzięki temu podziwiać również przed snem , a warto. W odległości spaceru Ogrody Tuileries i Avenue des Champs-Élysées (Pola Elizejskie). Wspaniały Jardin du Palais Royal ( Plac Royal ) widać przez okno, do Opery ok. 500 m, a za nią Galeries Lafayette. Do Katedry Notre-Dame ok. 1,5 km i również chodziliśmy tam spacerkiem. Jedynie Disney, to już wyprawa, ale to już każdy decyduje czy wyprawa ma być bardziej paryska, czy "disneyowska". W moim przypadku niezapomniane wrażenie zostawił Parc de la Villette, ale to już dziecko musi mieć 9-10 lat.
      To taka trochę dłuższa odpowiedź na pytanie. Przy kosztach całej wyprawy......wole mieszkać w centrum wydarzeń, ale oczywiście do niczego nie namawiam.
      Pozdrawiam.
    • Gość: Niki Re: Kosz pobytu w Paryżu i Dysney... Plan ziedzan IP: 8.7.228.* 29.05.11, 18:09
      Witam, właśnie wrócilismy z dziecmi z Paryża. My spaliśmy na Eurocampie, koszt za 4osoby to 1200zł na 7 dni(niski sezon) Bilety do Disneylendu zamawiałam jeszcze w Polsce, na stronie Fnack i płaciłam 30Euro od osoby-razem 120euro. Po Paryżu poruszaliśmy się tylko Metrem z wykupioną kartą Navigo. Na Wieżę Eifla wchodzilismy na 2piętro na pieszo-nie było kolejek
      (i taniej)w przeciwieństwie do ogromnej kolejki po bilety do wjazdu od samego dołu.Pozdrawiam
    • Gość: Piotr Re: Kosz pobytu w Paryżu i Dysney... Plan ziedzan IP: *.gl.digi.pl 31.03.12, 22:30
      Milka napisałaś:

"Wlasnie sprawdziłam koszt 1 biletu na rer z Maisons Laffitte do Parku to 10.35 euro w 1 strone.Tylko do centrum bilet kosztuje 3.95 euro. Bilet calodniowy MOBILIS na strefy 1-5 (czyli do Parku i z powrotem) kosztuje 14 euro. Calodniowy z Maisons Laffitte do Paryza (ogolnie na strefy 1-4) kosztuje 10.4 euro. Mozecie z tym biletem jechać tez do Wersalu. "

czy całodniowym biletem MOBILIS mogę się poruszać i na Metro i na RER?

Ja będę jechał z lotniska CDG do wieży czyli najpierw RER B do Denfert Rochereau a potem metrem M6 do Bir Hakeim.
      Dla dziecka 10 letniego mogę kupić normalnie ulgowy bilet? Nie znam francuskiego co musi być napisane na ulgowym a co na całym? czy ulgowy różni się kolorem? Kupię je w automacie?
      Będę wdzięczny za info.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka