Dodaj do ulubionych

Parkingi w Paryżu lato 2012

IP: *.kielce.vectranet.pl 07.07.12, 12:04
Witam,
od razu zaznaczam, że przejrzałem kilka wątków na tym forum, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Na kilka znalazłem (dzięki!), ale nie na wszystkie. To tytułem wprowadzenia i zaznaczenia, że nie jestem leniem, któremu nie chce się szukać i wyłącznie drenuje bez skrupułów wiedzę innych :)
W sierpniu będę w okolicach Paryża. Mam zamiar spędzić z rodzinką (2+2) kilkanaście godzin w mieście. Plan jest taki, że przyjeżdżamy autem w okolice obwodnicy Paryża do jednego z miasteczek, zostawiamy samochód i dalej jedziemy RER lub metrem.
Pytanie dotyczy tego, czy i ewentualnie gdzie można zostawić w miarę bezpiecznie i najlepiej bezpłatnie auto.
Chciałbym zaparkować w Arquel w pobliżu stacji Cachan lub La Place. Kilka lat temu parkowałemn w Arquel przy ulicy (niestety nie pamiętam czy bezpłatnie czy wrzucalem jakieś monety do parkometrów) niedaleko stacji Cachan i wszystko było w porządku. Czy znajdę tam jakiś bezpłatny parking ewentualnie miejsce przy ulicy? Samochód zostawiłbym koło 9.00 rano, a odebrałbym ok. 23.00.
Jeśli w Arqueil nie dałoby rady, to chętnie zaparkowałbym w Montreuil przy stacji Vincennes.

W ogóle doszły do mnie informacje, że w wakacje w Paryżu parkowanie przy ulicach jest bezpłatne. Czy to prawda i czy dotyczy też miasteczek satelickich wokół Paryża?

Planuję zakup biletów Paris Visit (strefa 1-3) za 9,75 e dla dorosłych oraz 4,85 e dla dzieci. Trzeba do zakupu mieć dokumenty tożsamości (w szczególności dla dzieci, żeby udowodnić, że nie mają więcej niż 11 lat) ?

Jeśli ktoś może rozwiać moje wątpliwości, będę wdzięczny :)

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • Gość: traficante Re: Parkingi w Paryżu lato 2012 IP: *.phil.east.verizon.net 09.07.12, 23:04
        Aaa, Argueil to zupelnie inna sprawa:) W kwietniu mieszkalem przez pare dni
        w hotelu w Neuilly-sur-Seine a wiec bedzie pewna analogia do Waszego pobytu.
        Granice miasta z tabliczka Paryz widzialem z okna po wychyleniu sie:)

Concierge zachecala do powrotu w sierpniu kuszac bezplatnym parkingiem
        w okolicach hotelu. Sadze wiec, ze w Argueil powinno byc podobnie.

Pozdrowienia - t.
          • Gość: jacww Re: Arcueil, Arcueil, Arcueil :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.07.12, 16:53
            Witam
            Podepnę się do tematu.
            Też mam w planie wyskoczyć na jeden dzień do Paryża, myślałem o tym aby podjechać autem bliżej centrum (może gdzieś przy Sekwanie) i zwiedzać piechotą, ewentualnie wróćić z powrotem do auta rejsem po Sekwanie, gdybym opadł z sił.

Planuję to na niedzielę w sierpniu. Z tego co czytałem sierpień to czas urlopu francuzów, dodatkowo niedziela gdyż podobno paryżanie opuszczają wtedy miasto na łono natury (przez co będzie łatwiej i luźniej poruszać się autem) i dodatkowo sierpień ze względu na "podobno" bezpłatne parkingi.

Moje pytanie - Czy to się może udać ?
            Czy jest szansa zaparkowania gdziś w centrum auta bezpłatnie - czy może tak jak ja myślą tysiące turystów i ulice będą zapełnione ?
            • ela.tu-i-tam Re: parking w sierpniu niedaleko Sekwany 10.07.12, 18:27
              Niestety od kiedy mamy maire Delanoe debil totalny, to nad Sekwana w lecie jest piasek, drogi zlikwidowane i syf totalny.
              W ostatni piatek 06.07 znajomi jechali z Paryza do mnie pod Paryz, 13 km, czas 1 godzina 20 minut - to tak zeby wiedziec jak potrafi byc. A ja zupelnie spokojnie potrzebuje godzine ne ten dystans aby odwiezc kogos do Paryza.

Uwaga, Achtung, Wnimanje: syf piekielny przy placu Republique, bo szosa na okolo zostala zamknieta w czesci, a na tym co zostalo jezdzi sie teraz w dwie strony. Od stu lat turysci i tubylcy jezdzili inaczej, zawsze ktos sie myli jeszcze. Liczyc minimum pol godziny na te 500 metrow w godzinach szczytu.

Arcueil czy Cachan czy nawet Paryz, moze sie czasem udac zaparkowac. Nad Sekwana w sierpniu to mocno watpie czy sie da nawet dojechac.
              • Gość: jacww Re: parking w sierpniu niedaleko Sekwany IP: *.retsat1.com.pl 10.07.12, 22:47
                Dziękuję "ela.tu-i-tam" za odpowiedź.
                Upatrzyłem sobie na postój ulicę Bd Vincent Auriol - z mapy wydaje mi się łatwy do niej dojazd ze wschodu francji autostradą E50, skręt w którąś z ulic w prawo i już jestem. Myślę iż to ograniczy mi kluczenie jakimiś mniejszymi uliczkami. A odległość do wieży Eiffla ok. 8km, wydaje się być do przejścia, powrót z kolei na sekwaną lub rejsem po niej.

Podstawowe pytanie to czy na tej ulicy wolno stawać, czy są miejsca parkingowe ?
                • ela.tu-i-tam Re: parking w sierpniu niedaleko Sekwany 10.07.12, 23:06
                  Gość portalu: jacww napisał(a):

> Upatrzyłem sobie na postój ulicę Bd Vincent Auriol - z mapy wydaje mi się
                  > łatwy do niej dojazd ze wschodu francji autostradą E50, skręt w którąś z
                  > ulic w prawo i już jestem.

Az musialam zagooglowac zeby sprawdzic co to jest E50. Ponoc nasza A4 pokrywa sie czesciowo z E50. Z A4 do Bd Auriol to jeszcze kawalek i ciut: trzeba dojechac do peryferyka, zjechac na Quai d'Ivry, na pewno nie da sie parkowac na Quai F.Mauriac kolo Bibliothèque, bo tam sie nie da. Na samym Bd Auriol to nie wiem, natomiast ktoras z pobocznych ulic to moze - zawsze jest loteria. Unikac Dworca Austerlitz (pieklo parkingowe), na pewno parkingi sa lowione kolo Szpitala Salpetrière, ale jak napisalam mniejsze ulice, okolice metra Campo Formio - moze sie udac. Plac d'Italie to juz za daleko (znaczy tam ciasno).

W ramach trasy dobrze wytlumaczonej prosze patrzec na viamichelin.com Bon voyage!
    • Gość: e-tam Parkingi przy marketach=bez opłat IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.12, 17:50
      mks1973 napisał(a):
      Plan jest taki, że przyjeżdżamy autem w okolice obwodnicy Paryża do jednego z miasteczek, zostawiamy samochód i dalej jedziemy RER lub metrem.

Plan i pomysł pochwalam, ponieważ taką taktykę stosujemy zwiedzając nie tylko Paryż. W Madrycie zaparkowaliśmy nasze auto w podziemnym parkingu (bez opłat) pod Carrefour'em.

Pytanie dotyczy tego, czy i ewentualnie gdzie można zostawić w miarę bezpiecznie i najlepiej bezpłatnie auto. Chciałbym zaparkować w Arquel w pobliżu stacji Cachan lub La Place.

Bezpłatnie to tylko na parkingach przy marketach: Carrefour, Auchan, Leclerc...

W upatrzonym rejonie (Arquel stacje: Cachan, La Place)
      znalazłem najbliższy Carrefour < zerknij i zastanów się który będzie lepszy A czy B

Na mapie Carrefour widoczne są stacje (Twoje) RER B i Metro M7.

1. Z Carrefour (A) do stacji metra Villejuif - Louis Aragon < pieszo ~2,0 km, 26 min
      Przybliż całą pieszą trasę od punktu A do B żeby zobaczyć więcej.

2. Z Carrefour (B) do stacji RER Bagneux < pieszo ~1,3 km, 17 min
      Przybliż całą pieszą trasę od punktu A do B żeby zobaczyć więcej.

Macie możliwość wyboru. Decyzja należy do Was.

W ogóle doszły do mnie informacje, że w wakacje w Paryżu parkowanie przy ulicach jest bezpłatne.

Parkingi bezpłatne to nie znaczy że czeka na Was wolne miejsce, z góry zapewniam że miejsc wolnych nie będzie.

Pozdrawiam,
      Na ten płatny Parking < ledwo "załapałem się" ~g.08:30

• Gość: jacww Re: Parkingi przy marketach=bez opłat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.12, 16:53
          Dobry pomysł z tym parkingiem przy markecie, wezmę tą opcję pod uwagę.
          Z tego co patrzyłem obie stacje RER i Metro znajdują się w 3 strefie - ale prosiłbym o potwierdzenie.

Czytałem że bilet jednorazowy kosztuje 1,5 euro, a czy są bilety jednorazowe ulgowe dla dzieci. Pytam bo zamiast kupować bilety jednodniowe wolałbym przeznaczyć te pieniądze na rejs po Sekwanie.

Gdyby Pan "mks1973" wrócił do 20 sierpnia, prosił bym o kilka zdań jak to logistycznie wszystko zagrało. Z góry dziękuję.
          Pozdrawiam Jacek
      • Gość: michał Re: Parkingi przy marketach=bez opłat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.07.12, 19:28
        Jeżeli można podłaczyć się do tego wątku to mam pytanie czy ktoś może zna cała procedurę tankowania paliwa na terenie Francji krok po kroku od włozenia karty bankomatowej w szczelinę dystrybutora na stacji paliw, do wyjęcia po zatankowaniu.
        Pytam dlatego ponieważ dowiedziałem się że wszystkie komendy sa podawane tylko w języku francuskim. Nie znam języka francuskiego stąd moje obawy.
        Z góry dziekuje wszystkim za okazana pomoc.
        • ela.tu-i-tam Tankowania paliwa na terenie Francji krok po kroku 12.07.12, 20:37
          Po jakims czasie to sie nawet nie mysli jak to jest, ale tankowalam wczoraj.

Uwaga: najtansze pod Paryzem sa Esso automaty. Czasem nawet tansze niz supermarkety.

W Esso:

Uwaga: niektore odpowiedzi sie robi na ekranie tactile (palcem na logo), ale kody bankowe sa na klawiaturze.

- wlozyc karte Visa czy Master
          - wybrac paliwo naciskajac palcem na ekranik gdzie jest napisane Gas oil (diesel, zolty), albo benzyne 95 (zielony), albo benzyne 98 (chyba tez zielony); czasem jest takze takie cos niby lepszy diesel (niebieski kolor), ale tego chyba nikt nie bierze
          - automat pyta o kod: wklepac w klawiaturze, nacisnac na V (Validation) albo na C (Correction - poprawka, gdy blad)
          - automat pyta czy chce sie kwitek: nacisnac palcem na ekranik gdzie jest napisane OUI (tak), albo NON (nie); czasem automat pisze ze juz nie ma papieru na kwitki (mozna olac, zrobic zdjecie maszyny, i zapisac sobie na papierku ile)
          - automat mowi zeby wyjac karte, i isc lac paliwo do wartosci maks 120 euro

Nalac paliwo, odlozyc pistolet. Poczekac az sie kwitek wydrukuje, wziac i odjechac.

Bon voyage !
          • Gość: e-tam Re: Tankowania paliwa na terenie Francji krok po IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.12, 21:52
            ela.tu-i-tam napisała:
            ...automat mowi zeby wyjac karte, i isc lac paliwo do wartosci maks 120 euro...

Pani Elu jak to dobrze że Pani tam jest.
            Wszystko jest proste jak się wie jak postępować nie znając języka francuskiego.
            To co Pani napisała krok po kroku, mam rozpisane na kartce.

W tym roku wjechałem do Francji z Belgii na ostatnich kroplach paliwa.
            Zjechałem z autostrady w Lille podjechałem na stację paliw samoobsługową,
            żeby zatankować do pełna ... a tu "GUCIO".

Zatankowałem TYLKO za 49 euro i to był MAX=limit.

Za 49 euro to u mnie 0.5 zbiornika, chciałem zatankować z tego samego dystrybutora jeszcze raz. Niestety nie mogłem zatankować więcej nawet wkładając moją kartę z drugiej strony tego samego dystrybutora.
            Automat dystrybutor nie dał się oszukać.

Zastanawiałem się jak ten limit pokonać.
            Podjechałem jeszcze raz pod inny/sąsiedni dystrybutor i zatankowałem jeszcze raz za 49 euro.
            Pokonałem przeszkodę i pojechaliśmy dalej.
            Może moja przygoda będzie pomocna rodakom jak pokonać LIMIT automatycznego dystrybutora.

Pozdrawiam,
            • ela.tu-i-tam Re: Tankowania paliwa na terenie Francji krok po 17.08.13, 13:30
              Gość portalu: doodie napisał(a):

> pojawia się chyba problem - nie zmieściło mi się paliwo za 120 euro, wlałem
              > tylko raz za 60 innym razem za 80, wróciłem do kraju i zalogowałem się na swój
              > rachunek bankowy - tam w obu przypadkach pobrało mi po 120 euro :/ o co chodzi?

Czy wzial pan kwitki z automatu? Co jest napisane na tych kwitkach?
              N kwitkach Esso (wlasnie patrze na wlasny) jest:

Esso i miejscowosc, poczem telefon do nich w razie problemu.
              Data i godzina z minutami
              Numer pompy do tankowania, i typ paliwa
              Volume (objetosc) zatankowana w litrach
              Cena za litr
              TOT TTC czyli suma razem z VATem
              TVA podane ile
              NET (czyli bez TVA)

CARTE BANCAIRE
              Data i godzina (u mnie 3 minuty pozniej niz poczatek, pierwsza data i godzina)
              ESSO miescina (krotka nazwa, najwyrazniej to co bedzie na transakcji bankowej)
              NumerDepartamentu (2 cyfry) potem miescina potem jakis kod ichni, pewnie identyfikujacy stacje paliwa)
              Linia gdzie jest duzo gwiazdek kawalek numeru karty bankowej i gwiazdka (nigdy nie caly numer bankowy)
              Dalej jakis bardzo dlugi kod litery i cyfry (moze identyfikacja ich konta bankowego w ichnim systemie?)
              @ MONTANT REEL
              i suma w euro TTC
              Podana jest takze rownowartosc we frankach (tych sprzed 10-u lat), nie wiem po co, ale pelno bankow nadal podaje
              TICKET CLIENT A CONSERVER (tiket do zachowania)

I dalej:
              Numéro station:
              No. ticket
              KODY
              Inne KODY
              Inne identyfikatory

--
              Mam moze naiwne pytanie: gdy skonczyl Pan tankowac, to odlozyl Pan ten lejek i poczekal az wypluje karte i da kwitek?
            • ela.tu-i-tam Re: Tankowania paliwa na terenie Francji krok po 17.08.13, 14:06
              Gość portalu: doodie napisał(a):

> pojawia się chyba problem - nie zmieściło mi się paliwo za 120 euro, wlałem
              > tylko raz za 60 innym razem za 80, wróciłem do kraju i zalogowałem się na swój
              > rachunek bankowy - tam w obu przypadkach pobrało mi po 120 euro :/ o co chodzi?

Normalnie paliwa sie tankuje "ile wlezie", wiec transakcja jest jak podalam.

Ale ten opis mi przypomina, ze czasem mozna bylo kupic paliwa "za tyle", czyli wpisuje sie za ile, i tankuje poki automat sie nie zatrzyma. Nie wiem czy to nadal istnieje, chodzilo o to zeby ulatwic zycie ludziom, ktorzy maja wyliczona kase, i nie moga zaplacic wiecej. Na ogol male sumy, mniejsze niz maksymum dozwolone.
              Co sie dzieje jak ktos wpisal "chce za 120 euro", a wlal mniej - nie wiem.
              W kazdym razie dwa razy zeby sie taki numer zdarzyl, to malo prawdopodobne bez wytlumaczenia.
              • Gość: doodie Re: Tankowania paliwa na terenie Francji krok po IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 18.08.13, 08:49
                tak, brałem wydruki choć w tej chwili nie mogę ich znaleźć :) W każdym bądź razie na pewno nie zapomniałem zabrać karty ani tym bardziej odłożyć lejka :) zwłaszcza że kartę automat kazał wyjąć wcześniej, jeszcze przed tankowaniem podobnie i wydruk. Znajomy który biegle posługuje się francuskim dzwonił tam gdzieś do Esso i powiedzieli że stacje od niektórych kart debetowych ( w tym przypadku maestro) biorą jakieś prowizje zabezpieczające i potem je zwracają gdy zakończą operację z polskim bankiem. tyle że do tej pory nie było żadnego zwrotu ale to podobno może potrwać. ciekaw jestem czy ktoś miał podobną sytuację i jak się ona zakończyła
          • Gość: Pito Re: Tankowania paliwa na terenie Francji krok po IP: *.w90-62.abo.wanadoo.fr 30.08.13, 18:46
            Pomocy ! zrobiłem tak, pokazało że limit 129 euro i pokazjuje nalej paliwo, podniosłem chce lac ale nic nie leciało to odłozyłem i odjechałem po pewnym czasie jak nie iwedziałem juz co robic.

W domu zobaczyłem ze odjeło mi od konta 129 euro ( bez sensu mój bak max przy tych cenach to z 75 euro ) i nie mam kasy na koncie a paliwa tam na stacji nie nalałem...

Kiedy moge liczyć na zwrot kaucji, cały czas juz od 4 dni wisi mi konto ze dostepne srodki tyle a saldo ( czyli suma z zamrozonymi ) o 129 euro mniej.... ile sie czeka na zwrot kaucji.

Chodzi o to ze tankujecie za powiedzmy 79... to ile czekacie na to 50 euro ?
            • ela.tu-i-tam Re: Parkingi przy marketach=bez opłat 18.07.12, 11:58
              Gość portalu: jacww napisał(a):

> Tak chodzi mi o tą stację
              > "1. Z Carrefour (A) do stacji metra Villejuif - Louis Aragon"
              >
              > Czym więcej czytam tym bardziej mi się miesza, bodajże gdzieś wyczytałem że na
              > bilety t+ można jeżdzić tylko w strefach 1-2, a stacja ta jest w strefie 3,

Cenniki RATP/SNCF sa strasznie pogmatwane, ale regula jest prosta:
              na metrze METRO métro jezdzi sie na 1 bilet, nawet jak stacje koncowe sa poza peryferykiem.

Strefy sa na RERy, pociagi (i chyba autobusy), i tam jest poplatane, i zalezy.

Bardzo mylacy jest fakt niektorych stacji - np. La Défense - na ktorych jest metro za bilet t+ (linia 1 w tym przypadku), i na peronie obok jest RER za drozszy bilet na te sama trase! (RER A w tym przypadku).
                • Gość: mks1973 Re: Parkingi przy marketach=bez opłat IP: *.kielce.vectranet.pl 18.07.12, 18:08
                  Oczywiście jesli wrócę przed 20 sierpnia lub będę miał swobodny dostęp do internetu podczas pobytu we Francji to postaram się dać znać jak wypadła logistyka pobytu w Paryżu ;)

Niestety moja próba zakupu biletów przez internet na wieżę Eiffla zakończyła się fiaskiem (brak biletów w sprzedaży internetowej)... Podobno czas stania w kolejkach pod wieżą to ponad 2 godziny...
                    • Gość: jacww Re: Parkingi przy marketach=bez opłat IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.09.12, 16:36
                      Witam
                      Byłem - zobaczyłem, więc napiszę swoje spostrzeżenia.
                      Przyjazd do Paryża - sierpniowa niedziela godzina 9.30 - po wcześniejszej analizie wszystko było przygotowane aby wdrożyć plan wcześniej opisywany tj. zostawić auto pod Carrefurem i przedostać się metrem do centrum.
                      "1. Z Carrefour (A) do stacji metra Villejuif - Louis Aragon < pieszo ~2,0 km, 26 min

Ku mojemu sporemu zaskoczeniu parking był pusty i pozamykany szlabanami, myślałem iż w niedzielę może otwierają o gdz.10, niestety po sprawdzenieu niedziela okazała się dniem wolnym (to w końcu Francja i 35-godzinny tydzień pracy).

W otoczeniu marketu było sporo wolnych miejsc na ulicach, ale dzielnica ta nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia więc nie odwarzyłem się pozostawić auta.

Pojechałem do centrum i zostawiłem auto na ulicy BD Vincent Auriol tuż przy stacji benzynowej z LPG - (dla zainteresowanych), ulica dobra do jazdy i parkowania, szeroka z miejscami postojowymi po obu stronach, do wieży Eiffla ok. 8km.

Spostrzeżenia:
                      - z informacji na parkomacie soboty i niedziele wolne
                      - miasto wyludnione, prawie brak aut na drogach - na każdych światłach ruszałem na pierwszej zmianie (zarówno rano w gdz.9-10 jak i wyjeżdżając 17-18) a przeważnie to ja stałem pierwszy pod światłami. Piszę to tak dobitnie bo spodziewałem się ogromu aut - a to co zastałem było dla mnie pozytywnym szokiem.
                      - punkt wyżej nie oznacza natomiast że wolnych miejsc parkingowych było mnóstwo, bo większość jednak było pozajmowanych, jednakże szybkie poruszanie się po mieście znacznie ułatwiało znalezienie takowego.
                      - dodatkowo napiszę iż we Francji poruszłem się tylko drogami darmowymi i począwszy od drogi lokalnej do autostrady ich jakość jest bardzo dobra a jazda płynna z niewielką ilością aut - odnoszę się tylko do miesc gdzie byłem (Francja wschodnia z dojazdem do Paryża).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka