Dodaj do ulubionych

Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony

19.01.18, 09:27
Na przełomie sierpnia/września będę w okolicach Narbony (Lagrasse). Oprócz zwiedzania zabytków i plaż chciałbym poświęcić 2-3 dni na wycieczki (piesze czy samochodowe) w "pięknych okolicznościach przyrody". Może znacie takie atrakcyjne miejsca warte odwiedzenia ze względu na piękno natury w tym rejonie.
Obserwuj wątek
  • aseretka Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 19.01.18, 10:40
   Najbliżej Narbone położony jest Park Regionalny Narbonnaise en Méditerranée. Jest tu prawie 200 km tras podzielonych na 30 pętli i dostępne dla piechurów 2 wspaniałe szlaki turystyczne. Podziwiać tu można zróżnicowany krajobraz, od lagun i pięknych piaszczystych plaż na wybrzeżu Morza Śródziemnego, po winnice w Corbières i skaliste skarpy masywu Clape.
   www.france-voyage.com/tourism/regional-natural-park-narbonne-mediterranean-2111.htm
   Trochę dalej na południe (ok. 90 km od Narbone) podziwiać można wspaniałe formacje skalne Les Orgues, które przez serwis "The Good Guide" zostały uznane, jako jedno z dwudziestu miejsc we Francji, które koniecznie trzeba zobaczyć przed śmiercią.
   fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,164479661,165043152.html
   • warmiak2 Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 20.01.18, 15:40
    Dziękuję. Ty zawsze coś podpowiesz. Gorzej z innymi użytkownikami tego forum i to nie tylko w tej sprawie. Jakby to francuskie forum było trochę niemrawe :(
    • aseretka Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 20.01.18, 18:12
     Niestety, do Francji mało osób jeździ. Bo podobno drogo, bo daleko... Więc i niewiele osób ma coś do przekazania. A szkoda. :( Bo Francja to piękny i różnorodny kraj.
     Zauważyłam jednak, że i inne fora też podupadają. Główne tematy, to: jakiej pogody można się spodziewać, gdzie zanocować itp.
    • aseretka Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 20.01.18, 18:19
     Nie wiem, czy jedziesz z dziećmi, ale jeśli tak, to polecam odwiedzenie leżącym pomiędzy Narbone a Perpignan zoo-safari znane jako African Reserve Sigean. To unikalne zoo, jedno wśród pięciu największych we Francji, powstało w 1974 r., a jego założycielem był Paul de Panouse. Obecnie w rezerwacie w warunkach zbliżonych do naturalnych - pośród równin, wzgórz, lasów sosnowych, bagien i stawów - żyje ponad 3800 zwierząt (ok. 2000 ptaków, 900 ssaków i 900 gadów) w większości afrykańskich, ale również i z lokalnej fauny. Zwierzęta te można podziwiać z okien samochodu, bądź podczas spaceru alejkami zoo.
     www.reserveafricainesigean.fr/en/
     Moje wnuczki były zachwycone.
     • warmiak2 Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 20.01.18, 22:45
      Przeważnie jeżdżę sam z żoną. Mam wnuczki w wieku 9 i 10 lat, które jeżdżą z rodzicami. To zoo namierzyłem już sam i zastanawiałem się czy stanowi ono jakąś atrakcje dla ludzi w "moim wieku". Ja traktuję to forum jako miejsce do znalezienia miejsc "mniej oczywistych" , które mogą stanowić przerywnik w czasie zwiedzania miejsc "oczywistych" dla danego regionu ale o takie porady jest coraz trudniej . Wiele osób w swoich podróżach bardzo się spieszy... i żeby nie narzekać na tym skończę. Pozdrawiam.
      • aseretka Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 21.01.18, 21:49
       > To zoo namierzyłem już sam i zastanawiałem się czy stanowi ono jakąś
       > atrakcje dla ludzi w "moim wieku".
       Trudno mi to ocenić. Osobiście odwiedzam takie miejsca (zoo-safari, lunaparki) ze względu na dzieci - kiedyś własne, teraz wnuczki. Dzieciom też się należy jakaś odmiana po zwiedzaniu zabytków, a nawet krajobrazowo ciekawych miejsc. Nie mniej jednak uważam, że zoo-safari, gdzie część zwierząt chodzi na wolności, jest bardziej interesujące niż zwykłe zoo. I jeszcze żyrafy mogą Ci umyć samochód. :)
       fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/876201,1,0,91,Beekse-Bergen-safari-park.html
      • capricorn43 Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 23.01.18, 16:30
       warmiak2 napisał:


       To zoo namierzyłem już sam i zastanawiałem się czy stanowi ono jakąś a
       > trakcje dla ludzi w "moim wieku". Ja traktuję to forum jako miejsce do znalezie
       > nia miejsc "mniej oczywistych" , które mogą stanowić przerywnik w czasie zwiedz
       > ania miejsc "oczywistych" dla danego regionu ale o takie porady jest coraz trud
       > niej . Wiele osób w swoich podróżach bardzo się spieszy... i żeby nie narzekać
       > na tym skończę. Pozdrawiam.
       To właśnie zdanie powoduje, że nie bardzo wiadomo jak i czy coś pisać. Co jest w tym regionie "oczywistością" dla Ciebie? Carcassone jest nią chyba dla wszystkich, ale co dalej? inne zamki Katarów też? Canal du Midi? Canigou? Jaki zasięg wycieczek przewidujesz - czy Collioure i Perpignan to już za daleko?
       Pozdrawiam
       • warmiak2 Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 24.01.18, 09:03
        Piszesz tak jakby napisanie o czymś co może było by oczywistością dla mnie było karalne :) Żeby Ci jednak przybliżyć moje pojęcie oczywistości to: Carcassone, Narbona, Perpignan, Canal du Midi (chociaż cenna była by porada w którym miejscu warto ten kanał poznać) czy Beziers są oczywiste - można je znaleźć w każdym przewodniku. Zamki Katarów raczej też, chociaż chętnie poznał bym opinie , które są najbardziej warte odwiedzenia (wszystkich nie dam rady). Collioure czy Canigou są z tej listy najmniej oczywiste chociaż to pierwsze już "namierzyłem" i myślałem połączyć z wizytą w Perpignan chociaż teraz zastanawiam się czy nie zastąpić go w tej parze na Canigou. Co ty na to ? Mój zasięg (będą to wycieczki jednodniowe z Lagrasse) to 100- 130 km (do 2 godzin jazdy w jedną stronę). Generalnie zabytki historyczno-architektoniczne są łatwiejsze do odnalezienia. Jak zauważysz moje pytanie dotyczyło ... atrakcyjnych miejsc wartych odwiedzenia ze względu na piękno natury. Tego typu miejsca są trudniejsze do odnalezienia a w szczególności te "mniej oczywiste" :) Uf rozpisałem się ale myślę , że w nagrodę zasypiesz (zasypiecie) mnie pomysłami. Mogą dotyczyć także zabytków. Na pewno jest wiele "nieoczywistych" miejsc w tej okolicy:)
        • capricorn43 Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 24.01.18, 18:19
         Ok, Najbardziej kryterium przyrodnicze spełnia zdobycie "świętej góry" Katalończyków czyli Mont Canigou - i to jest wyprawa na cały dzień, bo dojazd dość kręty i wycieczka piesza od 4 do 8 godzin (zależnie gdzie się startuje). Nie byłem ale zawsze mam w planach i niestety ciągle się nie udawało. Zamki Queribus i Peyrepethuse są jak pamiętam na odludziu i trzeba podejść chwilę do każdego z nich z parkingu, więc to też jakaś wycieczka choć na pewno można coś dodać do tego. Colioure to raczej razem z Perpignan. Biorąc pod uwagę założenia odległościowo-czasowe to Figueres jest bardzo dostępne z oczywistym Muzeum Dalego i dużo mniej oczywistą twierdzą (ponoć największa w Europie i nie było tam dużo ludzi... bo wszyscy stali w kolejce do Dalego...). Na Canale byłem w części płaskiej i baaaardzo dawno temu, internety polecają zespół śluz w Beziers - można znaleźć rejs w dowolnej długości tudzież wynająć samodzielnie barkę i pływać cały tydzień... Chociaż (sądząc po nicku) mając ciekawszy kanał pod domem może warto wybrać coś innego - na przykład wycieczkę rowerową wzdłuż kanału.
         Baw się dobrze!
         Zupełnie z innej beczki - spróbuj Blanquete de Limoux - miejscowi twierdzą że jest dużo lepszy od przereklamowanego szampana:)
         • warmiak2 Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 25.01.18, 09:21
          Dzięki.Trochę przeceniasz moje możliwości. Pisząc o Pic Canigou myślałem raczej o Abbaye Saint-Martin-du-Canigou i widokach przyrodniczych z tego miejsca ale jeszcze nie przeczytałem szczegółów dostępu. Co do Blanquete de Limoux to na pewno dobra propozycja na gorące popołudnie nad rzeką w Lagrasse. Generalnie wolę wina czerwone ale patrząc na ilość winnic w okolicy nie będzie z tym problem i dyskusje o tym mamy na innym forum. Podoba mi się też pomysł wycieczki rowerowej wzdłuż kanału Midi. Może w okolicach Beziers są wypożyczalnie rowerów i jakieś trasy ? Pozdrawiam.
          • Gość: bike Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony IP: *.dynamic.chello.pl 26.01.18, 16:31
           warmiak2 25.01.18, 09:21
           > Podoba mi się też pomysł wycieczki rowerowej wzdłuż kanału Midi.
           > Może w okolicach Beziers są wypożyczalnie rowerów i jakieś trasy ?

           Lagrasse:
           MENU > Routen > Bikemap > Tekst linka
        • aseretka Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 27.01.18, 11:06
         Jeżeli mogę wtrąć swoje trzy grosze, to na odwiedzenie miast takich jak: Beziers, Narbona czy Pepignon polecam dni wolne od pracy (soboty lub niedziele). W inne dni tygodnia na ulicach jest spory ruch, a i też trudno znaleźć miejsce do zaparkowania. Znajomi np. krążyli po Beziers ponad godzinę i odjechali zrobiwszy kilka zdjęć przez okno samochodu. Podobnie mieliśmy kilka lat temu, gdy chcieliśmy zatrzymać się w Perpignan.
         Jeśli chodzi o Beziers, to oprócz typowych zabytków (katedry, ratusza) polecam odwiedzenie i złapanie oddechu w ogrodzie Plateau des Poetes.
         fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,164479661,164971311.html
         Jeżeli planujecie wycieczki w odległości do ok. 100 km to polecam odwiedzenie wulkanicznego przylądka Cap d`Agde z czarną plażą w Zatoce Wielkiej Muszli:
         fotoforum.gazeta.pl/72,2,91,164479661,164917367.html
         Plaża ta położona jest w okolicy starego portu (Port Vieux) i Akwarium, obok którego jest duży parking.
         • Gość: leniwe oko Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony IP: *.dynamic.chello.pl 27.01.18, 16:16
          Beziers, Perpignan...
          >... trudno znaleźć miejsce do zaparkowania. = ???
          > Znajomi np. krążyli po Beziers ponad godzinę i odjechali zrobiwszy kilka zdjęć przez okno samochodu.

          Tekst linka

          > Podobnie mieliśmy kilka lat temu, gdy chcieliśmy zatrzymać się w Perpignan = ???

          Tekst linka
          • aseretka Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony 27.01.18, 18:25
           To że są parkingi (obojętne czy płatne, czy bezpłatne) nie oznacza, że można na nich znaleźć wolne miejsca. Kilka lat temu w Beziers zmuszeni byliśmy zaparkować w okolicach Areny i drałować spory kawałek do katedry.
  • Gość: mazur Re: Atrakcje przyrodnicze w okolicach Narbony IP: *.dynamic.chello.pl 23.01.18, 11:33
   warmiak2 napisał:
   > Na przełomie sierpnia/września będę w okolicach Narbony (Lagrasse). Oprócz zwie
   > dzania zabytków i plaż chciałbym poświęcić 2-3 dni na wycieczki (piesze czy sam
   > ochodowe) w "pięknych okolicznościach przyrody". Może znacie takie atrakcyjne m
   > iejsca warte odwiedzenia ze względu na piękno natury w tym rejonie.

   Tekst linka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka