Dodaj do ulubionych

Francuskie plakietki ekologiczne Crit'Air

16.01.19, 18:13
Witam.
Wybieramy się samochodem na Lazurowe Wybrzeże latem, wyczytałem informację o obowiązku posiadania w tym kraju naklejki ekologicznej na pojeździe. We Francji są dwa rodzaje stref ZCR (stałe ograniczenia w ruchu - np. centrum Paryża) i ZPA (obszary czasowo ograniczające ruch pojazdów). Czy konieczny jest jej zakup także na taki przejazd turystyczny na wybrzeże do małej miejscowości? Nie zamierzamy więcej poruszać się autem tylko na ewentualne zwiedzanie kilku miast wybrać się komunikacją miejscową.
Obserwuj wątek
  • aseretka Re: Francuskie plakietki ekologiczne Crit'Air 16.01.19, 21:10
   Tu masz ciekawy artykuł o strefach ekologicznych:
   www.crit-air.fr/pl/informacje-dotyczace-winiety-critair/strefy-ekologiczne-we-francji/francuskie-strefy-ekologiczne.html
   Strefy ZPA nie obowiązują na stałe, a są aktywne tylko w złych warunkach pogodowych i przy wysokim zanieczyszczeniu powietrza. Jak więc wynika, trudno jest jednoznacznie określić, czy w danej okolicy będzie akurat obowiązywała plakietka ekologiczna. :(
    • piterek1976 Re: Francuskie plakietki ekologiczne Crit'Air 08.08.19, 22:04
     Witam wszystkich,
     Wkrótce wybieramy się na urlop autem (pierwszy raz do Francji). Podbijam zatem wątek, dotyczący konieczności posiadania naklejki ekologicznej.
     Z artykułu, do którego link podała Aseretka wynika, że każdy pojazd, nawet ten zarejestrowany poza Francją, powinien posiadać taką naklejkę, a za jej brak grożą mandaty. Czy ktoś mógłby napisać, jak sprawa wygląda w praktyce?
     Piotr

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka