Dodaj do ulubionych

Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobaczenia

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.05, 19:55
Witam - pod koniec sierpnia wybieram sie na Korsyke - czekam na sugestie
dotyczace podrozy, miejsc godnych uwagi, spokojnych plaz i tanich campingow
Obserwuj wątek
    • Gość: pidżej Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.acn.waw.pl 13.06.05, 22:27
      LOTem do nicei, stamtąd albo lot korsykańską odnogą Air france do Bastii lub
      Ajaccio, lub prom bodaj do Calvi. na miejscu samochody i skutery w
      wypożyczalniach, autobusy, półtora linii kolejowej dla ludzi mająch dużo czasu.
      plaże masz koło Porto Vecchio, w tym słynna Palombaggia, ale kilka kilometrów
      na północ od niej możesz mieć piękną zatokę prawie że na własność, tylko
      dochodzisz kilometr scieżką przez chaszcze. w okolicy są campingi, ale jak z
      miejscami i cenami nie wiem, byłem pod koniec września, i była to dobra pora na
      korsykę.
      równie dobre plaże widziałem na zachodnim wybrzeżu, jakieś 40-50 km na płd od
      ajaccio
      • Gość: gosia Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.prest.pl / *.prest.pl 14.06.05, 09:11
        byliśmy rok temu 3 tyg na Korsyce,jechaliśmy autem do Livorno,stamtąd promem
        ,najładniejsze plaże na południowym wschodzie,piaszczyste ,my zjechalismy całą
        wyspę,cudne widoko,na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy,jabyś miał jakieś pytania
        to na gg 5424960
        • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.05, 17:14
          dzieki wielkie - a jak z cenami za promy i ich dostepnoscia????
    • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 15.06.05, 12:06
      Tu masz zebrane linki do informacji o Korsyce:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20573&w=13150135&v=2&s=0
      • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 17:33
        Wielkie dzieki - materialów mam coraz wiecej ale potrzebuje tez porad od
        empirystów - porad dotyczacych okolic Portro na Korsyce i campingu Les Olivieres
    • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.05, 19:52
      szukam tez informacji dotyczacych okolic porto vecchio oraz tego jakie jest
      samo miasto.Jak wygladaja plaze, czy sa piaszczyste, czy sa bardzo "dopchane" a
      takze jak szybko mozna pokonac dystans pomiedzy Bastia a Porto Vecchio oraz
      Porto i Bonifacio.Nie ukrywam ze jest to dla mnie istotne zwlaszcza w
      kontekscie wyboru miejsca pobytu, ktory stalby sie moja baza wypadowa w
      wedrowkach po wyspie a mam dylemat czy zdecydowac sie na zachod i okolice Piany
      czy tez miejscowosci na poludniowym wschodzie polozone ok 10 km od Porto
      Vecchio....pomozcie :P
      • liloom Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 18.06.05, 20:22
        ja dokladnie w tym celu wybralam kiedys miasteczko turyczne niedaleko porto
        vecchio, bylam w sumie zadowolona, ale byla to tylko baza wypadowa, wiec nie
        bylo wazne zbyt wiele.
        uwazam generalnie ze sa ladniejsze miejsca, ale w pewnym sensie porto vecchio
        jest optymalne. zobacz www.vacances.com/
        wejdz na link ktory podal ci petromin, kiedys byla dluga dyskusja n.t. korsyki,
        warto to przeczytac
        najtanszy dojazd choc dlugi to jednak samochodem do livorno a potem prom linii
        mobylines (poszukaj w google), tez najtaniej bukowac przez internet (!) albo
        korsika lines (ktores byly ostatnio zawieszone, sprawdz)
    • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 16:44
      Mam do wyboru PORTO, PIANE lub LECI kolo PORTO VECCHIO.Znajomy polecal tez St
      Florent na polnocy - mozecie rzucic garsc uwag na temat tych miejscowosci -
      plaze,infrastruktura,campingi i atrakcje?
      • liloom Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 21.06.05, 19:21
        Ja gdybym miala wybierac to zastanawialabym sie miedzy Porto Vecchio (w miare
        centralne polozenie) i St. Florent - ladne piaszczysta plaza.
        Porto jest pieknie polozone ale dla koneserow, poszukaj zdjec przez google/zdjecia.
        Trudno poradzic, bo nie wiem czym sie kierujesz w wyborze, ile masz lat etc.
        Jezeli balangowo to St.Florent - ma troche atmosfere Lazurowego.
        Porto Vecchio jest nieco wieksze.
        Generalnie sa to male miejscowosci.
        • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:11
          Zdecydowanie preferuje spokoj - choc mam 29 lat.Interesuje mnie klif, puste
          zatoki i dzika przyroda.Nie zalezy mi na dyskotekach i tlumach ktore mam na
          codzien.Zreszta nie ukrywam ze chce na Korsyce troche pofotografowac stad moje
          uporczywe pytanie o te urokliwe i nieodkryte przez tlumy miejsca:P....Wiec
          czekam Drodzy Panstwo...
          • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: 213.192.80.* 22.06.05, 08:34
            Witaj Bugg!

> Interesuje mnie klif, puste zatoki i dzika przyroda.

1. I właśnie to znajdziesz na Korsyce (pomijając może tylko wschodnie wybrzeże)!

> Wiec czekam Drodzy Panstwo...

2. Dlaczego czekasz?
            Czy uważasz, że ponad 1.000 postów na Forum nt. Korsyki pisali ludzie, którzy
            tam nie byli i nie warto użyć Wyszukiwarki i ich przeczytać?
            Czy może myślisz, że teraz ktoś inny Ci odpowie?

> Zreszta nie ukrywam ze chce na Korsyce troche pofotografowac stad moje
            > uporczywe pytanie o te urokliwe i nieodkryte przez tlumy miejsca

Sam pisałem o Korsyce wielokrotnie (też lubię takie miejsca), np.:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=2843088&a=21375646

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=2843088&a=22028081

itd.

3. Jeśli zamierzasz poznać najpiękniejsze miejsca na Korsyce, to oczywiście nie
            uda Ci się to, mając tylko 1 bazę wypadową - zdecydowanie proponuję
            zaplanowanie sobie samochodowej wycieczki objazdowej, np.:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=2843088&a=8514938

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=2843088&a=8212160

Pozdrawiam

bah7
            • Gość: pidżej Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.acn.waw.pl 22.06.05, 08:42
              Bahu, wszystko to prawda, naprawdę cenię Twoje posty, ale wątek "Wycieczki..."
              w obecnej postaci z półtora tysiącem wpisów nie na wiele się zda. Sam rok temu
              przed wylotem na Korsykę próbowałem się zeń czegoś dowiedzieć (jak i z tego o
              wyjeżdżaniu "do Korsyki") ale po stukilkudziesięciu wymianach duserów między
              Tobą a paroma uczestniczkami straciłem cierpliwość do przekopywania się przez
              tony postów w poszukiwaniu odrobiny mięsa. żeby jeszcze jakaś wyszukiwarka
              oddzieliła jedno od drugiego...
              pozdrawiam, PJ
              • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.portgdansk.pl 22.06.05, 09:29
                Pidżej, od czegoś trzeba zacząć planowanie wakacji - czy od zadania na Forum
                bardzo ogólnych pytań, oczekując odpowiedzi i to najlepiej szczegółowych, i to
                mimo tego, że podały one już wiele razy?
                A takie właśnie pytanie zadałeś rok temu, pisząc jednocześnie szczerze, że nie
                chce Ci się czytać "starych" postów na Forum...

Nawet kupując najlepszy przewodnik, trzeba czasem opuścić niezbyt potrzebne
                informacje.

Na Forum możesz przecież pomijać np. moje posty, aby nie czytać "duserów",
                skoro one tak drażnią.
                Ale na tych moich wątkach o Korsyce załączyłem tyle linków (są właśnie
                tym "mięsem", i są na czerwono, więc powinieneś bardzo łatwo je oddzielić od
                czarnych "duserów"!) np. do ciekawych Fotogalerii, że można opracować kilka
                ciekawych objazdów po Korsyce...

Nie trzeba czytać całego wątka "Wycieczki...", aby cóś konkretnego znależć,
                jest Wyszukiwarka.
                Choć w/g mnie, po jego przeczytaniu, można mieć np. kilkanaście "gotowych"
                pomysłów na ciekawe wakacje...

Pozdrawiam

bah7
                • Gość: bugg Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 23.06.05, 18:21
                  Ciesze sie bardzo ze jest oddzew - ale na Boga nie odpowiedzieliscie mi na
                  pytanie powyzej:))))) wiec prosze pomozcie i wymiencie ze mna poglady i
                  doswiadczenia, natomiast to ze byly juz watki traktujace wiem, tylko widocznie
                  nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania i stad pomysl na zalozenie
                  wlasnego.....
                  • Gość: bugg Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.05, 21:08
                    camping zarezerwowany:) - Porto.Teraz jeszcze kwestia promu czy plynac z
                    Livorno do bastii czy z savony do calvi.Pytam w kontekscie ewentualnego
                    przejazdu z bastii do porto przez gory - czy jechal ktos w ten sposob?No i
                    powiedzcie moze warto znac jakies male zatoczki w okolicy Porto?.....
                    • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: 213.192.80.* 01.07.05, 07:52
                      W/g mnie do Bastii, a potem wspaniała droga do Calvi z objazdem wokół Przyl.
                      Corse:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=2843088&a=6136470

Porto i okolice...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=3216570&a=5492901

Ładne plaże:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=3216570&a=5543366

Świetny link z panoramicznymi zdjęciami wybrzeża:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=3216570&a=5581642

itd.

bah7
                      • Gość: bugg Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: 212.160.138.* 01.07.05, 15:39
                        bah7 czy moglbys mi powiedziec ( jak mniemam byles(as) na Korsyce jak jest z
                        czasmi dojazdow z Porto do calvi,bonifaccio,ajaccio . Czy znasz ta droge o
                        której pisalem? i ktore z polaczen promowych wybralbys.......wybralabys?
                        • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.multicon.pl 01.07.05, 21:41
                          Bugg!

Byłem na Korsyce 2x.

Orientacyjny czas przejazdu policzyć możesz sobie tu:

www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm

Chociaż mnie (oprócz 2 dróg głównych) nie udało się osiągnąć większej
                          rzeczywistej średniej prędkości niż 20-25 km/h (mnóstwo miejsc fotogenicznych,
                          wąskie drogi, składające się z samych zakrętów), dlatego wszystkim chcącym
                          zwiedzić tę wyspę zdecydowanie doradzam spokojny objazd, a nie pobyt
                          stacjonarny - szkoda zdrowia na nocne powroty, np. z Bonifacio...

> Pytam w kontekscie ewentualnego przejazdu z bastii do porto przez gory - Czy
                          znasz ta droge

Znam i opisałem tę wspaniałą drogę na najlepszym na Forum wątku nt. Korsyki:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=193&w=2762267&a=2831200

Więc oczywiście prom do Bastii.

bah7
                          • Gość: bugg Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 14:51
                            bah - powiedz mi skoro plynales z Livorno - to czy mozesz polecic jakies dobre
                            miejsce na nocleg w okolicy miasta (najlepiej jakis camping tylko nie taki na
                            1000 stanowisk :P).AAA i czy jak sie plynie np o 8 to mozna zaokretowac sie na
                            prom wieczorem dnia poprzedniego???????Mam tez pytanie - czy dysponujesz
                            jakimis jpg'ami z Korsyki(krajobrazy, zdjecia miast) ktore moglbys udostepnic
                            na poczte e-mail zeby miec jakies rozeznanie - dzieki z gory za pomoc i
                            sugestie...
                            • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.multicon.pl 03.07.05, 15:39
                              > Livorno - to czy mozesz polecic jakies dobre
                              > miejsce na nocleg w okolicy miasta (najlepiej jakis camping tylko nie taki na
                              > 1000 stanowisk :P)

Kiedy płynąłem z Livorno nocleg wypadł mi w hotelu, kiedy z La Spezia - na
                              promie...

> czy jak sie plynie np o 8 to mozna zaokretowac sie na
                              > prom wieczorem dnia poprzedniego?

W La Spezia tak właśnie można było zrobić, bo prom "nocował" w tym porcie -
                              wykupioną kabinę zająłem ok. 24-tej (była to linia "Happy Lines")...

> Mam tez pytanie - czy dysponujesz
                              > jakimis jpg'ami z Korsyki(krajobrazy, zdjecia miast) ktore moglbys udostepnic
                              > na poczte e-mail zeby miec jakies rozeznanie

Moje posty nt. Korsyki zawierają bardzo wiele linków do stron z pięknymi
                              fotkami, np. ten z 24.VI. czy z 1.VII. - do Ciebie! - obejrzałeś je dokładnie?

Jeśli jednak Ci mało, to tu masz zebrane linki do kilku tysięcy fotek z Korsyki:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=193&w=2762267&a=6308177

corsicami.free.fr/pannel.htm

itd. ...

Pzdr.

bah7
                              • Gość: bugg Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 19:58
                                Bah dzieki wielkie za pomoc - przyznam sie szczerze ze zyje tym wyjazdem i mam
                                nadzieje sie nie rozczarowac - prawdopodobnie bede mieszkal w porto.Chce
                                zobaczyc Calvi,Bastie,Piane,Cargese i Bonifaccio oraz wszystkie plaze w okolicy
                                miejca mojego pobytu:)))))))))wierze w to ze uda mi sie uwiecznic na fotkach
                                lazurowe zatoki i klimat wyspy.....
                                Bah czy prom rezerwowales bezposrednio przez net u przewoznika czy korzystales
                                z polskiej firmy???(jesli tak to jakiej) i czy prawda jest ze jednak bilety
                                poza weekendami mozna jednak kupic w kasach????
                                AAA no i powiedz mi ze ta drozyzna na Korsyce to bujda hahahahah
                                • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.multicon.pl 03.07.05, 22:02
                                  Jeśli nie jesteś wielbicielem smogu dużych miast, to chyba nie możesz się
                                  rozczarować, zwiedzając malowniczą Korsykę...

Prom wykupiłem w polskim BP - nie wiem, czy te same rejsy przez Internet byłyby
                                  tańsze.

Raczej w sezonie to bym nie ryzykował kupowania biletu dopiero w kasach.

Ceny ważne dla turysty są na Korsyce kilkanaście % wyższe niż we Francji
                                  kontynentalnej - jak to na wyspie...

bah7
                                  • Gość: bugg Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 21:09
                                    Bah interesuje mnie tez Twoja trasa po Korsyce - wiem ze podasz mi link:P ale
                                    przedstaw mi Twoja subiektywna liste atrakcji na wyspie raz jeszcze.
                                    natomiast dla pozostalych czytajacych mam pytanie o camping w okolicy Pizy lub
                                    w samym miescie - mozecie cos polecic......???
                                    • Gość: bah7 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.crowley.pl 05.07.05, 08:10
                                      Nie podam Ci linków, bo podałem Ci je przecież już w moim pierwszym poście... :P

Zawierają one subiektywną listę głównych atrakcji Korsyki - skoro chcesz,
                                      wkleję je raz jeszcze, troszkę uzupełnione:

"Na pierwszy raz (2 tygodnie), oto proszę, 'z grubsza' :
                                      Bastia (*) - droga wokół Cap Corse (***!) - Zach. Wybrzeże (***) -
                                      Bonifacio (***!) - rz. Solenzara (***) - zapora Tolla (***) - droga z Piana do
                                      Evisa (***!) - Corte (**) - rz. Asco (***!) - Bastia (*)... :-)))"

"A ściślej, było to tak :
                                      1. Bastia - Cap Corse : Tour de Losse - Macinaggio - Barcaggio (!) - Nonza
                                      (plaża !) - Patrimonio (nocleg).
                                      2. St. Florent - Lozari (p) - L'Ille Rousse - Półwysep la Revellata (!) - Bocca
                                      a Croce - Caspiu (p) - Porto - Calanche de Piana (!) - Arone (p + zachód
                                      słońca) - Cargese (n).
                                      3. Punta di Trio (p) - Liamone - Pointe de la Parata (!) - Bocognano (Cascade
                                      du Voilee de la Mariee !) - Gorges de la Restonica (!) - Corte (n).
                                      4. Haut-Asco & Gorges de l'Asco (+ kąpiel !) - Gorges du Prunelli - Zapora
                                      Tolla (!) - Col de St. Eustache - Col de la Tana - Levie (n).
                                      5. Col de Bavella (!) - Bocca di Larone - rz. Solenzara (k !) - Bonifacio (!) -
                                      Capo Pertusato (!) - Punta di Valalincu (z/s !) - Levie (n).
                                      6. Levie (wschód słońca !) - Bocca d'Illarata - Zapora l'Ospedale - Bonifacio
                                      (!)~~~ Cieśnina Bonifacio ~~~ ..."

Pisałem także o innych ciekawych miejscach, np. słynna plaża Palombaggia itp.

bah7

• Gość: karola Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: 195.116.5.* 26.07.05, 14:28
                                    z biletami nie ma problemu, w piatek wieczorem kupiłam bilet na sobotnią
                                    corsika ferris z livorno do Basti. Cena taka sama jak u agenta przez internet.

Najważniejsze - jak nie masz biletu nie masz tez stresu, że np. nie zdazysz na
                                    prom
                                • Gość: misia53 Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.pkobp.pl 14.08.06, 11:43
                                  Witam,

Byłam kilka lat temu na Korsyce.Bilety na prom proponuje kupić w biurze
                                  www.interkors.com.pl w Czestochowie,płynelismy z Livorno do Bastii
                                  załatwiasz to telefonicznie lub faxem, bez żadnych problemów.
                                  Jelsi masz jakies pytania pytaj chętnie odpowiem

pzdr
                            • Gość: peter Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: *.pronet.lublin.pl 04.07.05, 21:44
                              fajny camping jest w Pizie- niedaleko stąd do Livorno i przy okazji można
                              obejrzeć Krzywą Wieżę. Ja miałem prom o 8.00 i spokojnie opuściłem camping o
                              6.30- jedzie się ok.30 min
                              • Gość: Karola Re: Korsyka - miejsca warte zobaczenia... IP: 195.116.5.* 26.07.05, 14:24
                                Campingi sa tez calkiem znosnie w Livorno i blisko.
                                Polecam informacje turystyczna w biurze corsica ferris.
                                Najtaniej wychodzi prom z Livorno ( cena z ostaniego tygodnia 131 euro - 2 os
                                plus sam, tam i z powrotem sob i niedz).
          • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 05.07.05, 09:12
            Jeżeli jeszcze nie trafiłeś to zobacz te miejsca, które ja odwiedziłem, a które
            powinny pokrywać się z Twoimi preferencjami i część z nich jest na trasie
            opisanej przez baha niżej. Przy okazji spotkaliśmy sie z bahem także na Korsyce.

sus.univ.szczecin.pl/~petromin/Korsyka1.htm
            • Gość: bah7 Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.crowley.pl 05.07.05, 11:30
              > Przy okazji spotkaliśmy sie z bahem także na Korsyce...

Nie wiem, czy Ci o tym mówiłem, ale właśnie wtedy, w Levie, kiedy o świcie
              wyruszaliśmy na prom na Sardynię, sfotografowałem najbardziej malowniczy wschód
              słońca w życiu...

Pozdrawiam

bah7
              • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 05.07.05, 11:52
                Gość portalu: bah7 napisał:
                >sfotografowałem najbardziej malowniczy wschód słońca w życiu...

To może jeszcze kiedyś go zobaczę ;) A może zeskanujesz i wkleisz do zdjęć z
                podróży?
                • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 05.07.05, 12:02
                  A tu jeszcze kilka innych moich zdjęć z Korsyki zamieszczonych na forum Francja
                  turystycznie:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20573&w=18603075&v=2&s=0
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20573&w=20115858
                • Gość: bah7 Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 05.07.05, 22:45
                  > To może jeszcze kiedyś go zobaczę ;)

Tak, jak tylko uda nam się uzgodnić termin spotkania...

> A może zeskanujesz i wkleisz do zdjęć z podróży?

Nie, nic się tu nie zmieniło - póki nikt mi za fotki nie płaci, robię je dla
                  siebie i przyjaciół... ;)
                  W tym przypadku veto jest jeszcze bardziej kategoryczne - "ruchomy obiekt"
                  protestuje, bo na fotce jest tylko w koszulce nocnej... :D

Pozdrawiam

bah7
                  • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.lama.net.pl / *.lama.net.pl 06.07.05, 17:45
                    A jak Panowie wyglada sprawa stacji benzynowych ? - jest z tym problem czy
                    stacji jest duzo????
                    • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 07.07.05, 09:22
                      Korsyka jest dzika, ale nie do tego stopnia. Ze zwykłymi stacjami nie powinno
                      być problemu.
                      • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: 212.160.138.* 07.07.05, 11:07
                        petromin - wiem:))))))) powiedzcie mi jeszcze bo pytałem o to ale nie uzyskalem
                        odpowiedzi - czy nocowaliscie w okolicy Klagenfurtu - Villach - Udine - chodzi
                        mi o jakies sprawdzone miejsce(empirycznie):)))) - najlepiej camping
                        • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 11.07.05, 10:54
                          Tu masz podane moje koszty zwiazane z wyjazdem w Dolomity i na Korsykę (jeden
                          wyjazd)

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=11766606&a=11970504
                          Nocleg koło Livorno to okolice Empoli (jest tam TYLKO jeden kamping więc musisz
                          trafić)I cena różni się w sierpniu i wrześniu. A nocleg w Bawarii to kamping w
                          Pappenheim
                          • Gość: Karola Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: 195.116.5.* 26.07.05, 14:41
                            Ceny campingów - sprawdzilam na wlasnej skorze 5 roznych i zawsze placilam za 2
                            os plus sam plus namiot - kolo 20 Euro. Raz byly to dwie, raz trzy gwiazdki.
                      • Gość: Karola Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: 195.116.5.* 26.07.05, 14:40
                        Nie ma problemu. A ceny ciut niższe niz we Wloszech.
                    • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 11.07.05, 10:21
                      > A jak Panowie wyglada sprawa stacji benzynowych ? - jest z tym problem czy
                      > stacji jest duzo????

Z ilością stacji nie ma problemu. Gorzej z jakością.
                      Masz diesla czy benzyniaka?
                      Tam większość samochodów jeździ na ON, być może dlatego zbiorniki na benzynę
                      (notabene nigdzie nie pisze ile ma oktanów - a jest tylko jedna) często są
                      zanieczyszone. Tak chyba było i w naszym przypadku - z syfiatej benzyny
                      zanieczyścił nam się silnik, zaworki nieźle się rozdzwoniły...
                      • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 21:30
                        Ja mam benzynika i licze ze nie bedzie problemu.BTW kupilem bilety na Moby
                        Lines przez ich polski oddzial - firma nazywa się PETPOLONIA adres
                        www.promy.pl - zadnych roznic w cenie polecam - W Krakowie skad pochodze mozna
                        zakupic vouchery m.in. na Pawiej w "Jordanie".Mam tez pytanie dotyczace franków
                        jak dlugo mozna nimi placic we Francji obok euro??? a i tak przy okazji czy 400
                        frankow to jakas sensowna kwota czy nie, bo mam ich tyle i zastanawiam sie na
                        co moga starczyc:))))
                        A wracajac do Korsyki to nadal chlone od was kazda informacje - ciekawe
                        miejsca, plaze, mile zakatki...a nawiazujac do mojej trasy licze tez na
                        wskazowki dotyczace noclegu tranzytowego w okolicy Klagenfurtu-Villach-Udine
                        (najlepiej campingi)
                        pozdrawiam i dziekuje
                        • Gość: bah7 Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.multicon.pl / *.multicon.pl 14.07.05, 22:43
                          > Mam tez pytanie dotyczace franków
                          > jak dlugo mozna nimi placic we Francji obok euro???

Można było do lutego 2002 r.

> tak przy okazji czy 400
                          > frankow to jakas sensowna kwota czy nie, bo mam ich tyle i zastanawiam sie na
                          > co moga starczyc:))))

Fajnie jest mieć 60,- EUR, ale franki wymienisz jeszcze tylko w oddziałach
                          Banque de France...

Pzdr.

bah7

• Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: 212.160.138.* 15.07.05, 08:36
                            franki wymienisz jeszcze tylko w oddziałach
                            Banque de France...

rozumiem ze ta operacja jest możliwa tylko we Francji tak????

• Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.05, 20:55
      Znajomy powiedzial mi ze slyszal iz na Korsyce wymagane sa 2 trojkaty
      ostrzegawcze(przod i tyl) czy ktos moze to potwierdzic???A przy okazji czy na
      terenie wloch i Austrii przez ktore bede przejezdzal jest wymagane jakies
      dodatkowe wyposazenie(wylaczajac kolo,apteczke,gasnice czy zarowki)???
      • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 22.07.05, 09:24
        We Francji obowiązuje tylko 1 trójkąt ostrzegawczy.
        W Austri i we Włoszech konieczna kamizelka odblaskowa (w kabinie, nie w
        bagażniku).
        We Włoszech jazda na światłach mijania całą dobę.
        • Gość: afa Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.VERIZONE.COM.PL / 217.97.171.* 30.07.05, 11:45
          czy wiecie gdzie mozna kupic te kamizelki odblaskowe bo ostrzegali w tv
          turystów ze włosi robią kontrole i sprawdzaja czy te kamizelki sa w kabinie:((
          pozdr
          • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.05, 14:08
            ja kupilem w tesco albo Carefourze...
    • Gość: Karola Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: 195.116.5.* 26.07.05, 14:20
      Wlasnie wrocilam :) Zwiedzilam prawie calą wyspe.

Polecam strone www.visit-corsika.com - plaze, campingi i atrakcje regionalne.

Osobiscie gorąco polecam wycieczke do Bonifacio - rewelka. Wschodnie wybrzeże
      radze olać - nuda, tzn. plasko i dlugie piaszczyste plaze.

Fajny camping jest 12 km od S. Florent - zero plastiku i nad samym morzem.
      Polecam zatoke Rondinara i plaże Saliccia (lazur, ale cięzki dojazd).

Pozdr
      • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 27.07.05, 08:30
        Raczej
        www.visit-corsica.com/
        A ja myślałam, że Rondinara to właśnie wschodnie wybrzeże ;-)
        No, w każdym razie zachodnie to nie jest ;-)

Jak się zwie ten kemping, który polecasz?
        Czym dojechałaś na plażę Saliccia?

Pozdrawiam
        Justyna
      • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.05, 00:26
        Karola mozesz wymienic ze mna pare uwag - wyjezdzam 12 sierpnia a potrzebuje
        wiedzy praktycznej i empirycznej zarazem:P
        • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 30.07.05, 11:34
          Interesuje mnie zwlaszcza ile kaski wziasc na 13 dni i jakie sa ceny
          chleba,piwa, pizzy itp podobnych rzeczy (chodzi mi o konkretne kwoty)
          • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 31.07.05, 12:28
            obiad 2 daniowy z przystawkami, deserem, napojami i winem: 30EUR/2os
            chleb mały: 1,92EUR
            chleb chrupki: 0,94EUR
            bagietka (250g): 0,64EUR-0,90EUR
            piwa korsykańskie: 1,48-3,24EUR
            (ceny z czerwca br)

Jeśli chodzi o kasę - zależy jaki tryb życia prowadzisz. Zwiedzasz? Chodzisz po
            knajpach? Jedzenie bierzesz z sobą z Polski? Jeździsz? Siedzisz na miejscu?
            Reflektujesz na rejsy stateczkami po parkach narodowych? Nocujesz na kempingach?
            • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 31.07.05, 14:07
              Jade na camping 12 dni - troche jedzenia biore z PolskiNastawiam sie na
              oszczedne zycie ale 2-3 kolacje w restauracji i rejs chcialbym
              zaliczyc.Dodratkowo zamierzam pojezdzic tez z porto do
              Calvi,Ajjacio,Cargese,Bastii i Bonifaccio zeby je ogladnac...a woda mineralna -
              jest droga????
              • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 01.08.05, 12:16
                Co do wody mineralnej - szczerze mówiąc nie wiem. Wzięliśmy z Polski. Dopiero
                na Sardynii kupiliśmy - tam była tańsza niż u nas (0,13EUR - 1,5L).

Rejsy z Porto:
                Porto Linea
                Scandola/Girolata: 9:00-12:30 oraz 14:00-17:30 - 35-40euro/os
                Calanches: 17:30-19:00 - 20euro/os

Nave Va
                Scandola/Girolata: 9:30-12:45 oraz 14:30-17:45 - 36euro/os
                Calanches: 18:00-19:30 - 22euro/os
                Scandola/Girolata/Calanches: 14:30-19.30 – 44euro/os

Rejsy z Bonifacio:

groty/Bonifacio: 10euro/os
                groty/Bonifacio/wyspy Lavezzi - 25euro/os, godziny: 9:15-13:30; 10:15-14:30;
                11:15-16:30; 12:30-17:30; 14:15-18:45; 15:15-19:54

Ceny i godziny z czerwca. W sierpniu może być drożej.

Cena benzyny:
                1,21EUR - 1,27EUR/1L

Pozdrawiam
                • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.05, 20:41
                  jita - mam juz subiektywny top od baha a Ty mozesz przedstawic wlasne top 10 z
                  Korsyki - plaze, wioski itp
                • Gość: august Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 13:21
                  cześć

czy wiesz może (czy ktoś wie) jak jest cena 1 litra ON na Korsyce.

dzięki
                  • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 06.08.05, 09:08
                    Słabo...

Top ten (kolejność przypadkowa):
                    # zachodnie wybrzeże Cap Corse (Golfu Alisu, Marine de Giottani, Marine de Farinole)
                    # przejazd drogami nr 81 (przez pustynię – Desert des Agriates), potem 197 z St.
                    Florent do Calvi, a nawet ciut dalej, drogą 81d, za półwysep la Revellata (w
                    szczególności okolice St. Florent, Anse de Peraiola, Golfe de la Revellata)
                    # drogę nr 84 z Porto do Col de Vergio
                    # widok na Calvi z ND de la Serra (wieczorem, nie rano, ze względu na padające
                    słońce)
                    # drogę nr 824 z Piany wraz z plażą de Arone i Capu Rossu
                    # Pointe de la Parata z widokiem na wyspy Sanguinaires
                    # plażę Roccapina
                    # widok z Ermitage de la Trinite na Bonifacio (wieczorem)
                    # Bonifacio i rejs statkiem
                    # widok z drogi 368 na Porto Vecchio i okolice (wieczorem)

Więcej informacji na
                    www.naszepodroze.pl/
                    • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 07.08.05, 01:03
                      Jita a plaze w okolicy Porto? btw fajna i praktyczna strona.....
                      • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 17.08.05, 12:44
                        Na plażach w okolicy Porto nie byłam. Wyjątek - Plage de Arone, ale to dobre
                        kilkanaście km (notabene bardzo ładna). Co mówi przewodnik?
                        Plaża w Porto - kamienista zatoczka, raczej zatłoczona, głębokie morze
                        Plaża w Gratelle - kamienista, przejrzysta woda, przepiękne widoki na Calanches
                        i Capo d'Orto (szczególnie o zachodzie słońca), jedna z najbardziej
                        atrakcyjnych w okolicy, ale zatłoczona w sezonie
                        Plage de Caspio - popularna, stromo opadająca do morza mieszanka kamieni i
                        piasku
                        Plage de Bussaglia - długa, szare kamienie, otoczona krzaczyskami ;-)

ps. dzięki!
                      • Gość: bah7 Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.crowley.pl 17.08.05, 13:41
                        > a plaze w okolicy Porto?

Pytanie jest nie do mnie, to co piękne to też często kwestia gustu, ale akurat
                        okolice Porto i Piana wyjątkowo mnie zauroczyły, więc może Ci przyda:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=184&w=3216570&a=5543366

www.trekearth.com/gallery/Europe/France/South/Corse/Porto/photo143054.htm

www.trekearth.com/gallery/Europe/France/South/Corse/Porto/photo148448.htm

www.evm.fr/newcatalog/zzejscript/corse02nw/piana8.htm

www.evm.fr/newcatalog/zzejscript/corse02nw/elbo4.htm

community.webshots.com/photo/54718052/54718052lPVLUO

community.webshots.com/photo/252070274/252070274AWLVGW

itd. ...

bah7
                        • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 18.08.05, 11:22
                          Tak sobie właśnie pomyślałam, zaraz Bah zilustruje :-)
                          • Gość: bugg Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 21:11
                            Wrocilem wczoraj - teraz moge pogadac :P bylo zajebiscie..................
                            • jita Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 01.09.05, 14:36
                              Chętnie usłyszę o Twoim top-ten, a także o miejscach i rzeczach, które Cię
                              rozczarowały.
    • www.podroze.kondi.pl Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 13.08.05, 21:40
      Witam,

Niedawno wróciłem z Korsyki, którą prezentuje na swojej stronie podróżniczej :
      www.podroze.kondi.pl Przywiozłem ok 260 zdjęć które również prezentuje, przy
      okazji opisałem pobyt. Gorąco zapraszam, link bezpośredni : www.korsyka.kondi.pl

Serdecznie zapraszam
      Kondi
    • petromin Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 08.08.06, 23:46
      Powoli zbliża się termin archiwizacji więc podnoszę temat podnoszę do góry.
      • promyykk Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 21.08.06, 22:49
        Pod koniec września jadę na rejs wokół Korsyki może ktos się podzieli
        wrażeniami z takiego rejsu?:)
        • promyykk Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 08.09.06, 21:59
          Skoro nie ma tu żadnych żeglarzy to może ktos mi powie jakie są temperatury na
          przełomie września i pazdziernika ?
          • janou Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 08.09.06, 22:47
            zobacz tu,(na dole stronki)jezli czegos nie zrozumiesz to przetlumacze:)
            www.corsicami.com.geocor.htm
            • janou Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 08.09.06, 22:50
              sorry,jak zwykle cos zapomnialam:)))
              www.corsicami.com.geocor.htm/
              • janou Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 08.09.06, 22:53
                jeszcze raz:(((((
                www.corsicami.com/geocor.htm
                • janou Re: Korsyka - ceny - dojazd - miejsca warte zobac 08.09.06, 23:04
                  Mois-Miesiac
                  AIR,powietrze,srednia maxymalna temperatura
                  Air,powietrze srednia minimalna temp.
                  Eau-woda srednia temperatura
                  Pluie-Deszcz,ilosc dni deszczu.
                  Ilosc godzin slonca w danym miesiacu

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka