Dodaj do ulubionych

wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan

06.05.06, 16:13
Na przyklad gdyby ktos chcial sie dowiedziec jakie ceny to chetnie pomoge.
Na przyklad wejscie do Pompidou to 10E, godzinny rejs po Sekwanie to rowniez
10E od osoby doroslej, woda mineralna w markecie 80C, a mala butelka gdzies w
centralnym miejscu to 1,5E. Bilet z centrum metrem i kolejka na lotnisko
Charles De Gaulle to 8E od osoby doroslej. Piwo zalezy od miejsca i
wielkosci -male ok 4 E duze (king size) nawet do 10E. Dobra knajpa z mulami
na Chapms, niedaleko od Luku Triumfalnego to za dwie osoby 36E ( w tym dwa
gary muli, winko i piwko, frytki). Jesli ktos chcialby wiedziec wiecej to
chetnie polecam. Pozdrawiam,
charl
Obserwuj wątek
    • Gość: asia Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.06, 13:51
      wybieram sie do Paryża w czerwcu, ma pytanie ile kasy potrzeba dla 2 dorosłych
      osób, na tydzień, i lie czasu trwa rejs po sekwanie i ... co to jest muli?
      • charl75 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 07.05.06, 22:40
        Rejs na ktorym bylismy trwa dokladnie godzine - tak akurat, ani za dlugo, ani
        za krotko. Rejsy sa co godzine, kosztuja 10E, warto, bo ma sie taki ogolny
        poglad gdzie co jest.
        Co do pieniedzy to wiesz zalezy jak bardzo chcesz zaszalec- czy bedziesz jesc w
        knajpie czy wolisz sobie sama kupowac, czy chcesz wypic winko w kawiarni czy
        nie, nam wystarczylo 250E na 3 pelne dni wraz biletami na lotnisko i wszystkim,
        w tym codziennie knajpa, ale bez szalenst, niemniej nie odmawialismy sobie
        niczego. Mysle, ze mozna oczywiscie przezyc za wiele mniej, trzeba tylko zrobic
        dobre rozeznanie gdzie sa jakie sklepy i gdzie sie zaopatrywac:)
        Mule to inaczej malze po prostu:))
        pozdrawiam,
    • Gość: asia Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.06, 17:31
      dzięki za odpowiedź zwłaszcza jeśłi chodzi o mule :)))))
      czy mieliście ze sobą jakies przewodniki po Paryżu, możesz coś polecić, bo
      jakos nie moge się zdecyzdować, myślę o TOP 10 wiedza i życie, no i nowość,
      Paryż udany weekend myślałam o pascalu ale jakoś mnie nie przekonał do siebie,
      no i jest najdroższy...
      • charl75 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 09.05.06, 20:26
        ja mam przewodnik sprzed 10 lat, ktorego wtedy uzywalam i teraz tez sie super
        przydal - wlasnie pascala chyba. Moze co do cen nie byly one podane w Euro, ale
        to akurat najmniej przeszkadzalo i o wszystkim sa inforamcje. Jesli potrzebne
        Ci beda jeszcze jakies info na przyklad jak dojechac z lotniska czy cokolwiek
        to pisz smialo. Pozdrawiam:))
        • ennka Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 09.05.06, 23:46
          Polecam przewodnik "Wiedzy i życia".
          Jest naprawde świetny .
          No i plan miasta , nie zapomnij.
          My lecimy do Paryża 20 maja , na tydzień.
          Zaczęłam odliczanie.
          Pozdrawiam Bożena
          • Gość: cyb Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.06, 02:16
            ja bede autem od 21go maja, tez tydzien.
            moze sie zgadamy na maila: paris@googoo.pl

pzdr, cyb
    • Gość: asia Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.06, 17:40
      to czekam na relacje po powrocie, udanej wycieczki...
      • ennka Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 12.05.06, 22:16
        Do Charl175- czy możesz dokładniej okreslić położenie tej knajpki z mulami.
        Mój męzczyzna uwielbia , ja zresztą też .
        Chciałabym zrobić mu niespodziankę i zaprosić na taką kolację.
        Będę wdzieczna za szybka opdowiedź , bo wyjazd za tydzień.

Asiu, napewno dodezwę się po powrocie.

Pozdrawiam Bożena
        • charl75 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 14.05.06, 18:39
          Adresu dokladnie nie podam, ale napisze tak zebys trafila bez przeszkod:))
          Jesli bedziesz jechala metrem, 1 w kierunku La Defence to wysiadasz jedna
          stacje przed Lukiem Triumfalnym na Georege V. Jesli bedziesz szla nogami to od
          strony Luku idziesz prawa strona ulicy w kierunku placu Concord. MIjasz rozne
          sklepy i butiki, w tym Toyote itd i po prawej stronie napotykasz w koncu na
          knajpe - nazwa ma Leo w sobie ale nie pamietam dokladnie. W kazdym badz razie
          jest to spora knajpa z tradycjami, duza w srodku, na zewnatrz chyba nawet ma
          nalepione na szybkach wlasnie takie garnki z mulami, w ktorych sie serwuje
          mule. Ja tam jadla kilka lat temu i teraz, polecam po wlosku mule, pycha,
          porcje sa spore. :)
    • Gość: fin Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.com / *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.06, 22:07
      to ja mam pytanie: czy to prawda, że we wtorki muzea są nieczynne?
      • bo.tak Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 14.05.06, 15:40
        w poniedziałki.
        ale nie wszystkie, raczej większość.
        • pysia_171 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 14.05.06, 19:31
          hej ! Ja jade do Paryża 5 czerwca. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest tam
          pogoda w takim okresie. Jakie są ceny jedzenia. Za ile można zjeść aby wyszło
          najtaniej w jakieś knajpce, resteuracji, barze. Ile kosztują podstawowe
          artykuly np. pieczywo, picie. Z góry dziękuje za odp
        • Gość: Daniel Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.219.102-84.rev.gaoland.net 20.05.06, 22:00
          mieszkanie do wynajecia w centrum Paryza na pare dni , fotki ceny i wszystkie
          info na polskiej stronie www.paris4stay.com zapraszamy

www.paris4stay.com
      • Gość: deren prawda IP: 192.11.224.* 24.07.06, 15:24
        wiekszosc paryskich muzeów jest zamknieta we wtorki.
        otwarte jest np. d'orsay
    • kafe_kafe Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 14.05.06, 20:53
      Próbuję z pomoca internetu dostac się z Paryża do Sete (niedaleko MOntpellier)ok 26.06- czy wiecie może cos o cenie i rokladzie jazdy na pociągi w tamtą stronę?

kafe
      • ennka Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 15.05.06, 00:10
        Charl75 , dzięki za szczegóły , napweno skorzystamy.
        Pozdrawiam Bożena
        • charl75 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 15.05.06, 09:51
          Oczywiscie jesli macie jakis kontakt w Paryzu to zawsze warto tez poradzic sie
          tubylcow o jakas knajpe, oni wiedza najlepiej gdzie jakie jedzenie i gdzie w
          miare tanio. Ale tam tez mozecie zajrzec i na pewno bedziecie zadowoleni:)
          • Gość: zoe17 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.drzewna / *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.06, 15:48
            kopiuje tutaj moj watek, jezeli moge prosic o pomoc...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20573&w=42044186
          • Gość: karola Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.06, 15:13
            hej ! jade 30 czerwca do paryza na 4 dni, szukam tanich noclegów...naprawde
            tanich , czy ktos moze i jakis namiary dać , ??? nei jestem wymagająca :) dla
            2-ch osób cokolwiek :) dzieki pozdriawiam
    • andrzejg a ja jadę w lipcu 20.05.06, 21:53
      Do Paryża na 4 dni , a potem na południe Francji
      Wszystkie noclegi załatwiłem sobie korzystając z internetu,
      szukając ciekawych miejsc (Paryża nie trzeba szukac), rezerwując
      i płacąc zaliczki.

Przede wszystkim jadę własnym samochodem, a na dach wkładam własne rowery
      Noclegi załatwiłem sobie na campingach. W Paryżu na Camping du Bois de Boulogne,
      któego hasłem jest podobno 'Na nogach do wiezy Eifla'.Będzie to nasza baza
      wypadowa do zwiedzania Paryża.Myśle ,że przez 4 dni (i noce) korzystając
      z rowerów zwiedzimy dość dużo, tym bardziej ,że na stronach internetowych
      drogi rowerowe w Paryżu sa dość dobrze reklamowane.

Mam nadzieję na stronach internetowych znaleźć ciekawe trasy rowerowe
      po Paryżu, wraz z opisami, niemniej , gdybyście mieli jakies linki do
      tego typu zwiedzania Paryża, to będe wdzięczny.

A.
      • kingaps Re: a ja jadę w lipcu 25.05.06, 09:25
        a jaki jest koszt pobytu na tym kampingu i czy za dzieci płaci się mniej ?
        ewentualnie poproszę o link na ten kamping top poczytam :)
        • andrzejg Re: a ja jadę w lipcu 25.05.06, 18:20
          www.campingparis.fr/uk_boulogne_infos.html
      • ela1001 Re: a ja jadę w lipcu 26.06.06, 18:50
        Właśnie wróciłam z wyprawy rowerowej po Francji.Polecam stronę:
        www.jpricaud.com/index.html gdzie znajdziesz mapę ścieżek rowerowych w Paryżu. Na miejscu mapę "Paris a velo" dostaniesz gratis w informacji merostwa w Hotel de Ville (ratusz).
        Ważne dla wszystkich udających sie do Paryża - informacja turystyczna przy Łuku Triumfalnym została zlikwidowana! Njlepiej korzystać z punktów na dworcach (np Gare du Nord).
        Po Paryżu rowerami jeździ się całkiem nieźle.Ścieżki albo są oddzielone od jezdni krawężnikiem albo poprowadzone pasem dla busów.Kierowcy są kulturalni - trzeba po prostu uważać i jeździć przepisowo.
        Też nocowaliśmy w Lasku Bulońskim ale z tym chodzeniem na piechotę do centrum to lekka przesada. Rowery okazały się nieocenione- do Notre Dame jest ok. 10 km.
        Do campingu wieczorami najlepiej jedzie się od Luku Triumfalnego przez Avenu Foche i dalej przez Longchamps. Lepiej unikać ciemnych alejek - roi sie w nich od prostytutek i tranwestytów.
        • andrzejg Re: a ja jadę w lipcu 26.06.06, 21:16
          Dzięki. Jak wrócę to opiszę co nie co

A.
          • Gość: kontrast Re: a ja jadę w lipcu IP: *.wroclaw.mm.pl 13.07.06, 14:30
            Opisz, opisz :) w sierpniu będę dwa tygodnie nocował na tym właśnie kempingu i
            z chęcią usłyszę co i jak.
            Pozdro!
            • andrzejg chyba za późno odpisuję 01.08.06, 14:14
              ale co tam

Camping w Lasku Bulońskim jest na przyzwoitym poziomie
              Jeżeli masz mozliwość rezerwacji , to staraj się o miejsce
              z dala o ulicy, która jaest nad wyraz ruchliwą.Dla zwiedzającego
              i planujacego swój pobyt na kilka dni ten hałas nie jest wielka przeszkodą,
              ale mając mozliwość wyboru wybierz miejsce blizej Sekwany.

Paryż zwiedzaliśmy na rowerach, tak więc nie jestem w stanie opisać Ci
              sposoby dojazdu do centrum Paryża za pomocą metra , czy autobusu.
              Na roerze dojechanie do wierzy Eifla zajęło nam ok 20 min, z czego spora
              część przebiegała przez Lasek Buloński, który jest demonizowany. Faktem jest,
              że w ciagu dnia mozna było spotkac tam prostytutki, ale...czy one gwałcą????
              Chyba,że komys sam widok i sama mysl (grzeszna) jest wystarczającym powodem
              do omijania szerokim łukiem tego miejsca. Jeżdżąc przez 5 dni przez Lasek Buloński
              stwierdzam autoratywnie - jest on miejscem rekreacji Paryżan.Rowerzyśc,
              spacerowicze,uprawiający biegi i wszelki inny ruch - to jest własnie codzienny
              widok w Lasku Bulońskim. Chyba że akurat zbłądziłe w inne jego rejony.

A.
    • Gość: Izabela Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.stk.vectranet.pl 24.06.06, 23:17
      Orientujesz się jakie są ceny biletów do eurodisneylandu?
      • Gość: kontrast Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.wroclaw.mm.pl 13.07.06, 14:31
        Z tego, co pamiętam 50 euro, ale po wejściu wszystkie atrakcje stoją przed tobą
        otworem. Kolejki są powiedzmy, że znośne, biorąc pod uwagę ilość odwiedzających
        Diseyland.
    • agutek87 Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 25.06.06, 12:25
      hej!
      jade we wrzesniu w okolice Grenoble. czy tu tez moglabys mi pomoc? i udzielic
      odpowiedzi na kilka pytan?
      pozdrawiam, agata
    • Gość: Mała Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.07.06, 13:07
      Hej!
      Do Paryża wybieram się w połowie sierpnia.
      A moje pytanie dotyczy zakupów - gdzie są tanie ciuchy? Niekoniecznie najlepsze
      i najdroższe marki.. Ale może znasz jakieś "ciuchlandy"?
      Pozdrawiam
    • Gość: Karton Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.loco.pl / *.uwoj.bydgoszcz.pl 24.07.06, 13:22
      A może znasz jakieś adresy sklepów z uzywaną odzieżą ( lumpeksów).
    • Gość: Karton Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.loco.pl / *.uwoj.bydgoszcz.pl 24.07.06, 13:22
      A może znasz jakieś adresy sklepów z uzywaną odzieżą ( lumpeksów).
    • wessna Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan 24.07.06, 19:51
      czy może ktoś wie ile kosztuje zgranie na płytę zdjęć w labie w paryżu? dziękuję.
    • Gość: Malena Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.06, 22:12
      Jedziemy w sierpniu do Paryża i chcielibyśmy wiedzieć,czy nasze urządzenia
      elektryczne(grzałka,suszarka) będdzie można tam podłączać do prądu.Czy tam są
      takie same kontakty i wtyczki elektryczne jak w Polsce?Proszę o
      odpowiedż.Malena.
      • Gość: ola Re: wrocilam,moge odpowiedziec na kilka pytan IP: 1.1.* / *.proxy.aol.com 30.07.06, 09:44
        takie same
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka