Dodaj do ulubionych

Czy ktoś nocował w Gaia B&B?

IP: *.net.stream.pl 04.11.09, 20:45
Czy to dobry pomysł tezerwować tam nocleg? prosze o radę.
Obserwuj wątek
    • Gość: Caterina Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: 78.8.151.* 05.12.09, 10:40
      I wrociłam:) Gaia położona jest w świetnym miejscu bo dosłownie
      kilka minut od Termini a może z 10 jest do Coloseum:) w zasadzie
      wszedzie blisko. Hostel to nic innego jak miszkanie w pięknej
      kamienicy (chyba 3 piętro)tuż przy Bazylice Santa Maria Maggiore.
      Jedynym minusem to wspólna łazienka na 4 pokoje ale za to jest
      kuchnia:) Śniadania od 8-10, co drugi dzień zmiana ręczników i tylko
      w niedz pokoje są nie sprzątane. Więc ogólnie super:) W dniu
      planowanego pzyjazdu dostalismy sms z pytanie o ktorej moga nas sie
      spodziewac i akurat przed budynkiem spotkaliśmy Johnego -jednego z
      pracownikó hostelu, który po wszstkich formalnych spawach
      zameldowania nas na takiej typowej turystycznej mapce Rzymu
      powypisywał nam różne perełki które warto zobaczyc, mniej wiecej
      koszty wejść, ktorym autobusem gdzie sie dostaniemy itp. Jeśli
      jeszcze macie jakieś pytania to piszcie, postaram się odpisać:)
          • bella.jasminka Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? 02.01.10, 14:53
            Witam serdecznie,właśnie zabookowałam nocleg dla 2 osób w Gaia B&B.Czy
            w łazience jest może suszarka do włosów?Jakie są kontakty
            elektryczne,czy muszę zabierać ze sobą przejściówkę,żebym mogła
            podłączyć np.laptopa czy ładowarkę do tel?
            I jak najlepiej dojechać tam z Fiumicino?Leonardo express to najlepsze
            wyjście?
            Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!!!
            • Gość: lato31 Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.net.stream.pl 03.01.10, 14:04
              Kontakty nie pasują , musisz zabrać przejściówkę , suszarki nie ma.W
              kuchni jest czajnik i ekspres do kawy , kuchenka gazowa ale mysmy z
              niej nie korzystali , jedlismy w miescie.Polecam Pastarito na ulicy
              prowadzącej do Termini.W miarę przystepne ceny i dobre jedzonko i
              Polka z Poznania jest tam kelnerką.
              Nie moge poradzić w sprawie najlepszego połączenia z Fiumicino , my
              lądowaliśmy na Ciampino.
        • Gość: Mrówka Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 22:52
          Hej Aga, ja też we dwójkę z maju wybieram się do Rzymu, moi znajomi, którzy
          mieszkają tam od kilku lat plus kolega (rodowity Rzymianin)mi stanowczo
          odradzili okolice Termini, też szukałam noclegu w tym rejonie Rzymu zupełnie
          niezorientowana, która dzielnica jest lepsza:) Zgodnie mówili,że jest to okolica
          pełna handlujących Wietnamczyków, Hindusów i towarzystwa " dworcowego", mi
          skutecznie odradzili nocleg w okolicach dworca, ale co kto lubi:)
          Ja znalazłam śliczny B&B 20 min spacerem od Watykanu, poszukaj na venere.com
          tam są noclegi podzielone dzielnicami, łatwo coś fajnego znaleźć, mi się udało (
          mam nadzieję:)
          Pozdrawiam:)
        • Gość: Termini Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.t2.dsl.vodafone.it 02.02.10, 17:21
          mieszkam od dawna i to obok Termini
          i wszyscy krytykuja to czesc Rzymu , ale to asa drzwi na Rzym tu
          przyjezdza sie z lotniska i mysle ze wygodnie jak jestes o 24:00
          i masz hotel 5 min od stacji a gdy wracasz do domu nie musisz nic
          robic wyjsc z hotelu i wziac pociag lub autobus na lotnisko
          A co do obcokrajowcow to normalne ze sa wszystkie narodowosci
          to Rzym a nie nasze Polskie spokojne miasteczko
          tu na kazdym rogu cos sie dzieje , tu nie ma miejsca na romantyczny
          spacer po Rzymie tu jest konkurencja turystyczna -kolejki i
          przepychanka
          Moja rada nie wyobrazajcie sobie Rzymu bo bedziecie rozczarowani
          po prostu przyjedzcie i zyjcie dzien za dniem z calym t£umem ,ze
          wszystkimi kolorami ,ha£asem , zgielkiem , klaksonami
          A stacja Termini jest super kontrolowana , metro tu ma linie A i B
          kazdy prawie autobus ma tu ostatni przystanek
          Jednak po co brac komunikacje pieszo przez uliczki ktore zaprowadza
          Was do Koloseum , wszystkich fontann ktore sa schowane na malych i
          wiekszych placach , Rzym to miasto na chodzenie bo komunikacja to
          tylko g£ .ulice a Termini to obecnie dzielnica hotelowa w kazdym
          bloku hotel B&B

• Gość: termini Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.t2.dsl.vodafone.it 03.02.10, 09:23
                  a taksowkarz - to chyba nie dobry przyklad
                  bo jesli rezerwuje sie nocleg dwa kroki od stacji to biedny
                  taksowkarz nie zarobi -jasne dla niego to bardzo zla dzielnica,
                  mysle - jest zla bo aby zarobic musza gdzies dalej wywiesc
                  turyste
                  czyli PAN TAKSOWKARZ ODPADA W JEGO INTERESIE ODRADZAC TERMINI
                  jasne nie jest to piekna dzielnica pod wzgledem estetycznym
                  ale pod wzgledem bezpieczenstwa i kontroli jest najlepsza w Rzymie
                  najwiecej kradziezy jest pod Watykanem i w komunikacji miejskiej
                  kieszonkowcy , tu na termini sa pattuglie policji , policji po
                  cywilu i kamery co dwa kroki
                  co do nocowania to sa i przy stacji fajne hoteliki - sa nawet
                  opisane na tripadvisor

• linn_linn Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? 03.02.10, 10:25
                    Rozmowa byla ogolna na temat Rzymu i zadalam mu to pytanie, a on tylko
                    potwierdzil to, co przeczytalam wczesniej. Nie chodzi tylko o bezpieczenstwo.
                    Nie kazdy ma ochote wracac do domu i widziec klientow trans / zeby uzyc modnego
                    osatnio slowa /, prostytutek. Dziwi mnie, ze o tym nie wiesz.
                      • Gość: termini Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.t2.dsl.vodafone.it 03.02.10, 11:31
                        La sicurezza in stazione è stata potenziata con l’impiego delle
                        Forze dell’Ordine supportate da un sistema integrato di rilevatori e
                        telecamere costantemente collegati ad una “Control Room” operativa
                        24 ore su 24. Inoltre è stato attivato un programma speciale
                        coordinato dalle forze di Pubblica Sicurezza.
                        Grandi Stazioni, in collaborazione con il gruppo di lavoro Security
                        istituito da FS, con la funzione Protezione Aziendale e con gli
                        organi di Pubblica Sicurezza presenti in stazione, ha sperimentato
                        con successo un piano comprendente interventi integrati di sicurezza
                        passiva e attiva .
                    • Gość: termini Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.t2.dsl.vodafone.it 03.02.10, 10:51
                      jesli chodzi o" najstarszy zawod "
                      to niestety Rzym caly i lungotewere okolice Watykanu sa pelne
                      takich pan lub panow
                      i obok stacji nie ma zbyt ruchliwych ulic tak wiec ja osobiscie
                      nie widze Pan X tu przy stacji
                      a zreszta jak juz pisalam tu jest za duzo policji i carabinierow

i te Panie raczej unikaja miejsc z panami w mundurach

a tak apropo trans to jesli Pani bedzie w Rzymie to prosze nie
                      robic zakopow w SMA przy s.Maria Maggiore bo przy kasie jest wlasnie
                      pani ktora jest trans i jest zawsze kolejka klientow

Jak pisalam Rzym to Rzym i jest tu wszystko i wiecej , trzeba z tym
                      zyc i zwiedzac zabytki a nie patrzec kogo mijamy na ulicy
                      • linn_linn Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? 03.02.10, 11:52
                        Kazdy decyduje ze siebie. Najwazniejsze jest wiedziec z jakimi "scenkami" mozna
                        sie tam spotkac. Po co mieszkac w watpliwej okolicy skoro sa B & B p kilka
                        krokow od Watykanu, a Na Stazione Termini mozna zawsze dojechac. W razi
                        potrzeby, a nie musiec wracac tam co wieczor. taka jest moja opinia.
                        • Gość: termini z Termini jest blisko do... IP: *.t2.dsl.vodafone.it 03.02.10, 13:56
                          ja dodam ze z Watykanu nie tylko musisz podjechac do stacji ale
                          i do reszty zabytkow bo niestety Watykan i zamek Aniolow to dwie
                          atrakcje w tej okolicy- zatybrze
                          reszta jest tu w tej czesci i dojdziesz pieszo do termin w...
                          - 5 min do s.Maria Maggiore jest jedna z 4 bazylik
                          - 15 mni s.Pietro in Vincoli
                          -20 min s.Govanni in Laterano
                          - 25 min spacerkiem Coloseum i cala czesc antycznego Rzymu , usta
                          prawdy , Kapitol , piazza Venezia
                          - 35 min od s.M.Maggiore prosto do piazza -di Spagnia obok caffe
                          Greko ( jest obraz z Miskiewiczem)
                          schodzac w kierunku via Nazionale fontanna di Trevi
                          idac w kierunku via del Corso obok senatu jest lodziarnia
                          GIOLITTI -polecam , nastepnie Pantheon i piazza Navona campo di
                          fiori
                          Dodaje metro jezdzi tylko do 21:00 dalej autobusami i jest wiecej
                          autobusow ktore jada w nocy na TERMINI niz w uliczki obok Watykanu
                          a di Trevi noca jest super
          • Gość: Aga Re: okolice Termini IP: *.tktelekom.pl 03.02.10, 21:43
            Zaczęłam wątek "okolic Termini" i widzę, że zdania są podzielone.
            Co znaczy, że "są nieciekawe"?, widok na ulicy Trans... i, jak ktoś
            wcześniej napisał handlujących Hindusów nie odstrasza mnie (ale
            orydarne zaczepki już tak) a i Chińczyk, jak powiedziała moja
            serdeczna koleżanka, też Człowiek jak każdy inny .
            Zaczynając wątek okolic Termini, chciałabym wiedzieć, że po prostu
            że cało wrócimy. Będziemy w Rzymie tylko trzy dni, tak więc
            intensywnie się chcąc Nim nacieszyć myślę o późnych (->
            bezpiecznych) powrotach do domu
            Wszystkie oferty wyglądają zachęcająco i naprawdę trudno się
            zdecydować – HELP!!!
            W 90% jestem zdecydowana na okolice Termini, mianowicie gł z tego
            powodu że powrót-wylot z lotniska Ciampino mamy we wczesnych
            godzinach porannych, i właśnie z okolic Termini mamy (przy okazji
            rezerwacji biletów w liniach Wizzera) podobno zapewniony transport
            na lotnisko.
            W Rzymie będę po raz pierwszy i kwestii ewentualnego rozeznania mam
            na razie doświadczenie z trzech nocnych posiedzeń internetowych a
            ponieważ zdania są jak już wcześniej napisałam podzielone tak więc
            zupełna dezorientacja nastąpiła…..
                • magoska1 Re: okolice Termini 15.02.10, 21:25
                  Nie było źle - najgorzej jak wracałam już z walizką do autobusu i weszłyśmy na
                  chodnik cały w nieczystosciach brrrr

ale nawet jak wieczorami wracałyśmy to było tylko "nieprzyjemnie". nikt nas nie
                  zaczepiał. Pełno ludzi wychodzących wchodzących na dworzec.

mieszkałyśmy w okolicy studenckiej (pan zmienił nam lokalizację - na lepszą
                  chyba bo byłyśmy w mieszkaniu 2 pokojowym same ;-) W okolicy 2 markety,
                  przystanek autobusowy do Termini (ale rzadko korzystałyśmy). Naprzeciwko domu
                  park z placem zabaw (nawet raz skorzystałyśmy ;-P)

Wiec ogólnie nie było źle (tyle że do Termini był kawałek drogi - ale to nie
                  stanowiło problemu).
                  • Gość: termini to san lorenzo IP: *.t2.dsl.vodafone.it 15.02.10, 22:23
                    byliscie po drogiej stronie stacji , na ul tiburtina - jest tam
                    uniwersytet
                    chodze tam na pizza lub przechodzi sie przez tunel na ul Golitti i
                    jest pizza napoletana -super
                    san lorenco - po drugiej stronie stacji i jest troche dalej od
                    centrum ale jest autobus 71 i on super £aczy
                  • Gość: lulka Re: okolice Termini IP: 70.49.193.* 15.02.10, 22:26
                    ciesze sie, ze wrocilyscie szczesliwie,
                    powiedz, czy odleglosci pomiedzy dworcem, a np. Koloseum, sa mozliwe
                    do przebycia pieszo? Pytam, bo bedzie z nami starsza osoba i
                    troszke sie obawiam, czy da rade pokonac te odleglosci pieszo razem
                    z nami, pozdrawiam
                    • bella.jasminka Re: okolice Termini 15.02.10, 22:43
                      Koloseum od Termini to 10 minut pieszo...przyjemna i prosta
                      droga.Jeżeli ktoś korzysta z Roma Pass to nie powinien się obawiać
                      odległości,bo metro bardzo pomaga :) Oczywiście nie wszędzie się nim
                      dojedzie,ale są autobusy.
                      Wróciłam wczoraj i jestem w depresji... chcę do Rzymu!!! Było
                      wspaniale i na pewno jeszcze tam wrócimy.

Gaia b&b jest taka jak na zdjęciach w hostelbookers.com-warunki dobre
                      i przemiła obsługa!! Jeżeli ktoś ma pytania teraz ja mogę pomóc :)
            • Gość: Mrówka Re: okolice Termini IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.10, 22:27
              Nikt nie da Ci gwarancji,że wszystko będzie OK, przecież w najlepszej dzielnicy
              może się coś niespodziewanego stać, moim zdaniem wyczerpująco już wypowiedzieli
              się ludzie na ten temat a teraz sama musisz podjąć decyzję, a skoro nie
              przeszkadza Ci towarzystwo wspomniane powyżej i jesteś zdecydowana na 90% na te
              okolice to chyba już i tak nic Cię nie przekona, zwłaszcza ,że transport na
              lotnisko też masz w tej okolicy. Życzę udanego wyjazdu:)
              • Gość: internet Re: okolice Termini IP: *.t2.dsl.vodafone.it 05.02.10, 12:03
                moze byc tak ze zdjecia sa piekne
                i uzywane przez wiele portali ale po zameldowaniu dostajesz
                ca£kiemmmmm cossss innegoooo
                i niestety czesto sa te niespodzianki
                jak mozesz to napisz nazwe tych pensionatow - moze jest ten sam
                w£asciciel i w jednym pensionacie ma £adniej i przyciaga gosci a w
                drugim tak sobie
                • Gość: Aga Re: okolice Termini IP: 193.30.160.* 05.02.10, 12:27
                  No i właśnie że problem jest z tym caaaaalkiem cossssss
                  innegoooooo.... Dlatego szukam konkretnych namiarów do jakiegoś B&B
                  w okolicy Termini, gdzie ktos już korzystał z usługi a jeszcze jakby
                  był zadowolony to już całkiem super.
                  Te identyczne zdjęcia dotyczą B&B o ktorych tu wcześniej byla mowa,
                  mianowicie Fanti i tytułowa Gaia na portalu hostelbookers.com:
                  pierwszy: pl.hostelbookers.com/hostele/wlochy/rzym/44632/
                  zdjęcie 3 z 7
                  i drugi: pl.hostelbookers.com/hostele/wlochy/rzym/37915/
                  również zdjęcie 3 z 7.
                    • Gość: internet Re: okolice Termini IP: *.t2.dsl.vodafone.it 05.02.10, 13:56

www.freereservation.com/it/roma_bed_breakfast/Valentini/
                      to niby ten piekny B&B ale na tripadvisor
                      www.tripadvisor.it/Hotel_Review-g187791-d267759-Reviews-Valentini_Bed_and_Breakfast-Rome_Lazio.htm

Albo
                      www.tripadvisor.it/Hotel_Review-g187791-d597700-Reviews-Hotel_Caput_Mundi_Roma-Rome_Lazio.html

a to niby zdjecia
                      www.hotelcaputmundi.com/affitta.htm
                      ryzykowne jest zycie turysty

• Gość: internet Re: okolice Termini IP: *.t2.dsl.vodafone.it 05.02.10, 14:11
                        TO SA b&b POLECANE PRZEZ TRIPADVISOR OBOK TEGO "FANTI"
                        KLKA O JEST ICH FULL
                        B&B / pensioni simili nelle vicinanze
                        Hotel EUR* Dist. Giudizio
                        Sixtythree B&B €90 0,0 mi 0,0 km
                        Bed & Breakfast Edyta €80 0,0 mi 0,0 km
                        Guest House Rome €85 0,0 mi 0,1 km
                        Aldebaran Bed & Breakfast €84 0,6 mi 1,0 km
                        Obelus B&B €124 0,7 mi 1,2 km

Hotel EUR* Dist. Giudizio

Tutti i B&B/pensioni a Roma
                        • bella.jasminka Re: okolice Termini 05.02.10, 17:30
                          Czy mógłby ktoś odpowiedzieć mi (lato31,caterina?),gdzie dokładnie
                          znajduje się Gaia idąc od Termini i czy zdjęcia na hostelbookers są
                          prawdziwe? pl.hostelbookers.com/hostele/wlochy/rzym/37915/

Pozdrawiam i czekam na pomocną odpowiedź :)
                          Sama będę mogła pomóc,ale dopiero po przyjeździe za 2 tygodnie :)
                          • Gość: internet Re: okolice Termini IP: *.t2.dsl.vodafone.it 05.02.10, 18:17
                            wpisujac na google mapa jest to pod nr 12 s.M.Maggiore
                            maps.google.it/maps?hl=it&rlz=1T4ADBF_itIT327IT327&num=100&resnum=0&q=santa%20maria%
                            20maggiore%20n%2012&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

mam nadzieje ze sie otworzy ale czy jest tam B&B Gaja to nie wiem
                            jednak wychodzac z termini przez Gioberti powinno sie dojsc

a B&B Fanti to powinien byc tu
                            maps.google.it/maps?rls=ig&hl=it&source=hp&q=piazza%20m.%20fanti%2048&rlz=1W1GPMD_it&oq=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

i chyba na stronie podanej przez AGA jest w innym miejscu
                            To jest to co uda£o mi sie znalesc
                          • Gość: lato31 Re: okolice Termini IP: *.net.stream.pl 06.02.10, 18:19
                            Gaia B&B miesci sie w białej kamienicy, stojąc twarza do wejścia do
                            bazyliki dokładnie po lewej ręce.Proponuje zajrzeć na google earth,
                            bedzie łatwiej.Co do bezpieczeństwa : ponieważ moi panowie najdalej
                            chodzą na parking i bolały ich nogi od spacerów po Rzymie , a mnie
                            szkoda było kazdej chwili, sama wieczorami wracałam z metra nawet
                            ok.21 i zadne przykrosci mnie nie spotkały i nikt mnie nie zaczepiał
                            (moze dlatego że jestem w wieku póżnobalzakowskim?).Według mojej
                            oceny trochę deminizowane są okolice Termini.Bardziej nieswojo sie
                            czułam sama ok.20 w okolicach placu Św.Piotra i zamku Sw.Anioła.
                            • Gość: termini Re: okolice Termini IP: *.t2.dsl.vodafone.it 06.02.10, 18:45
                              ... mam tu znajome w "kwiecie wieku" i tez je nikt nie zaczepia
                              nawet po 22:00
                              nie wiem czy Pani Lato31 potwierdzi - tu w okolicach termini
                              jest duzo ludzi w wieczornych godzinach bo albo wracaja z
                              metra ,pociagow i autobusow lub ida na nie
                              jest tu duzo restauracji , lokali i wieczorem sa pe£ne ludzi
                              PS
                              jak sie nie myle to przy wejsciu do bloku-gaia sa dwa bar -
                              ciastkarnie
                                  • Gość: kefalonia Re: okolice Termini IP: 188.117.135.* 16.02.10, 16:31
                                    Wróciliśmy w niedzielę.Okolica Termini wcale nie taka straszna-
                                    uważam,że na dworcu w Katowicach jest duzo gorzej.Nie spotkały nas
                                    żadne nieprzyjemności /byłam z mężem i nigdzie się bez niego nie
                                    ruszałam:-)/Sam dworzec jest mocno obstawiony przez
                                    policję.Mieszkaliśmy na ul.Milazzo /tuz przy dworcu/ mogę
                                    powiedzieć,że lokalizacja swietna,sam hotel /Mirage/ też ok.Duzo
                                    jeżdzilismy metrem i autobusami-warto kupic RomaPass.
    • Gość: bs Re: Czy ktoś nocował w Gaia B&B? IP: *.multimo.pl 22.02.10, 18:02
      Mam kilka pytań do osób, które tam nocowały:

1. Na którym piętrze jest Gaia? Czy jest winda?
      2. Czy łazienka jest czysta?
      3. Czy trzeba wpuszczać innych gości domofonem? (czytałem taką opinię)
      4. Czy jest przechowywalnia bagażu?
      5. Czy działa bezprzewodowy internet?
      6. Czy swój pokój można zamknąć na klucz?
        • violik Gaia B&B i Fanti B&B to ta sama firma 01.06.10, 11:09
          Właśnie wrociłam z Rzymu. Mieszkałam z koleżanką i trójką dzieci zaraz przy stacji Termini w B&B Fanti i od razu się okazało, że to hostel tego samego właściciela, co Gaia.
          Fanti jest położone zaraz przy Termini i według mnie jest to doskonałe położenie - wszędzie blisko, i nawet jak o 23 wracasz z metra, bo nocne oglądanie Rzymu się zdarzyło, to zaraz za rogiem masz hostel.
          Nikt nas nie zaczepiał - ogólnie czułam się bardzo bezpiecznie. I prawda, są panie 'pracujące' ale jakoś niezbyt rzucały się w oczy...

Hostel to nic innego jak mieszkanie w ładnej kamienicy - na 5-tym piętrze. Staroświecka winda dowiezie bez problemu, ale jak ktoś nie zamknie drzwi, no to trzeba wejść na piechotę... Przez 6 dni zdarzyło nam się to tylko raz.

Wszystkie pokoje mają swoje łazienki (na oko 5 pokoi). Śniadania od 8-10 (wg mnie zestaw śniadaniowy jest zupełnie OK), co drugi dzień zmiana ręczników (wielkie białe ręczniki) i pokoje są sprzątane - tz ścielą codziennie łóżka, ale co do umycia podłogi, to można się przyczepić....
          Ale ogólnie za EUR 25 za główkę - oceniam, że OK.
          Człowiek w recepcji mówi po angielsku, a sprzątająca, to Rosjanka.
          Było trochę zgrzytów, ale obiektywnie oceniając, wszędzie mogą się zdarzyć nieporozumienia.
          Mogę polecić to miejsce. I nawet się zastanawiam, czy się nie wybiorę tam w przyszłości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka