Dodaj do ulubionych

Bardziej plażowo, ale nie tylko ;)

05.07.11, 00:18
Tanie linie lotnicze/Autostopem/Tanie Linie Kolejowe itp. po Włoszech, naprawę tanim kosztem.
Termin 29.08-05.09.2011 r. lot Wizz Air ;), do Mediolanu za 66 zł z Forli 21 euro.
Trasa (przykładowa): imageshack.us/f/94/trasaj.png/

Mój wiek to 23 lata, najlepszym towarzyszem podróży byłaby dziewczyna w podobnym wieku (zawsze łatwiej o stopa, większe zaufanie kierowców ;p ).

gg: 36753325

Tomasz
Obserwuj wątek
    • shilaa Re: Bardziej plażowo, ale nie tylko ;) 05.07.11, 10:27
      >>Autostopem; najlepszym towarzyszem podróży byłaby dziewczyna w podobny
      > m wieku (zawsze łatwiej o stopa, większe zaufanie kierowców ;p

We Wloszech NIE jezdzi sie NIGDY autostopem.

>>Tanie Linie Kolejowe

Nie istnieja we Wloszech.

> Trasa (przykładowa): imageshack.us/f/94/trasaj.png/

Jesli moge doradzic to ta trasa jest nieciekawa biorac pod uwage miejsca w pozostalej czesci Wloch, ktora jest na mapie.
        • shilaa Re: Bardziej plażowo, ale nie tylko ;) 07.07.11, 01:24
          > Jakieś alternatywy ???

Jest wiele alternatyw, zalezy co kto lubi ;-) Ja np. nienawidze Rimini i uwazam, ze jest calkowicie zbedne. Poza tym wg Twojej trasy stracisz duzo czasu na dojazd tam z Wenecji, na dodatek droga, ktora jest potwornie nudna.

Osobiscie obralabym zupelnie inna trase. Po krotkim spacerze w Mediolanie (jedno z najmniej ciekawych turystycznie miast we Wloszech) pojechalabym w dol do Pawii. Pozniej nadal w dol, az do Genui, z Genui wybrzeze Ligurii w strone Toskanii. Dalej dojechalabym do Pizy, z Pizy do Florencji (latwy dojazd). Z Florencji pociagiem do Bolonii. Z Bolonii do Forlì, skad zdaje sie masz lot powrotny.

> Rozmawiałem z dwiema parami, której wróciły niecały miesiąc temu z Włoch (zwied
          > zając na stopa) i są bardzo zadowolone, tak że nie wiem komu wierzyć ;)

Mieszkam we Wloszech, wszyscy znajomi odradzaja podrozowanie autostopem w tym kraju, zwlaszcza na poludniu, ale nie tylko. Podrozowanie autostopem jest tu trudne, po pierwsze, bo wiekszosc Wlochow sie nie zatrzyma, po drugie, bo jest niebezpieczne. Dziewczyna czy dwie dziewczyny absolutnie nie moga podrozowac w ten sposob same. Nieco bezpieczniej jest w przypadku pary czy dwoch chlopakow, ale wciaz niewskazane. Poludniowa Europa to nie Skandynawia, rajem dla autostopowiczow zdecydowanie nie jest ;-)
        • shilaa Re: Tanie Linie Kolejowe 07.07.11, 11:48
          > Nie do końca prawda. Włoskie Regionale są w naprawdę przystępnych cenach, a jed
          > nocześnie (w porównaniu z polskimi) szybkie i punktualne. A w porównaniu z IC i
          > Frecciarossa są tanie (ale wolniejsze)

Ja niestety jestem wygodnicka i wole zaplacic 2-3 razy wiecej, ale jechac szybciej i w lepszych warunkach (zwlaszcza, ze jezdze pociagami rzadko). Dwa razy skusilam sie na pociag regionalny, bo odpowiadaly mi czasowo - raz z Rzymu do Neapolu jechalam w upale na korytarzu w tlumie ludzi, ktorzy wracali z pracy w stolicy (pociag robi sie pusty dopiero po 3/4 drogi do Neapolu), drugi raz z Neapolu do Rzymu (znudzilo mi sie zatrzymywanie sie na kazdej stacji, wiec wysiadlam w Formii, doplacilam w kasie 6€ do biletu i przesiadlam sie do Intercity - bylam w Rzymie godzine wczesniej).

Frecciarossa jest droga - na dlugich odcinkach, np. Neapol-Mediolan, gdzie bilet kosztuje ponad 120€, zdecydowanie lepiej wybrac samolot. Z Neapolu do Rzymu tez sie nie oplaca, bo kosztuje 45€ - za 22€ jest Intercity, ktory na tej trasie czesto podstawia wagony typu Frecciarossa, tylko ze starsze. Oplaca sie np. z Florencji do Bolonii i odwrotnie - bilet kosztuje 25€ i jedzie sie niecale 40 minut. Na tej samej trasie, jesli wybiera sie pociagi regionalne, trzeba dojechac we Florencji na dworzec Rifredi, a nie glowny w centrum miasta, przesiasc sie w Prato. Cala podroz trwa 2 godziny. Szkoda czasu.

Pociagi regionalne sprawdzaja sie tylko na bardzo krotkich trasach.
          • Gość: Maciej Regionale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.11, 12:37
            Ale np. z Rzymu do Neapolu Regionale jedzie 2h30min i kosztuje 10 EUR, a więc jak na 150km trasę, to nie tak źle - jeśli komuś zależy na niskobudżetowym podróżowaniu. A jeśli wolisz wygodniej i szybciej, to IC są dla Ciebie, ale chyba nie dla autora wątku.
            • shilaa Re: Regionale 07.07.11, 13:36
              Niskobudzetowym tak, ale wygodnym - nie. W pociagu regionalnym najwiekszym problemem jest bagaz, jesli pociagiem jedzie duzo ludzi (a jezdzi bardzo duzo, bo mnostwo Wlochow dojezdza pociagiem R do pracy) to po prostu nie ma miejsca na walizki i plecaki.

Poza tym przy tak krotkim pobycie i dosc dlugiej trasie nie widze sensu w podrozowaniu w ciagu dnia i wieczorem, nalezy wykorzystac ten czas na zwiedzanie. Trzeba przemieszczac sie pozno w nocy, a wtedy pociagi regionalne nie kursuja.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka