Dodaj do ulubionych

..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec

31.01.12, 16:28
Wchodzę od kilku dni na stronę Ryanair'a i obserwuję ceny biletów z Krakowa do Cagliari na przełom czerwca i lipca - wraz z opłatą za bagaż wynosi ona ok. 820 PLN.
Pytanie do osób, które podróżowały na Sardynię samolotem: czy jest szansa (realna ;)), że ta cena spadnie czy raczej powinnam się decydować, bo taniej już było..? ;)
I jeszcze - czy ma sens rozważać ewentualny wylot z Berlina?
Pobieżny przegląd ofert na Skyscanner (www.skyscanner.pl/loty/berl/cag/120622/120709/ceny-biletow-lotniczych-z-berlin-do-cagliari-w-czerwiec-2012-i-lipiec-2012.html) nie napawa optymizmem..
Obserwuj wątek
    • Gość: drań Re: ..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.12, 21:19
      Witaj!
      Zeszłoroczne 2 tygodnie wrzesnia spedziłam z mężem na absolutnie fantastycznej sardynii. Lecieliśmy Ryanairem z Krakowa, za 2 osoby wraz z bagażem w obie strony wyszło około 1300zł. Rezerwowałam na jakieś 2 miesiące przed wylotem. Noclegi róznie, trochę przez booking, trochę wyszperanych w necie... Do tego autko bez dachu i objazd całej wyspy - polecam! Wspaniałe miejsce, a plaże zdecydowanie najpiękniejsze w europie. Jeśli masz jakieś konkretne pytania służę pomocą.
      Pozdrawiam!
      Anka S.
      • chlodne_dlonie Re: ..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec 06.02.12, 00:32
        Dziękuję bardzo za odzew :)

Temat Sardynii, chociaż pojawił się w moich planach już jakiś czas temu, zaczynam dopiero zgłębiać, pytania będą się z pewnością sukcesywnie pojawiać. Pomęczę Cię trochę, skoro zgłaszasz gotowość :)

Na sam początek: przylecimy do Cagliari, chciałabym pierwsze dwa/trzy dni na południe Sardynii poświęcić - czy Iglesias to dobra baza?
        I jeszcze - z jakiego rent'a'car'u korzystaliście?

Pozdrawiam :)

• Gość: drań Re: ..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec IP: *.imid.med.pl 08.02.12, 23:08
          Samochód (renatka meganka w kabriolecie, z przebiegiem 4tys) z europcar, za 2 tygodnie wyszło nam ok 2000. Objechaliśmy wyspę w kółko;
          pierwszy nocleg w Putzu Idu, niedaleko Oristano, hotel przez booking na takim zadupiu, że nawet naszą nawigację przerosło... W pobliżu piękne plaże Mari Ermi i Is Arutas, półwysep Sinis.
          Potem droga na Alghero przez Bosa (fantastyczne widoki) i noclegi w La Pelosa za Stintino (piękna plaża!!!) z wypadami samochodowymi (Argentiera, Capo caccia, Alghero itp).
          Następnie wzdłuż północnego wybrzeża przez Castelsardo, L'Elefante, Isola Rossa, Capo Testa i Santa Teresa di Gallura Do Porto Istana i tu pobyt 4-rodniowy w apartamentach z basenem kilkaset metrów od plaży z widokiem na Tavolarę, rezerwowanych z booking.com. Oczywiście wycieczki codzienne: do Capo Coda Cavalo, po szmaragdowym wybrzeżu (nas rozczarowało...), do Palau i słynnego niedźwiada itp. Nie byliśmy na rejsie po archipelagu La Maddalena i to będziemy musieli nadrobić ;)
          Następnie fantastyczne droga do Santa Maria Navarrese przez San Teodoro (plaża La cinta!!!), Budoni, Posada, Nuoro, Orgosolo i Oliena (spodziewałam się innych klimatów tych 2 ostatnich...), Orosei, Dorgali, Baunei (chyba najpiękniejsza trasa widokowa!!!). W Santa Maria Navarrese apartamenty z basenem przez booking.com. Stąd oczywiście wycieczki po górach (start z Baunei) i malowniczej okolicy (Arbatax, Cardedu, Torre di Bari...); ku mojej bezdennej rozpaczy rejs po boskich plażach był niemożliwy z powodu sztormu - wiało tak, że żaden statek z portu nie wypływał przy idealnie czystym niebie!!! No, tu to już na pewno wrócę!!!
          Stąd drogą wzdłuż zachodniego wybrzeża przez Tertenię, Villaputzu, Villasimus, Punta Santa Caterina, Cagliari i Pulę do miejscowości Chia. Bajeczny hotelik (bloking. Com błogosławiony ;), a w okolicy przepiękne plaże i mnóstwo tras trekingowych wzdłuż nadbrzeża… Flamingi, kilkusetletnie wieże strażnicze, wydmy i szmaragdowe morze z krystalicznie czysta wodą… bajka!!! I oczywiście wypady samochodowe: Sant Antioco, Nebida, Buggerru, Cabonia, Iglesias… Dalej na północ, w okolice Marina di Arbus i wielkich wydm nie dojechaliśmy 
          Dwa tygodnie minęły nam jak z bicza strzelił i wiem tylko jedno: na pewno jeszcze kiedyś wrócę na Sardynię, bo takich plaż jak tutaj nie ma nigdzie w Europie (no, może z wyjątkiem Portugalii, ale to ocean a nie morze śródziemne ;)
          Sorki za nieskładność wypowiedzi, pisałam między pacjentkami na dyżurze, to wiele tłumaczy… jeśli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania – wal śmiało ;)
          Pozdrawiam i zazdroszczę cudownych wakacji jakie was niewątpliwie czekają ;)
          Anka
          • chlodne_dlonie Re: ..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec 09.02.12, 15:16
            Dzięki bardzo za szczegółową relację - zawsze powtarzam, że nie ma jak wieści z pierwszej ręki :)

Przeczytałam całość (dwukrotnie ;)), na razie jedynie z mało szczegółową mapką pod ręką, ale lada dzień mam nadzieję wejść w posiadanie przewodnika z mojej ulubionej serii WiŻ, więc będę mogła przeanalizować Waszą trasę dokładniej.

Za rezerwacje noclegów wezmę się nieco później, jak już przynajmniej z grubsza ustalę sobie wakacyjne priorytety, ale Twoje wskazówki w kilku punktach już są zbieżne z tym, co sardyńskim must see być się wydaje (La Maddalena i tamtejsze plaże np.:))

Booking.com nie zawiódł mnie przy poprzednich wyjazdach, zapewne i teraz dam im szansę;)
            BTW - piszesz pochlebnie o okolicach Stintino, zlokalizowałam tam miłe apartamenty 200 m od plaży - jak uważasz, 3/4 noce w tej okolicy to akurat czy raczej nastawiać się na tygodniowy pobyt (korzystniejsze cenowo)? Mam wrażenie (może mylne..?), że to mogłaby być dobra baza na całą północą część wyspy..?

Temat auta - przylatujemy planowo za (dosłownie ;)) 5 dwunasta, więc jedynie rent'a'car'y ze stanowiskami na lotnisku w grę wchodzą. Wśród tych już przeze mnie sprawdzonych (pobieżnie, bo szczęśliwą posiadaczką biletów jestem od dwóch dni zaledwie;)) cena wynajmu na 2 tygodnie wychodzi podobnie do kwoty przez Ciebie podanej.
            Zastanowiło mnie jednak co innego - stosunkowo (porównując do np. Płw.Iberyjskiego) wysoki limit tzw.udziału własnego w przypadku szkody bądź kradzieży (tfu, tfu!!). Wykupienie go zaś czyni wynajem absurdalnie wysokim - praktycznie podwaja kwotę za wypożyczenie..:(
            Tak przynajmniej było w wypożyczalni, z której usług już korzystałam - nie był to Europcar, stąd moje pytanie, czy pamiętasz może jak wyglądała polisa w tej materii?
            Niestety już miałam okazję zapoznawać się z działaniem ubezpieczyciela w razie nieoczekiwanych wydarzeń i jestem wyczulona na te kwestie ;)

Pytań mam (już!!) w zanadrzu co najmniej kilka, ale może rozłożę je w czasie, by Cię nie zamęczyć - może jeszcze jedno, na sam koniec dziś ;) : czy byliście na Korsyce??
            Bo mnie, przyznam, kusi, i to bardzo, choć zdaję sobie sprawę, że czasu wbrew pozorom może być mało i na Sardynię samą, a co dopiero o 'liźnięciu' Korsyki myśleć..;)

..i na s a m koniec: cieszy mnie Twoje porównanie plaż Sardynii do portugalskich - oceaniczne plaże PT, a właściwie cała Portugalia to od kilku ładnych lat moja urlopowa miłość no.1 :D

Wyczekuję odpowiedzi i pozdrawiam :)
            • Gość: drań Re: ..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.12, 19:19
              Przepraszam za kolejną zwłokę, ale zarobiona jestem okrutnie (praca+przygotowanie kolejnego wyjazdu - tym razem Sycylia... po raz kolejny;).
              Auto jak juz pisałam było z Europcaru, natomiast polisę na pokrycie wkładu własnego, zabij mnie, nie pamiętam... Wydaje mi się, że dostałam jakąś propozycję na maila juz po rezerwacji auta, ale w ferworze tych całych poszukiwań noclegów itp wyciekło mi z głowy... Właśnie przetrząsnęłam papiery z tego wyjazdu i - ku mojej wielkiej konsternacji - tej polisy nie znalazłam. Rachunki za hotele, umowa za wynajem auta i resztki biletów lotniczych mam, polisy brak. Dobrze że nie musieliśmy z niej korzystać... Kurcze, strasznie mi przykro, ale nie pomogę w tej kwestii :(
              Co do cen to masz rację, nigdzie nie wypożyczaliśmy auta za takie pieniądze jak w Hiszpanii, no, troszke drożej było w Portugalii... Włochy to zdziercy, jeśli chodzi o auta. Ale za to jaki mają kraj!!!
              Stintino ma piękną plaże, ale samo miasteczko mało ciekawe. My spędziliśmy tu niewiele czasu, głównie zwiedzając okolicę (Capo Caccia!!! Argentiera itp) i plażując popołudniami. Hotel www.lapelosetta.com bez szału, pokoje w porządku tyle że bez klimy. We wrześniu nie było to problemem.
              Na Korsykę nie wybralismy się z powodu, o którym piszesz: 2 tygodnie to za mało nawet na samą Sardynię. Korsykę zostawiam sobie na kolejny wyjazd, może naki trochę bardziej trekkingowy, bo góry tam są obłędne...
              Co do miejsc na końcówkę wyjazdu (czas na totalny relaks i plażowe odmóżdżenie;) polecam Ci zwłaszcza Chia. Niesamowite, długie i szerokie plaże, krystaliczna woda i flamingi... I pospacerować można, a droga nadmorska z Chia w kierunku zachodnim ma bajeczne widoki...
              Jeśli będziesz chciała jakichś dalszych szczegółów popchnij mi maila na dr-anka(małpa)wp(dot)pl. Tutaj zaglądam zbyt rzadko, a Tobie moze zależeć na czasie. Nikt tego nie rozumie tak dobrze, jak wariaci organizujący wczasy na własną rękę sobie i kupie znajomych ;)
              Pozdrawiam,
              Anka S.
    • Gość: monich Re: ..Sardynia - Ryanair - czerwiec/lipiec IP: *.37-151.net24.it 15.02.13, 15:43
      Oj to czemu sie organizujesz na "najdroższe miesiące" ? Przecież tanie loty bezposrednio z Krakowa do Cagliari zaczynają sie juz od końca marca i trwaja do końca października ! A na dodatek wczasy zorganizowane w miesiącach przedsezonowych maj, czerwiec a potem wrzesień i październik, są naprawde o wiele tańsze a pogoda i słońce gwatantowane tutaj na Sardyni.Nie ma tych najgorszych upałów w miesiącach pozazezonowych, a na dodatek nie ma takiego nawału turystów i pod każdym innym względem jest o wiele, wiele lepiej.
      Spróbuj inne tanie linie lotnicze: easy jet, wind jet, blu express, tuifly, my air.
      Napewno coś znajdziesz,ae nie czekaj i rezerwuj już teraz bo im bliżej wakacji, tym drożej.
      W kwesti zakwaterowania wakacyjnego, wynajmu samochodu, cen, pogody i wogóle napisz do mnie, napewno coś zaradzimy. Pozdrawiam monlip@hotmail.it
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka