Dodaj do ulubionych

Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samochodu?

IP: *.welnowiec.net 06.05.12, 14:25
Cześć.

W okolicach połowy lipca chciałbym kilka dni spędzić w Baia Domizia, najwygodniej byłoby polecieć samolotem, ale akurat z Katowic nie ma bezpośrednich szybkich lotów do Neapolu, są z przesiadkami i całość wychodzi nawet do kilkunastu godzin, co już nie staje się takie atrakcyjne czasowo jak na samolot.

Mam możliwość lecieć WizzAirem z Pragi czeskiej do Neapolu, ale znowu do Pragi musiałbym się dostać pociągiem - a to jakieś 8h jazdy, no i potem jeszcze z dworca na lotnisko, też się robi niefajnie...

Jest też opcja samolotem Katowice-Rzym Ciampino, następnie z lotniska do Rzym Termini na pociąg do Neapolu, ale ostatni odjeżdża dość wcześnie - około 21:00.

Niechętnie, bo wiele złego się słyszy o komforcie podróżowania i firmach autokarowych, ale z punktu widzenia czas/cena/wygoda, wychodzi na to, że najlepiej chyba jechać autokarem - jest kilku przewoźników, którzy jadą z Katowic do Neapolu (Sindbad, Trans-Europa, Almabus, Suporpol, Rudnik Tumway...), czas podróży w jedną stronę to średnio 24h, koszt biletu w obie strony ~600zł.

Ale Neapol to nie koniec podróży, jak się później dostać do Baia Domizia? Na trenitalia wyszukałem, że najbliższe stacje od Baia, to jakieś 10-12km (Minturno, Roccamonfina) - czy z tych miejscowości są jakieś połączenia publiczne do Baia Domizia? Tego już mi się nie udało wyszukać na włoskich stronach...

Generalnie chętnie poczytam wasze opinie na temat najwygodniejszego połączenia Katowice-Baia Domizia. Może znacie jakieś haczyki/tricki, o których nie mam pojęcia...
Gdyby były loty bezpośrednie z Katowic/Krakowa/Wrocławia do Neapolu, to bym się nawet nie zastanawiał, 2h i jestem prawie na miejscu, a tak, to kombinować muszę na wszystkie możliwe sposoby :(
Obserwuj wątek
    • rpodolak Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho 07.05.12, 07:37
      byłem w Baia Domizia 3 lata temu - my lecieliśmy z Berlina (Easyjet) do Neapolu, nastepnie bus z lotniska do stacji kolejowej, nastepnie pociąg do Roccamonfina i ostatnie 10 km taksówka. To wszystko z dziećmi 3 i 6 wtedy :-)
      Tobie polecam chyba znalezienie pociagu(trenitalia) z Rzymu - a do Rzymu oczywiście samolot
      pzdr
    • shilaa Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho 07.05.12, 10:43
      Ja korzystam czasem z polaczenia EasyJet Neapol-Berlin, bo mam blisko do Berlina i z bezposrednim polaczeniem, oplaca mi sie bardziej niz podroz z Neapolu do Rzymu. W przypadku Katowic jednak podroz do Neapolu sobie odpusc, szkoda czasu i nerwow.

Najlepiej przyleciec do Rzymu, a jak z Rzymu dojechac do Baia Domizia pisalam ze szczegolami kilka dni temu, bo zadano to samo pytanie.
    • Gość: anthonyb Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho IP: 151.70.85.* 07.05.12, 12:12
      Mozesz dojechac do Baia Domizia z Neapolu autobusem. Jedzie w kierunku Mondragone.
      Z Rzymu nie wiem. Jak bede miala chwile to posprawdzam. Wydaje mi sie, ze mozliwe jest tez np. dojechac pociagiem z rzymu czy neapolu do minturno i stamtad autobusem do Baia Domizia.
      Mysle, ze troche ciezko bedzie ci sie z baia domitia przemieszczac bez samochodu. zastanow sie nad wynajeciem samochodu na ten okres.
      Mozesz tez np dojechac do Warszawy i kupic bilet alitalia. Nie tak dawno widzialam ,ze maja promocje 159€ w obie strony za osobe.warszawa neapol. Wyjedzie wtedy tak samo jak autobus a zaoszczedzisz sobie ponad dobowej podrozy autokarem.

Ja jezdzilam i z Wroclawia autokarem. Latalam i z Berlina Easy jet i z pragi wizzairem tylko ja latam w odwrotna stone i wynajmuje wtedy na okres pobytu samochod, zeby nie miec problemow z przemieszczaniem sie.
      skalkuluj koszty i wybierz.
      Ja polecam ci osobiscie znalezc tani lot z katowic wizzairem do rzymu i albo wynajac samochod albo przemieszcac sie srodkami komunikacji miejskiej.
      • Gość: psx Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho IP: *.dsl.in-addr.zen.co.uk 07.05.12, 20:06
        > Mozesz tez np dojechac do Warszawy i kupic bilet alitalia. Nie tak dawno widzia
        > lam ,ze maja promocje 159€ w obie strony za osobe.warszawa neapol. Wyjedz
        > ie wtedy tak samo jak autobus a zaoszczedzisz sobie ponad dobowej podrozy autok
        > arem.

Alitalia z Warszawy nie ma niestety lotów bezpośrednich w terminach, które mnie interesują. Wychodzi wtedy około 8h na sam lot z przesiadką, a jeszcze trzeba kilka godzin jechać do Warszawy i kwota za bilet lotniczy to ponad 1000zł, więc już chyba nie ma żadnej promocji za 159€...

> Ja jezdzilam i z Wroclawia autokarem

Jakie wrażenia z podróżowania cała dobę autokarem? Nigdy nie jeździłem autokarem takich długich tras, niby sobie wmawiam, że wytrzymam taką mordęgę, ale nie wiem czego się spodziewać. Czy takie autokary mieszczą się w planowanym czasie dojazdu? Nie spóźniają się zbytnio?

Kurde, z lotami kapa. WizzAir z Katowic do Rzymu fajnie wczesnie leci, mozna od razu zlapac pociag do Neapolu i byc tam w południe. Ale powrot już gorzej, bo odlot z Rzymu do Katowic jest wczesnie rano, a pociagi tak wczesnie z Neapolu nie kursują do Rzymu, więc musiałbym dzień wcześniej przyjechać i spędzać noc na lotnisku. W terminie, w którym chcę jechać wszystkie znaki na ziemie i niebie jednak wskazują na autokar, mimo 24h jazdy w jedną stronę, eh.
        • Gość: anthonyb Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho IP: 94.165.99.* 07.05.12, 20:44
          Co do lotow to sorry. Pomylilam z lufhansa, ale sprawdzalam teraz lataja nawet neapol krakow, katowice czy wroclaw. jest napisane 187 € ale pozniej wyszlo mi razem okolo 250. Sprobuj na daty, ktore cie interesuja.

Podroz autobusem mozna przezyc ... ja zyje :-) i plusem jest ze bagazu mozna wiecej niz 15 kg. Owszem dosc meczaca. Zalezy jeszcze czy trafimy na pelny czy nie autobus. Co do punktualnosci to tez na tak dlugiej trasie to roznie bywa. Czasem jechaly np. 2 outobusy i dzielily sie wjazdami do duzych miast. Np. jeden autokar wjezdzal do bolonii inny do Florencji i wtedy prawdopodobienstwo dotarcia o czasie sa wieksze. Tu korki w miastach, w godzinach szczytu sa naprawde wielkie. Jest tez czesto korek na autostradzie pomiedzy Rzymem i Neapolem.
          Jesli dotrzesz do Formii czy Sessa Aurunca po 18 tej to bedzie juz po autobusie. Wtedy zostanie tylko taksowka tak jak pisala wyzej kolezanka. Jesli jedziesz w towarzystwie to pomysl nad wynajeciem samochodu, bo tam jest troche pustkowie. Tzn. sa rozne campingi i sama baia tez troche wieksza, ale to tylko miejscowosc wypoczynkowa. Wokol niestety pusto.
          Woda tam tez nie jest za wpaniala.
          Nie myslales/as nad tym, zeby pojechac np. w okolice sorrento?
        • shilaa Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho 07.05.12, 21:13
          > Jakie wrażenia z podróżowania cała dobę autokarem? Nigdy nie jeździłem autokare
          > m takich długich tras, niby sobie wmawiam, że wytrzymam taką mordęgę, ale nie w
          > iem czego się spodziewać. Czy takie autokary mieszczą się w planowanym czasie d
          > ojazdu? Nie spóźniają się zbytnio?

Ja skorzystalam raz z autokaru Eurolines, bo mialam do przewiezienia bagaz, ktorego nie moglabym zabrac samolotem. Podroz z Poznania do Neapolu trwala rowne 32 godziny. Autokar przyjechal do Poznania juz z opoznieniem, w Poznaniu na dworcu dodal kolejne opoznienie i kolejne na granicy z Czechami przy rozdzielaniu ludzi do roznych autokarow. W ten sposob moj autokar ominal Florencje, ale gigantycznego opoznienia i tak juz nie nadrobil.

Co do komfortu podrozy to zalezy z kim i w ilu sie jedzie. W moim przypadku autokar byl pelny, dwie osoby wysiadly w Wiedniu, ponad polowa ludzi w Rzymie i reszta w Casercie i Neapolu. Niestety, nie mialam zbytnio szczescia do wspolpasazerow, dwojka nieznosnych chlopcow i ich kochajace mamusie, kilka emerytek, ktore jechaly do "Napoli" i "Roma" (ani razu nie uzyly polskich nazw :-) ), spora grupa bardzo glosnych Polek i Polakow udajacych bardziej wloskich od Wlochow. Moge wytrzymac takich wspolpasazerow przez 2 godziny w samolocie, 32 godziny jazdy obok siebie to jednak zdecydowanie za duzo.

> Kurde, z lotami kapa. WizzAir z Katowic do Rzymu fajnie wczesnie leci, mozna od
          > razu zlapac pociag do Neapolu i byc tam w południe. Ale powrot już gorzej, bo
          > odlot z Rzymu do Katowic jest wczesnie rano, a pociagi tak wczesnie z Neapolu n
          > ie kursują do Rzymu, więc musiałbym dzień wcześniej przyjechać i spędzać noc na
          > lotnisku. W terminie, w którym chcę jechać wszystkie znaki na ziemie i niebie
          > jednak wskazują na autokar, mimo 24h jazdy w jedną stronę, eh.

A dlaczego uparłes sie tak na Neapol? Do Baia Domizia najczesciej lepiej dojechac z Rzymu.
          • keremere Re: Katowice-Neapol, jak najwygodniej bez samocho 08.05.12, 00:14
            > A dlaczego uparłes sie tak na Neapol? Do Baia Domizia najczesciej lepiej dojechac z Rzymu.

W Neapolu mogę liczyć na delikatną pomoc dalszej rodziny zamieszkującej okolice tego miasta i u nich docelowo pewnie też bym jeden/dwa dni przenocował w ramach odwiedzin, a później przy ich pomocy dostał się do Baia w kolejne odwiedziny :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka