Dodaj do ulubionych

Bari czy Neapol - doradźcie, proszę

IP: *.adsl.inetia.pl 13.05.12, 09:30
Kusi nas w tym roku południe Włoch. Bardziej nam pasują loty do Bari (ceny, rozkład lotów etc), ale bardzo chciałabym też zobaczyć Amalfi, Positano - ale z kolei z Bari tam jest spory kawałek. Podpowiedzcie czy warto w takim razie lecieć do Bari, potraktować tamten kawałek wybrzeża jako bazę czy jednak bazę zrobić po drugiej stronie buta? Gdzie ładniej, ciekawiej?
Obserwuj wątek
    • anthonyb Re: Bari czy Neapol - doradźcie, proszę 14.05.12, 21:43
      skoro ladujesz w Bari to ja zdecydowalabym sie na wizyte Pugli. To naprawde ciekawy region. Uwazam za strate czasu podrozowanie z Bari do Neapolu. Lepiej jest ladowac np w rzymie i dojechac do Neapolu.
      W Puglii znajdziesz duzo interesujacych miejsc do zwiedzenia, ktorych nie znajdziesz w innych regionach. Trulli w Alberobello czy Selva di Fassano, wykopaliska w Egnazia, Jaskinie - Grotte di Castellana. Miejscowosci nadmorskie takie jak Ostumi, Fasano, Polignano, Monopoli. I jeszce wiele innych.
      Kampania to tez piekny region , ale polecam do niego dojechac z innej strony
        • ro_br_rt Re: Bari czy Neapol - doradźcie, proszę 15.05.12, 11:11
          Myślę, że to dobry wybór. Kampania jest zadeptana przez turystów, a Puglia jeszcze nie. No i ceny są o wiele niższe. Jeśli lubisz pobyć w "dzikim terenie" warto pożyczyć auto i powałęsać się po niedalekiej Basilikacie. Jeśli nie to plaże w Pugli Cię zadowolą. Jedzenie i wino też. Przy okazji kłaniaj się w Bari królowej Bonie Sforza. Podobno czasem błąka się po starym mieście choć bardziej pilnowałbym sie w jego wąskich uliczkach złodziei na skuterach.
          Pozdrawiam
        • tomekza Re: Bari czy Neapol - doradźcie, proszę 15.05.12, 22:02
          Gość portalu: lary555 napisał(a):

> Dzięki wielkie, właśnie zarezerwowałam bilety do Bari i będę się rozglądać/dowi
          > adywać co tam fajnego do zobaczenia, przeżycia, zjedzenia, poleżenia (poszukam
          > ładnej plaży) itd. I już się cieszę, zabieram się za powtórkę z wloskiego, bo n
          > a południu to pewnie raczej krucho z angielskim?

Byliśmy w Apulii w styczniu, to jest fantastyczne miejsce. Na nas największe wrażenie zrobiły trulle, nawet spaliśmy w zmodernizowanych i unowocześnionych trullach.
          Relacja jest tu: krainaksiazek.pl/wyprawy/22_01_12.php
          Generalnie jeździliśmy autem zwiedzając miasteczka. Jak coś, to pytaj, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.
          Tomek
          --
          Nasze podróże
          • Gość: Ewa Re: Bari czy Neapol - doradźcie, proszę IP: *.unknown.vectranet.pl 16.05.12, 19:02
            Nie zgadzam się, że wybrzeże Amalfi jest zadeptane przez turystów, bo we wrześniu 2011 r byliśmy i odpoczywali tam głównie Włosi, turystów obcokrajowców było o wiele mniej niż na północy, czy nawet w Kalabrii (Capo Vaticano). Po angielsku można się było wszędzie porozumieć, od hotelu, przez sklepy, czy kupując bilety do atrakcji turystycznych, czy na promy. Rzeczywiście jest drożej, ale bez przesady, można było to bez problemu znieść, ponieważ region ten uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Europie - i tu się zgadzam - trochę podróżujemy, ale wybrzeże Amalfi, jest ciągle nr 1 odkąd zobaczyłam te widoki.... Myślę, że obowiązkowym punktem powinno być miasto Ravello, które dzięki swoim dwóm pięknym willom Cimbrone i Rufolo oraz okalającymi je parkami, powoduje typowy szok dla zwiedzającego niespodziewającego się zobaczyć aż takie piękno, widoki są wręcz wstrząsające dla duszy - jak to ktoś powiedział " tarasy z widokiem na nieskończoność ... " Polecam to miejsce z całego serca. Sama pewnie tam jeszcze nie raz wrócę ... Aczkolwiek Bari jest też wymienione w mojej wielkiej ilustrowanej księdze pod tytułem "100 skarbów Włoch", więc pewnie też jest piękne i warte zobaczenia... Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka