Dodaj do ulubionych

Co to za miejsce? (zabawa)

IP: *.26-79-r.retail.telecomitalia.it 23.12.12, 22:01
Proponuję małą "świąteczną" zabawę na rozruszanie forum ;) Zabawa polega na odgadnięciu miejsca ze zdjęcia. Pierwsza osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi w nagrodę wstawia swoje zdjęcie jakiegoś ciekawego miejsca we Włoszech do odgadnięcia i tak dalej. Na początek coś myślę niezbyt trudnego dla "znawców Włoch" :)

oi47.tinypic.com/34sse47.jpg
Pozdrawiam,
Agata - Italia Forum
italiaforum.pl
Obserwuj wątek
    • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 23.12.12, 23:46
      Barokowa katedra w Lecce :)
      • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.26-79-r.retail.telecomitalia.it 24.12.12, 10:18
        radioaktywny napisał:

> Barokowa katedra w Lecce :)

Brawo Radioaktywny! Oczywiście odpowiedź prawidłowa, to Basilica di Santa Croce w Lecce.
        Nie wiem czy powinnam już odpowiadać czy dać szansę innym? Według mnie aktualna zagadka jest łatwa ;)

Pozdrawiam,
        Agata - Italia Forum
        italiaforum.pl
        • aka10 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 24.12.12, 10:21
          Gość portalu: agata napisał(a):

> radioaktywny napisał:
          >
          > > Barokowa katedra w Lecce :)
          >
          > Brawo Radioaktywny! Oczywiście odpowiedź prawidłowa, to Basilica di Santa Croce
          > w Lecce.
          > Nie wiem czy powinnam już odpowiadać czy dać szansę innym? Według mnie aktualna
          > zagadka jest łatwa ;)
          >
          > Pozdrawiam,
          > Agata - Italia Forum
          > italiaforum.pl

Spoznilam sie, ale to moje kochan
          e Lecce:-) Ostatnio w tym sklepiku kartki kupowalam :-)
    • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 23.12.12, 23:55
      Ponieważ sądzę że odgadłem zagadkę, to teraz moja kolej na pytanie Co to jest ?
      Powodzenia :)
      • Gość: Zmija Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.dynamic.chello.pl 25.12.12, 09:01
        Castel del Monte
        • Gość: agata brawo IP: *.26-79-r.retail.telecomitalia.it 25.12.12, 12:23
          Myślę, że możesz zapodać swoją zagadkę, odpowiedź nie może być inna.

Pozdrawiam,
          Agata - Italia Forum
          italiaforum.pl
    • Gość: Zmija Re: moja zagadka IP: *.dynamic.chello.pl 25.12.12, 20:34
      A to moja zagadka:

imageshack.us/photo/my-images/833/imagexrv.jpg/
      • wislok1 A tu moja zagadka 25.12.12, 20:43
        Zamek w Sirmione nad jeziorem Garda
        albo jego kopia
        www.globtroter.pl/zdjecia/119644,wlochy,lombardia,sirmione,,jezioro,garda,port,i,zamek,scaligerich,w,sirmione.html

A tu moja zagadka, miejsce na 100% jest w Rzymie i byli tu z kazaniami JPII oraz BXVI:
        www.roma-antiqua.de/forum/galerie/data/723/100_7056.jpg
        • Gość: Zmija Re: A tu moja zagadka IP: *.dynamic.chello.pl 25.12.12, 21:14
          Brawo;)
        • Gość: agata Re: A tu moja zagadka IP: *.26-79-r.retail.telecomitalia.it 26.12.12, 09:13
          Chiesa Evangelica Luterana w Rzymie.

Pozdrawiam,
          Agata - Italia Forum
          italiaforum.pl
          • wislok1 Re: A tu moja zagadka 26.12.12, 10:30
            Bardzo dobrze, brawo !
            • wislok1 Re: A tu moja zagadka 26.12.12, 14:21
              Kosciół ewangelicko-luterański w Rzymie zbudowano prawie 100 lat temu i obok kościoła ewangelickiego-waldensów
              upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/Prati_-_piazza_Cavour,_chiesa_Valdese_00571-2.JPG
              to główna świątynia protestancka
    • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.238-95-r.retail.telecomitalia.it 26.12.12, 13:09
      Kolejna zagadka:
      oi48.tinypic.com/671isz.jpg
      Pozdrawiam,
      Agata - Italia Forum
      italiaforum.pl
      • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 26.12.12, 14:16
        Cascate Delle Marmore w Umbrii ?
        www.marmorefalls.it/
        • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.238-95-r.retail.telecomitalia.it 26.12.12, 18:49
          Raczej jedna, ale zgadza się oczywiście ;)

Pozdrawiam,
          Agata - Italia Forum
          italiaforum.pl
          • wislok1 Teraz łatwe 26.12.12, 20:39
            farm4.staticflickr.com/3164/2992306796_c1a6738373_z.jpg
            • Gość: agata Re: Teraz łatwe IP: *.238-95-r.retail.telecomitalia.it 26.12.12, 21:30
              Łaatwe :) Gradara, byliśmy ostatnio przed świętami.

Pozdrawiam,
              Agata - Italia Forum
              italiaforum.pl
              • wislok1 Re: Teraz łatwe 26.12.12, 21:55
                Śliczna miejscowość
                • Gość: agata Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.238-95-r.retail.telecomitalia.it 26.12.12, 23:13
                  Tym razem coś naprawdę trudnego, chociaż myślę, że do odgadnięcia:
                  oi49.tinypic.com/1195dhw.jpg
                  Ponieważ nie jest łatwo jeśli ktoś odgadnie to przewidziałam dodatkową mała nagrodę ;)
                  Proszę o dokładną odpowiedź.

Pozdrawiam,
                  Agata - Italia Forum
                  italiaforum.pl
                  • Gość: Zmija Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: 195.94.195.* 27.12.12, 09:48
                    ja bym obstawiła że to gdzieś w Calabrii, ale niestety nic szczegółowiej mi się nie udało jak dotychczas ustalić.
                    • Gość: Zmija Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: 195.94.195.* 27.12.12, 09:51
                      Strzelam: Tropea, Calabria
                      • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.238-95-r.retail.telecomitalia.it 27.12.12, 14:18
                        Niestety to nie jest Tropea.
                        Proszę próbować dalej ;)

Pozdrawiam,
                        Agata - Italia Forum
                        italiaforum.pl
                        • radioaktywny Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) 27.12.12, 17:10
                          Wyglada na mi na Tremiti, konkretnie San Nicola.
                          • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.238-95-r.retail.telecomitalia.it 27.12.12, 20:51
                            radioaktywny napisał:

> Wyglada na mi na Tremiti, konkretnie San Nicola.

Ciekawa propozycja, ale niestety to nie jest to miejsce.

Pozdrawiam,
                            Agata - Italia Forum
                            italiaforum.pl
                            • Gość: Zmija Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.dynamic.chello.pl 27.12.12, 22:14
                              Moze zrobmy ze po trzech probach jakas mala podpowiedz jednak? Zagadka jest chyba jednak dosc trudna a ja jestem ciekawa gdzie to!
                  • marghe_72 Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) 28.12.12, 00:04

> Tym razem coś naprawdę trudnego,
                    Skoro naprawdę trudne to zakładam, że nie jest to Sardynia ;)
                    • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.32-79-r.retail.telecomitalia.it 28.12.12, 14:47
                      Domyślałam się, że będzie trudno, ale że aż tak? :) Wybrałam, mimo wszytko, wydaje mi się jedną z najłatwiejszych do odgadnięcia, bardziej znanych, z naszych ulubionych plaż.
                      Trochę podpowiedzi:
                      1. Nie jest to Sardynia, więc odpada jakieś 75% najpiękniejszych plaż ;)
                      2. Plaża wiele razy była w przeszłości wybierana jedną z 10 najładniejszych plaż we Włoszech, więc jest dość znana ;)
                      3. Nazwa plaży pochodzi od "obiektów", które są widoczne na zdjęciu.

Pozdrawiam,
                      Agata - Italia Forum
                      italiaforum.pl
                      • Gość: Zmija Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: 195.94.195.* 28.12.12, 15:35
                        Mój kolejny strzał, chociaż na początku właśnie o Sycylii pomyślałam:
                        San Vito lo Capo, Sycylia
                        • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.32-79-r.retail.telecomitalia.it 28.12.12, 18:32
                          Niestety, to nie jest również San Vito Lo Capo.
                          Może ustalmy jakiś ostateczny termin, jeśli nie padnie prawidłowa odpowiedź wówczas podam co to a miejsce i zapodam coś łatwiejszego?

Pozdrawiam,
                          Agata - Italia Forum
                          italiaforum.pl
                          • Gość: Zmija Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.12, 18:42
                            Bardzo mnie nurtuje co to, no nie wiem, moze do niedzieli jak nic z tego, to wtedy prosimy o odpowiedz i nowa, latwiejsza zagadke.
                            • Gość: Jola Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.12, 20:07
                              A może to Cala Corsara?
                            • Gość: Jola Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.12, 20:19
                              I jeszcze jedna propozycja: La Baia dei Turchi.
                              • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.36-79-r.retail.telecomitalia.it 29.12.12, 10:43
                                Niestety obie propozycje nie są prawidłowe.
                                Jeszcze trzy podpowiedzi:
                                4. Plaża znajduje się na terenie parku przyrodniczego.
                                5. Produkuje się tam również dobre czerwone wino - w parku nie na plaży hehe ;)
                                6. Plaża nie leży na żadnej z włoskich wysp.
                                Myślę, że teraz powinno być już łatwo. Gdyby jednak nie padła prawidłowa odpowiedź to jutro po 12 podam rozwiązanie.

Pozdrawiam,
                                Agata - Italia Forum
                                italiaforum.pl
    • Gość: Jola Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.12, 17:31
      Witam ponownie, trzeci strzał musi być celny. Nie znam nazwy plaży, ale leży ona na terenie Parco Regionale del Conero.
      • Gość: Jola Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.12, 20:02
        wiem, wiem, plaża nosi nazwę dwie siostry.
        • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.247-95-r.retail.telecomitalia.it 29.12.12, 20:38
          Brawo!!! Teraz już mogę bez najmniejszej wątpliwości uznać Twoją odpowiedź ;) Pierwsza była zbyt ogólna, ponieważ w Parku Conero jest kilkanaście różnych plaż.
          Plaża nosi nazwę Due Sorelle i znajduje się w Parku Conero (Riviera del Conero), w moim regionie czyli Marche. Nazwa plaży pochodzi od dwóch skał (sióstr) na morzu, które widać również na zdjęciu. Czerwone wino produkowane w Parku to Rosso Conero.
          Gratuluję prawidłowej odpowiedzi. Prześlij swój adres na agata (at) italiaforum.pl w celu wysyłki nagrody. Możesz teraz zapodać swoją zagadkę :)

Pozdrawiam,
          Agata - Italia Forum
          italiaforum.pl
          • jolama Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) 30.12.12, 13:50
            Oto moja zagadka:

Tekst linka
            • Gość: agata Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.247-95-r.retail.telecomitalia.it 31.12.12, 10:41
              Na pierwszy rzut oka pomyślałam o Portofino, ale wydaje mi się, że to będzie Willa w Ogrodach Botanicznym Hanbury w Ventimiglii.

Pozdrawiam,
              Agata - Italia Forum
              italiaforum.pl
            • wislok1 Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) 31.12.12, 17:03
              Ventimiglia
              Villa Hanbury
              it.wikipedia.org/wiki/Giardini_botanici_Hanbury
              • Gość: Jola Re: Wyższy poziom wtajemniczenia :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.13, 20:56
                Jestem pod wrażeniem znajomości Italii. Hm, chyba to było za proste. Pozdrawiam.
    • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 02.01.13, 20:54
      Ponieważ nie widzę nowych zagadek pozwolę sobie zaproponować swoją :
      zagadka :)
      • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 02.01.13, 22:16
        Plaża pod murem centrum historycznego Gallipoli - Spiaggia della Purita :)

Pozdrawiam,
        Agata - Italia Forum
        italiaforum.pl
        • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 03.01.13, 00:17
          Dokładnie, gratuluje :)
          • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 03.01.13, 13:05
            Kolejna zagadka:
            i46.tinypic.com/2m7adm9.jpg
            Według mnie łatwe ;)
            Można podać nazwę wyspy widocznej na zdjęciu albo miejsca z którego zostało zrobione, z czego pierwsza możliwość jest znacznie łatwiejsza.

Pozdrawiam,
            Agata - Italia Forum
            italiaforum.pl
            • Gość: Zmija Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: 195.94.195.* 03.01.13, 13:10
              Obstawiam Monte Isola
              • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 03.01.13, 18:51
                Gość portalu: Zmija napisał(a):

> Obstawiam Monte Isola

Niestety to nie to.

Pozdrawiam,
                Agata - Italia Forum
                italiaforum.pl
              • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 03.01.13, 20:05
                Isola di San Pietro, widok z Sardynii ?
                • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 04.01.13, 11:44
                  Nie jest to Isola di San Pietro.

Pozdrawiam,
                  Agata - Italia Forum
                  italiaforum.pl
                  • Gość: Zmija Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: 195.94.195.* 04.01.13, 12:57
                    Kolejny mój typ:

Isola Maddalena
                    • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 04.01.13, 16:39
                      Nie jest to również La Maddalena :(
                      Hmm myślałam, że zagadka jest zbyt łatwa i zostanie odgadnięta w 5 minut, bo jest to jeden z symboli .......

Pozdrawiam,
                      Agata - Italia Forum
                      italiaforum.pl
                      • Gość: Jola Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.13, 17:27
                        Może chodzi po prostu o Capri :)
                        • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 04.01.13, 22:31
                          Moim zdaniem, nie, bo jest różnica między tym
                          a tym
                          www.laminervacapri.com/images/h-visiting-capri.jpg
                        • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 05.01.13, 19:25
                          Nie, to nie jest Capri.
                          Tyle wspaniałych miejsc się przewija, które chętnie znów bym odwiedziła :)

Pozdrawiam,
                          Agata - Italia Forum
                          italiaforum.pl
                          • itm.an Re: Co to za miejsce? (zabawa) 05.01.13, 21:55
                            Czy tajemnicza wyspa jest na 7 liter?
                            • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 06.01.13, 17:41
                              itm.an napisał(a):

> Czy tajemnicza wyspa jest na 7 liter?

Nie, ale dla ułatwienia mogę podać, że tajemnicza wyspa jest na 8 liter i związana jest z festiwalem filmowym ;)

Pozdrawiam,
                              Agata - Italia Forum
                              italiaforum.pl
                              • Gość: Jola Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.13, 19:19
                                wyspa Tavolara :)
                                • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 06.01.13, 20:43
                                  Brawo! Wreszcie prawidłowa odpowiedź :) Według mnie to była bardzo łatwa zagadka, biorąc pod uwagę, że wyspa jest widoczna z przynajmniej kilkudziesięciu plaż na Sardynii, nie wspominając już o promach przypływających do Olbii, a wiele osób deklaruje tu, że na Sardynii było.
                                  Ciekawe jakbym dała coś naprawdę trudnego? ;)

Pozdrawiam,
                                  Agata - Italia Forum
                                  italiaforum.pl
                                  • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 06.01.13, 22:26
                                    No, to chyba miał być żart z tą łatwością.
                                    Ja dobrze zgadłem wyspę koło Sardynii, w sumie należy się pół punktu, hehe.

Z górami i plażami na wyspach jest jeden kłopot, są do siebie cholernie podobne ( czasem ).
                                    Jak ktoś się patrzy z zachodniej strony widzi czasem coś innego niż ten, co spogląda z wschodniej strony czy południowej.
                                    • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 06.01.13, 23:24
                                      A teraz widoki z innej strony:
                                      www.ioamoiviaggi.it/wp-content/uploads/2012/09/tavolara-ore-13.jpg
                                      www.marinasarda.it/gallery_itinerari/Tavolara5.jpg
                                      Jak ktoś tam nie był i na spokojnie tego ze WSZYSTKICH stron nie obejrzał, to za chiny nie zgadnie.

PS: cudne miejsce
                                  • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.116-80-r.retail.telecomitalia.it 07.01.13, 00:09
                                    A zapomniałam, że była możliwa jeszcze druga odpowiedź, czyli skąd zostało zrobione zdjęcie. Jednak to było już naprawdę bardzo trudne :) Prawidłowa odpowiedź to okolice Monte Petrosu (Punta Molara).
                                    Można zobaczyć to miejsce tu (pierwsza fotka):
                                    italiaforum.pl/viewtopic.php?f=25&t=554#p1316
                                    Zdjęcie zostało zrobione z tej skały.

Pozdrawiam,
                                    Agata - Italia Forum
                                    italiaforum.pl
                                    • jolama Re: Co to za miejsce? (zabawa) 13.01.13, 11:46
                                      Tekst linka
                                      • jolama Re: Co to za miejsce? (zabawa) 13.01.13, 11:47
                                        Powyżej kolejna włoska zagadka :)
    • Gość: jolama Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.13, 21:54
      !?...
      • caffe_al_vetro Re: Co to za miejsce? (zabawa) 22.01.13, 21:13
        moze chociaz jakas podpowiedz bo na San Galgano niestety nie wyglada:)
        • Gość: jolama Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.13, 21:32
          Jest to wyjątkowe miejsce w Ligurii....
          • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 22.01.13, 22:36
            Bussana Vecchia

Ruiny kościoła

en.wikipedia.org/wiki/Bussana_Vecchia,_Liguria
            • Gość: jolama Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.13, 21:30
              Oczywiście, prawda, że jest to niezwykłe miejsce?
              • wislok1 Nowa zagadka 24.01.13, 18:07
                Rewelacyjne,
                zawsze mnie interesowały takie miejsca !

A teraz coś innego, też rewelacja, dla ułatwienia od razu 2 fotki :
                4.bp.blogspot.com/-z6KPf6sFhEQ/TdIqTuYo3tI/AAAAAAAAIdI/6Rg5PPj0CvE/s1600/DSC_0052.JPG
                sophiesaffron.files.wordpress.com/2010/07/img_1190.jpg
                • Gość: jolama Re: Nowa zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.13, 21:54
                  Isole di Brissago :)
                  pozdrawiam
                  • wislok1 Re: Nowa zagadka 24.01.13, 22:23
                    Niestety nie
                    • caffe_al_vetro Re: Nowa zagadka 25.01.13, 14:48
                      Isola Bella, Lago Maggiore?
                      • wislok1 Re: Nowa zagadka 25.01.13, 16:45
                        Brawo !
                        Gratulacje !

Urocza mała wyspa koło miasta Stresa, z barokowym zamkiem i rewelacyjnym ogrodem
                        pl.wikipedia.org/wiki/Isola_Bella
                        • caffe_al_vetro Re: Nowa zagadka 25.01.13, 22:42
                          trudne:) no to kolej na mnie (nie krzyżujcie ale pierwszy raz wstawiam linka!)
                          a teraz moja
                          • wislok1 Re: Nowa zagadka 26.01.13, 00:02
                            Pentidattilo

Rewelka, chce się jechać, lubię takie upiorne miejsca, hehe

www.podroze.pl/dzial/poznaj/6-pentidattilo-wlochy-opuszczone-miasta-galeria/2256/
                            • caffe_al_vetro Re: Nowa zagadka 26.01.13, 11:14
                              brawo! w rzeczywistosci wcale nie jest takie upiorne, przyjemnie sie tam spaceruje:) dzieki za linka - o tej historii z baronem nie slyszalam!
                              • Gość: Zagadka zimowa Re: Nowa zagadka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.01.13, 17:52
                                Gdzie to jest ?

www.adriadatabanka.cz/admin/images/object/object_700-800/object_752/zk_pictures_290_23832_5b88f71b.JPG
                                • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-79-r.retail.telecomitalia.it 27.01.13, 19:49
                                  Monte Santo di Lussari?

Pozdrawiam,
                                  Agata - Italia Forum
                                  italiaforum.pl
                                  • wislok1 Re: Nowa zagadka 27.01.13, 23:46
                                    Tak ! Brawo !

Zagadka była moja, sam nie wiem, dlaczego zapomniałem sie zalogować, hehe

en.wikipedia.org/wiki/Tarvisio
                                    • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 28.01.13, 13:49
                                      Czas na coś trochę trudniejszego. Najlepiej jeśli zostanie podana nazwa plaży, ale mogę zaakceptować też nazwę geograficzną miejsca. Sam region nie wystarczy ;)

oi49.tinypic.com/vy0as9.jpg
                                      Pozdrawiam,
                                      Agata - Italia Forum
                                      italiaforum.pl
                                      • itm.an Re: Nowa zagadka 28.01.13, 19:59
                                        wybrzeże Manfredonii?
                                        • caffe_al_vetro Re: Nowa zagadka 28.01.13, 22:55
                                          Gargano?
                                          • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 29.01.13, 12:50
                                            Niestety, nie jest to ani wybrzeże Manfredonii ani żadne inne miejsce na Gargano.
                                            Chociaż..........gdyby tak zdjęcie przeciąć na dwie części to prawie identyczne miejsca można znaleźć na Gargano, to po prawej zaraz za Mattinata a to po lewej dalej w kierunku Vieste, różnica jest przede wszystkim w kolorze i kształcie skał no i tu wszysko jest w jednym miejscu ;)

Pozdrawiam,
                                            Agata - Italia Forum
                                            italiaforum.pl
                                            • caffe_al_vetro Re: Nowa zagadka 29.01.13, 14:48
                                              strzelam: liguria czy marche?:)
                                      • shilaa Re: Nowa zagadka 29.01.13, 15:09
                                        > Czas na coś trochę trudniejszego. Najlepiej jeśli zostanie podana nazwa plaży,
                                        > ale mogę zaakceptować też nazwę geograficzną miejsca. Sam region nie wystarczy
                                        > ;)
                                        >
                                        > oi49.tinypic.com/vy0as9.jpg

Bede zaskoczona jesli na zdjeciu powyzej i dwoch moich ponizej jest to samo miejsce - Arco Naturale w Palinuro/Marina di Camerota.
                                        i46.tinypic.com/2zswtvt.jpg
                                        i49.tinypic.com/xc7uxc.jpg
                                        • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 29.01.13, 15:58
                                          Czemu będziesz zaskoczona? Gratuluję bo to jest jak najbardziej prawidłowa odpowiedź ;)
                                          Nie spodziewałam się, że zagadka tak szybko zostanie rozwiązana. Liczyłam, że typy będą właśnie na Gargano i Wyspy Pontyjskie. Brawo!

Pozdrawiam,
                                          Agata - Italia Forun
                                          italiaforum.pl
                                          • shilaa Re: Nowa zagadka 30.01.13, 00:34
                                            Zaskoczona, bo jest to miejsce zupelnie niepopularne i nieznane wsrod Polakow.

Palinuro i Marina di Camerota to chyba najpopularniejsze wsrod mieszkancow Neapolu miejsce na krotsze lub dluzsze wakacje i oni stanowia wiekszosc turystow. Od wielu lat niezwykle popularne wsrod mlodych neapolitanczykow, miedzy Palinuro a Marina di Camerota znajduje sie bardzo znana dyskoteka, Il Ciclope.
                                            Co roku jezdze tam z moim chlopakiem na kilka dni i za kazdym razem plyniemy kajakiem na plaze pokazana na zdjeciu :-) Za kazdym razem mamy ja tylko dla siebie (albo nie ma nikogo, albo spotyka sie max. 2-3 pary zakochanych, co jest dosc charakterystyczne dla tego rodzaju plaz).

Oto moja zagadka: i46.tinypic.com/14kirns.jpg
                                            Prosze o podanie nazwy miejsca, ktore widac i takze nazwe miejsca, z ktorego zrobilam zdjecie :-)
                                            • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 30.01.13, 11:17
                                              shilaa napisała:

> Zaskoczona, bo jest to miejsce zupelnie niepopularne i nieznane wsrod Polakow.

Raczej trudno by było o jakąś piękną plażę we Włoszech, której bym nie znała ;)
                                              Fajna plaża, właściwie to jest ich kilka, jedna obok drugiej, dostępne z morza, niektóre z ładnymi grotami w skałach.

Rozwiązanie zagadki: na zdjęciu widać Capri, zdjęcie zrobione gdzieś z okolic zatoki/plaży Ieranto.
                                              Nie wiem może psuję zabawę? bo myślę, że drugą częścią zagadki to byłby spory problem :)

Pozdrawiam,
                                              Agata - Italia Forum
                                              italiaforum.pl
                                              • shilaa Re: Nowa zagadka 30.01.13, 17:44
                                                > Raczej trudno by było o jakąś piękną plażę we Włoszech, której bym nie znała ;)

W Twoim przypadku nie watpie, ale jednak okolice Palinuro sa absolutnie nieznane polskim turystom. Zreszta nie tylko polskim, wsrod naprawde nielicznych turystow zagranicznych wiekszosc stanowia Holendrzy i Niemcy, ciezko jest nawet spotkac tam turystow spoza Kampanii.

Co do mojej zagadki - tak, to Capri.

zdjęcie zrobione gdzieś z okolic z
                                                > atoki/plaży Ieranto.

a jednak nie :-)
                                                • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 30.01.13, 21:18
                                                  > zdjęcie zrobione gdzieś z okolic zatoki/plaży Ieranto.

shilaa napisała:
                                                  > a jednak nie :-)

Hmm.... oczywiście mam na myśli okolice bo nie jest możliwe według mnie dokładne określenie miejsca, gdzie stała osoba robiąca to zdjęcie, za mało szczegółów widać na pierwszym planie, a identyczne zdjęcie można zrobić z dziesiątków rożnych miejsc.
                                                  Można jedynie zgadywać. Czy to są drzewka oliwne? Jeśli tak to może być gdzieś w pobliżu wieży na Punta della Campanella, ale równie dobrze może być każde inne miejsce w pobliżu, może nawet jakaś posiadłość w Termini, jeśli ktoś zrobił zbliżenie bo się wydaje że morze jest blisko :)

Pozdrawiam,
                                                  Agata - Italia Forum
                                                  italiaforum.pl
                                                  • shilaa Re: Nowa zagadka 31.01.13, 12:26
                                                    > Można jedynie zgadywać. Czy to są drzewka oliwne? Jeśli tak to może być gdzieś
                                                    > w pobliżu wieży na Punta della Campanella, ale równie dobrze może być każde inn
                                                    > e miejsce w pobliżu, może nawet jakaś posiadłość w Termini, jeśli ktoś zrobił z
                                                    > bliżenie bo się wydaje że morze jest blisko :)

Tak, zdjecie zrobilam z jednego z moich ulubionych miejsc na calym polwyspie - zejscie do Punta Campanella.

To jedno z nielicznych miejsc w tamtej okolicy, w ktorych mozna sie usiasc na murku wsrod drzew oliwnych i prawie zasnac, tak jest tam cicho i bezludnie. Niezapomniane widoki na Capri o zachodzie slonca, a wszystko to z dala od turystow, ktorzy o tym miejscu nie maja pojecia.
                                                  • Gość: agata Re: Nowa zagadka IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 01.02.13, 13:56
                                                    Zgadzam się, ja również bardzo lubię to miejsce ;)

Pozdrawiam,
                                                    Agata - Italia Forum
                                                    italiaforum.pl
    • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 29.01.13, 17:30
      To ja znów zaproponuje łatwiejszą zagadkę:
      zdjęcie
      • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 29.01.13, 18:07
        Widzę, że lubisz Salento ;)
        To jest Otranto, uliczka przy porcie.
        Teraz wstawia zagadkę shilaa.

Pozdrawiam,
        Agata - Italia Forum
        italiaforum.pl
        • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 29.01.13, 18:13
          Tak, to Otranto. Salento to moje ulubione miejsce letnich wypoczynków :)
    • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 01.02.13, 13:59
      Tym razem coś łatwego:

oi47.tinypic.com/2hr06tg.jpg
      Pozdrawiam,
      Agata - Italia Forum
      italiaforum.pl
      • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 01.02.13, 15:46
        Opactwo San Fruttuoso w Capodimonte - Liguria

sukienkawkropki.blogspot.com/2012/11/liguria-opactwo-san-fruttuoso-w.html
        • Gość: agata Re: Co to za miejsce? (zabawa) IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 01.02.13, 16:09
          Zgadza się :)

Pozdrawiam,
          Agata - Italia Forum
          italiaforum.pl
          • wislok1 Zagadka wieczorowa 01.02.13, 23:01
            www.grandihotel.it/wp-content/files_flutter/1290790008_86_1_2_14_fotolocalita.jpg
            Gdzie to jest ? Jaka miejscowość ?
            • wislok1 Z dzienną podpowiedzią 01.02.13, 23:09
              randandtam.files.wordpress.com/2012/04/dsc_0733.jpg
              Wieczorem trudno się połapać, prawie wszystko do siebie podobne
              • Gość: agata Re: Z dzienną podpowiedzią IP: *.21-87-r.retail.telecomitalia.it 02.02.13, 14:32
                Domyślam się co to za "graniczne" :) miejsce, chociaż nie, nie byłam tam. Dam jednak szansę innym ponieważ ja nie mam zamiaru więcej w tym uczestniczyć. Zdecydowałem się, że więcej nie będę wklejać żadnych swoich zdjęć ani udzielać żadnych rad na tym forum dopóki administracja będzie tolerować i popierać chamstwo i osoba(y) za to odpowiedzialna nie zostanie całkiem usunięta. Jeśli innym odpowiada taki stan rzeczy to mówi się trudno. Ciekawe kto będzie na tym stratny :)

Pozdrawiam,
                Agata - Italia Forum
                italiaforum.pl
                ----------------------------------------------------------
                ulubione cytaty:

"Jesteś gupim chamem durna babo"
                jeepwdyzlu
                • wislok1 Re: Z dzienną podpowiedzią 02.02.13, 22:45
                  Taaa, cóż,
                  ten przypadek jest beznadziejny.

Kilka razy na forum dyskusja między nami była ostra, wina była po obu stronach,
                  ale coś takiego...
                  • wislok1 Może ktoś wie ? 02.02.13, 22:52
                    Agata ma rację z tym "pograniczem"
                    • wislok1 Jeszcze jedna podpowiedź 07.02.13, 18:57
                      Gotował tam Makłowicz, dokładnie w tym małym porcie
                      • radioaktywny Re: Jeszcze jedna podpowiedź 07.02.13, 19:37
                        Muggia, koło Triestu :)
                        ale mnie to kosztowało wysiłku, że ho, ho !
                        • wislok1 Brawo 07.02.13, 19:59
                          pl.wikipedia.org/wiki/Muggia
                          Ślicznie położona, ale strasznie zatłoczona, auto na aucie
    • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 18:08
      Podniosę do góry ten watek i dam nową zagadkę. Jest nieco podchwytliwa, może tym razem nie będzie trafień za 1 razem :)
      link
      • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 18:17
        Drzewa i Alpy Julijskie ?
        • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 18:37
          Ten haczyk, o którym wczesniej wspomniałem brzmi: to nie sa Alpy :)
          • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 18:54
            W takim razie Apeniny
            tiny.pl/h25c3
            Drzewa dość skutecznie zasłaniają
            • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 19:02
              Tak, ale Apeniny ciagną sie niemal przez całe Włochy, a to jest konkretne miejsce...
              Dla ułatwienia link
              • wislok1 Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 20:01
                Corno Grande, najwyższy szczyt ?
                • radioaktywny Re: Co to za miejsce? (zabawa) 07.02.13, 20:54
                  Doskonale, samo sedno :)
                  Gran Sasso
                  • wislok1 Zagadka pałacowo-erotyczna 07.02.13, 22:40
                    Co to za pałac ?

Pałac renesansowy, całkiem udany:
                    ih1.redbubble.net/image.7128036.9480/flat,550x550,075,f.jpg
                    W środku sporo erotycznych fresków, takich bardzo mocno erotycznych jak na XVI wiek :
                    s3.amazonaws.com/magnoliasoft.imageweb/bridgeman/supersize/ben78447.jpg
                    • caffe_al_vetro Re: Zagadka pałacowo-erotyczna 08.02.13, 10:44
                      Palazzo Te, Mantova? :)
                      • wislok1 Brawo 08.02.13, 16:13
                        Bardzo ciekawa rezydencja:
                        pl.wikipedia.org/wiki/Palazzo_Te
                        • Gość: agata co to za miejsce? IP: *.8-79-r.retail.telecomitalia.it 30.07.13, 17:39
                          Zapraszam tym razem do podobnej zabawy na naszej stronie na facebooku:
                          www.facebook.com/italiaforum
                          jak komuś się uda czeka drobna niespodzianka ;)

Pozdrawiam
                          Agata
                          www.italiaforum.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka