Dodaj do ulubionych

RZYM w pazdzierniku

30.08.13, 08:47
witam,
proszę o poradę:
1. jak dostać się z lotniska do centrum
2. czy październik to dobry czas na zwiedzanie
3. czy na miejscu można wynająć i za ile polskojęzycznego przewodnika?
4. kwatery prywatne ( u Polakow), hostele?

dziękuję i prosz eo pomoc
Obserwuj wątek
    • pietrzj1 Re: RZYM w pazdzierniku 30.08.13, 09:56
      > 1. jak dostać się z lotniska do centrum
      Pociągiem, bądź korzystając z autobusów, np Terravision (można kupić bilety przez internet)

> 2. czy październik to dobry czas na zwiedzanie
      Jak dla mnie lepszy niż lato, ale trzeba mieć na względzie możliwość deszczów

> 3. czy na miejscu można wynająć i za ile polskojęzycznego przewodnika?
      Pewnie można, ale wystarczy mieć dobry przewodnik książkowy - do ogarnięcia podstaw Rzymu na pewno wystarczy

> 4. kwatery prywatne ( u Polakow), hostele?
      Polecam booking.com albo inny serwis internetowy do rezerwacji. Można znaleźć bardzo ciekawe oferty, szczególnie poza sezonem letnim.
          • pietrzj1 Re: RZYM w pazdzierniku 30.08.13, 11:14
            gmbh1 napisała:

> lotnisko ROma Campino- jaki jest koszt doajzdu do centrum?
            Wg Terravision, autobusem od 4 EUR w jedną stronę, ale to zależy od tego, jak wcześnie zarezerwujesz przejazd. Szczegóły:
            www.terravision.eu/rome_ciampino.html
            Oczywiście, decydując się na autobus, ryzykujemy korki. Pociągiem drożej, ale pewniej.
        • miriam_73 Re: RZYM w pazdzierniku 30.08.13, 23:08
          Nie zgubisz sie, Rzym wbrew pozorom nie jest trudny do ogarniecia. Kup dobra mapę
          (W empikach są takie laminowane - bbdb, czytelne, wszystko co najważniejsze pooznaczane, przejrzyj przed wyjazdem dobry przewodnik (np. National Geografic, Baedeckera, Wiedzę i Życie, czy E xplore! Guide). Jeśli jedziesz intensywnie zwiedzać to koniecznie kup Roma Pass, skraca kolejki do Colsseum i na forum bardzo wydatnie, masz w tym komunikację,zniżki itd.www.romapass.it/, poza tym jest bus 100 spod Termini, obok także archeobus jeżdżący na Via Appia
          Aha i koniecznie przez net zrób rezerwacje Muzeów Watykanskich, z wydrukiem mijsz kolejkę i wchodzi z przodu pokazując swój Pass.
        • pietrzj1 Re: RZYM w pazdzierniku 30.08.13, 14:21
          > Akurat w Rzymie najtaniej jest latem: wszyscy wyjezdzaja z upalnego miasta. We
          > wrzesniu i pazdzierniku zycie wraca do normy (polityka, zycie naukowe, kultural
          > ne itp.), a ceny noclegow rosna. Pada jak w lutym (mniej niz w listopadzie, ale
          > czesto).

Ciężko mi się z tym zgodzić. W Rzymie byłem dwa razy, raz w styczniu na parę dni, raz w lipcu - na 2 dni. W lipcu dużo więcej ludzi (turystów, oczywiście), hotele w podobnych cenach co w styczniu, wcale nie tańsze.
          W styczniu było też zdecydowanie mniej naganiaczy na ulicach niż w lipcu.
          Pogodę miałem świetną, zarówno w styczniu (bez deszczu, ok. 10-12 stopni), jak i w lipcu (brak deszczu, 30+ stopni). Preferuję tę styczniową, ale wiem, że można trafić na deszcz non stop.
          • Gość: bancomat Re: RZYM w pazdzierniku IP: *.0-79-r.retail.telecomitalia.it 30.08.13, 16:37
            Dokladnie najtaniej jest pod koniec lipca i w sierpniu (bassa stagione-low season). Jesli podzial jest na 4 okrest, to bedzie to middle season. Do Rzymu przyjezdzaja nie tylko turysci i nie tylko ten popyt ksztaltuje ceny w hotelach.
            Przyklad:
            www.lavienrome.com/inglese/prices.htm
            LOW SEASON: 10/1 TO 10/3 - 5/11 TO 20/12
            MIDDLE SEASON: 11/3 TO 31/3 - 1/8 TO 31/8
            HIGH SEASON: 1/4 TO 31/7 - 1/9 TO 4/11
            SPECIAL SEASON: 21/12 TO 9/1 - EASTER WEEK
            Akurat w styczniu, jak widac, jest low season.
    • vipera.b Re: RZYM w pazdzierniku 30.08.13, 15:04
      1. Które lotnisko?
      2. Byłam dwa razy w październiku - była ładna pogoda, tylko ranki i wieczory chłodne.
      3. w internecie - nawet gdzieś tu na forum ogłaszają się polskojęzyczni przewodnicy. Ale nie ma się czego bać - pomimo tego, że Rzym jest duży wszystko warte zobaczenia jest w centrum i w zasięgu metra :-)
      4. namiarów kwatery prywatne i hostele nie mam. ale polecam kemping.
    • Gość: aniko Re: RZYM w pazdzierniku IP: 195.85.196.* 30.08.13, 16:24
      Nie pamietam jak dostać sie do centrum, ale chyba prosto, bo ... nie pamiętam nic szczególnego z tym zwiazanego. W Rzymie byłam w listopadzie i żałowałam, że nie zabrałam szortów, temp. nie schodziła poniżej 20 stopni. Październik i listopad to najlepsze miesiące do zwiedzania, nie zaryzykowałabym męczarni w upale, bez względu na koszty. W Rzymie mnóstwo jest nieduzych hoteli rodzinnych, pamiętam, że za 2 os. pokój z łazienka i śniadaniem, w centum płaciłyśmy 100 euro za dobę.
    • holly-mania Re: RZYM w pazdzierniku 12.09.13, 13:51
      Hej,
      Do centrum moim zdaniem najlepiej autobusem. Nie zgubisz się, jak coś to idź tam gdzie wszyscy, albo najnormalniej w świecie zapytaj kogoś ;)
      Październik dobry, jest bardzo ciepło.
      W Rzymie niedaleko Termini (dworca) jest fajny hotel 2*, za który płaciłam 20euro za dobę plus za powietrze(:P) 2euro za dobę. Internet, łazienka. W pokoju są tylko łóżka i mini szafka, ale i tak cały dzień jest się na mieście. Najlepiej zrobić rezerwację przez jakiś portal, jest taniej. Hotel Positano ;)
    • mario.b1 Re: RZYM w pazdzierniku 19.10.13, 13:13
      Dobre noclegi w cenrum Rzymu
      www.facebook.com/pages/ROME-RZYM-apartamenty-noclegi/519846174708268
      mbh1 napisała:

> witam,
      > proszę o poradę:
      > 1. jak dostać się z lotniska do centrum
      > 2. czy październik to dobry czas na zwiedzanie
      > 3. czy na miejscu można wynająć i za ile polskojęzycznego przewodnika?
      > 4. kwatery prywatne ( u Polakow), hostele?
      >
      > dziękuję i prosz eo pomoc
      • holly-mania Re: RZYM w pazdzierniku 19.10.13, 16:19
        Z lotniska do centrum nic prostszego. Wychodzisz z samolotu, wchodzisz do autobusu i jedziesz ;) Na pewno dostrzeżesz autobus, z resztą pewnie wszyscy będą zmierzać w jego kierunku ;P A bilet kupujesz u kierowcy. Nie wiem jak w te stronę, ale z centrum na lotnisko płaciłam 3,60E.

Październik to IDEALNY czas na zwiedzanie!

Jeśli chodzi o przewodnika, to nie wiem, bo nigdy nie wynajmowałam. Ale jeśli znajdziesz kwatery prywatne (chyba w centrum będzie ciężko?) to pewnie coś Ci w tej kwestii doradzą.
        Polecam hotel POSITANO, ja płaciłam coś koło 20E za dobę.

Jeszcze jakieś pytania? ;)
        Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka