Dodaj do ulubionych

Eurocamp drożeje nawet o 50% :(

25.09.13, 08:21
Jako, że następne wakacje zaplanowałem znowu we Włoszech to napiszę w tym wątku. Wakacje 2014 rezerwowałem już w czerwcu tego roku i zaraz po przyjeździe dostałem telefon, że mam klepnięty termin 30 sierpień - 13 wrzesień 2014 na Pra delle Torri choć chciałem Union Lido ale ten drugi wyleciał chyba na dobre z polskiej oferty bo nie było go już w tym roku. Za mobildomek z klimatyzacją i tarasem na Marina di Venezia w tym roku zapłaciłem 1860 + 160 rezerwacja. Za bardzo podobny z tym samym wyposażeniem na 2014 wystawiono mi rachunek na 2843zł + 160 czyli o 1000zł więcej. Po części wynika to ze zmiany dotyczącej promocji 21 za 14 czy też 14 za 10, które to zostały przesunięte o tydzień do przodu więc w interesującym mnie terminie będę musiał zapłacić za całe 14 dni, a nie za 10, jak miało to miejsce do tej pory. Chociaż nie ma jeszcze cenników na stronie, to z mojego rachunku wyliczyłem, że same ceny też poszły w górę. Za pełne 14 dni nad włoskim Adriatykiem cena podstawowa na rok przyszły wyszła 2527 za domek bez "dodatków". Według cennika 2013 to 2079zł. Podsumowując. Nie opłacało się zachwalać tego typu wakacji bo ich popularność rośnie, a wraz z nią i ceny ;)
Obserwuj wątek
      • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 25.09.13, 09:19
        W tym roku w sierpniu i chyba przez część września Vacansoleil miał fajną promocję. Codziennie pobyt na jednym lub kilku kempingach w danym kraju można było kupić za pół ceny (namioty i domki). W newsletterze przychodziły informacje na trzy dni do przodu. Promocja świetna tylko czy powtórzy się w przyszłym roku?
      • malin7 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 01.10.13, 23:08
        Niestety promocja przed sezonem kończy się już 6 czerwca a ta posezonowa zaczyna dopiero we wrześniu. Dziś właśnie dzwoniła do mnie pani z Eurocampu i dostałam na maila rezerwacje. Kurcze, jak już nie obowiązują nas terminy wakacji bo mamy studenta :) to tak się porobiło. Pytałam dlaczego tak wcześnie kończy się ta promocja czerwcowa, ponoć Eurocamp polski dostał bardzo mało miejsc w terminach czerwcowych. Póki co mam klepniętą rezerwację na czerwiec - Francja i wrzesień - Portugalia ( tu już z promocją ), ale faktycznie sprawdzę inne możliwości na Francję :) Może wynajęcie mieszkanka będzie tańsze, choć już się nastawiłam na kemping w czerwcu. Dobrze, że wrzesień jest :)
        Acha, ja też rezerwowałam wstępnie w czerwcu. Nie wiem, czy zauważyliście, że wypadła , oprócz Cavallino Union Lido we Włoszech, także Korsyka. Ale to już i w tym sezonie było tak, również w angielskim Eurocampie. W angielskim też jest drożej, cóż, coraz większy popyt na ten sposób spędzania wakacji to nie dziwota.
          • Gość: 10x Customer Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: 78.10.240.* 21.11.13, 10:53
            Z tego co mi powiedziano, chyba nieoficjalnie, to podwyżka cen wynika z tego, że porównując ceny biura w Polsce do cen biur z zagranicy to są one najniższe. Przez to bardzo często nie dostają miejsc na jakiś fajnych campingach i musza już w grudniu czy styczniu mówić, że nie ma już dostępnych miejsc. Dzięki podwyżce cen udało im się dostać znacznie więcej miejsc na popularnych campingach, dzięki czemu mogą zaspokoić potrzeby większej ilości klientów.

Porównując np z biurem Angielskim ceny Eurocamp Polska są mniejsze czasami nawet o 80%.
            • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 21.11.13, 14:24
              Gość portalu: 10x Customer napisał(a):

> Z tego co mi powiedziano, chyba nieoficjalnie, to podwyżka cen wynika z tego, ż
              > e porównując ceny biura w Polsce do cen biur z zagranicy to są one najniższe.
              >

Podobnie jak polskie wynagrodzenia (w Europie wyprzedzamy chyba tylko Rumunię) . Fakt faktem jest taniej, ale głównie poza sezonem. W szczycie różnice się zacierają. Nie czarujmy się jednak. Gdyby nie te spore upusty to polskie oddziały by po prostu nie istniały. Mało kto w Polsce wyda w porywach nawet 10 000zł za dwa tygodnie na kempingu za sam nocleg.
            • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 21.11.13, 19:56
              > Dzięki podwyżce cen udało im się dostać znacznie więcej miejsc na popularnych campingach, > dzięki czemu mogą zaspokoić potrzeby większej ilości klientów.
              Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Nigdy, aż do tego roku (a wyjeżdżam z Eurocampem od 1995 r) nie miałam trudności z zarezerwowaniem wybranych campingów. Piszę wybranych, bo w ciągu jednego wyjazdu nocowałam na o 2-5 campingach. Łącznie, nie licząc tych campingów, na których przebywałam dwu- lub trzykrotnie zaliczyłam w tym roku jubileuszowy 50 camping. Bez przeszkód mogłam wybierać też w campingach, których nie było w polskim katalogu, a cena za pobyt na wybranych z katalogu angielskiego, była taka, jak na campingach występujących w danym regionie kraju w Polskim katalogu. W tym roku kicha... Rezerwację złożyłam wcześnie, a miejsc na maj 2014 r. na wybranych przeze mnie campingach nie było, bo nie otrzymali przydziału z centrali w Anglii. Owszem, mogłabym skorzystać z oferty angielskiej, ale tylko poprzez angielską stronę i płacąc tak, jak Anglicy. A za tę cenę (w dwie osoby), to wolę lecieć na 2 tygodnie na jakąś wyspę w Grecji, wypożyczyć samochód i zwiedzać chociażby przez 10 dni. Również we wrześniu w wybranym terminie nie dało się uzyskać rezerwacji na wybranych campingach i musiałam dopasować urlop do możliwości wykupienia noclegów. Więc, gdzie tu więcej miejsc, dzięki którym można zaspokoić większą ilość klientów???
              • Gość: Kasia1234 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.limes.com.pl 21.11.13, 22:35
                Witam.
                Chciałabym również przyłączyć się do dyskusji.
                Na campingi jeżdżę od ok dziesięciu lat. Niestety wielokrotnie nie otrzymywałam miejsca na tych kempingach,które wcześniej zarezerwowałam. Co wówczas robiłam? Na początku zgadzałam się na zmianę kempingu,jaką proponował mi Eurocamp, jednak po pewnym czasie zaczęłam korzystać z ofert konkurencyjnych biur podróży, ponieważ zawsze w którymś z nich znalazłam miejsce na tym kempingu, który mnie interesował. Oczywiście uwielbiam jeździć z Eurocampem, jednak uważam za chore rezerwowanie pobytu na następny rok w maju-czerwcu. Rezerwując urlop nie wiedziałam (tak jak większość forumowiczów) , czy w przyszłym roku dostanę w określonym terminie, czy też nie. Dodatkowo wczesna rezerwacja nie gwarantuje otrzymania oczekiwanych miejsc i terminów. Podczas ostatnich dwóch wyjazdów korzystałam z oferty Holiday Home i Happy Camp, ponieważ mieli wolne miejsca nawet po upływie pół roku od czasu gdy Eurocamp powiadomił mnie o braku wolnych miejsc (z ciekawości weszłam wtedy na stronę Vacansoleil i też mieli wolne miejsca). Ceny porównywalne, miła obsługa na kempingach, choć zawsze uważałam,że Eurocamp,to jednak Eurocamp. Ponadto to ja chciałabym decydować,gdzie chciałabym spędzić wakacje, a nie mieć to z góry narzucone.
                W tym roku, po raz pierwszy od dwóch lat otrzymałam ten kemping i w tym terminie,o który prosiłam (w drugiej połowie czerwca). Jednak po otrzymaniu rachunku musiałam niestety zrezygnować. Za ten sam termin w Vacansoleil zaplaciłam o ponad 2100,- zł taniej. Nikomu nie muszę mówić, że jest to znacząca kwota w budżecie wakacji i nie dziwię się, że wielu forumowiczów skorzystało z oferty konkurencji.
                Tłumaczenia, że Eurocamp Polska musi dorównać ceny do Eurocampu angielskiego do mnie nie przemawia, ponieważ nie możemy naszych zarobków porównywać z ich zarobkami.
                • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 22.11.13, 12:58
                  Gość portalu: Kasia1234 napisał(a):

> Witam.
                  ....
                  > W tym roku, po raz pierwszy od dwóch lat otrzymałam ten kemping i w tym termini
                  > e,o który prosiłam (w drugiej połowie czerwca). Jednak po otrzymaniu rachunku m
                  > usiałam niestety zrezygnować. Za ten sam termin w Vacansoleil zaplaciłam o pona
                  > d 2100,- zł taniej.

Z ciekawości sprawdziłem dokładniej ofertę Vacansoleil i w tym roku poszli w odwrotną stronę niż Eurocamp. Oczywiście na korzyść klientów. Chodzi o zniżki w terminach poprzedzających i po zakończeniu sezonu. Właśnie Vacansoleil ma oferty 14 za 10 praktycznie do końca czerwca, a Eurocamp tylko do 7 czerwca, a to istotna różnica. Natomiast oferta 14 za 11 zaczyna się już od 23 sierpnia vs 14 za 10 od 6 września znowu na korzyść Vacansoleil. Porównanie dotyczy kempingu Pra` delle Torri.
              • Gość: orka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.11.13, 14:09
                Ja już w 2009 dostałam zamianę za Holandię - propozycję Luksemburga w maju, a chciałam zobaczyć tulipany w Keukenhof i na okolicznych polach...
                Na 2014 zarezerwowałam domki w oddziale holenderskim. W tym roku byłam z sekcją niemiecką.
                W interesującym nas terminie (w II połowie sierpnia 2014) polski Eurocamp otrzymał parę miejsc na Costa Brava, parę we Włoszech i coś na Lazurowym Wybrzeżu. Tak zostałam poinformowana w październiku. Jeśli chodzi o lipiec i sierpień, wolne miejsca zaczynają (-ły?) się 30/08...
                Więc gdzie tu możliwość skorzystania z większej liczby kempingów, jak ktoś wspomniał? :(
                • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 22.11.13, 18:42
                  > Jeśli chodzi o lipiec i sierpień, wolne miejsca zaczynają (-ły?) się 30/08...

Odnoszę wrażenie, że centrala w Anglii zaczyna coraz mniej dbać o klientów z Polski. Rozumie... prawo zysków. Ale czy wszystkie miejsca będą mieli wykupione przez Anglików, Niemców, czy Holendrów? Śmiem w to wątpić... Wielokrotnie widziałam na campingach znaczną liczbę pustych namiotów lub mobilhoumów. A przed sezonem (maj-czerwiec) i po sezonie (wrzesień) na campingach przeważali Polacy, którzy raczej się nie zdecydują na wykupienie pobytu po cenach angielskich. Stare żydowskie powiedzenie głosi, że lepszy mały zysk jednostkowy, a duży obrót, bo zysk globalny będzie wtedy większy. Być może Eurocamp, tracąc klientów z Polski, doceni tę zasadę i zacznie przydzielać na Polskę większą liczbę miejsc niż ma to miejsce na 2014 r.
                  • Gość: orka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.11.13, 20:05
                    > Ale czy wszystkie miejsca będą mieli wykupione przez Anglików, Niemców, czy Holendrów? Śmiem w to wątpić...
                    Masz rację. W zeszłym roku do ostatniej chwili przed wyjazdem sprawdzałam, do jakiej kwoty spadnie cena mh (w sekcji niemieckiej). Okazało się, że pozostała dokładnie taka sama, jaka była w marcu, kiedy rezerwowałam. No i domek pozostał niewykupiony...
                    Dziwna ta ichnia polityka...
                  • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 10:12
                    aseretka napisała:

> Odnoszę wrażenie, że centrala w Anglii zaczyna coraz mniej dbać o klientów z Po
                    > lski.

To ja do tej beczki dziegciu dołożę małą łyżeczkę miodu (z pyłków pochodzących z Unii i spoza Unii Europejskiej - czyli tego tańszego :) ). To, że angielska firma dba bardziej o swoich rodaków nie jest niczym nagannym (z ich punktu widzenia oczywiście). To tylko w Polsce interes obcy jest często ważniejszy od własnego. Holendrzy czy Niemcy to również klient, na którym zarabiają dłużej i więcej więc zapewniają im lepsze warunki. Oczywiście nie oznacza to, żeby nas traktować jako wypełnienie w dziurawym kalendarzu zamówień. Przechodząc jednak do rzeczy. Jak pisałem wyżej, chciałem pojechać w 2014 na Union Lido, którego w katalogu już nie ma więc zaznaczyłem Pra delle Torri i uzgodniłem, że jeżeli zwolni się miejsce z przydziału innego kraju to rezerwacja zostanie zmieniona. Niestety przez dłuższy czas wolnych miejsc nie było, mimo to, że na stronie UK był wolny (choć ostatni) mobildomek. Jednak dzwoniłem dalej i o dziwo w końcu wolne miejsce się znalazło nawet na pełne dwa tygodnie (od 31 sierpnia) i to po naszej, polskiej cenie. Rachunek wraz z opłatą rezerwacyjną wyniósł ponad 2800 bo w terminie tym nie ma już promocji 14 za 10, ale jest 21 za 14 co uświadomiłem sobie po kilku tygodniach więc znowu zadzwoniłem i wydłużyłem pobyt o kolejne 7 dni w Austrii na kempingu Woferlgut (co za melodyjna nazwa :) ) W ogólnym rozrachunku nie wyjdzie drogo, ale konkurencja już proponuje korzystniejsze promocyjne terminy i większy wybór kempingów. Miejmy więc nadzieję, że Eurocamp to zauważy i w przyszłym roku stosunki polsko-angielskie ulegną poprawie.
                    • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 11:31
                      > To, że angielska firma dba bardziej o swoich rodaków nie jest niczym nagannym (z ich punktu > widzenia oczywiście).
                      Odnośnie Włoch, to trochę mnie to dziwi, bo Anglików, których widziałam na włoskich campingach przez wszystkie lata mojego korzystania z usług Eurocampu, to mogłabym policzyć na palcach jednej ręki. Oni głównie rezerwują tereny północnej i środkowej Francji. We Włoszech przeważają Niemcy i Holendrzy, a najwięcej we wrześniu było oczywiście naszych rodaków.

> Jednak dzwoniłem dalej i o dziwo w końcu wolne miejsce się znalazło nawet na pełne dwa > tygodnie (od 31 sierpnia) i to po naszej, polskiej cenie. Rachunek wraz z opłatą
                      > rezerwacyjną wyniósł ponad 2800 bo w terminie tym nie ma już promocji 14 za 10, ale jest > 21 za 14.
                      Śmiem przypuszczać, ze gdybym nie złożyła rezygnacji z terminu majowego, na tylko jeden z wybranych przeze mnie dwóch campingów, to może i znalazłyby się wolne miejsca na drugim. Ale chcę być traktowana jako klient, tak jak do tej pory, więc nie będę wydzwaniała, co kilka dni z pytaniami o wolne miejsca. Tym bardziej, że ostatnio trudno się do biura Eurocampu dodzwonić :(
                      • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 12:03
                        aseretka napisała:

Ale chcę być traktowana jako klient, tak jak do tej pory,
                        > więc nie będę wydzwaniała, co kilka dni z pytaniami o wolne miejsca. Tym bardz
                        > iej, że ostatnio trudno się do biura Eurocampu dodzwonić :(

No i masz za swoje ;))) Zachwalałaś wakacje na kempingu, do tego obszerne i bogate w szczegóły relacje z podróży i teraz brakuje miejsca nawet dla stałych klientów. Choć nie mam pewności, to być może źródła problemów z rezerwacją należy szukać w coraz większej rzeszy Polaków wybierających ten właśnie rodzaj wypoczynku, a nie w mniejszej ilości miejsc dla naszego oddziału. Co do telefonów. Ja jeżdżę na kempingi od 2007 (nie licząc lat młodzieńczych) dlatego telefony o wolne miejsca na kempingach, które sobie upatrzyłem nie są dla mnie ujmą, bo w moim przypadku jest tak niemal od samego początku. Teraz dodatkowo rezerwuję ponad rok do przodu czego wcześniej nie było.
                        • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 13:00
                          > No i masz za swoje ;)))
                          Wiem o tym już od kilku lat :) I też to powtarzam sobie: "Sam sobie jesteś winien Grzegorzu Dyndało" :)

> Choć nie mam pewności, to być może źródła problemów z rezerwacją należy
                          > szukać w coraz większej rzeszy Polaków wybierających ten właśnie rodzaj wypoczynku,
                          > a nie w mniejszej ilości miejsc dla naszego oddziału.
                          Zapewne liczba klientów z Polski wzrosła, temu nie przeczę. I może i ja sama się do tego po części przyczyniłam... Bo już od kilku ładnych lat też muszę robić rezerwację z ponad rocznym wyprzedzeniem. Ale jak do tego roku nie było problemu z wyborem terminu rezerwacji. A teraz gdy rezerwowałam na maj usłyszałam: nie dostaliśmy przydziału z centrali na tym campingu w wybranym przez panią terminie. Również na wrzesień brak było przydziału (a nie miejsc) od 1 września, więc musiałam przesunąć urlop o tydzień. Czyli problem był nie w tym, że ktoś inny z naszych rodaków skorzystał w tym czasie z danego campingu, ale że w ogóle nie otrzymano na ten camping w danym terminie przydziału dla klientów z Polski. I to mnie właśnie martwi. Tym bardziej, że z autopsji mam prawo sądzić, że później część namiotów lub domków będzie leżała odłogiem :(

> Co do telefonów. Ja jeżdżę na kempingi od 2007 (nie licząc lat młodzieńczych) dlatego
                          > telefony o wolne miejsca na kempingach, które sobie upatrzyłem nie są dla mnie ujmą,
                          Dla mnie też nie są ujmą. Wcześniej zawsze wszystko załatwiałam telefonicznie. Wolałam taką formę, niż korzystanie ze strony internetowej, która zresztą działa zaledwie od kilku lat. Podczas rozmowy telefonicznej mogłam na bieżąco korygować swoje wakacyjne plany, bo np. mówiono mi, że dany camping jest w tym terminie niedostępny (rozumiem, że nie można zaspokoić wszystkich chętnych), ale można zarezerwować taki, a taki. Nigdy nie byłam upierdliwym klientem i nie upierałam się przy wybranym wcześniej campingu, bo jeżeli ten alternatywny był na szlaku mojej podróży, to było mi obojętne, gdzie będę nocowała, bo w moim przypadku, camping jest tylko miejscem noclegowym, a nie miejscem, gdzie spędzam urlop. Ale od 2-3 lat coraz trudniej jest dodzwonić się do biura :( Zapewne to przez wzrastającą liczbę klientów, rozumiem to, ale szlak mnie trafia, gdy przez godzinę słyszę, że mam czekać na połączenie z konsultantem.
                          • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 13:15
                            Chciałabym jeszcze dodać, że za duży plus la Eurocamu uważam to, że pracownicy biura dzwonią do mnie z informacją, że nie mogą zrealizować mojego zamówienia złożonego przez internet. To jest bardzo miłe:) i profesjonalne. A na obsłudze klienta trochę się znam, bo przez kilka lat pracowałam bezpośrednio z klientami, chociaż nie w branży turystycznej. Chciałabym więc podziękować chociażby w ten sposób za profesjonalną obsługę wszystkim pracownikom polskiego oddziału Eurocampu, za to, że robią co mogą, w miarę swoich możliwości. :)
                            • Gość: orka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.11.13, 13:46
                              A do mnie zadzwoniono dopiero pierwszy raz w tym roku :) Wcześniej kontaktowano się mailem lub częściej - wysyłano od razu propozycję rezerwacji, która nie zawsze zgadzała się z moim zamówieniem...
                              Mimo wszystko uważam, że nie ma firmy oferującej lepsze warunki, niż E. Piloci nie pobierają kaucji, na której zwrot trzeba czekać "do południa". Nikt się niczego nie czepia, nie musimy zostawiać porządku na wysoki połysk, choć sprzątanie po sobie uważam za rzecz naturalną. Dla mnie ogromnym plusem jest również możliwość porozmawiania sobie z native'ami, nie tylko z GB, ale np. z Irlandii ;)

Muszę jednocześnie trochę ponarzekać na konkurencję - byłam bliska rezerwacji wakacji w Vacansoleil, ale kiedy okazało się, że do kosztów podanych na ich stronie należy doliczyć podatek, o którym nie wspomnieli ani słowem, to podziękowałam. Ponoć od ubiegłego roku na kempingach recepcje pobierają ok. 2 EUR/os/dzień od klientów Vacansa...
                              Czy ktoś to może potwierdzić?
                              • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 20:19
                                Gość portalu: orka napisał(a):

> Mimo wszystko uważam, że nie ma firmy oferującej lepsze warunki, niż E. <

Ja również (chyba z przyzwyczajenia) wybieram zazwyczaj Eurocamp chociaż Vacansoleil oferuje podobne warunki poza nieszczęsną kaucją. Nie mam doświadczenia z innymi operatorami ale muszę pochwalić Suncamp za ich mobildomki, a właściwie za tzw. SunLodge stosowany także w namiotach (tych nie widziałem) . Wiem, że to drobiazg, ale wieczorem te drewniane altanki z ich ciekawym oświetleniem prezentują się na prawdę przyjemnie. Choć zazwyczaj wystarcza mi, że jest czysto i schludnie, to pewnie wieczorem miło byłoby pograć w karty lub scrabble w takim właśnie miejscu :) Tu są zdjęcia, chociaż nie oddają uroku całej alejki takich właśnie mobildomków późnym wieczorem np. na Marina di Venezia. www.suncamp.pl/pl/pl/sunlodge/mobile-homes/sunlodge-maple/uc25-l11-n1113.1021.1648/
                              • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 23.11.13, 20:24
                                Gość portalu: orka napisał(a):

> Mimo wszystko uważam, że nie ma firmy oferującej lepsze warunki, niż E. <

Ja również (chyba z przyzwyczajenia) wybieram zazwyczaj Eurocamp chociaż Vacansoleil oferuje podobne warunki poza nieszczęsną kaucją. Nie mam doświadczenia z innymi operatorami ale muszę pochwalić Suncamp za ich mobildomki, a właściwie za tzw. SunLodge stosowany także w namiotach (tych nie widziałem) . Wiem, że to drobiazg, ale wieczorem te drewniane altanki z ich ciekawym oświetleniem prezentują się na prawdę przyjemnie. Choć zazwyczaj wystarcza mi, że jest czysto i schludnie, to pewnie wieczorem miło byłoby pograć w karty lub scrabble w takim właśnie miejscu :) Tu są zdjęcia, chociaż nie oddają uroku całej alejki takich właśnie mobildomków np. na Marina di Venezia. www.suncamp.pl/pl/pl/sunlodge/mobile-homes/sunlodge-maple/uc25-l11-n1113.1021.1648/
                          • Gość: orka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.11.13, 13:31
                            Ja praktycznie od 2007 wakacje rezerwuję z rocznym wyprzedzeniem. A nawet ponad - 13-14 miesięcznym...
                            Tak, jak już pisałam, w tym roku polski oddział otrzymał przydział na tylko kilku kempingach w II połowie sierpnia 2014. A np. zachodnia Europa jest dostępna dla nas dopiero od 30/08. Miesiąc temu dostałam odpowiedź, że polski Eurocamp nie spodziewa się więcej miejsc z centrali. Sytuacja może się zmienić na 3 miesiące przed terminem wyjazdu, kiedy będą spływać rezygnacje.
              • Gość: ola Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.13, 11:10
                To zależy co kto lubi ponieważ ja płace właśnie te 10 tyś za Camping rezerwując przez stronę angielska bo w Polsce ten Camping jest w ogóle niedostępny.
                Nie lubię czterech scian w hotelu wolę swój własny domek z tarasem.
                Nie lubię jak ktoś mi wyznacza godziny posiłków na wakacjach lubie być niezależna a Camping daje takie możliwości a przy okazji wiele atrakcji dla mnie i dla dzieci
    • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 25.09.13, 17:56
      Prawdę powiedziawszy spodziewałam się tego... Jak wiadomo, popyt wpływa na podaż i im więcej chętnych, tym ceny rosną. Już w tym roku, gdy zastosowano ceny bezpośrednio w PLN, a nie jak dawniej w funtach, a później w euro, stosując aktualne na dany dzień przeliczniki walutowe, ceny były wyższe niż w ubiegłym roku. No i co roku promocje były skracane. Pamiętam czas, gdy 3 tygodnie w cenie 2 lub 14=10 obowiązywały już od 25 sierpnia. Echhhh... gdzie te czasy...:(
      • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 26.09.13, 14:41
        Na razie mam zarezerwowane Włochy ale poczekam na pełny cennik i może skuszę się na zachodnią Francję. Na francuskim forum zapytałem o kemping Le Vieux Port. Gdyby ktoś z was miał jakieś informacje to bardzo proszę tam zerknąć i się podzielić wiedzą :) Pozdrawiam.

forum.gazeta.pl/forum/w,20573,147119955,147119955,Kemping_Le_Vieux_Port_z_Eurocampem_.html
          • czuszkaa Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 26.09.13, 19:15
            sempre_dritto napisał:

> no no. Atlantyk fajna sprawa.
            > Ja w tym roku zrobiłem objazdówkę. Przez Francję (ale na innych kempingach) do
            > Hiszpanii i z powrotem.
            > Autorytatywnie stwierdzam - nie ma jak w Italii :-).
            > Francja jest jakaś taka nadęta. A drogo jak diabli.

też mam takie odczucia, fakt ze wino pyszne a sery-poezja ale patrzą na człowieka z góry i ceny! kosmos.
            • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 26.09.13, 22:14
              Ojjj... nie przesadzajmy. z tymi cenami z kosmosu... Wróciłam niecały tydzień temu z Francji i ceny w marketach nie takie znów z kosmosu. Bagietka w markecie od 0,35 do 0,44 euro ( w piekarni co prawda smaczniejsza ale od 80-90 euro) We Włoszech według mnie też pieczywo nie jest tańsze, bo o ile pamiętam za dwie ciabbate płaciłam też ok. 0,60 euro. Pierś z kaczki - 6,77 euro ( za mniej więcej taką samą pierś płacę w Lidlu w Polsce ok. 20, 00 zł). 10 jajek 0,90 euro. Ser "President Camenbert" 1,53 euro. Udka z kurczaka (4) 3,65 euro. Schab 14,90 e/kg. "Smarowidło do pieczywa" D`or ( mnie bardzo smakuje) 1,40 euro za 500 g - we francuskim Lidlu (0,89 euro). Filet z pysznej ryby (niestety nie wiem co to za gatunek-na rachunku jest napisane de merlu) 14.80 e/kg. Banany 0,95 e/kg. Nektarynki 1,25 e/kg. Szynka konserwowa 250 g - 1,05 euro. W restauracjach niestety drożej niż we Włoszech, ale można już "coś wrzucić na ruszt" od 8,00 euro.
              A co do Francuzów, to po prostu mają oni inny charakter niż południowcy. Są mniej wylewni, ale nie można powiedzieć, że są nieżyczliwi i nadęci.
              Według mnie Italia jest piękna, ale w innych krajach Europy też jest wiele przepięknych miejsc, które warto odwiedzić.
              • sempre_dritto Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 08:44
                być może nie trafiłem dobrego sklepu...
                ale kawy tańszej niż 2,5 euro nie napiłem się, lody ok 2 za smak (nie umywają się do włoskich).
                Poza tym drażniła mnie ta mania wielkości. Panteon wzorowany na rzymskim (ale większy i o 17.30 już do niego nie wpuszczają), Łuk Triumfalny - wzorowany na łuku Konstantyna ( ale większy - po darmowe bilety dla młodzieży trzeba stanąć w kolejce).
                Szczytem jest St. Tropez (widziałem tam trampki za 1040 euro). Oprócz budynku starej żandarmerii nie ma tam nic godnego uwagi, a już na pewno nie może równać się z Portofino, czy Monako.
                • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 11:14
                  > ale kawy tańszej niż 2,5 euro nie napiłem się, lody ok 2 za smak (nie umywają się do
                  > włoskich).
                  To prawda, i kawa, i lody lepsze są we Włoszech. A te nakładane łopatkami są większe niż francuski kulki. Za 1 kulkę we Francji płaciłam 2,2 euro. Za 1 łopatkę w Viareggio 1,5 euro.
                  We Włoszech relatywnie tańszy jest też przejazd autostradami. Np. za przejazd ok. 70 km płaciłam 3,70 euro, a we Francji ok. 7,00 euro.

> Szczytem jest St. Tropez (widziałem tam trampki za 1040 euro).
                  We włoskim Portofino ceny też zwalały mnie z nóg, chociaż nie pamiętam ile kosztowały trampki, bo nie miałam zamiaru ich kupować. :)
                  • jeepwdyzlu porównywanie cen nie ma sensu 27.09.13, 15:23
                    Szczytem jest St. Tropez (widziałem tam trampki za 1040 euro).
                    We włoskim Portofino ceny też zwalały mnie z nóg, chociaż nie pamiętam ile kosztowały trampki, bo nie miałam zamiaru ich kupować. :)
                    ------------------
                    W Madonnie płaciłem za JEDNO espresso 12 Eur
                    Ale 2 stoliki dalej siedział Brad Pitt i Angelina Joli
                    :-)
                    jeep
                • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 11:24
                  Najczęściej za granicą byłem we Włoszech. Wakacje 2014 zamawiałem już w czerwcu bo nie wiedziałem jak jazdę zniesie mój roczny maluch. Do Caorle czy Punta Sabbioni jest stosunkowo najbliżej żeby mieć fajną pogodę i możliwość pomoczenia się w słonej wodzie. Okazało się jednak, że mały dobrze znosi jazdę więc wachlarz miejsc docelowych rozszerzył się dość znacznie. Byłem we Francji dwa razy i nie przypominam sobie, żeby ktoś się specjalnie wywyższał, a kempingi są na najwyższym poziomie (przynajmniej na tych kilku na których miałem okazję przebywać). Co do cen to na Murano wdziałem ozdobę do meblościanki :))) wielkości słoika na kompot za 3300 euro ale to nie znaczy, że wyspy nie warto zwiedzić. W Saint-Tropez być może niewiele jest do zwiedzania ale przyjemnie chodzi się po ulicach, które widziało się w filmach, a i oglądanie jachtów dla mnie przynajmniej jest dość przyjemne. Wiem, że nie jest to szczyt ambitnego turysty ale w Polsce tego nie ma :)
                  • sempre_dritto Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 16:14
                    > . Co do cen to na Murano wdziałem ozdobę do meblościanki :))) wielkości słoika
                    > na kompot za 3300 euro ale to nie znaczy, że wyspy nie warto zwiedzić

może zostałem źle zrozumiany. Nie chcę nikogo zniechęcać do innych krajów.
                    Uważam po prostu, że najlepiej jest we Włoszech
                    • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 16:26
                      Mnie nie zniechęcasz. Włochy są naprawdę świetne zarówno latem jak i zimą. Jednak życie jest na tyle krótkie, że warto odwiedzać różne miejsca. Na lata następne mam już plany na Hiszpanię, Sardynię i Elbę. Żałuję, że Eurocamp nie ma wyboru kempingów w Chorwacji, o Grecji nie wspominając ale tam wybiorę się kiedyś z własnym namiotem :)
                      • sempre_dritto Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 16:52
                        w Chorwacji byłem na kempingu Lantercamp - bardzo fajny, ale szkoda, że nie leży bardziej na południe. Hiszpanię ( a właściwie Katalonię) też liznęłem
                        Nad Grecją też od jakiegoś czasu myślę intensywnie.
                        Ale wszystko i tak porównuję do Włoch. Moja młodsza córka (pierwszy raz była we Włoszech w wieku 2 lat) mówi, że tam czuje się jak w domu. Ja mam też podobne odczucia.
    • jeepwdyzlu z matematyką na bakier 27.09.13, 10:17
      więc w interesującym mnie terminie będę musiał zapłacić za całe 14 dni, a nie za 10,
      -----------------------------
      czyli 40% drożej...
      Zatem - jest dro żej, ale nie o połowę
      jeep
      • singsing74 Re: nie 50 a 20.... 27.09.13, 16:19
        Ty tak specjalnie czy jak? W skrócie to wygląda tak. W tym roku 1860, a w przyszłym 2843zł za podobny domek z takimi samymi dodatkami w takim samym terminie, na tym samym wybrzeżu. Cena podstawowa wzrosła o 448zł, a do tego w tym okresie nie obowiązuje już promocja 14 za 10 co w sumie daje różnicę w wysokości niespełna 53%.
    • shilaa Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 17:18
      Dziwie sie, ze tylu turystow decyduje sie jeszcze na kempingi we Wloszech... kiedys to byly tanie wakacje, obecnie ceny sa niejednokrotnie wyzsze niz w bed&breakfast, apartamentach i malych pensjonatach. Przykladowo w Kampanii za dobrze usytuowany kemping (np. w Palinuro albo Marina di Camerota) placi sie slono, Baia Domizia czy Paestum do tanich tez nie naleza, a ich usytuowanie jest wyjatkowo niewygodne. Przykladowo w Baia Domizia, biorac pod uwage brzydka okolice, brudne i brzydkie morze, koniecznosc dojazdu wszedzie, wczasy oplacaly sie w latach 80-tych z braku wyboru, ale teraz przy tej liczbie przepieknych B&B w okolicy Sperlongi (a takze kempingow) Baia Domizia jest tylko upiornym reliktem przeszlosci zyjacym z obcokrajowcow.

Co do porownania Wloch z Francja (osobiscie Francje bardzo lubie), mysle, ze oba kraje maja duzo wspolnego, zwlaszcza jedna ceche - im dalej na poludnie, tym mniej nadeci sa mieszkancy i tym "luzniejsza" jest atmosfera. Oba narody przywiazuja olbrzymia wage do jedzenia, ale - to moje odczucie - we Wloszech jest bardziej "domowo" pod tym wzgledem, Francuzi za bardzo przejmuja sie latka wykwintnej kuchni, ktora w rzeczywistosci czesto nie jest wcale taka wykwintna. To dlatego zdecydowanie wole tez wina wloskie, sa autentyczne, we Francji do win dodaje sie mnostwo polepszaczy i aromatow, bo wino co roku musi byc takie samo. Sery plesniowe sa najlepsze we Francji, ale wszystkie pozostale we Wloszech. O kawie nie musze nawet pisac ;-)) Ceny w sklepach sa moim zdaniem wyzsze we Wloszech. Co do St. Tropez to polecam odwiedzic butiki na Capri albo w Forte dei Marmi - mysle, ze nie ma wielkiej roznicy...
      • sempre_dritto Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 17:37

Dziwie sie, ze tylu turystow decyduje sie jeszcze na kempingi

to trzeba lubić....
        w apartamentach, czy pensjonatach nie ma takiego luzu. Na kempingu mogę chodzić w samych kąpielówkach i nikomu to nie przeszkadza.
        Baia Domizia z pewnością nie należy do miasteczek, o których mówi się "urocze", ale sam kemping jest w porządku.
        ceny na Capri pewnie są podobne do tych na St. Tropez, ale na Capri przynajmniej "okoliczności przyrody" zasługują na uznanie.
      • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 18:45
        > Dziwie sie, ze tylu turystow decyduje sie jeszcze na kempingi we Wloszech... kiedys to
        > byly tanie wakacje, obecnie ceny sa niejednokrotnie wyzsze niz w bed&breakfast,
        > apartamentach i malych pensjonatach.
        Też się sama sobie dziwię, bo koszty paliwa są obecnie tak wysokie, że wyjazd w dwie osoby na camping równa się wyjazdowi samolotem z biura podróży. Ale w tym drugim przypadku nie usiedziałabym na jednym miejscu i musiałaby i tak wypożyczyć samochód., żeby coś zobaczyć, a nie tylko siedzieć przy basenie.
        Poza tym jak stwierdził sempre_dritto w apartamentach, czy pensjonatach nie ma takiego luzu. Na kempingu mogę chodzić w samym kostiumie i nie czuję się skrępowana. Mogę zjeść śniadanie, obiad czy kolację przed namiotem, co bardzo lubię. Mam możliwość zbliżenia się do innych campingowiczów, co niestety nie jest tak spontaniczne w pensjonatach, czy hotelach. No i na campingu jest jak dla mnie tak bardziej wakacyjnie. Ale to trzeba lubić :)
        • czuszkaa Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 19:12
          własnie...my tez co roku wybieramy camping mimo ze znajomi ciągną do apartamentów. Lubimy to...luz, sniadanie na tarasie w piżamie, przejscie do sklepu w kostiumie kapielowym. dzieci cały dzien spędzaja na dworze a nie obijając się o ściany apartamentu czy na niewielkim tarasie. campingi są spokojne, ruch samochodów jest limitowany, no i mam całą infrastrukturę na miejscu. Z pensjonatu z zasady wychodzi się na ulicę.
      • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 27.09.13, 20:02
        shilaa napisała:

> Dziwie sie, ze tylu turystow decyduje sie jeszcze na kempingi we Wloszech... kiedys to byly tanie wakacje,

No i taki pogląd pokutuje u większości Polaków. Ale to dobrze choć widać, że niestety powoli to się zmienia, przez co ceny w polskich oddziałach touroperatorów rosną.

Dla kogoś kto nie był na dobrym kempingu kojarzy je zazwyczaj z polskich, marnych realiów. Dlaczego na zachodzie kempingi są takie drogie? No bo mając dzieci, od rana do późnego wieczora mają co robić. Rano zajęcia organizowane przez animatorów na placach zabaw, potem na basenach, a wieczorem na placu głównym tańce i dyskoteki. Spora liczba jest usytuowana nad samym morzem więc kolejna atrakcja. Dla rodziców wieczorne pokazy magii, koncerty itp. To wszystko kosztuje. Biorąc pokój w hotelu B&B i chcąc mieć to samo co na kempingu to koszt takiego pobytu wzrósłby znacznie, a z bieganiem po mieście i szukaniem atrakcji raczej byłoby to niemożliwe. Po drugie, powierzchnia kempingów niejednokrotnie mierzona w hektarach to bezpieczny plac zabaw, ścieżka rowerowa i co tam dzieci sobie wymyślą w jednym. To zupełnie inne wakacje niż w hotelu ale jak napisali poprzednicy to trzeba lubić...... lub spróbować i polubić :)))
        • shilaa Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 28.09.13, 13:04
          > Na kempingu masz samochód pod domkiem,

W hotelu i wiekszosci B&B tez.

nie musisz łazić po schodach

Dla mnie to zaden wysilek...

Dzieci możesz spokojnie wysłać do sklepu itp. itd...

Wszyscy piszecie o dzieciach... ja ich nie mam, wiec ten argument mnie nie dotyczy ;-) Rozumiem, ze bedac na kempingu czujecie sie pewniej, bo dzieci sa "zamkniete", maja plac zabaw czy animatorow (nawet jesli ja od 7 roku zycia jezdzilam na wczasy bez rodzicow i nauczylo mnie to samodzielnosci, o ktorej wspolczesne dzieciaki moga tylko pomarzyc).

Nie jestem przeciwna kempingom, nie chce byc zle zrozumiana - sama spedzilam kilka wakacji w ten sposob (pod namiotem) i doskonale znam wady i zalety. Mysle jednak, ze to swietne wakacje dla mlodziezy, teraz majac pare lat wiecej mam juz inne wymagania ;-) Chetnie pojechalabym na weekend na kempingu z grupa przyjaciol, ale na wczasach z chlopakiem wole byc niezalezna w jakims ladnym hotelu czy B&B z tarasem z widokiem na morze lub gory, mozliwie bez dzieci w promieniu kilku kilometrow :P
    • Gość: nina81 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.10.13, 18:01
      "Jak ktoś ma w d... estetykę, lubi za to luz na kempingu, baseny, animacje, to niech jedzie z dzieciakami do drewnianego domku, koszmaru każdego architekta,
      jego wybór.
      U mnie te fawele wywołują odruch wymiotny"
      Nie wiem, po co ty czy Shilaa wtrącają swoje trzy grosze do tego wątku skoro nie korzystacie z usług tej firmy i nie lubicie tej formy wypoczynku, i nie o tym jest rozmowa, ale odpowiem na powyższe:

U mnie odruch wymiotny wywołuje kilkunastometrowy pokój w hotelu ( nie zawsze ładny i estetyczny niestety ), a samopoczucie jakiegoś tam architekta, dla którego szczytem estetyki jest stal i szkło mam głęboko gdzieś. Nie po to jadę na wakacje, aby przez cały dzień oceniać
      niezwykłą wartość architektoniczną domków na kempingu i nie wiem czemu większość ludzi zakłada, że to jakiś obóz zamknięty, z którego się nie wychodzi przez cały pobyt.
      Tak, właśnie po to jadę na wakacje. Dla luzu i relaksu. Wolę być z dziećmi cały dzień na dworze / basenie / boisku niż siedzieć zamknięta w hotelu, gdzie pewnie obowiązkowo musi być telewizor i all inclusive ( lub exclusive jak to mówią nasi rodacy ) bo przecież potem można się pochwalić wśród znajomych pobytem w 5* hotelu,a nie na jakimś tam kempingu ).
      Wolę tak www.eurocamp.co.uk/accommodation/luxury-camping.html.
      • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 01.10.13, 19:07
        > U mnie odruch wymiotny wywołuje kilkunastometrowy pokój w hotelu ( nie zawsze ładny i
        > estetyczny niestety )
        Niestety u mnie też... Chociaż kilkakrotnie korzystałam z usług BP, wynajmowałam tzw. apartamenty, a nawet raz wykupiłam wersję all inclusive, to czułam się nie jak na wakacjach, a jak w więzieniu. Zamknięta w czterech ścianach, wieczory na balkonie - ewentualnie wyjście na spacer po deptaku lub do hotelowego baru na drinka. Gdybym miała tak spędzać wczasy, to posiedziałaby sobie w domu lub na własnej działce. Pobyt na campingach daje mi swobodę. Mogę przemieszczać się i zwiedzać, co mi się zamarzy. Osobiście preferują pobyt pod namiotem, bo tak jest dla mnie bardziej wakacyjnie. Gdy np. znajomi z pracy słyszą, ze spędzam urlop na campingu, to mówią: "nie stać Cię na coś lepszego?" Stać, ale wolę luz i swobodę, a w wieku 57 lat nie jeździ się już pod namiot na romantyczny pobyt z chłopakiem. Rozbijanie namiotu już nie dla mnie, ale korzystanie z przygotowanych namiotów lub mobilhoumów (tam, gdzie nie ma namiotów), o to mi odpowiada... :) Nawet wziąwszy pod uwagę, że mój domek na działce jest ładniejszy architektonicznie niż oferowane na campingach domki. No ale każdy wybiera to, co lubi... więc po co złośliwości? Wielu Włochów, Francuzów, Austriaków, Holendrów, Niemców wydzierżawia na dłuższy czas parcele z mobilhoumami na campingach. Widać to po otoczeniach domków. Można to poznać po tym, że są tam małe ogródki, donice z kwiatami, stoją przybudówki na narzędzia ogrodnicze. Dlaczego więc my mamy się wstydzić pobytu na campingach? Osobiście olewam negatywne zdanie snobów. A często, gęsto zdarza się, że takie osoby nawet nigdy nie wytknęły nosa poza własne opłotki, a mają najwięcej do powiedzenia i tworzenia opinii o sposobie spędzenia urlopu. A ja i tak kupię sobie campera i jak pójdę na emeryturę, to będę sobie podróżować po Europie zakotwiczając się na wybranych campingach.
        • Gość: imak Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: 195.117.32.* 01.10.13, 20:00
          Nic dodać ,nic ująć.Jedni wolą all in ...(czyt.objadanie sie bo w cenie, upijanie się bo w cenie)a inni kempingi i wolność w zwiedzaniu, leniuchowaniu itp. Kamper świetna sprawa i może kiedyś tez tak będziemy spędzać wolny czas. Nie krytykujmy się tylko dlatego ,że inaczej wolimy spędzać swój wolny czas. Pozdrowienia
        • Gość: orka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.10.13, 20:02
          W tym roku spędzałam kilkanaście dni w 3 rożnych pensjonatach, a zakończyłam wyjazd krótkim pobytem w mh na kempingu. Niby wszystko było jak należy, warunki świetne, gospodarze b. mili itd. ale dopiero na kempie poczuliśmy się jak na wakacjach.

Dla pragmatyka estetyka nie ma w ogóle znaczenia, Luigi, Twój argument dot. wyrafinowanego piękna jest totalnie nietrafiony....

Luigi, nigdy nie spałeś w żadnej przyczepie, nie masz zielonego pojęcia, jak jest w środku i dobrze, będzie więcej miejsc dla nas ;):D

Don't judge the book by its cover...
      • shilaa Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 01.10.13, 20:12
        niż siedzieć zamknięta w hotelu, gdzie pewn
        > ie obowiązkowo musi być telewizor i all inclusive ( lub exclusive jak to mówią
        > nasi rodacy ) bo przecież potem można się pochwalić wśród znajomych pobytem w 5
        > * hotelu,a nie na jakimś tam kempingu ).

i nie wiem czemu większoś
        > ć ludzi zakłada, że to jakiś obóz zamknięty, z którego się nie wychodzi przez c
        > ały pobyt.

A ja nie rozumiem dlaczego zakladasz, ze jak ktos wybiera hotel to koniecznie all inclusive itp. Miedzy bialym a czarnym jest sporo innych odcieni - ja np. nie toleruje hoteli molochow z kompleksem basenow i opcja all inclusive, w ktorych jest sie zamknietych jak w wiezieniu. Dla mnie wakacje to nocleg w hotelu/B&B/apartamencie i cale dnie poza nim.

Dla mnie najwieksza wada kempingow jest halas, wszechobecne dzieci i czesto niewygodne usytuowanie. A ceny wcale nie sa tak konkurencyjne jakby sie moglo wydawac.
        • Gość: Luigi shilaa dobrze gada ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.13, 22:36
          Luigi uważa tak samo !

Ja nie krytykuję kempingów jako miejsca rozbijania namiotów i spędzania tam czasu.
          Nie umiecie albo nie chcecie czytać ze zrozumieniem.
          Mnie nie podobają się szkaradne domki z drewna, któe kosztują więcej niż doby apartament czy hotel z BB
          All inclusive mnie nie bawi
    • Gość: nina81 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.13, 10:13
      Aseretka, wszystko na temat :-) Korzystamy zarówno z namiotów ( w tym roku „wypróbowaliśmy” też safari ) jak i domków. Żadne wg mnie nie jest szkaradne, a dla dzieciaków przygoda i coś innego ( cztery ściany maja na co dzień ). Jeździmy tak od 8 lat i taka forma najbardziej nam odpowiada.
      Shilaa, zgoda, oprócz molochów są też mniejsze, kameralne hotele. Są też kempingi molochy, gdzie nawet we wrześniu jest gwar i mnóstwo ludzi, ale są także małe, ciche i spokojne. Jak już napisałam wcześniej na kempingu też nie siedzi się całymi dniami. My też jeździmy po to, aby coś zobaczyć ( zwiedzić ), spróbować lokalnej kuchni, itd., ale są dni kiedy chcemy popływać w basenie, pograć w tenisa, w nogę, w mini-golfa, a tego nie ma w apartamentach czy hotelach B&B. U Ciebie sprawa wygląda inaczej, bo nie masz dzieci. Ci, co mają wiedzą, że dzieci są baterie ;-) Mają mnóstwo energii, nawet po całym dniu zwiedzania czy plażowania i mogą ją spożytkować na różnego rodzaju placach zabaw czy boiskach.

„Ja nie krytykuję kempingów jako miejsca rozbijania namiotów i spędzania tam czasu.
      Nie umiecie albo nie chcecie czytać ze zrozumieniem.”
      Luigi, świetnie zrozumiałam i mimo, że lubię kempingi, z własnym namiotem bym nie pojechała, bo po pierwsze: chyba nie zmieściłabym wszystkiego do auta, po drugie: po co, jak mam na miejscu mam gotowy, duży i świetnie wyposażony namiot ( lub domek ). Często korzysta się z dwóch lub trzech kempingów podczas jednego wyjazdu i jest to dużo wygodniejsze niż zwijanie wszystkiego kilka razy i rozbijanie na nowo.

„Mnie nie podobają się szkaradne domki…”
      Co innego jak piszesz, że Ci się nie podobają, a co innego, jak ktoś ma w d… estetykę.

„…któe kosztują więcej niż doby apartament czy hotel z BB”
      A na koniec pytanie i prośba z czystej ciekawości. Jeśli mam porównać to znajdź mi proszę dobry hotel lub apartament z dwoma lub trzema sypialniami i dwoma łazienkami, w pełni wyposażonym aneksem kuchennym i tarasem, np. w Hiszpanii do 500m do morza lub na Lazurowym Wybrzeżu do 3 km, z basenem, kortami tenisowymi i innymi boiskami sportowymi, animacje nie są mi potrzebne ) w pierwszych dwóch tygodniach września dla 4 os lub 5 os. za 1400 zł. Żeby nie było dwa tygodnie w drugiej połowie lipca za ok. 8500 zł.
      • Gość: Luigi --- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.13, 19:13
        Nie podobają mi się domki i uważam, je za szkaradztwa.
        Nie ma zamiaru niczego dla innych szukać, bo zawsze szukam dla swojej rodziny i w przypadku hoteli liczy się wiek dzieci.
        Jak znajdę taki ze zniżką 100% dla dzieci, to mi się opłaca hotel.
        Pamiętam, że szukałem także na kempingach i po podsumowaniu wszystkich kosztów,
        dodaniu do ceny wynajęcia domku kosztów wyżywienia, domek jest droższy.
        Przepłacałbym. A spalibyśmy w faweli.
        Na basenach i animacjach przy basenie, jak jedzie się nad morze, mojej rodzinie ani trochę nie zależy.
        Można się kąpać w morzu i jest co robić na plaży.
        A mały hotel jest przytulny i cichy.
        Jak chcę to pójdę z rodziną na promenadę, która jest o krok.
        Wszędzie mam blisko.
        Oczywiście, jak ktoś lubi domek, to nie mam nic przeciwko temu.

• singsing74 Re: --- 02.10.13, 22:11
          Luigi napisał m.in.:
          "Nie podobają mi się domki i uważam, je za szkaradztwa.
          Jak znajdę taki ze zniżką 100% dla dzieci, to mi się opłaca hotel."

To taki z ciebie esteta? :))) Czyli architektura jednak nie jest priorytetem. Wrzuć kilka fotek tego hotelu w którym rozdają miejsca za darmo.

"Pamiętam, że szukałem także na kempingach i po podsumowaniu wszystkich kosztów,
          dodaniu do ceny wynajęcia domku kosztów wyżywienia, domek jest droższy.
          Przepłacałbym. A spalibyśmy w faweli.
          Na basenach i animacjach przy basenie, jak jedzie się nad morze, mojej rodzinie ani trochę nie zależy. Można się kąpać w morzu i jest co robić na plaży. "

Czyli tak jak myślałem, nigdy nie byłeś na dobrze zorganizowanym kempingu. Nie zależy im bo nie korzystali z takich atrakcji. Spróbuj kiedyś to się przekonasz. Oczywiście nic na siłę ale polecam np. Marina di Venezia (to na początek, potem zaczniesz wybierać sam ;))) )

• Gość: Luigi Re: --- IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.10.13, 23:00
            Dzięki za poradę, ale jednak nie skorzystam.
            Jak dla mnie
            prawie każdy mniejszy hotel jest znacznie ładniejszy od domku na kempingu,
            nawet zwykły klocek,
            kempingi są za daleko od centrum miejscowości.
            na animacjach moim dzieciom nie zależy,
            zamiast basenów wybierają morze.
            Raczej nie nie jeździmy do hotelu, tylko do miejscowości i to ona jest atrakcją.
            I okolice tej miejscowości.

• Gość: nina81 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.13, 10:49
      Luigi, żebym była dobrze zrozumiana. Nie chodzi mi o prowokację. Traktuje to forum jako pewną społeczność, która dzieli sie swoimi doświadczeniami, spostrzeżaniami i radami, a nie jako miejsce kłótni, "mojego na wierzchu" czy żeby komuś skakać do gardła.
      Skoro każdy z nas podróżuje, to chyba zdaje sobie sprawę z różnego rodzaju form wypoczynku. Po co od razu je negować czy obrażać kogoś z tego powodu? Szanujmy czyjeś upodobania, nawet jeśli uważamy że nigdy z podobnych nie skorzystamy.
      • czuszkaa Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 02.10.13, 11:01
        Luigi-jak już będziesz szukał to moze przy okazji dla mnie też-hotel lub apartamenty z basenami i placami zabaw, Włochy Toskania najlepiej. druga połowa czerwca w cenie za ok. 4000 zł, 3 sypialnie, łazienka, aneks z wyposażeniem. Jak znajdziesz-to kto wie...moze zmienię zdanie i na "favele" nie pojadę ;-)
          • Gość: Niezowolony klient Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.wroclaw.mm.pl 02.10.13, 22:25
            A mi się wydaje, że singsing74 ma i tak wielkie szczęście, że udało się zarezerwować cokolwiek z Eurocampu.
            Mi się to niestety nie udaje od kilku lat i dlatego korzystam z oferty konkurencji.
            Za każdym razem jak dzwonie z wielkim wyprzedzeniem (co najmniej rocznym) to słyszę, że nie ma już miejsc, że centrala jeszcze nie przydzieliła i tak w kółko.
            Niezależnie od tego czy chciałam Italię, czy Austrię czy Holandię.
            Nie wiem jak Wam się udaje cokolwiek zaklepać skutecznie. W tym roku na początku lipca chciałam zaklepać Marina di Venezia na czerwiec 2014 i rezerwację przyjęto po czym przydzielono mi inny camping bo niby nie ma już miejsc na Marina di Venezia.
            Chciałam zmienić termin na koniec sierpnia 2014 i również nie ma miejsc.

Nie wiem czy tylko ja mam takiego pecha.

Pozdrawiam wszystkich miłośników tego rodzaju wypoczynku
            • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 02.10.13, 22:42
              Nic się nie przejmuj. To, że teraz nie ma terminów nie oznacza, że za dwa tygodnie lub miesiąc coś się nie zwolni. Jak pojawią się cenniki na 2014 część pewnie się rozmyśli. W zeszłym roku "wydeptałem" Marina di Venezia (na 2013), a miesiąc później znowu ktoś zwolnił domek bo pytałem o miejsce dla znajomych. Miałem 20 min. na to żeby im przekazać info i żeby zarezerwowali. Niestety mieli problem z urlopem i nie mogli się zdecydować. W 2012 miałem klepnięte 3 ładne kempingi na 3-tygodniowe wakacje ale z racji powiększenia rodziny też zwolniłem miejsca. Tak, że trzeba być wytrwałym i mieć trochę szczęścia. Jak piszesz są też inne firmy, które mają ciekawe oferty. Wspominałem wcześniej o tegorocznej promocji Vacansoleil (też z nimi jeździłem) ale to raczej dla ludzi, którzy decydują się na wyjazd w ostatniej chwili (50% ceny w sezonie).
            • mama.globtroterka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 17.10.13, 22:54
              Ja chciałam zarezerwować trzy campingi podczas 3 tygodniowego pobytuw czerwcu - 2 we Włoszech i 1 we Francji na Lazurowym Wybrzeżu. Formularz rezerwacji wypełniłam w sierpniu. We wrześniu dostałam telefon, że nie ma miejsc na żadnym ze wskazanych przez mnie miejsc. Zaczyna się robić mała paranoja - nie ma katalogu, nie ma cennika a i tak wszystko zajęte :) Czas chyba kupić swój namiot ;)
    • Gość: nina81 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.10.13, 11:42
      Luigi, sam piszesz „ Nie umiecie albo nie chcecie czytać ze zrozumieniem”, a niestety to Ty masz z tym problem.
      Powtórzę: używając sformułowań typu: jak ktoś ma w d…estetykę…” i „ jeśli ktoś nie zwraca uwagi na to, czy domek jest ładny…” w dalszym ciągu odnosisz się do osób, nie domków. Twoja wypowiedź mówi o tym, iż Ci którzy korzystają z tych domków, nie mają pojęcia o wspaniałych doznaniach estetycznych i nie przywiązują wagi do ładnego wyglądu, bo przecież oczywistym jest, że są szkaradne, paskudne itd.
      Możemy zamykać.
      Pozdrowienia dla wszystkich kempingowiczów.
      • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 09.10.13, 16:35
        Nawet do tej pory kilka kempingów we Włoszech lub Hiszpanii miało różne ceny ale Adriatyk miał jedną. Bardzo możliwe, że jednak podnieśli ceny na tych bardziej "wypasionych". Sam czekam na cennik 2014 i wtedy się przekonamy co i jak.
        • Gość: SingSing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.piekary.net 16.10.13, 13:16
          Po pobycie tam wcale się nie dziwię choć ubolewam nad podwyżką. Masa atrakcji i we wrześniu bardzo lubiany przez naszych rodaków. Niestety reszta Włoch też droższa niż w zeszłym sezonie. Szkoda, że Union Lido znowu został pominięty w polskiej ofercie (chyba już na stałe). W UK można tam pojechać na 14 pierwszych dni września za nieco ponad 1000 Funtów czyli około 5 tys. zł.
          • Gość: anthonyb Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: 91.252.70.* 16.10.13, 18:21
            Pozwole sie wlaczyc w dyskusje.
            Ja mam dziecko, Teraz prawie 5 letnie. Od paru lat wybieram forme tzw. residence, bo nie lubie byc uzalezniona godzinami posilkow. Czyli apartament z kuchnia , w osrodku wczasowym. Z basenami, plaza i lezakami, animacja wieczorami i w ciagu dnia , mini club dla dzieci. W tym roku np. spedzilam perwsze 2 tygodnie wrzesnia tu:
            www.villaggiostelladelsud.it/?page_id=173
            Ceny nie sa, az tak drastycznie rozne od union lido a nawet nizsze. Luz jaki chcemy. Nad samym morzem.
          • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 16.10.13, 19:39
            Nie wiem, jak jest w 2014 r. ale jak dotychczas mimo, że zamawiałam coś z katalogu angielskiego (np. camping Houlgate w Normandii, czy w tym roku camping Camping Atlantique Parc w La Palmyre) płaciłam według cen z katalogu polskiego. Kiedyś poinstruowano mnie, że w katalogu polskim są tylko te campingi, które najczęściej są wybierane przez Polaków, a można wybierać z całej oferty Eurocampu i Keycampu. Kilka razy z tego korzystałam i jak do tej pory nigdy nie płaciłam według cen przedstawionych w funtach w angielskich katalogach. Zgłoszenia robiłam jednak zawsze przez polski oddział. Przypuszczam, że gdybym złożyła zamówienie przez internet wchodzac na stronę angielską, to zostałabym "skasowana" w tamtejszych cenach.
            • Gość: SingSing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( IP: *.piekary.net 17.10.13, 10:20
              Racja ale nie do końca :) Chciałem na Union Lido ale pani w informacji poinformowała mnie, że może zmienić lecz w terminie od 13 września bo dopiero od tej daty są wolne miejsca. Jak wszedłem na stronę angielską to można było zamówić Union Lido od 31 sierpnia . Podejrzewam, że gdy nie mają pełnego obłożenia to można zamówić z całej oferty, a w przypadku większego popytu wolą sprzedać drożej.
              • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 17.10.13, 20:14
                Może masz i rację. W tym roku coś dziwnego się dziej w Eurocampie. Są jakieś przydziały na poszczególne oddziały, a Polska, chyba jest niespecjalnie uprzywilejowana. Zamawiałam w sierpniu br. na drugą połowę maja 2014 noclegi w Holandii i w Paryżu. Pracownica Eurocampu dzwoniła do mnie i oznajmiła, że od 17 maja do 27 maja mogę dokonać wyboru, albo Holandia, albo Paryż, bo nie mają przydziału, na wybrane przeze mnie terminy, żeby zrealizować zamówienie. Już nie pamiętam dokładnie oferowanych terminów, bo telefon zaskoczył mnie podczas jazdy samochodem i w dodatku nie miałam przed sobą kalendarza, ale, proponowano mi terminy znacznie wcześniejsze, co kolidowało z moimi planem urlopu w firmie, gdzie pracuję. "Na szybko" zdecydowałam się na 10 noclegów w Holandii, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku, że to nie to, czego oczekiwałam. W rezultacie zrezygnowałam więc z rezerwacji majowej i pojadę sobie gdzieś na wyspy greckie. Jak policzyłam, według aktualnych cen Eurocampu, przy dwóch osobach różnica w cenie będzie nie wielka. Osobiście wolę pobyt na campingu, ale pobyt n.p. na Rodos też mnie kusi. Nie mam zamiaru spędzać czasu w hotelu, ale zgodnie z moimi preferencjami wynająć samochód i zwiedzać okolice. Zastanawiam się jednak, co będzie, gdy Eurocamp straci wielu polskich klientów?
                  • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 18.10.13, 19:58
                    To rzeczywiście znacząca różnica. Może trzeba będzie przerzucić się na Vacansa. Chociaż osobiście wolę Eurocamp. Zaraz powiem dlaczego. Z Vacansoil korzystałam kilka razy, gdy chciałam wybrać pobyt w krajach, w których Eurocamp nie posiada miejsc na campingach, np. w Danii, Czechach. Denerwujące było jednak dla mnie to, że przed opuszczeniem campingu należało czekać na pilota, który sprawdzi porządek i kompletność wyposażenia i dopiero wtedy zwróci nam kaucję. Porządek zawsze zostawiam po sobie, jednak przez prawie 20 lat campingowania zdarzyło mi się potłuc jakieś naczynie podczas zmywania, np. w tym roku upuściłam gorącą pokrywkę od szkła żaroodpornego, w którym piekłam kaczkę. Vacans już by mnie za to zniszczenie obciążył. Eurocamp nie. Bo niestety pewne rzeczy muszą iść w straty. To po prostu wypadek i nikt nie robi tego z premedytacją. Chcąc opuścić namiot lub mobilhom Eurocampu mogę to zrobić zaraz przed otwarciem campingowego szlabanu, a nawet i wcześniej, jeżeli wystawię samochód na parking zewnętrzny. W Vacansie muszę czekać co najmniej do 8:00, aż pojawi się pilot, wszystko sprawdzi i zwróci kaucję. A czasami przy dłuższej drodze czas wyjazdu jest bardzo ważny. Dodatkowo denerwujące było dla mnie to, że nie mogłam dodzwonić się do przedstawicielstwa Vacansoil przed wyjazdem, a również nikt nie odpowiadał na wysyłane e-maie. W Eurocampie nie ma takiego problem. Chociaż ostatnio z dodzwonieniem jest czasem problem, to na e-maile odpowiedzi przychodzą niemal natychmiast. I to nazwałabym dobrą obsługą klienta. Dlatego, mimo wzrostu cen, na razie nie zrezygnuję z usług Eurocampu, jeżeli tylko będę mogła otrzymać pobyt na interesujących mnie campingach w określonym terminie. Chociaż z tym zaczyna się robić coraz gorzej... :(
                    • mama.globtroterka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 18.10.13, 20:44
                      To prawda z tym zdawaniem zakwaterowania. Czasem moze byc upierdliwe to czekanie na przedstawiciela vacansoleil i komisyjne liczenie lyzeczek.Eurocamp jest bardziej elastyczny. Jak guma od gaci he he. Ale ostatnio jak podczas zmywania potluklismy dwa talerze to z vacansoleil doniesli nam nowe bez potracania z zaliczki ;-)
    • aga72 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 18.10.13, 14:51
      moje wakacje 2014 w porownaniu z cenami tegorocznymi zdrozaly o 22,3%. dziwi mnie jednak upust 2013 customer EBO. dotychczas za wczzesną rezerwację było 10% upustu, a teraz mam na rachunku: cena bazowa: 882 PLN, 14 za 10 -236 PLN, to daje 646 PLN. 10 % od 646 to chyba 64,6 a policzono mi 54,6. czy u was też tak jest? czy może upust za wczesna rezerwacje jest nizszy? ale 54,6 to jaki 8,45%. tak jakos dziwnie
          • singsing74 Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 18.10.13, 21:26
            Ja mam od 30 sierpnia do 13 września i dostałem 10%. Co do Vacansoleil, to jak już gdzieś pisałem, w Słowenii gość odbierając namiot, pokiwał głową z dezaprobatą na znak niezadowolenia z układu szklanek, ale kaucję oddał. Poza tym incydentem nie miałem z nimi problemu, ale namioty Eurocamp`u bardziej mi odpowiadają......kolorystycznie ;) Te stare, bo w nowych jeszcze nie byłem. Jak mały zacznie sam śmigać do kibelka to z mobildomków przerzucę się znowu na pałatki. Podobają mi się safari z Eurocamp`u. Marzy mi się również ich domek na drzewie ale to za dobrych kilka lat.
            • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 18.10.13, 21:50
              Ja też mam 10 %, a nawet dodatkowe 20 %, więc specjalnie mnie wzrost cen nie dotknął :) Jeżeli jednak chodzi o Vacansoil, to co prawda mnie to nie dotknęło, ale córka opowiadała mi, jaką awanturę urządził im pilot w Chorwacji, gdy mimo że niczego nie brakowało, poukładała talerze, kubeczki, szklanki i kieliszki na innych miejscach, niż były przy przyjeździe. Moim zdaniem to jest poniżające... :(
              PS. W nowym namiocie spałam w tym roku na campingu Le Chateau des Marais. Wydaje mi się, że jest trochę większy niż te stare namioty. A świetnym rozwiązaniem są stojące w sypialni szafki. Mankamentem jest moim zdaniem to, że sypialnia stanowi jedną przestrzeń i przedzielić ją można tylko spuszczoną zasłonką.
              W safarii jeszcze nie byłam, ale słyszałam od bratanicy, że "można się w nich zgubić". I jest elektryczny kominek do ogrzewania.
              A domku na drzewie, jakoś nie zauważyłam w ofercie Eurocampu, chociaż chyba widziałam takie na campingu International w Maisons-Laffitte. Nie wiem jednak, czy należały one do Eurocampu.
              PS 2. Jeśli ktoś ma ochotę poczytać relację z mojej tegorocznej podrózy po Francji, to zapraszam na Forum Francja:
              forum.gazeta.pl/forum/w,20573,147411048,147411048,Kierunek_zachod_Francji_relacja_z_podrozy.html
                • aseretka Re: Eurocamp drożeje nawet o 50% :( 19.10.13, 17:27
                  No tak... to te widziałam właśnie na campingu International w Maisons-Laffitte pod Paryżem. Podobały mi się i sama też myślałam, że chętnie zamieszkałabym w takim. Szkoda, że nie wiedziałam, że są w ofercie Eurocampu, bo bym sobie taki zażyczyła :( Nie wiem czy było ich więcej, ale w pobliżu mojego mobilhoumu stały dwa i oba były puste. Z podanej przez Ciebie strony widzę, że takowe domki znajdują się też na campingu Le Chateau des Marais, gdzie też byłam w tym roku. Ale jakoś ich tam nie dojrzałam. Pewnie były w innej części campingu, niż ta, po której się przechadzałam. Następnym razem, gdy będę na campingu, na którym one są, to zażyczę sobie takie lokum, o ile to będzie możliwe poprzez polskie biuro.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka